Új privát üzeneted érkezett!

de akkor hagyjuk, addig ne postázd amíg nem érkezik meg a szlátokra a pénz
Vendég
 


Andi, habos kávé így estére/reggelre ? ;) minden elismerésem a tiéd, nem győzöm hangsúlyozni!

Orsi, az az, bezony a grillezet sajt :D:D:D:D engem is érdekel az a textilfesték, nagyon szeretek batikolni, s egyelőre még csak a főzéses módszert űzöm/űztem.

Lőrinc koma nagyon fürge egy legényke! :):):):) nagyon ügyes!

kreatív blogok között kalandoztam ráérő időmben... most próbálok magamhoz térni :D ez a része az életemnek kicsit háttérbe szorult az elmúlt 3 évben, de már bizseregnek az ujjaim...

vicger
 
 


[quote="boboka"]d írta:bobokae akkor hagyjuk, addig ne postázd amíg nem érkezik meg a szlátokra a pénz


Ne viccelj már,mindenkinek elpostáztam.Szerintem holnap mindenki megkapja,ráadásul ajánlva,hogy ha bármi van,akkor tudjam keresni a cuccot.Majd megérkezik.Át kell nézzem a férjem mobilkáját,mert ő kapja az sms-t

Kriszti,zéro koláztam,de minnyá lefekszem.Egyébként ha több gyerekkel lennék itthon,biztos kérnék segítséget,de így,ha nehezen is,de megoldom.Barni alszik lassan egy órája megint.Tuti,mire bekuckózom,felébred.Ma kísérleti éjszakánk van.Meglássuk hogy alakul.

Kép
v.andi
 
 

 
 

én is mindjárt megnézem a neten, hogy mizu a lóvéval
Vendég
 


Andi, kezem lábam csuriban!

Boboka, ha más a bankod, mint akinek utalod, akkor bőven másfél-két nap is lehet, míg rákerül a lóvé. Pláne, h egy hétvége is volt.

vicger
 
 


Kriszti,köszi.AHogy gondoltam,most ébredt.Most beszélget a kiságyában,majd megyek ha hív.Ilyenkor 2ig 3 ig alszik egy másfél órákat,és utána van egy hosszú menet,ami tart reggelig.Reméljük most nem így lesz.

Kép
v.andi
 
 


Andi, megnéztem, az lehet, amit Kriszti is mond, más a bankunk és ezért csúszik. A neten még nem látszott, hogy levonták volna...
most mérges vagyok rájuk :evil: :x :x De szerintem holnap (vagyis ma) már a szlán lesz (remélem)

Drukk a jó éjszakához mindenkinek+++++++

Jóccakát, lassan megyek én is aludni
Vendég
 


1tábla milka minusz.a franc, hogy ilyen hosszù az iccaka :lol:

Kép
v.andi
 
 


Kata,barninak is remeg egyszerre épp a kèt keze.a járókában mondja a magàèt a forgoinak kèzzel-làbbal.

Kép
v.andi
 
 


Jó reggelt,
Andi kitartás, lassan fekszel?

t-pk
 
 


Kedves Barnus barátom!!!!

Mi a fittyfenét csinálsz te hajnali 3/4 5-kor a járókában, a rendes gyerekek ilyenkor az igazak álmát alusszák!!! Te kis édes éjjeli bagoly, kíméld meg anyukádat, és próbálj meg éjszaka aludni, nappal meg játszani ,jó??? Egyébként imádom a kis grimaszolós fejedet!!! Nagyon cuki vagy, kár, hogy személyesen még nem találkoztunk, mert megtaníthattad volna Blankit is grimaszolni. Ha majd találkozunk tanítsd meg, de a bulis éjszakákról ne szólj neki, oksa???

Légy jó baba!!!

Kedves Andi anyu!!

El sem tudom képzelni hogy bírod ezt, de minden elismerésem a tied!!! Aludj!!!

Kép
babcika
 
 


Jó reggelt!
Kép

Andi neked szép álmokat!

Nálunk nem zavart be a tegnapi laptető, kb ugyanúgy zajlott az éjszaka, mint eddig! Még most is alszik!

megyek gyorsan egy kis rendet csinálni, mert ha Mókuska felébred, csak vele szabad foglalkoznom.

Mindenkinek szép napot!
Kép

KépKép
Kép
s.vera
 
 


[quote="v.andi"]S írta:v.andiüti,te mit keresel itt 22.23-kor??? Kép Neked nem 9kor lövik a pizsid??? :lol: :lol: :lol:


A helyzet a következő:
mire Berni elaludt addigra apika is elaludt,én hülye meg nem,így esett hogy 22.23 -kor még ide irogattam :lol: :lol: :lol: :lol:

ja, és 9-kor nem a pizsit lövik Kép

sutimano76
 
 


Látom nem jött be a kísérleti iccaka, :(

sutimano76
 
 


Jó reggelt korán kelő Istennők :lol:

Rohadtul nem vagyok most álmos.Majd később alszom.Barnit 2szer tettem le,de 2 perc után felsír....

Babcika,átadom Barninak,és megígérjük,kussolunk az éjszakáról :lol:

Kép
v.andi
 
 


[quote="sutimano76"]L írta:sutimano76átom nem jött be a kísérleti iccaka, :(

dede,bejött,mert teljesen sírásmentes volt.ez is valami

Kép
v.andi
 
 


Sziasztok!

A napunk egy óriáshisztivel indult...húh fél órás volt....se megnyugtatni, se semmi....aztán egy idő múlva szelíd báránnyá változott és kérte, hogy öltöztessem fel...és hogy most már szabad zoknit is húzni :wink: ....most Jancsi és Juliskát kérte és közbe legózik nudliKeve :D

Éjszakai baglyoknak szép álmokat....jó az új vonalzókép!

Festésről összerakok egy anyagot képekkel meg minden és felteszem a picre.....maga a festék az anglusoktól jött, de hátha azóta lehet itthon is kapni...majd utána nézek....
ja és ha egyszer "véletelen" találkoznánk.....rendezhetnénk egy közös festést is :wink:

Kriszti nekem is bizseregni szoktak az ujjaim, nagyon jó és kreatív blogok vannak......de mostanában marad a bizsergés...


Manó tényleg hol van? És Frocli ilyen sok időre ment ki No-ba?
Anna is rég volt már....

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Nah Andi egy jó hír :!: !!!!

És mi volt a kísérlet elárulod :wink: ?

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Zsalyam,ez egy post lesz a blogba,már íródik.Nem publikus :wink:

Kép
v.andi
 
 


Zsalyam és még milyen sokan nemigazán jönnek!!!Frocli 2 hétre ment,lassan haza kéne jönnie!!

Andi,sírásmentesség az már haladás,de reméltem aludni fogtok!!hát talán hamarosan nektek is fellövik a pizsit!!

sutimano76
 
 


oksi Andi 8) 8)

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Legalább ma van már valaki, mert az elmúlt napokban nem igazán volt itt senki és semmi. Remélem a többiek is jönnek majd. Én minden esetre itt leszek, vagyok, ha van társaság, és téma akkor írok is, mert valamivel el kell terelnem a gondolataimat :?

Kép
babcika
 
 


Andi!

Ha ajánlva adtad fel az Osanitot, akkor szerintem nem fért bele a 200 Ft-os posta ktg-be, nem??? Nehogy már a Te ktg-edre küldted. Szólj ,hogy mennyi még a +, jó??

Barninak meg feltétlen add át az üzimet :wink:

Kép
babcika
 
 


és még valami Kriszti megsütöttem tegnap este a kókuszos-krémes sütidet aminek a krémjéhez egy 1dl kávét írsz. nem maradt ki a tej belőle? vagy elég a kávé?
mondjuk én kávé nélkül csináltam....2 dl tejjel...
de nagyon finom lett, életem legjobb krémjét kreáltam:)
férjkívánság volt...... :D

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Babci neked mikor lesz eredményed? vagy már van? :roll:


én is itt vagyok, próbálok szdét írni még mindig...szóval még tavaszig biztos itt leszek :lol: .

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Bocs Babci ez nem épp figyelemelterelő kérdés volt :oops: :oops: .

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Február 2.-án, mint apukámnak, jó mi :? :?:

Kép
babcika
 
 


Nem gond, a téma mindegy, a társaság kell inkább, mert Blanki jó társaság, de azért nem mindenre még :D

Kép
babcika
 
 


Február 2. Gyertyaszentelő Boldogasszony
Ezen a napon Szűz Mária megtisztulására emlékezik. A templomok körül körmenetet tartottak, és közben zsoltárokat énekeltek. Nagyon fontos dolog volt a gyertyaszentelés. A szentelt gyertya Krisztus jelképe. Úgy tartották a gyertya megvédi a gonosz szellemektől a csecsemőket, a betegeket, a halottakat. Nagyobb ünnepeken is meggyújtották a szentelt gyertyákat. Ehhez a naphoz kapcsolódik az a hiedelem is, miszerint ha ezen a napon kisüt a nap, és a medve meglátja az árnyékát, akkor visszamegy, és még negyven napig tart a tél.


nézd csak BAbci ez szerintem jó előjel, hogy Boldogasszony napja lesz :wink: , én biztos sokat imádkoznék....és gyertyát gyújtanék sokszor...
bocs ha túl szentimentális voltam
:roll:

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Nem vagy szentimentális, sokat imádkozom :wink:

Kép
babcika
 
 


Jó reggelt! :)

banyek elaludtam reggel :oops: rosszul állítottam be a telót az éjszaka, nem mentettem a beállításokat. Még szerencse, h Atesz felhívott /már volt ilyen, akkor beszéltük meg, h mindig mikor dolgozik, fél 7előtt telefonál biztos ami zicher alapon :D/
viszont utálok felriadva ébredni :? 8) aztán ahogy a srácok elmentek suliba, úgy zuhantunk is vissza az ágyba. én örömmel Luca nem ellenkezett Ati pedig kelletlenül. De aztán bírta a csendes pihenőt vagy fél óráig. mármint Ati. Luca még alszik. Én viszont kezdek besokallni a egyre kevesebb alvás miatt /Bocsi Andi :oops: / mert h hajnali 3tól nyüszi és forgolódás van 5ig kábé. na mindegy, max még fél, 1év, s nyugi lesz.

Orsi, nem kell bele tej, s a kávé is elég. húúúúúúúúúúúúúúúú de nagyon nagyon finom az a krém :shock: :D :D :D
közös festést nagyon nagyon pártolom!!!!!

Babci drága, a febr. 2. egy tökéletes szám! Minden rendben lesz azzal a lelettel, biztos vagyok benne! Nyugi!

Süti ez a 9 órás dolog ennyire spontán? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nem jövők: hááát, egyre több időt foglalnak le a csemeték..ha meg jön a jó idő, akkor még ennyire sem lesz esemény itt. ami nem baj, mármint, ha jön a jó idő :)
Remélem nem sértődés van a nemjövés hátterében

kreatív és trsai:
én most meg vagyok makkanva teljesen... legszívesebben kiköltöznék egy tanyára, bazi nagy házba, ami azért földszintes, középen a konyhanappaliban lenne egy búbos... tégla lenne a padló burkolat... S akkor megteremteném a magam kis világát... benne szinte csak és kizárólag természetes anyagok.. kötés, varrás, horgolás... ez az autentikus hangulat és életérzés vissza-vissza térő nálam... a tarisznyás, mokaszinos, buggyos hímzett fehérblúzos ökoanya képe...
Atesz szokta nézegetni az eladó házakat itt a környéken, a minap talált egyet, ahol volt búbos, de nem könyvjelzőzte le, s így most már a homályban.... lehetne kutyánk is.... a gyerekek imádnák...
ami hátrány, a bejárás... s akkor megint vezetnem kellene, amit egyébként jól tudok és szeretek is, de ezt a nagy böhöm dögöt / voyager/ meg nem merem...
s aztán ott egy másik faktor, Vicám... mert, okés, h állatbolond.. de mindjárt kamasz.... s én kamaszként vércikinek tartottam azt, hogy falun élek... ráadásul állatokat is tartanak a szüleim.. s, hogy kertünk van... jaj de nagyon buta voltam... de ettől függetlenül szégyelltem nagyon.. mert, mennyivel jobb a városi élet.. lehet csavarogni, mozizni, csak úgy sétálni...
Persze ez múló állapot... s ami akkor ciki volt, most iszonyatosan hiányzik.....hogy csak úgy kimegyünk az udvarra.. hogy februárban veteményezek az ablakba, s a palántákat szépen elültetem áprilisban... hogy füvet nyírok... Igaz csirkét nem tudnék vágni... se disznót :roll:
s aztán azért félnék is... mikor Atesz dolgozik, akkor ugye reggeltől másnap reggelig van távol... s egyedül éjszaka egy tanyán, ahogy ugye még kerítés sincs, 4 gyerekkel...
Ettől függetlenül szeretném ... bár, mikor tegnap nézegettük őket, kicsit megijedtem, mikor találtunk egyet :D hogy jaj :D Na, meglátjuk mit hoz a jó sorsunk....




Tengdi drága, Te is ezer meg egy éve nem voltál, mi újság? Tudsz valamit pihenni, vagy a végkimerülés szélén lavírozol?

vicger
 
 


A gyertya gyújtás jó dolog és hasznos... csak nem mindegy, h milyen színű gyertya... a fekete tilos!!! rossz lelkeket vonz a házba... de a fehér az nagyon jó :) a piros is :)

vicger
 
 


húh Kriszti mintha 5 évvel ezelőtti önmagamat olvastam volna
csak nem tanyára
hanem falura költözésről meditálva...
és itt vagyunk egy kis faluba
egy majd kb. 80 éves házba
a maga jó és rossz előnyeivel együtt
de nagyon szeretem
igaz, hogy a kutyák telekakilják az udvart és brrr
igaz, hogy tyúkot nem vágok....így volt hogy a szomszéd kutyája vitte el....vagy a miénk...
és igaz, hogy a veteményeim augusztusra nem látszanak ki a gaztól
de nagyon szeretek itt élni
és igaz, hogy a faluba nincsenek barátok
de jó itt!
8)

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


és ha Vica szereti az állatokat....akkor biztos megszeretné falun/tanyán is....

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


jó és rossz előny.. ez jó :):):):)

ha csak kicsi gyerekek lennének itthon, nem is filóznék rajta, mert akkor ott a helyi ovi, suli stb :) de így már más a szitu, s suliváltásból elég kettő az ember életében, na a srácoknak már volt egy :roll:

vicger
 
 


ja és tiszta városi lány vagyok
8 év erdélyi város
12 év Bp.
5 év Szeged
után falu
:D :D :D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsalyam 2010.01.20 10:34-kor.

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


hát igen így nem egyszerű

:lol: rossz előny :lol:

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Fura ez csajok, mert én faluban laktam, és igen, ciki volt, nekem is, és vágytam Db-be, és mikor ide költözünk szintén ciki volt, főleg mert a ház sem az az extra, tehát pironkodtam kicsit, de a gyerkőcnek nagyon jó, a férjemnek szuper jó. Én azt mondtam ide állat, soha, de most elgondolkodtam, hogy lehet kellene pár csibe, malacka, csak hát olyan házat vettünk, hogy minden szomszéd 20-30 m-es körzetben van, értsd: nincs kert, olyan nagy, hátsó kert, hanem hátul a garázs mögött van egy kerítés, és ott a szomszéd udvara, 30 m-re meg a háza, na hogy azok hogy tolerálnák az én csirkéimet, meg disznóimat, az jó kérdés :? :roll:

Kép
babcika
 
 


Babci, kis tyúkudvar? egyébként ilyen tojásárak mellett, ha lenne udvarom, tuti lenne benne egy minityúkolda :D:D:D:D

jajjj Istenem... na kíváncsi leszek, ennek a sok sok sóhajtozásnak mi lesz a vége....

Egyébként ami még nagyon a tanya-falu-nagy kert felé terel, az az önellátás igénye... hogy a lehető legminimálisabban függjünk ettől az őrült világtól.. jó lenne.. :roll:

vicger
 
 


na utolsó és megyek....mert sok vagyok már


én is az önellátás felé hajlottam...csak tényleg az a baj
hogy nagyon városi vagyok és nagyon bölcsész
tehát amikor kapálni kéne....mert elültetni, elültetem örömmel,
de a tojás tényleg nagyon jó
hogy van
jó érzés, hogy azt legalább tudom,
hogy tuti a tyúkanyó nem evett tápot

Babci 5 tyúkocska sztem nem okoz gondot
és az elég tojást tojik egy családnak

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Most néztem a fogyós táblát, s csak úgy folynak el a kilók a semmibe, tök jóóóóóóóóóóóóó :D :D :D :D
majd a végén összeszámolhatjuk összesen hány kilót üldöztünk el a csudába :D

vicger
 
 


Lakott területen már nem lehet szárnyast tartani a madárinfluenza óta....ha rosszakaró feljelent,fizethetsz!!!!nálunk a szomszéd tart :(

én meg csak rontom a statisztikát,hízok!!! :cry:

sutimano76
 
 


Hát nem tudom, de szerintem lehet lakott területen szárnyast tartani, mert anyukáméknál nincs egy olyan ház ahol ne lenne, még az állatorvoséknak is van :lol: :lol: :lol:

Andi! Megjött az Osanit, köszike!!

Kép
babcika
 
 


[quote="sutimano76"][ írta:sutimano76b]Lakott területen már nem lehet szárnyast tartani a madárinfluenza óta....ha rosszakaró feljelent,fizethetsz!!!!nálunk a szomszéd tart :(

én meg csak rontom a statisztikát,hízok!!! :cry:


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Ezt kitől hallottad? ha ez így van, amit kétlek, akkor az ország 50%-a szabálysért.
anyuéknál a 400lelkes faluban csak minden 4. családnál nincsenek szárnyasok.
ha a nagyüzemi tartás van tiltva, azt elhiszem, de hogy a háztáji nincs, arra mérget veszek.

vicger
 
 


lehet csak a nagyüzemit tiltották meg azt nemtom!!!! :oops:

sutimano76
 
 


Süti, egy szakmai kérdés :
van nálunk egy régi táskavarrógép, anyósé. na most a kérdésem az, hogy ezen érdemes próbálkoznom, a varrásszüzességemmel, vagy valami modernebb géppel könnyebb varrni? :oops: :roll: én lenni hozzá hal.... 8) :lol:

vicger
 
 


navégre. már jó lenne aludni egy 22h-től 6:00h-ig 8) 8) 8)

vicger
 
 


vmelyik nap, volt a national geo-n a legkárosabb élelmiszerekről s élvezeti szerekről műsor, benne listával. a 12. a cigi... :roll: 9. az alkohol, 6. a fehér kenyér :!: 3. a gyorséttermi koszt, s első a kóla :!: :!:
nem gondoltam volna, h ez lesz a sorrend.... a cukor is ott van valahol az első 6ban, de már nem emlékszem pontosan...

vicger
 
 


Nem hiszem nehezebb lenne varrni,bár nemtom milyen az a gép,állj neki,szegj be gegy konyharuhát,hogy ráérezz a pedálra és stb,az ráadásul egyenes varrás,ha megy akkor szép lassan nehezíthetsz!!ne aggódj ha nem lesz szép,mert azért egyenesen varrni sem olyan könnyű!!! :wink: azért ha van újabb gép azon is kipróbálhatod,de emiatt ne vegyél újat!!!

sutimano76
 
 


az állattartásnál úgy tudom
hogy csak számkorlátozás van
és hogy városon disznót, lovat, kecskét
nem lehet tartani.
itt nálunk a faluba vannak lovak, tehenek
a házaknál
a mi házunknál meg irka-birkák is :wink: .

fehér kenyér? nem csoda hogy nem esik
jól a bolti kenyér!

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?