Új privát üzeneted érkezett!

Lois, én is ettől félek mindig, ha házon kívülre megyünk... :roll:

Timi, én kislányom is pont így nézett ki két hónaposan:
Kép
Gondolom a tejtől volt. Hetekig tartott. Nem kentem semmivel.

Angel, édes nagyon Dióka. Mekkora szemei vannak.

skrisz72
 
 


Lois!
Ez a zárasdi jól hangzik...

Timi!
Így ránézésre tejkiütés, nem kell vele csinálni semmit, el fog múlni. Valszeg változott az anyatej összetétele, az okozhat ilyet.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Angel Dióka nagyon éde és tényleg milyen kis huncut!! :wink:

Timi nem lehet hogy tényleg csak a hideg és száraz a pici bőre?
Egy barátnőm is száraz foltokra panaszkodik és el vitte a picit bőrgyógyászhoz, és neki ezt mondták. :roll:

Lois igen sajna így jött ki, de vettem a C&A ba addig is egy cuki rucit! :lol: :oops:

Kép

Kép
raniko
 
 

 
 

Baba+apa, Krisz, Rani,
köszi! :D

ja, a gmailen nem ezek a képek vannak ám (ha vkit érdekel), de ide csak a mobilos képeket tudom felrakni, ott vmivel jobb minőségűek vannak :oops:

angel37
 
 


Sziasztok,

kicsit lemaradtam,nagyon szépek a babák,pocakban is,kint is,pöttyösen is,huncutul is.Na,ezt ossza be mindenki :oops:

Mi jól vagyunk,igaz Noéminek van valami ekcéma féle a karján,a héten elviszem egy dokihoz.
Vendég
 


Nyulasz, remélem, gyorsan elmúlik.

Timi, tegnap este olvastam, hogy a hideg kékessé teheti a bőrt, a melegben meg piros kiütések lehetnek.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Köszi Lányok! Én is a tejre tippeltem. Hideg nem hiszem, bár az sincs kizárva, elvégre sokat vagyunk kint, bár ma kényszerből mentünk, mert szemészetre kellett menni kontrollra. Minden rendben velük és extra dícséretet is kaptak a lányok-nagyon aranyosak, az asszisztens oda van értük. :D

Skrisz: de jó kép! Eszter mennyire összeszedte magát azóta. Vagy az én Hangám a ducika kissé. :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi, gondolom nagyon jó érzeés volt, amikor mondták, büszke lehetsz, nagyon édesek!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a babák!!!

A múlt héten Apa valami vírusos nyavalyát hozott haza, ennek az lett a következménye, h én is köhögök, 1 nap 38 fölé is ment a lázam, de nem tartósan, így gyógyszert sem vettem be. A bébik jól bírják a köhögés okozta állandó rázkódást, ma voltam dokinál, már mindkettő 2,66 cm és az egyikőjük integetett is. Kaptunk 3D-s képeket és mozgó babamozit is dvd-n.
A köhögés még mindig tart, de már szakad, remélem hamarosan túl leszek rajta.

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Bols!

Naaaa jobbulást!
Babákról képet-képet lécci!!!

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny:milyen vérvételre mész? Engem még semmilyen re nem küldött a dokim.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Bols akkor vigyázz magatokra!
Igyál sok teát!

Timi szupi, hogy minden rendbe a csajszik szemével!! :wink:

Baba nem lehet, hogy Keny teljes vérképre megy? :roll: :oops:
Én is kb ebben a korban voltam elösször és EKG-n is.

Kép

Kép
raniko
 
 


Raniko, most már te következel?
Mindene megvan a kis Milónak, bevásároltatok? Izgik ezek az utolsó hetek!:)

Csajok, a babának lehet édeskömény teát adni? Mert az egyikre az van írva, hogy 4 hó-os kortól, a másikra, hogy 0 hónapostól már adható. Úgy láttam, hogy pár napja étkezés után görcsöl a picikém.
Vendég
 


Twist: szerintem az édeskömény még inkább görcsöket okoz, meg teáztatni sem nagyon kéne. Viszont nem tudom, hogy ilyen picinek mit lehet adni. Bár Infacolt lehet, azt adtunk mi is, aztán 1 hós kortól Gripe Watert. Nekünk utóbbi nagyon sokat segített, mintha elfújták volna a pocakfájást.

Rani: hogy vagy?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Kedves Lányok!
Elnézést amiért betörtem erre a fórumra, de a segítségetekre lenne szükségem. A barátnőmnek progeszteron hiány miatt 3x2 utro hüvelykúpot kellett "szednie" a ciklus második felétől. Most pozitív lett a tesztje. Mivel nem sikerült még elérnie az orvosát, nem tudja, hogy továbbra is 3x2 kell-e szednie? Nálatok hogyan volt ez? A 12. hétig maradt ez a mennyiség?
Nagyon szépen köszönöm a segítésgeteket.
rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Rsozsaag, nagyon fontos, hogy továbbra is ugyanezt az adagot kell használnia. HA eléri a dokit, akkor ő majd elmondja meddig és mikortól, milyen mértékben lehet használni, de NEHOGY ABBAHAGYJA!!!!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok,

Tobi hírek:
Jól vannak, még mindig 3:1-ben. Most a 38. hétre gyúrnak, az még két hét lenne.
Vendég
 


Halihó!

Vanda! Boldog névnapot!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Vanda,
boldog névnapot! :D :D

Bella,
köszi!
hű, Tobiék nem semmik!! :D ez már így is szép, már az is biztonságos, ha most jönnének! :wink:

Rozsaag,
folytassa u.ezt az adagot majd 12. héten lehet fokozatosan csökkenteni és elhagyni. beszéljen a dokijával is, ha tud.

angel37
 
 


Baba!
Vérképre, vércsoportra... és társaira megyek, tudod még nem voltam sehol.Tegnap elmentem a házidokihoz, gondoltam majd Ő kiírja ezeket a vizsgálatokat, erre közölte, hogy azt nem lehet, menjek a terhesgondozóba, oda meg előbb időpontot kell kérni brrrrr....magyar eü, egyre szarabb.Na mind1 holnap megyek 12:30-ra, aztán valamikor gondolom reggel persze másik napon végre le is veszik a vért, mire meglesz megszülök :roll:
Ja és most már tuti nő a hasam mert ma nem tudtam egyáltalán begombolni a munkás nadrágomat :lol: ami a múlt 7-en még ment.Köhögésed, hogy áll?

Rozsaag!
A barátnőd tolja az utrót!!!!Aztán konzultáljon a nődokijával, Ő majd elmondja neki meddig és hogyan kell alkalmazni.

KépKép

Kép
keny
 
 


Sziasztok!

Rozsaag én is csak azt tudom írni amit a többiek igen "szedje" tovább is ezt az adagot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Twist igen elvileg én következek, de itt van még Tobi aki beelőzhet!
Ki tudja vagy együtt szülünk.
Igen szerintem mindent meg vettünk amit kellet és lehetett Milánnak, de ez akkor fog kiderülni ha haza jövünk és valami ugye nem lesz.

Most kicsit aggódom tegnap óta 146/89 körül van a vérnyomásom.
Tegnap a szülésznő mérte ma én itthon (többször is).
Hívtam a dokim mondta mérjek rá este és mivel úgy is megyek holnap hozzá akkor megbeszéljük mi legyen.
Ahoz képest hogy álltalába 90 vagy 100-as volt a vérnyomim. :roll:
Ja és olyan álmos vagyok hogy egész nap fel se keltem! :oops:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani!
Vérnyomás gáz, sajnálom, remélem nem okoz semmi bibit :?

Keny!
Ez a komplikált beutalási rendszer rémálom, nekem mindig lemaradt valami, ami kellett volna, vagy épp a laborban bénázták el :? Háziorvosnak nincs jogosultsága ezekre.

Bella!
Köszi az infót, épp ma gondoltam rájuk, Tobi egy hős, két babával ilyen klasszul kihúzni a végéig :D

Vanda!
Boldog névnapot, jó hamar jön a szülinapod után :)

Twist!

Én nem adnék teát semmiképp, semmilyet. Infacol mehet.

Timi!

Zé is ilyen pöttyös volt 6 hetes korában. Hamar elmúlt, nálunk is a tej okozta. Zsírosabbá vált a tej, azért lehet. Legalábbis nálunk. Hanga nagyon szépen tartja magát!!! :)

Bols!

Jobbulást!

Na lépek, mert mingyá' lerágja a kezét a sarjam... :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Vanda, boldog névnapot!

skrisz72
 
 


Tobi++++++.
Nekem a dokim nem kért semmit, mivel azt mondta, elég, hogy októberben a lapar előtt ezeket megcsináltattuk.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois igen én is remélem, hogy nem lesz semmi.
Most 132/78 volt. :roll:

Timi köszi a kérdést jól vagyok a vérnyomásomon kívül minden ok.
Olyan furi már itt a finisbe!! :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Köszi mindenkinek a köszöntést!!!

Twist!
Infacolt, Espumisan cseppet próbálhatsz, nekünk az utóbbi vált be. 1 hónapos kortól Grippe Water, hasfájásra a legjobb, csak nem minden baba hajlandó lenyelni (Réka konkrétan kiköpte).

Rani!
Nem vizesedsz? Ez a vérnyomi nem hangzik jól.

Lois!
Hamar van, sajna, Réka ezért nem lett többek között Dóra. Közel lett volna egymáshoz a szülinapja meg a névnapja...
vovanda
 
 


Baba, az IR-t mikor ellenőrizteted legközelebb?

Tobikám, drukkolok nektek!

Vanda, pöttyök?

Rani, kíváncsi vagyok, holnap mit mond a dokid... :roll:

skrisz72
 
 


)Skrisz!
Dani már egész pofás, Réka meg lázas. Pénteken volt rajta pár pötty, doki nénink szerint valszeg bari, csak lehet, hogy ő nem fog úgy pöttyösödni, mint Dani.

Ja, és a legjobbat nem is írom:
Pasi színházba vitt délután. Ez volt a névnapi ajándékom. Kölkök jól bírták a szitterrel és reggel fél 8ig aludtunk. Álomnap volt, sugárzok, mint Csernobil (pasim szerint én vagyok a paksifüles :lol: :lol: :lol: :lol: )
vovanda
 
 


Sziasztok!

Vanda,utólag is boldog névnapot! :D Örülök,hogy jól telt a napotok,meg az éjszaka!Neked is kijár :wink:

Tobi,drukkolok nagyon!Ügyesek vagytok!!!

Bellám,te jól vagy?

Rani,figyeld,hogy nem vizesedsz-e.Nálam ez volt a gond,vérnyomi felszaladt,és bedagadt a bokám.Terhességi toxémia.Aznap meg is volt a csaszi.én akkor voltam 37+1.Persze még simán húzhatod,sőt szoktak ilyenkor még vérnyomáscsökkentőt adni,ha csak az a gond,nekem volt fehérje is a vizeletemben,így már nem lehetett volna húzni.Igaz 5 nap múlva így is-úgy is csaszi lett volna.
Vendég
 


Skrisz:8-án. Addigra leépítem a gyógyszert.
Alig aludtam az izgalom miatt! Nemsokára indulok az Istenhegyire!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba :D Jó mozizást :wink:
Vendég
 


Vanda: utólag boldog névnapot! Csernobil :lol:

Baba: jó mozizást!

Mi ma csípő uh-ra megyünk. Ez még a 6 hetes szűrés, csak mostanra kaptunk időpontot, ortopédia meg a jövő héten lesz, na meg kardiológia is. Utóbbitól kicsit félek, nehogy baj legyen. Zörögnek a csajok, azért kell menni.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz igen nekem is kicsit vizes a bokám de szinte észrevehetetlenül.
Fehérje nem volt a teszt szerint a vizeletembe mikor nézte hétfőn a szülésznő.
Ma reggel a vérnyomim "csak" 126 volt.
Igen a dokimmal mikor tegnap beszéltem ő is valami gyogyit említett.
Nem tudom mi lenne a jó igazából ha Milán úgy döntene hogy kijön vagy ha gyogyit szerdnék! :roll: :oops:

Vanda szupi hogy ilyen jó napotok volt!
Gondolom már nagyon rátokfért. :wink:

Baba drukk a kombi teszthez!! :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Timi!
Kardiológia miatt ne izgulj, zörej elég gyakori. Rékának kamrai sövényhiánya volt, de fél éves korára az is eltűnt.
vovanda
 
 


Kedves Lányok!

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítségeteket! Közben elérte az orvosát, aki megerősítette abban, hogy továbbra is ezt az adagot alkalmazza!

További jó babázást és babavárást kívánok mindenkinek!

rozsaag

Kép Kép
rozsaag
 
 


Babim, juj, de izgi! Remélem nagy élmény lesz a mozizás. Pároddal mentek? Nagyon várom az eredményeket!
Hogy áll a súlyod?

Timi, én is minden vizsgálatnál egy frászban voltam. De ezek erős kis lurkók, semmi bajuk, meglátod.

Rani, te mikor mész a dokidhoz?

Vanda, igazán rendesek voltak a gyerekeid, hogy hagytak aludni! Mit néztetek meg?

skrisz72
 
 


Skrisz: nem hízok, sőőőőt. 50 kg vagyok.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


A kombinált teszt szerint minden oké, de azért a HCg és Papp miatt ajánlották a négyes tesztet! :shock:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Ja és most 12+0-nak látta a dr.nő.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Skrisz!
Valahol Európában... Nem először, 2 éve Nyíregyházán láttuk, az is nagyon jó előadás volt.
vovanda
 
 


Gyors bekukk, mert várom a védőnőt, fél percem van csak. Felteszek nyitott szemű képet, egyre gyakoribb:)

Kép
Vendég
 


Twist, nagyon szép baba!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
Gratulálok a kombihoz!!!12+0 éppen pedig nagyobbnak számolták eddig nem?Az enyém meg 4 nappal nagyobb :roll: , nem értem én ezt.És nem mutogatta a lábaközit???Dvd-t kaptatok?

Na én megjártam a terhesgondozót, holnap megyek vv-re, és a 16.heti AFP-re is megkaptam a beutalót, hogy megy az idő, ez a gyerek egyre idősebb :lol:

Twist!
Fúúú de nagyon gyönyörűséges a kicsi!!!

KépKép

Kép
keny
 
 


Baba,
gratu! ha a kombinált teszt jó, akkor jó! :D

Timi,
zörej nekünk is van (1/6-os), az tényleg nem ritkaság babáknál, ált. kinövik :)

Vanda,
rádfért már ez , Paksifüles! :lol:

angel37
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk...

Ma bejelentkeztem kombinált tesztre, holnap megyek védőnőhöz.

Keny, képet nem tudok rakni, a 3D-seken szinte semmi nem látszik, csak egy barack- és egy szilvamag :roll:
A moziból pedig nem lehet képet készíteni, hiába állítom meg. :oops:

Baba, gratu a kombi teszthez!

Vanda, utólag boldog névnapot!

Köszi mindenkinek, már enyhül a köhögés, bár esténként még elszórakozom vele egy ideig. :evil:

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Köszönöm szépen a dícséretet Dorka nevében:)))
Ma megijedtem, mert két evés után is nagyot bukott, azt hittem, hogy beteg. De talán nincs semmi baj, mert azonnal enni kért bukás után (tehát nem ment el az étvágya) és azóta sem volt bukás, már háromszor etettem és okés volt. Én mindentől frászt kapok, kicsit rossz ez a tapasztalatlanság... :?

Baba, nagy gratula a szuper kombi teszthez! Ez egy nagy mérföldkő volt, most már megnyugodhatsz, de tényleg!:) :wink:

Timi, halk zörej nekünk is van. Először megijedtem, mert azt sem tudtam, hogy mi ez. De megnyugtattak a dokik, hogy ez nagyon gyakori kisbabáknál és kinövik tényleg. Szóval, fel a fejjel!:)

Keny, előre is drukk az AFP vérvételhez. Nekem kicsit alacsony lett, az ellenőrzött pedig határértéken volt, és nem lett semmi gond. De ne aggódj, neked még ennyi probléma sem lesz, minden okés lesz, tudom!:)
Vendég
 


Twist!
Szép a kiccsaj!!!
Bukás: sok babának nem zár még ilyen pici korban tökéletesen a gyomorszája, ez okozza a nagyobb bukásokat. Általában látványosabban terül szét a kaja, mint amennyi valójában. Ha bukós lesz Dorka, érdemes etetés után nem rögtön vízszintesbe tenni. Hordozóba vagy pihenőszékbe ha lerakod, kicsit ülepszik a pocak, ez segíthet. Érdemes hason altatni, ha esetleg álmában bukik, akkor kicsorog, nem nyeli félre. Nekem Réka volt iszonyat bukós, idővel megszűnik.
vovanda
 
 


És köszüönöm mindenkinek a köszöntést, aranyosak vagytok. A saját apám jellemző módon elfelejtette...
vovanda
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk!
Voltam dokinál, megvizsgált és mindent rendbe talált.
Azt mondta 3-om napon belül tuti nem szülünk de szerinte még egy hétig se.
(persze hozzá tette ez bármikor változhat)
A vérnyomásra azt mondta mérjem naponta 2X3-szor és ha 160 fölé megy jelentkezzek.
Fehérje nincs a vizeletembe és vizesedni se vizesedek igazán.
Szóval ezek vannak szerdán megyek megint kontrolra.

Kép

Kép
raniko
 
 


Ti valamit nagyon félreértettetek! Egyáltalán nem vagyok nyugodt! A Down-kockázat összességében 1:654-hez. A bétahcg és PAPP-A eltérése nem igazán jó hír!! Hogy rendben van-e a baba, az majd a 4-es tesztnél derül ki. Érdekes, mert az UH szerint mindne oké, a vérvételben e 2 marker szerint azonban nem annyira.. :cry:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: