Új privát üzeneted érkezett!

Mennem is kell, rá kell néznem a sütire.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Én nagyon édesszájú vagyok, nekem minden jöhet :wink:

Amúgy nekem pénteken nem kéne megjönnie :roll: de jó is lenne...
Vendég
 


Panndi, kicsit megbarnult, :oops: de azért ehető lett, ha gondolod, küldök. :wink:

Drukk megy, hátha már várod a 3. babcit. :P Visszaállt rendesen a ciklusod?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

 
 

Beze!
Ha ehető, nekem is jöhet!!!! Bár a nagy fenekemnek nem kéne annyi süti. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Hát majd kiderül, hogy visszaállt-e rendesen :)
Vendég
 


Sziasztok!

Annamari, Panndi, küldtem. Nyitva az ablak? :lol:

Panndi, Fruzsi szopizik még?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


beze, köszi :wink:

Nem, már nem. Hat és fél hónapos koráig szoptattam, de a vége már nyűglődés volt. Ő nem az az összebújós fajta, nem szeretett szopizni sem, nem szereti, ha ringatjuk, puszit is csak sunyiban lehet neki adni, neki sok volt a testközelség :lol: Zsófi után ez nekem nagyon fura, mert ő meg a másik véglet :roll:
Vendég
 


Beze!
Lehet, hogy már lekéstem arról a híres meggyes sütiről?!?!
Köszi a bíztató szavakat. Tudom, én sem érzem a koromat, de az a baj, hogy a szervezetem már igen, azért sem esek könnyen teherbe. A kor ehhez bőven hozzásegít, mégha nem is érzem annyinak magamat. De igazad van, lesz még egszséges babám, és kész!!!

Pandi!
Nekem is (peteérés szerint) pénteken kell nem megjönnie. Egyébként talán kedden, de tutira biztos, hogy most csúszott az ovulációm. Én a te babásodban jobban bízok :)

Szia Annamari!
Behavaztam (és nem a csapadékra gondolok, hanem munkára :( ) Erre a hétre minden percem ki van töltve.............

Mindenki másnak nagy ölelés!
Vendég
 


Hát, én nem bízom benne annyira azért, de a remény hal meg utoljára :wink:
Vendég
 


Angie, nem késtél le, de egy picit sikerült kiszárítanom, mivel kb 5 perccel tovább hagytam a sütőben, mint kellett volna. :roll: De ha így is jó, van még, szívesen küldök. Drukk megy ám nagyon!

Panndi, így van! Én olyan május tájékán tervezem csatlakozni hozzátok, akkor már reményeim szerint várom a kistestvért! Érdekes, mennyire mások a lányaid. Ha így nézem, jó lenne, ha Lexi kistestvére is más lenne, pl jó alvó lenne. :roll:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Ja igen: Zsófi rossz alvó, Fruzsi jó alvó :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Beze! Van még süti? Ha igen, jöhet! :lol:

Angi! Naná h lesz és nem is sokára!!!

Úgy látom hárman vagyunk akiknek a héten nem kéne megjönnie... :wink:
Bár sztem most nekem is meg fog jönni...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


[quote="pruci"]
írta:
pruci
Úgy látom hárman vagyunk akiknek a héten nem kéne megjönnie... :wink:
Bár sztem most nekem is meg fog jönni...


négyen :wink: :lol:

bocsi lányok csak olvasásig jutok :oops: de a meggyes sütiből ettem :wink: :lol:
Vendég
 


Jó reggelt :)

jaja, jó sokan vagyunk, ugye sokunknak karácsonykor jött meg :roll:
Vendég
 


Annamarit se felejtsük ki, ő is a hétre nem várja a mensit!!! Tehát, vagyunk egy páran :)
Azért örülök, hogy vannak pozitív reménykedők, mert most bennem nem a pozitív érzések nyomulnak. Egyébként tegnap nagyon fájt a derekam, még éjjel is többször felébredtem mensis görcsölgetésre. Ezért is gondolom, hogy ebben a hónapban sem sikerült. Ha a melleim fájnának, még gyanakodnék valamire, de így mellfeszülés nélkül elég kicsi az esélye, hogy babás legyek :(
Vendég
 


igen, én is a hétre nem várom. :D :D :D :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Én úgy gondolom, hogy ebben a hónapban lesz pár kismamánk :)
Annamari, te érzel valamit?
Vendég
 


Angie!
Tegnap fájt a hasam, mintha meg akarna jönni, meg a derekam is fájt.
Mondtam is apának, lehet, hogy újra kell próbálkoznunk. :lol: :lol: :lol:
Te érzel már valamit??

Délelőtt sárgaborsó főzeléket főztem. Míg a bukta tésztáját dagasztottam, szépen kifutott.:lol: :lol: :lol:
A bukta is már kezd kelni, rá kellett raknom a radiátorra, hogy segítsen a kelésben. :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Linussal mi lehet??? Lehet, hogy már meg is szült. :?: :?: :?:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Én is a mensit érzem :roll:
Vendég
 


Annamari!
Idézem saját magam :)
[quote="angie34"]. írta:angie34..... Egyébként tegnap nagyon fájt a derekam, még éjjel is többször felébredtem mensis görcsölgetésre. Ezért is gondolom, hogy ebben a hónapban sem sikerült. Ha a melleim fájnának, még gyanakodnék valamire, de így mellfeszülés nélkül elég kicsi az esélye, hogy babás legyek :(

Hasonló tüneteink voltak. Ma már nem érzek semmit :)
Vendég
 


Tűnjenek a mensik jó messzire.......................

Megint lekváros bukta! Azta, én is kérek!!! Jaj de éhes vagyok, lassan ebéd idő, de mivel reggelre csak gyümit ettem, már rendesen korrog a hasam. Ez olyan rossz, hogy pont most, amikor már olyan szépen eljátszik egyedül Szilárd, és tudnék mellette egy csomó mindent csinálni, vissza kellett jönnöm dolgozni. Annyi minden tudnék csinálni otthon. Varrni, főzni, kézműves dolgokat csinálni, barkácsolni.................

Lányok!
Mintha mondtátok volna egyszer, hogy valaki szokott itt táblát vezetni. Van ilyen, mert abba én is szeretnék bekerülni.

Egyébként helyesbítek, mintha a derekam mégis fájdogálna :(
Vendég
 


Angie!
:oops: :oops: :oops: :oops:

Kri szokta közben felrakni a táblázatot, de ő is nagyon eltűnt.

Ma már nekem semmi tünet nincs. A ciklus.hu szerint, ma kellene megjönnie. :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Akkor drukkolok, hogy ne is jöjjön még jó sokáig.

Nekem is ma kellene, ha 28 nappal számolok, de mivel tudom, hogy 2-3 napot csúszott az ovulációm, így csak péntekre (nem)várom. Cicifeszülés van?
Vendég
 


Már sül a bukta, hamarosan kész. :lol: :lol: :lol:


Én is sokszor gondolkodom, hogy már milyen jó. Önállóan eljátszanak együtt, vagy külön. Nem a szoknyám alatt vannak. :lol: :lol: :lol: :lol:
Mellettük mindent meg lehet csinálni. Sütni szeretnek, mert lehet a nyers tésztát enni. :lol: :lol: :lol:

Angie!
Hamarosan te is süthetsz!!!! Sőt kézimunkázhatsz is!!! :lol: :lol: :lol: Meglátod, akkor meg olyan gyorsan megy az idő, hogy nem lesz időd mindenre.

Csajok!
Mennek a drukkok!!!! Akkor öten várjuk, hogy ne jöjjön meg???? :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Angie!
Nekem sose volt cicifeszülés. :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: Én inkább hányingerrel, hányással szenvedtem.
Ha holnapig semmi, veszek a Dm-be délelőtt tesztet.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Ja, nekem általában 26 naposak a ciklusaim. De volt már, hogy 3-4 napot késett, de ez ritkábban volt.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Én ma vagyok a 27. napon... :roll:
Vendég
 


Sziasztok Lányok,

drukkolok itt akkor mindenkinek, hogy ne jöjjön meg a héten, ha jól látom vagytok sokan, akire ráférnek a drukkok. :)

Én egyelőre a hányástól, hányingertől, mellfeszüléstől szenvedek, sokszor már éjjel is :roll: :roll:. Tényleg a mellfeszülés meddig normális? Az nem csak a terhesség első pár hetében van?

Na megyek, lassan ebádelek vmit, pedig nem vagyok éhes, de muszáj :oops:

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer!
De jó, hogy te már a 10 hétnél tartasz! Lassan meg lehet nyugodni. A cicifeszülés mindnekinél más. Én sem emlékszem pontosan, de mintha a másodiknál nekem sem lett volna olyan erős, mint Szilárdnál, és nem is tartott olyan sokáig. De a 10. hétbe még bőven belefér.

Pandi!
Te hogy állsz ciciügyileg?

Annamari!
Drukkolok a holnapi teszthez! Akkor ma vagy a 26. napon?
Sajnos, én már olyan sokat reménykedtem, hogy na most, ez a hónap tuti sikerült, és mindig csak repültek a hónapok, hogy naiv lennék azt hinni, hogy olyan nagyon hamarosan sütögethetek majd otthon. Egyébként is dolgoznom kellene legalább 7 hónapig.
Vendég
 


Angie!
Holnap csak tesztet veszek, megvárom a 2-3 napi késést, utána tesztelek. (ha kibírom :lol: :lol: :lol: )

Kép

Mindenki csak egyet vehet!!!!!! Na jó, lehet repetázni!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sucer!
De jó, hogy már csak 3/4-ed van a terhességedből. :lol: :lol: :lol: Hányinger meg hamar elmúlik. Ilangocskának mondtátok, hogy lesz kistesója??? Mit szólt hozzá??? Gondolom nagyon várja.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Angi,
igen ma töltöm a 10. hetet. Most éppen azon rágódom, hogy ugye szedem/szedtem a bromocriptint a prolaktinomra és elég eltérő dolgokat mondtak arról, hogy mikor hagyjam abba. A nőgyógyászom a 6-7 héten mondta, hogy szép fokozatosan hagyjam el, aztán a háziorvos szerint, legalább a 12. hétig szedjem, az endokrinológus szerint már abba kellene hagyni.... :roll: A 8. héttől csökkent az adagom, ma csökken újra, így a héten be is fogom fejezni. Most azon rágódom, hogy ezzel ártok-e a bébinek (persze a dokik szerint nem), de a mellfeszüléshez köze lehet, mert nem engedi a prolaktint felmenni, ami ugye a majdani szoptatáshoz kell. Remélem, hogy ez a pár hét nem okoz gondot, bár most ezen agonizálok itt... Meg ugye az utrót is szedem, bár a nőgyogyim mondta, hogy a 12. héten abba kell hagynom. Kicsit zavar ez a sok gyógyszer, jó lesz már elhagyni mindent és arra gondolni, hogy nem tolok magamba semmit végre. Szó mi szó a terhesség egésze egy nagy para, legalábbis számomra. Vhogy Ilangnál sokkal nyugisabb és lazább voltam, na jó meg 7 évvel fiatalabb :roll: :roll: Angie, neked is áll a zászló erre a hónapra én nagyon drukkolok neked!

Annamari,
azta de szép bukták! Én kettőt le is stoppolok magamnak! :D Szilvalekvárral csináltad? Ilangocska még nem tudja, azaz nem mondtuk neki nyíltan, meg szeretnénk várni a 12. heti UH-t, az még 2 hét. Bár sztem már sejti, hisz hall bennünket, hallja ha telefonálok, és azért Ő már elég nagylány. A szülőknek a hétvégén mondtuk el, remélem már nem lesz semmi gebasz.

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Annamari!
És te kibírod úgy, hogy van otthon teszt és nem csinálod meg! Én eddig még sosem bírtam ki, hogy ne teszteljek, ha ott lapult a fiókban. Bár most van kettő, mert megvettem még akkor, amikor az Esthajnalcsillagtól rendelt tesztcsíkkal pozitívat teszteltem, de nem kellett elhasználnom, mert közben megjött. Most én is azt tervezem, hogy vasárnapnál előbb nem csinálom meg, de nekem úgyis meg fog jönni!!!

Sucer!
Én pedig azt hallottam, hogy a bromot abba lehet hagyni hirtelen is, viszont az utrot fokozatosan kell. Én mondjuk hirtelen hagytam abba, mert megtuttam, hogy beteg, és meg fogjuk szakíttatni a terhességet. Ettől függetlenül semmi baja nem lett a babának, magától nem halt el, amiért egyik napról a másikra abbahagytam.
Vendég
 


Annamari!
A buktának kérem szépen a receptjét! Időigényes a tészta előállítása! Mindjárt bezabálok belőle. Épp most ebédeltem, ettem levest, másodikot, de továbbra is olyan, mintha éhes lennék. Tehát jöhet akár 2-3 szelet, egy jó nagyo pohár tejeskávéval :)))
Vendég
 


Bukta recept

60 dkg liszt, 3 dkg élesztő ( én az 50g-os budafoki élesztővel csináltam), 3 evőkanál porcukor, 3 tojássárgája, 10 dkg olvasztott vaj, 3 dl langyos tej, pici só.

1dl langyos cukros tejben felfuttatni az élesztőt.
Lisztet én kelesztő tálba tettem, bele a 3 tojássárgája, porcukor, só, olvasztott vaj, 2 dl langyos tej, majd a felfutott élesztő.
Jól összedagasztani, majd duplájára keleszteni.
Lisztezett deszkán ujjnyi vastagra nyújtjuk. Téglalapokat vágunk, majd bele a lekvár, feltekerni.
A tepsit olvasztott vajjal kikenni, s sorban bele rakni a feltekert buktákat, közben olvasztott vajjal megkenjük, hogy ne ragadjon össze.
45 percet pihentetni, (most ez nálam kimaradt, mert apának dolgozni kellett menni), aztán előmelegített sütőben 180 fokon 35 percig sütjük.

Sucer!
A Penny-be vettem sütőlekvárt, ez vegyes ízű volt. (alma, szilva, sárgabarack, feketeribiszke).
Naaaaagyoooon finom lett. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Nekem egyik terhességemnél sem volt az elején ciciváltozás :)

Zsófinál már este 7-kor aludtam, vele a 38. napon lett pozitív a teszt, Fruzsinál meg nagyon fájt a derekam, vele a 27. napon lett pozitív a teszt :)
Vendég
 


...és Panndi, te mikor csinálsz tesztet??? Vársz még???

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Én nagyon szorítok mindenkinek!!!!

Danyu
danyuci
 
 


Évi (Lillanyuci) látom jól vagy. (belestem a másik topikba, ahová írtál :oops: :oops: :lol: :lol: )
Lillus megy bölcsibe? Neked a kivizsgáláson mit mondott a doki????
Belaktátok már a házat?????

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Várok, nekem szerintem pénteken meg fog jönni...
Vendég
 


Annamari!
Köszi a receptet. Te mennyi idő alatt készíted el magát a tészta részét (sütés nélkül)?

Pandi!
De akkor nem korai a menzeszes görcsölgetés, ha csak pénteken fog megjönni :roll: Derékfájás terhesség elején?! Nekem nem volt egyiknél sem. Most ugyan van, de szokott menzesz előtt is lenni. Igaz, legutóbb úgy jött meg, hogy semmit nem éreztem. Egyszer csak ott volt. Cicifeszülés szerintem sem rögtön az eljén kezdődött. Talán egy hét késés után, amikor már bőven tudtam, hogy babás vagyok :roll: De nem emkékszem pontosan.
Vendég
 


Danyuka!
Köszönjük!!! Ránk fér! Én is drukkolok neked :wink:
Vendég
 


Karácsony előtt is kb négy napig görcsöltem :(
Vendég
 


Angie!
Míg felfut az élesztő kb. 10 perc. Addig a többit a kelesztőtálba teszem. Aztán 4-5 percig dagasztom, míg szép hólyagos nem lesz, s elválik a táltól. Aztán kb. fél óra, 40 perc alatt megkel a duplájára.
( én a tejet mindig mikróba megmelegítem, s így szerintem hamarabb kel)

Én annyival előtte nem szoktam érezni a hasamat, derekamat. Én is voltam úgy, hogy mentem wc-re s a papíron vettem észre. :? nem volt semmi előjele.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari!
Akkor nem is olyan vészes. Na majd hétvégén kipróbálom. Nézek olyan sütőlekvárt is hozzá. A sima lekvároknál kell keresni? Bár azt hiszem van nekem otthon jó kemény szilvalekvárom, amibe még a kanál is beletörik :)

Nekem is hol fáj előtte, hol meg semmi. Van, hogy aznap meg is jön, ahogy érzem a görcsölgetést, de van, hogy csak három nap múlva. Ezért sem tudom már az ilyen tüneteimen eligazodni. :roll:
Vendég
 


ma reggel én is buktát meg túrósbatyiut csináltam, mert bababuli volt nálunk

Nekem van egy tojás nélküli isteni buktarecim :lol: most is azt csináltam, meg ebből csinálom kakaós csigát, darázsfészket, túrósbatyut..

50dkg liszt, 2 evőkanál margarin, 3 evőkanál cukor, 1 mokkás só, 3 dl tej, 3 dkg élesztő-.. tetejét a végén olvasztott vajjal locsolni..

nekem elvileg keddtől vasárnapig kellene megjönni kb.. de inkább vasárnap felé...
:lol: és mivel felém nem jár csoda, bizti meg is jön majd a fránya :lol:
Vendég
 


Annamari!
EZT NEM HISZEM EL!!! Szóval: Gondoltam, ma jövök és visszacsatalkozom a csapatba, erre látom hogy hiányolsz (nagyon jól esett :-), köszi. Pláne: mit főztem ma? Sárgaborsófőzeléket, a buktám pedig most sül a sütőben UGYANAZZAL A RECEPTTEL ÉS LEKVÁRRAL amit Te is írtál! Arra kíváncsi lennék, hogy mit csináltál a főzelékhez? Ha az is egyezik, akkor tuti van valami közöttünk :lol: :lol: :lol:
Plusz poén: pénteken kell - vagyis nem kéne - megbetegednem...
A véletlenek egybeesése. Talán szerencsénk is lesz és kétcsíkos tesztünk lesz??? A Télapó már elmúlt, nem kell ismét kopogtatnia :)
Belaktuk a házat, nagggggyon jól érezzük magunkat. Lilla imádja a nagy teret, a kertet, a futkározást. Továbbra is jókat alszik szerencsére, mondja már: apa, papa, mama, alma, csüccs. Anya sehol, de már próbálgatja...
A doki mindkettőnknek kivizsgálást javasolt, együtt, egyszerre. Várunk tavaszig, ha addig nem jön össze a tesó, akkor elindulunk a kivizsgáláson. Férjemnek volt/van egy kis urológiai problémája, lehet hogy közrejátszik ez is, hát kíváncsi leszek.
Beírattam bölcsibe Lillust, fél napra (délelőttre) szeretném beadni, de csak ha ő is szeretni fogja. Ha nem, akkor nem eröltetem. Egyenlőre várólistásak vagyunk mindenhol... Protekció kéne, hívok minden ismerőst, hátha van valakinek ismerőse. Sajna későn vagyunk már, meg rászorulva sem vagyunk (előnyben az egyedül nevelők, a nagycsaládosok és a szociálisan rászorulók), így mi hátul kullogunk a rendes családunkkal...


danyuci:
köszönöm Neked is a hiányolást, nagyon jól esett. Folyamatosan olvastalak benneteket, képben vagyok mindenben. Izgultam Gabusért mikor beteg volt, meg érted is hogy nehogy megerőltesd magad... Háztervekkel hogy álltok? Sikerült a tervezővel "dűlőre" jutni? Egyeztetni az elképzeléseket?

Jövök még, csak megnézem a buktát meg a gyereket. Alszik még...

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Buktanap :lol:

Lillaanyu df jó,hogy írtál :lol:

csajok ez egy jel, hogy összeigazodott a ciklusunk :mrgreen: remélem lesz aki ugrálni fog örömében :wink:
Vendég
 


Évi!
Jaj, de jó, hogy jöttél!!!! Már hiányoltunk.
Én virslit főztem a főzelékhez. :D :D :D :D

Boni!
Vagy egy jót táncolunk. :wink: :wink: Kép

Én már annyira várom, hogy melyikőtöknek lesz + tesztje. :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Mi van ma! Mindenki buktat sut?! Na megyek a konyhaba......
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?