Új privát üzeneted érkezett!

Nemsokára teszek nektek képet, ha Apa leszedi a dvd-ről.
Tegnap voltunk 4D-n. A vizsgálatot végző hölgy megnyugtatott. SZerinte a babánk egészséges és nagyon szép és nagy is.
Tegnap volt pont 16 hetes.
16 cm ás 13,5 dkg.
Nagyon kis cukorfalat. Olyan kis formás (cseppet sem vagyok ám elfogult :oops: ).
A neme: én először kis kukit véltem felfedezni, majd elbizonytalanodtunk. A szonográfus szerint valószínűleg kislány, de nagyon nem volt egyértelmű.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babám!
Gratula a valszegcsajszihoz :wink:

Rani!

A fagyasztáshoz nem tudok sok okosat hozzászólni, de tudtommal az egy napon fejtet simán össze lehet önteni és egyben fagyasztani. És amit mostanában fejsz, azt hamar érdemes felhasználni, mert hamar változni fog a tejcsi, és akkor ez már nem lesz neki tápláló.

Angel!

ja, elfelejtettem írni, hogy az aventesből leginkább sehogyse, csak rágcsa. A kemény csőr jobban bejön. Lehet a dm-eset kéne mégis megpróbálni.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Rani!
Mikróban lehet melegíteni, csak vigyázva adni utána, mert nem egyenletesen melegít. (De ez szintén csak okoskodás, én sose próbáltam, szóval valaki okosabb majd megmondja :oops: )

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 

 
 

Én mindig mikróban melegítek. Aztán jól összerázom, akkor egyenletes a hőmérséklet. Ha mégis meleg lenne, akkor bögrébe teszek hideg vizet és kicsit beleállítom a cumisüveget.

skrisz72
 
 


Köszi lányok az infókat a tejcsiről!
Akkor úgy néz ki meg van az egyik éccakai kaja! :D
Mikróval óvatos leszek!

Baba várom ám aképeket, mond meg apának szedje össze magát! :lol: :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Lois képzeld a Debreceni cégnél lekéstem a babahintáról! :(
Ha jól emlékeztem olyan 30 körül volt most meg 37 és jelenleg nincs is csak a világoskék. :(
Nekem a sötétkék tetszett de azt sehol nem találok!
Világoskék bezzeg van 30-ért máshol.
Neked valami ötlet esetleg hol nézzem még meg? :roll: :oops:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, teszvesz-en vagy vaterán? Vagy a zsibvásár.hu-n. Mindenhol vannak újak, használtak is. Bár nem tudom, hogy pontosan melyiket keresed.

skrisz72
 
 


Skisz néztem ott is és sajna nem találtam!
Ez amit kinéztem!

Kép

Kép

Kép
raniko
 
 


Ez milyen márka?

skrisz72
 
 


Fisher Price

Egy hintát találtam a Vaterán de elég hazsnáltnak tűnik, és nincs rá már gari.
Mi van ha elhozom és elromlik :?: :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani !

Ez nem lenne jó:

Kép

Ezen az oldalon 29.500.-


http://alomjatek.unas.hu/shop_artdet.php?shop_id=5332&cikk=unas_327508

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Baba!
Ez szuper, akkor ugye lassan megnyugszol ?:wink:
Ééééés kislány neked is :lol: , gratulálok!!!!

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny: még nem biztos, hogy kislány. Totál zavarba ejtette az ultrahangos nőt.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kép Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Fúdenadoncuki!És már mekkora :lol: :lol: :lol:

KépKép

Kép
keny
 
 


Rani!
Nincs ötletem, én is rákerestem, de a sötétkék mindenhol hiánycikk, nincs semmi más szín csak ez a bugyikék. Aranyos amúgy, de elég csajos, Angeléknek van ilyen.
Német és osztrák ebay-en van 120 euróért, de ott van más szín is 130 euróért, olyan amit itthon még nem láttam:
Kép

Baba!

Nagyon édes babácska!!! :D :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Csajok, ebben a hintában meddig lehet a baba? Úgy értem hány órát. Minden bababoltban azzal tömik a fejünket, ahol eddig nézelődtünk, hogy a babahordozóban nem lehet sokáig. Van, aki 1/2, van, aki 1, van, aki 1,5 órát mond. Mi ebből a reális? Azt mondják nem jó a gerincének. Ez a hinta is hasonló...nem?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba nagyon cuki a babád és tényleg már mekkora!!! :lol:

Köszi lányok a segítséget!
Lois ez a szín is tetszik!!!
Igen az a szín ami itt kapható az igen csajos! :roll:
Én nemértek hozzá hogy lehet rendelni az ebey-en? :roll: :oops:

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Nikó, a körülményekhez képest jól. Szoktatom magam a gondolathoz, a babákkal beszéltem, de még mindig barnázom (elég tisztességesen).

Baba, nagyon édes és formás babád van.

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Baba!
Boltosokkal ne foglalkozz, nekem két gyerekorvos mondta, hogy a gerincének semmi baja nem lesz tőle, tegyem bele nyugodtan. Persze ne üljön benne egész nap, akkor nincs motiváció a mozgásra, de nekem kb. 2 hónapos korig elég sokat volt mind a 3 hordozóban meg pihenőszékben. Kutya bajuk. :D

Bols!
Remélem, a körülményekhez képest jól alakultok majd!
vovanda
 
 


Babim, nagyon szép a baba! Formás, szép a fejecskéje is. Nem kell félned a vérvételtől. :D
A picikéknek legjobb, ha kemény, vízszintes felületen fekszenek. Hason a legjobb állítólag. Mindig más irányban kell őket letenni, mert arra fordítják a fejecskéjüket, ahol valami érdekes történik. Így nem lesz "féloldalas" a baba. Nálunk az első pár hónapban sem a hinta, sem a hordozó nem nagyon játszott. Szopi után a kanapén hason aludt Eszti. A hintában nem szívesen hagyom aludni, mert tényleg nem jó a kialakítása. De nekünk nincs is 40 ezres hintánk. A gagyibb változatot vettük. Nem bántam meg, mert eddig nem is volt hajlandó beleülni. De ha lett volna rá pénzem, biztos a legdrágábbat vettem volna. :wink: Azok szuper kényelmesek.

Aki használ 4-es Pampers pelenkát, írja meg lécci, hogy gumis-e a dereka. Most már majdnem minden nap át kell öltöztetnem Esztit, mert a 3-asból kifolyik hátul minden cucc. :evil: Éjszakára Libero-t használok, tuti, ami ziher.

skrisz72
 
 


Skrisz!
Annyira nem gumis mint a Pampersé, és keskenyebb is a derékrész. A Huggies olyasmi, mint a Libero, talán nem annyira merev. A Liberonak szuper a dereka, de nekem olyan merev, de ettől függetlenül nem jön ki belőle persze semmi.

Rani!

Én két hetesen tettem bele először, szerettük/szeretjük nagyon. Eleinte aludt is benne, de nagyon régóta már csak móka. Meg abban van mindig, amikor mi eszünk.
Én ha elaludt benne én nem vettem ki, jó kis szundik voltak azok.Az én babám szereti ezt a szöget nagyon, mi nagyon hamar áttértünk a mózesről a hordozó felpattintós babakocsizásra, mert azt szereti. Még mindig. Az is ugyanez a szög. Azért ne gondoljuk már hogy ez árt a babáknak, azé rt neki lett tervezve. Persze nem 0-24 órában, de ésszel simán lehet hintáztatni a piciket is.

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára loislane 2010.02.21 12:03-kor.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Nálunk pl. azért is kp-i kérdés a hordozó, mert a szüleim 2 óra autóút (Lois, tőletek még 30 km :D ) és hát valahogy szállítani ekll majd. A hordozót meg be lehet kötni. Elkezdtünk körülnézegetni pl. babakocsi ügyben és majd fogok is tanácsot kérni, ha megérik az idő a vásárlásra.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois, akkor ti Huggies használtok?

skrisz72
 
 


Baba!
Igen tudom :wink:
Ha van kocsitok mindenképpen kell hordozó.

Skrisz!
Én a hárommal zsonglőrködöm ált. egyszerre. Mindig abból pótolok, ha fogytán a készlet, ami épp akciós. Így 4-es méretben már mindhárom okés nekünk. Meg most kaptam meg az új Dm bababónuszos kuponokat, abban is van mindegyik, szóval el fogom őket sütni.
..............
Na most előszedtem mindegyikből egyet , kirakosgattam, és tanulmányt végeztem :) és korrigálom az előzőben
leírtakat:
Pampersnél nincs gumi hátul egyáltalán, csak a L..-nél és a H.-nál. Derék pánt kb. egyforma vastag, a ragasztócsík a P.-nél a legkeskenyebb. P.-nek a fenékrésze keskenyebb mint a másik kettő. Szóval ha sorrendet kéne állítanom, tetszésindexben nálam ebben a méretben:
1. Huggies
2. Libero (de az új a comfort fit)
3. Pampers
De az 1 és 2 hely inkább megosztott 1 :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Babim, ja, ha utaztok két órát simán kibír benne. Emiatt ne aggódj!

skrisz72
 
 


Egyik bababoltban azzal tömték a fejünket, hogy félóránál többet nem lehet benne. Na, ott nem bírtam tovább és megjegyeztem, hogy érdekes, minden boltban más ez az idő :shock: .

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois nagyon édi pötty itt még Zé!
Igen szerintem ha találok valami jó színbe akkor veszünk egyet, hogy ne mindíg az ágyon legyen és néha elringassa.

Kép

Kép
raniko
 
 


Lois, köszi a részletes értékelést. :D

skrisz72
 
 


Lányok!

Normális,ha Milán sárgás víz szerűt kakil?
Az állaga miatt aggógóm.
Egyre többet eszik és a hasa az nagyon fáj! :(
Leveszem többször kaja közbe büfizni is.
Nem adnék neki ennyit de ha nem kapja meg akkor meg azért űvölt! :roll:
Tanácsokat várok! :roll:
Ma már 100-at evett.

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, nem lehet, hogy túl zsíros neki a tejed és attól van hasmenése meg fájása?

Lányok, olyat nem szoktak, hogy forralt vízzel higítják az anyatejet? Ha hülye ötlet, nyugodtan hülyézzetek le! :oops: :roll:

skrisz72
 
 


Skisz sajna nem tudom! :roll:
Enyhén sárgás színű a tej és nem is sűrű!
Hogy zsíros-e azt nem tudom.
Holnap úgy is kell védőnénivel beszélnem.
Pancsi elött ugye evett 100-at.
Pancsinál apa hömérőzött és akkor volt ez a ívz szerű sárgás kaki. :roll:
Aztán kapott most tejcit és 50ml-nél bealudt hála.
Így remélem nem fog fájni a hasa. :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok,
csak egy gyors bekukkk
Köszönöm/köszönjük a jókívánságokat, gratulációkat!!!!
Lányok tündérek :D Alvás, az nem sok van de apa segítségével alakul a helyzet. Hasfájósak vagyunk, van sírás-rívás (én is az voltam annó...).
Nu, mennem kell mert hívnak a Jányok :wink:
puszi Mindenkinek

KépKép
tobi
 
 


Tobikám!
Épp az előbb csekkoltam le a csajokat az Iwiw-en, tündérédesek, nagyon kis formásak, gratula újfent!! :D
Majd mesélj, ha tudsz jönni!! :D

Rani!
100 gr?? Húú, az nem kevés, Zé úgy 1 hónapos korában evett ennyit.
Infacol, és társai esetleg?
Mikor teljesen kiürül a mecónium, aranysárga lesz a kaki, és teljesen normális a híg állag.

Skrisz!
Szerintem nem szabad hígítani, pont olyan állagra és összetételre, amilyennek lennie kell.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!

Bols! Nagyon nagyon szorítok!!!!!

Baba! Szép a bébid!

Lois! Nagyon sok boldog névnapot kívánunk KisZének!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna, végre Te elveszett!4Jó, hogy előbújtál.

Köszi.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Elkészült a pajzsmirigy eredm.is:

(Már 1 hete emelten szedem az L-Thyroxint T.dr. utasítására.)

TSH: 0,141 * (ref.tartomány:0,27-4,2)
fT4: 21,36 (ref.tartomány:12,00-22,00)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba! Nem vagyok elveszve.
Beteg voltam.
Olivér meg jön megy már, felmászik mindenhová.
Ezért nem tudok írni.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Lois na Infacolunk még nincs! :roll:
(de lesz :D )
Igen néha szerintem túlzásba viszi a fiatalember a szopit és abból vannak a bajok! :roll:
Én próbálom letenni elöbb ciciről de akkor meg jön a nyafi.
(pedig ha 70-80-at enne se kellene kétségbe esnie hisz akkor már nem üres a pocak)
Igen eddig híg aranysárga volt,de tegnap apa meg hőmárőzte és inkább vizes állaga volt igaz sárga.
Szerintem át futott rajta csak az akkori kaja.(na akkor is 100-at evett)
Remélem azért hamar be fog állni valami rendszer. :roll:
Most éccccaka inkább csak 50-et ettünk és így annyira nem volt gáz.
(na ez edódik abból hogy nekem valahogy olyankor nem termelődik úgy a tejcim mint napközbe és nncs benne annyi, ha van sok van benne akkor képes lenne 100-nál is többet enni :roll: )

Kép

Kép
raniko
 
 


Hanna :cry: , örülök, hogy meggyógyultál.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok Csajok!

Megjöttem a 18.heti UH-ról.Minden teljesen rendben babám szépen fejlődik, a lepény hátsó falon tapad, magzat harántfekvésben, víz átlagos, súly:240g.És megmutatta a kukiját :lol: , elég 1értelmű volt :P , apukája nagyon boldog, de én sem kevésbé!

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny:gratulálok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!
Húú, de sokat írtatok hétvégén! Már visszaolvastam, de most megyek, mert késésben a tízórai. Már jeleze a lelkem... :)

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Keny hatalmas gratula!! :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Baba!
Meglátod minden rendben lesz. Kisbabácska máris gyönyörű!
Redukcióra nagyon szurkolunk!!

Niko!
További jobbulást!

Keny!
Gratulálok a kis kukishoz! :D

Rani!
Asszem mindenre kaptál választ.
Hasfájára nekünk az Espumisan csepp volt jó, Infacol nem És lázmérő helyett szélcsövet használtunk, dr. né ajánlotta. ( 4"-os szélcső, patikában kapható). Amikor semmi nem segített és szemmel láthatóan fel volt fúvódva a poci ez jött be. De mondjuk ennyi tejcsi mellé nem tudom fér-e levegő. :lol: Lehet teljesen más jellegű hasfájás.

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Ja és itt a 18 hetes poci, remélem most már látjátok :P Kép

KépKép

Kép
keny
 
 


KATERINA!!!!!!

A redukciót remélem nem nekem akartad írni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Basszus a másik "fél" elszállt.
Na előlről.

Angel!
Akkor kűzdő szellemű kiccsajaink vannak. :lol: Dióka nagyon ügyi, szerintem olyan erős életösztön van benne, hogy tutira be akarja hozni a koraszülés folyományait. Hihetetlen kisbaba!

Szöcsi!
Bizto nagyon olvadoztok, amikor így toyognak az aprókák! :) Én várom is meg nem is ezt az időszakot.

Niko!
Répa nekünk nem fogta a pocit. Eddig csak az alma.
A széklet meg nem gond.

Lois!
Hát én is így tudom, hogy fogzást illetőleg vannak kivételek. Sőt egyik ismerősöm kislányának a felső két szemfoga jött ki először. Állítólag olyan volt mint egy kis vámpír. :) És állítólag az ilyen kivételek jobban meg is szenvedik a fogzást. :(

Én már adtam Littinek krumplit és répát, bár nem önmagában. Előbbit sütőtökkel, másikat almával. A saját készítésűt szereti. Én imádom a brokkolit, de még nem tudom próbáljam-e.
"Empata", nem tom van-e ilyen szó, de tök logikus és érthető. :lol:

Nagy sírás rívás van, úh. mára ennyi.
Szép napot!

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


üdv.

Baba,
nagyon szép formás kicsitek van! :lol:
minden rendben van/lesz!!

Tobi,
:D :D

Keny,
gratu, fütyköshoz is!
és igen na ez már látszik! :wink:

Rani,
előttem már, asszem, mindent megválaszoltak.
a 24 órán belüli fejéseket én is összeöntöttem.

Hanna,
jó, hogy jobban vagy!
kis örökmozgó Olivér :)

angel37
 
 


Keny! Nagy gratula a kis kukishoz!

Termeltek csajok rendesen. :)

Tejet én is összeöntöttem, majd ment a kukába. Olivér nem itta meg a fagyasztott tejet.
Igaz, nekem annyi volt (van), hogy van tejtesó is.

Angel! Dióka is teper nemsokára.
Itt a szomszéd kis srác is áll már, kapaszkodva jár.
Tudod, aki a 25. hétre született.
A járással megszaporodtak a balesetek is.
Néha beindul és nincs megállás. Tarol, mint a tekegolyó. áááááá
Nekem meg égnek áll a hajam.

Ekkora most:

Kép

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: