Új privát üzeneted érkezett!

Maci2!

Wokkos kajcsi:
Csirkemellet felkockázod, megszórod csirke fűszersóval, vagy vegetával, kis olajon megpirítod, ha már puha, mehet rá felkockázott padlizsán, cukkini, uborka, paradicsom, mexikói vegyeszöldség, bármi ami van otthon. Erre is szórsz egy kis fűszersót és készre párolod. Utoljára pipicici helyett virslikarikákkal csináltam, úgy is fincsi volt. Kép

Jó étvágyat.

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Elkaptam Danitól a nyavalyát, úgyhogy jól be vagyok sz.rva, mi lesz a Picivel, mert azt olvastam, hogy a lázzal járó meghűlés vetélést okozhat Kép Mondjuk csak 37,6-37,8 vagyok, de akkkor is Kép Ehhez társul az egész napos fáradtság, tök gyenge vagyok, és reggel megvolt az első hányás is.
Daninak jönnek a rágófogai, semmit nem eszik, dokinéni azt mondta, legalább napi fél liter tápszer menjen bele, ha már más nem kell.

URszila, Momo
nagyon jók a képek Kép

Momo, ez a 37. hét már nagyon izgi Kép
ORsollyal mi lehet?

Na megyek pihenni, elfáradtam a gépeléstől Kép
Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kerdes, tudja valaki mennyi szoc. pol jar ket gyerekre hasznalt lakas vasarlasakor?

Ari
ari
 
 

 
 

Andi nyugi. Az első terhesség kivételével mindig kaptam el nyavalyát a kölköktől. Ha bírod, algopyrin. Azt én nem, így nurofent szoktam, a láz jól múlik, és csökkenti a gyulladást. Sok tea, sok pihenés. Meg c vitamin.
sofka
 
 


Ari!

Sajna 2 gyerekre csak új lakás vásárlása esetén lehet szocpolt igénybevenni. 3 gyerektől lehet használt lakásra felvenni az ún. "félszocpolt". Én pont most néztem utána, úgyhogy ez biztos.

Tüni
tüni
 
 


Tuni!

Nem jo hir, de koszi!

Ari
ari
 
 


Sofka, köszi Kép már jobban vagyok, szinte egész nap aludtam, és már csak 37,3 Kép
Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Andi! Jobbulást! Ne izgulj, nem lesz semmi baja a picurnak!

Orsollyal most találkoztam, hatalmas a pocakja, két hete van még, amúgy jól vannak.

Beu
beu
 
 


Andi,
Jobbulast! Csak 38 fok felett van gond, addig tutira nem arthatsz a babanak!

Beu,
szoktal Orsollyal talalkozni? Csak mert kivancsi vagyok, vegul naluk is fiucska lesz a masodik is? Kép Es nem jar mar errfele...? Kép

Momo, Urszila,
kepek szupik! Kép

Gombóc
gombóc
 
 


Gombóc
mintha már írta volna Orsoly, hogy kisfiú lesz a második is Kép
Ti hogy vagytok? Nehéz már a nagy pocival?

Andi
psandi
 
 


SziasztokKép

Náthám már arcüregen, beizzítottam az infrát.

Első (fél) sulihetet túléltük, jövő héten indul az igazi iskolaKép

Padlizsánt délután újra megpróbálom, pedig úgy csináltam, ahogy Zsuzsi írta (a magokat nem szedtem ki)...

Urszila
Képek klasszak, ilyen nyaralást én is elfogadtam volna. Zsombi is odavan az állatokért, biztosan ő is díjazta volna a "programokat"
KecskebogyóKép

Ari
Mátráért is irigyKép
Tiltó mondatok esetén Zsombi még ki is nevetKép

Momo
Tessék örülni, hogy a párod aggódik értetek!Kép Enyém Apa is azt mondta annak idején, hogy szóljak, ha a felső szekrényből kell kivenni vmit, meg ne lássa, hogy székre állok. Másnap felhívtam a munkahelyén, hogy jöhet haza, mert kell valami...Kép
Csajokat nem lehet elfelejteni!Kép

Andi
Drukk, hogy ne legyen semmi gond és mihamarabbi gyógyulást Nektek!!!

Megyek szivecskét hímezni a tornazsákra a név mellé (külön extraként rendelte Szandi)

További szép napot mindenkinekKép
Toffi + alvó Zsombi
toffifee
 
 


Sziasztok!

Maci, Magdi, Gombóc,
Beki nevében is köszi a névnapi gratulát!

Miszike
miszike
 
 


Miszike!!!
LEbuktál Kép Te olvasol minket!! TEssék írni is valamit magatokról! Kép

Toffi
jobbulást Neked is!

Képzeljétek, a büdös kölök csak csokit hajlandó enni. Mondja, hogy cso-cso Kép (na jó, azért ma már evett egy kis husilevest is)

Andi
psandi
 
 


Miszike
Mi is boldog névnapot kívánunk Bekinek Kép
Tényleg írhatnál Magatokról.

Andi
Köszönöm, egyelőre csak bele haladok
Csoki Kép bezzeg ezt egyből megtanuljákKép

Megyek ebédelni...
Toffi
toffifee
 
 


Andi,
ne izgulj, én is mindíg begyűjtöttem valamit a terhességek elejénKépKép Tényleg csak a magas lázat próbáld lenyomni. JobbulástKép
Édesség nálunk is az utolsó menedék, ezért én már csak Túró Rudit tartok itthon, az talán nem akkora bűnKép

Toffi,
telefonálásKép Értem én az aggodalmat, csak világ életemben magamra számíthattam, így nehéz megszokni a segítséget. Meg különben is, utálom magam béna nyugdíjas csigának érezniKép
Nyavalyádnak meg hesssKép

Megyek pihizni, további jó napot mindenkinekKép
Momo
37


Momo
momo
 
 


Sziasztok,
én is olvasó üzemmódban (meg ilyen ritkásan írogatósban) vagyok...
Azért jó látni, hogy egyesek 2(és háromnegyedKép) gyerkőc mellett is tudnak rendszeresen írni, ugye, Momo?KépLányaid csudaszépek, mint eddig is.Kép

Andinak jobbulást, pocakosoknak allergia-és náthamentes gömbölyödéstKép

Sziasztok,
üdv
Elli
ui: nálunk is megy már a rámolás, gondolom ismerős mindenkinek:
Kép
ellimami
 
 


Gombóc,
Nálunk is fogak állhattak a hascsikarás mögött. Most vettük észre, hogy felül mindkét oldalon félig kibújt egy-egy hátsó rágógog.

Urszila,
Jó hogy előkerültél.
KépekKép

Ari,
Végre jelentkeztélKép

Momo,
KépekKép

Magdi,
Köszi a receptetKép

Tüni,
Hol nézhetek én is utána a (fél)szocpolnak? Nem akarlak téged fárasztani.

Andi, Toffi,
Jobbulást!

Elli,
Rámolós képKép

Maci_2
maci_2
 
 


Hali Csajok!

Küldtem mélt - szándékaim szerint - mindenkinek, aki ennek ellenére nem kapott, dobjon meg egy méllel a profilomban található címre!

Képek édesek, betegeknek jobbulást, nagypocakoknak kitartást, kispocakokhoz gratula, megkerülteknek nagy cupp a homlokára, most menek, mert mindjárt holnap van, ovikezdés flottúl ment, most majd kezdődik nekem a suli, de majd próbálok jönni írni is a héten (mert olvasni mindennap olvasok ám).

Zulu, ha errejársz, hol vettétek a kocsiba azokat a gyereklábrugdosás elleni védőket?

Napusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Maci_2Kép
Én itt a weben néztem utána, meg most egy hitelügyintézővel is konzultálok, és ő is elmondta. De egyáltalán nem zargatsz, ha engem kérdezel, úgyhogy hajráKép

CsucsukaKép
Írtam neked mailt.

MiszikeKép
Bekinek én is utólag is nagyon boldog névnapot kívánok. Olyan jó lenne, ha írnál róla, meg raknál föl képet, és persze ha gyakrabban jelentkeznélKép

AndiKép
Jobban vagy már? Bár már sokan írták előttem, de Gergővel én is nagyon beteg voltam az elején, ráadásul akkor még nem is tudtam, hogy ő is a pocakban van. Aztán mégsem lett semmi bajaKép

Gergőt az apja megtanította a hétvégén rúgni, úgyhogy most már teljes a fegyvertára: harap, csíp, mar, bokszol, hajat tép és most már profin tud rúgni isKép

Pusz
Tüni
tüni
 
 


Sziasztok Lányok!Kép

Andi!
Remélem jobban vagy márKép A hányást azért nem irigylem töledKép CsokiKép

Toffikám!
Gyógyulgassál, jobbulást neked! Megértelek igazán, mert még én sem vagyok teljesen jól, de már nem sok van a teljes gyógyulásigKép
SuliKép Padlizsán, légyszi mesélj, hogy sikerültKép

Momo!
Gratula a 37. betöltött héthezKép Nagyon szépek a Lányok!!! De igaza van Toffinak, nem lehet Öket elfelejteniKép

Miszike!
Jó, hogy jelentkeztél, és így utólag is boldog névnapot Bekinek!Kép

Tüni!
Te szegény! Ezek a fiúk! Remélem azért a Gergö az új tudományát nem rajtad gyakoroljaKép

Zsófi!
Tessék majd jelentkezni sürübben!!!Kép

Urszila!
Nagyon jó lehetett a nyaralás, ezek aztán élmények!Kép A képek is nagyon jók lettekKép
Kecskebogyó-kakaKép

Ari!
Mátra! Hú nagyon jó lehetett!Kép
FényképezögépKép
Ismerös amit írtál, hogy a nem szabad, veszélyes, ne menj oda, mert kezdetü mondatok a leghatástalanabbak...Kép

Maci_2!
FogacskaKép Szegény Roni!

Elli!
HIHIhi! De jó, hogy látok másnál is ilyen kirámolós képetKép Ilang is elöszeretettel szedi ki és borítja ki a száraztésztát, a lisztet, szóval csak az olyat amitöl elönt a méreg. Már elpakoltam ezeket, a zacskóslevesek nem borulnak kiKép

Képzeljétek szombaton voltam magamnak ruhákat venniKép Ugyanis volt a szülinapom (20.Kép) és Apa a betegsége miatt nem tudott ajándékért rohangálni, így kaptam, kimenöt és pénztet és mentem magamnak vásárolni különféle ruhanemüt.
Hát már nem is emlékszem mikor volt ilyen, ezért nagyon jól esettKép

Ezt még le kellett írnomKép

Na most lépek mert reggelizünk, aztán indul a nap!

Pussz
Tündér&Ilang
tündér
 
 


TündérKép
Nagyon boldog szülinapot így utólagKép Vásárlás klassz lehetett.

Tüni
tüni
 
 


Sziasztok!

Tündér
ne csináld, hogy már 20 éves vagy! azt hittem, még csak 18 Kép Boldog szülinapot! rucik hmmmmm Kép

Elli
rámolós Keviv vajon miért emlékeztet annyira Danira? Kép

CSajszik, hadd dicsekedjek egy kicsit, milyen okos fiam van Kép
képzeljétek, ha folyik az orra, jön és mondja, hogy nóóó (=nózi), és mikor látja, hogy közeledek az orrszívóval már tiszta extázisban van és hagyja szépen kiszívni Kép
A másik meg, hogy 7 kanál tápszert teszek a vízbe és mindig hangosan számolom, mikor készítem. Az 5 után már magától mondja, hogy haatt Kép

Talán egy kicsit jobban vagyunk, bár Dani még elég csúnyán köhög, én meg hol éhen halok, hol hányingerem van. És mindkettő azrét, mert nem kívánok enni semmit! Kép

Csucska
majd írok mailt a kispocis adataimmal Kép

szép napot
Andi
psandi
 
 


Tündér
Na, jó, megnyugodtam, nem csak én vagyok ilyen botcsinálta háziasszony, hogy zacsilevest tartok itthon.Kép
Utólag is boldog szülinapot, hogy lehetsz ilyen megátalkodottan és szemtelenül fiatal?
Kép
(Még a fiatalabbik hugimnál is fiatalabb, ez elképesztő!!!)

Andi,
K is köhög múlt héten, Pulsatilla CH15-öt kaptunk, 2x1 golyóbist, 2 nap után javult. Ha esetleg gondolkozol ilyesmin. Ha meg nem akarsz homeót, a Baby Luuf balzsammal is bekenheted a mellkasát éjjelre, sokat könnyített K-n is, amíg nem kapta a bogyót. (A kettő együtt nem megy, mert a BLuuf nagyon aromás, illóolajos, nem lehet együtt homeozni vele).

Pusza
Elli
Kép
ellimami
 
 


Hahó Csajok!

Köszi a köszöntést, jól esett!Kép

Ellikém!
Az a szám csak vicc volt!Kép
Bár szívesen meghagytalak volna ebben a hitedben, de hát izé, a lelkiismeretem nem hagyott.Kép
Szóval adjál hozzá még 8-at és okés vagyokKép
Ezek szerint 20-nak nézek ki????Kép
De jó!!!!!!!!Kép

Na lépek, dolog van!

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Elli
köszi Kép ez száraz vagy hurutos köhögésre van? Ha az utóbbira, akkor kipróbálom

Tüni
Te pocilakód hogy van?

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk am mi is, csak irni nem nagyon szoktam, mindig olvaslak benneteketKép Meg cirka 10 nap van hatra a kiirasig, szal gyakorlatilag barmikor johet BotondKép

Tuni: huuu, szocpol engem is erdekel, irok mailtKép

orsoly
orsoly
 
 


AndiKép
Köszi, jól van. Bár nem tűnik annyira aktívnak, mint anno Gergő. Csütörtökön voltam belgyógyásznál a vérvételem eredményéért, és az átlagos vércukrom most nagggyon jó lett, úgyhogy egyelőre elég a diéta. Dokihoz meg jövő héten megyek legközelebb. Kukkolni meg csak sokára még. Te mikor mész legközelebb? A dokid mindig csinál UH-ot? Szokásos terhesség eleji vizsgálatokkal hogy állsz?

Tüni
tüni
 
 


Tüni
dokihoz 29-én megyek, általában csinál minden alkalommal UH-ot, a végén már ritkábban. A vizsgálatokkal sehogy sem állok, mert azt mondta, hogy védőnőhöz még ne menjek, csak köv. vizsgálat után, és gondolom utána küldenek majd vérvételre stb.

ORsoly
drukkolok nagyon !! Kép

visszjött a túrórudi amit nagy nehezen legyűrtem, és képzeljétek miközben imádkoztam a porcelánistenhez, Dani átölelt hátulról és puszilgatta a hátamat Kép

Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Megint volt egy jó hétvégénk. Domcsi szombat estére lázas lett. Beadtam neki lázcsillapítót. Épp, hogy lefeküdtem 10-kor, mikor sírni kezdett. Tűz forró volt. 40 fokos láza volt. Hűtőfürdő, langyos lepedőbe csavarás, stb. Éjfélkor irány a kórház.
És a dühítő, hogy a leletei teljesen jók, nem a veséje rosszalkodott. De akkor meg havonta produkál egy vírust ilyen magas lázzal? Most volt neki pont 1 hónapja ilyen magas láza.

Tündér! Nagyon sok boldogságot szülinapod alkalmából!
Nagyon fiatal vagy még így 28 évesen is.

Momo, Orsoly! Szorítok Nektek, hogy könnyű és gyors szülésetek legyen!

Andi! Elmegy ez a hányinger korszak pikk-pakk, aztán élvezheted a terhességet. Addig eszegess reggel kekszet, ropit.

Nem tudom, mit csináljak, hogy ne legyen Domcsi állandóan lázas. Pedig a veséje miatt állandóan antibiotikumot szed. Nem lehet attól?

Nelli
hnelli
 
 


Nelli
lázKépKép Nem lehet, hogy az állandó antibiotikum-szedéstől legyengül az immunrendszere és ilyen magas lázzal reagál minden kisebb betegségre is? Valami immunerősítőt ha adnál neki? Dokik mit mondanak?
Andi
psandi
 
 


Nelli!
Szegény Domcsi!Kép Nem tudok okosat mondani, max. azt, hogy lehet, hogy valami immunerösítö homeos bogyó jó lenne neki, bár nem tudom, hogy ez az antibiotikumokkal, hogy passzolKép

Andi!
HányásKép SzegénykémKép Dani nagyon édes lehetettKép
Gyógyulgassatok!Kép

Tüni!
De jóóóóó, hogy jó lett a vércukrod!Kép

Orsoly!
Rég jártál erre! Hogy elment az idö! Megy neked a drukk, hogy szép, gyors szülésed legyen!
Vigyázz magatokra!

Pussz
Tündér
tündér
 
 


Tényleg!

Norka!
Apa próbanapja, hogy sikerül(t)?
Mesélj majd!

Tényleg a héten Sárkányvár?? Mostmár bizti mennénkKép
Csüt-péntek, mit szólsz?

Tündér
tündér
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem irtam! Sajna Lili mellett olyan kevés az időm, hogy max. az olvasásig szoktam eljutniKép

Hellyel-közzel figyelemmel kisérem a gyerkőcöket, mindegyik nagyon sokat nőtt és nagyon-nagyon szépek!Kép

Na és ne maradjanak ki a sorból az ujdonsült kismamák sem! Mindenkinek gratula és kitartást!!!KépKépKép

Nekünk is elég zürös volt a nyarunk mert ugye apát Nyíregyházára vezényelték és csak hétvégeken volt/van itthonKép és hogy ne unatkozzunk Lilivel hol anyukáméknál voltunk 1-1 hetet hol pedig apánál Nyházán. Nagyon tetszett a város, el is gondolkoztunk rajta nem-e oda kellene költöznünkKép
Még 2-3 hónapot kell igy kihuznunk aztán szerencsére minden visszaáll a régi kerékvágásba.

Liliről: 84 cm és 12,5 kg, 13 foga van és még mindig szopizik-naponta legalább négyszerKép
Mindent megeszik, nem válogat.
Minket is utólért a hisztis korszak, szerencsére "csak" hanggal és nem földön való fetrengéssel tombol. Akarat is van benne egy jó nagy adaggal. Egyébként jó kislány, már elég sokat beszél bár van amit csak én értek, dehát ez a lényeg-nem?Kép
Sokat járunk játszira /ha az idő engedi minden nap/, imádja a közösségetKép

Nagy vonalakban ennyi, megyek mert már követeli a kajátKép
Megpróbálok többször jönni, dehát ő a "főnök" és elég kevés szabadidőt hagy nekem.
Teszek fel pár képet amik a nyáron készültek:

Kép
Kép
Kép
Kép

Üdv. Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Andi
igen, hurutosra, ha azt hívod hurutosnak, hogy "felköhög" valamit, és úgy "felszakad" köhögéskor a torkában valami. Amit valszeg visszanyelKép Szóval olyan jó ijesztően hangzik.
Jobbulást. Mindkettőtöknek.

Tündér
így bepalizni az embert! Simán elhittem!Kép Kép

na, megyek, fürcsitájm van.
tsók
e
ellimami
 
 


Lányok! Köszi a hozzászólást. Holnap megpróbálok lemenni az egészséges rendelésre, és rákérdezek az immunerősítőre a dokinál. Dorka is évekig szedte. Csak hát én se tudom, hogy a gyógyszerrel együtt lehet-e, ill. milyen kortól ajánlott.

Nelli
hnelli
 
 


Lenne egy kérdésem: egy 5,5-6 éves gyereknek kell mosogatni, söpörni, felmosni, stb.?
Kiváncsi lennék a véleményetekre.

Nelli
hnelli
 
 


Köszi az érdeklődést mindenkinek. Beki hála Istennek jól van, sokat beszél, növöget, stb. Ezen kívül sajna semmi jó nem történt az utolsó írásom óta. Talán most lábalunk ki a házassági válságunkból ami elég durva volt, egy pszichológus is elkelne. Vagyis semmi jó hír. És ma ellopták az összes pénzemet a pénztárcámból. Ha ezeket akarjátok hallgatni minden nap, akkor szívesen írok hasonló jókat KépKép.

Miszike
miszike
 
 


Miszike
sajnálom Kép én még ott tartok, hogy "jó feleség, jó anya" vagy, és minden nap meleg vacsival várod a férjed Kép Ezek szerint közben történt valami Kép
Annak viszont örülök, hgoy Beki jól van és szépen fejlődik Kép

Nelli
szerintem valamilyen vitaminkészítményt vagy homeopátiás immunkerősítőt lehet szedni az antibio-val együtt. De azért tényleg jobb, ha lemész a dokihoz és megkérded.
A takarítós kérdésre nem tudok mit mondani. Arra emléxem, hogy 4-5 évesen amíg anyu aludt reggel én titokban elmosogattam néha, hogy örömet szerezzek neki, de ez nem volt túl rendszeres.

Mókuska
nagyon nagy már LIli, és nagyon édi Kép

Andi
psandi
 
 


Nelli, szerintem lehet, de nem kell. A gyereknek óvodás korában természetes a játék, ami a környezete utánzására épül. Ezt lehet megtámogatni kisseprűvel, lapáttal, törölgetni hagyással. De megkövetelni csak sokkal később lehet a segítséget. Ill. nálunk a játékokat mégis csak el KELL tenni maguk után. És jó néven veszem, ha beágyaznak.

Na jöttök turkálni? Ki és mikor?

Csucsuka, én ezt a táblát, meg előtte a hottentottát nem tudom megfejteni. Kép

Miszike, Kép . Talán ez a mélypont, és már csak felfelé van? Reméljük.

sofka
sofka
 
 


MiszikeKép

Sajnálom, amin keresztülmészKép Drukk, hogy mielőbb sikerüljön rendezni a problémáitokatKép. Szerintem, ha úgy érzed, hogy jól esik kiadnod magadból a problémáidat, akkor miért ne írhatnál róla (persze csak amennyit meg akarsz osztani velünk). Azzal mindenki tisztában van, hogy az élet nem fenékig tejfel. Szóval ettől még nyugodtan jelentkezhetnél, hátha neked is jobb lesz. Ha pedig úgy érzed, hogy pszichológusra lenne szükséged, akkor ne habozz felkeresni egyet.

Pussssz
Tüni
tüni
 
 


Miszike! Nagyon sajnálatos, ami Veled történik. Remélem, hogy sikerül megoldani a problémátokat. Kívánok hozzá sok erőt és kitartást! És ahogy Tüni írta, gyere hozzánk gyakrabban, hátha tudunk segíteni.

Azért kérdeztem a segítést, mert két óvodástárs anyukája azzal kérkedett, hogy teljesen meg vannak a gyerekeikkel elégedve, mert elmosogatnak, felsöpörnek, felmosnak. És én elgondolkoztam, hogy én ilyet nem kérek a lányomtól még (persze, ha segít valamiben, örülök). Persze az elpakolásban segít, és a pici körüli dolgokban is. De hogy akkor legyek megelégedve vele, ha megcsinálja a házimunkát helyettem? Hát, nem tudom.

Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Húúú, de macerás ez a billentyűzettel netezés. Már egész jól kitapasztaltam hogy kell használni a tab-ot, hogy oda jussak ahova szeretnék Kép. Még mindig várom a felmentő csapatot a gépem ügyében Kép.
Bocsánat, nem tudok egyesével írni, mert itt bénázok, csak két dologra emlékszem hirtelen:

Miszike!
Szerintem is nyugodtan osszd meg velünk a gondjaidat (persze csak annyit, amennyit publikusnak gondolsz), hiszen ezért vagyunk Kép. Segítünk egymásnak és nem feltétlenül csak babaügyben.

Nelli!
Szerintem erőltetni nem szabad, csak esetleg rákérdezni, hogy van-e kedve a dologhoz, de elvárni még korai lenne. Amit leírtál az alapján Te is nyugodtan dicsekedhetsz, hiszen segít Neked ahol tud Kép.

Voltunk babalátogatóban (ahol a szülésnél a férjem is segédkezett - mármint Ő volt az ifjú apa sofőrje a kórházba és haza), annyira édes a kislány (és pici: 48 cm és 2800 gr. Levi 11 cem és 1 kg-val nagyobb volt), hogy bennem is feltámadt a vágy egy baba után. De egyelőre türelmes vagyok, majd később Kép.

Olvastam, hogy valaki érdeklődött a bécsi babaruhavásárlásról. Nekem még megvan a leírás, amit egyszer valaki írt a topikba. Nekem az lenne a kérdésem, hogy még megéri-e kimenni? Úgy gondoltam, hogy október végén kimennénk, mert akkor talán lesznek őszi leárazások és akkor talán kifoghatunk pár dolgot, amit télen is tudunk használni. Vagy rosszul okoskodom? Tudna valaki segíteni?
Gyorsan elkülödm, mielőtt elszáll a gépem.
Pusza, Virág és Levi
virga
 
 


Nelli!
Mikor enyémek voltak ebben a korban, még a babanet kezdete táján, nyitottam is egy topikot (önállóság, házimunka), ami valahol még biztos megvan, de nagyon kihalt, már akkor, lévén akkor még alig voltak nagyobbacska gyerkőcösök itt.
Nálunk kb 3 éve megy egy rendszer, azaz az ikrek 6 éves kora óta, aminek célja, hogy ösztönözzem őket a házimunkavégzésre. Ennek ellenére néha nagyon nem megy, olyankor jön a kényszerrendszer, amikor felváltva sorra kerülnek a mosogatásban. Biztos nem jó, ha kötelezően nap mint nap dolgozank 5 évesen, de az sem jó, ha sose kell, mert ahogy nőnek, egyre nehezebb rávenni őket! (legalábbis az enyémeknél ez volt). Amig kicsik, folyton segitenének. AHogy nagyobbak, egyre több más dolgot csinálnának, egyre kevésbé kell hozzá anya (főleg, ha hasonkorú tesójuk van), ha meg jön a suli, akkor meg hajlamos az ember -szegény, úgyis tanulnia kell- mottóval végképp nem befogni őket. És egyszer csak rádöbben, van 3 kamasz kölke, akik alig csinálnak valamit itthon.
Szerintem valami olyasmi az optimális, hogy apróbb és folyamatosan egyre bonyolultabb, de a gyerek számára érdekes dolgokba bevonni őket, legyen természetes számukra a maguk körüli teendők elvégzése. Ahogy megtanulnak evés előtt-után kezet mosni, wc használat után wct lehúzni, úgy meg tudnák tanulni ezeket is (levetett ruha elrakása, zokni gombolyitás stb).
Fő az egyensúly, a középút, nem elmenni egyik véglet felé sem.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


OFF Maci_2! Írtam mélt a profilodban lévő címre! Megkaptad? Mostanában megint olyan furcsán küldődnek el (illetve nem Kép) a leveleim!

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Latom lassan elokerul a csapat! Kép

Csucsuka
Irtam mailt, megkaptad? Nem surgos a lista,csak kerdezem!!!

Tunder
Hogy vagytok???? Persz,hogy jo a heten.Mongyuk csut du???

Apa penteken megtudta,hogy meg 3 embert szeretnenek meghallgatni a cegnel, igy mara tolodott a dontes.Felhivtak,hogy penteken lenne meg1 interiu (ugyanennel a cegnel) a termelesi fonokkel (vagy kivel... Kép ).Remelem ez azert jot jelent,hogy meg mindig erdekli oket...csak lenne mar dontes!!!

Docika
Merre vagy? Megjott mar a parod?

Miszike
En is nagyon sajnalom,hogy igy alakult az eletetek Kép De ezekszerint talan mar kifele labaltok nemigaz???? Sok sok erot!!! ++++++++++++ Kép Kép Kép

Beu
Merre jarsz? Kép

Velunk minden ok, csajszi egesz nap dumal, jon-megy. Kozben Franyoekkal vegre szemelyesen is meismerkedtunk! Kép Nagyon aranyosak!!! Kép
Csajszim egyre orditosabban akaratos. Es barmit teszek nem valtozik a nezete Kép Nyugtassatok meg,hogy ez masnal is igy van!!! Egyszeruen nem ismerek ra. Ha valami nem tetszik neki, visit mint akit nyuznak....be kellene mar szereznem valami fuldugot!!! Kép
S vegul egy korareggeli táncolós-jókedvű kep:
Kép
Jo ejt mindenkinek
Norka s Jazicsaj
norkini
 
 


Beu,
(így utólag is) nagyon boldog névnapot kívánunk Lőrincnek!!!!KépKépKép
Timici és Bence
timici
 
 


Norka! Megnyugtatlak, az én nagylányom is ilyen volt. 3 éves koráig hisztizett. Pici lányom már most "hisztizik", ha fel kell öltözni, vagy valamihez nem engedjük oda. De persze ez nála még nem olyan erős.
Egy jó tanács: Legyél nagyon következetes, mert az majd segít a jövőben. És próbálj egy kicsit gyerek nélkül kikapcsolódni, így türelmesebb leszel.

Lányok! Köszi a hozzászólást a segítés ügyében. Én is így gondolom. Szépen fokozatosan kell őt egyre több dologba bevonni.

Ma megyünk egészséges rendelésre. Kiváncsi vagyok, mit mond dokinéni a havi magas láz ügyében.
Mindenkinek jó napot!

Hova lett a hideg idő, amit beharangoztak?


Nelli
hnelli
 
 


Timici
Varom am a mailt!!! Kép

Nelli
Koszi, asszem a kovetkezetesseggel nincs gond...legalabbis altalaban Kép de jo hallani,hogy nalatok is volt-van ilyen!!!!

Lanyok
Jazi legujabb szava a "Sajnos".Tegnap maszkal egy ures soros dobozzal es mondja "Sajnos Apáé..." Kép

Mentem ebedet gyartani
Norka
norkini
 
 


Sziasztok!

Tündér!
Boldog szülinapot.

Elli!
Rámolás Kép ez nálunk is nagy divat.

Miszike!
Jól össze jött Neked, de most már csak jókat kívánok.

Sofka!
Mikor menjünk? Kép

Mennem kell.
puszi

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Gyors kérdésre ugrottam be. Most jöttünk meg a 15 hós oltásról. Zsaninak az MMR nagyon csúnyán piros lett az oltás után már 5 perccel. A doktornő azt mondta, hogy ilyet 2 évente egyet ha tapasztal és inkább csak allergiás babáknál. Zsani semmire nem allergiás, a tojást is szereti főve, sütve is (mert valami tojásfehérjét magyarázott a doktornő, hogy talá arra). Semmi ilyen reakciót nem tapasztaltam nála mikor azt kapott. De ha nem a tojásfehérjére jött ez elő akkor mire? Mert így oltás után 1 órával a vizesruha szépen lehúzta, már nem is látszik szúrás helye. Valami ötlet? Vagy nyugodjak meg hogy nem lett semmi baj, de mi van ha kövi oltásnál lesz probléma ebből?

Na rohanok mert követel a csaj...

Nadine

Nadine
KépKépKép
nadine
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?