Új privát üzeneted érkezett!

Iszok én, mint a gödény, teát. Nincs szárazság. :)
Gyerekek nagyon durva méretü pocakom van már most. Ez egyre durvább. Minden gyereknél egyre korábban látszik, de ez azért már tényleg túlzás. :) Egy ilyen pici lénynek minek kell egy 15 szobás villa parkkal és uszodával? Ez nem túl szerény... :)
Ilyenkor örülök, hogy csak a fürdöszobában van tükrünk és az sem egészalakos. :)
A 25 kg plusz nálam eddig mindig megvolt, pedig nem olyan jó dolog ám. Fura módon a bálna jobban bírta a lépcsözést, mint az elefánt.
Ma de. a legnagyobb káosz és hangzavar közepén bealudtam. Tiszta álomkóros vagyok. A vasammal nem foglalkozok, csak ha 10 alá esik, de ez még sose történt eddig meg. Minden terhesség alatt 10,5 és 12,5 között mozog. Nem vagyok mágnesezhetö, talán ezért nem is vagyok sokaknak vonzó... :)

Barbi
Vendég
 


Csillag, baszki, ne már! Semmi sem hatásos? Mit próbáltál?[/quote]

-reggel felkeltem,ittam langyos vizet...majdnem meleget.
-szilvalekvárt eszem
-meggy lekvárt is ettem
-100%-os almalé ivászat...alma evészet
-sok,sok víz
- :( olajat is ittam :( (csak egy kanállal)
-savanyúkáposzta
és kipróbáltam a langyos tejbe való szörpöt is.... ezt ma délben ittam vagy 1 litert)
AZÓTA sincs semmi javulás!!!
ez már az 5. nap...jajj nekem :(

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


elegem van!!!!!!

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 

 
 

Csillag, glicerines kúp!!! Vény nélkül kapható. Ha ez sem segít, beöntés! Nagyon komoly, 5 nap az sok. Nem akarom rád a frászt, remélem, már a wc-n ülsz, de ha nem..., akkor fentiek!

maccs01
 
 


Na csajok!

Éppen hogy leírtam az utolsó üzenetemet...kijelentkeztem...
Gondoltam elmegyek megpróbálom...
Nagyon nehéz szülés volt!!!-Aztaaaaaaaaaaaaaa...pf
De végre megkönyebbültem egy kicsit.
Hogy melyik gyógymód használt? - a fene tudja....ennyi minden után csoda lett volna ha nem születik eredmény! :D
Most nagyon boldogságos vagyok.
Remélem most már minden rendben lesz...

Még Egyszer köszönöm a tippekjet!

Ha ti nem lennétek.....

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Na, most már én is megkönnyebbültem :lol:

maccs01
 
 


[quote="maccs01"]C írta:maccs01sillag, glicerines kúp!!! Vény nélkül kapható. Ha ez sem segít, beöntés! Nagyon komoly, 5 nap az sok. Nem akarom rád a frászt, remélem, már a wc-n ülsz, de ha nem..., akkor fentiek!


igen maccs-már azon gondolkoztam,találtam is itthon 2db-ot...hogy ez előbb nem jutott eszembe!!!
Fél éve vigyáztam egy babóra és ez még az övé volt...

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


köszike a drukkot...ez nagyon durva dolog!

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Kép

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


:mrgreen:

maccs01
 
 


Schopin,Barbi,25 kg ill.67 ről 96 ra :shock: tartok tőle hogy én se úszom meg a dolgot...(a már mostani 4 kg-al...bár ebben benne van az életmódváltás és a karácsony is ugye...)
Barbi hogy hívják a gyerekeid? Lehet írtad már...de nem rémlik....

Csillag :D figyelj oda jobban hogy minden nap menj vc-re.... akkor nem lesz ekkora szenvedés a vége....nekem beválnak ezek a módszerek,no meg majd megyünk tornára az lesz csak igazán jó :wink: a séta is segít.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi!
Mennék én...de nem gyün semmi :(
Igen valóban kellene a mozgás is...de marha hideg van kint :(
Na majd a torna.... :)

Egyébként nekem sajna a 2 gyermekemnél is voltak gondjaim a székeléssel :(
A másik dolog ami fura:
-Én a terhességeim alatt (8hónapig) állandóan "náthás" vagyok...eldugult orr éjszakai nem alvások ez miatt...párásítottam..stb...egyedül az orcsepp használ...de a fiamnál függőséget okozott :(
Ezek a tengeri sós bizgerentyűk lótúrót sem érnek nekem....
Sajna ilyen kifordított emberi lény vagyok terhesség alatt....de ez a normális nálam... :(
Mihelyt ezek a tünetek szűnnek...gondok vannak :S
De igyekszem minnél több rostosat bevinni,hogy ne szenvedjek ennyit...ez nagyon rossz!!!
Na de nem adom fel...lesz ez még így sem :)
Puszóka

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


csillag Kép

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
gtunde75
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni.Aug.1.-re várjuk a babát.Nekünk ő már a második.Az első lombikkal lett,ketteske spontán jött úgy hogy már nem is reménykedtünk benne hogy lesz tesó.

Andi

Kép

Kép
dávidanya
 
 


Csillag!

Nehéz szülés volt? :) Szegénykém! Teljesen átérzem szorult helyzeted!
Az én drága kislányom is dugót nyelt, már sokadik napja nem jön ki belöle a végtermék, akkora a hasa és olyan feszes, hogy az rémes! Mi is kínlódunk mindenfélével, de eddig nincs eredménye. Ha holnap se lesz semmi határozott kézzel fogható elképzelés, akkor viszem a gyerekorvoshoz megint ürgét önteni. Tavaly már volt egy ilyen figura, hát idénre is kell a motiváció. :)
Évi a gyerekeim: Enikö (7), Imola (5), Regölö (3), Dömötör (1). Mindig két éves turnusok, egy havi elörecsúszással. Mindig eltervezem és együttesen kivitelezzük eddig igen sikeresen a két éves fázisokat. A párom német létére imádja az ö-ket és a gyerekek neveit is ö kereste ki a legutolsó kivételével, mert az olyan gyorsan kellett, hogy nem volt idönk egyeztetni. Már most bonyodalmas lesz 3 szótagos, aránylag ritka, jól kiejthetö és írható, angolul-németül-magyarul félreértésre nem okot adó nevet találni. Majd azért igyekszünk.

Álmos vagyok a változatosság kedvéért, pedig hol van még a lefekvés ideje!?

Barbi
Vendég
 


Dávidanya/Andi,szia!!Gratula a kistesóhoz! Csodás hogy spontán jött.

Barbi,érdekes nevek...a Regölö magyar név? és ezek könnyen kieejthetőek pl angoloknak? Bocs ha hülyéket kérdezek csak ez merült fel. A lányneveitek nagyon szépek.
És szoktatok járni azért Mo-ra?

Mivel mi már csak 2 évet leszünk itthon gyeden,tervünk hogy kistesó pont kb akkor jöjjön mikor az lejárna :) Így Barbi majd adj tanácsot mikor is kell legyártani
:wink: Így többet lennék itthon a gyerekkel,gyerekekkel.
Persze az is lehet hogy addigra nyerek a lottón, és végteleníthetem magam itthon. (fura is lenne...)
De most ellenőriztem a 5,6-os lottót is,és nem nyert... :(

Pécsiek tudja valaki merre van a Módszertani Bölcsöde?

Sétáltunk egy nagyot apával,igaz csak 40 percet de azt kitartóan
fagyos szélben :?
Most nézünk majd pár rész Beugrót. Az ebédünk pizza volt és a vacsi is az lesz :) ez egy ilyen nap.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


a gmailes fiókra küldtem pár babás dolgot.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Csillag, tudomásom szerint a túlzott mértékben fogyasztott élelmi rost is fog..., de javítsatok ki, ha nem így van. Arany középút :)

Andi, légy üdvözölve körünkben, gratulálok a 2. csemetéhez! Remélem, hogy jó és hasznos társaság leszünk!

Barbi, kúpot nem szoktatok bevetni? Ricsinél már a lehetséges használat felvetése is eredményes :) Nekünk van itthon, de csak kiskorában volt gyakorlat.

Évi, akkor csak minden második héten gyarapodj kicsit :)
Én amondó vagyok, hogy +15-20 kiló teljesen elfogadható a 9 hónap alatt, úgyhogy légyszíves elosztani! :lol: Ebből majd lejön a baba a mindenféle tartozékokkal, így rajtad marad mondjuk 5. Teljesen jó. A stressztől, ami első gyerekkel jár, nos, úgy egy hónap alatt megszabadulsz minden felesleges dekától. Jó mi? :mrgreen: Remélem, hasznos voltam... :)

maccs01
 
 


Kismama tornák Pécsett:
VÁRANDÓS TORNA

* Anikó utcai iskola. 7632 Pécs, Anikó u. 1. Pál Gyuláné védőnő.
Érdeklődni: 72/547-888, 20/525-82-33,
* 7627 Pécs, Derűs u. 8-10. Kulicsek Ildikó védőnő.
Érdeklődni: 20/534-9398, 72/213-833/267.
* Módszertani Bölcsőde. 7624 Pécs, Budai N. A. u. 3/5. Bálintné Szabó Mariann védőnő
Érdeklődni: 72/522-503. 72/255-833/456-os m.
* 500. Sz. Angszter József Szakképzô Iskola Petôfi úti épületének kis tornaterme. Kovács Viktória gyógytestnevelô, aerobic edzô.
Októbertôl Sz.: 17.00–18.00 óráig. 400Ft/alkalom. 20/9925-154.
* PTE ÁOK Szülészeti és Nõgyógyászati Klinika. 7624 Pécs, Édesanyák útja 17. Régi ép. 3. e. Füge Istvánné (Kati) gyógytornász.
A programot a klinikán szültek TAJ-kártyával ingyenesen vehetik igénybe. Érdeklődni: 72/536-001/5110-es mellék
* REMO Rehabilitációs Központ, Pécs Váradi Antal utca 12. Molich Emese, gyógytornász
H, Sz: délután. Ár: 500 Ft, Bejelentkezés: 30/54-66-316
* Szülés alatti légzéstechnikák, testhelyzetek, masszázs gyakorlása a pároddal, praktikus tanácsok a szülés utáni regenerálódáshoz.
Füge Katalin gyógytornász, szülésfelkészítő-oktató. Jelentkezés: 30/281-7361
fugekati@freemail.hu

KISMAMA-PILATES, F3 Fitness Center Munkácsy u. 33. Kovács Klaudia Éva (aerobik-, pilates- kismamapilates edzõ, gyermekkori-mozgásfejlesztõ),
Jóga és gimnasztika alapú mozgás, erõsítés, nyújtás, légzéstechnika nyugodt kellemes zenére.
Személyi edzésre is van lehetoség!
K: 11.00–12.00, P: 19.00–20.00 óráig
650ft/alkalom. 20/395-7576.


JÓGA Jógakuckó. Dénes Györgyné Zsóka természetgyógyász, jógaoktató. Jóga kismamáknak
is, a szülés megkönnyítésére. Légzôgyakorlatok, lazítás a testnek és a léleknek.
Csatlakozni lehet elôzetes megbeszélés, egyeztetés után.
H–P: reggel és este. 500 Ft/alk.,
3.000 Ft/8 alkalom.
30/858-30-78, 20/336-95-85

(a Kanga egyesület honlapjáról)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Maccs,legyen igazad

:wink:

A védőnő naná 6-8-10 kg hízást mondott normálisnak...hümmögtem.
A 6 lassan meglesz :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Andi! üdv köztünk!!!

Évi azért ne könyveld még el a két évet!!! a "nyugati"országokban max 6 hónapot maradnak otthon... Olaszországban ebből is csak 3 hónapra kapnak lóvét, a második 3 hónapra semmit!

egyébként nálunk a cégemnél egy hasonló beosztású kolléganőm nálam egy héttel tart előrébb a terhességben... a főnököm ígért nekünk egy baba-mama szobát, így viszonylag gyorsan vissza tudunk menni dolgozni és bölcsi se kell vagy babysitter... :lol: :lol: :lol: a gyerekek meg jól ellesznek együtt a járókában... egyikünk se az az otthon ülős fajta, max 6 hónapot tervezek itthon maradni, de ha tudok, előbb megyek!

módszertani bölcsi??? még sose hallottam róla...

Kép
gtunde75
 
 


Védőnője válogatja. Nem Szentírás, amit mondanak, nehogy emiatt izgasd magad, van elég foglalkoznivalód (szerintem ilyen szó nincs is).

maccs01
 
 


Tünde...hm...azt akarod mondani hogy akár már 3 v.6 hónapos gyermek mellől is visszamehetek majd 12 órázni?
:roll: jól hangzik.

Te mivel foglalkozol különben?Ha megkérdezhetem.
Az jó ha van hasonló korú kismama a közelben.

Közben megtaláltam a Bölcsödét,feljebb bemásoltam a pécsi tornákat.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


igen láttam... eszerint rengeteg helyen van torna...

ha Gyes-re váltasz, visszamehetsz dolgozni a jelen állapot szerint... hogy mit hogyan változtatnak, azt nem tudom... de ha itt lesz az ideje, mindennek utánakérdezek... első kézből kapok infókat a TB-től... 6 évig ott dolgoztam, többek között TGYS-t,GYED-et, táppénzt bíráltam el és számfejtettem... szóval ha ez ügyben bárkinek bármilyen infóra szüksége van, kérdezzen! ne a védőnőt és az ismerősöket, mert esetleg nem jót mondanak!

jó egy ilyen a háznál!!! :wink: :wink: :wink: :wink:

Kép
gtunde75
 
 


Évi nyilván 12 órás munkarendbe az ember nem megy vissza dolgozni egy pici baba mellől, de én szerencsére irodában dolgozok, 8 órában, de dolgozhatk 6 vagy 4 órában is, ez nálam megállapodás kérdése...
gazdasági vezető vagyok egy 50 fős vállalkozásnál...

Kép
gtunde75
 
 


Evi, én annyit mondok, minden védőnő ezt szajkózza, de ne törődj velük. Majd lefogyod. Ha tudod, mérsékeld, de ha nem megy, ne idegeskedj rajta.
xtina75
 
 


Tünde bizony jól jössz a háznál :) Irok is privit neked...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


ment a válasz! ha nem érthető, nyugodtan írd meg!

Kép
gtunde75
 
 


Érthető. És köszi szépen. Hááát,biza én nem megyek vissza 1 napra se,tervek szerint(tervek, inkább lehetőségeket kéne írjak. Már fel is vettek vkit a státuszomra... :? ami kicsit fura,mert így esélyem sincs. Na mindegy)
Borzasztó nagy különbség mondjuk nem volt a 2008 és 2009 között.

De így a táppénz lesz a Gyedem alapja?Az fura,nem? :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Hát nem tudom, ha már a mocskos anyagiakat nézzük 2005-től két évig annyit kaptam gyed-del és családi pótlékkal havonta, mint a nettó havi jövedelmem volt, márpedig be sem kellett mennem dolgozni. Enzónál már kevesebb, viszont a különbség nem jelentős. Első fél évben hiányzott, hogy valamit letegyek az asztalra, de itthon is magamra találtam, nem volt túl nehéz :).
Angliában általában szülés után 1-3 hónappal visszamennek dolgozni, hasonló a rendszer, mint fent említettek. Gondolom, nehéz lehet megoldani az anyatejes táplálást ilyen rendszerben.

maccs01
 
 


Évi nem-nem! a GYED alapja a szerződés szerinti bér!!! az ilyen ellátások alapja mindig BÉR JELLEGŰ kifizetés! a táppénz, TGYS, GYED nem bér jellegű! ha az irányadó időszakban nincs bérjellegű kifizetés, akkor a szerződés szerinti bért veszik figyelembe!!!

Kép
gtunde75
 
 


maccs hát igen...kint többnyire sz*rnak az anyatejes táplálásra... sőőőőőt..ennél furább dolgok is vannak... Írországban van egy kismama ismim...mesélte, ott alig uh-znak... down szűrés is csak magánpraxisban van rengeteg pénzért! ha beteg baba születik, rántanak egyet a vállukon... kiakasztó!!!

Kép
gtunde75
 
 


Tünde, ez felháborító! Pedig nem tartom elmaradott országnak..., szerintem valahol itt is a politika a ludas. Nem akarok politizálni, eszemben sincs, de nagyon meglepő, hogy hozzájuk képest sokkal nagyobb biztonságtudatban várhatjuk a babákat!

maccs01
 
 


bizony! a tapasztalat azt mutatja, hogy bár olyan az eü-nk, amilyen... nálunk foglalkoznak a legtöbbet a kismamákkal!!! itt rengeteg az uh és a sok szűrővizsgálat... ott meg vagy otthagyod a magánrendelőben a fél vagyonodat, vagy lutri... :( amit persze szerencsétlen gyerek szív meg a végén...

Kép
gtunde75
 
 


Szerződés szerinti bért,ez nem hangzik olyan jól. :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


:? :roll:

Kép
gtunde75
 
 


Most javítsatok ki, de én régebben azt olvastam pl., hogy Angliában nem mondhatja meg neked a doki a baba nemét a pocakban. Lehet, hogy hülyeség, de én akkor olvastam, mikor 2005-ben kerestem valami tesztet, ami kimutatja a terhesség 12. hetétől, hogy fiú v. lány az utód. Mi mindkétszer kb. a 18. héten v. később tudtuk meg biztosra ezt. Akkor még nem találtam meg ezt Mo-on, ma már igen, itt a babaneten is van, akinél be lehet szerezni, csak ez az infó úgy megmaradt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maccs01 2010.01.03 20:00-kor.

maccs01
 
 


Egy másik topikon van egy csaj,Angliában él és nemrég voltak 4d-n...és így tudják a nemét.

Az a teszt meg nagyon drága,nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


10e cirka. Nem olcsó, elvégzése nem rázva, csak keverve (jég nélkül:)). Ha szerencséd van, 12. heti uh-n akár mondhatnak egy 70%-os tippet, avagy 4D-n sokaknál biztosan látszott júliusiaknál. A fiúknál egyértelműen korábban lehetséges ez a megállapítás :), persze, ha szerencsésen fordul, bele a kamerába :)

maccs01
 
 


12.hetire egy bunkó helyre megyek :( :( Ott esélytelen kérdezni is :? ahogy észrevettem.
4d-t pedig kb 23-24 hétnél tervezzük,akkor már a férjemnek is tetszenek amilyen babásak :)
de esélyként ott van a 18.heti :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Babateszt a pici nemének korai megállapítására = 9600 Ft.
xtina75
 
 


sokaknál biztosan látszott - úgy értem, hogy a 0-hoz képest :) Tehát 2-3 fő.

maccs01
 
 


Hm...10 ezer...nem is annyira vészes. és tuti????

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Babateszt leírása:

Intelligender baba teszt, mely a terhesség 10. hetétől több, mint 90%-os biztonsággal megmutatja, hogy kislány vagy kisfiú a pocaklakód.

Használata egyszerű, a dobozban található pohárkába vizeletet kell felfogni, majd a tartozék fecskendővel fel kell szívni 20 ml vizeletet, ezután a fiola tetejét levesszük, és beleengedjük a vizeletet. A vizeletet és a fiolában található porszerűséget óvatosan, körkörös mozdulatokkal megkeverjük (rázni tilos), letesszük, és 10 percig állni kell hagyni.

Ezután pedig már csak le kell olvasni az eredményt, melyet a fiola két oldalán található matricák segítenek.

Eredmény:

-zöldes, sötétesebb színű folyadék = kisfiút vársz

-sárgás, világosabb színű folyadék = kislányt vársz.
xtina75
 
 


Namármost: acélos 8 hetet maradhattam itthon, utána mehettem vissza a laborba dolgozni. 4 órás szerzödésem volt, pár hétig így is jártam be, míg a fönököm egy szépnek nem mondható napon besétált hozzám és elmagyarázta a világ forgását. Nekem kuss a nevem, rabszolga a beosztásom és egy nyirkos kézfogás a fizetésem. Onnantól itthonról 7-kor indultam és ritkán voltam 11 elött újra itthon. Mobbing a napirendi pontok mindegyikén szerepelt, állandóan beteg voltam, már ha a munkahelyemre gondoltam, fosni kezdtem szó szerint. Mellette a szünetekben fejtem a tögymeleg tejet, beraktam a közös helységbe a hütöbe és ha szerencsém volt, nem nézték kondenztejnek és estére maradt a gyerekemnek is anyaíz. :)
Egy évig bírtuk így egymással, nem hosszabbított meg, mondván aki ennyi idö alatt nem publikál az amerikai szaklapok egyikében az nem is ember. Hozzáteszem, hogy a legtöbben 7 év munkaviszony után tudtak csak elöször publikálni, de nekem egy is elég ugyebár...
A feleségétöl, aki szintén ott dolgozott meg azt kellett meghallgatnom, hogy milyen szar anya vagyok, mert sose érek rá a kölykömre. Ö az egyszerüség kedvéért velünk neveltette az aprócska gyerekeit, akik lévén mikrobiológia labor, mindig betegek is voltak.
A szoptatás tényleg szélsöséges, vagy tudományoa alapon szoptatnak a könyvben elöírt ideig, vagy nem szoptatnak, mert kellemetlen, mi lesz a cickó formájával és hasonló magvasak. Én mindig igény szerint és bárhol szoptatok, de hogy nem vertek eddig még össze, az is már kész csoda. Annyi gyülölködö arcot ritkán lát az ember. Olyan is volt, hogy a gyerekemet a karomban fogva szoptattam, a másik fogta a babakocsit oldalról, én meg toltam tovább, mintha mi sem történt volna. Ugyanez a felállás megesett már az Aldiban is a kasszánál, akkor a cuccot is be kellett pakolni és egy kézzel fizetni is kellett, de azt is megoldottam. Engem nem lehet akármivel kihozni a sodromból. :)
Fel a fejjel gyerekek, lesz ez még így sem! :)

Ami meg az uh-t illeti, itt is csak 3 van, az összes többi fizetös, így a tuti down is. Csak nyaki redö és ennyi a standard. Hát kérdezem én: miért éri meg ez a betegbiztosítónak? Nem lenne szerencsésebb, ha pont a baj megelözését szolgáló intézkedéseket szpozorálná és nem a már megesett baj után fizetne egy életen át a különbözö kezelések miatt? Sosem fogom ezt a számomra fordított logikát megérteni.

Regö is magyar név, a wikipedia.hu magyar nevei között találtuk.

Pusszanat: Barbi
Vendég
 


hogy mik vannak... :shock: :roll: ki kíváncsi ennyire a baba nemére már most? lemaradtam valamiről?

Kép
gtunde75
 
 


Tina, én is ezt írtam :) röviden :mrgreen:
Szerintem, ha rózsaszín lesz, akkor is lány, ha kék, nyilván kisfiú - vagy vissza lehet cserélni eladónál :)

maccs01
 
 


[quote="bmaass"]
írta:
bmaassAmi meg az uh-t illeti, itt is csak 3 van, az összes többi fizetös, így a tuti down is. Csak nyaki redö és ennyi a standard. Hát kérdezem én: miért éri meg ez a betegbiztosítónak? Nem lenne szerencsésebb, ha pont a baj megelözését szolgáló intézkedéseket szpozorálná és nem a már megesett baj után fizetne egy életen át a különbözö kezelések miatt? Sosem fogom ezt a számomra fordított logikát megérteni.


maximálisan egyetértek!!! célszerűbb lenne kiszűrni... sőt...olcsóbb is lenne....

Kép
gtunde75
 
 


Barbi - ez a szoptatás jó téma. Én nyilvános helyen 1x szoptattam, mikor begyulladt a bölcsességfogam, kénytelen voltam vinni a gyereket, mert nem volt időpontom, de dugig a váró (magánpraxisba mentem pedig). Akkor egy idő után nyitottak nekem egy helységet, ahol elbújhattunk. Persze volt rajtunk takaró, mert nem raktam ki premier-plán, csak ugye a cuppogások. Hát, hasonló esetben gyanútlan betegként engem is zavarba hozott volna a szituáció, de mit tehettem? Akkor volt a pici 1hónapos. Mindig volt nálunk víz, ha úgy jött ki, egy darabig kitartott, de nem épp tápláló és egy idő után elszakadt babánál a cérna, de a kocsimban lehetett szopizni, aztán mehettünk vásárolni. Kocsi ilyenkor plédekkel hermetikusan takar. Én egy éves korig akartam szoptatni és Enzó is úgy gondolta, már kezdett harapni és cibálni. Mondjuk 8hós korától már evett velünk asztalnál, de csak szopi után, egy éves korától pedig teljesen csak asztal és normál kaja életkorának megfelelő módon és fajtában tálalva.
Következővel is hasonlóképp, ha ő is elfogadja egy éves koráig, de van baba, akinek fél éves korában már nem kell a cici.

maccs01
 
 


Kisfiunknál nem sikerült a szopi, ő tápszer kapott, nem halt éhen, bár talán nem olyan jól kezeli az immunrendszere a betegségeket, mint a hugáé, de nála a szoptatás nem volt választható opció. Vannak olyan anyukák, akik mindent megadnának érte, mégsem sikerül.

maccs01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?