Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!
Tavaszra én is ideérek végre… Bár most is itt nyomul a fiam, úgyhogy nem tudom, hogy mikor fejezem be a hozzászólást.
Először is Szintusnak nagy gratula Hanna babához!
És minden kis- és nagy betegeskedőnek jobbulást!

Nálunk minden rendben. Fiam idén azzal kezdte az évet, hogy felállt és jár. Mi meg csak néztünk… Előtte is próbálkozott, de ilyen szépen nem ment neki. Azóta le sem lehet lőni. Mindenhol ott van. Szeret menőzni, ilyenkor hátrafelé megy, vagy pedig előrefelé úgy száguld, hogy a kezei a háta mögött vannak összekulcsolva.
Kedvenc szava eddig a „nem” volt, de most pár napja áttért az „apa”-ra, apja legnagyobb örömére. Rájött, hogy simán tudja ezzel manipulálni az apját, mert ha az valami rosszaságért megszidja, akkor ő utána ártatlan bociszemekkel ránéz, és mondja, hogy apa, hát kész van az apja, el is olvad menten.
Egyébként sok mindent beszél, és mindent megért. Szeret sikítani is, főleg ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné. Naggggyon hisztis. Néha elég kiborító ez, de általában nem veszek róla tudomást, és akkor hamarabb abbahagyja. Már várom a még jobb időt, hogy még kevesebb ruha kelljen, mert az öltözés a horror, kivétel nélkül. Meglátja a cipőt, hogy fel kell venni, már megy a hiszti, rúgkapa, ötször leizzadok, mire feladom rá.
Evés ügyileg mindent megeszik (persze ha van kedve hozzá). Bár az elmúlt napokban nem mindig sikerült eltalálnom az ízlését, de azért mindig csipeget valamit. Imádja a kakaót, reggel ő kéri (kaka).
Erről jut eszembe a szobatisztaság! Hát, mi sehogy nem állunk vele. Bár már azt megfigyeltem, hogy amikor kakil, akkor elmegy tőlem a legtávolabbi pontra és ott csinálja, hátha nem érzem meg. Olyankor sokáig oda sem jön hozzám, még ha hívom, akkor sem. A tisztába tétel szintén hiszti szokott lenni.
A tv-t imádja. Minden reklámot ismer, és mutatja, hogy éppen mire való a cucc. Ha borotvahab, akkor az arcát paskolja, ha sampon akkor a fejét simogatja… Ha kutyás reklám, akkor mondja vau-vau, ha cicás, akkor ciccc. Szereti a vetélkedőket, a kedvence a Széf volt. Simán végigtapsolja.
Egyébként voltunk beiratkozni a bölcsiben, úgyhogy szeptembertől mehet Isten hírével.
Teszek pár képet is, és ha fiam megengedi, akkor reagálok is.
Addig is puszi,
Bea

Kép
bébé01
 
 


Kép

Kép

Kép
bébé01
 
 


Szly,

ez a főzhető gyurma nagyon jónak hangzik!!! Lehet, hogy kipróbálom. Már akartam neki venni, mert szeret rajzolni, színezni, gondoltam, ez is tetszene neki, de még nem mertem, nehogy megegye. A zsírkrétára már így is ráment...

Kép
bébé01
 
 

 
 

Kittina,
kukitéma: párom szokta fürdetni a gyereket, és ő csinálja. De majd mennünk kell vele a dokinénihez, mert nem 100 %-os.

Kép
bébé01
 
 


sziasztok!

mi változatlanul,Dodó meggyógyult,mi meg köhögünk :( mind1,ő a lényeg

szintus!
még1x gartula,gyönyörűek!(mármint a gyerekek :wink: )

a főzhető gyurma nagyon jól hangzik.mi régóta gyurmázunk,rajzolunk...még semmit nem vett a szájába,nem rajzolta össze a falat,csak a papírt.most vagy angyal és elfogadja,amit mondok,vagy ami késik,nem múlik :?: :lol: :lol: :lol:

épp sül a baconba tekert,sajttal töltött virsli a baconba tekert aszalt gyümivel,úgyh megyek :lol: :wink:

Kép
berni1
 
 


Bébé, jó, hogy hoztál képet, Pupesz nagyon aranyos! Jó nagy már ő is!

Berni, azért tessék csak szépen meggyógyulni a felnőtt szakasznak is!

Nálunk sincs gyurmaevés, falfirkálás, ebben szerencsések vagyunk, mert nem jut eszükbe, szóval nem a codálatosssssz nevelési módszereinknek tudható be.

Itt sajnos nem jön be a babanet
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bea, de jó hogy jöttél! És hosszú kihagyás után végre hoztál képet a nagyfiúról!
Fruzsinak és Hannának nagyon örültem!
Nóreszt szerencsére többször látjuk, de úgysem lehet betelni vele :)
Bogi, Livi videók szupik, csak így tovább, töltögesse mindenki, szívesen nézzük!
Gyurmafőzés!? Miért is gondolom úgy, hogy én nem fogok neki :roll: :lol:
Adri, igazad van, van baj a kamaszokkal is, igaz egész más jellegű. Időt nem rabolnak el tőlem, inkább idegeket :D
Na, muszáj menjek, villanyoltás :(

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Bébé, Attila nagyon jóképű kispasi lett! Jó hogy jöttetek!

Szintus! Jó hallani rólatok, még jobb, hogy most fotót is hoztál! Édesek a lányok! Laptetőleg meg a megoldás: sokat kell írni és talán a 200.ik az enyém lesz :)

Vasárnap állatkertben voltunk. Olyan jó volt! Máté minden állatot haza akart hozni.

Tegnap (még mának érzem, a fene egye meg) meg kávézóban voltunk délben. Ez több ponton jó volt: traccsoltunk egy kicsit néhány anyatárssal (másik fórum), másrészt Máté belepisilt a kávézó klotyijába (száraz pelussal értünk haza annak dacára, hogy 9 körül adtam rá és kettőr értünk haza, ott pisilt egyet aztán itthon a többit... ha ez állandósul, elrakom a pelusait) Bocsi, de ez nekem akkora élmény :) És én ittam egy koffeinmentesnek mondott kávét, ami mint kiderült, nem volt teljesen impotens, mert még most sem bírok elaludni....

És Csöppem este 8 körül elájult, azóta alszik... és reggel korán ki fog nyílni a csipája..... ááááááááááááá

Berni, gyógyuljatok meg hamar!!!!

Lányok, nem volna kedvetek talizni egyet? Délelőtt ikea? (kell vennem egy szennyestartót. Vonzó ajánlat?) :roll: :lol: :lol: :lol:

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Szép reggelt!

Berni,
gyógyuljatok meg mihamarabb!

Gabi,
azt a laptopot melyik csajszinak vettétek? Azért kérdezem, mert mi is ilyet vettünk karácsonyra a kiscsávónak (mert mindig a mienken lóg), de különösebben még nem érdekli. Bízom benne, hogy azért majd egyszer játszik vele.

Joli,
hát igen, azok a kamaszok... Nem lehet könnyű velük sem. Megszoktátok már az új lakást?

Réka,
állatkertben én is gondolkodom majd tavasszal, de kinn annyira nem szeret járni ez a gyerek, de biztos tetszene már neki!

Máté nagggyon ügyi a pisivel kapcsolatban. Én még nem bírtam rávenni magam erre..

Kép
bébé01
 
 


10-től kerekítő a Bem6ban!

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
gigike22
 
 


Sziasztok!

Réka, nem semmi teljesítmény! Így csak összejön a kistesó is! :wink:
Máté nagyon ügyes! Nálunk csak elvétve érkezik bilibe a cucc :) Tali - majd máskor.
Azt vettem észre, hogy észrevétlenül megírtam az ezredik hsz-t:)
Bea, megszoktuk az új lakást, annyira, hogy már rohanni is tudok lefeleé a lépcsőn. Le is estem róla úgy két hete :( Igazad van, tényleg rajtunk múlik nagyrészt a gyerekek szobatisztasága. Én is sokszor lusta vagyok felkelni reggel, amikor felébred, pedig nem menne bele a pelusba, ha azonnal bilire ültetném.
Nagyfiam ma elkezdett dolgozni. Egyig suliban van, kettőtől tízig raktári munka. Alig várom, hogy hazaérjen, hogy bírta ki.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Lefekvérkor bilit kért, belepisilt. Reggel ébredt, kérte a bilit, pisilt. Mielőtt elmentünk itthonról, pisilt. Pelus nélkül mentünk. Hazaértünk, ment a bilihez, ráültettem, pisilt.
Rettenetesen büszke vagyok rá.

Úgy érzem, nagyon megérte visszaállni moshatóra!

Lányok, tessék aktivizálódni! Előkerültek eltűntjeink (legalább részben) erre beáll a pangás. :twisted:

na, pá, szerel valamit

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!

Bea
Jó, hogy jöttél!!! Nagyon édes Attila!!!
Cuki lehet, ahogy a reklámokat utánozza.
Jó neked, hogy mindent megeszik, Máté majdnem semmit, úgyhogy irigyekedem.
Szobatisztasággal mi sem állunk sehogy, igazad van, ez az én lustaságomnak is köszönhető. Megfogadtam, hogy majd ha jobb idő lesz lelkesebben próbálkozunk. Máté megmondja, ha valami van a pelusban, de mindig csak utólag.

Réka
Nagyon ügyesek vagytok Mátéval együtt a szobatisztaság miatt!!!

Szintus
Nagyon szép mindkét lányod!!!

Mariann
Örülök, hogy Ámin meggyógyult. Képet hozhatnál róla te is, régen láttuk.

Évi
Jó utat!!!

Adri
Nagyon édesek a csajok!!!

Csilla
Nagyon csini cipője van Boginak. A katicabogarak is nagyon helyesek.

Szly
Jázmin és Roli nagyon cukin ülnek a vödörben. Nagyon hasonlítanak egymásra.

Joli
Hogy bírta nagyfiad a munkát?


Tegnap nagyon jó idő volt, sétáltunk egy nagyot Mátéval délelőtt, és egyszer sem cipeltette magát. Követett egy kisgyereket, aki motorozott az utcánkban, mennünk kellett utánuk, alig tudtam visszafordítani, hogy most már menjünk hazafelé is.
Jó lenne, ha végre jó idő lenne, egy csomó helyre szeretnék elmenni a gyerekkel.
Legújabb rossz szokása, hogy Tücsük kutyánk szőrét tépi, de nagyon durván. "Tekinek" hívja a kutyát. :-) Elkapja a szőrét és cibálja, szegény kutya meg tűri, egy hangja nincs. Nem szoktam neki engedni, de valamikor kicselez és összejön neki, hogy megtépje szegényt. A kinti kutyánkat meg "Kampi"-nak hívja, igazi neve Kormi.
kittina30
 
 


[quote="bébé01"]G írta:bébé01abi,
azt a laptopot melyik csajszinak vettétek? Azért kérdezem, mert mi is ilyet vettünk karácsonyra a kiscsávónak (mert mindig a mienken lóg), de különösebben még nem érdekli. Bízom benne, hogy azért majd egyszer játszik vele.


Ezt még Livi kapta, ha jól emlékszem 2,5 éves korában, Karira.
Nórit sem sokáig köti le, csak az, hogy hangot ad, világít, de majd ha már megérti, hogy pontosan mit kérdez a néni :lol: , és meg is fogja találni a megfelelő gombot, akkor biztos nagy kedvenc lesz.
Livi azért szerette nagyon, mert sikerélménye volt vele, szerette hallani, hogy "igen, helyes", és ünnepelte magát. :lol:

Réka,
ha egy kicsit előbb tudom... :(

Ne dobjatok meg paradicsommal :lol: , de sztem a szobatisztaság nagyrészt a gyereken múlik. De mindentől függetlenül, úgy gondolom, hogy a mi másfél év körüli gyerekeinknél még nem nagyon kell izgulni emiatt. :wink:
Nálunk a nagyobb 15 hónapos korától magától pisilt a bilibe, tudta, hogy mire való, és élvezte is a dolgot. Nóri meg ha előveszem, sokszor tesz bele ajándékcsomagot :), de ha én nem teszem elé, akkor eszébe sem jut. Őt valahogy még nem érintette meg a dolog annyira. Pedig ugyanazt csinálom nála is, mint a tesójánál.
Az egy szuper dolog, ha a szülő észreveszi, hogy a gyerek már érett valamennyire a szobatisztaságra és rásegít, de szerintem nem egy elvárható, kipipálásra váró dolog ez az ő korukban még.
Na, de majd nyáron. 8)

Joli,
na, mondd már, hogy ment a meló Csonginak? :)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, képzeljétek, fény derült a titokra. A "bácsik megcsinálják a nagylányokat néninek" mondatra.
A mondókás dvd-n van egy animácó, ahol egy kislány játszik, majd átváltozik nagylánnyá, retikült lóbál és rúzsos a szája, odamegy hozzá egy bácsi (jujjjjjuj) :lol: , nyújtja a kezét az eközben már felnőtt nénivé változott lány felé. Szóval ezt mesélte el. Így fogalmazta meg, hogy a bácsi megjelenésével lett néni a nagylányból, biztos a bácsi csinál valamit, amitől ez bekövetkezik. :lol:
De legalább megnyugodhatok, hogy nem világosította fel valaki a tudtunk nélkül. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Joli,
hát igen, azok az első munkanapok! :D De rég volt! Azért arra emlékszem, hogy jól ki voltam dögölve a nap végére, pedig én csak aktát tologattam.

Kittina,
tudtok már Mátéval buszozni? Mi jó féléve buszoztunk, de akkor nagy üvöltés volt, azóta inkább kényelmesek vagyunk, megvárjuk, míg apánk ráér. Gyalog meg csak itt a környéken, közért-otthon viszonylatban közlekedünk.

Gabi,
nem dobunk meg paradicsommal, mert most baromi drága :D ! De egéybként én is a tavaszt-nyarat várom. Akkor lehet egyszál semmiben lófrálni. Addig is a bilit nálunk R2D2 bitorolja (kapott a keresztapjától egy nagy plüss-szerű R2D2-t, őt ültettem bele a bilibe addig is.) De azért azt megérti, amikor mondom, hogy nézdd, R2D2 belepisilt a bilibe. Odamegy és megnézi.

Kép
bébé01
 
 


Mi meg autónk nem lévén mindenhova buszozunk, villamosozunk, metrózunk. Igaz, nem napi rendszerességgel, de sokat.
Livi mindig szóval tartja a mellette vagy vele szemben ülőt, Nóri meg folyton "énekel". Valami rágcsálni való kell, ha nem csak 1-2 megállóra szállunk fel és akkor nincs gond.
Az egyik aranyos szokása Livinek, hogy mikor leszállunk, akkor aki a legközelebb ül/áll hozzá, azt megkérdezi, hogy szomorú vagy, hogy leszállok? :lol: Na erre a legzordabb tekintetű, legsavanyúbb utastárs is elröhögi magát. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!


Szintus! Nagyon szép család vagytok!

Réka! Gratula Máténak! Nagyon ügyes, hogy ilyen korán szobatisztává válik!

Én megvárom a nyarat! :lol: Én lusta vagyok! :lol: 8)

Pupák nagyon aranyos! Örülök, hogy jöttél Bébé, és fogsz is! igaz?

Joli! Na milyen volt a munka a fiadnak? Nagyon szorgalmas, hogy iskola mellett még dolgozik is!

Kép
szly27
 
 


ÁÁÁ, később jövök, mert fiam youtube-ot akar nézni, és nem enged gépelni....

Kép
bébé01
 
 


Látom, rátok kell dörrenteni és jöttök :)

Lányok, én is lusta vagyok ám ;) Amúgy tényleg a törpén múlik a dolog. Szóval ha ez a tendencia így marad, szuper, ha kell a pelus, hát bumm. MInden esetre felszedtem a szőnyegeket :D

Gabi, végül nem mentem az Ikeába. Holnap nincs kedvetek egyet Babazenézni, aztán kijönni velünk az Ikeába? Joli? Többiek? Naaaaaaa?

Ja, éneklés ellen nem szoktad a hátadra kötni? Máté is balhézik ha nincs összekötve velem a bkv-n.

Mai bilitörténetünk egy spontán jó helyre pisiléssel és egy alvásból való bilirekéretőzéssel folytatódott eddig. Pisilt oszt visszaaludt. Most alszik :)
Kész a legújabb hordozóm :) (hehe és még mindig nem értük el egy olcsóbb babakocsi árát, pedig vettünk két kendőt, egy hátiputit meg ezt a mei-tai-t... ) Olyan szép! Kicsit bénán kötöttem fel elsőre, de azért megmutatom :)

Kép

Kép

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Réka, holnap délelőtt lesz a farsang az oviban, én fogok fotózni.
Tényleg szép ez az alkalmatosság.
Aranyosan énekel Nóri utazáskor, nem balhézik, vagy ilyesmi. :wink: A kendőt meg már amúgy sem szereti. Bár lehet, hogy most télen a sok ruha miatt volt neki rossz, tavasszal lehet, hogy még teszek egy próbát.

Jó a vonalzód. :)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Köszi :)
Pénteken délelőtt? Mert a régi szennyestartó azért még üzemképes :D
Amúgy meg egy gyerekzárat is kell vegyek a sütőre.

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


No most van egy percem...

Szly,
igyekszem jönni ezután! :D

Réka,
jól néz ki az a háti izéééé. És hogy varázsolod bele a gyereket? :shock:
Milyen sütőzárat lehet tenni a sütőre? Az ajtóra kell ráheggeszteni valamit, vagy hogy? Enyém fiam is kíváncsi.

Most új játékot talált ki magának: megfogja a vezeték nélküli telefont, odaviszi az ágyhoz, lerakja, majd visszafut a polchoz és megnyomja a keresőt. Utána körülnéz, majd lelkesen odafut az ágyhoz, és örül magának. :D

Kép
bébé01
 
 


Olvasta valaki egyébként a Twilight könyveket?

Kép
bébé01
 
 


Nálunk a gyerekzárakat simán szétszedte Livi, Nórinál már nem is próbálkoztunk...

Péntek okés! Hánykor?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ezt sikerült együtt bedobni a postaládánkba :lol:

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


hihi, ez durva így együtt....
Pénteken 10 jó nektek?

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Tökéletes. 8)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Kép

Forest Gump :lol:
Kép

Kép

Nem bírta kivárni, míg elkezdődik a táncolós része a bulinak
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Réka
Jó ez a háti hordó! Mi még ilyet sosem próbáltunk.

Gabus
Jókat fotóztál a farsangon.

Bea
Twilight könyveket én nem olvastam. Te ezt olvasod most? Mostanában nem is nagyon olvastam, átalában elalszom a könyveken. Karácsonykor azért sikerült kettőt elolvasnom.
Nem utaztunk még buszon. Mi is megvárjuk apát, és ő visz bennünket kocsival, ha messzebb akarunk menni. Szerintem Máté is sírna, először legalábbis biztosan.

Nagy cirkusz volt a mai elalvás. Nem akart sehol elaludni, se az ágyában, se a kisházban, se a nagyágyon, se a hintában, se a biciklin, végül a tévé előtt a földön aludt el, most is ott alszik úgy, hogy rá van hasalva a tentepárnára.
Az ebédünk pedig üres kenyér volt. Á..... Nem tudom, hogy mit kellene vele csinálni, hogy egyen végre ebédet.
kittina30
 
 


Ismered a MultiKid vassal nevű szirupot? Livi akkor kezdett el enni, mikor ezt szedte. 4 hónapos kortól lehet adni.

https://www.gyerekkosar.hu/multikid-mul ... assal.html

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabus
Köszi. Máté kap vasat, naponta 2 szer 10 csepp Maltofert. Mondjuk lehet, hogy ez a mulivitamin többet érne.
Az étvágya jobb, csak a finnyássága borzalmas. Azt eszi, amihez neki kedve van, de már kezdem feladni, hogy normálisan egyen. A kenyeret csak üresen eszi meg, ha van rajta valami, akkor már nem kell. De szeret mindenféle kenyeret, simát, rozsosat, teljes kiőrlésűt, és az abodettet is nagyon. A húsokkal és a főzelékkekkel, meg a levesekkel állunk nagyon hadilábon, remélem, majd legkésőbb az óvodában ráveszik a rendes evésre, ha már mi nem tudjuk.
Direkt miatta lett ma barátfüle, be is vett egy falatot a szájába, és már köpte is ki, pedig az édes, ette inkább az üres kenyeret. :evil:
kittina30
 
 


Sziasztok!

Réka! Jól néz ki a hordozód!

Gabuska! Nagyon csinik a jelmezes csajok! A táncos nagyon tetszik! Látszik, hogy szoktatok otthon bulizni! :wink:

Kitti! Sajnálom, hogy Máté nem eszik! A sima kenyeret Roli is imádja!

Tegnap este Rolinak fájt a foga, alig tudott elaludni, pedig adtam neki fájdalom csillapítót. Ma elvittem a fogorvoshoz, de nem talált semmit. Szépek a fogai, ínye rendben. Azt mondta, talán beütötte, vagy ilyesmi! Remélem a ma éjszaka már nyugis lesz!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy ennyire aktívak vagytok! Kár, hogy nekem mostanában nem futja az időm a babanetre. Elemér próbálkozik internetes munkával, én segítek neki. Munkát is keresek-csoda, ha nincs időm szórakozni is a géppel?
Nagyon szépek a törpék a fotókon!
Csongi most egy raktárban csomagol ezen a héten és a jövőn. Húzós, mert 14-22 óra között kellett vállalni, ő meg fél nyolctól egyig suliban van. 13. ker.ből át kell menjen a 11.be Amikor kettőig tanul, akkor nem megy dolgozni. Szerencsére tetszik neki, jó a társaság és a hangulat, könnyű a munka.
Nem nagyon hiszem, hogy sikerül eljutni holnap az Ikeába :(

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Gabi,
nagyon jók a farsangos képek! Már én is várom! A bölcsiben szokott lenni farsang?

Kittina,
igen én nagy fun lettem Twilight ügyben! :lol:

Kép
bébé01
 
 


Joli, sajnálom, hogy nem tudtatok jönni! :(

Kép
Kép
Kép
Kép

(Minőségért bocsi, anyukám gépe nem valami jó.)

Bea,
igen, szokott lenni, legalábbis a miénkben volt. (Miénk = ami az ovi mellett van és tuképp összetartoznak.)

Sokkal jobb képek is vannak ám, csak nem akartam olyan képet feltenni, amin a többi gyerek is rajta van, mit lehet tudni, hátha nem örülne valaki. De van a csoportnak egy honlapja, az végülis nyilvános, és fent van minden kép, akit érdekel nézzen fel. :wink: (Üres kocka jelenik meg a képek helyén, de rákkatintva bejönnek.)

http://bobita.ecomm.hu/gallery/Farsang- ... -25?page=1

és

http://bobita.ecomm.hu/gallery/FARSANG

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, Réka sokat fogyott, vagy csak a szemem csal? Sztem nem. :wink:

Réka, kaptál gyerekzárat?

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi, ez ám az operativitás! Köszi a képeket, jó a minőségük! Tamlán majd valamikor én is eljutok. Most is fúrta az oldalamat, azért ugrottam be, lám összejött-e a tali.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Szerintem is látványos a fogyás, Réka! Gratulálok!

Gabi, nagyon aranyosak a képek! Jó kis farsangi buli lehetett.

Nálunk angolon lesz még farsang Bogiéknak. Sztem nem viszem túlzásba, talán egy pillangószárny, oszt csá! Bár van valami ruci is a szekrényben, egyszer ráadtam, de rögtön le akarta venni. Na, majd meglátjuk.

Annyira jól eljátszanak már a lányok együtt, akár órákig is :oops: :roll: . Én meg nyugodtan lóbálhatom a lábam :wink: .

Megtaláltam a ruhás képet, szóval ezt próbálom farsangra ráhúzni (cumi nélkül :roll: , ha sikerül):
Kép

Szly, nem sírt Roli a fogorvostól? Toncsival is már el kéne menni.

Na megyek, mert már balhéznak.

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Nagyon arik a talis képek! Látszik, hogy Gabuska fotózott, ő egy képen sincs rajta!

Csilla! Sírt a fogorvosnál Roli, pedig csak annyi volt, hogy egy kis tükörrel belenézett a szájába. Én ültem a székben (Brrr), Roli meg az ölemben. Aztán kapott matricát. Egyébként Roli a sima orvosnál is sírdogál!

Réka! Hogy álltok a tesó projekttel?

Csilla! Cuki jelmezes lesz Bogi!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Nahát akkor a a forgalom, hogy még én is át tudom fogni az egészet! :D Hiányzik Pat :( Remélem jól telik nekik, csak nem jut nethez.
Rékát láttam élőben, tényleg csinos lett! Már Gabit is megnézném azzal a nagy hízásával :lol:
Csilla, még a cumi is beleillik a képbe a tündérnek :P Hajrá, lóbáld a lábad, rádfér egy kis pihenés a rohangálós évek után!
Szly, fogorvos? Én is kértem időpontot, csak két hét múlva tudott adni, de le kell mondja, mert fontosabb dolog jött közbe.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok!

Csak bejelentkezem, tegnap megjöttünk, mesélni majd később tudok, Vince elég nyűszi!

Gyorsan átfutottam a hozzászólásokat, Hanna baba nagyon szép, akárcsak Fruzsi! Bea kisfia is csodálatos! És mindenki egytől egyig! Réka Mátéja hatalmas, és nagyon ügyes a bilizéssel! Farsangos képek nagyon szépek!

Én is hoztam 1-et:
Kép Hófehérkém

Kittina!
Vince is hihetetlenül válogatós, ő meg a kenyeret, és egyáltalán a péksüteményeket nem eszi! Soha, semmilyet. Ő szinte csak szopizik, teljesen visszafejlődött! :( És ha nem adok neki cicit, üvölt, őrjöng, most ráadásul beteg is, éjjel ugatósan köhögött, nem mertem hagyni, h. belelovallja magát, pedig már nem akarom legalább éjjel szoptatni! Help! Mit lehet ilyenkor tenni? :roll: :? :cry:

Talán mégis tudok kicsit mesélni... Nemesnépen voltunk egy szép kis apartmanszállóban. Ahogy elindultunk, Páromnak elkezdett fájni a foga, egyre durvább lett, így szerdán hazajöttünk, elment a fogorvosához, plusz hazahoztuk a gyerekeket! Eredetileg úgy volt, h. csütörtökön jönnek értük anyósomék, h. mi is pihenjünk kicsit. Nem bánom, h. így alakult, mert nyugodtabb vagyok, ha mi visszük őket, azért 200 km mégis. Csütörtökön reggel mi visszajöttünk, és pihentünk is kicsit! :wink: :) Nagyon jó volt mindkét variáció, gyerekek is nagyon élvezték, de elég volt nekik az a pár nap!

Folyt köv., mennem kell: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


[quote="jevi26"]
írta:
jevi26Vince is hihetetlenül válogatós, ő meg a kenyeret, és egyáltalán a péksüteményeket nem eszi! Soha, semmilyet. Ő szinte csak szopizik, teljesen visszafejlődött! :( És ha nem adok neki cicit, üvölt, őrjöng, most ráadásul beteg is, éjjel ugatósan köhögött, nem mertem hagyni, h. belelovallja magát, pedig már nem akarom legalább éjjel szoptatni! Help! Mit lehet ilyenkor tenni? :roll: :? :cry:


Adjál naki cicit! ;)
Ha valami baja van, akkor hihetetlen jól jön az a kis plusz immunerősítés, és ha fáj a torka, akkor meg különösen! (fájdalomcsillapító hatása is van a szopinak)

Szly, testvérprojekt ugyanott van, ha lesz peteérés, lesz tesó ;) (bár már vannak jelek, hogy kezdek hormonálisan feltámadni :D)

Írjatok sokat, most én is lépek...

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Sziasztok!

Végül éjjel már nem köhögött Vince, talán a taknyossága is enyhült. Persze cici van továbbra is minden mennyiségben. Az a baj, hogy ha nem beteg, akkor is szinte csak az kell neki, nem látom az elválasztásnak semmi jelét egyelőre! Végülis lehet, h. keményebbnek kéne lennem, de úgy tud őrjöngeni, ha nem kapja meg! :roll:

Még két kép:
Kép Sok paci volt ott

Kép ilyen szépséges orchideákat láttunk egy közeli szlovén trópusi kertben

Képzeljétek! Talán írtam, hogy elutazásunk előtt izgultam, mert a gyerekzsúron volt egy kislány, aki rá két napra durva hasmenést kapott, kiderült, hogy salmonellás. Az ő ovijában volt még egy kisfiú, előtte náluk is farsang volt, ott kaphatta el. Kórházat is megjárták, nagyon nagy fájdalmai voltak szegénynek. Szerencsére minket elkerült, de a takonykór persze nyaralásnál tört ki mindannyiunkon! :evil:

Vince kinn alszik a kocsiban, még azt is átaludta, hogy mellette egy nagy teherautóból a szomszédos építkezésnél kirakodtak egy csomó térkövet! :roll:

Nálunk is a gyalogos séta a nyerő, babakocsit már rég elraktam, ha messzebb megyünk, kocsi van, de utál vele menni, mindenhova gyalog menne! Ennek örülök! :)

Lassan indulunk az oviba, írjatok sokat, üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Évi, köszi a szép képeket és a beszámolót! Jó, hogy újra itt vagy! Ügyes Vince a gyaloglással, cicizéssel is lesz valami majd. Ha már teljesen jól van, akkor tudsz kísérletezni az éjjeli szopi elhagyásával. Nálunk most már állandósult, hogy reggel 5 és 7 között kell a tej.
Réka, kezdesz "hormonálisan feltámadni :D

KépKép
Kép
el..né
 
 


Hali!

Évi, édes a kis Hófehérkéd!
Szerintem is adj cicit, ameddig csak igényli, főleg amikor beteg. Hát utána :roll: .

Joli, akkor Ti is korán keltek viszonylag. Nálunk kb. 7 körül szolgálja fel apa a lányoknak (nekem is) a kakaót 8) .

Ma elmentünk sétálni, mert olyan gyönyörűen süt a nap, 11 fok van, de úgy fúj ez a nyavalyás szél, brrrr. Bementünk vásárolni is, nagy élmény volt :wink: , de végül csak azt vettünk, amit én akartam.

Kicsit mintha folyna az orruk a lányoknak, pénteken kissé megáztunk, meg sokáig pancsoltak a szökőkútban :oops: . de annyira élvezték.

Az én lányom minden nap a legpiszkosabb az oviban :shock: , hihetetlen. Már csak mosolygok rajta, meg a többi szülő is :roll: . Ma is megkérdezte az utcán a könyvárus, hogy sikerült kimosdatni a kismalackámat pénteken :shock: :oops: ? Még jó, hogy 2 kabátja van, így felváltva tudja hordani.

Használtatok már Amway-es mosószert? Dicsérték, lehet ki kéne próbálni.

Szombaton először aludtak a lányok a nagyinál. Igaz, csak 10 m-re voltak 8) . Délelőtt meg elmentünk vásárolgatni, így csak délben találkoztunk, de már nagyon hiányoztak :roll: .

Na indulni kell az oviba, keltem Bogit!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Szutykos Toncsi :D (én is ilyen voltam picinek állítólag)

Amway mosószert nekem is ajánlották, de marha drága... én most próbálom ki a mosódiót. Ha beválik, akkor megint spórolok egyet a mosáson. (mosószóda a fehérekhez, dió a többihez, no meglássuk.)

Jelentem, Máté szoba- és ágytiszta. Ha nagyon játszik, előfordul, hogy későn szól, de ritkán. Éjjel szól hogy kell, felébred rá és ki is várja, hogy ráültessem a bilire. :mrgreen: 8) :lol: A fő balesetforrás, hogy slagocska kipisil a biliből. :D (és tegnap a kaki előtt is szólt, trónolt egy darabig és KI TUDTA VÁRNI az ihletet, nem ugrott fel mint korábban. 8) ) Ami még tündéri, ha szopizik, közben megkérdezem, kell-e pisilni, akkor válaszol is, tele szájjal :lol: Az előbb közölte, hogy Nem :) (igent nem tud mondani, akkor bilit kér, vagy közli, hogy kaki)
Ma séta közben jött rá, szólt és vissza tudta tartani, hogy klotyiközelbe érjünk :) (apukám volt munkahelyére mentünk be, nagy sikere volt a törpének)

Évi, gyönyörű helyen voltatok! HA szopi terén úgy érzed, nem tudsz mit tenni, akkor tegyél félre minden tanult marhaságot és bízz meg az ösztöneidben! Máté még mindig sokat szopizik, (magához képest mostanában már nem) ma meg is mutatta, hogy a foga fáj és cicit de azonnal... Jön a szemfoga, nagyon kűzd vele szegényke. Enni is alig bír miatta. Kb addig eszik valamit, míg egyszer nem harap rossz helyre.

Sütöttem holnapra rakott krumplit, azt imádja. Majd meglátjuk, eszi-e?

Megyek mellé.
Gy ma dolgozik este, fene tudja mikor ér haza...

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Még valami: HIÁNYZÓK!!!!! TESSÉK JELENTKEZNI!!!!!!!!!

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Mátén már nem ámuldozok, az Ikeában már megtettem. :D

Csilla, én voltam ilyen, még iskolás koromban is, hogy állandóan tiszta szutyok voltam. Emlékszem, bepróbálkoztam azzal egyszer, hogy kifordítva vettem vissza a ruháimat az udvarozás után, hátha akkor nem veszik észre anyuék. :lol:
Negyedikes koromban meg annyira kiakadt apukám, mikor meglátott, hogy a villmosra nem volt hajlandó velem egy kocsiba szállni, hanem én ide, ő oda, és figyelnem kellett mikor int, hogy leszállunk. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?