Új privát üzeneted érkezett!

Ranikám!
Milán nagyon formás kisfiú!Gina kössz a képet :P

KépKép

Kép
keny
 
 


Rani: nagyon szép kisbaba Milán! Gratulálok nektek! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Tilli,
éjszakázás, dévény - jó lenne vmi kellemesebb dologban is sorstársnak lenni! :wink:

kis takony belépett képbe nálnuk is! :roll:

új tippem, hogy fázik éjjel, franc érti ,eddig inkább melege volt, az volt a baj :roll:

Szöcsi,
nincs egy árva csücsök sem, ínye is változatlan!

viszont a két mámi ínyével nagyon tud gorombáskodni, tegnap szétrágicsált vele, s vigyorgott hozzá :roll: :lol:


nekünk ma ortopédia (ez egyik)

ja, tegnap, tegnapelőtt, két talpára húzta magát a kiscsaj az ölembe kapaszkodva! :D
(hmmm, előbb egy tisztességes mászást szerettem volna... :roll: )
kihúzta magát és vigyorgott! :D persze fogtam kétoldalról, cuki volt, de szegényem vmi irdatlan csámpás kifelé :(
kíváncsi vagyok, mit mondanak erre a lábira :?

angel37
 
 

 
 

Angel, reméljük, idővel a csámpi is megszűnik! Annyit fejlődött, meglátod, ezzel semlesz gond. Gyere majd doki után. Drukk!!+++++++++++++++++++++++++++++++++

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Édes Milán baba! Rani meg felkötheti a gatyáját, ha ez a gyerek már most a könyökével tör utat magának. :D
Köröm: én levágtam mindnek már a kórházban, nem lett tőle semmi bajuk...

Angel!
Javulni fog, már olyan sokat fejlődött!

Nem alvók: kitartást! (meg kis házipáleszt a kölköknek, irgum-burgum :P 8) )
vovanda
 
 


Csatlakozom a nem alvókhoz. Kölkeim egy órája szórakoztatják egymást, dumálnak és röhögnek. :twisted: :lol:

És az előbb elfelejtettem: összes betegség monnyon le!
vovanda
 
 


köszi Baba! :)
oly nagyon nem aggódom, csak kíváncsi leszek, mi lesz a penzum :roll:

Vanda,
ja, jó kis házipálinka, egy feles a cumiba! :mrgreen:
bár most itt alvás van ( :D )

bizony minden nyavalya monnyonle :!:

nya ennyi volt az alvás, már villog a bébiőr :roll:

angel37
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem voltam. :oops:

Tobi! Nagy gratula a csajokhoz!
Nagyon cukik!
Otthon vagytok?
Hogy vagytok?

Rani! Nagy gratula Milánhoz! Nagyon édes!

Betegeknek jobbulást!

Csatlakozom Vandához! Minden betegség mondjon le. brrrrrrr

Timi! Megkaptam! Kösziiiiiiii!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


És hállelluja itt is alvás épp.... :D

Ranikám!

Édes bogár Milánod van...nagyon cuki. Kis-kesztyűt én csak megsétáltattam a kh.-ba :oops:

Hát már mindenki taknyos?? :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Hanna,
de jó Téged is látni!!! :D Hogy vagytok, mesélj!!!

Angel,
Csámpázás tuti elmúlik!!! Erre mondtak valamit? :roll:

Katerina,
merre kóborolsz? :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tillidian 2010.02.15 16:35-kor.

tillidian
 
 


Nálunk is akad alakítgatni való...
Lencsi születése óta dugdosgatja ki a nyelvecskéjét és azzal cumizik :roll: Dévény-néni meg is kérdezte, hogy mindig ezt csinálja? Mondom, ja, elég gyakran. Erre nem szólt semmit, csak a fejét csóválta... :roll:

tillidian
 
 


Angel, fogzás nálunk is így kezdődött. Mi a francért nem alszik ez a fiú? Fázik, melege van? Aztán uzsi közben vérzett az ínye. Nem látszott azon semmi. 2 nap múlva kijött a foga.

Vandus, én ma megpróbáltam ezt az ebéd utáni alvást, de ebéd előtti lett belőle. 10.15-12.15-ig húzták a lóbőrt, aztán már semmi, a babakocsiban pislogtak nagyokat, de alvás már nem volt.

Rólunk: állunk elengedett kezekkel a szoba közepén. Irtó aranyosak, mindig megtapsoljuk őket.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Tilli,
nem is mondott semmit a nyelvre? :? csinál( vele vmit?
tudom, más, de Makilánynak az ínyét is kezelték - extra ordítás - volt ott is hártyaletapadás, ami beszédhibához vezetne)

Szöcsi,
taps tőlem is! :lol: ügyesek!

elméletileg fog is lehet, de annyira semmi nyoma a kis ínyén, megadagadva sincs. lehet, hogy így pikkpakk?

ma jó melegen lesz azért éjjel, kíváncsi leszek!



ortopédusnénit megjártuk, azt mondta szuper kislány! :D :oops: :lol:
csámpalábat majd a saját járása fogja rendezni!
ééés, (bár nem ő írta fel, de az mindegy)elhagyhatjuk a gyógycipőt :D

angel37
 
 


Teszünk fel néhány képet Kircsikével:

Így szánkózunk, aki tudja, tolja, aki nem, az csak ül:
Kép

Kell ide ez a tapéta?!Nem győzöm letépkedni!Kép

De jó ez a rántotta!Kép

Az új üléseink, középen pedig a kedvenc háziállatunk, Pötyike, a zsiráf
Kép

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Angel, a mi lábunk pedig befelé áll, de azt mondják, 3 éves korig alakul a lábboltozat. Van itthonra Siesta Richter szandink, én hiszek benne, hogy segít. Ára horribil.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


gratula Milán babához, nagyon édi! a kesztyűi cukik!

puszi nektek is
Vendég
 


Angel!
Makilány már érezheti a fogzást akkor is, amikor te még semmit nem látsz. Szóval esélyes lehet.

Szöcske!
És hogy bírták az egy alvást a lurkók? Nagyon nyűgösek voltak délután?
Szánkózós képek édesek... :D
vovanda
 
 


Kibírták a napot, fél 8-kor elájultak, kíváncsi vagyok, meddig lesz alvás reggel. Valaki tudja, meddig kell olajozni a gyerekeket fürdés előtt? Vagy már elhagyhatom?

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske,
hogy érted, hogy olajozni??? Én ilyet sose szoktam! :shock:
(mostanában már a babamasszázs miatt igen)

tillidian
 
 


Angel,
nyelv-öltögetésre semmit nem mondott...ezek szerint gondot okozhat? :roll: Összeakad a nyelve beszéd közben? Enyém is szok' :mrgreen:

tillidian
 
 


Sziasztok!

Tegnap kéretem egy beutalót a háziorvostól vérvételre és ma le is adtam 3 kémcsövecskével. Holnap eredmény. Kíváncsi leszek, mi is a hiány a szervezetemből, amiről írtam nektek a múltkor. Ideje volt már egy vérvételnek, hiszmióta babát várok, még nem is volt. Úgy mondták a rendelőben tegnap, hogy lesz vizeletvizsgálat is. Cipeltem a pisikét és nem kellett!! :shock: Jellemző!
A kismamákat soron kívül fogadják nálunk az sztk-ben, de azért időben odamentem. Szólnak, hogy menjenek a kismamik. Odamegyek, sorra kerülök. Kigombolt kardigán, kismamafelső, jól látszik a kis pocikám, a papíron rajta, hogy 15 hetes terhes vagyok, erre a nő: Maga kismama???? :shock: :shock: Mondom:igen, de ott van a beutaló alján is....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára babaimado 2010.02.16 09:54-kor.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szöcske:ügyesek!Én is tapsolnám őket!!

Angel: szupi hírek!!Kiscipő sme kell!!Még jobb!!Látod, csak rendbejönnek a dolgok, ha lassan is! Nagy harcos kislány (Xéna) ő!! :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, sztk-sok parasztok. :evil: Jó lenne, ha megfizetnék őket, hátha kedvesebbek lennének. :roll:

Szöcsi, édesek a lurkók. Teccik a rántottás kép! :lol: Gratula az ácsorgáshoz!

Angel, az én törpikémnek is picit kifelé áll jobb lábfeje. De remélem, ha lábraáll, akkor majd korrigálódik még. Egyenlőre nem izgatom magam.

Tilli, öltögeti a nyelvét? Lehet, hogy csak szimplán szemtelen. :wink: :lol: Hi-hi-hi :lol:

Minden beteg babának jobbulást kívánok!

skrisz72
 
 


Skrisz: Esztike ügyes, csak elfelejtettem írni :oops: . Újabban 3 mp-es a memóriám! :lol:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szöcsi,
jaj de aranyosak! :lol: :lol:
na meddig volt alvás?

mibe kerül egy olyan cipő? a Bebaxunk legalább csak 900ft volt támogatással.

Tilli,
ja, nem tudom, mit okozhat, te írtad, hogy a néni a fejét csóválta :oops:
Dévény A. ismerős anyukának mondta a nyelvöltögetésre, hogy tipikus korababa dolog: de ez Lencsire nem áll, és Diánára sem, mert ő meg nem öltöget.
valszeg kinövi majd! :wink: így véggigondoltam csinálni sokmindent nem lehet vele...

Baba,
sztk :x :evil:
drukk a vv eredményhez!
és köszi! :D

Krisz,
Makicsajnak nem kcsiit, ahogy feláll, 90fokban fordul kifelé mind a két lábfeje, azaz egyvonalban van :roll: ortop. szerint van ilyen időre született babákkal is. a járás elvileg majd rendezi.
de azért inkább tornáztatom is.

angel37
 
 


Hanna!
Szijjja, mizújs nálatok??? :D

Vanda!
Na hun vannak az ígért hócsatás képek?? :D

Angel!
És mászás-ügyileg mi a stájsz? Kiskutyázás továbbra is?
Zé is előszeretettel álldigál :?

Szöcsi!
Nagyon édesek :D Én sosem olajoztam fürdés előtt :shock:

Zé is dugdosta ki a nyelvét oldalra egy rövid ideig még régebben, nem tudtam, hogy ez gond lehet :oops:

Nálunk alvás 2 napja szuper (ezzel most tuti elkiabálom), este 9-től reggel 7-ig egyben, utána szopi, és 9 fél 10-ig még együtt velem továbbszundi :lol:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Baba!
Bp.-n minden sztk-s hót bunkó, szerintem felvételi követelmény :x

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, irigy vagyok az alvásotokra! :oops:

Angel, én is masszírozom neki minden este a fürdésnél. A szivacskarika már cart sem ér, mert olyan erős a kiscsaj, hogy úgyis csak összenyomná a lábával. De már nem feszíti olyan nagyon felfelé. De persze a jobb lábfeje sokkal hajlékonyabb, mint a bal. :D

Mi még nem mászunk, csak carunk. De nagyokat! A vanish sem vette ki a body-ból... :oops: :oops: Reggel szó szerint a háta is tiszta kaki volt. :?

skrisz72
 
 


Skrisz!
Az elmúlt időszak elég ramaty volt alvásügyileg, én csodálkozom a legjobban, hogy most ennyiket alszik egyben :shock: Főleg hogy elég taknyos, de láthatólag őt nem zavarja...ellenben az orrszívás, na az nagyon is :?
Én is mindig elámulok, hogy mióta van a hozzátápi milyeneket produkál a pelusba. Nálunk mióta van más is a tej mellett azóta nincs "tarkóigfelszarás". Még nem is annyira büdös, inkább az adott napi menüt vélem felfedezni a szagában is. Na meg az állagában is. Ettől a gesztenyés meggytől tiszta feketét produkált. Mióta kanalazunk nem maradtak megmaradó foltok, kivéve egy pelenkán, amibe szerintem almás-tökös szájat töröltem vendégségben, és utána vagy egy hétre beástam a pelustáskába. Na az nem jött ki Vanish-sel sem :oops:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, ez a nappali alvás nagyon jól hangzik! Elkényeztet téged a DRÁGA KISFIAD!! :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Krisz!
Ezen a mondaton hülyére röhögöm magam!:):):)

"Mi még nem mászunk, csak carunk. De nagyokat! A vanish sem vette ki a body-ból... Embarassed Embarassed Reggel szó szerint a háta is tiszta kaki volt."

Baba!
Sztk..ne is mondd, én is voltam.Holnap megyek a terhesgondozóba az AFP eredményemért :roll: Amúgy minden okés, már neeeeem tudok hason aludni, nyom a kis gömböcöm, vagy én nyomom Őt :roll:
Most már mindenki látja a hasam :lol:[/quote]

KépKép

Kép
keny
 
 


Lois, nem tudom nálunk mi lesz, ha orrot kell szívni, mert a porszívó hangjától alapból sírvafakad. :( Akkor takarítok, ha alszik.

skrisz72
 
 


Sziasztok, bekukk...

Kismamiknak pocaksimi!

Babi,
sajna jobb, ha megszokod...bürokrácia :oops:

Skrisz,
nem korai még a cemtelenkedés? :mrgreen:

Nálunk:
Lencsi fogyott :oops: 1 hét alatt 40 grammot...már azelőtti hétre is szimplán stagnált a súlya. Igyekszem nem aggódni, mert most épp rengeteg a tej, napi pisis-kakis pelus elvárt adagját legyártjuk, szóval nem értem...Igaz, a legújabb, hogy ébren nem hajlandó szopizni, kizárólag, ha bealtattam, félálomban, ez mitől lehet? :roll:
Dokinőnek még nem szólok (majd a jövő héten, ha addig nincs javulás), mert ha rajta állna, beköltöztetne minket a Szt László kórházba :?
Próbálom minél gyakrabban cicire rakni, hátha...De az is lehet, hogy a mérleg car, ki kéne dobni!!! :x

Hogy poént is mondjak:
Vackorral környezetet tanulunk. HF: az emlős háziállatok.
Jellemzők: a ház körül élő haszon-állatok, stb...kicsinyeiket szoptatják. Mire Kölköm a legnagyobb természetességgel:
"Anya, akkor Te is közéjük tartozol!" KÖSZIIIII :mrgreen:

tillidian
 
 


Tilli, gyerekszáj! Imádom. :lol: :lol: (Látod Vackor is cemtelen...) :lol: :lol:

skrisz72
 
 


Lois,
kúszik, mászás alakulóban.
állástól én se vagyok különösebben boldog, de lenyomni azért nem fogom. egyelőre csak néha teszi. úgyis rájönnek, hogy haladni csak mászva lehet :)

na a kajafoltok nem jönnek ki semmiből, pelenkából fehérítóvel sem, nálunk is minden leginkább tökös bukás :roll:

Krisz,
örülj, hogy carik tiszteségesen, én visszasírom. Makilány jó ideje csak bogyózik, de azt kb óránként nyom egyet :roll:

Tilli,
:lol: Vackorod megmondta anya helyét a dolgok rendszerében! :wink:

angel37
 
 


Sziasztok!

Bocs, most csak magunkról... Sajnos nincs jó hírem! :cry: Az egyik babánk az élettel összeegyeztethetetlen rendellenességgel fejlődött. Él (még), de genetikai tanácsadásra küldtek. :(

Ma reggel 9-kor végeztem az uh-val, de szóltak, h maradjak mert gond van az egyik babóval. Öregedtem 5 évet, mire újra behívtak és 10.40-kor közölték a tényeket. :cry: Vérvételre már el sem jutottam.

A másik babánk eredményei: lepény melső falon tapad, jó helyen, magzatvíz átlagos, BPD: 21-23mm, FL: 7mm, CRL: 69mm, NT:1,5mm (norm).
Holnap Hajdú doktornőt is meghallgatjuk, aztán döntenünk kell! (szelektív megszakítás?) Próbálok, nyugodt lenni, az egészséges baba érdekében, de nagyon nehéz. :cry: :cry: :cry:

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk! :D
Köszönöm Ginának a közvetítő szerepét!
Jól vagyunk sajna a tejci még nem igazán indult be Milán meg egy igazi pasi éhenkórász! :lol:
Tanács kéne ki mit adna a babának míg nincs elég tejci ? :roll:
Cicire teszem sokszor de már az is kivanpedig ügyes nagyon!
Itt egy friss kép és persze ahogy tudok jövök leírni mindent!!

NAGYON KÖSZÖNÖM A JÓKÍVÁNSÁGOKAT!!!!

Puszi mindekinek! Kép

Kép

Kép
raniko
 
 


jaj, Bols drága,
:cry: nagyon szomorú hír... :(
drnő segítségével biztosan meglesz a lehető "legjobb megoldás". nagyon szorítok az egészséges piciteknek! sok erőt most nektek!
másik topicon, ahova írok, kb egy hónapja történt ilyen eset, egy baba és anya jól vannak, kb 21. héten járnak most

angel37
 
 


Bols, nagyon sajnálom. :( Tegyetek meg mindent az egészséges pici érdekében.

Rani, én nem tudok segíteni. Tilli ebben a profi. Ő küzdött a tejcsiért nagyon. Az nem jöhet szóba, hogy vegyetek anyatejet? (Bár én viszolygok ettől a megoldástól.) :oops:

skrisz72
 
 


Bols,
hatalmas ölelés!!! De most nagyon erősnek kell lenned, és hidd el: jobb, hogy most derült ki!!!
(Tudod, Nikó és én is így jártunk: iker terhesség, de csak 1 baba végül...Nekem a 9. héten spontán redukálódott a pici tesó, és Hajdu Drnő is azt mondta, szinte biztosra vehető, hogy fejlődési rendellenesség volt...)
Bízz Hajdu Doktornőben!!!! Szívből drukkolok!!!!!

Raniko:
Pótlást ne adj!!!!
napi minimum 3, max 4 liter folyadék, emellett óránként (ha kell, még gyakrabban!) cicire rakni!!!!
Nálam ami még bevált: napi 1 ü Karamalz, és Napi 4x1 More Milk kapszula (ez utóbbi iszony drága, de mi ez már a lombikhoz képest!!! :wink: )...Próbáltam még az Urtica urens homeós bogyót, de az semmit se csinált.

Honlapok:
http://karamalz.hu/
http://hu.motherlove.eu/?q=node/14
és itt a babaneten az Anyaságról/ Szoptatás topikban hozzáértő tanácsadók vannak, nekem is ők segítettek sokat!!!

Én is para vagyok, és "donor tejet" semmi pénzért nem adnék a babának, hacsak nem ismerőstől származik, akinek hasonló korú a babája....

tillidian
 
 


Bols!
Jajj ez nagyon rossz hír a fenébe :( , nagyon szorítok az egészséges kicsiteknek, hogy kibírja a redukciót++++++++++++++++++++++
Hatalmas ölelés, és kitartás és sok sok erőt kívánok!

KépKép

Kép
keny
 
 


Bols: :cry: Nagyon szomorú! :cry:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Bols!
Nem tudok mit mondani. Veled vagyunk!

Rani!
Anyatejgyűjtő nincs a közeletekben? Mi onnan kaptunk pótlást az ikreknek, bár dokifüggő, hogy felírja -e. Nem volt vele gondunk.

Tilli!
Beszélj a dokival. Ha bőven van tej és mégis fogy/nem hízik, akkor lehet esetleg húgyúti fertőzés. (ez a "nem szem csak félálomban" ismerős, húgyúti nyavalyával Balu volt ilyen). Mérj neki hőt, minimális hőemelkedése lehet kísérőtünetként (Balu folyamatos 37 fok körülit produkált, kézzel szinte érezni sem lehetett).
vovanda
 
 


Vanda,
megmértem a hőt többször is, 36.8 volt a legmagasabb (persze 5 tizedet leszámoltam, a popsis mérés miatt)... :roll: ettől még lehet? :roll:

tillidian
 
 


Bols,kitartás!

én bizony adtam a gyereknek idegen anyatejet, nem is egy anyától, egy Kaális topikos anyuci volt az egyik, egy pcos topikos a másik volt anyatejgyűjtős 4 hónapig és neten találtam másokat, ingyen adták, nekem a fő volt, hogy kapjon anyatejet ha már nekem egy mili sem volt...
(és bár oké, pótlást ne adjunk, de azért ha éhes???hagyjam sírni??pláne egy korababát alig két kilósan?szóval nekem ez a ne adj pótlást elég vakmerőnek tűnő kijelentés volt mindig, amikor ezt "kaptam" mástól, meg nekem az ha fogyott a gyerek elég ok volt a pótlásra...)
Vendég
 


Bols - erre nincsenek szavak, szorítok nektek nagyon!

Kép

Kép
leo50
 
 


((((((((((((((Bols)))))))))))))))
Ölellek és a helyzethez képesti legjobbakat kívánom Nektek!


Rani: éééééédes manó!

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Bolsi :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Bols nagyon-nagyon sajnálom és ölelés Neked.

Bocs lányok, a másik topikba írok, csak olvastam mi történt.

"A világmindenség úgy van berendezve, hogy legmélyebb és legerősebb vágyainkat valóra válthassuk benne."
irises
 
 


Bocsi a bepoff.ért!

Bols,
nagyon drukkolok, hogy a lehető legjobb megoldást megtalálja a doktornő, és a másik baba szépen fejlődjön tovább!

Meli
Kép
Kép
Kép
2008.12.04: 3x850mg met
2010.06.15: 2x850mg met
Nem az az erõs, aki sohasem bukik el.Az az erõs, aki mindig fel tud állni!!!
Kép
Görbe: http://www.fertilityfriend.com/home/22f589
melinda84
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: