Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Twist már lehet babázik...... :D Drukkok mennek!

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Zwistnek drukk...

Csajok!
Ha bent akartok lenni, amikor vizsgálják a lurkókat, NE HAGYJÁTOK MAGATOKAT, jogotok van ott lenni. Javasolhatjátok a dokiknak/nővéreknek az egészségügyi törvénnyel való ismerkedést. Nem küldhetnek ki!!!
vovanda
 
 


Twist hírek:

Megszületett Dorka! 3400 gramm, 51 cm. Twist azt írta, nagyon cuki.

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára skrisz72 2010.01.10 22:25-kor.

skrisz72
 
 

 
 

Isten hozott Dorka!

Kép

skrisz72
 
 


Twist:

Gratulálunk Dorka babához!


Lányok, mitől lehet Grétinek megduzzadva mind a 2 cicije? Nagyon picit de megvan, nagyon félek nehogy valami baja legyen. A csütörtöki oltáshoz lehet köze?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Éljen soká Dorka baba és szülei!!!

Nikó!
Ha nem érzékeny és nem jelzi, hgy fáj, akkor semmi. Előfordul.
vovanda
 
 


TWIST,
szívből gratula!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D Sok boldogságot Nektek!!! :D


Nikó,
sajna nem tudom :roll: de monnyon le!!!!

tillidian
 
 


Sziasztok!

Vanda:

Tuti nem fáj neki, meg nem is nedvedzik. Mi tápszeresek vagyunk kb, 2 hós koráig szopizott csak. már csak az egyiket látom olyannak de tényleg nem vészes. csak a dr. nénit sem akarom hívni mindíg nehogy kiakadjon milyen para anya vagyok, bár nem jellemző rá. A védőnőm csak a frászt hozná rám így őt kihagynám. Megvárom a mai napot ha holnap is duzzadtnak látom felhívom dr. nénit.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nem tudok részleteket, de Twist kórházi szereléséből ítélve, szerintem császár volt. Hacsak nem zöld hálóinge van. :roll:

Nekünk jó éjszakánk volt, Eszti fél 3-kor ébredt, és fél 5-kor volt hajlandó visszaaludni többszöri etetés és peluscsere után. :? Most meg fel kellett kelnem, mert segítenem kellett apának pakolni a kocsiba. Tudtam volna még alukálni egy picit... :(

skrisz72
 
 


Twist hatalmas gratula!!!!!
Dorka baba isten hozott!!
Jó egészséget és sok tejcit kívánok nektek!!!!

Kép

Kép
raniko
 
 


Twist: gratulálok Dorka babához! Jó egészséget és sok boldogságot nektek!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Twist! Nagy gratula!

Keny! Sok boldogságot!

Till! Édes pici Lencsilány. Ölellek.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Vanda! Nagyon szuper a videó. :cry:

Zsu! Üdv itt! Jó gömbölyödést! :wink:

Baba! Hogy vagy?

Kismamik? Anyukák? Hogy vagytok?

Ranikám! Te jössz. :wink:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok Csajok!

Twist!
Isten Hozta Dorka Babát!!!!!!!!!!!!!!!!!

Köszi mindenkinek aki gratulált nekünk az esküvő alkalmából!Minden úgy sikerült, ahogy elterveztük, hihetetlen boldog voltam, a babám nagyon jól viselkedett semmi bajom nem volt, még táncolni is tudtam, igaz hajnal 4-kor már azt sem tudtam hol vagyok a fáradságtól :lol:

Lenne 1 kélrdésem Ti, mikor hagytátok abba az utrót és hogyan?Én már lecsökkentettem napi 2x1-re.Szóval a 12.hét betöltése után 1xűen abbahagyom?Pénteken megyek a dokihoz majd megkérdezem tőle, de kíváncsi vagyok másokra is.Amúgy semmi bajom, a gyomrom már alig rendetlenkedik, és nem alszom annyit.Viszont időnként görcsöl a hasam, és húz a derekam, hasam még szinte nincs, és nem is híztam.

Baba!Bols!
Mizu veletek?
Igen mindjárt itt a 12. hét, én ezt el sem hiszem...

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny, utro ügyben én pont így csináltam, ahogy leírtad.
Sok boldogságot kívánok nektek!

skrisz72
 
 


Keny én az Utrót úgy csökkentettem, hogy 2 naponta 1 bogyót mindíg elvettem.
Szerintem a lényeg a fokozatosság!!
Hatalmas gratula az esküvőhöz,sok boldogságot!! :wink:

Hanna ne is mond na most lett tele a gatyóm!! :lol:
A korházi csomagom 80%-ba össze van téve.
A babaszoba is kb 80%-ba kész így nyugot vagyok! (már amennyire ilyenkor lehet) :roll:
Most nézem Olviér is már nagyfiú!! :D

Vettem már málanlevél teát és homeós bogyókat is.
Ki mokor kezdte el szedni vagy inni?

Kép

Kép
raniko
 
 


Köszönöm a kérdéseket:köhögés javult.
Néha émelygek, néha álomkóros vagyok, ha meg semmi bajom, akkor aggódok. :oops:

Keny, én így csökkentettem 3*2-ről: múlt hét hétfő 3*2
kedd 2-1-2
szerda-vas 2*2
mától 2*1

ez a 2*1 marad 1 hétig, majd 1*1. Én így tervezem.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


köszi a válaszokat!

Baba!
Szerdán Uh :P , jujj de kíváncsi vagyok :roll: ,a tünetekkel én is így vagyok, ha nincs semmi jön a para :oops:

KépKép

Kép
keny
 
 


Köszönöm a kérdéseket:köhögés javult.
Néha émelygek, néha álomkóros vagyok, ha meg semmi bajom, akkor aggódok. :oops:

Keny, én így csökkentettem 3*2-ről: múlt hét hétfő 3*2
kedd 2-1-2
szerda-vas 2*2
mától 2*1

ez a 2*1 marad 1 hétig, majd 1*1. Én így tervezem.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Na, ez sikerült 2x.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Rani, 36. héttől kezd el inni-enni.

Babim, már nagyon kíváncsi vagyok a babácskádra! És közben szépen megy az idő.... :lol:

Keny, neked is lassan letelik a bűvös 12 hét! :lol:

skrisz72
 
 


Skrisz lenne még ehet egy kérdésem.
Most ugye 35. hétbe vagyok vándorlok a 36. hét felé.
Ezt a 36. hetet hogy érted?
Ezzel a védőnő is és a szülésznő is megkavart.
Vasárnap leszek 36. hetes ugye és akkor vándorlok a 37. hét felé, szóval akkor már ami majd most jön hétfő kezdjem el vagy a betöltött 36. hét után. :roll:
Ezőrre is ezer bocs a hülye kérdésért de ezzel engem úgy meg tudnak zavarni, most vizsont úgy érzem magam, ahogy ezt leírtam mint egy nem 100-as. :roll: :roll:
Ja és még egy.
Van ugye teám ami gyógynövényes és van homeós bogyóm is.
Azt mondta a védőnő hogy a homeóst nem lehet a gyógynövényessel együtt szedni.
Szerintetek?
Ki mit szedett ivott?
Vettem gát masszázs olajat is azt mikortól?
Na tényleg tiszta ketyósnak néztek a sok hülye kérdés miatt,de egy a mentségem még soha nem szültem és nem voltam terhes, KEZDŐ vagyok! :roll: :oops: :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Keny: gratulálok! :D Az utrót én úgy hagytam el (orvosi utasításra), hogy 3 naponta csökkentettem 1 golyóval.

Rani: azért jó érzés, hogy te vagy a következő, nem?! :lol:

Nekem ma délben nagyon jó dolgom volt! Beállított a védőnő és segített etetni! Így mindenki jól járt, ő végre babázhatott, a lányoknak nem a hordozóban kellett enniük, hanem ölben lehettek és nekem is könnyebb volt. Mondtam is, hogy minden délben szeretettel várom, ha épp nincs más dolga! :lol:

Kép Játszunk
Kép Hanga
Kép Alexa Kép Hanga éhes-megeszi a tesót

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi, nagyon édesek.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Timi, de drágák! :lol:

Rani, a betöltött 36. héttől, azaz hétfőn kezdd el! Én ittam a málnalevél teát és ettem mellé a homeós bogyókat is. Nekem nem mondták, hogy együtt ne.

skrisz72
 
 


Timi nagyon szépek a lányok!
Háááát fura érzés, hogy én jövök a táblázatba (ha minden igaz). :roll:
Tele a gatyóm! :lol:

Skrisz köszi akkor hétfőn kezdem!! :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Twist, szívből gratulálunk, jó egészséget, sok tejcsit!

Vandus! Videó megható, megkönnyeztem, olyan messzi már az 1 évvel ezelőtti tél, de azért feltolulnak az emlékek.
Kiscsaj még mindig kötekszik, most Norbika bebújik a sarokba 1-2 játékkal, de az a gond, hogy Kircsi mindenhonnan elrángatja. Ha ül a vízilovon, lelöki, játékait elveszi. Mindig mutatjuk neki, hogy simóka-simóka, simogassa a tesót, remélem, nem marad mindig így.

Timi, úszást 8 hósan kezdtük, augusztusban, de 3 hótól lehet menni. Ikrekkel nem egyszerű, mi megvártuk a nyarat+előtte kipróbáltuk a strandon a pancsizást.

Rani, te jössz! Csak bátran előre!

Lakás romokban, a tapétacsík végleg megadta magát, miután Kisnorbi magára tekerte. Hűtőgép elromlott, tegnap odalett a húsleves. Ha úszni megyünk, megfőzök előre szombaton, de nem jött össze. Alig tudtuk a maradék kajcsit összehozni a családnak. Ma megjavították a gépet, így újult erővel vágok neki a hétnek.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Bocs Lányok, csak az utolsó oldalt futottam át :oops:

Twist!
Hatalmas gratula Dorka-babához! Majd gyere mesélni!! :D

Timi!
Nagyon szép kislányaid vannak! :) Hajrá kistesó!! Én is körberöhögtem a dokim fejét, mikor jött a 6 hetes kontrollon a fogamzásgátlásos ötletével :D

Rani!
Én terveztem a málnalevél teát, de nem ittam végül. Utólag, -persze ezt nem tudja előre az ember-, nem is lett volna rá semmi szükségem. Én azért nem ittam, mert elég hamar el kezdtem kinyílni. Na meg semmi gusztusom nem volt hozzá :oops:

Nikó!
Én passzolom a kérdést, eddig csak újszülötteknél hallottam ilyesmiről :shock:

Hanna!
Készültök már a szülinapozásra?? Mik a tervek? :)

Keny!
Gratulálok, sok boldogságot kívánok Nektek!! :D
Én nagyon elhúztam a progiszedést, de az én esetem speciális volt, nem is okoskodnék bele az te "utrózásodba" :roll:

Kölkömet kicsapta a barack :? Viszont megint igen szépen gyarapodott (32 dkg/hét), gondolkozom, hogy elhagyjam e a Sinlacot, de annyira imádja, repdes mikor látja, hogy csinálom, olyan édes :) És végig énekel, míg kanalazzuk be :D

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok Anyukák és Kismamik!

Twist, itt is gratula!

Timi, nagyon édesek a lánykák!

Keny, émelygés elmúlt, álmosság néha-néha, de semmi más tünet.

Baba, szerdán ismét láthatod babácskádat, nagyon kiváncsi vagyok.

Raniko, lassan Te következel. :D

Hunci, köszi a táblát! Hihetetlen látni magam a kismamis táblicskuban.

Vovanda, nagyon klassz a videó, elpityeredtem rajta.

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Twist,
gratuláció!

Rani,
most már tényleg te jössz! :)

Baba, Keny,
na aztán nem is sokára ti! :wink:

az Utro-t vmi annyira hülyén kellett csökkentenem, hogy akkoris fel kellett írnom :roll:

uh-khoz +++++++++++

Timi,
:) :)


mi ma megjértunk a Péterfyt, nem a szervezés csúcsa volt (nem az én bénázásomból!), de nem untatom vele a topicot.
szemecskék rendben, az a lényeg! :lol: ROP miatt kcsiit tojtam.
mikor bementem a kiscsajért, ott feszített a drnő ölében, dőltek rajta a röhögéstől, olyat műsorozott, cuki volt, alig akarták visszaadni :lol:

amin kicsit kiakadtam, hogy közvetlenül mellette háziorvosi rendelés, beteg felnőttek várakoztak... :?

angel37
 
 


Halihó!
Keny!
Gratula, sok boldogságot!

Babásoknak jó pocakosodást (bocsánat, ez most nem megy név szerint)...

Szöcske!
Jobb lesz, előbb-utóbb Norbinak is kinyílik a csipája és visszacsap. Nem lesz gond, meglátod.
A tapétás sztorin röhögtem egyet, bocsi. :oops: És hülye hűtő...

Mi fejlődésneurológián voltunk ma,elvileg rendben vannak, mégis korai fejlesztőbe akarnak küldeni minket. Nem nagyon értem, miért. Szerintem kiröhögnek, ha odamegyek...
vovanda
 
 


Szöcske!
Nálatok aztán zajlik az élet!! hütő...de bosszantó. Norbi mit szól a szekáláshoz??

Angel!
Azért visszakaptad a csajt???? Szemecskék...szuper!! :D

Vanda!

Korai fejlesztő?? Oda nagy gubancokkal mennek a babák, nem?? :shock: De lehet el vagyok tájolva... :oops:

Lányok, nincs valakinek meg ez a babaszakácskönyv, amit innen lehet letölteni?? http://www.kismamablog.hu/konyvek
Nem tudom letölteni, mert bemondta a progi hozzá az unalmast, és béna vagyok megszerelni, e-mailre meg nem akarok várni.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


a korai fejlesztőben teljesen "egészséges" gyerekeket is kezelnek, ugyanúgy, ahogy a brhg-nél vagy a pethőben is

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lois! Szegény, ő a hátrányos helyzetű a családban, sírdogál, aztán elbújik. Néha olyan tehetetlennek érzem magam, sajnálom a kisöcsit, de Kircsikére sem tudok haragudni, olyan, mint egy vasgyúró.

Vandus! Hogy kerültetek a fejlneuróra?

Angel, nálunk a szemészet a felnőtt fül-orr-gégével van együtt. Gondolhatod, egy folyosón a krákogó, köhécselő, fülfolyásos betegekkel! Ráadásul a folyosó legvégén, se egy ajtó-ablak, oda szorul a jó kis szűrt levegő.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


http://www.vitalitas.hu/konyvek/bab/babetr2.htm

http://www.kismamablog.hu/szakacskonyv2.pdf

http://www.andrea78.eoldal.hu/cikkek/baba--_kis_mama-taplalkozas/hozzataplalas

http://www.hoxa.hu/?p1=recept_lista&kateg=21

Lois, itt van néhány szakácskönyv, nem tudom, közte van-e, amit kerestél. Érdemes olvasgatni és főzőcskézni, nem nagy ördöngősség, ha belejön az ember.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcsi!
3 havonta jártunk eddig, most 4 hónap múlva kell visszamennünk. Mivel korák, figyelik a fejlődésüket.
Az okot nem értem, szerintem már lemaradásuk sincs mozgásban, a kiscsajom pluszba már kezd beszélni (apa, anya, baba) és amit használ, azt jól használja (tessék tete, kérem=ké). Szerintem kicsit túl van ez spirázva, a dokinő, akihez járunk, sógorom kolléganője volt évekig. Mindegy, elmegyünk, legfeljebb kiröhögnek.
vovanda
 
 


Pusz, bekukk! :D

Hanna,
köszönjük!!! :oops:

Lois,
mi is jártunk Vackorral korai fejlesztőbe (a Czeizel Barbaráéba), nagy gond nem volt :wink: )

Angel,
örülök, hogy jól vagytok! :P

Timi,
nagyon drágák!!! :D :D :D

Raniko,
nyugiiii :lol:

Lencsim: holnap leszünk 3 hónaposak :wink: Jelentem: 5250 gr :wink:

tillidian
 
 


Vanda,
:shock:
én si úgy tudom, kifejezetten küldeni csak a gázabb eseteket szokták... na Réka egyáltalán nem az, tök rendben van, nem?
én is beszéltem velük egyszer, emrt gondoltam ártani nem árthat, meg közel is volt, de mondták, hogy ők itt halmozottan sérültekkel foglalkoznak.

Lois,
ja, vissza! :lol:
Sinlac így bejött? kakának nem tett be? :roll:

anyutól kaptam egy babakonyhás könyvet, jó is,hogy írod, megkeresem.

Szöcsi,
na az is szép :roll:

Bols,
:D :D üdv a táblában is!

Tilli,
:D
eszembe jutottatok! :wink:

angel37
 
 


Twist,
Gratula Dorka babához!!!!!

Keny,
sok Boldogságot és Boldogságos Babavárást!!!!

Timi,
cukik a lánykák :P

Angel,
örülök, h jól van Dióbaba :D

Pocaknövesztőknek jó pocakosodást!
Mamiknak és a babáknak meg csuda szépet és jót!

Mi holnap befekszünk, nagyon elkezdtem vizesedni, aztán majd meglátjuk a végéig maradunk e vagy még hazajöhetek természetesen saját felelősségre. Szóval szorítsatok lányok, hogy még legalább 2 étig benn maradjanak a babók. Amennyiben akció van majd Bella hozza a híreket :wink:

puszi Mindenkinek

KépKép
tobi
 
 


Tilli tudnál nekem segíteni, hogy hogy ment nálatok az össejtlevétel?
Itt van a tatyó ahozzá adott cumokkal.
Van két jégaksi is.
A két jégaksit a mélyhűtőbe kell tenni, és ha le vették a vért akkor a tatyóba hova tettétek, mert úgy tudom vugyázni kell ne fagyon meg a cucc.
Vagy az aksikat elég hűtő hidegbe tenni? :roll:
Jó lenne nem el baltázni. :roll:
Ti futárt hívtatok?
Mindent köszi előre is.

Kép

Kép
raniko
 
 


Tobi drága menek a drukkok még 2 hétre vagy ha akarod még tovább is! :wink:
Lányok senki nem szül a Sz.Imrébe?
Egyedül leszek? :roll: :oops:

Kép

Kép
raniko
 
 


Tobi,
húúú, holnap kerek 34? :shock: :lol:
ügyesek vagytok!!
tudom, én már máshogy látom, de már ez is tökjó! :oops: de azért legyen még két hét! 8)

angel37
 
 


Tobi,
megadrukkkk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Raniko,
a jégaksit NEM SZABAD hűteni!!! Isten ments! (Max nyáron kellene, ha 40 fok van) Nem is tudom, miért adták...
A táskát mindenestől a szülésznő kezébe nyomod, ő veszi le az őssejt-mintát! De előtte nem árt, ha szépen megkéred! :wink:
(ha pedig véletlen császár lenne, akkor a műtős asszisztenseknek kell odaadni, mert ugye ott a szülésznőnek nem sok tennivalója akad...)

Mi nem futárt hívtunk, hanem Apa vitte be, a táskán rajta van a pontos cím, meg telefonszám (éjjel-nappal hívható), ha elakadnátok...Ja, és a sok kitöltendő papírt, amit adtak, otthon ne felejtsd, azt is a szülésznő+orvos töltik ki a szülés után rögtön!

tillidian
 
 


Tobikám, nagyon drukkolok nektek, hogy még min. 2 hétig bent maradjanak a Picúrok!++++++++++++++++++++++++++

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Tilli köszi az infókat!
Azt hittem hogy azt fagyasztani kell mert valami 14 fokkörüli hőt mondtak amin jó ha szállítják a vért.
:roll:
Szóval akkor nem kell hűteni a táskát?

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Még nem olvastam vissza,csak gyorsan Twistnek:

Szívből gratulálok,és sok boldogságot,és sok tejcsit kívánok! :D
Vendég
 


Tobi!
Hajrá nektek!!! Kitartás, pikk-pakk ikres anyuka leszel!

Angel!
Nálunk a korai fejlesztőben van a sima gyógytornától kezdve minden, egy helyre tömbösítették. Ikres kollégámék is oda járnak tornázni, kértem őket, hogy kérdezzenek rá, kell -e mennünk, kell -e még valami papír stb.
És nem kell pirulni, ikreknél az a 34 hét már nagyon jónak számít. Pont tegnap találkoztam fejlődésneurón 26 hétre született ikrekkel (minden rendben velük, kis torna kell), meg tudnék még mesélni, csak nem akarok. Ha ma születnének Tobi babái, már az sem lenne gáz, én nem töltöttem be még a 34 hetet sem.
vovanda
 
 


Tobikám,hajrá még két hét :D Ügyesek vagytok nagyon!!! :D

Rani,mi fagyaztottuk a jégaksit,igaz augusztus volt,de nekünk ezt mondták.Féltem is,nehogy itthon maradjon.Aztán odaadtam a szülésznőnek,de elötte mindenképp már szólj,hogy lesz levétel.Nekünk futár jött érte,de mi szlovákiába fagyasztatunk.

Till,boldog 3.hónapot :D
Vendég
 


Vanda,
persze, nem ugyanazok a fejlesztők sem.
elvileg akikkel én beszéltem, ők is úgy hirdetik magukat, hogy bárkivel foglalkoznak, gyanítom, hogy full, és csak azokat fogadják, akinek jobban szüksége van rá...

szuper, hogy jól vannak az ikrek! :)
(sajna az se mindegy, mit fog ki egy baba, mi a tipikus korabajok közül a bélelhaláson kívül asszem mindent... :roll: meg nem lett vízfejű. ehhez képest végülis szavam se lehet, igazából mi is csak tornázunk)

én 31. hétre születtem, kutya nem fejlesztett rajtam semmit, lehetőségek se voltak, mint ma - semmi bajom :D vagyis ami van, nem emiatt :wink:

angel37
 
 


Angel!
Privi megy.
vovanda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: