Új privát üzeneted érkezett!

Moni!
Köszi a biztatást! De szerintem is az lehet az oka, hogy még nagyon kicsi! (előzőleg is ebben biztam és mégse jött össze), de most NAGYON AKAROM!!!!
agi74
 
 


Timi!
A terhességed 5. hete mikor volt? Arra értem, hogy mikortól számolnak? Vagyis azt akarom kérdezni, hogyan számoljak, hogy hanyadik héten vagyok?
agi74
 
 


Edi!
Szombaton kell visszamennem UH-ra, addigra már látszódnia kell. Habár utánaszámoltam, csak 3-4 hetes lehet most.
agi74
 
 

 
 

Ági!

Az orvosok úgy számolnak, hogy amikor a feltételezhető fogantatás volt - az utolsó mensidtől számított két hét -, akkor a baba már két hetes. Mivel ők az utolsó ciklus első napjától számítják a baba korát.
Vagyis, amikor elmarad a mensid, akkor a baba már négy hetes, amikor te azt mondod, hogy két hete nem jött meg, akkor már hat hetes stb.

Nagyon bonyolultan írtam le?

Timi
szabotimi
 
 


Timi!
Nem voltál bonyolult. Tehát nekem augusztus 6-án volt utoljára, akkor én mos pontosan 4 és fél hetes lehetek.
agi74
 
 


Móni
nagyon örülök, hogy ezt leírtad, mert én itt paráztam, hogy 6 hetesen már mindenkinek van szívhangja, az enyém akkor biztos megállt a fejlődésben, vagy valami hasonló rossz Kép De remélem erről szó sincs. EGyébként 1 hete az UH szerint 5-6 hetesnek saccolta a doki a 14 mm-es petezsákomat szívhang még nem volt. Ekkor mensi szerint már 7+3 voltam, de ha figyelembe vesszük a 33-napos ciklusaimat, akkor is 6+5. Remélem a köv. UH-ra behozzuk a korunkat Kép

Ági
tényleg ne aggódj, látszódni fog előbb-utóbb és biztosan minden rendben lesz Kép

Andi
psandi
 
 


Andi!
Te mikor voltál először dokinál mensi elmaradása után? És akkor hány hetes lehettél? Egyébként köszi a biztatást.
agi74
 
 


Lányok!
Bocs ezért a sok kérdésért (mármint ami az időt, heteket jelenti), de nagy a para, hogy mikortól látható a bébi. Két méhenkívüli után már csak parázni tudok. Ott sem láttak semmit, csak a HCG szint volt az egekben.
agi74
 
 


Ági, az utolsó mensim júli 10-én volt, és aug. 31-én voltam először dokinál(mensi elmaradása után 2,5 héttel). A többit lásd feljebb Kép Akkor már egyértelműen látható volt, hogy méhen belüli a terhesség. Bízzunk benne, hogy szombaton Neked is ezt mondják majd!
Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Nahát, egész nap pangás van itt, aztán lefekszem egy másfél órácskára szúnyókálni és fellendül a topikKép Gyakrabban megyek akkor majd szundítaniKép

Ági
Akkor szombaton pont betöltött 5hetes leszel, ugye? Ez még mindig elég korai, úgyhogy véletlenül se ijedj meg, ha nem látszódik még a kisbabád. Persze, reméljük igen és, hogy jó helyen! De már miért ne lenne jó helyen?Kép

Móni
Monik
 


Sziasztok!

Most olvasom a mai levelezéseteket, és megakadt a szemem azon, hogy a dokik az utolsó mensi első napjára teszik a fogantatást. De miért? Miért nem a 14.-re? Mondjuk egy 28 napos ciklus esetében. Akinek pedig hosszabbak voltak a ciklusai, annak
későbbi napra. Miért arra a napra, amikor gyakorlatilag lehetetlen teherbe esni? :o Nem értem... Kép

Tündi
Vendég
 


Tündi
úgy számolják, hogy a mensi első napjától 40 hét a terhesség. Azért innen számolják, mert nem lehet tudni, hogy ki mikor esett teherbe. Azzal ők is tisztában vannak, hogy nem akkor készül a baba Kép, mégis így számolják.
Andi
psandi
 
 


Szia andiKép
Hogy vagytok?
Még mindig nem értem mért kellett ez a név változtatás?Kép
Egyébként én is ugy tudtam, hogy már 6 héten van szivhang jó hogy mondod legalább nem ilyedek majd megKép
Ági: NAgyon szorítok nekedKép) De minden rendben leszKép
Timi: neked is gratula
Móni : A terhességi gyűrű ahigy irtad az a petezsák??

Kép

Kép
edinka
 
 


Tündi

Még annyit hozzá, hogy azért is számolják hozzá a ciklus első kb.14 napját a terhességhez, mert ez is nagyon fontos része a terhesség létrejöttének, hiszen az alapokat(petesejt, méhnyálkahártya) teremti meg a fogamzáshoz.

Móni
Monik
 


Edina

Ezzel pontosan én sem vagyok tisztában. Nekem a doki annyit mondott, hogy 10mm alatt terhességi gyűrűnek nevezik, ez még nem biztos jele a terhességnek, csak valószínűsíti azt. 10mm felett nevezik petezsáknak, ez már biztos terhesség.
De ez lehet, hogy csak itt Gyöngyösön szokás, mert máshonnan még nem hallottam. Neked az 5,6mm-est is petezsáknak mondták, és még sokan másoknak is.

Móni
Monik
 


Edina
köszi jól vagyunk, azt leszámítva, hogy folyton émelygek és semmit nem kívánok enni. De reményekedem, hogy hamar elmúlik ez az időszak. A fiam meg érezhet valamit, olyan kis figyelmes, folyton puszilgat KépKép
Majd számolj be a csütörtöki UH-ról!!
Nem jössz át Te is a tavaszi babákhoz?

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!!!!!
Szia Viki!
Remélem tényleg nem baj hogy ide irok mert igazából még nincs tervbe a baba.
Vagyis anyiban van tervben hogy a hormonzavart szeretném helyreállitani a rendellenesség ellenére több esélyem van.
Amit kérdeztél!!!
Elég kérdőjeles az egész babaprojet az elejétől kezdve!!!!!
Ezt olvastam róla!!!!
Esélyek:40% terheség
20% méhen kivüli
70% vetélés
80% koraszülés
90% császár
Szerencsére nagyon jó dokim van aki támogat!!!

Szia Monik!!
Küldök neked levelet!!!

SZASZA
orema
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
agi74
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat! Ezek szerint ha nem jön meg szombaton, akkor már 4 hetes lehetek Kép Kép Kép Na akkor próbáljam meg magam nem beleélni, amikor már csak 3-4-t kell aludni Kép És hétfőn reggel azt szeretném írni nektek, hogy nem jött meg és a szokásos kérdés: szerintetek mikor teszteljek? Kép

Szia Szasza! Elég ilyesztő dolog amit írtál. Mennyi idő alatt lehet helyreállítani a hormonzavart?

Tündi
Vendég
 


Szia Tündi! A tesztet a menstruáció elmaradása után 2-3 nappal érdemes megcsinálni. Akkor a HCG szint már az egyszerűbb teszteknél is kimutatható biztosan. Érzel valamit?
agi74
 
 


SziasztokKép
Tündi ha rajtam mulna én már holnap tesztelnékKép
Mikor kellenne mensizned?
Remélem és szoritok hogy te is két csíkos legyélKép))
Holnap gondoljatok rám!!!!!!!!! 10 re kell mennem

Kép

Kép
edinka
 
 


Edi!
Milyen vizsgálatra mész holnap?
agi74
 
 


Ági
Uh ra megyek most telt le a 2 hétKép)
Hogy érzed magad?

Kép

Kép
edinka
 
 


Elég jól. Most már fele annyira sem fájdogál a hasam. Ez is biztosan jó jel. Miért kell menned UH-ra? Mekkorák vagytok?
agi74
 
 


Ági
Uh-ra megyek holnap most telt le a 2 hétKép)
Hogy érzed magad?

Kép

Kép
edinka
 
 


Edi!
Bocs, visszaolvastam és látom hogy holnap lesztek 6 hetesek.
agi74
 
 


Ági
Ha késik a menzim, akkor hétfőn veszek tesztet és kedden megcsinálom. Különösebbet nem érzek, csak a szokásos kis görcsöket, néha jobb néha bal oldalon, és reggelente többször esik rosszul a kávé, mint eddig. De ma végső elhatározásra jutottam: befejezem a kávézást. Hát jó az nekem, hogy hányingerem van tőle?! Kép Sajnos a hőmet nem tudom, mert nem kezdtem el mérni az utolsó menzimkor, így azt nem vehetem alapul. Egyébként nem akarom ezeket a "tüneteket" bemagyarázni magamnak,azóta vannak, amióta nem szedem a gyógyszert. Úgyhogy inkább nem érzek semmit Kép

Edina!
Én is alig birok magammal, azért is, mert még sosem teszteltem és érdekel, hogy milyen. Milyen az a két csík? Kép De mindenképpen megvárom hogy megjön-e (szombaton nem kellene megjönnie Kép ) Köszi a szorítást!!!!!! Holnap gondolok majd rád, rátok Kép

Tündi
Vendég
 


Tündi!
A hormonokat nem tudni mikora lehet rendbe hozni mert már pár éve probáljuk.
De a hormon probléma mellett ott van a dupla méhem is.
Járok vagy 4 orvoshoz.
Még szerencse hogy a nődokim biztat.
Egyedül ő mondja hogy sikerülhet!!!!!
Nagyon tetszik ahogy biztatjátok egymást!
orema
 
 


Tündi!
Nálam is így kezdődött. Én cigiztem, de 3 hete leraktam, ugyanis nem esett jól. Akkor még nem tudtam semmit. Csak most derült ki vasárnap a tesztből. Lehet, hogy megérzés volt? Furcsa a természet, meg tudja viccelni az embert. A hasam nekem is fájt mindkét oldalon, olyan érzésem volt, mintha a mensim meg akart volna jönni.
agi74
 
 


Te Szasza!

A dupla méh probléma? Azt olvastam róla (de te biztos jobban tudod), hogy ez nem gond a babaproject előtt, sőt, ha összejön, akkor az a méh, amelyikbe nem ágyazódott be a törpe, ugyanúgy viselkedik, mint amelyikbe beágyazódott. Sajnos a hormonprobléma a súlyosabb, nem? Biztos már egy rakás gyógyszert szedtél meg vizsgálat vizsgálat hátán Kép Sajnálom! De ha a nődokid bizakodik, akkor TE SE add fel! Szerintem nagyon erős lelkületű lehetsz, ha több év után még van kitartásod.

Tündi
Vendég
 


Ági!
Ez a vicc még jó, csak akkor nem, ha mégsincs törpe a pocimban. Hát mit meg nem teszünk a bébiért, igaz? Lemondunk a cigiről, kávéról, szexről......... Kép Arról talán mégsem Kép Legalábbis egy ideig Kép
Tündi
Vendég
 


Tündi!
De tudod vannak olyanok, akiknek megy minden mint a karikacsapás. Nekünk (sajnos?) mindent meg kell tennünk a sikerért. Azért én szurkolok neked!
agi74
 
 


Sziasztok!

Húúúú de elcsendesedett ez a topik Kép Ennyire kevés lenne a babaproject álló? Kép

Edina, ha visszaértél a doktorbácsitól (nénitől) akkor jelentkezzél ám! Kép

Ági, te hogy vagy? Vannak még azok a kis görcseid, amikről tegnap beszéltünk? Nekem még vannak. És már csak 2-t kell aludni, hogy kiderüljön, a bébitől van-e Kép Edina rendesen beletette a bogarat a fülembe, hogy ő már most tesztelne Kép

Móni, ti hogy vagytok? Tegnap mit beszéltél meg a bébivel? A kutyusod meggyúgyult már ugye?

Tündi
Vendég
 


Sziasztok!
Én most szedem az utolsó levél fogamzásgátlót, és a 3 hónap szünet után januártól próbálkozunk babával. Voltam dokinál, megvizsgált, OK minden. Azt javasolta, ha abba hagyom a tablettát, szedjek magzatvédőt. Kinek mi a véleménye az ilyen tablettákról. Szerintem nem feltétlen szükséges, főleg ilyenkor még.
Kati
morczy
 
 


Tündi!

Én itt vagyok, csak egyelőre nincs miről beszámolnom. Apával aktívan próbálkozunk, most tartunk a 16. napon. Eddig úgy alakult, hogy a 9., a 12., és a 15. napon tudtunk összebújni. Remélem, beleestünk a jó időpontba.Kép

Neked nagyon drukkolok!Kép

Timi
szabotimi
 
 


Szia Kati!

Üdv köztünk!
Én május közepén hagytam abba a fogamzásgátló szedését, és az én dokim meg sem említette a magzatvédőt, nekem a folsavat javasolta. Aztán lehet, ha állapotos leszek, akkor fogja mondani. Egyébként én nem tudom eldönteni, hogy szedjem vagy ne, nem vagyok teljesen meggyőződve arról, hogy jó lesz.
Hány éves vagy?

Móni
Te végig fogod szedni a magzatvédőt?

Tündi
Vendég
 


Tündi

Köszi, jól vagyunkKép Most nincs különösebb megbeszélnivalónk, csak a szokásos. Külön hangsúlyozva, hogy ne haragudjon anyura, amiért ennyit hapcizik, ki ne nyissa a kiskapukat a sok erőlködés miatt, meghogy ideje lenne már jól megrugdosni anyucit, hogy biztosan érezze.

A kutyusom jól van, bár most kap gyógyszert, mert már kicsit idős, 12 éves, éshát előjönnek a korral járó problémák, fáj a lábikója, és erre kap most 1 hétig gyógyit.

Kati
Én vitaminpárti vagyok.Kép Ráadásul pont a fogamzás előtti időszakban és az első hónapokban fontos. Biztos te is tudod, hogy folsav hiáyában alakulnak ki bizonyos testüreg záródási rendellenességek. Ha viszont már a fogamzás előtt elkezded szedni, akkor mikorra összejön a baba, a folsav már elér egy olyan szintet a véredben, amivel már kisebb eséllyel fordul elő rendellenesség. De rengeteg egyéb hasznos vitamin és ásványi anyag van benne, ami egyéb rendellenességek megelőzésében fontos. Ráadásul a terhesség korai szakaszában fellépő hányingert is általában csökkenti.
Én tavaly szeptemberben kezdtem el szedni, bízva abban, hogy hamarosan jön a baba. Bár a baba csak idén májusban sikeredett, de az Elevitet azóta is szedem, bár már a 18.hétben járunk.Kép És valóban sose volt hányingerem.

Móni
Monik
 


Tündi!
A görcseim enyhültek, de a parám az idő múlásával emelkedik. Most voltam hétfőn 4 hetes, ami még nem látható. Szerintem a szombati következő UH még mindig korai. Tartok attól, hogy a doki befektet és kezdődik előlről minden.
agi74
 
 


Tündi!
28 éves vagyok. Éppen azért vetettem fel ezt a kérdés, mert én nem nagyon pártolom az ilyen "bogyókat". Szerintem ha egészségesen él az ember, táplálkozással minden vitamint, fehérjét, stb. bevisz a szervezetbe, nincs rá szükség.
Kati
morczy
 
 


Tündi

Nem tudom, hogy végig szedem-e. A 24.hétig valószínűleg igen, utána pedig majd még meglátom.
Az az igazság, hogy nekem az evés nem az erősségem, válogatós vagyok, keveset eszem, nem szeretem a tejtermékek nagy részét, alig eszem húst (kb. 2 hetente 1-szer magamba erőltetem). Zöldséget, gyümölcsöt eszem minden mennyiségben, én ezeken és a krumplin életem végéig elélnékKép
De ettől függetlenül is úgy érzem, ártani semmiképp sem árthatok a vitaminokkal.
Nem hiszek az óriásbébi dologban sem. A munkahelyen rengeteg óriási 4és fél kilós babát láttam, sőt, egy 5100gr-osat is, mégis nagy ritkán szedtek ezen anyukák vitamint. Volt viszont nem egy 3kilós baba, akinek az anyukája szedte a vitamint.
Itt a Babanetes Rendelő oldalán is azt írta egy doki, hogy nem függ össze a baba súlya azzal, hogy az anya szedett-e vitamint vagy sem.Ő speciel azzal magyarázta, hogyha nagy baba is születik, az nem kimondottan a vitamin miatt van, hanem, azért, mert azok az anyukák, akik szedik a vitamint, alapból is jobban odafigyelnek az életmódjukra, táplálkozásukra, és ezért lesz relatíve nagy a baba, nem a vitamin miatt.

Egyébként én se pártolok semmilyen csodabogyót, még a 'sima' gyógyszereket se nagyon szedtem be, nemhogy egyéb "bogyókat", de ezzel, úgy érzem, csak jót teszek a kisbabámnak. Rosszat mindenesetre biztos, hogy nem.

Móni
Monik
 


Kati
Ha te maximálisan meg tudod valósítani a táplálkozásodban az egészségeset, és meg tudod venni, el tudod készíteni a teljes tápértékű ételeket, akkor szerencsés vagy (én pl. valószínüleg sajnos nem fogom tudni megvenni a bio ételeket, pláne ha táppénzre kell mennem, ezért én mindenképpen vitaminban is gondolkodom). Ennek ellenére 2 dolgot had írjak neked: hallgass Mónira, ő nagyon érti a babadolgokat, másrészt ha még nem tetted, olvasgass egy hasznos könyvet a kismamákról Kép Én is ebből tudtam meg rengeteg dolgot a vitaminokról, a kismama szükségleteiről, meglátod, nem is olyan rosszak azok a "bogyók" Kép. Szerintem ez a két dolog segít majd könnyebben eldöntened, hogy szedjed-e a vitamint vagy ne. A magzatvédőt még én sem pártolom teljesen, de a folsavat szerintem te is nyugodtan elkezdheted szedni.

Ági
NYUGI! Tudom, hogy nagyon aggódsz, meg is értem. De ha a dokid szeretné, hogy befeküdj, akkor szerintem tedd meg, hiszen ez a TI érdeketekben történik. És mindenképpen reménykedjünk, hogy ez a bébi most levándorolt oda, ahol neki biztosan a legjobb Kép

Móni
Kutyusnak további gyógysimi, légyszi add át Kép Tök édi, ahoyg leírod a bébivel a beszélgetésedet Kép

Tündi
Vendég
 


TündiKép

MegsimiztemKép

Ági
Tényleg próbálj ne aggódni, azzal inkább ártasz, mint segítesz a kisbabádnak. És ahogy Tündi is írta, ha kórházba is kell feküdnöd, nézd a jó oldalát, a kisbabádért teszedKép És most Ő a legfontosabb!Kép

Móni
Monik
 


Köszi a bíztatást lányok! Nem a kórháztól félek, hanem az újabb műtéttől. Nagyon szeretném, ha minden rendbe lenne! Most is kicsit fájdogál a hasam (sajnos úgy érzem a bal oldalon) ezért nagyon meg vagyok ijedve.
agi74
 
 


Móni!
Nekem is az Elevitet ajánlották, meggyőző a leveled, köszi.

Tündi!
A Te válaszodat is köszönöm. Az az igazság, hogy még nagyon a dolgok elején vagyunk, és még nem olvastam semmiről. Örülök, hogy rátaláltam erre a Társalgóra, így Rátok csajok. Továbbra is várok minden javaslatot. (Én még laikus vagyok)
Kati
morczy
 
 


Sziasztok itt vagyunkKép
10 órától még csak most végeztünk közbe jött a
dokinak 2 műtétKép7 hetesek vagyunk és 11 mm es a babómKép)
Elváltozás nem látthatóKép
5 hét mulva kell csak vissza mennem akkor leszünk 12 hetesekKép Addig fel kell keresnem a védőnénit a további teendőkért meg hogy kiállítsa a kiskönyvemet Kép
Én annyira boldog vagyok éjszaka alig aludtam, vártam a reggeltKép Képem még nincs de a 12 heti UH majd kérek
sziasztok

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok,

Mi is babaproject előtt állunk.

Nekünk a 2. lesz... de már nagyon várom.

Szeretnék (mint apuka) beleszólni a vitamin témába.
Nekünk a doki a fólsavat a project kezdése előtt mondta ami a szervezetben felhalmozást segíti, tehát én is csak támogatni tudom...
A magzatvédővel már egy picit más a helyzet. Az se az anyukának se a babának nem jó, ha 4 kg vagy a felett van a baba. Írtátok, hogy nincs összefüggés a komplex vitaminok és a baba fejlődése között. Szerintem van. Méghozzá elég szoros.
A mi dokink egyáltalán nem javasolta a magzatvédő vitaminokat. Viszont javasolta a vasat, pedig Zsuzsa (a feleségem) nem volt vérszegény.
Amit szedett a párom (néha) a B6 vitamin (a legenyhébb és "legbaba-mama barátabb" hányinger csökkentő). Neki segített.

Márk
vmark
 
 


Na most már aztán végképp nem tudom, hogy jó-e a magzatvédő vitamin............... Kép Sikerült teljesen elbizonytalanodnom, de azt hiszem, most már a nőgyógyászomra fogom bízni a dolgot Kép Végső kompromisszumos megoldásként esetleg csak félidőig szedem majd vagy csak miden másnap Kép

Szia Márk! Üdv a csapatban! Én személy szerint nagyon örülök neked, mert azt hiszem lesz majd 1-2 kérdésem hozzád, érdekel a "másik oldal" véleménye és tapasztalatai is Kép

Ági
Azt nem lehet valahogyan elkerülni (gyógyszerek pl.) hogy 2 méhen kívüli után több ne legyen? Ezt feltétlenül a természetre (vagy a szervezetünkre)lehet csak bízni?

Edina
Jó hogy megjöttél, és hogy ilyen szupi hireket hoztál! További boldog másállapotot kívánok, és várom a képeket! Kép A védőnénivel kapcsolatban azért írjál majd jó?

Kati
Mi is nagyon az elején vagyunk a babaprojectnek, 2. hónapja próbálkozunk, és szombaton derül ki, hogy sikeres volt-e a project Kép Illetve "elkezd kiderülni", ha nem jön meg a menzim Kép
Örülök, hogy sokminden hasznosat írtunk neked Kép

Tündi
Vendég
 


Márk

Kötekedhetek? Az újszülöttosztályon, ahol dolgozom, rá van írva a baba lapjára, hogy az anyuka szedett-e és ha igen, milyen gyógyszert vagy vitamint a terhesség alatt, de sokszor én magam is megkérdeztem már egy-két 4,5 kg-os óriásbébi anyukájától, hogy szedett-e vitamint és legtöbbször határozott 'nem' volt a válasz. Volt egy anyuka, aki a nyári sok gyümölcsre, zöldségre fogta a nagy súlyú babáját.
Tehát amit én személyesen tapasztaltam ott a kórházban, aszerint nincs összefüggés a vitamin és a baba mérete között. Annál inkább az anyuka vércukorszintje és a baba súlya között. Azok az anyukák, akiknek terhességi cukorbetegsége alakult ki, rendszerint, sőt, szinte mindig 4 kiló feletti babát szültek.

És még az jutott eszembe, hogy a lombikosoknál is kötelező az Elevitet szedni talán a 12.hétig. Ezt egy lombikos lány írta egy másik topikban.

Érdekes, a téli kisbabás topikban is erről folyt a vita a napokban. Szerintem kár ezen vitázni, aki úgy gondolja szedi, aki úgy gondolja nem. Egyikkel sem lehet akkorát ártani, hiszen csak vitamin- és ásványianyag van benne.

Móni
Monik
 


Részlet a Babanet Rendelő oldaláról:

"A napjainkban kapható, "várandósságra optimalizált" multivitaminok tartalmazzák a szükséges folsavat.
Általában is elmondható, hogy a vitaminokkal és nyomelemekkel kielégítően, már a terhesség fogantatásakor (!) ellátott anyában a magzati és anyai szövődmények száma lényegesen megkevesbedik.
Gyakorlatomban terhes multivitamin szedését már a fogantatás előtti 1-2 hónaptól tudom javasolni, elsősorban persze olyanoknál, akiknél feltehető, hogy a táplálékból vagy szezonális okok miatt nem jutnak a megfelelő vitaminokhoz. A sok gyümölcsöt, zöldséget és tejtermékeket fogyasztók, egészségesen táplálkozók tulajdonképpen nem igényelnek különösebb pótlást.
A gyakorlatban azonban az optimális táplálkozás sok esetben nem teljesül. A terhességi multivitamin készítmények 'erre szakosodtak': a szükséges vitaminokat és ásványi sókat, nyomelemeket hosszú tapasztalatok alapján optimálisnak gondolt arányban egy tablettába sűrítik. A magzatvitaminokat úgy állítják össze, hogy a várandósság egész tartama alatt napi 1 (tabletta, kapszula, stb.) adagban célszerű szedni. A tabletták összetétele bizonyos elvi hasonlóság mellett - az összetevők mennyiségét és arányait tekintve - függ a gyógyszergyártól és attól a népességcsoport életmódi-étkezési szokásaitól, akiken a tapasztalatokat, eredményeket gyűjtötték. Ez itt nem a reklám helye, de (rangsorrendet nem állítva) a magyar Multivitamin terheseknek, a Pregnavit és az Elevit tartható a legkiegyensúlyozottabbnak.
A kalcium bevitelre inkább a csontfejlődés során van szükség. A fenti multivitaminok mindegyike tartalmazza."
Dr. Nagy László

"A terhesség során szedett vitamin készítmények csak annyit tesznek, hogy lehetővé teszik a baba számára, hogy a potenciális növekedését valóban elérje. Igazából azért tűnik úgy, hogy a vitamint szedő anyák gyermekei nagyobbak, mert kik szednek vitamin készítményeket? Azok az anyák, akik egyébként is sokkal jobban odafigyelnek terhességükre, igyekeznek optimális feltételeket biztosítani kisbabájuknak. Az természetes, hogy ezeknek az anyáknak nagyobb, és egészségesebb magzatai fognak születni, mint a magukra és babájukra figyelmet nem fordítóknak."
Dr. Ács Nándor
Monik
 


Sziasztok!
Nem győzöm kapkodni a fejem, amikor 1-2 hét szünet után viszajövök ide, annyi az új arc (illetve névKép)! Edinka! Örülök, hogy minden rendben volt! Monik! Örülök, hogy jól vagytok! A múltkori fertőzést átvészeltétek már, ugye? A vitaminokról már beszélgettünk régebben is, talán akkor is leírtam, hogy az én 2,95-tel és kerek 3 kilóval született mindkét gyerekemnél szedtem Maternát végig a terhesség alatt. Most vmivel több mint 1 hónapja újra szedem.
Azok kedvéért, akikkel még nem "találkoztam": 36 éves leszek, Balázs fiam 9, Réka lányom 2,5 éves, most (augusztus közepén) láttunk neki a harmadik projectnek. A fiam 3 hónap alatt jött össze, a lányom majdnem 2 év(!) alatt. Szóval az se csüggedjen, aki már régóta próbálkozik, előbb-utóbb mindenkinek sikerülni fogKép Kép Kép! Most a magas prolaktinszint miatt Mastodynon cseppeket szedek, ami nagyon jó olyan szempontból, hogy nincs mellékhatása. A lányomnál Bromocriptint szedtem(Hahó, Vikimi! Te szeded még?), amitől irtó rosszul voltam.
A tegnapi nap meglepetése: tegnap volt a 28. nap, reggel volt is egy kis (barnás)folt a bugyimon. Meg is beszéltük szép higgadtan a férjemmel, hogy "majd a jövő hónapban". Aztán estig semmi egyéb!!!! Másnap (ma) reggelre sem!!!! A hőm továbbra is 36,8-36,9 !!!! Nem létezik, hogy első próbálkozásra összejött volna! Vagy mégis?! Lehet, hogy a babó tudja, hogy anyukája 36 évesen nem ér rá sokat várakozni??? Mindenesetre, ha délelőtt még aktuális lesz a dolog, veszek egy GraviHCG tesztet, állítólag ez elég érzékeny, nagyon korai terhességet is kimutat már. DRUKKOLJATOK, LÉGYSZI!!! (Én is azt teszem, mindenkinekKép)
Tünde

Tünde
tünde28
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?