Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ági!

Üdv a csapatban! Én sem régóta vagyok itt, de már sok hasznos dolgot tudtam meg a lányoktól, nagyon segítőkészek! A problémád megoldódásához pedig sok sikert és kitartást kívánok!

Stella: nagyon boldog szülinapot kívánok neked én is!

Dió: a kisfiad rettentő édes Kép

Móni: a PG 53-at használja a barátnőm, de sosem mutatott neki egyértelmű eredményt. Lehet, hogy tényleg nem mindenkinél mutatja a tutit Kép Gondolom, szeretnél minden lehetőséget kipróbálni. Ahhoz viszont nem olyan nagyon drága, hogy talán.........., hátha ....... Kép

Tündi
Vendég
 


Móni
na igen, én is azért vettem meg a PG-t , mert annyira nem drága, és gondoltam egy próbát megér. Nagyon sokan megbízhatatlannak tartják. Van egy másik, asszem Maybe Baby, de az valami 12 ezer forint...

Stella
Nagyon boldog szülinapot! Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Most beszéltem a dokival. Azt mondta ez teljesen normális. A későbbiekben is elő fog fordulni. Akkor van baj, ha tartósan fennáll.
14.-én mikor megyek UH-ra, akkor azért majd megvizsgál.
Kicsit megnyugodtamKép

Móni
Monik
 

 
 

Ja, és hogy tényleg lehet a sok tüsszentéstőlKép Ezekután méginkább vissza fogom tartani a hapcizást. Ma még csak kettő voltKép
Bárcsak jönne már a tél, a hó, a fagy és lefagyna az összes parlagfű. Meg az is aki nem írtja.

Móni
Monik
 


Sziasztok lányok!
Holnap már nem jövök dolgozni, így nethez sem jutok, de biztos, hogy minden nap küldök majd nektek sok-sok babásodó Drukkot++++++++++++++!Kép
Sok jó hírt szeretnék olvasni, mikor visszajövök.
Vigyázzatok magatokra:!
Stella

Kép
stella9
 
 


SziasztokKép
Móni: Szerinted mért kell éjszaka 3szor felkelnem wc re mennem, nem is iszok sokat lefekvés elött?!!
Másik dolog ami aggaszt egy kicsit hogy szÚr az oldalam szerined mitől lehet? Szedem az elevitet de semmit nem használKép
Te már jobban érzed magad?

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia Edinka! Még nem ismerlek (tegnap voltam itt először). Írj valamit magadról.
agi74
 
 


Edina

A terhesség elején, főleg az első 3 hónapban, teljesen normális dolog, hogy gyakran kell WC-re járnod, mert a megnövekedett méh nyomja a húgyhólyagot. Kb. a 12.hét körül a méhed kiemelkedik a kismedencéből és ekkor már nem fogja nyomni a hólyagot és el is fog múlni teljesen ez az érzés. Majd az utolsó hónapokban újra elő fog jönni, akkor pedig már a nagy pocid fogja nyomni a húgyhólyagot.

Az oldalszúrás nekem is volt, én is megijedtem tőle, aztán kiderült, hogy semmi okom rá. El fog múlni magától, a petefészkek fokozott működése okozza.

Mármint mire nem használ az Elevit? Az Elevit egyrészt a babának jó, mert biztosítja neki a megfelelő vitamin- és ásványianyagokat, kevesebb eséllyel alakul ki nála olyan fejlődési rendellenesség, ami miatt baja esnék. Másrészt jó lehet neked az émelygésre, hányingerre. Nekem tökéletesen bevált. Persze tudom, hogy vannak kivételek, akiknek pont az Elevittől lesz hányingere, de ez ritkább.

És köszi, tegnap délután óta semmi bajom(kopp-kopp), viszont ragályosKép, szegény kutyusommal az éjszaka 2-szer kellett leszaladnom sétálni(pedig nem szokott ilyet csinálni), mert hányt és kakilnia kellett. Azt hiszem együtt diétázunk maKép

Móni
Monik
 


Szia Móni!

Kutyus idomul a gazdihoz, na de ennyire ..... ?!?!? Kép Ugye már jobban van?
Te annyira meg tudsz nyugtatni mindenkit, légyszi engem is! MA teljesen idegileg taccson vagyok melóhelyi gondok miatt. Igaz, alapban sajnos sokkal többet idegeskedek, mint kellene. ILyenkor gyomoridegem van, émelygek is néha, és sírógörcsöm van. Ez egy nagy pihenéssel el szokott múlni szerencsére, csak azon aggódom, hogy így hogy fogok teherbe esni, ha állandóan stresszelek? Hogy kapcsoljam ki ezt magamban? ÉS ha teherbe is esek, akkor utána sem lesz éppen jó a babának, ha idegeskedek Kép
Ráadásul ugyanugy rügyezik a képem a pattanásoktól, és jönnek a kis görcsök mint múlt hónapban, amikor megjött a menzim. Szóval most meg már ezzel is spanolom magam, hogy tuti megint meg fog jönni. Tudom, most azt fogod írni, hogy még nagyon az elején vagyunk, ez igaz is, hiszen még csak 2. hónapja indult a project, de ezt sem tudom kikapcsolni, hogy már most ne görcsöljek, amikor annyira várom azt a törpét már Kép
Köszi

Tündi
Vendég
 


Tündi

Úgy néz ki jobban van a kutyusom, csak nem akar enni semmit. Nem tetszik neki a diétás kosztKép

Az szerintem se jó semmiképp, ha állandóan a babán stresszeled magad. Mondom én, aki pont ugyanezt csináltam hónapokon keresztülKép Én a világon mindenkinél jobban szerettem volna egy kisbabát, 16 éves koromtól csak erről álmodoztam. Ezért is mentem újszülöttek közé dolgozni, nekem egyszerűen szükségem van rájuk.

Aztán megkezdődött a babaprojekt. Amikor megjött 2 napig bőgtem, utáltam mindenkit, vigasztalhatatlan voltam. Persze mindenhol pocakos kismamát, babakocsit tologató anyukát láttam, és mindezt tetézte a munkahelyemen a sok újszülött baba és boldog anyukájuk. Képtelen voltam elhinni, hogy nekem egyszer babám lesz, pedig mi se régóta próbálkoztunk még. Otthon minden a babákról szólt, könyvek, babaruhák, stb., naponta nézegettem őket sírva. Ugyan lesz-e egyszer valaki, akire ráadhatom ezeket a pici ruhácskákat? Végtelenül sajnáltam magam, minden napomat a bébiprojekt töltötte ki. Minden hónap ugyanúgy telt: megjött, kiakadás, depresszió, aztán elkezdtem szedni a Closty-t, közben UH (havonta 3-szor), vérvételek (szintén 3-szor), ezalatt hőmérőzés, peteérést mutató tesztek, naptárban előre bejelölve, mikor kell akciózni, szegény páromat előre felkészítettem, azon az estéken nehogy fáradt legyen, mert teljesítenie kell, hónap végén eszeveszett reménykedés, most tuti sikerült, mert késett, meg magas a hőm, meg egyébként is hányingerem van, a teszt csak azért negatív, mert korán teszteltem, stb. Aztán mégis megjött és ölni tudtam volna.

Aztán besokalltam, én ebbe bedilizek. A következő hónapban a Clostyt ugyan beszedtem, de se UH, se vérvétel, se semmi, a hőmérőt eldugtam, ne is lássam, babás cuccokat is elrejtettem, a babás boltokat nagy ívben elkerültem. Elmentem fodrászhoz, kozmetikushoz, új rucikat vettem, jött a szép idő, elmentünk ide-oda, fájdogált az oldalam, na gondoltam, biztos megint cisztám lesz, de mindegy, mit is vártam volna ugyan, majd nyáron a nyaralások alatt összejön a dolog(direkt az akciódús hetekre időzítettük előre a nyaralást). Tesztet se vettem, hisz minek, pénzkidobás. Inkább bevásároltam tampont. Aztán teltek a napok, 32., 33., 34.nap, semmi. Csak nem? Á, az kizárt. Pont most, mikor nem is reménykedtem benne? Na jó, azért teszteljünk egyet. És KÉT CSÍK!!!
Egy pici baba lett a nyugalom, a reménytelen beletörődés eredménye. Próbáld meg te is. Én se hittem benne, de bebizonyosodott, hogy hatásos.
Ha pedig összejön a baba és a munka miatt stresszeled magad, írasd ki magad táppénzre rögtön. Én a 7.héttől itthon vagyok, és nem bántam meg. Haragudott rám biztos a főnővér, de semmi, még az egész MÁV Kórház se ér annyit, hogy a kisbabámnak baja essék. A dokik kiírnak, ha kérek, sőt, az enyém előre megkérdezte, maradok-e itthon. A munkahelyeden meg úgyse tudnak ellene mit tenni, nem rúghatnak ki közben. (max. ha visszamészKép)
Fel a fejjel, egyszer MINDENKINEK lesz babája!Kép

Móni
Monik
 


Monik!
Mesélj nekem erről az oldalszúrásról (mikor vetted észre, mennyi ideig tartott). Ugyanis én is ebben a cipőben járok és nagyon parázok (két méhenkívüli után). És persze késik a mensim. Írj minél hamarabb.
agi74
 
 


Móni

Nagyon köszönöm, hogy mindezt leírtad, sokat segítettél! Nem gondoltam, hogy ennyire lehet akarni a babát, én még közel sem tartok itt. Igaz, nem olyan régóta ébredt fel bennem az anyaság utáni vágy Kép Szóval nekem nem igazán erről szólt az életem korábban. Albérletben laktam, és a párommal oda nem akartunk gyereket vállalni. Aztán tavaly ősszel tudtunk lakást venni -igaz hitelből -, és megteremtődött az a feltétel, amit én szerettem volna a babához.
Pont a napokban gondoltam, hogy ha jövő hét végén megjön, akkor veszek PG53-at, de asszem mégsem kell egyenlőre KépA párom egyébként sokkal józanabbul tud gondolkodni ezügyben. Azt mondta, hoyg persze megteszünk mindent, de azért ne szexeljünk már MINDENÁRON Kép Igaza is van szerintem.
Egyébként ebben a "feladom" dologban lehet valami. A férjemmel mi akkor ismerkedtünk meg, amikor én teljesen elzárkóztam a párkapcsolatoktól. Feladtam, hogy nem lesz olyan pasi, akivel leélhetem az életemet. Nekem nem született Igazi. Aztán 2000. szilveszterén megismerkedtünk, és 2,5 hónap múlva össze is jöttünk. Már 2 hét után tudtuk, hogy a kapcsolatunk jóval több, mint együtt járás. Azért remélem, hogy a babaprojectben nem kell eljutnom odáig, hogy fel kellene adnom Kép
Ami a melóhelyet illeti, talán javasolni is fogja a nőgyógyászom. Ezért kérdeztem Edinától, hogy milyen jellegű munkát végzett, hogy rögtön kiírták, csak biztos nem olvasta és nem válaszolt rá. Szerettem volna kicsit tájékozódni ezügyben is. Csak az a rohadt táppénz, ami igen kevés lesz Kép Elég szomorú, hogy a pénznek kell meghatározni még ezt is, persze ha hagyjuk Kép De neked igazad van, a baba egészsége mindennél fontosabbnak kell, hogy legyen!
A kutyusok úgy tudom nem nagyon szoktak enni ilyen "rosszullétek" után. Holnapra már biztosan jól lesz, és felzabálja a kutyaszalámi készletet Kép MAjd meglátod! Kép Mindenesetre gyógysimizd meg helyettem is Kép
Mégegyszer köszike!

Tündi
Vendég
 


Tündi

Látod, ezek szerint én sokkal reménytelenebb eset voltam nálad is és mégis lett belőle baba.Kép
Gyógysimi átadvaKép Köszöni szépenKép
Íme a "nagy" beteg:

Kép

Ági
Nekem úgy a ciklus végefelé kezdődött, hol jobb, hol bal oldalon. Olyan késszúrásszerű éles fájdalom, nem túl erős és nem is folyamatosan. Azért gondoltam, hogy ciszta, mert 2 hónappal előtte már lett egy 4cm-es cisztám és gondoltam ismét az lett. Persze furcsálltam, hogy ugrál ez a ciszta hol a jobb oldalra, hol a bal oldalraKép, vagy mindkét petefészkemben lett talán?
Aztán kiderült a baba, de továbbra is szúrkált az oldalam, a dokit is megkérdeztem már úgy izgultam, de valóban magától elmúlt kb. 2 hét alatt.
Remélem neked is a baba okozzaKép

Móni
Monik
 


Hát nagyon szeretném, ha így lenne. Most már ott tartok, hogy nem merek tesztet sem venni, mert félek az eredménytől. Mi van ha pozitív? Persze csodálatos dolog lenne és forogna velem a világ, de érthető a félelmem. Amíg a doki nem mond valami egyértelmű diagnózist a terhességre, addig nagy a para! Ma már ki is borultam egy kicsit, úgy érzem, hogy nagy a teher ezzel kapcsolatban. FÉLEK!!
agi74
 
 


Ági

Hányadik napon tartasz? Azt írod, hogy már késik a mensid. Mert ha már aktuális lenne, akkor mégiscsak tesztelned kellene, hogy időben kiderüljön ha baba van és időben ki tudjátok deríteni, hogy jó helyen van-e. Szerintem.
Én megértem, hogy nagyon félsz, de sajnos, tudod te, is, hogy ezzel nem segítesz.Kép
Én azért drukkolok, hogy baba legyen a dologban és hogy jó helyen tapadjon megKép

Móni
Monik
 


Móni!
Ez számomra is megmagyarázhatatlan, de valahogy úgy érzem, ezzel a babábal (ha erről van szó) másként szeretném csinálni, mint előtte (pl. nem azonnal tesztelni, utána aznap orvoshoz rohanni). Orvost is szeretnék váltani (nem azért mert a mostanit nem szeretem, nagyon jó fej). Másképp kell mindennek történie ezúttal. MINDENNEK!! Talán ez segít. Lehet, hogy hülye vagyok, de most ezt érzem, hogy így kell csinálnom.
agi74
 
 


Mennem kell. Jó hétvégét mindenkinek
agi74
 
 


Móni

Köszi a képet a kutyagyerekről Kép Így egy picit közvetlenebbül tudom neki a gyógyenergiát küldeni Kép Te pedig simizd tovább helyettem is Kép
Igaziból nem is tudom, mi a fenét rágódok én itt Kép Majdnem mindeki túl van már cisztán, méhen kívüli terhességen, PCO meg AFP meg H nem tudom én milyen viszgálaton és rendellenességen, menstruációs zavarokon, sok hónapos meg éves próbálkozáson, én meg semmin (ennek azért örülök ám). Asszem nem is szólók többet Kép Majd csak akkor nyavalygok egy picit megint, ha megjön jövő hét végén..... Kép

Tündi
Vendég
 


Sziasztok!
Sikerult vegre nekem is egyszer mindent kitorolni, amit irtam. Meghozza ugy, hogy vissza akartam keresni egyikotok hozzaszolasat.

Stella!
Tudom, hogy most ezt nem tudod elolvasni, de hatha visszaolvasol majd. Boldog szulinapot!

Moni!
Udvozlom a Picurt!

Kicsit el vagyok keseredve. Irtam a 16mm petesejtrol. Felek, hogy nem akcioztunk eleget ahhoz, hogy babo legyen. Raadasul elment 3napos turara. Most tartok a 19.napon, es legutobb 36.napra jott meg.

Van egy ujabb babas a csaladban. Sogornom sogornoje Kép babat var. Annyira orultem, de a lelkem melyen nagyon elkeseredtem. Igaz ok mar 7eve probalkoztak, es ez is lombik. Jovo heten derul ki, hogy a 3bol hany marad meg. Egyet adhatna majd nekunk is Kép
Az tud kikesziteni, hogy mindenki azt mondja, hogy ha ennyire gorcsosen akarom, akkor nem lesz, ezert eleve igy allok hozza. Aztan ho vegen jon a remenykedes, es utana a csalodas. Gondolom sokan vagyunk ezzel igy. En mar 11honapja.
Drukkolok mindannyiunknak!

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Ezvicc

Tudod, a babák mindig akkor jönnek össze, amikor nem is gondolnád. Lehet, hogy most, amikor nem akcióztatok elegetKép

A görcsös akarásban pedig lehet valami. Olvasd el a tegnapi "kisregényemet" az én baba utáni vágyakozásomról.Kép

Móni
Monik
 


Moni!

Olvastam, de en nem tudok kikapcsolni, mindig eszembe jut a baba.

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Jó reggelt mindenkinekKép)
Ma reggel nem volt hányingerem annyira örülökKép)
Már alig várom a csütörtököt hogy meg nézzem a bébitKép Igaz tudom még nem sokat fogunk láttni de, nem biztos hisz csütörtökön leszünk 6 hetesekKép)A mellem még mindig nagyon érzékeny de nem baj inkább mint a hányingerKép)))
Puszi mindenkinek és vigyázzatok magatokraKép

Kép

Kép
edinka
 
 


Szia Edinka!
Neked milyen tüneteid voltak, mielőtt kiderült a terhességed? Igazán arra gondolok, hogy neked voltak-e késszerű szurkálások az oldaladon? Azért kérdezem, mert nekem vannak és kicsit megijeszt!
agi74
 
 


Szia Ági!!
Mielött kiderült volna a terhességem nekem csak a melleim fájtak meg a hasam mintha meg akart volna jönni!! Mostanában érzek inkább olyan szurkáló érzést de Móni megnyugtatott hogy ez "normális"Kép
Csináltál már tesztet? Ne aggodj
Móni: Mi az a andemuxok???

Kép

Kép
edinka
 
 


Igen csináltam tesztet tegnap és pozitív. Csak nekem mindezt két méhenkívüli előzte meg. Ma megyek orvoshoz, de szerintem még korai. De az orvosom ragaszkodik hozzá, nehogy baj legyen. DE NEM LESZ!
agi74
 
 


Szervusztok!
Remélem, jól telt a hétvégétek! Kép

Edina
Hamar el fog telni ez a pár nap csütörtökig, meglátod! HA tudsz majd képet feltenni a babáról, akkor tedd meg kérlek! Kép

Ági
Pozitiv teszt?!?!!? Kép Írj, ha az orvostol visszaérkeztél, szorítok, hogy minden rendben legyen, ne aggódj!

Móni
Jól vagytok? A kutyus is meggyógyult?

Tündi
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Most hagytam abba a gyógyszert és kezdődik a 3 (?) hónap pihi idő, de addig is szeretnék minden lehetséges előkészületet megtenni. Ebben kérem a segítségeteket, hogy mi az amit érdemes ill. kell csinálni ebben a 3 hónapban (kell-e egyáltalán ennyit várni?). olvastam vmi cickafark teáról meg magzatvédő vitaminról. Úgy látom Ti már jártasak vagytok ez ügyben, kérlek segítsetek. Előre is köszi és mindenkinek minden jót, amit csak szeretne:-)
Éva
évi79
 


Szia Éva!

Én májusban hagytam abba a gyógyszert, de előtte tavasszal elmentem a nődokimhoz, ő mondta, hogy meddig szedhetem (nálunk júliusban indult a babaproject). Szerintem gyógyszertől függ, hogy elég-e a 3 hónap a babaproject előtt. Nekem azt mondta csak, hoyg kezdjem el szedni a folsavat, ezt meg is tettem, és semmi egyéb. Persze ha nem áll be a menzeszed, akkor érdemes tovább foglalkozni a dologgal.
De szerintem Móni el fog látni egyéb hasznos információval Kép

Tündi
Vendég
 


Sziasztok!

Ma voltam védőnőnél,ahol meghallgattuk Picuri szívhangjátKép Pedig a védőnő nem sok esélyt látott erre,azt mondta, ezzel a kisfrekvenciájú, kézi készülékkel ritkán járnak sikerrel a 20.hét előtt.De én előre megbeszéltem Babóval, hogy mutassa meg, hogy dobog a pici szíve, mert anyu már nagyon izgul, mert 1 hónapja volt az utolsó UH, és azóta nem tud Róla "semmit". Erre, az én kis drágám csak úgy dübörögtette a pici szívétKép Ollllllyyyyan jó volt hallani,úgy megnyugodtamKép Azt mondta a védőnéni, hogy elbújt a köldökzsínór mögé, meghogy fejjel lefelé helyezkedik el a drága. ÚÚÚÚÚgy imádomKép
És az AFP-et is megérdeklődtem telefonon, 1,2 MOM, ez is tökéletesKép
Hiába, na, az én kis drága egyetlen pici kisbabám olyan tökéletes, okos és ügyes és szép, meg minden. (á, nem vagyok rá büszkeKép)

Kép

Meg boldog se vagyokKép

Móni
Monik
 


Sziasztok!

Na, most már végigolvastam mindenkit. Bocsi, de először le kellett írnom az örömömet. Picit biztos önző vagyokKép (ja, és azt még nem is írtam, hogy 142-őt dobbant a szíve 1 perc alattKép)

ÁgiKép
Gratulálok a két csíkhozKép Ne izgulj, biztos nem lesz semi gondKép

Évi
Húha, hát rengeteg mindent lehetne tenni és nem tenni a mielőbbi siker érdekében.
Én a cickafarkteát nem ismerem, a magzatvédő vitamin szerintem mindenképp hatásos, én az Elevitet szedem.
A 3 hónapot szerintem nem árt megvárni, de szerintem semmi probléma nem lesz abból, ha hamarabb becsúszik a babaKép
Esetleg amit még megtehetsz, az az, hogy mérjed a reggeli hődet, hogy megtudd, van-e egyáltalán peteérésed, mert sokaknak a gyógyszer után nem akar magától beindulni a dolog. Nekem pl. több, mint fél évig nem volt peteérésem, miután abbahagytam a gyógyit, s ha ezt hamarabb tudom, hamarabb mentem volna dokihoz, aki végülis egy gyógyszerrel megoldotta a gondot. De utólag nekem már mindegy. Igy a jó, ahogy van.Kép
Amúgy meg próbálj egészségesen étkezni, élni, vigyázz magadra. Menj el fogdokihoz, ha aktuális, még előtte, ha van valami bajod, betegséged, kezeltesd ki addig magad, hogy ha indul a bébiprojekt, ezekkel már ne kelljen törődnöd.
Persze még millió dolgot lehetne írni, de nem kell túlzásba vinni. Sikerülni fog az így is.Kép

Móni
Monik
 


Szia Móni!

Nagyon jó olvasni a leveleidet, örülök, hogy minden rendben, és hogy a pici ennyire "közreműködik" veled Kép Naggggyyyyon irigyellek! Kép
Az UH vizsgálatokat mikor végzik? Mármint reggeli órákban? Tele hólyaggal kell menni? És a vérvételeket?

Tündi
Vendég
 


Tündi

Az, hogy mikor végzik, az szerintem mindegy. Nekem reggel volt, de sokaknak délután vagy este.
Hasi UH-hoz mindig telt hólyag kell, én ezzel rengeteget szenvedtem. Halálra ittam magam, odamentem az UH-ra és még várattak vagy 1 órát. Majd szétdurrant a húgyhólyagom. Szörnyű volt.

A vérvételek előtt akkor kell éhgyomor, ha vércukrot is néznek, egyébként nem. Inni is lehet előtte, sőt, nekem kifejezetten mondták, hogy sokat igyak, mert akkor a vénáim jobbak és könnyebben szúrják. Persze értelemszerűen, ha vércukrot is néznek, ne édes itókát igyál, hanem csak vizet.

Móni
Monik
 


Szia Móni!
Először is gratulálok Nektek, további jó egészséget. Köszönöm a válaszokat, megyek dokihoz is, hátha ő is ajánl még valamit. Nekem mielőtt elkezdtem szedni a fogigátlót, elég rendszertelen volt a ciklusom, most is tartok ettől... Reméljük tényleg "végzi" majd a természet a dolgát és hamarosan én is olyan boldogan számolhatok majd be, mint Te. Mégegyszer köszi.
Tündi, Neked is
Sziasztok
Éva
évi79
 


Móni

És a kismamáknál a laborba beletartozik a vizelet vizsgálata is? Én attól rettegek. Ugyanis nagyon kevés folyadékot iszok, és állandóan besűrüsödik a vizeletem. Tavaly augusztusban a vizeletemben opaleszkált a fehérje. Voltam UH vizsgálaton, de előtte napokig rengeteg folyadékot ittam, hogy kitisztuljon a vesém. Az UH szerint minden rendben volt, és addigra tényleg teljesen kitisztult a vizeletem. Jó darabig ittam egy csomót, aztán megint visszaálltam a kevesebb folyadékra. Hiába, ha iszok, akkor nem vagyok éhes, és enni jobban szeretek Kép Szóval ezért tartok a vizeletvizsgálatoktól.
Köszi

Tündi
Vendég
 


Móni engem kihagytálKép(( ?!!

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina

BocsiKép
Az adnexum a méhfüggelékeket jelenti, pl. petefészek, petevezető.

Tündi

Hát igenKép Minden trimeszterben illik egy-egy "teljes" vizeletet(fehérje, cukor, aceton, pH, sűrűség) és egy vizelet tenyésztést csinálni.
Ráadásul a védőnőnél minden alkalommal rutinszerűen csinálnak vizelet gyorstesztet. Ezzel kezdődik a vizsgálat. Pisi egy kis pohárba és ott helyben megnézi egy tesztcsíkkal, hogy nincs-e benne cukor, fehérje vagy aceton.
Úgyhogy sajnos nem árt rászoknod a sok folyadékra, leendő kisbabádnak is szüksége lesz majd a sok folyadékra. Sőt, majd a szoptatáskor is rengeteg folyadékot, akár 2-3 litert is innod kell, hogy legyen elég tejcsid.
Annak meg örülj, hogy kevesebbet eszel, ha sokat iszol. Bár nem tudom, milyen súlyban vagyKép

Móni
Monik
 


Móni

Köszi ezt a sok infót! Hát akkor nincs más hátra, tényleg neki kell állnom az ivásnak Kép 50 kiló vagyok, ebből már nem nagyon akarnék lefogyni,megpróbálom majd az egyensúlyt evés és ivás között megtartani Kép
Ne haragudj, ha zaklatlak a kérdéseimmel, de tök jó, hogy te mindent tudsz erről a témáról, és igaziból a könyvemben sajnos nem minden van leírva. Gondolom, a Kórházba minden lehetséges infót magadba szívtál Kép

Tündi
Vendég
 


Tündi

Dehogy zaklatsz. Rettentően unom magam, úgyhogy örülök, ha írkálhatok. Nem is tudom, mi lenne velem Babanet nélkül?!

Egy pár dolgot a kórházban tapasztaltam meg, egy pár dolgot a fősulin kellett megtanulnom, ráadásul a szakdolgozatomat is a terhesgondozás témájában írtam, most pedig élőben is megtapasztalhatom mindezeketKép

Móni
Monik
 


Móni el is felejtettem gratulálni nekedKép)
Annyira izgatott vagyok márKép
Hanyadik héten tudnak képet csinálni a picurról?
Az ingyenes mármint a sima uh és ott a kép vagy fizetni kell érte?
Annyira szeretnék már ott tartani ahol te!!! Abban a hétben...!!
nem izgulsz?
Nekem minden egyes gondolatom a baba vajon jól van e odabent?

Kép

Kép
edinka
 
 


Móni!
Kép
Vendég
 


Ági!
KépKépKépKépKépKép
Vendég
 


Edina

Idáig nem működött a Babanet, elveszett a levelem is, most újrakezdem.

Szóval, UH képet a babáról bármikor lehet csinálni. Nekem 6 hét+ 1 naposan készült a következő kép:

Kép

Itt még csak 6mm-es volt.
Valahogy hasonlóan nézhet ki most a te kisbabád is.

A sima UH ingyenes, hisz kötelező a terhesség alatt. Persze, ha magándokihoz jársz, úgyis fizetned kell.
UH képet itt Gyöngyösön soha nem adtak, itt is hagytam őket, Pesten viszont a dokim képet is ad Róla és videóra is veszi nekünk.
A 4D UH viszont fizetős, mi a Praxisban voltunk, ott 8000Ft egy vizsgálat.
És nyugi, hamarosan te is itt tartasz márKép

Móni
Monik
 


Sziasztok!
Kihagyok pár napot és alig győzőm behozni a lemaradást.

MóniKép,
Nagyon gratulálok a szuper eredményekhez, olyan jó olvasni, hogy ilyen boldog vagy és minden tökéletesen rendben van. Mikor lesz a következő Uh-d?

TündeKép, EdinaKép,
Remélem veletek és a picurokkal is minden rendben van.

ÁgiKép,
Na mit mondott a doki, remélem ti is jól vagytok, és most nincs semmi gond a babóval.

ÉviKép,
Szerintem is, ha teheted és a dokid is belemegy, akkor csináltass egy hormonvizsgálatot. Nekem is majdnem egy évet kellet arra várnom, hogy kiderüljön nincs minden rendben.

És lányok bocsi, de én most pont egy olyan dolognak örülök, aminek ti nem szoktatok, de fél év után végre megjött. Igaz biztos a gyógyszer hatására, de talán ez már jó előjel. Megpróbálom a labort is egy kicsit megsürgetni, hogy minél előbb legyen eredmény, mert kíváncsi vagyok a hormonokra. Azt hol tudnám esetleg megnézni, hogy mik a jó laborértékek?

Móni

Kép
móni23
 
 


MóniKép
Jövő hét kedden lesz a genetikai UH, 23.-án pedig a Praxisba megyünk 4D UH-raKép

Örülök, hogy végre megjöttKép
Az összes normál laborérték valamelyik internetes oldalon megvan, kerestem is, de nem találom, hogy melyik az. Pedig már annyiszor nézegettem én is, mégse tudom, melyik volt azKép
Viszont a laborból kapott papíron is mindig rajta szokott lenni, hogy milyen határok között jók az értékek.

Móni
Monik
 


Sziasztok lányok!
Voltam a dokinál. Még nem látott semmit (ezt én is gondoltam). A nyálkahártya vastagsága viszont 21 mm, ami nagyon jó. Kis cisztát látott a bal oldalon, de ez általában minden terhességnél előfordul, ami fel is szívódik. Szombaton reggel megyek vissza. Addigra a babónak is mutatnia kellene magát.
agi74
 
 


Edina!
Te mikor voltál a te számításod szerint 6 hetes? Ezt úgy értem, hogy mikor mentél el először orvoshoz? Mennyi idő telt el a teszttől? Mert nekem augusztus 6-án volt utoljára mensim. A középidő 14 napra esik kb. Tehát az én babóm max. 3-4 hetes lehet.
agi74
 
 


Ági

Örülök, hogy jól alakulnak a dolgokKép Nem lesz itt semmi gondKép

Móni
Monik
 


A doki számitása szerint csütörtökön leszek 6 hetesKép)Amikor voltam nála 2 hete akkor voltam
4 hetesKép) Neked látott már petezsákot?
Nekem akkor volt 5.6mm Kép
Ha te is 4 hetes vagy akkor már kellet neki láttni petezsákot?!!
Mikor kell legközelebb menned?
Nagyon örülök hogy te is babás vagy Kép
És ne izgulj
Én annyira izgulok alig várom már a csütörtökötKép))
Edina

Kép

Kép
edinka
 
 


Edina, Ági

Szerintem egyáltalán nem baj, hogy még nem látszódott semmi Áginak. Lehet, hogy Edina dokijának nagyon jó felbontású UH gépe van, hogy már 4 hetesen látszódott, mert ez ritka.

Előkerestem az én UH leleteimet:

6.héten : 5mm-es tehességi gyűrű (erre még azt mondták, hogy ez még bármi lehet, mert 10mm felett nevezik terhességnek és a méhenkívüli terhesség is mutathat ilyen képet a méh üregén belül, de ezt én sem értettem)

7.héten : 13mm-es petezsák, de szívműködés még mindig nem látható

8.héten : 30mm-es petezsák, ekkor már szívműködés is látható
Pár nappal később : a petezsákon belül 6,1 mm-es a babaKép

Szóval nálam is elég későn derültek ki a dolgok. Pedig tuti félidő tájékán jött össze a baba (pláne Closty mellett), és mára bebizonyosodott, hogy megfelel a korának, sőt, az utolsó UH szerint még 2-3 nappal nagyobb is, mégse mutatta ki az elején időben az UH.

Szóval az, hogy mikor látszódik a baba, egyénenként és UH-onként változik.

Móni
Monik
 


Ági!

Az első terhességemnél az 5. héten még semmit, a hatodikon is csak petezsákot látott a doki, úgyhogy semmi gond! Nagyon drukkolok neked!Kép

Edinka!
Jó egészséget neked is, és ne siettesd az időt, ez a különleges állapot - mármint a terhesség - úgyis olyan gyorsan elillan.Kép És látod, Móni is milyen boldog kismama.Kép

Mi éppen félidőben járunk, nagyon igyekszünk.Kép

Timi
szabotimi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?