Új privát üzeneted érkezett!

De igen, holnap este! :oops:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,várjuk ám a sztárfotót!És várandós vonalzót csak utána csinálsz?
Vendég
 


Nyulasz, szerinted? :oops: Minden tiszta pép volt. Ragadt a kezem, a gyerek orra, arca, homloka. Mindez fürdés után. Hadonászott a kezével, meg akarta fogni a kanalat vagy a kezemet. Vagy mindkettőt. Először vicces volt, aztán bosszantó. A végén beletettem cumisüvegbe, felhigítottam és megitattam vele. :mrgreen: Ja, és még fel is akart ülni közben. Nem hiába csak akkor etetik a gyerekeket, ha már tudnak ülni.
Édesek a nyúlbogyók! Klassz ruhájuk van. :D Még 62-es?

Jaj Babim, már csak egyet kell aludni. Aztán meg egy egész napot izgulhatok, mire megtudom a jó hírt. :wink: Ezt fogod hallani: ba-bam-ba-bam-ba-bam-ba-bam 140-nel percenként. :D

skrisz72
 
 

 
 

Nyulasz, igen, ha minden rendben lesz.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,rendben kell lennie! :wink:

Skrisz :lol: ismerős a szitu :lol:
Vendég
 


Ja,a méretet nem tudom,asszem 3-6 hónapig van bele írva.
Vendég
 


Sziasztok! :P

Vagyunk mi is! Megfordult a nap: hajnali 1től déli 1ig tart az éjszaka :shock: , tehát nagyjából most tartunk az ebéd utáni alvásnál :roll:

Skrisz!
Én Vackornak minden főzeléket vízzel hígítva, cumisüvegben adtam, mert csak úgy ette meg! Mindegy volt, mit kap, csak üvegből jöjjön :shock: :lol: (ehhez képest Lencsi hallani sem akar a cumisüvegről, én meg bevásároltam egy raklappal :oops:)

Nyulaszka,
gyönyörűek!!! És mekkora nagyok már!!! :shock: :D :D

Baba,
megadrukk holnapra - Neked, hogy ne izgulj! :D (mindenOK-mantra!!!! :wink: )

tillidian
 
 


Lois,
sajnálom a dolgot.

Lois, Till,
Ma azzal szembesültem , hogy Marci nem hízott semmit másfél hét alatt... éreztem, hogy kevesebb a tej két napja. Tegnap elkezdtem mérni, két cicibôl mégvalahogy összejött, mára már a kettôbôl sem. Így ma már tápszert is adtam... meg is sirattam a dolgot. Persze folyamatosan próbálom újra visszatornázni a tejtermelést, talán sikerül. Én tök nyugis voltam, mert Marci nem jelezte a bajt (aludt éjszaka, nem sírt), és tessék! Úgy látszik nem egy reklamálós gyerek.

Baba,
jobbulást! A pulzus miatt ne aggódj. Terhesség alatt tíz százalékkal megnô. Nagyobb vérmennyiséget kell a szívnek keringetnie. Pedig Tantum verde tudtommal is mehet...

Hunci,
jobbulást!


holnap megpróbálom folytatni

Kép
lona1
 
 


Lona,
nem feladni!!!! (nekem most egy teljes hétig nem volt tejem, de sikerült visszahozni!!! Írok privit!!!)

Hunci,
gyógyulást!!!!

tillidian
 
 


Lona, ne szomorkodj a tejci miatt!Drukkolok neked, hogy gyarapodjon. Nem tudom, a csajok tejszaporító módszereit próbáltad-e már (tea, bogyó, sör)?++++++++++++++Édes kis nemreklamálós babád van! Látod, milyen rendes?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Till: engem is érdekelne a tejszaporító módszered, nekem valahogy semmi nem jön be, sőt! Minél sűrűbben fejek, annál kevesebb van. Ha csak naponta 2-3x fejek, akkor több gyűlik össze+ szopiznak naponta 1-2x, de az csak nassolásnak elég. :(

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Baba!
Felvirradt a nagy nap!Minden rendben lesz, láthatod a kis dobogó szívű babádat!Gyere majd este a hírekkel, és lécci kérdezz meg mindent, hogy leadhasd a drótot :lol:

Krisz!
Köszi a választ, nekem jobb lenne az Istenhegyi, mert ott hamar adnak eredményt.(nem szeretek várni)

KépKép

Kép
keny
 
 


Most csak Lonának, bocsi!
A fiúk gyakran csinálnak ilyeneket, nem gáz ha stagnál kicsit a súlya. Ameddig nem fogy, addig én nem adnék pótlást. De persze te tudod :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Till!
Örülök, hogy bejött a More Milk :D
Másik topikban, ahol olvasok, megfejtették, a'szem lucerna és görögszéna a fő alkotóelem, lehet külön is kapni, úgy normálisabb az ára.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Nyuszi!
jaj, de szépséges nyulaszkáid vannak :D
Akkor trimaxokat kaptál??Gondolom elég drága pénztárca-metsző mindenből kettőben gondolkodni :? Ultimaxokat kicsit használtan igen jó áron lehet lőni az ebay-en. A teszveszen még használtan sem olcsóak, legalábbis én akkor inkább megvenném újonnan.

...
Na most megnéztem a német és osztrák ebay-en, persze ilyenkor nincs fenn egy darab sem, de érdemes figyelni általában :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Keny :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Till,
itt is nagyon köszi!!

Baba,
ma ismét láthatjátok a kis dobogó szív tulajdonosát :)
Bizony, tényleg nagyon rendes Marci. De azért most reklamálhatott volna jobban!

Lois,
de szerinted nem gond, hogy két hónaposan 4.17kg-ot mértem? 3555gr-mal született, a növekedési görbe szerint ez nagyon kevés vagy tévedek? Eddig nem foglalkoztam ezzel, de tegnap böngéztem a netet. Persze most hallgathatom, hogy anyukám megmondta, minden étkezésnél mérlegeljek, írjam stb... Miért attól több lesz a tejem? Persze most mérem mennyit eszik, hoy lássam kell e pótolni. Ma délelötti etetésnél nem kellett, de tegnap egy etetésre csak 50-60gramm anyatej jutott.

Karácsony: nagyon készültem lélekben, de nálunk kicsit fura lett. A szomszéd is segített fát díszíteni :) . Hangulat jó volt, de nem annyira fennkölt, mint amire számítottam. Viszont másnap eljött az egész család, még Marci dédije is, meg a várandós húgom, na az nagyon jól sikerült. Tillhez hasonlóan én is krumplisalátát csináltam, a férjem halászlevet a többit meg hozták a vendégek :)

Kép
lona1
 
 


Sziasztok!

Baba,a mai a te napod :D

Lois,köszi.Még nem néztem meg az ülést,kinn van a nyárikonyhában,és mindig elfelejtem.De biztos nem ultimax :(

Lona,nekem kevésnek tűnik Marci hízása :roll: Persze lehet úgy jársz,mint Skrisz,hogy aztán hipp-hopp behozza :D Hozzánk nem lehet viszonyítani,mert kicsik voltak,és azok általában gyorsan be akarják hozni a lemaradást,de mi az első két hónapban megdupláztuk a születési súlyt.De úgy tudom 50-60 deka között kell legalább lenni a gyarapodásnak havonta.Érdekes,ha nem reklamál,akkor biztos nem éhes.
Vendég
 


Ma egész nap hányok. :shock:

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,szegény...nem lehet,hogy túl ideges vagy?Én is biztos az lennék,de lehet már a dokinál vagytok,és csodáljátok a monitort :D
Vendég
 


Baba!
Biztos az idegességtől, meg attól is, hogy a babáddal minden okés :wink: Gyere hamar a jó hírekkel, várunk!

KépKép

Kép
keny
 
 


Baba,
nagyon várunk! :D

Timi :P
akkor leírom itt az én tejelős módimat (hátha mást is érdekel), és elnézést az OFF-ért azoktól, akik épp nem szopiztatnak!

7 napig szinte semmi tejem nem volt! (Ezt írtam itt is, sajnos nagyon kínlódtunk, mert 2 óránként 30-at tudott szopizni a 2 ciciből összesen, és mellé pótoltam 30 tápit mokkáskanállal. -hiába vettük meg a legdrágább latexes döntött nyakú üvegcsodát, abból sem eszik :roll: ) Először próbáltam a napi 4 l folyadék ivást és 2 szopi között addig masszíroztam a cickókat, míg sikerült tejbelövellést elérni. Apa hozott urtica urenst, 4 napig szedtem emelt dózisban, semmi. Akkor ajánlotta valaki a More Milk-et, na mondom, ezt még kipróbálom :roll: Igaz, nagyon drága (60 szem 6800 :? ), de ha xxxxxxx pénzt kiadtunk már meddőségi kezelésekre, nehogy már erre sajnáljuk :oops: ...napi 4et szedtem és a 4. napra annyi tejem lett, mint a legelején! :D Végre nem koplal a Lyány! :D - most már csak napi 1et szedek, de azt is el lehet majd hagyni...
Lois :P
igen, görögszénamag a "csodanövény". Lehet inni teának. Viszont én most nem merek reszkírozni: ez bejött és nem kísérletezek újítással, csak ha megint gond lenne :roll:
Most csak kb 2 litert iszom naponta, de szigorúan megalszom a 8 órát -ha kell, több részletben, és 2-3 óránként mellre teszem Lencsit. Így most nem kell pótlás -kopp-kopp! :D

tillidian
 
 


Lona!
Nekem volt olyan is, hogy Réka 10 dekát hízott egy hónap alatt. Meg 20at. Mióta megszületett ilyen, a kórházban az utolsó 4 nap arról szólt, hogy azt vártuk, hogy a kisasszony elérje a 2 kilót (vagy 10 deka hiányzott) és jöhessünk haza. Lehet, hogy egyszerűen ilyen alkat.
vovanda
 
 


Mizu baba, mi volt az UH-on? A hányás elég természetes az elején, nekem kb. a 18-20-ik hétig tartott.
Vendég
 


Tiull: köszi! Más is dícsérte már a More Milk-et. Lehet érdemes lenne nekem is megpróbálni, bár tényleg nagyon húzós az ára. Most jut eszembe, hogy nekem ajánlották a sima lucerna-kapszulát, lehet, hogy azzal kezdek hátha...

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz, köszönöm!
Szerintem is kevés. Nemsokára megyünk dokihoz, kíváncsi vagyok mit mond.

Vanda,
igen, az is lehet, hogy ilyen alkat, de az elsô hónapban szépen hízott... és most simán elfogadja a pótlást. Nem úgy kell belediktálni. Nem lehetett könnyû a kórházban várni a hízást. Köszi a megnyugtatást!

Baba?

Kép
lona1
 
 


Sziasztok Lányok!

Ezer éve nem tudtam jönni.
Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek.
Egy két képet már meg lestem. :D

Mi 28-án voltunk Un-n mident rendbe talááltak Milán szépen fejlődik.
A január elég dokis hónap lesz de gondolom ez mindenkinek így volt.

Baba nagyon kíváncsi vagyok mit mondtak ma gyere a jó hírekkel hamar.

Twist ha jól látom már nagyon itt van a nagy nap!!!! :D

Lehet hogy hogy utánad én jövök?! :shock:

Puszi mindenkinek és B.U.É.K.

Kép

Kép
raniko
 
 


Megjöttünk. Van egy 19 mm-es, dobogó szívű kisbabánk!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba, HURRÁ!!!!!! Vonalzó???? :lol:

Rani, közeleg a nagy nap! :wink:

Lona, tisztán anyatejes babáknál a havi 400 gramm az elfogadható a doki szerint. Az a minimum. Mi is 400-450 grammokat híztunk az első 3-4 hónapban. Aztán mikor elkezdtem tápszert is adni Esztinek, akkor ugrott meg 900 grammra egy hónapban.

Kép

skrisz72
 
 


Baba,
Szívből gratulálok!!! :P

Mindenkinek BUÉK
puszi

KépKép
tobi
 
 


Baba,
hatalmas gratula!!! :D :D :D Boldog babavárást, élvezd minden percét, megérdemelted!!! :wink: :D :D

tillidian
 
 


üdv! az utóbbi napokban nemigen jutottam géphez...
széjjel is vagyok csúszva. :roll:

ú.hogy csak néhány rekació :oops:

Baba :D :D
külön gratulálok mind a 19 milihez! :lol:

Lois,
cici jobb? :?

Tilli,
tejcsárdához grat! :D


viszont meg tudom mutatni Makilányom új tudományát:

Kép

Kép


ja, és van egy fogacska kezdemény is, legalábbis gondolom a kis fehér pontocska az ínyen ezt jelzi... de hogy miért a 2-es metsző helyén?? :shock:

angel37
 
 


Angel! Nagyon cuki Dióka! Legszívesebben össze-vissza puszilgatnám!

Mindenkinek köszi a gratulációkat. Képet még nem tudok tenni, de este megpróbáljuk. KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A LELKI SEGÍTSÉGET!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba,szívből gratulálok! :D

Angel,nagyon ügyes :D és milyen cuki :D
Vendég
 


Sziasztok!

Baba:

Nagyon boldog babavárást!

Angel:

Pici lányod nagyon ügyes!

Nyulasz!

Nagy cukik a bébikék!

Enyém gyerek full el van romolva. Eddig ha dörzsölte a szemét, hogy álmos leraktam a helyére, cuki és alvó állatka és elaludt szépen. Most nem hogy egyedül velem sem akar elaludni. Harc van minden alvásnál és ordítás.
Na és 0:10 -töl 3:20-ig nem aludt semmit. Irtó jól érezte magát csak én nem tudtam értékelni a hajnali műsort. Felvettem, simogattam , mellém raktam de semmi. Így visszakerült a helyére. Persze 6:20-kor kelt enni azóta is itt pörög.
Most megyek rendet rakok és nekilátok a sütinek, a kaszinó tojásnak,töltött gép sonka és sült kacsa hagymás tört krumplival. A süti valami túrós amit nem kell sütni. Ja és baconbe tekert csirke máj és svédgomba sali a terv. Kérdés Gréti hogyan vélekedik.
Ha végeztem jövök.

:)

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok!
Itt a tartozásom a karácsonyunkról:

Egy kosár gyerek:


[törölt kép]

Réka várja az ajándékokat:

[törölt kép]

Te mit kaptál?

[törölt kép]

Marad a gyerek (meg a Pasi), ha játszik:

[törölt kép]

"Kis" család:

[törölt kép]


[törölt kép]


[törölt kép]

Tesóm és a kislánya:

[törölt kép]

Pasik (Balu háttal, nem akart fotózkodni):

[törölt kép]

Lona!
Miután hazajöttünk, Cirmike is hízott egész jól, aztán totál lelassult. Tényleg ne idegeskedj, ha nem ordít az éhségtől, nincs baj. Az, hogy simán lenyomja a tápot, jóformán semmit nem jelent, a pasik ilyenek. Dani is addig zabál, amíg rakom bele... :D

Baba!
Gratulálok!!!!

Angel!
Cuki a "kiskutyátok". :D Nagyon ügyes!
vovanda
 
 


Baba, szuper, most már ne aggódj! :wink: Terhelésre mész a 12. héten?A mettel mi lesz, abbahagyod vagy te is szeded?(tudom, T dr és mások szerint abba kellene hagyni...de...)

Angel,szupergirl :lol:

Vanda,szépek!

mindenkinek búék!
Vendég
 


Hunci, írok privit.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!!

Baba hatalmas gratula és így már kívánok egy nagyon szuper 2010-es évet nektek!! :wink:

Skrisz igen egyre közeledik!! :roll:

Vanda micsoda élet volt nálatok!
Szuperek a képek!!

Angel Dióka igazi tünemény!!!! :D

Kép

Kép

Kép
raniko
 
 


Ezt még éjjel írtam, de nem tudtam elküldeni, mert behalt a babanet:

Angel!
Hűhaaaaaaaa, naggyon komolyan nyomja a kisasszony :D :D :D
Jobban vagyok, sebeimet is "elhagytam" :)

Baba!

Gratula a dibidobihoz, meg az óóóóriási méretekhez :D :D :D Most aztán már tessék szíveskedni valami csiricsáré vonalzót csinálni Anyuka kérem!!! :D :D :D

Twist!
Na az már tuti, hogy ha a köv. 22.5 órát kibírjátok egyben akkor 2010-es lesz a Csajszi :D

Lona!

No igen, ez valóban nem valami rapid gyarapodás. Mennyit veszített a súlyából a kórházban? Ha a szokásos 10 %, akkor durván 1 kilót híztatok 2 hónap alatt, igaz? A mindig-mérlegelésnek én nem vagyok híve, attól csak bestresszelsz, max. hetente nézd szerintem, de leginkább a havi mérés jelzi, hogy mi a helyzet. Ennyi gyarapodásnál nincs egyhangú álláspont, hogy kell e tápizni a tej mellé, vagy sem, neked kell mérlegelni.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Vanda,szuperjó fotók :D Szépek vagytok,látom nem unatkoztatok :lol:

Nikó, :D mehetek ebédre? :lol: Vagy most már inkább vacsira :D

Nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek!
Vendég
 


Nyuszi!
Anyukámnák meg apáméknál ne tudd meg, milyen csatateret hagytunk. Összesen 7 gyerek... :D
vovanda
 
 


Kép

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
Édes kis Maszatka :D (Én szedtem a metet végig..... :roll: )

Vanda!
Mennyi gyerkőc :D Szépek vagytok Mind!! :D

Kedves Anyukák és Kismamák!
Én már az idén nem leszek, indulunk bulizni, nincs is szükség rá, hogy különösebben boldog új évet kívánjak Nektek, hisz aki ide ír, annak már boldog éve volt/van/lesz, szóval csak így tovább :D :D :D
Jövőre ugyanitt folyt.köv.
:wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, jó bulizást!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Jövőre, veletek, ugyanitt!!! :D
vovanda
 
 


Baba,
GRATULÁLOK!! :D
Szép vonalzó :D

Nikó,
uh, jó kis menüsor! Nagyon ügyes vagy!

Angel,
Dió szuper ügyes :!:


Kormosan, de tiszta szívvel,
A füst barna fiai
Beköszönünk ma hozzátok,
Házak boldog urai.
És kivánunk, és ohajtunk
Újnál újabb esztendőt,
Szerencsével rakodottat,
Nem is egyet, sem kettőt,
Hanem igen, igen sokat,
Annyit, mint a kis világ,
Mennyi csillag van az égen,
Régi fákon mennyi ág.

Vörösmarty Mihály

Kép
lona1
 
 


Baba!
Jujjj de aranyos, gondolom milyen boldogság volt látni a picit!

Csajok!
B.U.É.K.Mindenkinek!

Nekem reggelre nőtt egy kis "dudor" a szeméremcsontom fölé, lehet csak flesselek valamit?Bár nem nagyon hiszem mivel 1 kg sem híztam amióta terhes vagyok sőt fogytam 1,5kg-ot.

KépKép

Kép
keny
 
 


Baba, de jó ezt a képet látni! :lol:

Angel, milyen ügyes kislányod van! Épp azon gondolkodtam, hogy vajon hogy fognak felülni először. Ezek szerint először négykézlábra állnak?

Lois, jó bulizást!

skrisz72
 
 


Skrisz!
Négykézlábról fordulnak ülésbe. Enyémek mostanra ülnek szépen, egyenesen és stabilan.
vovanda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: