Új privát üzeneted érkezett!

Timi :D
szerintem jobb, ha nem kínlódik a gyerek :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi: na igen, ha már más nem segít. Csak tényleg nem szívesen. Az orvos el is magyarázta, miért nem jó megoldás, de nem tudnám elmondani értelmesen. Valami olyasmi, hogy még meg kell tanulnia a szervezetüknek, hogy hogyan működjön, a szélcső, lázmérő, kúp pedig ellentétes infót ad, hiszen ott kifelé kellene haladni, mi meg befelé tuszkolnánk.

Egyébként a felavatásom az első itthon töltött este megtörtént, Alexa végigfosta a karomat, csak azzal nem dicsekedtem, elvégre az volt életem első pelenkacseréje. :oops: :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Hali!
Timi!
Vinnyogtam...
Nekem Dani a kórházban végigpisilte a kezemet, amikor legelőször tisztába tettem... :D
vovanda
 
 

 
 

Timi :D
értem, amit a doki mond, de ezzel ellentétes tapasztalatot tudnék mondani kb. 15öt. Riogatnak azzal, hogy hozzászokik a szervezetük, én erre egy példát nem láttam.
(a szélcső a lázmérővel és a kúppal szemben teljesen máshogy működik, csupán nyitva tartja a záróizmokat, ezzel egy reflexet generál)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


na, meglett a termés rásegítések nélkül :wink: emberes adag volt :roll:

Timi,
igen, ebben lehet vmi...
de pl a hőmérőt nem dugod be, csak épphogy pár milire megmozgatod, nem tuszakolod annyira :wink: egyszer csináltam, - mikor hazavittük soknak soknak találtam az egyhetes szünetet - de azótase.
olyat én is hallottam (hol, kitől, mittudoménmár), hogy akkkor majd csak így fog tudni, ezt azért nem hiszem, akkor sok embernek nem menne :wink:
ennyi erővel a kamillához is hozzászoknak!
viszont akkor most a kamilla jó v. nem jó? (kíváncsi vagyok)

angel37
 
 


Drágák,

vagyunk :P -de csak életjel, extrém fáradt vok :oops:

Baba,
bekukkantottam ám tegnap, hogy fellélegezhessek :wink:
Tiszta szívből gratulálunk Neked és Apának!!! :D :D :D

Lányok,
mindenkinek köszönöm a tápos tanácsokat!!! (Akkor veszek olyat, ami nem HA -mert ezt írt fel dokinéni. Sógornőm aszonta, recept nélkül is tudok venni tápit :roll: )

Puszi Mindenkinek, ha alvósabb korszakba érkezünk, többet jövök majd :wink:

tillidian
 
 


Tilli,
tudsz valszeg, de drágább!

alvósabb korszakot! :wink:

(hogy HA legyen az nem fontos ilyen piciknek? :oops: )

angel37
 
 


Till. köszönjük.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


angel37 írta:
(hogy HA legyen az nem fontos ilyen piciknek? :oops: )

HA-t akkor szoktak javasolni, ha igazolt tejallergia van a családban, akkor ált. helyből azt adják.

viszont 2 hós babának receptre felíratva sokkal olcsóbb!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hőmérőzést mi is alkalmaztunk, ősrégi dokinőnk mutatta, aki 35 éve van a pályán. Kiránál egyszerűen muszáj volt, mert annyira hasfájós volt, semmi nem segített. Nem szokott hozzá, kb. elérte az 5 kg-t és rendeződött.

Dokinőtől széklet-ügyet még nem kérdeztem, védőnő szerint nincs gondja. De a védőnőnek nincs gyereke...

Tilli, nem fontos HA táp, 6 hóig van rá támogatás, jóval olcsóbb a receptes, érdemes be is spájzolni. Nekünk 300.- volt egy doboz Mildibé, azt itták 9 hós korukig, mert elég gyakran írattam receptet, amikor csak tehettem. Utána nincs rá támogatás, méregdrága.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Orsi,
aha. nincs tejallergia senkinek.
mindig ezt írják fel :roll:

Szöcsi,
akkor 6 hó fölött már teljes árat fizetek? :?


na megyünk mindjárt gyerekorvoshoz, remélem nem taknyolunk el a kenguruval, aztán majd konduktorhoz.

angel37
 
 


Angel, drukk a dokizáshoz és csak óvatosan csúszkálj! :D

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Angel: nálunk sics allergiás, mégis azt írta a doki alapból. De receptre sem sokkal olcsóbb, épp azt néztem, talán 600 forinttal. Lehet bepróbálkozom a kakigondok miatt egy másikkal, hátha segít.
Tegnap lemértük a babákat és :shock: így gúvadt a szemem! 5 nap alatt 250 és 280 g gyarapodás.

Till: alvósabb korszakot kívánok!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


BABA TISZTELETÉRE:

1261041320.6609.xls

Kép
Vendég
 


Tilli!
Alapból a HA-s tápot írják viszont sógorom is meg doki nénink is azt mondta, hogy ha tejallergiás akar lenni egy gyerek, akkor HA-s táp mellett is az lesz, szóval igazából megelőző funkciója nincs.

Timi!
Nagyon nézni fogod később azt a dobozonkénti 600 Ftot két babánál. 8) Enyémek reggel-este isznak tápot, havonta 7 dobozzal fogy. Ha hozzádobod a pelenka-popsitörlő költséget, akkor már elég szép összegnél lyukadsz ki. :lol:
vovanda
 
 


Picsába, előbb összeomlott a Mozilla és elszállt a hsz-m... na mit is írtam... már nem tudom reprodukálni :?

Itt is minden gyerekorvos biztonsági tápszerfelíró, nem i tudok olyat, aki nem HA-ssal kezdett, akkor is, ha nem újszülött.

Én még nem láttam szélcsövet, sem magát a műveletet, hál'istennek nem kellett, glicerines kúpozást láttam, de ott is helyre állt a Kissrác emésztése, nem "szokott" hozzá.

Angel!
Hasalunk, hasalunk, tartja is magát, de inkább hasizomból, mint a kezével (Clark szerint túlaggódóm), majd rakok fel képet, ami jellemző a tartásáról, örülnék a véleményezésnek :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


HUNCI, KÖSZÖNÖM. :oops: A szülés várható ideje egyébként 2010 aug. 5.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lois, bár én nem értek hozzá, de kíváncsian várom a képeket.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hunci!
Látom én is bekerültem, akkor itt vannak a részletek,kor:32, ok:1 petevezető állítólag totál elzáródva :?: enyhe IR, spontán :lol: , szülés:2010.07.30.

Baba!
Inkább itt válaszolok.Ma is egész jól vagyok, úgy tűnik kezd csökkeni a gyomorsavam, már 2 hete szedem a Zantacot, biztos hat.Amúgy meg folyton álmos és fáradt vagyok.Ja és gombám van :cry: Canestent vettem rá, állítólag azt szabad, csak most akkor nem tudom betenni az utrót is mellé mert az meg olajos, mind1 remélem nem lesz baj :oops:
Azt nézem,hogy csak 6 nap van köztünk? :lol: jó lesz nyáron a nagy melegben szülni :shock: Te hol is fogsz?Én a SOTE-n.

KépKép

Kép
keny
 
 


A Baross utcai Sote-n?Mert én igen. A netes kalkulátor szerint aug.6. a kaális dokim szerint aug.5.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Ott hát :lol:

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny!!!
Első harmadban csak krémet, hüvelykúpot ne!!!!
vovanda
 
 


Keny, ki a dokid?
Válaszoltam a privire.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Vovanda!
Mi a baj a hüvelytablettával?Mondjuk már késő, de én azt olvastam, hogy lehet.

KépKép

Kép
keny
 
 


Baba,nagyon jó dátum az augusztus 5. :D :D :D ...ugye,Skrisz? :lol: ...és már csak 13 nap :D
Vendég
 


Baba, Keny, tök szuper, együtt fogtok szülni, mint mi Nyulasszal. :lol: Csak ti szüljetek természetes úton! :wink:

Lois, hol az a kép? :wink:

skrisz72
 
 


Milupa oldalán lehet termékmintát rendelni. Kértem egy Milupa Gyermekálom tejbedarapépet.

skrisz72
 
 


Tudod, SKrisz:én KArira és szülinapomra kértem, Te szülidre a jóhírt és a babát a névnapodra!Hát így történt.Ugyanúgy, MInt Esztike az én szülimre. :lol: :lol: Csupa csupa ajándék.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Lányok, mikor kell orszi porszizni a gyerek orrát? Már amikor vizesen folyik, akkor? Vagy csak később? Sokat tüsszögött ma Eszti és folyt az orra is.

skrisz72
 
 


loislane írta:Hasalunk, hasalunk, tartja is magát, de inkább hasizomból, mint a kezével (Clark szerint túlaggódóm), majd rakok fel képet, ami jellemző a tartásáról, örülnék a véleményezésnek :roll:

hátizomból, nem? :wink: (mármint, ha hason van)

ha raksz fel képet, akkor ált. 1 pillanat alatt eldönthető, hogy jól támaszt-e vagy nem.
(de azért tegyél fel többet, hátha rossz a szög v. akármi)
de tényleg elég egyértelmű jelei vannak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


skrisz72 írta:Lányok, mikor kell orszi porszizni a gyerek orrát? Már amikor vizesen folyik, akkor? Vagy csak később? Sokat tüsszögött ma Eszti és folyt az orra is.

attól függ mennyire folyik, ha már folyik rendesen, én akkor szoktam szívni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, még csak sokat tüsszög és orrhangja van. Néha folyik az orra. Éjjel ordít, ha nem kap levegőt? Vagy vesz a száján?

skrisz72
 
 


Kiderül majd hogy ordít-e :)
A szájon való levegővételt a csecsemőkorban reflex gátolja, nem tudom, ez mikor szűnik meg. Ha el van dugulva, akkor viszont érdemes kiszívni, de úgy, hogy előtte valami sós oldattal befújsz, hagyod kb 1 percig hatni és utána szívod csak.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Még nem lehet nagy gáz, mert most cumival a szájában elaludt, és csendben szuszog. Nem szörcsög, nem fújtat. Csak megijedtem, mikor láttam, hogy mindkét orra folyik a játszószőnyegen. Lehet, hogy hideg van neki a szőnyegen. Holnap már egy plusz paplant is aláteszek.

skrisz72
 
 


Keny!
Nem tudom, nekem a dokim mondta anno. Hajlamom van a gombára, előre megkérdeztem tőle,hogy ha netán gond van, mit csináljak.

Skrisz!
Enyémek ordítanak... Jobbulást babócádnak!
vovanda
 
 


Sziasztok! :P

Jelentem: ma először aludt a lánykám "normálisat" :D Délelőtt 50 percet egyhuzamban (már ezen is csodálkoztam), délután pedig 2-től 5-ig :shock: ...én is hunytam egyet 8) Most egést emberien vagyok...ja, és 9-kor elaludt, pedig 10 után szokott csak :roll:

HA-s tápi:
receptre 2000 körül kaptuk, amúgy 2600 :roll:
Most valszeg megpróbáljuk majd ezt elfogyasztani, ha már megvettem, ha nagyon nem megy, akkor szerzek egy "normált"...amúgy nálunk sincs tejallergia a családban :roll:

Skrisz,
Lencsim rögtön felébred, ha csak egy kicsit is szörcsizik az orra, így én akkor rögtön szívom (szomszédok nagy örömére éjjel is :mrgreen:)

Puszi Mindenkinek!
(Lois, várjuk a képet! :P )

tillidian
 
 


Lois,
képre én is kíváncsi lennék!

Tilli,
na, táp hogy ment? :)
alvás :D

Krisz,
hamarosan lehet, hogy porszívó tűzkeresztség? :wink:
a játszó tényleg lehet, hogy már hideg!


Diómat nem zavarja ha szörcsög, az se, ha takonyban úszik, engem jobban.
ha már sok, akkor szívom, ha nem annyira folyós előtte Sterimart nyomok bele.
és most már utálja, pedig - Vanda igazad lett :wink: - mikor hazahoztuk még vigyorgott közben :roll:

kenguruval meg sohatöbbetsehova, ha egy szem hó leesik! :x

angel37
 
 


Baba, Keny!
Bezony, nyárközepi szülés, finoman fogalmazva vannak hátulütői.... :roll: Azért én nem bántam, így kellett lennie valamiért. Kicsit tikkadtan, de ki lehet bírni :wink:

Skrisz!
Tényleg lehet kérni termékmintát? Én is fogok akkor :)

Till!

Micsoda kényeztetést kaptál Lencsitől, megszánta Anyut :wink:

Angel!
remélem, nem estetek el kenguruval... én is akkorát bicsaklottam tegnap, még szerencse, hogy a dromedár Bergonnal voltam, az még engem is megtartott :oops: Most nagyon jó, hogy van, tegnap, a 10 centis hóban is tudtam vele terepezni.

Orsi!
Ööö, igen persze, hátizomból, de hüle vagyok.... :oops:

A képek, egyet leszámítva most este csináltam őket, remélem látszik rajta a lényeg (Az utolsón meg már megpihent...)

Kép Kép Kép Kép
Kép

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Mi csúszkálunk és farolunk az ikerkocsival. Balu meg röhög rajta... :D

Angel!
Nálunk az orrszívás már kész birkózómeccs.

Till!
Tojd lea szomszédokat. Nekem van éjszakára elektromos szívó. Na nem a szomszédok, hanem a többi gyerek miatt. Az ikrekkel mindig befigyel pár húzós éjszaka, ha taknyolnak. Eldugul az orruk és üvölték...

Lois!
Én nem értek hozzá sajnos. De nekem meg mind a 3 alkartámasszal kezdte.
Zé irtó helyes...
vovanda
 
 


KisZé nagyon cuki.Én-mint mondtam-szintén nem értek hozzá és nekem nem is tűnik semmi furcsának. Majd jönnek a tapasztalt anyukák és megtudjuk az igazságot.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Hunci, de jó ez a régi táblázat:) Nagyon romantikus látni, benne vagyok én is Dorkával:)

Lois, tök jó játszószőnyege van KisZé-nek!

Azon szoktam gondolkodni, hogy nálunk hogy fog a babó játszani a földön, mert járólap van mindenhol, az meg nagyon hideg. Kapott szép játszószőnyeget, de ha majd mászik, akkor kell valami hosszú szőnyeg alá, hogy ne fázzon meg.

Próbáltam tegnap megint málnalevél teát inni és megint görcsöltem utána. Másodszorra próbálom és nagyon begörcsöltet, nem szeretem:(
Vendég
 


Twist, már többször is kérdeztem, csak valahogy kimaradt a válaszod:ki a dokid?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kép

Bonikánk jóvoltából íme a kép.(Köszi Boni)

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Twist, akkor ne idd a teát. Egyél inkább homeopátiás bogyót.

Babim, juhéjjj! Mindjárt jön a kövi UH!

Lois, enyim gyereknek picit összébb van a két karja, de nagyjából így néz ki. Majd megpróbálom én is lefotózni.

Kérek szépen ötleteket: kertes ház, laminált lap, rajta gyapjú szőnyeg, azon a játszószőnyeg. A gyerek tüsszög és folyik az orra. Este lefekvéskor már semmi baja nem volt. Szóval hideg neki a földön. Gondolom az nem megoldás, ha aláteszek még egy paplant és beöltöztetem plüss rugiba. :roll: Mert ugye a meleg felfelé száll... Tehetném a franciaágyra a játszószőnyeget, de akkor egész nap vele kell lennem, mert leesik az ágyról. :?

skrisz72
 
 


Lois!
Jujj de nagyon cuki a kisfiad!

KépKép

Kép
keny
 
 


Twist!
Ha már mozog, kúszik-mászik, nem fog fázni, hidd el. És tutira nem a szőnyegen fog mászni, ez gyakorlatilag biztosra vehető... :D

Lois!
Nem lehet, hogy a gyapjú a ludas? Hogy attól tüsszög? Csak tipp...
vovanda
 
 


Sziasztok Lányok!

Jövök most már. vizsgák decemberre sikeresen letudva. Januárban folytatom. :lol:

Itt is hatalmas gratula a két új kismaminak Kenynek és Babinak. :lol: boldog babavárást kívánok! :lol:

Babi,
A kép láttán pityogtam egyet. Annyira örülök nektek! A világ legjobb érzése, mikor látod a monitoron.

Keny,
Nekem is előjöttek olyan dolgok, hogy csak pislogtam. :roll: Terhesség előtt nem is ismertem a gombát és társait. :shock: Nekem is kenőcsöt javasoltak.

Nekünk megvolt az AFP 0,86 lett az eredmény. Állítólag az jó. 18. heti Uh-n is voltunk, de az nem volt nagy szám. Talán fél percig tartott. :twisted: De ebben a fél percben nem láttak semmi rendelleneset, így elmegyünk 30-án 4D-re. Éééééééééés 90% hogy kisfiú. Ezt sem a kórházban mondták, hanem a magándokim állapította meg még a 18 hetes uh előtt pár nappal.

Lois,
KisZé nagyon aranyos! A karácsonyt már biztos élvezni fogja. :wink:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lily, köszi, neked is gratula az eredményekhez. Mi lesz a kisfiatok neve?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Vanda!
Igen ez az, ő az alkarjával alig támaszkodik, pedig lassan már kézfejjel is kellene. Legalábbis így olvastam :roll:
nekem az elektromos orrszívóra azt mondták nem szívja ki eléggé, de a többiek nyugalma persze más kérdés..szomszédot én is lesz@rnám :roll:
Gyapjús kérdést Skrisznek szántad, továbbítom :wink:

Baba!
Milyen cuki minibabád van :D Köv. Uhun már szívecske is lesz, ennyi idősen, mikor te most voltál, még nálunk sem volt.

Twist!
Ez nem a játszószőnyeg, hanem a habtapi alatta. Erre rakom rá a játszószőnyeget. Ez elég jól hőszigetel. De mire ti lenn játszotok addigra már tavasz lesz bőven (na persze attól még a járólap persze hideg... :roll: )
ÖÖö, én ellinkeltem a málnalevél teát anno' :oops: Olyan meleg volt, plusz én már ennyi idősen majd két ujjnyira nyitva voltam, szóval kihagytam :roll:

Skrisz!

Nem hinném, hogy fázna, hány fok van nálatok?? Milyen ruha van rajta otthon, ha nem épp plüssrugi? (Én itthon amúgy ujjatlan plüssrugit adok rá, nem érzem, hogy túlöltöztettem vele)
Ágyon tuti nem játszatnám, annak egyszer tuti leesés lenne a vége. Meg tök jó, hogy végre lenn lehet, nem?

Keny!

Jé, és ébren... :wink:

Lili!
Gratula a Fiúcskához és persze a vizsgáidhoz is :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois!
Bocsánat... :oops: 4 óta fent vagyok, Dani felnyávogott, aztán nem tudtam visszaaludni.
Majd jönnek a többiek és megmondják, szerintem annyira más minden baba, én nem is olvasok utána az ilyeneknek. Baluval valszeg végig paráztam volna, ha utánaolvasok, mert ő baromi lusta volt és elég későn csinált mindent, legalábbis az ikrekkel összehasonlítva.

Jaj, csajok, képzeljétek!
Balum újabb kistesóért lobbizik. :shock: :shock: :shock:
vovanda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: