Új privát üzeneted érkezett!

Rani!
Babaszoba szépséges!

Lois!
Eszednél leszel, hidd el. Én is egyből ugrottam. De soha ne legyen rá szükség...

Skrisz!
Nálunk is barack volt a favorit, sokáig mindenbe bele kellett tenni, úgy bármit megettek.

Angel!
Enyém kölkök teljesen zizzentek voltak ma. Én meg hulla, meg beteg, feküdnöm kéne pár napot, de ez persze lehetetlen...

Akartam még valamit, de már nem tudom. Bocsi. :oops:
vovanda
 
 


Szedtetek kálciumot terhesség alatt? A Femibionban meglepődtem, mert nincs. Erre csak most jöttem rá, ahogy sza..á törik a körmöm.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Rani,nagyon szép a szoba :D Hajrá csütörtök :D

Baba,mostantól jobb ha jegyzetelsz :lol: ...ez a terhességgel jár :D Jók a képek,cukorfalat :D Hogy imádtam nézegetni ezeket én is :D

Keny,örülök,hogy megnyugodtál.Jó dolog hallani a pici szívét :wink:

Vanda,köszi a cikket,majd olvasom,most éhesek.
Vendég
 

 
 

Krisz! Én mindig tízóraira adtam az új ízeket. Őszibarack is mehet, sütőtökpüré, répapüré, krumplipüré. Ha mérhető mennyiséget eszik, akkor tudsz egy étkezést kiváltani. A főzelék később átkerül ebédre, uzsira. Egy ízt 3-5 napig tesztelhetsz, ha ízlik neki, nem unja meg hetek alatt sem.

Angel, megy már az ivászat?

Vandus, jobbulást!

Rani, gyönyörű a szoba, szerintem villámgyorsan lesz lakója is :wink:

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!

Baba igen én szedtem kálciumot naponta egy tabit ittam.(mostanába ha nem iszom jön a lábgörcs!)

Vande te szegény ha beteg vagy tényleg kéne egy kis pihi! :roll:

Köszi megint a szoba dicséreteket! :wink:
(jó lenne ha Milán is úgy gondolná megnézi a szobát)

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, hogy érzed magad? Jóslófájások, nyákdugó, stb?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba igazából jól köszönöm!
Pontossan nem is tudom mik azok a jósló fájások! :roll: :oops:
Néha van menzsi szerü fájás épp hogy és elég sokszor bekeményedik a hasam de ez is főleg este.
Nyákdugó köszöni szépen jól van én még nem találkoztam vele! :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Megjött a tegnapi vérvétel eredménye:

Glucose terhelés 0 perc 4.20 mmol/l (4.10 - 6.00)
Glucose terhelés 120perc 4.81 mmol/l (3.30 - 7.80)

TSH: nem készült el, mert rossz csőbe vették le.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Na most olvazsgatok icsit utána és az az érdekes hogy itt a fehér színű nyákdugótól a véresig mident ír.
Na most nekem fehér színű ez van de ez szerintem inkább egy kis folyás és nem a nyákdugó! :roll: ( régeben is volt)
Mivel van mellete egy kis lötyi is és ez is volt mindíg erre se tudnám azt mondani hogy szivárog a magzatvíz. :roll:
Tényleg lányok ha valakinek alapból is volt ilyen na az honnan ismeri fel akkor azt amit kell? :roll: :oops:

Kép

Kép
raniko
 
 


Lányok tudna valaki nekem abba segíteni, hogy küld egy listát milyen ételeket kell kerülni a szoptatás alatt?
Megg mire kell figyelni?

Nagyon köszi!

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Raniko,
gyönyörű a babaszoba! :D Minnyán' használni is fogjátok! :wink:

Szoptatás:
a Péterfyben azt mondták, nincs már az a szemlélet, miszerint a "k" betűsöket (káposzta, karalábé stb) kerülni kéne. Én mindent eszem...

Baba,
csodagombóc! :D

Keny,
pusz a kis dobogószívű apróságnak! :D

Angel,
mindjárt rohangászik is! :lol:

Skrisz,
hajrá kóstolgatás! :D

Életmentés:
egyszer nekem is volt rá alkalmam Vackornál... :oops:
1 évesen játszogatott, nagyinál voltunk. Pillanatra fordultam el, mire visszanézek, a gyerek hápog, lilul. Egyből ugrottam, és ösztönösen lenyúltam a torkára, ahonnan egy 3 cm átmérőjű fémkarikát piszkáltam elő, igencsak mélyről (fogalmam sincs, honnan szerezte!!!)...Utána órákig remegett a kezem és üveges tekintettel meredtem magam elé...A sokk utána jön ki, ott helyben mindenki cselekszik...iszonyú volt! :oops:

Nálunk:
tegnap megvolt a 2. Dévény, 1 óra 10 percig nyúzták!!! Persze épp alvásidőben, mikor már odafelé is ordított, mert valahogy nemm tudott elaludni :? Mondanom sem kell, mint a sakál, úgy óbégatott, én meg fél percenként lestem az órát, mikor lesz már vége...Annyira kikészült szegénykém, hogy ülve bealudt a nő kezében, gyúrás közben :shock:
Persze megint elfelejtettem megkérdezni, meddig kell járni :?

tillidian
 
 


Rani!
Én a kimondottan puffasztó ételeket kerültem meg a tejjel bántam csínján, de igazából látni fogod a babán, ha valami nem jön be neki. Kimondott tiltólista nincs.

Till!
Szegény csajszi...
vovanda
 
 


Till, jajjjj szegény kiscsaj! :? Puszilom!

Rani, mindent lehet enni, de csak egy tányérral. Ehetsz K betűseket is, de csak kicsit. Nem lehet három tányér bablevest megenni. Sok vizet kell inni, meg szénhidrátot enni. Abból lesz a tej.

skrisz72
 
 


Lányok köszi a tanácsokat!
Anyosom azt mondta, hogy szülés után ne egyek csokit mert belázasodok. :shock:
Bevallom én ezt nem hallotam sehol és ha ti se hallotatok ilyenről akkor nincs az a pénz amiért a csokiról lemondanék! :P

Tilli nem semmi ezek a kipiszkálós történetek. :shock:
Ez iszonyú rémisztő tud lenni.
Én voltam egy ilyen elsősegély előadáson és pont azt mondják tilos enyúlni a gyerek torkán, de bevallom szerintem én is rögtön azt tenném ösztön szerüen!
A szomszéd is lenyúlt a lányának a torkán és sajnos ő elég rosszul tette mert elkezdett vérezni így a torok (biztos felsértett valamit), de ő is reflexből cselekedett!

Kép

Kép
raniko
 
 


Tilli,
Lencsi szegény :?
ez sajnos ilyen, éppen így zajlott nálunk is.
július vége (3 kilós volt akkor) óta járunk, és bizony hosszú hetekig ugyanez a nyúzás, nagyon sokára volt, hogy nem ordította végig.
hátha ti szerencsésebbek lesztek!
viszont hasznos és tényleg segít, eztszem előtt tartva bírtam ki könnyebben ezeket az alkalmakat :roll: no meg úgy kiütötte, hogy utána garantált párórás csitu volt :wink: :oops:
már nincs :?

Rani,
nyákdugóhoz nem értek.
én se tartottam be a kajatilalmakat, amíg egy körte irdatlanul meg nem fosatta a kiscsajt.
csoki mehet! :wink:

angel37
 
 


Lencsi köszöni a puszikat! :P

Raniko,
nekem 2 nappal a szülés előtt távozott a nyákdugó. Olyasmi, mint pé-kor, csak sűrűbb és sárgább, mérete sem túl nagy, ne dugót várj :mrgreen:

Angel,
körtére emlékszem :wink: :lol:

tillidian
 
 


Kölkeim rájöttek, hogy egységben az erő.
Balázs szobájának az ajtaját kínomban az összecsukott babakocsival (11 kiló) támasztottam ki (merthogy állandóan csapkodják). 2 perc múlva mit látok? A két szaros egyesült erővel próbálta eltolni a járgányt.... :lol:

Szintén mai sztori: két kölök összevigyorog, Réka szekrényt nyit, Dani teper rámolni.... :lol: :lol: :lol:
vovanda
 
 


Vanda, nem semmik a kölkeid! :lol:

Rani, nyákdugó nagyon nyúlós sűrű színtelen cucc. Csak mikor távozik, akkor keveredhet némi vérrel.

skrisz72
 
 


Tilli tényleg nem dugó formája van? :shock:
Ezt el se hiszem micsoda "csalódás"! :lol:

Köszi az infókat! :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Vanda,
hajjaj,mi jön még? :lol:

Szöcsi,
akartam már írni, ivás még mindig sehogy! tegnap próbálkoztam pár kanálynival, de azzal a lendülettel kijött :roll:

Tilli,
ja, bezzeg most nem hat a körte, hiába adom neki! :wink:

Rani,
és mág dugóhúzó sem kell! :wink:

angel37
 
 


Rani!
Kórházban csokiért nekem is beugattak. Hogy hátráltatja a tejbelövellést vagy mi... :shock: Én konkrétan lesz@rtam :roll: Jólesett, megettem :roll:

Till!
Lencsibabának együttérzésem :cry:

Baba!

Én szedtem Ca-t szinte végig. Nekem is görcsölt a lábam. Én nem szedtem terhesvitamint. Glükóz tök jó.

Angel!

Na akkor most melyik itatópohár vált be nektek? Vagy csőröst nem is próbáltál?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Na ezt az előző hsz-t cca. 5 óra alatt írtam meg...itatós kérdésem okafogyottá is vált... :D

Vanda!
nem semmik a kölkeid.... :D

Rani!
Nyákdugó nekem is sűrű szövetféleség. Jó pár nappal szülés előtt...már ha jól emlékszem :oops:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Látjátok Nénik, ilyen vagányul iszom:

Kép

Kép

Ezt meg csak azért, mert Anya szerint itt olyan szépen nézek.... :)

Kép

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Vanda, hű, micsoda kis rosszcsontjaid vannak! :lol: :lol:

Lois: nagyon szép kisZé. Elbűvölő szemei vannak. Nekem nem görcsöl a lábam, inkább fájnak néha a csontjaim. Hiába, véncsont vagyok. :lol: :lol: :lol: Komolyra forsítva, a fogam és a körmöm miatt néztem utána, mert én váltig meg voltam győződve arról, hogy az én terhesvitaminomban minden van, ami kell, beleértve a Ca-t is. Hát jól meglepődtem.
A cukrom jó, de az mindig jó is volt. Ennek ellenére szigorítani akart a dokia diétámon. Mondtam, hogy az nem fog menni. Kiegyeztünk 205 ch-ban, de 6-szori étk.re. Este 10-kor kell ennem utoljára (jelzem, 8 után elalszom, legkésőbb 9-kor. :lol: :lol: ).
A TSH-n kiakadtam, hogy nem lett meg, de felemelte az L-Thyroxint és majd 1 hét múlva kell -et nézetni. Én azért TSH-t is nézetek, főképp, hogy kifizettem, hisz a nőgyógyászok is mondták, hogy trimeszterenként nézessem.

Na, jó hosszú lettem.

Tilli, neked akartam még írni, mennyire sajnálom Lencsikédet!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Köszi lányok az infókat!!

Angel lehet, hogy nekem kéne egy dugohúzó, hogy végre valami elinduljon! :lol:
Éccaka volt két erős menzsi szerű fájásom azt ennyi (rá kellet jönnöm, hogy ezt menzsinél is hogy úúúútáltam). :roll:

Lois Zé nagyon édes és még mindíg nem tudok betelni ezekkel a szép szemekkel!!!! :D

Kép

Kép
raniko
 
 


Most nézem valami nem stimmel a Babafalvás vonalzómmal. :roll:
(vagy az is lehet, hogy ez egy jel? )

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, a lányok azt szokták mondani, hogy baba még nem maradt bent. Ki fog ő jönni időben, meglátod. Drukkolok nagyon. kitartás, már csak egy icipicit kell kibírnod és már nemsokára a kezedben tarthatod a kis Csodád!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois!
Ezt a halálfejes cuccot honnan szereztétek? (ha nem haragszol, énisénisakarokilyet!) :lol:

Nyákdugó: nekem rózsaszínes trutty volt. Kiesett, aztán rá fél órára elfolyt a magzatvíz (Balu).

Kölkeim rongyak, hajjaj, de mennyire, de nem baj. Én már terhesen megmondtam, nekem sarokban ülő gyerek nem kell, ha valamelyik olyan lesz, visszaviszem doki bának a Kaáliba, hogy valamit eltotl, és lesz szíves kijavítani garanciába. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vovanda
 
 


Sziasztok!

Kicsit ritkán jutok oda, hogy írjak is, de olvasok! :oops:

Rani: :D olyan jó, hogy ilyen türelmetlen izgalommal várod Milánt! Nagyon szép lett a babaszoba!

Lois: meseszép szemek!

Till: szegény Lencsilány!

Baba: én is szedtem Ca-t plusszban. TSH :twisted:

Vanda: jó dolog az összefogás! :D

Na, ennyi voltam, kajaidő van. :)

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Megint csal olvasóba inkább. Gréta jól van , nagyon aktív és olyan kis huncut. Megtanítottam szuszakolni. :) Olyan cuki, felhúzza a nóziját és szuszakol.
Én sajna beteg vagyok, fájt a torkom nem mentem orvoshoz csak tegnap. Nem bírtam emelni Grétit úgy fájt a kezem. Nyirokcsomó gyulladásom van . Kaptam antibogyót szedem, pihi nem nagyon megy de azért próbálok.

Till: Lencsilány szegénykém. :(

Rani: meseszép a szoba!

Vanda:

Jobbulást, gyerekek arik lehetnek nagyon. Milyen kis okosak.

Felkelt mennem kell.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Lois,
:wink:
na és iszik is rendesen abból a halálfejesből vagy csak úgy csinál? :lol:
kis Csillagszem! :D cuki tényleg nagyon a szépennézős kép! :D
Diána is olyan kis szépszemű, szempillájú, de vhogy képek nem adják vissza :?

ja, tegnap kapott este brokkolit, egész este azt böfögte fel :roll: féltem, hogy éjszaka gáz lesz, de nem :)

Rani,
esetleg apa dugóhúzónak! :wink:


ja, dévényesünk azt mondta tegnap, hogy jelen pillanatban nem tud mit kezelni már rajta! 8)
megnézi az ottan drnő, és ha egyetért, akkor juhéj! :lol:

angel37
 
 


A kis királylány:

[törölt kép]

Dani és a baba:

[törölt kép]

Ide is felmászok:

[törölt kép]

Kivételesen egyformában:

[törölt kép]

Reggeli anyáék ágyában:

[törölt kép]
vovanda
 
 


Nikó, de sajnálom, jobbulást.Borogatni is kell a kezed?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Vovanda, olyan édesek!!A pöttyök még a kiütésből vannak, ugye? szegényke...........

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,
gyogyót úgy megemelték, hogy nem is volt eredmény?
drukk, hogy rendben legyen!

Nikó,
szegényem, javulást a kezednek!

Vanda,
drágák! :D :D
Danin az még egy kis bárány? :roll:

angel37
 
 


Igen, Danin még most i látszanak pöttyök, irtó lassan gyógyul ez a vacak...
vovanda
 
 


Vanda, csúcsszuper az ágyban reggelizős kép!

Nikó, jobbulást!

Lois, brutál az a pohár! :mrgreen:

Babim, kálciummal óvatosan! Túl kemény lesz a baba feje, vagy mi. Kérdezd meg a nőgyógyit erről.

Rani, drukkdrukkdrukk! Az én dokim állandóan azzal traktált, hogy lépcsőzzek, akkor majd kijön a gyerek. Hát nem jött. :wink:

Nálunk nyert a barack! Majdnem megevett egy egész üveggel Eszti! :shock: Szóltam apának, hozzon még! :D Alma meg monnyon le! Én is utálom, apa is, és az anyukám is. Miért is szeretné a gyerekem? :roll:

skrisz72
 
 


Skrisz!
Egész sorozatot csináltam, ahogy ott fetrengtek. :D

Őszibarack: nekem iszonyú sokáig szó szerint minden kajába bele kellett tenni. De úgy ették. 8)
vovanda
 
 


Vanda nagyon édik a babók ezeken a képeken! :wink:
Én se szeretnék sarokba ülő gyereket!!

Angel nem vagyok képbe szülés terén szóvl lahet hogy hülyeséget írok.
Ugye azt tudom, hogy nem lehet együtt a pár ha kezd kinyilni a méhszály a fertőzések miatt.
Kérdem én ha kezd kinyilni akkor törvényszerű hogy a nyákdugó távozik?
Csak azért mert egy hete nem nézett meg úgy doki és így nem tudom mi van odalen. :roll: :oops:
Apát viszont elkapnám mint dugohúzó!! :lol:

Skrisz lépcsőzni nem merk a vérnyomim miatt.
Ma épp hogy főzögettem egy kicsit és olyan rosszul lettem. :roll:
Megmértem 145 volt a gyogyi mellet.
Aludtam és szrencsére vissza ment 120 körülre!

Kép

Kép
raniko
 
 


Raniko: lélekben már Veled vagyok, hajrá Milán baba! :wink:


Lois: kicsi Zét megzabálom! Remélem hamarosan összejön a találka, jól megnyunyorgatom! :lol:


Minden baba édes, jó nézegetni őket!

Kép

Kép

Csak az veszít, aki feladja.
*puszedli*
 
 


Sziasztok!

Hű,két részletben olvastam,de nem sok minden maradt meg...

Angel,éljen dévény vége,szuper hírek ezek!

Lois,micsoda szemek :D Tündéri...lehet egyszer még rokonok leszünk :lol:

Nikó,jobbulást!Édes lehet Gréti,ahogyan csinálja :lol:

Skrisz,éljen a barack :lol:

Rani,hajráhajrá,könnyű szülést kívánok!Legalább olyan könnyűt,mint unokatesómnak,ő is a szentimrében szült.Túlhordta,befektették,este még semmi,éjjel kiment,hogy vannak fájások,már 4 ujjnyira nyitva volt,telefon apának,de már nem ért be,pedig rögtön indult.Ha otthonról mennek,valószínű a kocsiban megszül :lol:

Baba,ínyed rendbejött?Bocsi ha írtad,kicsit felületesen olvastam.

Aki már váltott ki tápot-cicit főzelékre,mennyi mennyiség a főzelékből egy adag?Amíg tátog a gyerek?Vagy van valami kézzel foghatóbb?
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Rani!
Elvileg már csak 4 nap:)Szerintem is jó lehet a sex megindítani a dolgokat :wink:

Lois!Vanda!
Gyerekek zabálni valók!!!

Na én ma voltam reggel vv.(AFP), délután nőgyógyinál.Babámmal minden rendben, ma elég nyugodt volt, nem ficánkolt annyit, viszont nem mutogatta a lábaközit, csak 1 kicsit, hááát kukija még mindig nincs, de a doki nem mondta 100%-ra a lányt sem :roll: Hatalmasat nőtt ülőmagasság:11cm.Így megint 1 nappal idősebbre mérték.2 hét múlva megyek genetikai UH-ra.

KépKép

Kép
keny
 
 


Köszi lányok!!!
Jó lenne igen ha Milán könnyen és gyorsan előbújna!! :roll:
Csiga biga gyere kííííííííííííííííííííí..................... :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok,
Most kaptam a hírt, hogy Tobiék otthon vannak!:)

Rani
Én is könnyű szülést kívánok neked!:)
Vendég
 


Bella, köszi a híradást! :D

Tobikám, majd gyere, ha alszanak a pintyőkék!

Keny, fiút szeretnél?

Nyulasz, a gyümölcsből mennyit kell egyen a gyerek, hogy kiváltson egy tápis evést? Főzelékhez sem tudok hozzászólni. :oops:

skrisz72
 
 


Krisz!
Teljesen mindegy, 3 év után nem kívánság műsor :P.Imádni fogom!

KépKép

Kép
keny
 
 


Nézd Nyulasz, ezt találtam:

4. Kell-e mérni?

Ha eddig lelkesen méricskélted a babát minden etetés után vagy naponta, akkor erről most teljesen letehetsz, a továbbiakban csak azt kell figyelned, mennyit eszik meg 1-1 etetés alkalmával. Ha csak néhány kanállal, akkor még pótlásra (anyatejre, vagy – tápszeres babánál- tápszerre) is szükség van, amikor azonban már megeszik legalább 150 gramm főzeléket (gyümölcsöt), és utána nem kéri a pótlást, akkor el lehet hagyni a pótlást.
Ha egy teljes adagot (200 gramm) megeszik már a főzelékből, akkor egyáltalán nem kell foglalkozni a pótlással.

skrisz72
 
 


Nyulasz, már nem fáj, csak tegnap, amikor belenyúlt a dokim a fogba tisztító reszelgetés okán. Jövő héten megint menni kell hozzá. beletett valami gyógyszert is, ami segít gyógyulni.

Keny, szuper! KÉP?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Rani!
Kapd el a pasidat, legfeljebb beindítja a szülést, baj már nem lehet. :wink:
vovanda
 
 


Rani,
én se értek hozzá :wink:
de hajrá Milán!! :lol:

Nyulasz,
nekem is úgy mondta doki, hogy akkor lehet kiváltani kaját, ha annyit eszik, mint tejből/tápból.
hát Makilány nem eszik annyit, de kiváltottam. így is elég, hízik :D
amúgy nehezen tudom én is belőni mennyit adjak, mert falánk, főleg ha vmi tetszik neki, és ha köpködi kifelé, akkoris van, hogy még simás mehet a kaja, mert csak szórakozik.

pár kanálkával elsőre, aztán naponta fokozatosan egyre többet, míg nem elég simán a főzelék. a kaja után adhatsz neki tejet/tápot, hogy kér-e még.

angel37
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: