Új privát üzeneted érkezett!

jövök majd Chilike és válaszolok.

Kép
hanyatka
 
 


Hali csajszikák!

csak egy gyors bekukkra mert éppen tündérein játszik a drága,

haniykám írok majd este választ, nem felejtettem el, nálatok is éjjeli bagoly a Drágaság.... :wink: nekem szuper volt a film, kicsit tényleg jobb az Igazából, ha az mondjuk 10es akkor a Valentin nap 8as... :wink: anyukád meddig marad? gondolom ő még nem is látta.

Bodzuskám neked is reagálok az emailre este, bocsi hogy eddig nem, megjött a csomag? már remélem megkaptad!!!!

Chilikém,
teljesen szuper amit leírtál, úgyis rögtön a kocsiba rakjátok őket, mi mondjuk jobban felöltözünk egy hosszabb sétára(+egy termo kezeslábas) ,de hazahozatalra ez tökéletes. az a szoba ahova a lány költözne nagyon messze van, mert tényleg hülyén jönne ki ha majd innan kiköltöztetnétek. Nálunk elég messze van a gyerekszoba, így vettünk egy kamerás bébiőrt, pár héten belül költöztetjök be domit a szobájába(most a nappaliban van) és akkor beüzemjük a masinát...
Én is szedtem az arnicát szuper vérzéscsillapító+sebgyógyító!
Nekem mindenképpen küldjél smst lszi!!!!! és hívjál is ahogy tudsz!!!

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok!

Na aludtam egy jóóó nagyot,most már sokkal nyugisabb vagyok. Még előtte hívott Apa a szokásos déli telefonnal, meséltem neki hogy ma kicsit fura lelkiállapotban vagyok, erre elsírtam neki magam a telefonban, hogy nem tudok altatódalt :) Nagyon édes volt, nem lepődött meg, mondta h ő sem tud, de majd akkor veszünk cd-t és arról megtanuljuk és majd együtt énekelgetjük Szonjusnak :D:D:D Szóval meg is nyugodtam ettől :D

Hanyattka,
Hűha, akkor azért jó fárasztó a nap, de szuper, hogy a férjed ennyit tud segíteni! Olyan jó lehet őket nézni, ahogy együtt táncolnak, vagy bármit csinálnak. Jaj látom már sírni fogok ezen is :)
Hány óránként eszik Patrika úgy átlagban? Ugye nem hasfájós? Sokat sír, vagy ha fent van inkább csak 'kommunikál' veletek?
Nem teszed fel az utolsó pocakképet?
Elhiszem, hogy hiányzik a pocak, épp tegnap beszéltük Apával, hogy mielőbb szeretnénk majd egy új pocakot, mert már most tudom, hogy nagyon fog hiányozni:)

Chilike,
Jól teszed h nem izgulsz! Alapvetően én is ilyen vagyok, nem izgulok előre a dolgokon, mert semmi értelme, a szülés miatt most sem izgulok. Csak most először éreztem, hogy még nem készültem fel a dologra, de ezt szerintem az hozta ki belőlem, hogy Moncsinak váratlanul megszületett a babája, és tudatosult bennem, hogy tulképp bármikor megszülethet Szonjus is. Felkészülni meg nem lehet, tudom, ahogy azt is is tudom, hogy nem az altatódalon fog múlni Szonjus boldogsága :)
Úgy irigyellek ám, hogy tudod, hogy csütörtökön már láthatod a kislányaidat!!!

Libus,
Nahát, miért nem lepődöm meg :) Az elmúlt időszakban már kezdtél nagyon gyanús lenni. Akkor megmagyarázod azt is amit pár napja írtál, hogy a gyors szülés (tudod, a betervezett 2 óra vajúdásom:)) miért rossz, és miért jobb a 4 óra?
Illetve milyen esetekben indul vérzéssel a szülés, mire kell ilyenkor következtetni és mi a teendő?
Ugye nem baj, hogy ilyen 'szakmai' kérdésekkel traktállak?

Rencsim,
nem is mondtad hogy megvetettétek a kamerás bébuőrt. Hű de kíváncsi vagyok milyen az, majd jól megnézzük :)
vjulcsi
 
 

 
 

ezt most kaptam, egy kicsit hosszú, bocsika....

Az első 6 hónap

- az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel, hát az
tényleg átfért azon a kis lukon, amibe addig azt a pirinyó tampont
dugdostad.
- a lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
- úgy tűnik, az egész nap egy végtelen szoptatás.
- napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
- ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.
- egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
- a séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
- elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
- ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezentúl befogod.

- iszonyat nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.

- minden babazokninak szűk a szára és bevág.

- a legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.

- aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.

- az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason alhass.
Szülés után a 2 irgalmatlan méretű csöcsöd miatt továbbra is csak ábránd
marad. . .

- már nem szereted a vendégeket.

- sírsz, ha az alvó gyereked nézed.

- sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.

- sárkány leszel, mindenért cseszegeted a férjed.

- egész nap várod, hogy este legyen és a gyerek aludjon, reggel meg azt
várod, hogy mikor kel fel végre.

- ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor
egész
távolléted alatt otthon jár az eszed.

- a férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja.

- akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na azok
mostantól nem fognak. A napok múlásával, már senki nem fog hívni, csak a
család.

- a nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.

- kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.

- kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).

- anyósod még annyit sem.

- fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly teljesen
reális egy babától.

- a digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.

- amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a nyakában
gyűlik össze.

- a híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.

- van 70 dekás teli pelenka!!

- a zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1 felhúzással
sajnos.

- a mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely, kajának
nincs.

- egész nap otthon vagy, még sincs este meleg vacsora és kupi is van
pluszban. És még fáradt is vagy.

- a melltartóidat sárkányeregetésre is használhatod.

- zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.

- a hátközépig fosás mindig akkor jön el, amikor sorra kerülsz a dokinál
és le kell vetkőztetned a vizsgálathoz.

- a babagondozással kapcsolatban nincs egyetlen téma sem, amiről ne adna
teljesen eltérő tanácsokat a védőnő, az orvos és az anyád.

6-12 hónap között

- ha a gyerek elalszik végre, akkor a postás csenget. De 2x!!

-a törlőkendő pont akkor fogy ki, amikor a babád nyakig kakis, és a
vízszolgáltatás előreláthatólag!!! 14 óráig szünetel.

- bármit próbálsz hozzátáplálás címszóval, az öklendezve jön ki belőle.

- a főzelék SEMMIVEL nem jön ki a ruhából és textilpelenkából.

- 3 kanál lenyelt kaja után képes fél üvegnyit visszahányni, és még 3x
lebukni magát napközben.

- napi 4x átöltöztetni nem is sok.

- az egész szobát betakaró játszószőnyeg is kicsi.

- a hányás mindig a kimenőbe felöltöztetés és az autós hordozóba-betevés
UTÁN következik!

- 1 óra cipelés után egy 6 kilós baba is 20 kilósnak tűnik.

- a legjobb játék a pillepalack. Minden más pénzkidobás.

- az is befér egy babaszájába, amiről azt hiszed, egy reklámszatyorba sem
férne be.

- mindenen a bevarró címke a legérdekesebb.

- minden fájdalom és baj emelés hatására múlik.

- ha eddig nem volt kutyád, most van. 2 méternél nem távolodik el
jobban
és még a WC-re is követ négykézláb.

- amíg a gyerek iszik a cumisüvegből, már lila fejjel és lélegzet
visszatartva nézve őt rá kell döbbenned, hogy ő tovább bírja 1 levegővel,
mint te.

- térd magasságig minden kéznyomatos és nyálas a lakásban.

- 1 fog arra elég, hogy piercinget lukasszon a mellbimbódba, és
átharapja
a nyaki ütőered.

- ha valamit 1 órán át pepecselsz, főzöl, minden edény koszos, turmixgép
úszik, na akkor nem fogja megenni.

- a baba nem nyeli le a szájában lévő falatot, mielőtt veled szemben ülve
eltüsszenti magát.

- a baba nem ismeri a türelem szót! (sem)

- amikor leülsz mellé a földre, ő ügyesen feláll beléd kapaszkodva, de
tuti a mellbimbód a fogódzó.

- a körömvágást altatásban kéne végezni!! Olyan, mint futó vadra
lőni. .

- a tépőzáras cipő 3 mp-ig van a lábán.

- miközben eteted, mindenki rajtad röhög, aki lát, mert te is nyitod és
csukod a szádat, néha le is nyalod körbe a nem létező maszatot.

- a babát nem érdekli, hogy hétvége van, akkor sem alszik tovább.

- fel sem tűnik, ha kicsit hányásos a pólód.

- van, hogy 4 napig ki sem bontod a lófarokból a hajad. Kelsz és fekszel
vele.

- rájössz, hogy a mikróba tett babakajás üvegből 40mp után kirobban az
egész főzelék és mindent beterít.

- az etetőtálcára csöppent főzelék sorsa a tenyérrel szétcsapkodás. Ha
nem vagy elég gyors a papírtörlővel

- elnyúlni egy nagy kád habos vízben, arcpakolással, gyertyákkal körbe
véve, egy pohár itallal? na ez innentől csak ábránd marad.

- ha 1 szál hajad kilóg a copfból, akkor azt megtalálja és szép lassan
kitépi.

- ha megvetted a méregdrága játszószőnyeget lelógó cuccokkal, az
elektromos hintát, a bébikompot, a babataxit, a félsátor áll a
nappaliban, a felfújt kismedence is teli játékkal a szobaközepén, a
járóka felállítva, a babakocsi a folyosón, és éjjel minimum 1 labdán
átesel a 7-ből. . . akkor rájössz, hogy kiszorítottak a kecódból.

- ha eddig fújoltál egy nyálzó kutya láttán, akkor még nem tudod, milyen,
ha megpuszil a csorgó nyálú gyereked.

- bármilyen földre ejtett morzsa vagy kajamaradék a szájában köt ki.

- többé nem kell mosni a papucsod talpát, van, aki tisztára nyalja.

- nem csak a saját lábujját tudja és fogja a szájába venni, ha eléri, akkor a tiedet is.

- a nagyszülőkhöz érkezve te már a kocsiban láthatatlanná válsz
számukra.

- lehet égnek álló popsival aludni!!!

- vendégségben is képes pólón és melltartón át bekapni a bimbódat.

- nem csak anya haját jó szálanként húzgálni, ott van apa mellkas szőre
is.

- igenis meg lehet enni egy 3 fogásos vacsorát 4, 5 perc alatt.

- csak addig néz a fényképezőbe, amíg nem nyúlsz az exponálás gombhoz.
32 képből 1 sikeres.

- vetkőzni öröm, öltözni kín.

- a köldökpiercing képes 5 centit nyúlni. .

- a " de én ezt így csináltam " mondat egy idő után kiváltja belőled a
nagyigyilkos indulatokat .

- ha bevásárlás után cipekedsz az emeletre, karodon gyerek és mindenhol
csomag lóg, akkor leejti a cumiját.

- a spejz úgy néz ki, mint egy bébiétel depó.



A KÉSŐBBIEK FOLYAMÁN:

- a tapadókorongos puskával legjobb a tv-re és apa homlokára lőni.
Mindkét helyen ott marad.

- ha maszatos a gyerek szája, és nyúlnál felé a tömött buszmegállóban, az
a kezeit a feje fölé rántva jajveszékel, hogy anya ne üss meg. . .
mindezt
úgy, hogy soha egy taslit sem kapott.

- csak akkor hagyd abba a telefonálást, ha a gyerek esését látva a vér is
folyik.

- le lehet dobni a csillárt egy párnával?

- a legjobb móka a sütőbe bemászni.

- márpedig a pókember jelmezben kell bölcsibe menni 3 napon át. És
fürödni is abban kell!!

- egyedül menni 2 gyerekkel a közértbe: mindkettő a bevásárlókocsi
ülésében akar utazni.

- a parkolóban, amíg az egyiket kiveszed és átmész a másik oldalra, hogy
kiszedjed a másikat is a gyerekülésből, a már szabad gyerek eltűnik az
autók közt.

- mielőtt a kasszához mész, pakold ki a kotongumikat, a konzervnyitót, a
műanyag vájlingot, az Action Man babát, a kisautókat egy félreeső
helyen,
meg mindazt, amit nem te tettél a kosárba.

- 2 gyerek a kosárban olyan, mint 2 polip. Amit a karjuk elér, azt
megragadják.

- eddig nem hitted volna, hogy egyszer valaki a szemedbe nézve fog, tág
orrcimpákkal, nagyokat nyögve kakilni, fátyolos tekintettel. Mindezt
szégyenérzet nélkül.

- nem tudod megmondani, mikor volt utoljára leengedve a hajad.

-2 év után azon gondolkodsz, hol az emberi türelem határa. . .

Kép
rencsi79
 
 


rencsi
:lol: :lol: :lol: :lol:

...érdemes volt végig olvasni, jót röhögtem, ...és ez még csak most vár ránk.... :wink:

julcsika
teljesen megértelek, biztos emléksezl pár héttel ezelőtt én is ezt mondtam, hogy nem vagyok felkészülve, és pont te biztattál, hogy mire odakerülök, fel leszek készülve, ne aggódjak. Persze pont akkor itélt fekvésre apánk...
De tényleg felkészül valamennyire az ember, teljesen meg úgysem lehet, mert nem tudjuk még milyen érzés, mire készüljünk.
Már én is nagyon várom a csütörtököt, de egyenlőre nekem ez olyan álomszerű, tudom hülyén hangzik, de még most is sokszor úgy vagyok vele, hogy el sem hiszem.
Én tegnap azon gondolkoztam, hogy amikor meglátom a lányokat és akkor elkezdek sirni, az nem fogja -e azavrni apánkat :lol: , tiszta hülye vagyok, mi? na majd megpróbálom tűrtőztetni magam, szar lesz, hogy nem lehet ott a párom, ő mindig meg tud nyugtatni.


ja rencsike
Én is találtam kamerás bébiőrt, mackósat nagyon cuki volt, de nekünk nem tudta befogni a kamera mindkét kiságyat, vagy ha be is fogta olyan messze kellett rakni, hogy a gyerekek nem látszódtak volna benne, úgyhogy nekünk az nem jó.
Nálunk majd én leszek a kamera :lol:
Persze irok.
Én a nappaliba járókát szeretnék, tudod már irtam róla, de még nem vettük meg, mert igy mindig szem előtt lennének a babák, amig én tevékenykedek. Habár a férjem is itthon lesz velem egy darabig. :wink: , meg anyukám is felajánlotta, hogy ide költözik :shock: , párom mondta, hogy egyenlőre csak jöjjenek át napközben meg esetleg hétvégén aludjanak itt aztán majd meglátjuk, hogy alakul, mennyi segitségre lesz szükségünk. :lol:
Nagyon kis tapintatosan fejezte ki magát... :lol: , persze azért nagyon örülünk, hogy anyu segiteni akar, biztos elkell majd a segitség.
chilike1
 
 


Chili! Hozzám is jár védőnő, meg én is hozzá. Nem a kolleganőim, mert nem ott lakom ahol dolgozom. De az én védőnőmet is ismerem, mert értekezletre együtt jártunk az ANTSZ-be.

Rencsi! Azért szedd össze az állad! :lol: Kamerás bébőr??? No ilyet még nem láttam... :o
Ez mindenkire vonatkozik. :wink:

Egyébként még valamikor tavaj ilyentájt (vagy korábban) szóba került a másik topikon, azóta nem kérdezte senki.

Hanyatka! Remélem náluk is ilyen apa-lánya idill lesz a szülés után. :)
Sajnos az utcára menés nehezebb igy hideg időszakban született babával. De a szerencse, hogy jön a tavasz, Patrika is erősödik, hamarosan mehettek napi szinten is sétálni. :D
Akartam kérdezni, hogy ott vannak ilyen baba-mama klubbok, vagy majd az ismerős kismamikkal járok össze???

Julcsi! Először szülőknél 2 óra, vagy annál rövidebb idő alatt lezajló szülést rohamos szülésnek nevezik. Nem jó mert: A szövetek nem biztos, hogy tudnak hirtelen nyúlni-tágulni, nagyobb az esélye a gát berepedésének (gátmettszés ellenére is) és még sok más dolognak pl.: baba sérülése. (Sajó ismerettségi körében hála Istennek pozitiv volt a példa). Node ez most neked nem hiányzik, higgy nekem, néha jobb dolgokról csak annyit tudni, amennyi feltétlen szükséges. Jelen esetben azt, hogy inkább 4 órára programozd magatokat jó??? :)
Vérzéssel akkor indulhat, ha a lepény idő előtt elkezd leválni (ilyenkor nagy mennyiségű, friss, piros vér ürül). Például nekem, ha igy marad, a méhszájamat elérve a lepény, indulhat igy, mert a méhszáj közelében sajnos 1-2 fájás is elég ahhoz, hogy leváljon. Ilyen eseben mindenképp mentőt kell hivni, a legfontosabb, hogy mielőbb bérj a kórházba (a mentő dugó esetén gyorsabban halad és addig is amig beértek, az egészségügyi személyzet adott).
Node azért ne ezekre a dolgokra fókuszáljunk.
Egyébként enyhe rózsaszines-barnás vérzés teljesen belefér a normál szülés menetébe, illetve még lehet ilyen a nyákdugó ürülésekor-ettől nem kell megijedni, csak figyelni, nem változik e, a már fennt emlitett kategóriába.
Egyébként nem baj, hogy ilyet kérdezel szivesen válaszolok, de tudod, hogy a védőnőd ponnt erre való, hogy ezeket megkérdezhesd-megbeszélhessétek.
Nekem is segitett multkor a védőnőm, mert elfelejtettem egy igen kinos panaszra, hogy mit lehet kismamaként, és ő mondta meg. :lol:

Ami a súlyomat illeti, aranyosak vagytok, nem is az a baj, hogy láttszana, csak ugye a 42 kilómhoz sajnos sok, még akkor is, ha nem láttszik és leadom mindet a szülés után (ahogy anyu is, meg hugom is). De igy, ha tartom a diétát, talán nem szalad el nagyon a ló. :)

Kép
kislibus
 
 


Rencsike!!! Ezek Murphy szülők törvényei!!! Nekem megvan könyvben, marhára szeretem!!!
Tudjátok, annak idején ebből irtam ki a "Csak annak nem lehet gyereke, akinek a szüleinek sem lehetett" szlogent a másik topikba! :D

Kép
kislibus
 
 


Felkészülés: Négy évig tanultam elsősegélynyújtást, szülészet-nőgyógyászatot, gyerekgyógyászatot, meg mindent, ami az anyasághoz elvileg kell. Mégsem érzem felkészültnek magam... Ezért is olvasok megint egy rakás könyvet... :lol:
Ellenben úgy vagyok vele, hogy anyum is túl van négy szülésen, hugom is egyen, meg nagymamám, meg üknagymamám, meg még millió nő a világon. Hát akkor talán nekem is menni fog... :wink: :D
Úgyhogy, ha én a kis halak természetemmel merek ennyi önbizalommal rendelkezni, nektek oroszlán barátaim duzzadni kell töle! :lol:

Kép
kislibus
 
 


Libuska,ezt nagyon jól írtad :)én is halakként csak erre gondoltam,hogy annyi "bugyuta" nőnek sikerült már,miért éppen nekem ne sikerülne?! :)

Annával a karjában,a férjed is ellágyul,meglátod.Meg a kislányok áltlában apásak szoktak lenni,nem? ;-)
Ma olyan aranyos volt a férjem,mellkasán Patrikával rámnézett és azt mondta,hogy ennél felemelőbb érzés nincs is a világon.Megtelt a szemem könnyel.

Igen,a hideg miatt még nem merészkedtünk ki,pedig a szülészcsajszi mondta,hogy nyugodtan próbáljunk meg egy rövid sétát,mert lehet este attól jobban alszik,de valahogy még nem vettük rá magunkat.
Holnap lesz egy rövid levegőzés,háztól kocsiig majd vissza,aztán csütin egy hosszabbacska,már be a korházig és vissza,aztán 7végén ha nem lesz nagyon hideg akkor megyünk egy kört a ház körül,felavatjuk a babakocsinkat :)
De várom nagyon a tavaszt,hogy minden nap mehessünk.

Ja,amit még akartam Katának,hogy anno Apa se nagyon volt oda az apás szülésért,félt,hogy hogy viseli stb.,de aztán nem is volt kérdés,hogy ott lesz velem és épp a napokban kérdeztem,hogy hogy érzi,jó döntés volt-e,meg most,hogy átélte mit érezne,ha kihagyta volna stb. és leegyszerűsítve a válasza az volt,hogy fantasztikus részese lenni a születésnek és akinek csak tudja javasolni fogja,hogy vegyen részt benne.

Kép
hanyatka
 
 


Okés Rencsike,majd írsz,ha lesz időd.
Julcsikám,igen,nagyon megható látni őket együtt.
Szerencsére nem nagyon sírós Patrika,csak ha éhes,türelme sajna nincs,rögtön abban a pillanatban kell a cici,meg kaja után van 1-2 eősebb görcs,akkor seznved szegényke.
Változó az evési "szokása",napközben van,hogy óránként kéri ,kora este alszik 2-3 órákat is,majd jön az éjszakai magyarázás :)
10-12x eszik általában.
Pl. mai napunk így néz ki evésileg:00:55,02:34,03:58,06:13,08:27,12:25,14:05,16:30,17:09 és most ébredt,éppen peluscsere van :) megyek is..
pusza

Kép
hanyatka
 
 


...kicsomagolás után Patrika lepisilte a pelenkázót,padlót és majdnem apukáját is :)

Libuska,biztos vannak itt is baba-mama klubbok,de amíg a némettel gondban vagyok,nem nagyon megyek ilyen helyekre.Addig is majd a magyar anyucikkal járunk össze,főként a Zs.al,aki 3 héttel előttem szült..mjad jó nagyokat sétizünk együtt a R. parton.
Jó lenne majd nyártól nyelviskolába eljárni meg azt tervezem,hogy délutánonként,amíg Apa sétál a lányával én beugrom egy órára edzőterembe,van is pár utcával feljebb egy nagyon szuper.Itt délelőttönként baba megörző is müködik,csak időben be kell jelentkezni,mert 2-3 csecsemőnél többet nem vállalnak egyszerre.

Rencsike tetszett amit bemásoltál,jókat mosolyogtunk.

Kép
hanyatka
 
 


Moncsi! Gratulálunk!
" Érzed, hogy mennyire imádod, szereted őt- és milyen jó ezt naponta többször is kimondani. Biztos, hogy válaszul valami nagyszerű dolgot kapsz cserébe. Egy nap ezt fogod hallani: Mami, úgy szeretlek!"


Libus! Milyen jó "hallani" hogy a szakember is lehet bizonytalan! :lol: Állam felvarrva... Te fogod a lehető legbiztosabban mondani, hogy sajnálod, de a gyerek nem olvasta a könyvet, bocs, hogy nem úgy viselkedik! :lol:

Julcsi! Ne aggódj az altató dal miatt. Az "Ég a gyertya ég.." egész jól hat. Utána meg simán eszedbe fog jutni mind. Na az lesz a csúcs, amikor már az úttörő nóták is. Lukácsom már túl van a Zsuzsi vonaton, a május 1-re és április 4-re írottakon is. Most a "Hull a pelyhes" a favorit. Meg a csiga-biga feleség.

Rencsi! Ez a szösszenet kellett a lelkemnek! Zokogva röhögtem végig. A nagy része saját tapasztalatban is megvan már. Bár Lukács a mosógépbe bújik be, és a legváratlanabb pillanatban képes a felsőmet a köldökömig rántani, csak, hogy a cicihez hozzáférjen. De kapta már be pólón keresztül is. Na, mondom, megszűröd?

Kilók.... Én tényleg 48 kilósan mentem a punkcióra. Aztán 72 kilósan a szülőszobára. Most 55-57 között vagyok. Végre van egy kis combim, meg popim is.

Bodzim! Lukács még "csak" a saját nyelvén nyomja. De azon rap-pel ezerrel. Vannak "szavak" amiket kifejezetten egy helyzetben használ. De Eszti nagyon ügyes!!! Jaj, nagyon szeretném hallani.

Hanyim! A doktornénink azt mondta, hogy babapocak a rendszertelen, sűrű szopizástól is fájhat. ( Egyszer kínlódtam végig Lukáccsal fél órát, hogy ne egyen túl korán. Na azt a fél órát jobban üvöltötte végig, mint a pocifájást. )


Meggyógyult a fülikénk! Ma voltunk orvosnál, minden rendben van. A nagy lázban kibújt a két felső kettes is, így 8 fogú lett a Drágám.
Ma kapott egy új babakocsit is... A másikat eladtuk egy hete. :lol:
Ja, meg egy új anorákot is. nagyon zsivány.

Kép
Kép
Kép
zel
 
 


Jó reggelt

Szokás szerint nem alszom, már órák óta nyüglődöm az ágyban, a kedvem az jó, de most nem vagyok valami topp formában. A hülye orrom is hol bedugul, hol kidugul, pedig mindent megteszek(kamillázok, használom az orrsrayt, iszom teát, stb), de úgy tűnik, hogy semmi nem használ. Igy most nem is tudom, hogy ez nátha, vagy tényleg csak a terhesség miatt van. (csak azért lenne jó, ha tudnám, mert ha nátha akkor nyilván vennék fel maszkot szülés után, ha meg csak sima orrdugulás akkor nem). Ráadásul úgy kimelegedek éjszaka , hogy hálóinget kell cserélnem, közben meg a hőm 35, 2...szóval nem értem az egészet.
Ja és nagyon fáj minden forgás éjszaka, úgyhogy másodpercekig készülök rá, hogy na majd mindjárt megfordulok...
Csajok ilyen nektek is van, vagy csak a két baba miatt fáj ez ennyire?

Mindegy nem panaszkodom, mindjárt úgyis itt a csütörtök, addig még kiélvezem a terhességem. :wink:

zel
:lol: :lol:
(megszűrőd?), ez a duma, ...kész

Nekem az álom súlyom az 57 kiló, habár nem tudom leszek-e még annyi valaha, van, hogy úgy gondolom, hogy persze 2 gyerekkel tuti pár hónap múlva már annyi leszek, néha meg az jut eszembe, hogy örülök , ha 63-ra vissza tudok fogyni. Na majd meglátjuk.
a csiga biga feleséget nem ismerem, csak a csiga biga gyere ki-t.

Egyébként mennyi idős korban kell a gyerekeknek folyékonyan beszélniük?

hanyatka
Húú igy azért már zsúfoltnak tűnik a program...vsizont gondolom az ember élvezi igy nem annyira terhes számára. Én úgy gondolom, hogy a holtpont pár hónapos korban jön el, amikor kicsit megfásulhat az anyuka, hogy a minden napjai ugyanúgy tellnek, vagy nem, szerintetek?
Mondjuk jó programokkal egy kis kikapcsolódással túl lehet jutni azokon is.
Ilyenkor már ki lehet vinni a babákat 2-3 hetesen? Én azt hittem csak 6 hetes koruk után ajánlott...

kislibus
A kamerás bébiőrt én macisat láttam, az orrába volt elrejtve a kamera, nagyon jó dolog sztem.
A könyvekkel kapcsolatban én zel-el értek egyet(jó neked biztos más, mert neked ez a szakmás), de én például nem könyvekből akarom megtanulni, hogy mit hogyan "kell" csinálni és mindennek úgy kell lennie , ahogy a könyvben le van irva, hanem úgy ösztönösen ráérzásből szeretném megoldani, az ember ezt úgyis érzi mikor mire van szüksége a babáknak.
Én egy könyvet olvasram csak az is (amit julcsi is ajánlott) az ikrekről szól, de ez is olyan dolog, hogy mindenki csak a saját tapasztalatát tudja elmesélni(pont igy, mint itt a fórumon)és abszolút nem biztos, hogy az ami neked jó az jó nekem is, érted.?
Mondjuk én ehhez a 2 órás vajjúdáshoz nem értek, de hányszor lehet hallani mostanában is, hogy a nő még be se ért a kórházba, vagy épp beért és már ki is pottyant a gyerek.

Eddig amikor beszélgettem kismamákkal(kivéve a tesómat), mindenkitől azt hallottam, hogy milyen marha nehéz a terhesség és csak mesélték és mesélték a nehézségeket.Én ahogy terhes lettem, rájöttem, hogy Hála Istennek velem ez másképp van, mert az égadta egy világon semmilyen nehézségem nem volt(na jó persze a mostani orrdugulásomat meg ehhez hasonló baromságokat kivéve), szóval ebből nem lehet következtetéseket levonni.Úgyanigy a szüléssel kapcsolatban is igy gondolom, nézd meg szegény rencsikét, hiába vajjúdott annyit amennyit csak birt, mégis adódtak olyan problémái, mint amiket te is irsz a 2 órás vajjúdásnál. Közben meg lehet, ha 2 óra alatt kiugrik belőle Domika, sokkal jobb emlékekkel távozik, és alig várja, hogy legközelebb szüljön.
Szóval sztem lehetőség szerint mindenki úgy csinálja, ahogy számára a legkézenfekvőbb.
Vagy ti nem igy gondoljátok?
chilike1
 
 


Nimród! Te kis huncut, így beellözni a lányokat! :D Isten hozott! Sok finom tejcit...! Anyukádat meg bíztasd ha lesz egy kis szusszanási ideje, ugye lesz? jöjjön és meséljen nekünk, hogy történt a születésed! Hogy van....Végülis Apánkkal születtél?
Sok boldogságot a szüleidnek és Neked!

Hú, ez igen mostmár tényleg sorban lesznek a szülések....nagyon drukkolok Nektek, hogy úgy történjen a szülés ahogy a legjobb a kismaminak....Nem tudok mindenkinek külön írni, de nagyon izgulok értetetek! Aztán majd jövünk mi... :D
emerenc
 
 


Sziasztok!

Én ma reggel is nyűgös vagyok, annyira várom már a pénteket hogy valami közelebbit tudjak meg arról, mi a helyzet odabent... Most valahogy belassult az idő.
És ma reggel úgy láttam, mintha megváltozott volna az arcom meg a szám egy picit (pufibb lett), pedig nem látom, hogy amúgy bevizesedtem volna...

Chilike,
Szerintem amiket leírtál, azokkal mindenki így van. Nyilván senki nem úgy olvas könyveket, hogy 'na akkor most megtanulom mit hoyg csinál egy jó anya', de szerintem érdekes elolvasni mások élményeit, véleményét, hogy nekik mi vált be. Aztán az ember vagy tudja ezeket használni, vagy nem, de tulajdonképpen a fórum is erről szóül, nem, a tapasztalatcseréről?
A szülésre is ez vonatkozik, nyilvánvalóan előtte csak annyit tudunk, hogy úgy akarjuk, hogy az a legjobb legyen a babának és nekünk, de hogy ez pontosan mit jelent majd, nem tudhatjuk előre.

Libus,
Köszi a válaszokat! persze, nem úgy állok neki, hogy ezek történnek majd, de szeretek tisztában lenni a dolgokkal, és tájékozottnak lenni.
A védőnőm, na persze. Eddig kétszer hívtam fel, amikor sürgős lett volna, egyszer sem vette fel, és vissza sem hívott. Ennyit arról, hogy minden kérdésemre válaszol. Én még a terhességem alatt új infot egy darabot nem hallottam tőle, és nem azért, mert én annyira sok mindent tudnék....
vjulcsi
 
 


Amúgy Chilike de fura, hogy mindenkitől azt hallottad, hogy nehéz a terhesség... nekem az összes barátnőm imádott babát várni, és nagyon könnyű terhességeik és szülésük is volt...
Nálam egy kicsit pl. több volt az izgalom, de összességében véve nekem is nagyon nagyon szuper volt, imádom :)

Hanyatka,
Hűha, jó sokat eszik a kicsi Patri :) Jó, hogy mellette azért van egy pici időd magadra is :)
Én is tervezem, hogy egy idő után 1-1 órára ellógok sétálni, futni vagy úszni...Iszonyat, hogy mennyire hiányzik nekem a mozgás, világéletemben sportoltam, már nagyon hiányzik a futógépem, meg a nagy séták. Remélem mikor Szonjus születik már jó idő lesz, és pár hét után mehetünk nagyokat sétálni együtt! :)
Nektek is nagyon jó lesz a másik kismamával a folyóparton, napsütésben sétálgatni :)
vjulcsi
 
 


Sziasztok,

Moncsinak,
itt is szeretnék gratulálni a ki Nimócihoz és hosszú, boldog életet kíánni, egészségben, szeretetben.
Bár ahogy néztem nem lesz gondja a szerelemmel, nem azért mert Valentin napon született, de a Vénusza (szerelem bolygó) együtt áll a Jupiterrel(szerencse bolygó) és mindekettő a Halak jegyében , ahol emelt helyzetben vannak, tehát sokkal erőssebben hatnak. Amúgy Nimóci Vízöntő Napú és Holdú is!! (hallod Bodzi)
Kiváncsian várom a szülés történetet én is!!

Hanyi,
nagyon sűrű napjaitok vannak , de biztos nagyon boldogságos! Igen én írtam az újság dolgot, örülök, hogy tetszett az ötlet. Bár én imádom a történelmet és azért is tetszik, mert szeretem a régi képeket is történeteket is. Nem biztos, hogy Patrika is ilyen lesz, de ha neki nem nektek biztos jó lesz elővenni, hogy jé emlékszel mekkora hó volt mikor született a lányunk...
Én azért néztem újra a Szomszédokat is, mert akkor voltam gimis és egy csomó jó élmény eszembe jutott a divatról, frizurákról stb..

Chilike,
nagyon várom én is a lányokról kszült első fotókat. Kiváncsi vagyok itt kint is olyan feltünő lesz a 2 lány közötti természetbeni különbség, mint ahogy bentről érezted.
A könyvekről azt gondolom én is ,amit Julcsi írt. Amit Te mondasz, hogy úgyis ösztönszerűen jön az igaz, csak az a kérdés, hogy az jó-e a babának. Mert ugye az ösztönszerű nagy része az az otthonról hozott minta ,ahogy téged neveltek (na most Libusnál eleve az van, hogy ő nem hiszem, hogy szeretné tudatosan követni az anyai példát, mert ők nem egyeznek sok mindenben). A másik az otthonról hozott kép mellett meg a Te a habitusod. A kolleganőm mesélte, hogy egy ismerőse igazi nagyszájú, akarnok nőcinek van egy visszahúzódó Halak lánya, és a nőt idegesíti, hogy a gyerek miért nem élvezi, azt hogy elviszi ezer helyre ,programra ,szakkörre és az meg csak rajzolgatni szert otthon. Nem a gyerek igényeit nézi, hanem ,hogy neki mi jó. Ilyenkor azért segíthet egy szakember, vagy ,ha van annyira tudatos valaki, hogy kiköszöbölje az olyan öszönöket, amiket nem biztos, hogy tovább szeretne adni ,akkor egy szakkönyv.

Rencsi,
nagyon nagy fiú Domi. Nagyon aranyos abban a hordozóban. Tetszett az írás amit bemásoltál. Nekem az jut még eszembe, hogy barátnőm mondta,(inszemmel sikerült neki is a baba és pedagógus egyébként), hogy higgyem el imádja a fiát , de majd meglátom lesz olyan pillanat, amikor a falhoz vágnád, csak maradjon nyugton már. Persze csak képletesen.

Julcsika,
ahogy olvasom a soraidat, azt érzem, hogy Te nagyon izgulsz már. Tudod ez csak addig tart ,míg el nem kezdődik a szülés onnantól akármeddig is fog tartani, akárhogy is fog fájni, már nem izgulsz. Nem lesz semmi gond!! Szorítok, hogy azért a 4 órát azért tartsd :))

Libus,
én tudtam, hogy egészségügyis vagy , már írtad a másikon. Bár azt hittem ápolónő. De, ha veled történik valami, akkor nem úgy vagy , hogy hiába tudod, hogy mi lehet az jobb valaki mástól hallani?
Amit anyukádról írtál meg a cigiről az elég durva. Ahogy olvasom Te mr gyerek korodban tudtad, hogy másképp fogod nevelni a saját babád.

Anyukák,
nagyon sajnálom a kis fülfájós gyerkőcöket!!!
Nem is tudjátok, mennyire együtt érzek velük. Majd mindjárt átmásolom a másikból, hogy miért. Mikor egy kicsinek fáj valamije az még szörnyűbb ,főleg, ha még elmondani sem tudja mi a gond.
miciona
 
 


Velem a helyzet:
múlt héten hétfőn voltam Apánknál, elvileg beállításra. Aztán lekérdezte a vérvétel eredményeket és a TSH magas volt(soha nem volt vele baj).Megbeszéltük, hogy szerdán reggel csináltatok egy kontrol próbát, mert ezt nem hiszem el. Mondta, hogy oké, még aznap este be tud állítani, ha nincs gond. Eddig tudjátok.
Na most jön az ,hogy amikor azt mondtuk, hogy ez nem velünk történik:...........
Valamiért a sors (nevezzük ennek) nem akarta most, hogy kezdjek. Kedden napközben megszédültem többször. Estére forgott velem a világ. Reggel már nagyon rosszul voltam. Felhívtam a házidokim, azt mondta belsőfül irány a fülészet. A szakrendelőig azt hittem meghalok, odaérve telehánytam az épületet(sorry). Na fülészeten nem bírtam ülni sem már befektettek . Ahogy felültettek megvizsgálni már hánytam.Áttoltak a neurológiára is (menni már nem tudtam) ott nem találtak semmit. Mivel kocsival nem voltam szállítható mentővel (betegszállító) vittek be a kórházba. Koponya ct, neurológia. Kiderült, hogy a belső fület ,ahol az egyensúlyszerv van megtámadta egy vírus. Valószínű egy sima náthából maradt vissza. Már tudok a lakáson belül közlekedni, de még az utcán egyedül nem. Állítólag ez ilyen lassan jön rendbe:((
miciona
 
 


csajok, én nem tudom, hogy van ez, de vagy rosszul fejezem ki magam, vagy nem tudom, de mindig mást vesztek le abból amit mondani szeretnék, mint ahogy gondoltam. :lol:

Én nem azt mondom, hogy nem jók a szakkönyvek, nyilván jók, csak pont azt akartam mondani amit julcsi irt, hogy ez úgysem úgy műkődik, mint mondjuk egy tv beüzemelése, hogy nyomja be a power gombot, ekkor bekapcsol a televizió.... :lol: szóval a babák külön egyéniségek, emberek, nem lehet általánositani, nem egyféleképpen műkődnek, ami az egyik gyereknek jó az a másiknak, nem feltétlenül.
Az ösztönösséget is arra értettem, hogy az ember összehangolódik a saját gyermekével és az ő érdekeit nézve, próbálja a lehető legjobbat nyújtani számára(az már rég rossz sztem, ha a saját akaratodat akarod a gyerekre rákényszeriteni, közben ő meg tök más egyéniség-például amit micike irt-)
Én abszolút nem fogom az otthoni példát követni, mert teljesen más ember vagyok, mint az anyukám, most sem úgy élek és nem úgy csinálom a dolgaimat ahogy ő "elvárná", illetve tesóm kisfiánál is láttam csomó olyan példát amit én nem szeretnék követni, mert nem tartom helyesnek.Pesrze nyilván egy nagymaminak az a lényege, hogy elkényeztesse az unokáját,de más szülőnek lenni, azért ott a saját érdekeidet is nézni kell.






micike
Irtam neked a másikra :wink:
chilike1
 
 


Micikém,

Jaj, gyanús volt hogy így eltüntél múlt hét óta, aggódtam is miattad, mert nem szokásod így eltünedezni.
Sajnálom nagyon ezt a fül dolgot, nagyon ijesztő lehetett!!! Fájdalmas is nagyon? Remélem nem...
És mit mondanak, meddig kell otthon maradnod? Mikor tudsz menni újra vérvételre? Nagyon drukkolok, hogy mielőbb meggyógyulj, a vérvétel eredménye is szuper legyen (hátha az otthoni pihi is jót tesz most, ezért akarta a sors?), és következő hónapban kezdhessetek.

Igen, tényleg kicsit izgulok. Olyan fura, hogy az van bennem, hogy most már azért bármikor megindulhat a szülés, de még az is lehet hogy egy hónap... és ettől elég feszült vagyok. Ezért is várom annyira a pénteki vizsgálatot, hátha többet tudunk majd utána.
vjulcsi
 
 


Chilike,
Egyetértek :)
És már olyan kíváncsi vagyok milyen lesz Szonjus.

Elgondolkodtatott, amit Micike írt az ismerőséről: na nálunk ez pont megtörténhet, mármint az, hogy nekem, a pörgős, egypercignemülafenekén oroszlánnak egy nyugis halak kislánya lesz. És én már annyi mindent kitaláltam, hogy 3 hónapos kora után hova fogunk járni (úszni, mondókázós foglalkozásokra, stb), még soha fel nem merült bennem, hogy esetleg neki ez nem tetszik majd... pedig megtörténhet, és akkor nyílván nem fogunk menni, majd megtaláljuk azt az elfoglaltságot, amiben mindketten jól érezzük magunkat. De azért titkon reménykedem, hogy egy igazi kis eleven, cserfes kislányom lesz :oops:
vjulcsi
 
 


julcsika
Sztem pénteken megnyugszol majd, és bőven kihúzod a 39-40 hétig is akár. Most bizonytalan vagy, meg tényleg biztos ez is stresszel, hogy moncsika igy ripsz-ropsz megszült, de ez benne volt a pakliban, neked viszont még van időd ne félj.
Egyébként küldött fotókat, nektek is? Nagyon cuki Nimóci.
Csütiig bennt lesz, úgyhogy holnap találkozunk. :wink:

jön ma a védőnő(egyébként még nekem se mondott soha semmi okosságot, ), de már várom is, hogy elmenjen :lol: , mert kéne ma még intéznem dolgokat, postát, házidokit, ilyesmiket, úgyhogy majd jövök még, szép napot mindenkinek. :wink:
chilike1
 
 


julcsika még annyit, hogy sztem nagyon sok múllik a neveltetésen is, nekem apukám halak és abszolút nem egy otthon ülős fajta(anyum ki is van miatta :lol: ) mindig megy meccsre ide-oda, én is nagyon jól kijövök vele(tudod én is oroszlán vagyok) annyi hogy nyugisabb nem lehet olyan gyorsan felidegesiteni, mint mondjuk anyut aki vizöntő.
A gyerekkori legjobb barátnőm is halak, és ő sem nyugodt, egyedül vezet egy céget, ambiciózus, tök rátermett szép lány, jó nem az a kiabálós fajta , mint én :lol: , de tök határozott abszolút nem ilyen tesze-tosza ember.

Úgy néz ki a én lányaim vizöntők lesznek, mint anyum, de majd megpróbálom a legjobbat kihozni belőlük :lol: :lol: , párom szerint ez az egész hülyeség, úgyis az számit, hogy nevelkedik el a gyerek.Én mondjuk hiszek némileg ezekben, de az is fura, hogy a páronm és moncsika is bika és két teljesen különböző emberek.
chilike1
 
 


Hanyatka! Remélem igy lesz az apa-lánya kapcsolat! :) Szülésre mi megbeszéltük, hogy bejön, szerencsére ő jól birja az ilyen dolgokat.
Baba-mama klubot azért kérdeztem, hogy legyen társaság, de igy akkor lesz. Közel lakik a másik kismama hozzátok?
Remélem jó volt kicsit kimozdulni!
Nem semmi Patrika milyen sokszor eszik. Melled jól birja a strapát??

Zel! Tudom én, hogy a gyerekek nem olvasnak könyvet... Asszem kezdem megérteni, az elmúlt években miért nem lett gyerkőc nálunk. Illetve már látom a jó oldalát is (mindannak ellenére, hogy akkor kegyetlenül rosz volt). Én úgy gondoltam a főiskola után (agymosott fejjel), hogy nekünk azonnal gyerekünk lesz, max. 1-2 hónapot dolgozok. No ebből ugye lett 3 év, mert a Jóisten másképp gondolta. Viszont ez a 3 év elég volt ahhoz, hogy megtanuljam mennyire más a gyakorlat, mint az elmélet és megtanuljak a kismamáktól-anyukáktól egy rakás olyan dolgot, amit ugye nem tanitanak a suliban...
Örülök, hogy rendben a fületek, meg a két új fognak is!!! :D

Chili! Nem jó, hogy még mindig szenvedsz az orrod miatt. Azért a nátha már megygyógyulvt volna. Az max. 1 hét. Szerintem az orrspraet érdemes használni, legalább, hogy levegőt kapjál, az miattad is kell, meg a babák miatt is. (Szülés közben sem hátrány, ha kapsz levegőt).
Ma az én éjszakám sem volt jó. Lehet valami abban, hogy látják a babák, amit a mama álmodik. Nagyon-nagyon rosszat álmodtam, és arra keltem, hogy Anna úgy rugkapál, mint még soha... Szegénykém alig nyugodott meg utána... Csak mikor oda bújtunk apjához, ő meg a kezét a hasamra tette. :D
A legtöbb gyerek 3 éves korra folyékonyan beszél, de az a minimum, hogy addig beinduljon a beszédfejlődés. Ez olyan mint a szobatisztaság. A legtöbb gyerek nappalra-éjszakára szobatiszta 3 éves korára, de az éjszakai szobatisztaság kialakulásának legvégső határa 5 éves kor.
Amit a szülésről irsz, én csak azt irtam le, amit a szülészet nőgyógyászat mondd. Egy rohamos szülésnek nem feltétlen kell rosszul elsülni (lásd Sajó ismerettségi körében sem volt gond), csak gyakoribb, nagyobb a rizikó. Ez olyan mint az oltás beadása-be nem adatása. Ha beadatod, nagyobb az esélyed oltási szövődményre, ha nem adatod be, akkor meg arra hogy elkapod a betegséget. Ilyen egyszerű. Mérlegelni kell, mi a veszélyesebb. Én a jelenlegi tudásommal veszélyesebbnek itélnék meg egy rohamos szülést a magam és a babám számára is. Akik meg itt-ott szülnek, azoknál sosem szól a fáma arról, hogy otthon hány órát vajjúdtak előtte (mert nem mindenki indul el idejében), meg a múltkori eseben pl. Debrecenből jött fel Pestre szülni a kismama. Hát A Debrecen-Pest táv 130-140 km/órával is 2-3 óra autópályán és nem vettük hozzá, hogy biztos nem a legeslegelső fájással indult el.
A terhesség sem mindenkinek egyformán nehéz, nem mindenki hányingeres, a vastól sem lesz mindenkinek székrekedése stb. Csak a többségnek. Mi meg tartozunk a szerencsés kisebbséghez. :D

Julcsi! Sajnálom, hogy ilyen védőnőd van! :( De ne hagyd annyiban szerintem, neki ez a dolga (reggel 8-tól délután 4-ig mindenképpen) hogy segitsen, ha kell. Ezért fizetik... :evil:
Mondjuk a telefon mindenütt kényes téma sajnos... Én eddig két helyen dolgoztam, mindkét helyen ukászba adta az önkormányzat, hogy csak a legszükségesebb esetben használhatjuk a telefont és ha egy bizonyos összegen felül van a számla, azt kifizettetik. Persze ennek is megvan az oka, mert bizonyos kolleganők magánhivásokat intéznek a munkahelyről, csak igy meg aki a munkára használná (pl. szeretnék szolni az anyukának, hogy megyek, hogy ne érje váratlanul, vagy valami probléma megbeszélése) az nem tudja. Ezt annyira de annyira utáltam, és persze joggal volt az anyuka is kikészülve, ha bejelentetlenül mentem, vagy már nem tudtam vissza hivni, mert mások jóvoltából már ott tartott a számla... :evil:
Abba bezzeg nagyon ritkán mennek bele az önkormányzatok, hogy szolgálati mobil legyen mindenkinek külön, csak 8-16 óráig, pedig ott egyszerűen meg lehetne nézni, hogy ki használja magán hivásra és nem szivna mindenki. Dehát ez utópia, ahogy sok minden más is. :(

Sajnos sok-sok ilyen dolog van, ami nagyon megneheziti az ember dolgát, és bármennyire is szép és jó hivatás, nagyon-nagyon gondolkozom rajta, hogy nem fogok visszamenni védőnőnek. :cry:

Kép
kislibus
 
 


Miciona! Jól látod a helyzetet, tényleg tudtam már gyerekkoromban, hogy másképp fogom nevelni a gyerekeimet, de az életemet is teljesen másképp épitettem fel. Hugom-öcsém már például egyértelműen követik a családi mintázatot, sőt még hozzá is tesznek egy rakás rossz dolgot.
Azt is teljesen jól látod, hogy jobb mástól hallani a velem és a gyermekemmel kapcsolatos dolgokat. Nem véletlen nem műtheti a sebész a saját családtagjait, van a gyerekorvos gyerekének is orvosa, és a védőnőnek is védőnője. Elfogultak vagyunk, nem tudunk objektive tekinteni magunkra és a gyerekünkre.

Chili! Nem akarok kötekedni, de a krémeket a bőrödre, amik beváltak (Sudokrém stb.) nem a védőnő javasolta véletlen??? :wink:
Tudod, ez a másik dolog, amiért nem szivesen mennék vissza. A családok15-20%-a kifejezetten ellenségesen fogad (ennek is megvan nagyrészt a maga érthető oka. És ezt még akkor is érezni, ha nem mondják ki. Legalábbis én érzem, és nagyon rossz emberileg, mert nem ártó szándékkal megyek, hanem hogy segitsek, meg mert ez a dolgom.

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok.

Bocsi, még nem olvastam vissza de hoztam képet a járgányunkról. :lol: Kép Kép Kép

Kép
Kép
melánia
 
 


Szia Libus,
A védőnőmnek van mobilja, és majdnem biztos, hogy céges, mert beszéltem már vele azon, volt hogy ő hívott, és az első alkalommal megadta, hogy bármi van, nyugodtan hívjam. Pont ezért volt fura, hogy amikor meg tényleg hívtam, akkor nem volt reakció :(
Amúgy szerintem nem rossz dolog ez a védőnő, mint intézmény. Én még kedvelem is az enyémet, mert kedves, jóindulatú, de megmondom őszintén, nem tudom hogy egy adott nehéz helyzetben (mondjuk a babával a kapcsolatban majd) mennyire tud segíteni... valahogy nem bízom meg a szakértelmében, de remélem kellemesen fogok csalódni. De ez sajnos olyan dolog, hogy mint minden szakmában, nyilván ebben is van aki lelkiismeretesen csinálja és tényleg segít, más pedig a szükséges minimumot nyújtja. Te biztosan az előbbi csoportba tartozol, az látszik a hozzáállásodon :)

Hol nem fogadnak szívesen? nem ott, ahol egyébként is gázos a helyzet? (rossz körülmények között, gyerekekkel nem jól bánú család, stb)
vjulcsi
 
 


Melike,
nagyon szép, igazi fiús babakocsitok van! :)
vjulcsi
 
 


moncsigám:kicsit megkésve de annál nagyobb örömmel kívánunk nektek SOK BOLDOGSÁGOT,EGÉSZSÉGET,TEJCSIT!!!! Kép

Kép
Kép
melánia
 
 


csak 1 percre jöttem, mert elment a védőnő, megyek helyreigazitom a szemöldököm, leepilálom a lábam, hogy tetszem a baáimnak :lol: (biztos a gyönyörű sima börömet fogják előszőr lecheckolni a vádlimon :lol: )

ne haragudj libuska, nem úgy gondoltam ám, nem akartalak megbántani a védőnős témával, és én egyébként is egy vendégszerető ember vagyok, nagyon kedvesen viselkedem, adtam neki enni(na jó azt nem fogadta el), meg inni, kávéval knáltam, stb szóval én nem az az ember vagyok aki ellenségesen fogadná... csak valahogy én is úgy érzem, mint a julcsika, hogy annyira nem bizom a szakértelmében(na jó tudom, hogy a krémet ő ajánlotta 1-0 oda), de lehet, hogy csak azért, mert az enyém nagyon kis fiatalka. Nem mintha a fiatalok nem lehetnének okosabbak nálam, csak valahogy úgy érzem, ha egy idősebb 40-50 körüli nőci osztogatná a tanácsait valahogy jobban eljutna hozzám,persze attól függetlenül ez is nagyon rendes, mindent elintéz, a gyerekorvost, recepteket, stb szóval nincs vele gondom, csak valahogy nekem maga a védőnő úgy tűnik, hogy plussz köröket fut az ember vele, mert ha a terhességgel kapcs.-ban van valami akkor úgyis a nőgyógyászodhoz mész tanácsért, ha a gyerek beteg akkor a gyerekorvoshoz, stb.
Én kicsit úgy látom, hogy a védőnők szerepe régen volt jelentősebb, amikor az anyák nem voltak ennyire felvilágositva, és szinte semmit nem tudtak a védőnő meg olyan pótanya volt(mármint a kismamának a pótanyja) akire számithatot a kismama, ha elveszett a dolgo között. Én úgy látom, hogy anyukám idejében nagyon jelentős szerepet töltött be a védőnő. Anyu vidékről költözött pestre szülei ugye lennt maradtak, akkoriban még sima telefon se nagyon volt nemhogy mobil, szóval amikor mi születtünk jó volt, hogy itt volt neki a védőnő kéznél.

Én is kiváncsian várom, hogy a babákkal kapcsolatban lesz-e majd olyan amiben tud segiteni?

Ez a mobil korlátozásos téma azért elég durva, erre igazán lehetne pénzt áldoznia az önkormányzatoknak.
chilike1
 
 


Aranyoskaim! :D
Meg nem tudtam ma visszaolvasni,de igyexem.
Moncsikarol hozom a hireket: Jobb a seb ma sokkal, de a feje nagyon faj es a hata is. Martikanak koszonheti a csaszart, es azt, h nem repedt szanaszet..., majd elmeseli, eleg elkepeszto dolgokat mondott amugy. Egy kozuluk: a korhazban nem volt EDA!!! Dobbenet. A dokiknak van a sajat betegeikhez /nem aki beesik/, de most az sem volt... Szentkiralyinal kezdte, de vegul Apanknal szuletett Nimo csaszarral.
Nimoka ugyesen probal szopizni, meg alakul a dolog. Csutin mennek haza remelhetoleg.
Hirtelen ennyi. Moncsika majd reszletez mindent.
Huuuu, mindjart csutortok Chilikem. ;-)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bodza2005 2010.02.16 13:15-kor.

Kép
bodza2005
 
 


chilikém:mennek a giga mega drukkok a hétre! de jó már a héten anyuci leszel!

Miciona:gyógyulgass,és sajnálom,hogy így megszenvedsz ezzel a nyavajával. Kép

Julcsika:ne aggódj,minden rendbe lesz és Szonjus akkor jön ki amikor meg van írva a nagykönyvbe!

Zel:örülök,hogy jobban vagytok!

bodzi:puszi nektek!!! :lol:

Kép
Kép
melánia
 
 


Meli,
köszönöm! Tényleg így néztem ki mint a kis figura csak láz nélkül
nagyon helyes fiús babakocsid van és látom sok hely van benne mindenféle cuccnak.

Libus,
én is úgy vagyok vele, hogy ezek alatt az évek alatt annyi tapasztalatot szereztem gyerekneveléssel kapcsolatban, hogy erre mindenképpen jó volt, hogy nem korán lettem mama. Bár lehet, hogy ,ha oda kerülök semmi nem marad meg ezekből a tapasztalatokból, hanem megyek a fejem után.
Amúgy úgy gondolom, hogy Bodzi Esztije (bár csodababa) sem attól ilyen fantasztikus ,mert eleve annak született (bár kell a sors, meg genetika meg minden), hanem ,mert a szülei imádják és nagy tudással és türelemmel és szeretettel nevelik.

Julcsi,
attól nem félek, hogy baj lenne azzal, hogy Te Oroszlán vagy Szonja meg Halak. Ha jól emlékszem az Ascendensed Halak ugye? Meg a legfontosabb, hogy sok szeretet kapjon és abban nem lesz hiány. Ha látni fogod, hogy valamit nem szeret úgyse fogod erőltetni. Ha esetleg ő nem lesz olyan menő manó tipus, de ti igen abban nem fog sérülni, ha te szeretitek és ti is egymást apával, mert az a legfontosabb.

Chilike,
tényleg mi lesz a csütörtöki napon? Bementek : hányra? És megvan mikor jön Apánk és az egész program?
Megnéztem Neked Budapesten 19. 22-kor lép csütörtökön a Nap a Halakba. Gondolom estig meglesznek a csajok, tehát ők még Vízöntök lesznek. 9-10 között Bika ascendens utána Ikrek kb délig. Az időpontot valószínű nem Te fogod megválasztani sajna, de jó lenne.

Bodza,
elég ilyesztő amit írtál.
Amúgy anyósom is a Jánosban fekszik, ott sincs csak egy nővér, mert a másik kilépett nem bírta. Előtte az a gipszes eset. Mi jön még??? Bakkerrr
miciona
 
 


Edes Micikem! Nagyon car lehetett es ijeszto ami Veled tortent! Szege ykem!!! De jo,h tul vagy rajta!!!!! Puszikallak!!!
Ezek utan mar csak jo kovetkezhet!!!!

Kép
bodza2005
 
 


Je,tenyleg,Nimrod is dupla vizonto?:lol:
Draga vagy! En ugy gondolom, fele a genek, fele a eveles/torodes/szeretes. Ha nem lenne Eszti ennyire elkepesztoen muzikalis, hiaba tennenk dolgokat. Az persze igaz, h mar a pociban kapta a zenei kepzest ;-). Imad is minden jot, Vivalditol kezdve, Bocelli, MichaelJackson stb.egeszen a rockzeneig, amint meghallja mar dudol es tancol vigyorogva. :lol:
Vedono: nekem szuper vedolanyom van, halistennek.
Konyvek: akinek nincs sajat elkepzelese, megerzesei, az cseszheti a konyveket. Azonban nagyon is hasznos tudas/tapasztalat rejlik sok olvasnivaloban, amelyeket ugy hasznal mindenki,ahogy jonak latja. Lehet, h pont az ellenkezojet erositi meg valakiben, mint, amit ir.
/Megjegyzem a Sajo altal emlitett tema nekem nagyon nem ide illo pelda volt, edi-bedi babak koze, de o tudja./
Libuska! Birom ahogy irsz, Zelecske is tud am,mar latjatok,kesz vagyok a szovegeitol mar evek ota. Lukacs meggyogyilt,de jo!!!
Hanyi! Leirtam, amiket kerdeztel! Cupakok Nektek!
A. is tancikal Esztivel mindig.:D
Julcsikam! Kerdezd mar meg az EDA-t, h addigra rendelkezesre alljon, latod, Hanyinak is jol jott!
Melikem! Nagyon jo kis cuccos!:D Koszi! Viszont!
Rencsikem! Irtam mailt. Pusza

Kép
bodza2005
 
 


Mi ez a gipszes eset? Nem nezek tv-t Micikem.

Kép
bodza2005
 
 


micike
Bakker az ikrek az egyetlen jegy amit nem nagyon viselek el, remélem még a Bikába fognak megszületni a csajok :lol:
Holnap megyek be a kórházba és csütörtökön szülünk. Ez a terv :wink: Ja és természetesen apánknál, :wink: , bizom benne, hogy minden a terv szerint alakul.
Képzeld vannak olyan gondolataim, hogy csütörtökön reggel bennt a kórházba el fog folyni a magzatvizem. Nem tudom ez honnan jött, de csak úgy beugrik párszor ez a kép.Na majd meglátjuk. :wink:

Tök furi, hogy ma tudok irni igy szinglibe :lol: , aztán már legközelebb meg a csajokkal együtt leszek és úgy irom a soraimat, húú de izgi. :wink:

melánia
köszike :wink: már én is nagyon várom...
szép na kocsitok, nagyon jó sok hely van rajta, szuperul ki fogod tudni használni. :wink:
chilike1
 
 


Bodza,
a Jánosban volt egy hete kb., hogy valakinek nem vették le a gipszét ,mert nem volt szerszám, utána meg azt mondták, hogy a szerszám meg volt, csak aznap nem dolgozott a gipszes :roll:
Anyósom 2 hete van bent a Jánosban , na tudnék én is mesélni, de nem lenne ide illő...
És azt sem hiszem, hogy csak a Jánosra jellemző ez.

Chilike,
a páromnak és nekem is ikrek az ascendensünk :oops: :oops:
de azért azt kívánom még délelőtt megszülessenek és akkor a párodhoz illenek majd és nem utolsó sorban neked sem kell sokat várnod a nagy találkozásig:))
miciona
 
 


Hű Libus eltűnt, remélem nem bántódott meg amiatt amit a védőnőkről írtunk úgy általában.... Ugye nem Libus?

Bodzikám,
hogy érted h kérdezzem meg az EDÁt? Már beszéltem erről Apánkkal a múltkor, mondta h természetesen semmi akadálya.... de mi a francot lehet csinálni, ha nincs a kórházban? :( Na meg fogom kérdezni tőle, bár sajnos kétlem, hogy tud ebben ilyenkor segíteni. Ez egyébként nagyon kiakasztó, mert alapesetben én nem akarok császárral szülni, de így azért nagyon fosatós (bocs a szóhasználatért) a normál szülés...

Micike,
Tényleg igazad van, Halak az aszcendensem :) képzeld, a párom mondta a hétvégén, hogy mindenképpen ki kell húznunk még a szülést 10 napig, hogy Szonjus mindenképp Halak legyen és ne Vízöntő :) Nem tudom mi baja a vízöntőkkel :)

Melikém,
Mikor is mentek 4d-re?
vjulcsi
 
 


Chilike,
Holnap hányra kell bemenned a kórházba? Reggel még jössz elköszönni? :D
vjulcsi
 
 


Hali.

Julcsi:majd csak márc.3. lesz a 4D.Ráadásul este 9-kor.Hamarabb nem volt időpont sajna.Szóval halak kiscsajt szeretnétek.Az én párom is az.

miciona:gondoltam én,hogy te nem voltál ilyen zöld. :lol: Csak egy kis mosolyt akartam csalni az orcádra!

chilike:ez Bergon babakocsi és 3 funkciós.Azt hiszem moncsi is ezt a fajtát választotta.Te nem tettél fel képet a babakocsidról? Vagy csak én nem láttam?

Kép
Kép
melánia
 
 


Sziasztok!

Melania! De nagyon jó a babakocsi!! A bergon s ilyesmi, amit mi kinéztünk. De még Moncsiga tett fel képet. Mgkezdted a 28. heteteket! :)
Alig várom, hogy én is itt tartsak!

Bodzi! Örülök, hogy hoztál hirt Moncsigáról! Remélem előbb utóbb Nimródról is látok majd képet! Alig várom! :D
Mi tetszik az irásaimban? A sok helyesirási hiba??? :lol:

Julcsi! Dehogy bántódtam meg, csak elmentem sétálni- nagyon jó az idő odakint, vagy egy órát mentem. Voltam könyvtárba, boltba, postán, meg ebédelni is kell valamikor.. :lol:
Igen, amit irsz aggályodat megértem, hogy nem tudod tudsz-e majd számitani rá. Csak remélni tudom, hogy majd igen. :)
Szerintem én csak szeretnék az előbbi csoportba tartozni, de az az igazság sajnos nem vagyok elég jó. Szeretem ezt a hivatást, de ugyanakkor védem a saját családi életemet is, igy csak addig védőnősködöm, amig a munkahelyemen vagyok. Engem például nem lehetett itthon elérni. (Noha tudom, hogy ez nem jó abból a szempontból, hogy az igazi problémák egy babával sajnos este-vagy hétvégén jelentkeznek.) De itt a cslád-hivatás ellentét ezt sajnos nem lehet feloldani, csak dönteni tudsz, hogy akkor 8-16-17-18-ig védőnő vagy és akkor a cslád hagyjon békén, utána meg csak a cslád van. Ezt sokszor meg is kaptam az anyukáktól, és valahol igazuk is van, meg tudom érteni abszolúte, de valahol meg néha a magam oldalán is kell állnom.
A nem fogadással tudod mi a vicces? Hogy ott soha nem volt baj, ahol rossz a szoc. helyzet, vagy kosz van. Ott igen, ahol a gyereket bántják, illetve ott, ahova az orvos havonta házhoz megy, ott olt stb. Ott feleslegesnek éreztek, mert az orvossal megbeszéltek mindent. (Ezt is meg tudom persze érteni, ahova már jár egy segitő, oda minek kettő, csak ettől még engem kötelez a törvény, hogy menjek.)

Chili! Igen, amit te irsz, az is teljesen érthető, régen valóban fontosabb volt. Most olyan helyeken lenne fontos, ahol a szoc. körülmény indokolja, vagy az anya életkora. És az is másképpen volt régen, hogy nem voltak fiatal védőnők. Ma meg elvégzed a sulit és 23-24 évesen osztogathatod az észt, mindezt úgy, hogy a suliban fel sem készitettek rendesen, a dolgok 3/4-edét utána tanultam meg én is, és rengeteg dolgot a tapasztaltabb több gyerekes kismamáktól.... Szóval ebben megint igazat kell adjak ám, tudom, hogy hol vannak a buktatók, azt is tudom hogyan lehetne úgy átalakitani, hogy jobb legyen mindenkinek az egész. Csak azok, akiknek a minisztériumban az ilyen ellátások jobbá tételéért kellene dolgozniuk, már vagy 25-30 éve nem tették be a lábukat egyetlen családhoz sem, fogalmuk sincs, mi az elvárás, mi változott az elmúlt 25-30 évben. :)
Node hagyjuk ezt, neked most sokkal fontosabb, hogy a csajokra készülj, hiszen 2 nap és találkozol velük! Nagyon drukkolok és várom már, hogy lássam öket! :D

Miciona! Akkor hasonlóképpen vagyunk! :) Amt irsz a Jánosról, az nem teszi különösebben szimpivé számomra a helyet... :(
Már nagyon kiváncsi vagyok Moncsiga beszámolójára.

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Robcsi jobban van,már tegnap estére lement a lázza és azóta jol van.Most itt rohangál az apjával körbe a nappaliban :D ,és addig tudok irni gyorsan pár sort.

Mici ez nagyon rémisztő ami veled történt és remélem gyorsan felépülsz,aztán jó lesz minden eredményed és kezdhettek is.

Chilike már csak két nap és talizol a lányokkal,ez olyan jó!
Védőnővel kapcsolatban meglátod hogy biztos lesz majd olyan amikor szükséged lesz rá mert felmerülnek olykor olyan kérdések vagy dolgok amikor nem minden esetben az gyerekorvosra van szükséged.Persze ehez ketten kelletek mert ha ő azt sugalja hogy lelkiismeretes és megbizhatsz benne mindig szivesen áll a rendelkezésedre és segit akkor te is majd bizalommal tudsz hozzá fordulni.
Nekem szerencsém van mert egy nagyon jó fej és jó szakember a védőnőm.

Melike nagyon szép a babakocsi olyan igazi kisfius.Jókat fogtok tudni majd sétálni vele.

Hanyatka jó sürün eszik Patrika :D ,jó lesz hamár ki tudtok menni sétálni,és jó hogy van ott magyar anyuka ismerős.Várod már anyukádat?Rendbe jött a melled,kell még használd a binbóvédőt?

Bodzi Eszter nagyon ügyi,szupper kiscsaj.1,5 évesen már ő is beszélni fog folyékonyan mint a Robi.
ja és egy régi kérésedre a válasz én megcsinálom rozsaszinben is a tüzhelyet de el kell jönnötök érte :D .

Ercsike a Kendra dolgai nagyon szépek,jókat csináltattál!

Julcsi te meg ne izguljál,még van a szülésig legalább két ,három heted.És az hogy nem tudsz altatódalt,hát tudsz mást,én mindenféle mondokát énekeltem a Robcsinak,meg nébdalokat :D meg minden ami eszembe jutott.
És azt csinálom hogy amit nem tudok kikeresem a neten kinyomtatom és ugy éneklem hogy olvasom,aztán közben megtanulom.De elárulom a Robi előbb megtanulja mint én :D .Neki elég ha egyszer eléneklem már tudja.Tud vagy 30 mondokát.Elénekli eleétől a végéig a micimackot,a paff a büvős sárkányt, és még vagy 3,4 ilyen hosszabb gyerekdalt és elmondja az Altatót(Az aludj el szépen kis Balázst) is.Megkülömbözteti a betüket a számoktol,és felismeri a számokat is 1-től 10 ig.
Olyan aranyos ha valmi szöveget lát valahol és akarja tudni hogy ott mit irnak mindig mondja hogy anya olvasd el az abcd-t.

Libuska te egy szupper védőnéni lehettél és kár lenne ha azokért a dolgokért amiket irtál nem mennél vissza a szakmádban dolgozni,főleg ha szereted is csinálni.
Mikor mész 4d-re?
És ne izgulj te is fogod majd nézzni ahogy a párod táncol majd a kis Annával,mert ugy el fogja csavarni majd a fejét hogy nem fog tudni majd ellenállni a kis bájának.
Képzeld nállunk a Párom parázott egész terhesség alatt hogy mi lesz ha nem érünk be időben a Jánosban(mert hozzánk is elég messze van)

Csajok a Jánosban is van Eda,nekem is volt mert hasonlóképpen jártam mint hanyatka.
És nemtudom de nekem nincsenek rossz tapasztalataim a Jánoskorházzal.Ha az ember elfogadja hogy ma a korházakban milyen a higénia meg az ehez hasonló dolgok és erre felkészül akkor szerintem a Jánoskorház szülészetén az ott dolgozokka nincs semmi baj.Nekem nem volt fogadott szülésznőm mert előtte amikor bent feküdtem azt hallodtam hogy fölösleges mert nagyon jók a szülésznők mindegyik.Én kettőt is elfogyasztottam és mind a kettő lelkiismeretes,segítőkész és nagyon aranyos volt.sajna nem jegyesztem meg a nevüket :oops: .A Mártika hogy néz ki?

Kép
póci
 
 


Póci! Aranyos vagy, köszönöm! :) Ezek szerint ti is beértetek a kórházba időben. Mennyi idő volt egyébként? De végül az EDA-val spontán szülted meg Robit nem? Dévainál szültél?
Nem semmi, hogy Robi előbb tanul mint te! Örülök neki, hogy meggyógyult ő is! 4D-re jövő hét pénteken, vagy szombaton megyek, de még nem kértem időpontot, mostmár lassan kell. Asszem majd csüt-n, mert olnap jön párom anyukája meg a bátyja. Harcsapaprikást készitek, remélem izlik majd nekik (meg nekünk is, mert még nem csináltam).

Kép
kislibus
 
 


Libus harcsapaprikás hammi hammi az finom mi nagyon szeretjük.
Igen a Dévainál szültem és nagyon örülők mert szerintem nagyon jó vele szülni.Igen spontán szültem csak minden tiltakozásom ellenére azért kellett kérnem mert kicsit hosszura nyult a tágulási szakasz és nagyon kifáradtam két ujnyinál olyan fájásaim voltak már hogy azt mondták ezzel szülnőm kéne mert már szünet nélkül jöttek azok a falat lekaparos fájások.És ugye szombat éjszaka kezdőttek el a fájasok és vasárnap este 11-re lett meg a Robi.vasárnap este 7 körül amikor még mindig csak 2 ujnyira voltam kitágulva akkor kértem az edát mert féltem hogy nem marad erőm a kitolásra.És utolag Dévai is azt mondta hogy nagyon jó hogy kértem és 45 percig tudtam kicsit pihenni mert be volt valahová a lepénybe akadva a Robcsi feje és sokat kellett csak azért tolnom hogy kitudja szabaditani igy is az utolsó tolásnál hárman segitettek hogy legyen erőm annyira elfáradtam.Aztán meg a varráshoz is kérte a doki hogy adjanak még egy adagot mert nem tudott volna másképp összevarni.Szana szét repedtem befele is,na hát az nekem nem jött olyan gyorsan rendben mint Hanyinak.
És a másik érdekesség hogy itt 4 ujnyinál már nem adnak be edát mert azt mondják hogy nem fogod érezni a kitolást.Csodálkoztam is hogy Hanyi irta hogy neki 4 ujnyinál simán beadták.


Chilike most jut eszemben hogy irtad a sirást ,nyugodtan sirhatsz apánkat nem zavarja,sőt nálam olyan aranyos volt hogy még ő is meghatodott amikor meglett a Robcsi,nagyon aranyos volt.Megsimogatott megpuszilt és mondta hogy nagyon ügyes voltam sőt a páromat is megölelte és gratulált.Tényleg nagyon jó fej volt.És képet is csináltunk akkor ott ahogy fogja a Robit.
Hajrá csütörtökre nagyon szorittok!

Kép
póci
 
 


Chilikem! Irtam mailt a nagy nap elott. Veled leszunk lelekben! Csodas nap lesz a csutortoki!!!!
Holnap talalkoztok Moncsikaval is! Latod, bejott a joslatod es a kivansagotok! :D

Libuska! Nimo tiszta Apja, de Moncsikat is latom Benne!

Julcsika! En sem ertem, ez hogy fordulhatott elo, de mivel Moncsival megtortent, kerdezz ra konkretan!!!
Csigusz tobbek kozott erre hivatkozva tudott csaszarral szulni. Martika azt mondta, szanaszet fog szakadni, ha nem cs. A burok valoszinu a fertozes miatt repedt meg, fajas, tagulas nem volt, Szentk.kezzel tagitotta+ezer gyogyszer,amikor Martika javasolta,h ne menjen igy bele. EDA NEM VOLT!!! Pocika! Ez tuti,Moncsi majd reszletezi.
Julcsika! Te ebbol azt vedd csak le, h minden ok lesz Veled, de biztositsd be Magad EDA-ilag!!!

Kép
bodza2005
 
 


Sziasztok, csak egy pillanatra jöttem...

ma voltunk csipő uhon és minden ok volt! :D bár a dokinéni egy pokróc na de mindegy.

Pócikám, hát a te szülésed se volt kutya..... :cry: nem kaptál oxitocint, vagy annak ellenére nem tágultál? mert nekem adott Apánk elég durva dózis, mert azt mondta még karácsonykor is itt fogok szülni, ha nem segít be, de így én is szanaszét repedtem....vagy fél óra volt mire belül összevart, persze érzéstelenítés nélkül....Domiapu még kint is hallotta ahogy üvöltöttem, azt monddta durvább volt mint a szüléskor.Tök jól tetted hogy kértél, én csak rákérdeztem de nekem csak annyit mondott APánk hogy kibírom...na köszi :wink:


Tényleg nem tudja valaki hogy ha így szét megy a méhe valakinek mikor lehet újból babázni, nem mintha aktuális lenne, csak kíváncsi vagyok, hogy mennyi idő kell mire rendeződik ha egyáltalán teljesen rendbejön....

Bodzuskám, írtam válasz mailt.puszika

Kép
rencsi79
 
 


Micike! En is azt gondolom, h egy konyv hatasara esetleg egy ilyen mama atgondolhatja,biztosan jol teszi-e, amit tesz. Persze a konyvek is annyi nezetet kepviselnek, h azt, akinek lovese sincs, osszezavarhatjak.
Nem mindenki szuletik jo erzekkel a neveleshez,de konyvbol sem fog tudni nevelni senki. En rengeteget tanultam,olvastam, megis ugy erzem, alapvetoen a sajat elkepzelesem, meggyozodesem "utan" megyek, de az evek soran biztosan az is hozzatett a "tudasomhoz", amit olvastam, pro es kontra. A legfontosabb a szeretet,empatia,odafigyeles, megertes es kovetkezetesseg, hitelesseg, oszinteseg. Erre az alapra nagyon nem tud rossz var epulni szerintem.
Apukadat puszilom! Tok jo,h eszi a spargat! A sargat kell? Miket csinal belole? Preventiv is jo lenne beiktatni az emberek etrendjebe. Mi alig eszunk, marmint spargat, de majd odafigyelek!
Ez amugy pont olyan info, mint a konyv dolog, ha valami bevalik, miert ne alkalmazhatna valaki.

Kép
bodza2005
 
 


na csajok jöttem egy gyors hsz-re.

Köszönöm, hogy hiányoltatok és hogy mindenki gondolt ránk, holnap reggel már megyünk , ha minden jól megy akkor hétfőn itthon vagyunk(persze bizom benne, hogy minden jól fog menni) szóval megpróbálok mihamarabb majd jönni hozzátok, addig is majd dobok képeket amint tudok.

holnap talizzunk bennt moncsival, majd ő meséli a részleteket, lehet mire kiengedig csütin már meglesznek a lányok.

Na puszi nektek, addig is vigyázzatok magatokra, csáóka :wink:
chilike1
 
 


Rencsikem! Basszus,ez durva!!!!! :-(
Ok,nezem! Pusza
Hanyika! Patrika mit csinal eppen? Kis nyelvikedugdososcicikedvelo cukika!!

Kép
bodza2005
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?