Új privát üzeneted érkezett!

Mares!
Sajnálom!!! Jobbulást a lelkednek!

Mi már annyi mindent megcsináltunk. 3 srácom volt délelőtt. A két sajátom meg Bence kis barátja. Ugy volt hogy délután hozzák fel 1 órácskára, hogy vigyázzak rá.
Mondom ok, akkor délelőtt apája leviszi az enyémet szánkózni én meg kitakarítok... nah ja. csak mégis délelőtt hozták fel 1,5 órára!!!
ugyhogy 4-esben takarítottunk, mivel nem akartam délutánra halasztani, mert akkor igy le tudunk menni szánkózni.
Érdekes volt igy, de megoldottuk, a fürdőszoba kivételével csillog az egész lakás :D
Azt mosás után még majd megcsinálom.

Aláírásba jó ötlet beirni, hogy kinek mi következik majd.

A táblába azért nem jó beleirni, mert nem férne ki annyi midnen, hogy még olvasható is legyen. meg hát azért szerintem már ez szuper, hogy csinálja Lombikbaba. ne terheljük túl :)
elég ezt követnie...

Kép

Kép
timi1982
 
 


Sziasztok!

Én ma olyan nyomi vagyok és idegbeteg. Szerintem csak akkor nyugszok majd le, ha elmegyek uh-ra. Egy SÁRKÁNY vagyok ma. Ha tehetném, elvinném gyerekeket nagyszülőkhöz, mert ma minden rossz húzásukra felcsattanok.

Megyek kicsit relaxálni. Holnap reagálok beírásokra, vagy még ma este. Meglátom, hogy bírom magam elviselni cérnával. Nagyon rossz ez a nap!

maccs01
 
 


Teljesen kiborultam a megszakadta terhességeken... Olyan szomorú vagyok!

maccs01
 
 

 
 

Maccs... :( pihenj.
Rám sincsenek jó hatással a rossz hírek.
Viszont azt is tudjuk hogy semmi sem véletlen,bármennyire borzasztó is egy ilyen dolog,valószinű az a baba beteg lenne,vagíy életképtelen...és a Természet így dönt.
Nagyon sajnálom szegény Angyalkákat.
:cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi! Én is tudom, hogy így a jobb, még az elején, ha baj van a picúrral. Ez van, én is nagyon félek. Tulajdonképpen az előző kilenc hónapok is ilyenek voltak. Csak akkor nyugodtam meg, mikor megszülettek. A második szülésnél, mikor kiemelték a babát a stressztől sokkot kaptam, kaptam egy kis+ oxigént, mert majdnem elájultam, úgy féltettem a kölköt egészen addig. Hiába volt a sok uh, nem látszott, csak mikor kiemelték, hogy a nyakára van tekeredve a köldökzsinór. Persze ettől alapból nem fullad meg, legalábbis a legtöbb esetben, császárnál meg főleg nem, de annyira tudtam, hogy valami nem kóser vele. Alig vártam, hogy betölthessem a 38. hetet és kapjak időpontot a műtétre. Az elsőnél is saját kérésre befeküdtem a 40. héttől... ha nem teszem, most Ricsi nem élne. Míg bent van, csak az UH-t várhatom, ha megszületik, akkor tudok rá igazán vigyázni. Az első két terhességnél az első 12hét elröppent, nem volt semmi aggódás. Most meg...

maccs01
 
 


Ez egy ilyen nap, mélypont. Alapvetően optimista ember vagyok, de ha rámjön a félsz, akkor belelovallom magam, aztán csak kimászok a gödörből. Holnapra jól leszek. Köszi!

maccs01
 
 


... szerintem FIAM lesz ... :)

Babaneten van egy lány, kér különböző adatokat priviben és a módszerével megmondja, hogy fiú v. lány. Amiket eddig olvastam, azok bejöttek :), mindjárt írok is neki, hogy csinálja-e még.

maccs01
 
 


Na ez engem is érdekelne! :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


mares!!!
Szívből sajnálom! Átérzem a fájdalmadat!
Próbáld elfogadni..(bár tudom nehéz) belenyugodni... :'(
Szurkolok a következő babához!!!
Millió puszi...és ne csüggedj!!!
ÖSSZEJÖN!!!!

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Sziasztok!!!

Maccs, Évi!!! A történetemet nem azért írtam, hogy rossz hírrel elrontsam a kedveteket... szervezetem így reagált, a beteg babóra...

De mindenkinél minden rendben lesz!!!! Én szorítok nektek!!!!!!!!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Mares! Köszi! Majd lenyugszom. Annyira sajnálom!
Gondolok rád, hogy mihamarabb túljuss ezen a megrázkódtatáson.
Sok puszi

maccs01
 
 


CSalád szánkózik, kicsit pihenek. Este jövök.

maccs01
 
 


Mares hát persze,tudjuk hogy nem azért írtad le. Természetes hogy hírt adtál magadról. Még egyszer nagyon sajnálom.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Na kérem.Kész minden ami mára terv votl,sőt.Még ki is vasaltam,felmostam,mosogattam...konyha ragyog (háááát,tiszta :) )
Holnap nappali,háló...12:00 UH :)
Ónos eső jön,nem örülök :? kedden pedig Szekszárdra kell mennünk :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Mares nagyon sajnálom! :cry:

Csajok, mindenkinek köszönöm az üdvözlést! Remélem jó topiktárs leszek!!

:lol: :lol: :lol: :lol:

evilany ónos esőőőő :?: :!: :?: :!: :?: :!: nemá!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

nagyon zűrös napom volt ma, ezért bebújok gyorsan az ágyba! majd igyekszem ám belefolyni a topikéletbe! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Jó éjszakát!!!

Kép
gtunde75
 
 


Na mindenki el van tűnve :shock: :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


http://www.origo.hu/itthon/20091220-meg ... okkal.html

hát csajok nekem ebből nem az jön le hogy veszélytelen és egyértelműen ártalmatlan beadatni a vakcinát hanem hogy a világjárványt meg kell akadályozni és a szövődményeket megelőzni...de nem találom biztatónak!!!??

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Szia Évi...elolvastam a cikket...
...és ki tudja hogy tényleg a jó oltóanyagot adatnánk-e be...mert azt mondják?
Jajjj és még mindig nem vagyok meggyőzve...
Fancsám nem is kaphatja :( mert tojásallergiája volt és ebből adódóan lett a csirke allergiája...úgy döntöttem akkor én sem adatom be magamnak.Ha Fancsám kaphatná...elgondolkoznék rajta :(

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Sziasztok! Én is jelen.

Elolvastam a cikket és nekem tulajdonképpen semmit sem mondott. Most itt ez az alábbi cikkrészlet. Szóval még mindig a saját felelősségem, mert fogalmuk sincs, hogy milyen hatással van a magzatra.

"Kertai most azt mondta az [origo]-nak, hogy az a legjobb, ha a terhesek is, és a környezetükben élők is kérik az oltást. Véleménye azért változott, mert az ÁNTSZ legutóbbi állásfoglalásában az Egészségügyi Világszervezetre és a világjárványra hivatkozva mindenkinek javasolja a védőoltást. Ráadásul azt állítja, hogy változott a "jogszabályoknak való megfelelőség". A szerhez mellékelt leírásba ugyanis bekerült: a várandósok a háziorvosi és egyéni döntés alapján kaphatják meg azt."
"Az Infektológiai Szakmai Kollégium november 23-i álláspontja szerint a vakcina 1-3 éves gyermekek számára is biztonságos és hatékony, és bár az oltóanyag várandós nőkben történő alkalmazásával nincs tapasztalat, semmi nem utal arra, hogy anyai vagy magzati károsodást okozna." - ha nincs tapasztalat, akkor hogy jön az le, hogy semm nem utal arra.... Ez milyen se füle-se farka mondat már!

A férjem beadatta, egész nap kóválygott, rossz közérzet, láz - aztán másnapra elmúlt. A gyerekek is megkapták, náluk semmiféle mellékhatása nem volt a vakcinának. A gyerekeknél a köv. papírt kellett aláírnom:
"A védőoltás mellékhatásairól, szövődményeiről felvilágosítást kaptam. A betegség szövődményeinek kockázatát és a védőoltás szövődményeinek a kockázatát mérlegeltem. Kérem a Fluval P védőoltás beadását."
Tehát mindenki mossa kezeit, ha baj van, az az én döntésem következménye.
Szerintem gazdasági okokból én sokkal fontosabb vagyok, mint a magzat. Én vagyok a kereső, aki az ország hasznos tagja. A gyerekem még meg sem született, tehát egy leírható tényező. Én fontosabb vagyok az államnak, mint ez a gyerek, az én érdekeimet nézik.
Ez meg itt az én véleményem :wink:

maccs01
 
 


Maccs fején találtad a szöget :shock: ilyen jól én nem tudtam megfogalmazni.De valóban az egész cikk se füle se farka. Semmi biztosíték.Egyéni elbírálás...pff.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!
Most csak gyorsan...dobogó szívű Kisvakarcsunk van!!!


Oltás
Engem még nem győztek meg a szükségességéről!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi :D :D :D
Kép

Képed van?
Én délre megyek :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Ircsi
Szuper!!!!

Oltás. Én sem vagyok nagyon meggyőzve, de lehet a 12. hét után beadatom, majd meglátom. Addig bizti nem!

Évi
Várunk téged is az uh hírekkel!!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Icsi, gratulálok! Szuper!

Évi, lassan indulj, aztán drukkolunk. Pussz

maccs01
 
 


Izgulok :oops: :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Boldog babavárást mindenkinek, elnézést, nem akarok itt "lábatlankodni", a 2009 szeptemberi topicból vagyok : ) Azért írok, mert ha valait érdekelne közületek, szeretném felajánlani angol márkás kismamaruháimat (Next, GAP, Dorothy Perkins, C&A) megvételre. Én 160 cm magas vagyok, de vannak hosszabb szárú nadrágok is, olyan, is ami címkés vadiúj, rám nem lett jó a mérete (Londonban élő barátnőmtől származnak nagyrészt ezek a ruhák :) ... vannak csini farmerek, vászonnacik, szoknyák (téli nyári mindenből) felsők, ruha, pulcsi stb ... :)

Továbbá 0-3 hós méretű, szintén angol márkás babaruháinkat é kiegészítőinket (pl: bölcső kókuszmatraccal, elfordulásgátló, téli és nyári hálózsák, bodyk, rugik, csuda szép babaholmik :) ... ja: 2 kislányom van, főleg lányos holmik, de vannak uniszex darabok is :)

Akit érdekel, kérem, keressen meg priviben;)

Minden jót Nektek !!!

ÜDv:
Bibiesbrumi

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Lányok, én néztem vasárnap este a Jakupcsek műsorát a Story tv-n és ott mondta egy doki, hogy most az egyéni érdeket felülírja a társadalmi érdek, az pedig az, hogy ne legyen világjárvány. Az én fordításomban ez azt jelenti: leszarják, ha a kismama elvetél vagy sérült gyereke születik, most nem ez a lényeg, ez egyéni szoc probléma, csak ne terjedjen. És ez az undorító.

Ui: már csak egy nap a köv UH-ig...
xtina75
 
 


Évi, ki nem? :wink: :lol:

maccs01
 
 


Tina, izgulok értetek. Min mehetsz most keresztül?! Szorítok és várom a csodát!

maccs01
 
 


Tina, saját fordításoddal teljes mértékben egyetértek!

maccs01
 
 


Most, ami kimaradt:
Tünde, akkor te most 5+3 vagy. Mikor mész dokihoz? Bele ne ess az én csapdámba. Tapasztalataim ellenére elmentem az 5. héten dokihoz és csak pacát látott. Csalódás volt, mégha tudtam előre is.

Mazska
Nálunk is melegszik már ám az idő :) -5-6 fokok lesznek - állítólag. A vonalzód szépen működik.
"En csak neha beparazok, hogy hogyan fogok birni ket kisgyerekkel az elejen - Maccs nyugtass meg, hogy nem volt tul nehez! Azt nem tudom elkepzelni, hogyan tudok mind ket gyerekre hasonlo figyelmet forditani - de biztos menni fog." Menni fog! Más lesz, de menni fog. Én nagyon féltem attól, hogy fogok boldogulni két gyerekkel és mikor megszületett a lányom, teljesen csak erre tudtam gondolni, hatványozódott a félelmem, mire hazaértünk, 1hétig sírtam, úgy sajnáltam a fiam, hogy majd nem tudok vele eleget foglalkozni. Aztán abbahagytam és koncentráltam a feladataimra, a gyerekeimre és láss csodát, minden működött. A fiamnak nagyon tetszett a hugi, mikor mellette voltam, ő is ott lehetett és nézhette, ahogy alszik, eszik. (Teljesen kiakadt azon, hogy Enikőnek nincs fütyije.:)) Aztán mentem ővele is játszani, addig hugi aludt. Volt, hogy sírt, de nem rohantam rögtön be hozzá, előtte elmagyaráztam Ricsinek, hogy ő még pici baba, nem érti, hogy miért van egyedül és meg van ijedve. Az első három hónap ilyen volt, majd szépen beilleszkedett Enikő is :) Megtanult hangzavarban is aludni - nagy áldás, nem mintha lett volna más választása. :lol: Utána ő is ott feküdt mellettünk a játszószőnyegén, nézte, ahogy a bátyjával vonatoztunk, legóztunk stb. Segítség nélkül nagyon kemény volt, de teljesen bele lehet rázódni. Most egyáltalán nem félek. Enikő és Ricsi nagyon jól tudnak már együtt játszani és én már nem számítok anyukámra, így csalódás sem ér. Teljesen készülök a 3. lurkóra. A lényeg, hogy ne ess pánikba. Elődeink 8-10 gyereket felneveltek, nekünk is sikerül 2-3. :)

Timi, pakold majd fel a képeket. Tök jó, hogy ilyen nagyszülei vannak a kisfiadnak és a köv. babának. Nagyon-nagyon fognak örülni a hírnek.

Évi, tapír egy főnököd lehet. Talán savanyú a szőlő
:twisted:

maccs01
 
 


Ircsi, én is szívesen ragadnék Bécsben :) Jól éreztétek magatokat?
Egy babód van?

maccs01
 
 


Sziasztok!

Nem csodálom hogy aggódtodk az oltás miatt, nem egyszerű dolog !!!!

Gtünde,

biztos hogy csodás topic-társ leszel, főleg mert "székhelyed" Baranya megye :D


Évi,

hírek????

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Maccs! Koszi! :) Remelem nalunk is igy lesz! Szombaton volt egy melypontom, de azota valahogy sokkal jobb kedvem van es babot is egyre jobban varom.

H1N1 - se Lauranak, se nekem nem lett semmi bajunk tole, pedig mostmar tobb mint 2 hete kaptuk. Nekunk sehol nem kellett semmi papirt alairni - nalunk mind a gyerekdoki, mind a nogyogyasz ajanlotta es nem ugy tunt, hogy azert, mert a tarsadalomnak ez a jo, hanem mert a magas laz se a kisgyereknek, sem a kismamanak nem jo.
Kar, hogy a media ennyire felfujja otthon ezt az egeszet - szerintem mar ez a baj - itt ńem ez a fo tema a TV-ben, szerencsere. Egy-ket vicces rajz van az ujsagban - pl. Tartuban van a piac elott egy diszno szobor es azon maszk van - o igy vedekezik a sertes influenza ellen - de ennyi :)

Ircsi - gratulalok a szivhanghoz, az olyan jo erzes amikor mar latszik, meg majd amikor mar hallani is fogod. :)

Evi, mi volt az UH-on?

Mi ma szankozni voltunk, de Lauranak egyaltalan nem tetszett...:), meg az olemben sem. Nekunk annal inkabb - csusztunk egy parat. :)

Kellemes delutant!

Mazska
KépKép
KépKép
mazska
 
 


:):) :)
CRL 10.3 mm és csodásan dobog a kis szíve! Meg is hallgathattuk!!
És kaptunk képet is, majd este felteszem :))

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Egyéb: Csillagfény,most se volt túl kedves,jókedvű a doki,bár persze lehet vmi magánéleti zűrje van. Amihez nincs közöm.De nem bizalomgerjesztő.Adott beutalót a védőnőhöz,ill.elmondta hogy a Schunk Erzsébethez tartozok.Ami fura mert tudtommal ő nem vezet le szülést.
Na reggel megyek védőnőhöz.Csak elmond mindent,
most megyünk ebédelni :)

Xtina.... :( bár mondhatnék valamit biztatót. Minden jót kívánok neked...a legjobbakat.

Maccs,a főnökömnél valóban a szőlő...tudod,ki szereti a szülni menő munkásokat..

:twisted:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi, Gratulálok! Nagyon Örülök!
Most aztán igazán jó étvágyad lesz :lol: De a párodnak is!

maccs01
 
 


Ha valaki genyózik veled, csak vigyorogj az arcába. Hidd el, ezzel még inkább felbosszantod, de maximálisan :):):)

maccs01
 
 


Nem is írtam. Mikor elvoltam boltnézőben, felpróbáltam egy pelerint - amit épp varrni akartam -, nos, a próba eredményeképpen nem fogok ilyet készíteni. Úgy néztem ki, mint egy SÁTOR! :shock: Hatalmas lettem.
Felrakom a műszaki rajzot, hogy elképzeljétek :) Kép
Álmaimban jól festettem benne... ez van... talán, ha vékonyabb lennék...

maccs01
 
 


Sátor :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Mares, én is sajnálom.
Xtina, remélem, a csoda megtörténik, és lehet fityiszt mutatni a világnak. :-)
Ilcsi, Évi! Szupiiiiiiiiiiii! :-) No és Szivvi, dupla gratu. Asszem, én csak néznék kifelé a fejemből... :-)
Csillag, jól tetted, hogy kiírattad magad :-) Most TI vagytok a fontosak, ha Te így érzed jónak, ezt kell tenni.

Én a jövő héten megyek dokihoz, akkor már majdnem 9 hetes leszek, szóval remélem, minden látszani fog, aminek kell. A puffadás csitult kicsit, most egész elviselhető. Ha nem veszek be Elevitet, akkor a farkaséhség sem olyan erősen tör rám.... :oops:

Bendével kisütöttük az első adag mézeskalácsot, hát alig van belőle, ma kezdhetem újra a tésztegyúrást.
Évi, jó a recepted, ízben is, meg nem lettek olyan alaktalanok a formák, szép aprók maradtak. :lol: Nyami.

szilvás76
 
 


Csajok, a hini-vel ne is sokkoljatok, ez a parám a mai napig. Csak abban bízok, hogy ha valami nagy gázt okozott volna, akkor a babám nem marad itt.
Csak bízni tudok Benne...

Maccs, hát, sztem a nagyon nagy és lenge darabok felerősítik a már meglévőt is. A túl szűk nevetséges, valahol a kettő közötti arany-középutat kell megtalálni...

szilvás76
 
 


Mindenki nagyon aranyos, hogy gondol rám.

Én nem azért írtam a hiniről, hogy bárkit lebeszéljek, mindenki maga döntse el!

Ha most vége, januárban beadatom. Mindent. Még veszettség ellen is :-)
xtina75
 
 


Évi
jaajjj de jó!!! megnyugodtál picit? :)
Szilvás
köszi neked is!!
Jó nektek, hogy van enerdzsitek tésztákat gyúrni. Én csak tespedek :oops: Bár ez se vezet jóra, apa mosott a hétvégén, mondtam csak fehéreket tegyen be, erre ma szedem ki a szárítóból a cuccost, erre egy db lila és egy db rózsaszín zokni is volt köztük...És a mosogató is csak félig van pakolva, mert össze-vissza teszi bele a mosatlant..Na de hálás vagyok így is, a legjobb férj a világon :lol:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi, dem szemrehányás volt, én amúgy sem tudok már mit csinálni, csak várok. De ez a legrosszabb, mert én már nem dönthetem el, beadassam-e vagy sem, a szerencsére van bízva, hogy okozott-e bármit is a vakcina a Babának.

szilvás76
 
 


Szilvás,örülök hogy jó lett a süti :wink: én most gyúrom az utolsó adagot :?
Én se puffadok már annyira,észrevettem hogy ami melegítőből az elején kiszedtem a gumit,mert szorított,most lecsúszik :wink: na persze nem lettem soványabb :(
És a túl bő ruhadarabok nem előnyösök,ezt én is tudom :cry: inkább egy dekoltázsos téma,mint Maccs írta :wink: nem mintha most nem bő kardigánban lennék itt Debella.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Szilvás
én a gratut köszöntem ;)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Én nyugodt vagyok,azt írja a "Terhesség félelem nélkül" könyv,hogy a magzati szívműködés megjelenését követően a vetélés valószínűsége kb 2 %,az meg minket úgyis elkerül. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


:oops: :lol: Jaj, Szivvi. Bocs, Szóval Tinának írtam azt a hsz-t :wink:
Nagyon hülye vagyok ám ma!
No meg épp felrúgni készülön olyan embereket, akikkel amúgy semmi bajom, de most még az is idegesít, ha kérdeznek valamit! Grrrr! :evil:

szilvás76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?