Új privát üzeneted érkezett!

Micikém, megy a laptető!!!!

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok!

Rencsi! Igen, 8 évesen még engem is a babák és a plüssálatok kötötek le. És őszintén megmondom, nem hiszem, hogy ez másutt másképp lenne. A gyerek az gyerek akármilyen környezetből jön (mégha nem is babázik, mert nincs neki). Itt a szülőket megkérdezném, hogy ugyan hol voltak mikor ez a pici lány teherbe esett??? Még belegondolni is rossz...
Szoktam is gondolkodni, hogy hogyan fogom a lányomat úgy nevelni, hogy bizzon az emberekben, de azért ne annyira, hogy kára legyen belőle...
Hát az uh. ebben az esetben csak azt mutatja ki, hogy a gyomor alsó záróizma, ami a gyomorból a bélbe nyilik, rendesen zár -e. Illetve, hogy a bélrenszerben minden rendben van-e. A felső záróizom munkáját (gyomorból a nyelőcső fele) nem tudják vele ellenőrizni. De mondjuk a legfontosabb, hogy a bélből ne legyen visszaáramlás a gyomorba. A gyomorból a nyelőcső fele a visszaáramlás sajnos gyakori csecsemőkorban, mert még éretlen a záróizom és az csak kb. fél-egy éves korra erősödik meg. Ezért buknak olyan gyakran a babák.

Chili! Nem kötekedni akartam én, teljesen megértem, hogy neked igy nyugodtabb, meg a babáknak is stresszmentesebb megoldás. Csak vannak orvosok, akik két jó irányba fordult babával erőltetik a spontán szülést, de ezek szerint Dévai nem olyan! :D
Husi meg tudom érteni, hogy nehezen megy, én már ezt a sok vitamint alig tudom lenyelni....

Ercsikati! Kendra nagyon helyes kislány! Az egyik keze fennt van a buksija mellett??? A babakositok is nagyon tetszik, nagyon szép!!!
Remélem a dokid mondd valamit az eredményedre!
Ma nem megyek sétálni, tegnap nagyon kipurcantam, mert vendégek voltak és sütöttem főztem, még ma romokat kell takaritani, meg pihenek. :)

Kép
kislibus
 
 


Rencsi,
köszönöm!!
Maszizni az óramutató járásával megegyezően kell, mert úgy futnak le a vbelek is.
A dokinénit én felhívnám, hogy mi a teendő ilyenkor, majd ő eldönti, hogy ki kell jönni vagy elég ,ha mondd valami hasznos tanácsot.
miciona
 
 

 
 

Rencsi! Ha megnyugtat, mindenképp hivd fel, de a kaki lehet oltástól! Keress rá az Infanrix-IPV-HIB oltásra a gogliban, kiadja a tájékoztatót is, abban is benne van, hogy gyakori tünet a hasmenés, étvágytalanság!

Kép
kislibus
 
 


Amikor visszagondoltam,ereztem,h felre lehet erteni a szereztemet,foleg a licit-temak utan. Neten lottem,de nem lellett licitalni.:-)
A masik felreertheto a pirineni. Azt pedig ugy ertettem,h kozel 2ev utan tegnap eloszor erkezett.
Rencsike! A zold kaki lehetett a kevesebb evestol es az oltastol. Folytatom,mennem kell.

Kép
bodza2005
 
 


Ercsikati!

Igen tudom ,emlékszem hogy neked mentek a szerencseszurik. :) :)
Meg azt hiszem Julcsikának is.Meg még valakinek talán libuskának?
Úgyhogy a mostanában születő bébiknél benne van a kezem :D :D
Ja és szép a babakocsitok!

szurikáta
szurikáta56
 
 


Sziazstok!

Kata,
Kendra nagyon édes!
A babakocsi is szép! De ezek szerint ti nem akartok 2. babát, vagy biztosak vagytok benne, hogy lány lesz, vagy ha fiú vesztek újat, vagy akkor is pinkben lesz? :)

Mi az unisex miatt vettük a narancsot, meg hát meg kell mondjam az az egyik kedvenc színem.

Bodzus,
1 év után jött csak meg? Aztaaaa..... ehhez képest meg szegény Rencsikének 6 hétre. És ha szabad kérdeznem mennyire aktuális így a tesótéma? Ha jól emlékszem szeretnétek, ugye?

Póci,
De jó fej volt a doki. Esteleg megsúgnád, hogy ki volt, csak hogy messziről elkerüljem most, vagy megmondjam a férjemnek,hogy ha ő van ügyeletben, még jobban figyeljen.

Azt nem is meséltem, hogy múlt pénteken voltunk szülésfelkészítő foglalkozáson, csak mi voltunk, tehát egyéni volt, a szüléssel, vajúdással, papás szüléssel- vajúdási pozíciókkal foglalkoztunk. Elmondta a csaj az egész szülés menetet, indulástól végig, feltettök az összes kérdésünket ami bennünk volt, és tanultunk egy csomó vajúdó pozíciót. Apa szegány nagy fáradt volt, de kitartott, nagyon lelkes volt, sokat kérdezett, meg tetszettek neki a pozíciók is :) Egyáltalan nem izgul, annyira természetes neki ez a szülés-dolog!

Na hoztam én is képeket, a szobáról meg mai pocakról:
Kép

Kép

Kép

Kép
vjulcsi
 
 


Szurikáta!

Igen-igen, mi is kaptunk szerencseszurit annak idején, és látod :)
Köszönjük még egyszer! :)
vjulcsi
 
 


Micike,

Gratula a neg. kenethez, és drukkkkkkkk!
vjulcsi
 
 


Julcsika!
Szép a Szonja szoba.Nagyon jó a színe,szépek a bútorok.
Szonjapoci szépen növöget.
Fekvés,fekvés,fekvés.!!!Bent kell még tartanod a kiscsajt ameddig csak lehet.
Vigyázz magadra és pihenjél.

szurikáta
szurikáta56
 
 


Julcsikám,
így még gyönyörűbb, mint a telefonon!!!


dobok fel egy képet, még a hét elején készült, a huncut mosolyát sikerült elkapnom......
figyu csajok, kikopott vagy kihullott babahaj mikor nő vissza? már lassan teljesen kopik leszünk....
Kép

Kép
rencsi79
 
 


Szurikáta! Én nem kaptam szerencseszurit, most megnéztem, de ha kértem volna biztos kapok! Azért biztos nekem is szoritottál, mert nem sokon múlt, hogy itt legyen ez a baba!

Julcsi! Nagyon szép lett a szoba, barátságos, lányos! Nagyon szép a pocid és nagyon csinos vagy! Rajtad láttszik, hogy nem hiztál sokat! Gratu!

Rencsi! De édes ez a kép Domiról!!! :D Babahaj úgy tudom majd akkor nő vissza, ha már nem csak fekszik a bébi. Mert addig az újonnan növő haj is kikopik. MondjukDorinának ki sem hullott a haja, az nem tudom hogy lehetett, de nagyon szép kislány igy hajasan! :lol:

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!
Csak pár szót gyorsan:Rencsi,kaki lehet a szuritól,de kérdezz rá.
Sajnálom,h Domi még mindig ennyit bukik,Peti 6 hóra nőtte ki igazán,mikor elkezdett eszegetni mást is aktívabban.
A haj kinő,minekünk annyira nem hullott azért,vagy nem látszott,mert Pötyi szőke,de majd rakok egy mostani sérós képet neked.Tutti kinő hamar váltja a bébihaját.
Bodzi,klassz szekrény!!!!! :lol: A piri miatt irigyellek,én +6 hónapot kaptam a szülés után.
Moncsi,nagyon ügyes kezed van,h ilyeneket megcsinálsz!!!Lehet kánkánozni!!!! :lol:
Julcsi,sajnálom h feküdnöd kell,de 2 hét hamar eltelik,utánna nyugodtabb szívvel tudod az elmaradt dolgokat megcsinálni.
Gyönyörű a szobátok!!!És a pocak is alakul!!! :lol:
Kislibus,jó kis túrát nyomtatok le,azért pihizz te is!!
Chili,a te pocid sem semmi,mintha nem is ikreket várnál,viszont nagyon jó súlyuk van a lányoknak!Szépen megnövesztetted őket. :D Mások egy babával szülnek ekkora babákat.
Jó lenne,ha Melcsi engedélyével tudnál felrakni képet Marcikáról.
Patrika,köszönjük szépen ezt a kedves levelet,nagyon megható volt,és apukádnak is,h segített megírni!Gyönyörű kislány vagy!!!
Mici,gratula a negatív kenethez,drukkolok nektek nagyon!!!
Szurikáta,neked is köszi,a szerencseszurikat mindenki nevében.Remélem refluxod nem okoz sok gondot,és jól vagy.
Valamit biztos akartam még,de jó sokat termeltetek,és elnézést kérek de annyira nem tudom követni a dolgokat.
Zel,Póci,remélem nálatok is jól vannak a srácok!
Puszi mindenkinek.

Kép
cs.andi
 
 


Édi vigyorgós Domika!!!!!

Kép
cs.andi
 
 


Julcsi!
Mi igazán nem szeretnénk kistesót, de ha esetleg "bejönne" és nem kislány lenne, akkor eladnám a kocsit, és másikat vennénk! :) Nagyon tetszik Szonjus szobája! Olyan összhangban van minden! Valahogy én is így szeretném, hogy minden passzoljon mindenhez, vagyis már amennyire össze tudjuk majd hozni! :) A pocak szépen nő, de hát az is a dolga! Feküdj, és beszéld meg Szonjával, hogy még tartson ki! Én is ezt üzenem neki! :)

Szurikáta!
Igen, így van! És köszönjük szépen Mi is még 1x. De ha kérhetném akkor Micikének dobnál párat, mondd neki, hogy én küldöm! :lol:

Libus!
Kendra keze folyton a buksija körül volt. Ha meg nem a keze, akkor a lába volt a szájában! Szóval ilyen aranyos kis képek készültek róla! Beszélgettünk itthon ErcsiApuval, és úgy döntöttünk, hogy még március végén is talán elnézünk egy 4D-re, de majd még kiderül! :) Te mikor mész? Ugye a barátnőd megy veled? Mi vittük anyukámat is, nagyon élvezte, főleg, hogy még nem látott ilyet! :) Szerintem a barátnőd is nagyon fogja élvezni! :)

Bodzi!
Szóval akkor hogyan szerezted a bútort Eszti Baba szobájába???? :):D Nagyon aranyos egyébként!

Rencsi!
Domi nagyon-nagyon édes! Az a mosoly! :)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Kép Kép Kép
Sérós Peti.. :lol:

Kép
cs.andi
 
 


Kép Superman..

Kép
cs.andi
 
 


Kép Kép Kép
Szánkóztunk..aztán bealudtam.. :lol:

Kép
cs.andi
 
 


Bocs,ha sok voltam..
Sziasztok,jók legyetek!!!

Kép
cs.andi
 
 


köszi a dícséreteket!

Rencsikém,
ugyan láttam már élőben, de még így képen keresztül is megható a mosoly!Í

Andi,
hát ezek a sérós képek:):):)
magyon szép kisfiú Peti...
vjulcsi
 
 


Köszi,Julcsi!
Ezek sapka utáni képek,azért fotóztuk le..olyan édi volt ezzel a kócos séróval!

Kép
cs.andi
 
 


Libusom
Akkor rosszul emlékeztem :(

Kata!
küldöm Micikének a szurit.

Andi!
Nagyon aranyos a kis Peti

Rencsi
Gyönyörű a Domikátok,remélem lassan megszűnnek a büfis-hányós panaszok és végre megnyugodhattok .

szurikáta
szurikáta56
 
 


Rencsikém! Domi kis szemén, arcán olyan édes szelídság látszik, Nagyon kedves, szeretetre méltó kisfiú lesz, úgy érzem.
Andikám! Petikéd egy szívtipró!!!!!!!!!!!!! Ahogy elaludt, hát az valami cuki!!
Ma, fürdi után, hajszárítás közben, Apa fogja, én szárítom (mindig így csináljuk), Apa karjában elaludt ez a kis drága Tündér. Hát valami cukik ilyenkor és olyan kis ártatlan angyalkák, igaz?
Visszaolvasok.
Moncsikám?????????????? Holnap referálj!!! Ma nem tudott szegénykém belépni, azért nem jött.

Kép
bodza2005
 
 


Szurika! Annyira jó, hogy itt vagy!!!!!!!

Kép
bodza2005
 
 


Jó estét kismamik

Hol vaaaannnn Moncsikaaaaaaaa?
Ma ment apánkhoz, csak nem történt valami, hogy nem jött? Húú most nagyon aggódom.

micike
Gratula a jó eredményhez.

julcsika
Szép a szobája Szonjának, tényleg összhangban van minden. Szép a pocid is, jó nagy már, :wink:

bodzi
Húú ilyen sokára jött meg??? Én is úgy tudtam, hogy max fél év.
Jól kibirtad nélküle :lol:
Szép a szekrény, ügyi vagy :wink:

ercsikati
Szép a kocsi, jó a szine is, meg persze Kendra is nagyon édi. :wink:
Tudod a babák nem szeretik az uh-t azért szokták maguk elé húzni a kezüket. :lol:

kislibus
Ááá én nem is gondoltam, hogy akadékoskodsz, csak úgy elmeséltem miért jobb nekem a császár. :wink:
Tudom vannak olyan nők akik csak a természetes szülésbe hisznek , de én nem vagyok ilyen nekem fontosabb a biztonság, mint a természetesség. :lol:

cs.andi
óó, de cuki :lol: , nagyon menő a hajacskája.
Hát amikor bealudt a szánkózás alatt, az a kép is nagyon édi.
Köszi,egyébként én sem látom olyan extra nagynak a hasam, gondolom ezért is szokott fájni a mocorgás, mert már kicsi a hely nekik, és engem nyomogatnak ide-oda. :lol:

rencsike
Hát nekem "kis kopaszon" is nagyo szép Domika. :wink:
De egyébként nem vészes , igy is van hajacskája bőven.
Melcsi azt irta, hogy Marcika 180-at eszik/alkalom. Én még annyira ehez nem értek, de azért a 800 meg a 380 között elég nagy a különbség. Felhivtad a dokinénit, lehet az injekciótól ez az étvágytalansáG?


Ma voltunk CTG-n, hát a kis lánykáim nagyon élénkek voltak, alig lehetett őket elkapni a tapanccsal, nagy virgonckodásba voltak hol egyik hol másik lépett le a készülékről, igy végig fognom kellett a tapancsokat, nem volt valami kényelmes. :lol: Viszont tökéletes volt a szivhang úgyhogy 10-ből, 10 pontot kaptunk. :lol:

Na megyek dobok moncsira egy üzit, mert nem tudom mi van vele, miért nem irt.
Jó éjt ! :wink:
chilike1
 
 


Julcsika! nagyon szép és meleg otthon, babaszoba várja a kicsi Lányt!!!!!!!!!!!! Az a poci, valami gyönyörű!!!!!!!!
Csináltatnod kellene, amíg még lehet, fekete-fehér képet, az annyira szép szerintem. Kitenni a szobába, Szonja majd örül később, hogy tudja, Ő lakott bent.
Erről jut eszembe, van egy ismerősöm, aki rákapott a fotózásra és eszméletlenül szép fotókat csinál, Keresztfiamról is szuper képek lettek általa. Megkeresem a honlapját és elküldöm, ha valamelyikőtök kedvet kap hozzá.
Katás! A neten akadtam rá a szekrénykére. :D
Nagyon tetszik a babakocsitok!!!!!
Kendra is gyönyörű pofika!!!!!!!! A kis kezei a fején, behalás. :D

Kép
bodza2005
 
 


Libuska! Az Okosan nevelnihez nincs kedved? Tök jókat olvasol, nem ismertem ezt a sorozatot. Amúgy jó Neked, hogy sok dolog a kisujjadban van. Pociképet kaphatnánk újabbat????? Plííííííííz!

Micikém! JÓ hírek!!!! Hajrá kezdés!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rencsike! A Mecsek tea nem segít esetleg? Homeo? Megírjam a mailt, akit javasoltam, aki a kislánya miatt elég profi lett a témában? Addig is, amíg nincs változás, próbáljátok masszírozni azzal a gyógynövényessel (kifejezetten e célra ks tubus DM) és utána Apa karján lógni, úgy sétálgatni.

Mucikám! Marcus egy édesség! Várunk már ide is Bébikém!

Hanyiék???? Patrika! Mondd Apánka, h kérünk még fotókat!!!

Kép
bodza2005
 
 


Libuska! Az Okosan nevelnihez nincs kedved? Tök jókat olvasol, nem ismertem ezt a sorozatot. Amúgy jó Neked, hogy sok dolog a kisujjadban van. Pociképet kaphatnánk újabbat????? Plííííííííz!

Micikém! JÓ hírek!!!! Hajrá kezdés!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rencsike! A Mecsek tea nem segít esetleg? Homeo? Megírjam a mailt, akit javasoltam, aki a kislánya miatt elég profi lett a témában? Addig is, amíg nincs változás, próbáljátok masszírozni azzal a gyógynövényessel (kifejezetten e célra ks tubus DM) és utána Apa karján lógni, úgy sétálgatni.

Mucikám! Marcus egy édesség! Várunk már ide is Bébikém!

Hanyiék???? Patrika! Mondd Apánka, h kérünk még fotókat!!!

Kép
bodza2005
 
 


Csomee! Jó síelést, pihenést! Nagyon kíváncsi vagyok a beszámolóra!!! Kittinek találtatok méretes overált? Ő is síel? ;-)

Chilike! Hogy vagy ma??? Beszéljünk majd!

Póci! Robika is egy jó lélek lehet! Nagyon kis rendesnek, kedvesnek látszik + Ő is igen sármos. :D

Kispatak! Te hogy vagy???

Kép
bodza2005
 
 


Na, szijjjjjjja Chili!!!!!! :D
A mennyiség amúgy még nem feltétlenül mérvadó, mert Eszti pl. soha nem evett meg 100at és mégis igen szépen kerekedett, amint látjátok, tudjátok. :D
Köszi a szekrényke dícséreteket!
Nekem is az a sorozat tetszett az IKEA-ban, amit Julcsikáék vettek, olyan lesz a szoba, ha átrendezzük, kiegészítve ilyen kis cukikkal.

Kép
bodza2005
 
 


Pirinéni nem tudom, mi az átlag, én ismerek olyat, akinek 10hónap, olyat is, akinek 1év után, de 4hónap is van, akiről tudok. Basszus Rencsike, nem hiányzott ilyen hamar, ugye? Van, akinek megváltozik onnan a tejci íze és nem fogadja el a Babája, Izgultam is, de semmi változás, Eszti egy kis cicitejci kedvelő. Amikor jön, hogy inna vagy enne, odaül elém és vagy azt mondja, na? ( mi lesz már :lol: ) vagy a legújabb szertartásunk? odajön, odaül, húzkodja felfelé a pólómat, erre én megkérdezem, cicit szeretnél?, erre Ő (3 hete csinálja) a következőt teszi: Huncutul mosolyog, az orrát is ráncolja, az álla körül megjelennek a gribedlik és nagyon kópé arccal azt mondja, a fejét ingatva: nyam-nyam. Amit, mivel ingatja a kis fejét, sokáig nem-nek hittünk, de a nemet úgy mondja, hogy lehajtja a fejét és úgy csóválja, hogy nem néz arra, amit nem. Cukiság!!!!
Nincs Nálunk jobb dolog a Földön. Apája teljesen kész van Tőle. :D Ma is újabb szavakat mondott, pl. epe-epe (eper) mondogatta és dobálta a kis eprét (vannak fa gyümölcsei).
Olyan jó kis dolgot vettem Neki, ajánlom nektek is, kettévágható gyömülcsök, zöldségek, reggelire valók. Fa kés és tépőzáras vágandók. Szuper! (Akkor kell csak résen lenni, ha a fa késsel, ami amúgy veszélytelen, bumfordi (ez milyen fura szó) elkezd négykézláb iramodni és nem teszi le, hanem a jobb kezével nem tenyéren, hanem könyéken robog... Na, akkor kénytelen vagyok elvenni, mert bele tud esni véletlenül, ahogy így ugye nem igazán stabil a helyzete :lol: vagy ha feláll vele, de ha ott ülünk a szőnyegen, szuper játék, ügyesítő nagyon élvezi.
Imádja a könyveit nézegetni, tök sokáig, nagyon figyelmesen és kommentálja a látottakat vagy kérdezi, hogy mi az! Elképesztő. Na, persze, nem így: mi ez, hanem egy általunk már ismert módon, ami ezt jelenti :D Levetetett velem egy nagy alakú, állatokról szóló könyvet, amit végignézett!!! Több száz oldalt... Simán lapoz egyesével (már régóta). Amikor kölyök állatot látott, aranyoskodva, hízelgő hangokat adott ki és odabújt, megpuszilta. Szerintetek ezt honann tudja egy ekkora kisgyerekecske. Annyira elképesztő, nap, mint nap vannak ilyen dolgok, amit nem tudunk hova tenni, hogy tudja. Lehet, h járt már itt korábban Esztili. :-)
Mindent meg tudok vele beszélni. Vízöntő, elég határozott elképzelésekkel :lol: ,de bármit meg lehet beszélni Vele és akkor nem követeli, csinálja tovább. Ez is ámulatba ejt, hogy pl. képes várni, ha elmagyarázom, hogy legyen türelemmel, mert mondjuk kezet kell mosnom. Akkor azt szépen megvárja!!! Honnan van időérzéke, az még nem lehet Neki!!! Ez valami érzelmi intelligencia-dolog lehet, érzi a dolgokat, ha nem is ért mindent, más magyarázatom nincs.
Zelecske! Remélem, kielégítettelek a beszámolókkal. :D ;-)
Cupppppp

Kép
bodza2005
 
 


Édesdrágák!

Olyan aranyosak vagytok, hogy aggódtatok értem! Egészen meghatódtam... Chilikém, csak hajnali 3-kor találtam meg az sms-t, gondoltam,nem biztos, hogy örülnél, ha hirtelen válaszolnék.
Nagy-nagy bocsi,amiért nem jelentkezem! Nagyon későn végeztünk 8 után, és még otthagytunk 3 embert, szóval Apánknak tegnap sem volt rövid műszakja.
Hazafelé végigelemeztük a történteket, itthon meg csak bedőltünk az ágyba és kóma... hát ezért nem jelentkeztem senkinél. Többet ilyet nem csinálok, ígérem.

Kezdem a jóval:

A méhszájam állapota a 2 héttel ezelőtti: hossza 1cm, zárt. Apánk szerint, akár végig is kihúzhatom vele. Most már nem kell állandóan feküdnöm, kis séta engedélyezett -nem épp kánkán, de majdnem.
Uh nem volt, csak kézrátétellel állapította meg Nimród súlyát (mint Rencsinél annak idején), úgy 2800g-ra becsülte. Nagyon elégedett volt, azt mondta ha a végéig kibírjuk 3400 körül lehet a születési súly. Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz a valóság.

A kevésbé jó hírek:

Nagyon nem örült a májfunkciós eredményemnek -annak meg, hogy nem mentem el belgyogyihoz különösen nem, hiába mondtam, hogy már az időbe nem fért bele-, főleg úgy, hogy azért szép csöndesen kúszik föl a vérnyomásom, híztam 15 kilót (mondta, hogy nála ilyen nem nagyon fordul elő), elkezdtem kicsikét vizesedni is...láttam rajta, hogy komolyan aggódik a t.-i mérgezés miatt. Rendesen megsajnáltam, mert nem kiabált, mérgeskedett, csak szomorúan kérdezgetett, hogy mondjam meg, miért nem fogadok szót neki. Teljesen szégyelltem magam...
Most aztán roham a belgyogyihoz májkukkantásra, minden nap vérnyomimérés a házidokinál, szednem KELL a Dopegytet (attól nem mozog kevesebbet Nimóka), és szigorúan sómentes husidiéta és egy grammot sem hízhatok.
A kenetem sem teljesen jó, így Augmentint is kell szednem. Szegény gyerek,már most kapja az antibiotikumot, de ki kell irtani azt a szutykot szülésig.
A magnéziumról annyit mondott, hogy hagyjam abba, legalább könnyebben szülök. De addig meg betojok a keményedéstől... Bár amikor mondtam, hogy elég fájdalmasan keményedek, azt válaszolta, hogy a 36. hét után már annyit keményedek, amennyi belém fér...

Azért néha nevettünk is,pl. mikor megkérdezte, hogy élünk-e még házaséletet, belőlem olyan lemondó sóhaj tört fel, hogy azon csak nevetni lehetett.

Az sem volt furcsa helyzet, mikor tapi után megkérdezte, hogy fogyasztok-e alkoholt (gondolom a májeredmény miatt neki rá kell kérdeznie), mikor én poénra vettem a dolgot, mivel teljes képtelenség és elsütöttem egy "folyamatos megfigyelés alatt vagyok, ha akarnék sem tudnék"-féle mondatot, akkor láttam, hogy ő nem viccnek szánta a kérdést. Még mondta is, hogy "azért kérdezem négyszemközt és ilyen halkan" és közben intett a rendelő (Petim) felé a fejével. Kész...Apánk alkesznek nézett. :shock:

Kb. ennyi. Most visszaolvasok.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Lányok, hogy micsoda fickókból áll itt a felhozatal...nem panaszkodhatnak majd a csajok.

Rencsikém, a Domika teljesen rád hasonlít! A mosolya is olyan kedves-bájos, mint neked.

Andi, a Petid meg nagy kópé! Én látom a szemén... Az én kedvencem az integetős kép. Azon különösen huncutul nevet.

Bodzikám, én mondtam neked, hogy Eszti nem először jár ezen a földön. Annyi mindent hozott magával (és ez nem a minden gyerekben meglévő őstudás), hogy tuti nem ez az első élete. Csodálatos dolgokat írsz róla. Különös szerencse, hogy Eszti titeket választott szüleinek, így nem is fog elveszni ez a rengeteg ismeret, és lehetőség,ami benne lakik. (a szekrény nagyon tetszik!!!)

Chilike, téged pontoznak CTG-n? aztaaa.... már itt is a teljesítménykényszer. Legalább neked teljesítettek a lányok, nem hagytak a pácban, mint engem ez a kis lurkó szerdán!

Na, megyek alszom még egy menetet. Szó szerint orrvérzésig írtam nektek.:lol: (Még ilyen nem történt velem, szerencse, hogy volt zsepi kézügyben)

Puszi mindenkit és Jóóóóóó reggelt!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Jó reggelt!
Bodzi.Hát Bszti,biztos hozott magával tudást valahonnan,nagyon édes lehet!Nem véletlenül"illegáliskodott"be éppen hozzátok!!! :lol:
Hajszárítás közben bealudni??Nem semmi.Peti nem szereti a hajszárítót,pedig nem fél a hangos kütyüktől,sőt a porszívót lelkesen tolja utánnam,ha takarítok.Bár igaz,arra kiskorában ő is bealudt.
Moncsika,örülök,h nagyjából"rendben"vagy,legalább is méhszájügyileg.A magnéziumot úgyis elkell hagyni szülés előtt,a kenetedet muszáj rendbehozni,nehogy szüléskor okozzon bajt.A belgyógyásszal meg tutti minden rendben lesz,ne keseredj el!!!
Nimóka maradt befordulva,nem tornászta vissza magát?(bár azt ilyenkor már nem nagyon szokták visszafele)Szülésről beszéltetek vmit Apánkkal?
Köszönjük a dicséretet,hát igen,az én kisfiamnak még a szeme sem áll jól,mindenki mondja,olyan kis huncut..De állandóan vigyorog,nagyon jó kedélyű gyerkőc,imádjuk.
Puszi mindenkinek.

Kép
cs.andi
 
 


Szia Andi!

Igen, ezt látom én is a Petikéden, hogy nagyon vidám kisgyerek.A huncutságot inkább csak képzelem.

Az én drága fiacskám ott maradt fejjel lefelé, így rendesen szülünk. Kérdeztem Apánkat a méhszájmegmentős elméletemről, azt mondta, ha reped, akkor majd utána rendbe hozza. Még esetleg a belgyogyitól tudnék valami papírt szerezni, hogy a prolapsusom miatt nem javasolja a természetes szülést...majd rákérdezek, de ha azt mondja, nem akadály, nem fogom erőltetni. Úgy döntöttem, rábízom a sorsra.Ha nekünk a természetes úton kell születnünk legyen úgy.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Nem,Moncsi,igazad van,tényleg huncut.Tesóm,nemes egyszerűséggel,csak zsiványnek hívja.. :lol: :D
A szüléssel kapcsolatban ha Apánk majd úgy látja,biztos,h megcsászároz,de én legalább is úgy gondolom(pedig nekem sem volt egyszerű szülésem),h ez a dolgok rendje,ha meg indokolja valami akkor úgyis kell a császár..egyébként félsz tőle(ez hülye kérdés persze,amíg át nem estél rajta),vagy a méhszájad miatt tartasz a normál szüléstől?
Kicsit agykontollozd magad,h menni fog,minden rendben lesz stb,az hidd el nagyon fontos,h a fejedben mi van,h állsz hozzá,h tudj segíteni magadnak,meg Nimócinak is.(ezt magamról tudom,-de erről a"bebeszélésről"már váltottunk pár szót,-mert Peti nagy méreteitől eltekintve,én kicsit hárítottam ezt a témát magamtól,igazán felsem készültem fejben rendesen,és még ott az ágyon sem hittem igazán,h na most szülünk majd.Fura,mintha más dimenzióba kerültem volna.)De aztán persze,minden végetért,átestünk rajta,viszonylag hamar,és ott volt a kisfiam.És tényleg így van,a fájdalmakat elfelejti az ember,én mindezek ellenére alig várom már,h mégegyszer átéljem ezt.Persze,akkor már rutinosabb leszek.. :lol:
Ezért élvezem olvasni a ti soraitokat is,mert olyan jó veletek újra"átélni"mindent,mégha nehéz is néha.
Puszi

Kép
cs.andi
 
 


rencsi,beszéltél a dokival a kakiügyben?Hogy van Domika?

Kép
cs.andi
 
 


Sziasztok!

Ma csak este tudok jönni legközelebb,mert vendégeink jönnek(csak a család, de akkor is el leszek valószinűleg foglalva). Sogornőmtől kaptam légzésfigyelőt (egyet meg ugye mi vettünk), szóval beüzemeljük a kiságyakba meg ilyesmi. :wink:

moncsika
Na jól van, akkor megnyugodtam, csak tudod már annyira a vége felé közelednk, hogy akármi van, rögtön azt hiszi az ember, hogy van valami...
Neked is vérzik az orrod? Nem is mondtad. Nekem is szokott, a leghülyébb időpontokban ered el, múltkor pont lefekvés előtt kezdett rá, utánna meg nem tudtam elaludni, nehogy megfuladjak álmomban(na jó ez tudom, hogy hülyeség, de néha vannak ilyen gondolataim :lol: )
A lényeg , hogy Nimócival minden oké, szép súlyben van (ezekszerint nem sokkal kisebb az én egyik kislányom se, csak én előbb fogok szűlni, szóval annyira már nem fogom tudni meghizlalni), mindenesetre nyomads a húst, tényleg kerüld a sót, tudod az ásv. vizben is van, nézd meg mindig mennyi a natrium.
Én úgy vagyok vele, hogy kimélem magam, de valahol már nagyon nyugodt is vagyok, hogy ár mindjárt itt a 37.hét, sztem ez nagyon szép teljesitmény tőlem. :lol: Szóval már nem aggódom.

Nekem a dokinál jó volt a vérnyomásom, meg a ctg-n is jó szokott lenni, úgyhogy sztem az itthoni géppel van valami, lehet merül az elem.
Hát elég szar, hogy nem lett jó ez a keneted, de azért is csinálják ilyenkor ezt a vizsgálatot, hogy még időben ki tudjanak kezelni, a babádnak nem lesz semmi baja tőle, úgyis felszivja a te szervezeted .

A ctg-s pontozás sztem félig vicc volt.Egyébként igy is nehéz ám, hogy folyamatosan mozognak a babák, múltkor fennt voltak , de nem ficánkoltak ennyit, akkor simán megcsinálták a ctg-t, mostmeg még szólnom is kellett a nőcinek, hogy hosszú percekig nem jelzett semmit a gép, mert a gyerekem lelépett.

Neked mik a továbbiak? Hány naponta mész ctg-re? Apánkhoz mkor mész legközelebb?
A szűlésznő témáról meg a szobáról , helyettes orvosról ilyesmiről nem beszéltetek?

Két napja iszom actimelt, multisat, -úgy tűnik nagyon izlik a picikéimnek, mert megint nagyon kergetőznek :lol:

bodzika
nagyon édi lehet Esztike
Sogornőmnek a kislányától vagyok én igy elájulva, igaz ő most lesz 3 éves, de annyira okos, ügyes, értelmes,hogy azt el sem lehet mondani.Olyanokat csinál , hogy az hihetetlen, nagyon imádni valók a gyerekek.

cs.andi
Most láttam a LifeNetwork-on egy szüléstörténetet, pont igy volt a csajszi, mint te, az első babájánál, "csak úgy el men szülni" nem volt rá felkészülve, és elég sokat szenvedett, a második babánál, már jártak előtte különböző terápiákra, elsajátitotta a légzás technikát, stb és sokkal könyebben szült. Abban biztos van valami, hogy fel kell készülni agyban előre, én néha le is játszom a jeleneteket, hogy mi hogy lesz, meg szoktam olyat is csinálni, hogy amit szeretnék azt elképzelem/elkönyvelem, hogy már az enyém, vagy már úgy megtörtént ahogy szeretném, stb. Sokat számit, ha rá tud hangolódni bizonyos dolgokra az ember.
chilike1
 
 


bocsi, úgy tűnik sokszor mellé ütöttem, ...pedig tudok ám helyesen irni :lol:

most lépek, majd jövök még, szép szombatot mindenkinek
chilike1
 
 


Andikám,
ezek a képek, igazi szívtipró lesz!!! :wink: :wink: remélem én is elfelejtem a szülést, mert egyenlőre még nagyon bennem él, :cry: :? benned mikor foglamazódott meg, hogy akár újból átélnéd???

rendben vagyunk most szabadítottuk ki a trotyiból és jeletem teljesen egészséges sárgaborsó színű..... :wink:

nekem nem volt pontozás a ctg-n.....

Moncsikám,
ne izgulj minden rendben lesz tudod az augmentin az ami nem megy át a babába én is azt szedtem a torkomra. És a májad is rendben lesz csak ne igyál annyit! :wink: :wink: :wink: :lol: Kórházi táska készen van?

most megyünk egy nagy sétára a ligetbe, úgyhogy csak este jövök...

Bodzuskám, köszi szépen, S.mónival múltkor vagy egy órát beszéltünk a hasfájás és egyéb nyalánkságokról és nagyon kiokosított (még egyszer köszi Mónikám) szóval elméletben profi vagyok gyakorlatban meg szerintem csak kicsit enyhíteni lehet elmulasztani az idő fogja. Átutaltuk a pénzt elküldtem a címedet szerintem jövő héten biztos megkapod a csomagot. De írj majd hogy mikor és hogy tetszik kivi vagyok....a többit megírom mailben

puszka mindenkinek

Kép
rencsi79
 
 


Chilike,a géppel való helyesírás nekem is mindig nagyon jól sikerül.. :lol:
Akkor szép szombatot mindenkinek(nekem konyhatakarítás van ütemezve),mert a gyerekemet"ellopták egy délutánra.. :D

Kép
cs.andi
 
 


Sziasztok csajok!

Csak gyorsan beköszönök, és megkérdezném,hogy nem érdekel e valakit fürdetőkád állvánnyal? Mi a Brendonban vettük anno. A kád valami 5-7 ezer volt, az állvány 10 körül, de mi egyben eladnánk 7500-ért. HA valakit érdekel szóljon, és elküldöm a képet.

Egyébként nagyon sokat gondolok ám rátok. Csak sajna egyre kevesebb az időm.
De jól vagyunk szerencsére. A gyerekek rosszak, de hát ez a dolguk.

Na puszi megyek is

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Szia Ági!
örülök hogy jól vagytok!!!!

szurikáta
szurikáta56
 
 


Sziasztok!

Ercsikati! Majd február végén megyünk, addigra 25 hetes leszek, meg kialakul a védettségem is az oltás kapcsán. Remélem nekünk is ilyen aranyos képeink lesznek!
Én nem is gondoltam, hogy ti nem terveztek kistesót! Vagy ez a tortúra volt sok, vagy esetleg ti is úgy gondoljátok, hogy hálát adtok ezért az egy babáért? (Én valahogy igy vagyok vele, hogy örülnék nagyon másodiknak, de ha csak Anna lesz, azért is hálás vagyok már!!!)

Chili! Én is az a tipus vagyok, aki a természetesség hive, de ikrekkel első szülést én sem vállalnék be spontán. Nem is magam miatt, hanem tényleg a babák miatt, ahogy te is irtad, aggódnék nehogy a másodikként megszülető babával baj legyen.
De igy tiszta sor, a babáknak nincs stressz, neked sem olyan sok.


Andi! Peti nagyon édes! Kakastarajos, integetős-szánkós és az alvós szánkós tetszik a legjobban!!! :lol:

Bodza! De azt a könyvet is elolvasnám, csak itt nincs könyvtárban, azt meg kell vennem. Majd ha megint járok a Westendben meg is veszem. Szerinted ezek szerint jó???
Bizonyos szempontból könnyebb ez biztos, de majd csak akkor derül ki, ha kinnt lesz Anna. Bizonyos szempontból meg roszabb s lehetne.
Nagyon helyes bútort találtál Esztinek!
Rakok fel pociképet, amint csinálok, vagy csinálnak rólam. Türelem, pociképet terem... :wink:
Eszti szenzációs azok alapján amit leirsz, tuti, hogy egy érett kis lélek! Nagyon sok dolgot csinál sokkal korábban, mint más gyerekek szoktak, ez elképesztő! De gondolom foglalkoztok is vele sokat!

Moncsiga! Remélem rendeződik a helyze és a belgyógyász szerint is megmaradsz! :D Annak örülök, hogy a méhszáj rendben, a töbinek nem, de tegyél meg mindent amit Dévai mondd, csak ne legyen bajotok! Elhiszem, hogy a keményedés nem leányálom, (nekem sem az, bár szerencsére nem fáj) de a magneB6-ot azért is kell abba hagyni, mert a szülés megindulását késleltetni tudja.
Kenetet is rendbe hozza az Augmentin.

Rencsi! Kellemes sétát nektek, örülök, hogy Domi jobban van!

Kép
kislibus
 
 


Szia Ági! Majd dobhatnál képet a trióról, régen láttuk őket! A havat élvezték???

Kép
kislibus
 
 


Na,egy szusszanatnyi szünet egy kávéval..
Mondjuk pl Chilike helyében én is császárt kérnék,mert az ikreknél rizikósabb a természetes út.
Ági,tényleg ha van időd rakhatnál képet a három gézengúzról!!!
Kislibus,hogy telik a 7vége?

Kép
cs.andi
 
 


Andi! Uyanúgy, mint a hétköznap! :lol:
Na jó, nem teljesen, mert ma megyünk szinházba! :D "Kell egy szinház" cimű darabot nézzük meg, elvileg egy musical. Remélem jó lesz.
Ti mióta megszületett Peti voltatok valahol igy kettesben? Vagy nem is vágytok rá?

Kép
kislibus
 
 


Ja, és elütésben én vagyok ám a király!! (Mondjuk a helyesirásom is ugyanolyan csapnivaló, pedig szegény tanárnénim alsóban mit össze küzdött velem...)

Kép
kislibus
 
 


De,voltunk mi is az Operettszínházban októberben,meg kajcsizni is voltunk.Illetve ha van vmi elintéznivaló,akkor is lerakjuk anyumnál Petit,és megyünk a dolgunkra,vagy csavizni.
Illetve szilveszterkor voltunk bulizni,akkor tesóméknál aludt(alig engedték haza :lol: ).
Jövőhéten is tripla szülinapi buli lesz barátokkal,úgyhogy akkor is megöröklik péntek estére.(szerencsénk van,mert az én családomban"ölre mennek"érte,így vitték el ma du.is az unokatesómék,akinek a fia egyben Peti keresztapja is).Meg apával megbeszéltük,ha megjön az üdülési csekk,elmegyünk egyet kettesben is wellnesselni,egy kis kényeztetésre.
Most már azért könnyebb,h"nagyobb",meg azért szerencsére elég szociális típus,könnyen elvan mindenhol,nagyon szereti az embereket,gyerekeket,meg főleg az újdonságot és a jövés-menést.
De aztán meg annyira örül,ha hazakerül,nekem is,meg a macska után is csak úgy kiabált..(biztos elmesélte a nap történéseit :wink: )
Akkor jó szórakozást a színházhoz,érezzétek jól magatokat.
Jó éjt mindenkinek.

Kép
cs.andi
 
 


Kislibus,milyen cikkről beszéltetek a másikban?Én is elolvasnám,csak írd meg légyszí hol találom.. :)

Kép
cs.andi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?