Új privát üzeneted érkezett!

SZIASZTOK.

szintus,nekem egyaltalan nem hianyzik a szorakozas,soha nem voltam egy meno mano,inkabb amolyan otthon ulo tipus.dizsit is eleg hamar meguntam.A ferjem ugyanilyen igy mi eleg itthon ulo eletmodot folytatunk.20 evesen koltoztunk ossze es tok jol elvagyunk ketten.
biztos fura lessz a kis joveveny de kimozdulas szemponjabol nem gaz,hisz nem igazan mozdulunk ki.

krisztina akkor tartoztatok az ordognek egy uttal :roll: jovo kedden megy vervetelre?
engem szerda ota aggaszt ez hogy elmegy a doki szabira,ra fogok kerdezni hogy azert ha pont akkor szulok akkor bejon-e.
hanyingert sajnalom.nekem a hasam kemenyedik mint a fene,az ejjel 5* voltam fent es ahogy felkeltem az agybol olyan erzesem volt mintha szet akarnak csuszni ott alul,meg mintha nagyon nyomna valami.

Kép
monyo83
 
 


Igen kedden,hát kiváncsi vagyok mennyire kötnek belém.De hétfőn is bekell mennem a városba,mert 11.-ig kell jelentkeznem a sizbe.Az az alul szétnyomós érzés szokott nekem is lenni,mondtam is a Lacinak,hogy szerintem van bent valamilyen szerszámja amivel szépen feszit szétfelé.Persze,kérdezz rá,én hallotam rá példát,hogy bement a doki,attól függ országon belül lesz e.A terhes könyvben azt irta ezek a fájdalmak,meg a jósló fájdalmak teljesen normális jelenségek,igy készül fel a méh a szülésre.Én egy kicsit utánna olvastam mik azok a tényezők,amiknél biztosra vehetjük a baba nem fordul be:lent levő méhlepény,rövid köldökzsinór,és ha kinyujtott lábbal ül.Hát,majd kiderül...Egyenlőre nem is próbálkozik,rengeteget mozog,főleg a lábtechnika megy neki,de elmozdulni esze ágában sincs.Ma vasaltam a pelusokat,hát nem lettem kész,elég monoton meló

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Sziasztok!Nem vagyok mindig teljesen képben,de ha jól emlékszek Szintus te tegnap voltál megbeszélni a dokival a császár időpontját?Mire jutottatok,mikor érkezik Hanna a nagyvilágba?Monyó te mikor gondoltál ctg-re menni?Mert ha kedden jöhetsz velünk.Ettől a borult időtöl olyan vagyok,mint a lekvár

Kép

Kép
krisztina29
 
 

 
 

Sziasztok! :wink:

Igen,Kriszta jól emlékszel,tegnap voltam a korházba
előrejegyeztetni a csaszit!
28.-án bevonulok reggel 7:30-ra,majd átadom a
papirjaimat(v.v.-lek,uhu,belgyógyász,ekg... :roll: )(gond.te Kriszta ezt tudod)és utánna viszik a papirokat komisziora majd azok döntenek sorsomról,hogy még pénteken műtét v.átteszik hétfőre :roll: :(
Akkor ott leszek 4 napot csak bez-veze! :evil:
Áhhh,carás ez,hidjétek el sokkal jobb volt Fruzsival a természetes szülésre készülni,mint most.
Hát ennyi.Levették a vért a hepatitisre,kedden eredmény.
Jaj meg úgy jártunk,hogy mi már 8-kor ott voltunk,majd bementem a szülészetre és látom,hogy császár előrejegyzés 11-től 1-ig.Hát köszi.3 órát vártunk a parkolóba,Fruzsi is velünk volt. :roll:

Veletek mi zujs?

Monyó te ezen a 7en is mész ctg-re nem?
Mikor kell uhu-ra menned?

Kép
Kép
szintus
 
 


Még a kép lemarad :D Kép
Fruzsi oktassa a babát :lol: :lol:

Kép
Kép
szintus
 
 


Jaj de édes,mintha készülne a kistesóra.Akkor még nem lesz meg a 40hét,ha már 28án megcsinálják,de valahol már ott fogsz topogni.Hű,az hosszú lenne,ha aznap nem csinálnák meg,jobban kikészitene szerintem a tétlen várakozás,mint a császártól való félelem.Császárral is addig tartanak bent,mint sima szüléssel?Én is kiszoktam akadni azon amikor rákészülök valamire,korábban kelek,örülök annak,hogy előbb megyek,igy előbb is jöhetek haza,és akkor bumm várni kell üresben valami oknál fogva.Gyerekkel várakozni pedig még 10xnehezebb.Nem is tudtam,hogy még külön komiszio dönti el az időpontot,meg gondolom azt is figyelembe veszik mi az ok amiért a doki csaszi mellet döntött.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Igen,most nemrégen alakult meg a komisio(ismerős csajszi mondta)mert ugye veza-vezica néha valaki hobbiból ment csaszira(nagyon hülye)és ugyi azt szeretnék megfékezni,no de....minden nagykapu mellett kiskapu,pénz beszél kutya meg ugat:)))
A várakozás kaki,de gond.hogy megcsinálják pénteken(remélem annyira nem szeretnek h bent tartsonak 4 napot :roll: )
Meg én sem őket(de bár a patológiáról ki lehet menni,ha jön a látogató)
Nekem a férjem is nagyon hijányzott,nektek is fog,de a gyerkőc..no azthiszem az más tészta!
Mondtam a Bécinek,h légyszi ne hozza(inkább ő se jöjjön)mert én nem bírom az ablakon keresztül nézni,hogy ne öleljem és pusziljam meg... :cry: :wink:
Azért szeretném,ha már pénteken átesnék rajta és kb.kedden már mehetnék is haza!Csaszival 4-5 nap,ha minden okés veled és a babával is.
Ha esetleg besárgul akkor lehet tovább is,ugyi..

Nekem a Fruzsi nem sárgult be,a szobatársak babái igen.
De a csajszi kikönyörögte,hogy engessék haza 4 nap után csaszival(3.-dik méghozzá)mert otthon várja a 2 kislánya akik 4 éves és 18 hónapos voltak.De nem fogták vissza.Modták mehet...

No de jön az orvos vasárnap reggel vizitelni(én vasárnap jöttem haza)és kérdi -Maga még itt?
- :shock: Így lesek rá,hogy mi van????
-Maga miért nem ment haza tegnap?
-Hát mondom,mert azt nem én döntöm el... :roll:
-Ja oké...akkor ma..viszlát....
Ugy örültem,mint a majom a f.......,h hazamehetek.
Korház..... :( :x

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!Sizben ezren voltak,3sor egybe olvadt.Kigomboltam a kabátom,hátha még jobban észrevehető,hogy kismama vagyok esetleg előreengedhetnének,de semmi.Kultura nyet.Ma beszélgettem egy barátnőmmel,mesélte,hogy ő is ezeket a gyógyszereket szedte a 9-ik hónapig kellet,akkor abbahagyhadta.2napra rá megszült.Na szupi :D .Elhiszem Szintus,hogy Fruzsi nagyon fog hiányozni,és biztos te is neki.Én tudom,hogy akkor volt nálam filmszakadás,amikor mondta a nővér,hogy most köszönjünk el,és a férj mehet.Annyira egyedül,és kiszolgáltatottan még talán sose éreztem magam.Monyó mizujs?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

szintus huha 28a meg ket het,az nagyon kozel van mar.
neked is kell anyakovi kivonat meg allampolgarsagi meg hazasaglevel?

krisztina te tudod hogy nekunk ezek a papirok kellenek?
en nemreg tudtam meg hogy anyakovi kivonatot meg allampolgarsagit kell vinni amikor megyunk szulni,valoszinuleg en holnap kiveszem.
tulelted a vervetelt?

voltam mar jobban is,az ejszakai gorcsolgetesek kicsit kikeszitenek.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Házasságlevél dereng,de a többi nem.Akkor majd a jövőhéten kiveszem amikor megyek az eredményekért.Végigkellet hallgatnom egy litániát,fel fel emelte a nő a hangját,de végül mondta amikor kitombolta magát,hogy tudja ez nem az én hibám,én csak azt teszem amit mondanak nekem.Azt mondta a vércsoport papiromat nem fogják elfogadni,főleg,hogy 2008-as.Azért gondolom azóta nem változott a vércsoportom.Szeretem amikor mindenki mást mond,de a végén rajtam csattan.Mondtam a nőnek is,hogy nem rajtam állt,én elmentem volna,de az orvosom mondta,hogy jó lesz az a papir.Majd ha megyek ekg-ra előveszem a dokit,és ha más nem kiiratom vele a beutallót vércsoport meghatározásra.Ma kimostam egy gép babarucit,holnap a többit,lassan jöhetne a komód..Tegnap Ármin olyan volt,mint akit besóztak,rendesen fájt amit művelt,össze vissza feszelgett.Gondoltam biztos megfordul,de nem lábai továbbra is az oldalamban,csücsül a fenekén

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

Krisztina sajnalom :cry: a transfuzion nagyon szigoruan veszik a dolgokat.akkor most nem kapsz vercsoportos kartont?ujra kell menned szuratni magad?
nekem a nevemmel fog leorulve a csaj,hogy miert nem tudjak ugy irni ahogy a licnambam van,mindig egy L el irjak kozben meg nekem magyr helyesirasal 2L el irjak a nevem.Mondjuk ebben igazat adtam a csajnak,mar az also tagozatban megtanultukl a suliban a masolast akik ott ulnek azok miert nem tudjak egyszeruen atmasolni a nevemet a beutallora normalisan.
a neten lehet olvasni mindenfele paraktikat a baba beforditasara,ti nem probalkoztok?hatha..

szintus?

Kép
monyo83
 
 


sziasztok!Kartont kapok,a mostani eredményt abba irja,majd ha megyek a dokihoz elmondom neki,hogy mit mondott a nő,és jobb hijján mégegyszer szuratom magam.Nem volt vészes,először dünnyögött,belekötött mindenbe,de azután mondta,hogy tudja hogy ez nem az én hibám,én csak azt teszem amit mondanak.Tegnap megkérdeztem a Matildkát,hogy kell e a házassági levél stb a kórházba,és azt mondta nem.Azok a papirok akkor kellenek esetleg amikor a babát jelenti be apuka,de neki ugy dereng,hogy oda is csak a házassági levél kell.Hajnaltól reggelig rohadt fájásaim voltak,egy pontban de nagyon,és sugárzott át a hátamba.alig vártam,hogy reggel legyen,nem tudom miért...Olvastam én is praktikákat,de ugy érzem nálunk az a bibi,hogy a fiatalember kinyujtott lábbal ül,mindig elfordul ugy nyujtott lábbal ahogy bir,és azután vissza.De az annyira fáj,hogy nem bánom ha nem próbálkozik.Ti felveszitek,vagy felvettétek már a részvényes pénzt?Lehet ma a táskámba is belepakolom amim van,azért rámijesztett egy csöppet a barátnőm,hogy ő a gyógyszer abbahagyása után 2nappal megszült.Ugyan ez volt a bibije,mint nekem.Ti rendezitek motyókat?Én már 2-ik napja mosok

Kép

Kép
krisztina29
 
 


nalunk a kisrucik a szekrenybe vannak,kimosva vasalva,a hely megvan a kisagynak csak annyi hogy fel kell allitani,hetvegen felalitjuk.
taskam keszenletben csak vinni kell ha itt az ido.

ma megyek ctgre kivancsi vagyok mit mond a doki.
az ejjel en is fajtam rendesen,de nem renszeres fajasok voltak igy tudtam hogy ez meg nem az.

krisztina te abbahagytad a bogyot?vagy meg szeded?

Kép
monyo83
 
 


ja a reszvenyes penzt meg nem vettuk fel de tervben van,csak a parom pont akkor jon haza amikor a posta mar zarva van.
mennyi penzt kapunk?en olyan 3000korul tudom kb.

Kép
monyo83
 
 


krisztina te nem parazol azon hogy mivan ha jovoheten indul be a dolog es nem lessz dokink?komolyan mondom jobban parazok ettol mint magatol a szulestol :roll:
most ejelente vannak fajasaim de jovo heten is ha lesznek meg idegesebb leszek mert tudom hogy a doki nincs.

Kép
monyo83
 
 


1700din/fő.Nem sok,de az is jól jön.De foglalkoztat a téma,de vigyázz ne idegeskedj rajta sokat,az idegeskedéstöl is megindulhat a szülés.Ma megkérdezed tölle,hogy mi a b terv,ha addig indulna be a szülés,mig ő szabadságozik.Én még sima esetben se tudom elképzelni hogy is lesz,nem még hogy ha éppen nem is dolgozik..De mondom ne parázz rajta,szuszá!!Megfordult a fejemben,hogy abbahagyom a gyogyi szedést,de mostanában megint rosszul vagyok,meg a Timi is rámijesztett.Ő azt mondta akkor szabad abba hagyni a szedését amikor belépek a 9-ik hónapba.Azért jó ezt mástól hallani nem az orvosomtól :? .Te már ügyesen elkészültél,de hát nálad már kopogtat is a kishölgy.Szintus helló!!

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

megvolt a tegnapi ctg,fajas sehol,doki szerint egy het meg tuti van.
jovo heten delelott kell mennem,atadott egy doktornonek a doki o fogja megnezni a ctg eredmenyem.roviden ennyi,most nem volt se vizsgalat se Uh.

Kép
monyo83
 
 


sziasztok!A Matildka is valamilyen doktornőnél szült,és nagyon meg volt vele elégedve,de azért kivánom,hogy kihúzzátok mig dokker visszajön a szabiról.Akkor most nem tudod nyiltál e tovább.Pihenj,és ne idegeskedj,valahogy mindig van,én ezt szoktam magamnak mondogatni.Tegnap megérkezett a pelenkázó komód+polc,olyan szép.Az éjszaka amikor jöttem visszafelé a wc-röl,szépen neki is mentem.Ha az állja,hogy a babákon meglátszik anya sérülése,akkor Ármin kis pulykatojás lesz.Most jól jönne segitség...Na majd haladok valahogy.Felvettük a nagy zsét,most voltunk a postán

Kép

Kép
krisztina29
 
 


mi vagy holnap vagy hetfon vegyuk fel a zset.
szuper hogy megerkezett a komod,akkor lassan pakolhatod be a kimosott kiscucokat.
szerintem nem latszik meg a gyereken az anya serulese csak a komolyabbak,mint forrazas eros utes.
mi a hetvegen felalitjuk a kisagyat,mar varom.

a dokino nagyon kedvesnek tunt,tulajdonkeppen medika,nagyon fiatal.Hozta a doki magaval es mondta hogy mikor megyek akkor szemelyesen ot keressem ,gondolom o a doki beepitett embere medikaja.

kerdeztem 2*is a dokit hogy mivan ha elobb jon a kiscsaj de nevetet es azt mondta szinte biztos hogy megvarja ot ugyhogy izgalomra semmi ok.

Kép
monyo83
 
 


Tudod,ha ő mondja!Gondolom van már akkora tapasztalat mögötte,hogy ugy is lesz ahogy mondja.Én tegnap este óta nyaggatom szegény gyereket.Megszoktam,hogy egy energiabomba,most meg csak feszeleg.Aludni is alig aludtam,mert azon filóztam mi van ha baja van.Mozog csak megfontoltan,nem a megszokott hévvel.Már nekikezdtem a vasalásnak,csak főznöm is kell,egyedül nem valami haladós

Kép

Kép
krisztina29
 
 


nyugi ilyenkor mar a babak kevesebbet mozognak mert nincs helyuk.
Noci sem mozog anyit mint regebben,belasulnak.ha megvan a napi 10mozgas akkor nincs gond.Mondjuk en nem szamolom,de annyi tutira megvan egy nap.

miert nem kersz anyudtol segitseget?biztos hogy segitene vasalni.

Kép
monyo83
 
 


Helló!Odajutottam,hogy felhivtam anyum,majd holnap el lesz hozva.Egyszerűen nem haladtam,némelyik ruci akkora,hogy a vasaló talpa nagyobb,néztem ám,hogy ezt most hogy vasaljam ki.Délutánra már erősebben mozgott,csak az ijesztett meg,hogy egyik napról a másikra lustult el,minden átmenet nélkül.Néha irtó bendzsa alakja tud lenni a hasamnak.Szintussal mi van?

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Szintus jól van,köszi,süti a vacsit! :wink: :D

Hát az én Hannám nem egy mozgós baba bezony,de a napi 10 az megvan! :wink: Ha pl.megfogom neki valamijét(nem tudom mi lehet az)akkor azt gyorsan arébb huzza!No jó ne fogdossam már őt! :D
De egyébként lusti baba! 8)

A pénzt már felvettük(részvények)meg már el is költöttük! 8) :D :roll: Azt a bazi sokat!


Kriszta nehogy abbahagyd a bogyók szedését!!
Még csak hadd maradjon a kis krapek bent!!

Azthiszem mátol kezdve már hivatalosan sem lenne koraszülött Hanna,ha jönne!De ő még csak maradjon!!!!

Szegény tatám nagyon rosszul van,eddig bakker semmi baja sem volt 1 hét alatt összeomlott.Már a lélegeztetőn van. :cry: :cry:
Erős tüdőgyuszija van,de gond.ilyen korban(74 éves)már végzetes is lehet,sajnos!
Hát nagyon szomorú helyzet!Félek h nem látja meg a kis Hannát! :cry:
Engem pedig bánt a lelkiismeret h nem hívtam fel a korházban,lehet többet nem is beszélhetek vele..majd látjuk.... :(

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!Szintus sajnálom ami a tatáddal történt.Nekem tavaly a nagyim halt meg ugy,hogy már legalább 1éve nem láttam,szörnyű lelkiismeret furdallásom volt.De annyira leépült,meg messze is volt,hogy anyum mindig azt mondta jobb ha ugy emlékszek rá,mint amikor még egészséges volt.Azért remény mindig van,én különben szörnyen nehezen tudom elengedni a halottjaimat,na de ne erről beszéljünk.Jobbulást kivánok nagytatádnak,kivánom,hogy még játszon sokat a dédunokáival.Azóta Ármin megint rosszcsont,ez az én fiam.7óra óta jóslófájásaim vannak,most már elviselhetőbb,talán szünőfélben van.Nem elég,hogy belenyilal a méhembe,onnan átirányul a derekamba.Ilyenkor amikor azt mondom ez rohadtul fáj,belegondolok,hogy ez még csak lightos változat :D

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Jó hír. :D A tatám jobban van!
Talán még van remény a felépülésére!
Kemény az öreg! :D :D

Kriszta hogy állsz a joslófájásokkal?
Ez még tényleg csak lightos!Mikor lesz neked a következő uhu?
Hogy megtudjátok,hogy befordult-e a baba?
Enyém beby bizti visszafordult,mert fent érzem a csuklását.
Bár lehet,h tévedek! :?:

Monyóka te hogy vagyM?Láttad már született 2 februári baba :D
Vagyis ők már januáriak na...

Egy kép a nagy pocakomról és a kislányomról!
Tegyetek ti is please!!! :wink: Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

Szintus nagyon szep kerek pocid van :D meselj hogy vagy?


Krisztina megnyugodtal mar?

Kép
monyo83
 
 


sziasztok csajok.

tessek irni!kihal a topikunk.

Kép
monyo83
 
 


Szia Monyó!

Tényleg kihal a topic....

Én jól vagyok,a gondolatom beigazolódott,a baba
megint csücsül.Visszafordult.Bizti így kényelmesebb neki,fene tudja...
Ma megint ctg.A múltkori(azaz szerdai)okés volt.
Ha minden a terv szeint megy,én 1 hét múlva ilyenkor már babázhatok!
8) :shock: :D
Ez azért nem semmi,hogy így tudja előre az emberlánya..
:roll:

Krisztina veled mi van?Miért hallgatsz?

Monyót olvasom a februáriaknál. :D
Ju azért nekem nincs ennyi előtejem!De ha megnyomom a cicim,akkor van

Üdv.mindenkinek!Puszóóóóó

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok!Itt vagyok!!De helyes a pocid Szintus!Én is azon gondolkodtam milyen érzés lehet itthonról elindulni ugy,hogy na megyünk szülni,jele semmi.Furcsa bizti az ilyen programozott dolog.Remélem Szintus valahogy majd minket is tudsz értesiteni.Izgulunk majd érted.Az biztos,hogy egész nap rád fogok gondolni.Ármin ül a fenekén,nem is próbálkozik a fordulással.Ugy érzem kinyujtott lábbal ül,talán azért is nem megy neki.Január 8-án elinditottuk az autónk regisztrálását,iratását,és sehol se vagyunk.Az a bunkó paraszt akitől vettük,azt mondja nem ér rá a munkája miatt elmenni a supra.Jövő héten kellene felhivnom a dokit,és megbeszélni a ctg-t,de nem merem,mert nem tudok mivel bejutni.Apum a jövő héten ugy dolgozik,hogy nem bir elvinni.Megnyugodtam most már Monyó,de 3napomat,és 2éjszakámat vették el ezek az idióták.Nem tudtam,hogy most érezzek örömöt,hogy minden rendben van,vagy mérhetetlen haragot,hogy hülyének estem ki.Monyó te hogy vagy?Babica volt nálad?Ami a jóslófájásokat illeti,nekem mostanában a hátamba nyilal,jobban fáj,mint az összehúzódások.Ja,és Szintus örülök,hogy nagytata rendbe jött

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Krisztina végreeee!!!! :wink:
Örülök,hogy jelentkeztél! :wink:
Az autóspasi tehet egy szivességet és bekephatja!(bocsika) :evil:
Örülök,hogy jól vagy :D De mi történt a véreddel?
Mivel ijesztettek meg? :roll:
Ha valamelyikőtök leirja nekem a mobb számát,akkor értesíteni foglak benneteket! :wink: (priviben persze)
Nemsokára megkezdődik neked is a 36.-diik hét
:D Elrepült az idő 8) :D
Dokiddal mit beszéltél meg?Ha faros marad a baba,akkor mit cselekedtek?
Sajna a nagytatám csak pillanatnyi jobbanléteket produkál,egyébként visszaesik sajnos.Teljesen megkárosodott a tüdeje neki. :(

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

orulok hogy visszatertetek. :D

szintus en szivesen megadom a szamom,bar remelhetoleg addigra megszulok en is :oops:
elotejem akkor van ha rafekszem a cicimre,aztan csak azon kapom magam hogy hideg a polom mert ataztatta a tej. :oops:
sajnalom a nagytatad,enyem nagyszuleim sincsenek valami jo passzban,aterzem min megy keresztul.

Krisztina en szerdan megyek be ha gondolod johetsz velunk megint.
az autos story nem semmi,miaz hogy nincs ideje,hat legyen neki.
orulj neki hogy nincs gaz a veretekkel,sajnos az egeszsegugyon lenne meg mit javitani.

Kép
monyo83
 
 


Helló!Szerda délután lehet apum el bir vinni.Hajnal 4óta ébren vagyok,akkor rohadt erős,és sűrűn jelentkező fájásaim voltak kb 7óráig.Azóta is vannak,de most ritkábban,lábra állni szinte nem is birok.Ha a doki holnap kezd jó lenne bemenni,de nincs mivel :evil: .Nagyon rosszul érzem magam.Pont most nincs autónk,jobb hilyán lehet bejelentkezek privátilag délutánra.Kiváncsi vagyok milyen éjszakám lesz.Ellenanyag szűrésre mentem Szintus,és amikor mentem az eredményért a kezembe nyomtak még egy papirt is,és annyit mondott a nő,hogy olvassam el a papirt,és cselekedjek úgy.Azon az állt,hogy meg kell csinálnom a vérvételt,mert fennál a lehetősége az rh összeférhetetlenség,és az ellenanyag termelés veszélye.Totál betojtam,2éjszaka nem aludtam,3napot végigidegeskedtem,azután meg kiderült,hogy véletlenül tették oda a papirt,mehettem haza.Talán beadták zentán a pairt,de állitólag elromlott a kompjuter,és szerdára lesz meg az a papir.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Itt a mai fotóm
Fruzsi szereti a cumit :D
Azthiszem a legközelebbi fotómon már Hanna is ott lesz :shock: :lol:
Pusszantalak benneteket Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

krisztina milyen ejszakad volt?vegul megy ma este privathoz?
gondolom nem vagy valami nyogodt,bar szerencsesen elerted a doki altal kituzott 35ik hetet sot azt mar tul is lepted.
lehet hogy meg januarban meglessz Armin?.

szintus,az utolso heted :) egy het mulva mar tutira meglessz az uj joveveny :)
aranyos Fruzsi a ket cumival.
Izgulsz a pentek miatt?

nekem az ejszakam jol telt,jot aludtam csak ketszer voltam fent pisilni.nem ugy nez ki mintha Noci keszulodne kifele.

Kép
monyo83
 
 


39+1
Kép

Kép
monyo83
 
 


Csini poci,de már nem sokáig :D .Lányok gondolatban veletek vagyok.Minden jót kivánok.Nemsokára itt a nagy találkozás.Majd jelentkezzetek.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

Ideultem egy picit de most csak a szulestortenetem hoztam,elore szolok hogy nagyon hosszu pedig tenyleg csak a lenyegre probaltam szoritkozni.
Oszinten irtam le ugy ahogy volt,es ahogy en ereztem akkor.
probalok csatlakozni, felzarkozni.

NÓÉMI szuletese.

Penteken 11ora utan ertem be a korhazba,felvettek az adataimat,majd elfoglaltam a korhazi agyat.delutan jott a vizit es kiirtak a masnapi szules meginditast.Ejfeltol nem ehetettem es nem ihattam semmit.
01,30 szombat.
Reggel 5kor jottek kelteni,homeres es vernyomasmeres.Minden rendben atmentuk a vajudoba.Jott a szuleszno,megkaptam a beontest es kaptam egy oracskat hogy tisztuljak mielott bekotik az oxitocint.
6:30 kor kototek be az infuziot.
8kor kezdodtek a fajasaim 10 percesekkel.10kor jott a dokim megvizsgalni,egy ujnyi mehszaj.Haladt az ido a fajasaim surusodtek,13:30kor mar 2 perces fajasaim voltak,megint jott a doki,bo 2 ujnyira tagultam.
4kor meg neztem az orat majd arra eszmeltem hogy hirtelen eltelt egy ora,elaludtam.Jott a dokim es ketsegbeesve mondtam neki hogy nem faj.megtisztitotak az infizuocsovet majd megemeltek a cseppszamot.Hamarosan ujra ketperceseim voltak.
7 kor jott a dokim ujra megvizsgalni.Meg mindig csak ket ujnyi,vizsgalat kozben elkezdtem verezni.,mondta a dokim hogy vegyek le az infuziot es jarkaljak egy orat,ha addig semmi akkor aznapra befejezzuk a dolgot mert addigra total kimerultem.
Egy ora mulva a helyzet valtozatlan,a dokim utasitasara visszakuldtek a nogyogyaszatra.Vasarnapi nap volt a pihenonapom,erot kellet gyujtenem a kovetkezo inditasra ami hetfo volt.
02.01 hetfo.
Reggel minden ujra indult,5kor keles homeres,majd atkisertek a vajudoba.
Szinten beontes majd bekototek az infuziot.varakozas.
Jottek a szulesznok,hamar rajottem hogy nem egy nyelvet beszelunk amitol kisse megijedtem hogy hogyan fogunk majd komunikalni.
8kor kezdodtek az igazi 5perces fajasaim.Szulesznok magyaraztak hogy fujtassak,rendesek voltak velem.
Ramkototek a ctg et es onantol kezzdve egyaltalan nem kelhettem fel az agybol.
9Kor mar ketperces fajasaim voltak,konyorogtem egy kis vizert de mondtak hogy nem adhatnak,helyette kaptam egy kis vizes gezdarabot amivel a szamat torolgethettem.
10:15 kor jott a dokim megvizsgalni.Pontosan nem emlekszem hany ujnyit mondott de jott a burokrepesztes.A dokim mondta hogy most fog csak majd igazan nagyon fajni.Keszuljek fel.
10:35kor repesztette meg a burkot,gyorsan eros fajasaim lettek azt hittem lekaparom a falat.Megkerdeztem a dokit kb mikorra lesz baba,a valasz majd valamikor delutan fele.
Iszonyatosan fajt,sirva konyorogtem hogy kicsit felalhassak de a ctg miatt nem lehetett.
Remegni kezdtem,es teljes egeszeben gorcsben volt a testem.A szuleszno szolt a dokinak hogy adni kellene valmit mert igy nem lesz jo.
Arra emlekszem hogy jon a szuleszno es mondja hogy kapok egy kis nyugtato injekciot hogy tudjak lazulni ket fajas kozott.
A mellettem vajudo lany szerint(akivel kesobb szobatarsak lettuk)elajultam,csak a fajasok alatt lehetett velem komunikalni.
12korul ereztem a tolofajast,kiabalni kezdtem hogy figyeljen ram valaki,mert idokozben a vajudo megtelt,jott 3 tanulo,1csecsemosnover,egy szuleszno tanonc,plusz megegy orvos.
Az egyik orvos megallt az ajtoban es nevetve megjegyezte hogy mivan itt szinhaz?valahogy en nem talatam viccesnek de akkor nem erdekelt hogy hanyan nezik a szenvedesem.
Megvizsgalt az egyik szuleszno majd a masikhoz fordult hogy azonnal hivja a dokimat mert teljesen kitagultam,lassan mehetunk a szuloszobaba.
Jott is a dokim es hozott magaval egy medikat is.Megviszgalt a dokim is es a medika is.
Mondta hogy egy ket nyomas es irany a szuloszoba.
Nagyon boldog voltam mar akkor.
Atkisertek a szuloszobaba,nem igazan akartam felallni az agybol de muszaly volt.
Feltapazkodtam a szuloagyra es elkezdtuk nyomni.a dokim a fejemnel volt es nyomta a hasamat a szuleszno meg lent csinalt valamit,pontosan nem tudom mit.
Egyszercsak ereztem egy eros fajdalmat,azota tudom hogy az volt a gatmetszes.
A fajasok szuneteben vartunk,akkor lattam meg a harom tanulot a labamnal,akiknek egy orvos meselte hogy eppen mi tortenik,eleg falfeherek voltak szegenyek.
Megkerdeztem hogy nem-e lehetne kiszedni belolem az infuziot mert mar elegge fajt ,de persze hogy nem lehetett.
Jott a fajas es en nyomtam,egy hang nelkul pont ugy ahogy a szuleszno magyarazta.Meg dicsertek hogy nagyon jol csinalom.a szuleszno elmosolyodott majd mondja hogy sotet haju a baba,latszik a feje.akkor abban a pillanatban akkora erot ereztem magamban mint meg soha es nyomtam volna de a szuleszno szolt hogy most ugy kell hogy kicsi nyomas majd szunet es megint szol hogy mikor nyomhatok,ha nem igy csinalom akkor szetfogok repedni.
Gondoltam magamban ha az olyan egyszeru lenne de ugy csinaltam ahogy mondta,tenyleg ugy erztem hogy szetszakadok es hihetetlenul nyomott lent a lanyom,visszatartottam a nyomast de iszonyu nehez volt,majd jott a varva vart szo,nyomhatok.nagy levegot vettem es toltam es akkor egyszercsak kicsusszant a pici lany es minden fajdalom megszunt.Egy pillanatra siri csend majd Noci sirasatol lett hangos a szuloszoba.
Ahogy meghallottam sirni en is sirni kezdtem,nem tudtam abbahagyni,odahoztak egy pillanatra es mar akkor gyonyoru volt,meg ugy is hogy tiszta magzatmazas volt szegenykem.
Elvittek,megtoroltek es megmertek,kozben jott a dokim engem varrni.Mindenki kiment a szuloszobabaol,kettesben maradtunk a dokimmal,o varrt en szipogtam es vartam hogy visszahozzak Nocit.Jott a szuleszno es kerdezte hogy van-e mobilom mert akkor azt idehozza es felhivhatom a parom.Ennek kulonosen orultem.
Mivel a parom estere varta a hivasom nagyon meglepodott mikor bejelentkeztem neki,de joleso erzes volt megosztani vele az oromom kozel fel oraval szules utan.
Meg ket oraig voltam a szuloszobaban,kozben neha jottek megnyomkodtak a hasam.
Egyszercsak hoztak a lanyom,mondta a szuleszno hogy probaljam megszoptatni es elsore sikerult is,csak neztem hogy milyen tokeletes es milyen gyonyoru.
Noemi 02,01 en 13:00kor szuletett 3450 grammal es 51 cm rel,surru sotetbarna hajjal.

Kép
monyo83
 
 


Gratulálok Monyó,szép szüléstörténet azért megszenvedtél
a picikéért,de ez így van jól!

Mostmár térjetek lassan vissza csajszik és meséljetek
a mindennapokról...

Várlak ám benneteket,hijányoztok....

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok.

tenyleg ideje lassan visszaterni.

szintus nalatok is problema a hasfajas?ha igen mivel probalkoztok?

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Fiam szunyál,ugyhogy kihasználom,és irok!Én is pár szóban(ha lehet)leirnám Ármin érkezését,már amiröl emlékeim vannak.02.08-án reggel 7körül felébredtem,és észrevettem,hogy vizes a pizsim.Gondoltam hoppá,ez csak a magzatviz lehet.Szóltam a férjemnek,és én elmentem letusolni.Haláli higgadt voltam.Még hajat is mostam volna,csak nagyon hideg volt.Utánna elkezdtem hivogatni a dokim,közben még a táskám ellenőriztem.3-ik lecsörgés után felvette,mondtam mi a helyzet,ő meg hogy menjek be a kórházba.Salternál mondtam mi az ábra,doki is előkerült,mondta,hogy ülésre kell mennie,nem hagyhatja ki.Nővér mondta,hogy üljek le,várjak.Kellemes ugy ücsörögni,hogy bugyogok alulról.Fájásaim is egyre rendeződtek időben,és egyre intenzivebbek lettek.Elhuhogtam magamban.Doki befutott,rögtön megvizsgált,ahogy megvizsgált mégjobban folyt a magzatviz.Mondta,hogy 1ujnyira vagyok kinyilva,baba nincs megfordulva,rámbizza a döntést,hogy legyen természetes szülés,vagy csaszi.Mondtam,hogy nem kockáztatnék,inkább csaszi.Aznapra 1001műtétje volt+én váratlanul,de nem látszott rajta a kiakadás.Kiirta a beutalómat rögtön a szülőszobára,azt hittem innen pörögni fognak az események.Az emeleten a salternál odaadtam a papirjaim,erre azt mondták üljek le és várjak.Legyezték magukat,meg trécseltek,kiakadtam.Tudom,hogy bent már várnak,hogy előkészitsenek,ezek meg...Fél óra ücsörgés után bejuthattam.Ott már vártak,el nem tudták képzelni hova tüntem el.Beöntés,1001 papirológia kitöltése,közben már literszámra ömlött belőlem,most már a véres magzatviz,a szemeim meg jojóztak a fájdalomtól.Tetszett amikor kérdezte a nővér,hogy volt e már műtétem,mondtam igen lapar.Kérdezte miért,mondtam meddőség kezelésére,erre rámnézett,és azt mondta látom kilett gyógyitva.Letusoltam,sétálgattam,ugy jobb volt.Meghozták a mütős ágyat,felfeküdtem,ruha le,és felhelyezték a katétert,hát az mese!!Betoltak a műtőbe,rengeteg előkészület,amikor hunyorogtam,az altatóorvos megkérdezte,hogy fájásaim vannak,bólintottam.Amikor észrevette rajtam mindig megsimogatta a vállam.Fiatal nővérke felkapcsolta a rádiót,tudom,hogy Pinktöl szólt a please dont leave me,megkapatam az altatóm,és szunya.Jött a az ébresztés,megint az a szar tubus a torkomban,1000-et kérdeztek töllem,mindent szerbül,gondoltam,ha szerbül válaszolok,akkor magamnál vagyok!Tudom,hogy kérdezték mi lesz a pici neve,mondtam Ármin,erre a lökött ápolófiu rávágta,mint a 3mókusokból az egyik!Hirtelen nem is tudtam miért vagyok korházban,fura érzés volt.Mikor már teljesen magamnál voltam bejött a dokim,és mondta,hogy egészséges kisfiú,2470gr,46cm,mondta,hogy kicsike,de minden rendben,az apgaron 9,9-et kapott.Egész késő délután hozták már be,szerelem volt első látásra,pici,törékeny lény,nyitogadta a szemeit.Egy puszi erejéig odanyujtotta a nővér.Az ellátással én is megvoltam elégedve,nővérekkel,orvosokkal.Megyek,mert nyekereg.Amugy jó kisfiú,csak az a fránya poci rigatja meg többször.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Lemaradt,hogy a fiam 11:35-kor született,drága férjem,pedig végig kint ücsörgött a váróban,nem tudott hazajönni,de pár percesen megláthatta a fiát

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Krisztina 41 hetes terhes vagy!Bármikor jöhet a baba! :lol:
Ja az már megérkezett...gratula!Hát az elején nem törték össze magukat a e.ü.dolgozók nálatok sem,de azért lényeg,hogy jól fejeződött! :D Aranyos picibabó és kérem szépen mostmár tesség ide is képeket biggyeszteni az új jövevényekről!
Krisztina te is csini vagy,alig maradt pocid! 8) De te gond.alapból is vékony vagy.Fura volt amikor nem volt tovább nagy poci igaz?
Báris nekem elösször nagyon furi volt....

Hogy álltok a szoptatással?
Mi 2 hétig szenvedtünk csak a cicin,majd nem hízott rendesen,
ezért kellett neki potlás.Tehát most cici+táp.

Jó baba Hanna,alszik,nézelődik,ritkán hasfájós.
Éjjel egyszer kel.Egyébként átalussza az éjszakát.
Idáig.Bár Fruzsi is átaludta 2 hetes korátol.Nekem ebben szerencsém van-mig tejtermelésben nincs :cry: :(

Monyó a te kislányod is egy csoda.Komolyan mondom,hogy én még ilyen gyönyörű hajas babát talán nem is láttam.
Nagyon kis cukker! :D Hasfájásban én nem nagyon tudok segíteni,de a februári babaások sokat beszélgetnek róla,olvass oda bele.

Majd leírom én is az én történetemet!Addig is mindenkinek pusszantás!

Kép
Kép
szintus
 
 


Egyenlőre nálunk tej van bőven.Tegnap mértük Ármint,a babica is elvolt ájulva,2hét alatt több mint 1kg-ot hizott.Babica szerint ez nagyon sok.Éjszaka 2x kel fel,ha éhségröl van szó,ha hasi bántja akkor az átüvöltött éjszaka.Én most köménymagos vizet adok neki,mivel az ő pocija még kicsi,nem adhatok neki mást.Mi még csak most vagyunk 3,5kgnál.Szintus sebed hogy áll?Mekkora vágásod van?Vérzel még?Én most örültem,hogy 3napig már nem véreztem,és most megint :evil: .De gondolom ez is egyénfüggő

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Jáj vérzés még mindég van...
Pedig nekem már 10 nap után elmúlt,majd visszajött :evil:
Remélem már nem sokáig tart.Bár ugye én nem rendesen szoptatok,ezért nekem várható lesz a menzi is hamarosan.
Örülök,higy van tejed!1kg hízás! :lol: Az nagyon jó,te is jó milka mama vagy!Iszol,eszel valami speciálisat a tejre?

Sebem ok,mintha nem is lenne.(enyhe túlzás nélkül)
Ez bizony kisebb,mint az elöző volt.(nincs végigvágva a régi seb)
Tied hogy áll?

Hanna taknyos.Nálatok milyen meleg van bent?

Kép
Kép
szintus
 
 


Én is megvagyok elégedve a vágás méretével,talán ha 10centis,5öltéssel volt varrva.Jobbról már a seb is lejött,de balról,ott csücsült Ármin,lehet ott jobban feszigettek,ott még fájdogál,meg ott látszik,hogy a seb is mélyebb.Dokim is kérdezte megvagyok e a sebbel elégedve,gondoltam magamban,ha nem kapok másikat??Hát a hőmérséklet nálunk változó,ami nem igazán jó.Néha ugy befűtünk,hogy majd meg gyulladunk,néha meg rákapcsolunk,mert fázunk.Jobb lenne egy állandó hőmérsékletet tartani,de tüzelős kályhával elég nehéz.Nem doppingolom magam semmivel,bizom benne,hogy még egy pár hónapig legalább birok szoptatni,nagyon szeretném.Fruzsi mit szól Hannushoz?Ja,és a vonalzóm nem tudom lecserélni,béna vagyok.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Kép

Hanna első percei ebben a világban...
(látjátok ezért jó egy barátnő a szülőszobában)

Kép
Kép
szintus
 
 


És az én kicsi történetem....

Programozott csaszi.
29.-én reggel fél 8-rs a szülészeten kellett lennem.
Ott voltam.Időben! :wink:
Felvettek,átvették a papírjaimat majd felküldtek a patológia részlegre.
Ott is behívtak beszélgetni,megnézték a papírjaimat(a vér.vétel.papíron a fibrinog.megint magas, :roll: vettek vért újra,persze kiderült,hogy Temerinben tévedtek a specik :roll: :evil: :evil: )
Akkor azért bevallotam,hogy egy kicsit megvagyok fázva.
áááá,akkor valószínű holnap nincs műtét,de menyjek le mégegyszer a belgyógyihoz.Oké.Ő semmit sem mond csak azt hajtja h hétfőtöl szabira megy... 8) :lol: :roll:
Vissza vánszorgok az osztályra,elviszik a papirjaimat a komiszióra várok várok...közben telefonál anyum,hogy meghalt a nagytatám...sírni nem akarok,nem szabad... :cry:
Majd megszületik a döntés,hogy hétfőn műtenek,mivel megvagyok hűlve!2-3 órám belül behívtak az ambulantba és mondták,hogy mehetek haza.Hétvégét töltsem otthon,majd vasárnap jöjjek vissza! :D :wink:
Ennek nagyon örültem,itthon feltöltődtem,minden percemet a kiscsajommal töltöttem...
Majd vasárnap este vissza.Megborotváltak,ctg és alvás következett volna,ha nincs a szobába egy nagyon horkolós csaj és egy éppen akkor szülő csajszi.
Eljött a reggel,beöntés és várakozás....
Fél8-kor jött egy kiscsajszi(nővérke)és vezetett fel 2-ket a műtőbe.
Elöttem ment egy csas addig nekem beadták a gyógyszereket.És ott is vártam és elaludtam,,,mosolyogtak is,hogy hogy bírok ilyen nagy esemény elött aludni jaaa azért mert éjjel egy percet sem tudtam...
Majd eljött az én időm is..innn már nincs visszaút nincs menekvés ideges lettem,vérnyomásom felszökött.DE az anesztens doki nagyon aranyos volt.Beszélt hozzám,nyugtatott,simogatta a pofim.
Elaludtam....,ajd ébreszgettek.A barátnőm végig ott volt velem a császárnál.Ő mutatott képeket Hannusról rögtön,amiket nem is láttam rendesen. :lol: Csak oár percen belül homályosodott ki a látásom.És behozta nekem egy percre a babókát.Olyan jó volt őt rögtön látni,az én kicsi Hannámat...
No hogy a sokkszoba sem legyen eseménymentes tahikardiás lettem(szivem 120-130 között kalimpált)meg véreset köptem...ű
A szivem azért vert sokat,mert nagyon kevés volt a hemoglobinom,a tubussal pedig megsértették a torkom onnan a vér...de elötte jól beijesztettek,még tüdőrötgenre is akartak vinni hála az égnek elmúlt...
Majd átvittek a szobába,ott semmi kül nem történt.
2.-dik nap hozták a babót szopizni,3.-dik nap hazajöhettünk.
Rengetegen szülnek Újvidéken,aznap 40 baba ment haza,amikor mi.Bolondok háza.Rengeteget dolgoznak azok a nővérek ott.
Hát így volt.A férjecském jött értünk...

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintus részvétem a tatád miatt.Valaki elment a családból,és valaki érkezett.Azta Hanna mekkora volt már újszülöttnek is!Korai még bármit is mondani,de nekem ugy tűnik,ő anyura hasonlit.Monyó?!

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

Szepek a szulestortenetek,az en szulesem utan kezdem maskent ertekelni a csaszart.
nem mondom hogy ha lessz masodik azt szeretnem,de nem hangzik olyan roszul.
Annyit tudok hogy soha tobbet nem engedem hogy meginditsak a szulest,ez igy borzaszto volt.

Szintus nagyon aranyos Hanna:)nekunk nincs csak 2 napos kepunk,aznap nem kaphattam meg Nocit mert nem volt bent doktorno aki megvizsgalja igy csak masnap latthattam ujra.

tejci nalunk is van,szepen hizik a kiscsaj 4.20deka tegnap mertek a vakcinan.

A hasfajas katasztrofalis, a 4ik fajta gyogyszerrel probalkozunk ugy nez ki ez hatott,mar 1 napja nincsenek gorcsei.

Krisztina,szerintem armin a Lacira hasonlit jobban,szepen meghizott a pofikaja.
Honan tudtad hogy az espumazan art neki?mi most megint massal probalkozunk mert az espuval nem voltam megelegedve.
ma megkaptuk a resenyet hogy jogosultak vagyunk a penzre a gyerek utan,vajdasag es szabadka beadta,az orszagosat meg meg eztan kapjuk.

a szajpeneszunk is javulni latszik,ma mar sokkal szebb a szaja,most epp a mamaval setalnak kint.

Kép
monyo83
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?