Új privát üzeneted érkezett!

halihó,

én is vagyok, csak a hóesés miatt nem jöttem, egész de. kint voltunk, az ebédet is csak hipp hopp volt időm összecsapni. :D

Benita, örülök, hogy jelentkeztél!
Danyu, hogy vagytok?

Balkezesség:nálunk még nem alakult ki, Boldi néha ezzel játszik, néha azzal, de én is azt hallottam, nem szabad erőltetni.

az éttermes sztori gáz, én is tudok ilyen helyet, ahol minden alkalommal megpróbálnak átverni.nem is járunk oda. a Paulaner sörház, a MOm parkban.bosszantó, mert egyébként jó a kajájuk.de azért van náluk jobb is. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Angie!
Nem volt nagy gond megcsinálni. Ha még kell szólj nyugodtan, ráérek. :lol: :lol: :lol:
Olyan édes volt Sziszkó a képeken. Meg ti is. :D :D Szívesen megcsináltam.
Mi Körmenden lakunk, Szombathelytől 30 km-re.
Nagyon jó volt szánkózni. Levente élvezte, hogy a Rékát húzta. Kimentünk apa elé az állomásra.
Egyszer ki is borult a Réka. Hátranézek, s látom szánkó eldőlt, Réka a hóba. :lol: :lol: :lol: Jót nevettünk.

Teri!
Jobbulást neked. Petra nem kapta el???

Moti!
Nálatok sok hó esett? Ti is szánkóztatok Boldival?

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Gyorsan még elmegyek fürödni, meg akarom nézni a Benkőt.
Kíváncsi leszek, hogy kit választ. Én az Andira tippelek. :wink:

Kép Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 

 
 

Sziasztok!

Annamari!
Bejött a tipped. Én egy részt sem láttam, csak a reklám-bevágásokat, de ezt kíváncsian megnéztem a második részétől, mert előtte a Flash Foraward-ot néztük az AXN-en. Egyébként tök gáz, hogy ilyen faragatlan tuskókból csinálnak pézt és műsort ezek az adók. Ide jutott az emberiség, hogy csak az ilyenen tud szórakozni? És nincs más, mit nézni. Pedig jó néha kikapcsolni a tévé előtt, de akkor meg csak butítjuk magunkat. Hát ez van!
Olyan jók a képek! Köszi! Még jó lenne hármunkról is egy, csak az a baj, hogy homályos egy kicsit, amit a gépemmel csináltunk vasárnap, így az nem jó. Anyuékéval is készült, majd mondom, hogy küldje át nekem, és akkor továbbítom.
De jó, hogy ti tudtatok szánkózni. Itt csak szálingózott, ami el is olvadt. De nem is bánom, ráér majd vasárnaptól itt havazni (bár azt hallottam, hogy már holnap estére ideér. Ma is megvan a hó? Mentek ma is szánkózni? Hóember készült?

Teri!
Jó, hogy jöttél! Sajnálom a betegeskedést. Jobbulást!! Ti próbálkoztok már?

Móti!
Az a baj, hogy ez egy nagyon menő hely volt és így tönkre tették az átverésekkel. Hogy emberek miért csak rövid távon tudnak gondolkozni! Csak a pillanatnyi nyereséget nézik, nem pedig azt, hogy 20 év múlva is legyen munkahelyük! Én nem is értem! Ja, a céges buli majdnem a Paulánerben lett, csak lefujták költséghatékonyságra hivatkozva. Az egyik csoportvezető kollégám a MOM mellett lakik, és odáig van érte. Minden bulit oda szervez. Szerintünk százalékot kap, ha csapatot visz oda, ezért foglalta le azt a helyet!

Danyukám!
Gyere légy szíves!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!
De jó,hogy nálatok esik a hó!!Nálunk csak marha hideg van :evil:

Épp most gyúrtam be agy adag mézeskalácsnak valót,majd holnap kisütöm.Hétvégén Gyulán voltunk,mert a férjem cukrász versenyre vitte két tanulóját és ott mézeskalács fesztivál is volt,nagyon jó ötleteket lestem el,és most ezeket muszáj kipróbálnom :lol:

A Trójait a mi gépünk is benyelte,azóta is gondok vannak vele.Januárba el is visszük megnézetni.

Kép
Edit.
ngedit
 
 


Lányok!!!!!!! Mi van ma? Mindenki hógolyózik? Itt továbbra sincs hó, sőt, ma még a nap is kisütött egy rövid időre. Maradjon csak még szombat délutánig.

Ez a Trója valami vírus? Mit csinál? Remélem, hozzánk nem köszönt be! Email-en terjed?

Remélem, este azért lesz nagyobb forgalom. Nincs mit olvassak!

Boni! Láttam a kaális topikban hogy Babaimádó spontán babás lett, és minden rendben nála. Olyan jó ilyen csodákat újból és újból hallani! Ő valóban megérdemelte.

Puszi mindenkinek!
Vendég
 


ngedit van titkos mézeskalács recepted? :lol: enyim is jó, de hátha mint cukrász a tiéd még jobb :wink:

Angie igen ő igazán megérdemelte már! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Ma is megmaradt a hó, bár a járdán sok helyen letakarították. :twisted: :twisted: Így ott nem lehet húzni a szánkót. Apa reggel szánkóval vitte Leventét oviba. Reggel láttam a tv2-ön, hogy mutatták, hogy Körmenden fennakadást okozott a hó. :D :D Bár a városból nem lehetett semmit látni, két kamion keresztbe fordult az úton, s több km-es sor alakult ki.

Angie!
Otthon megtudtad nézni a pps-t? Küld nyugodtan a képet!!!! Megnéztelek tegnap az iwiw-en, bejelölhetlek??? :D :D
Azért nem irigyellek, hogy ennyit kell vezetned, én is a helyedben nem várnám a havat.
Sógornődnek minden jót kívánok.
Én is csak gondolom, hogy ez a Trójai vírus lehet.

Edit!
Majd fényképet a mézeskalácsokról. Én is azon gondolkodtam, hogy hétvégén ismét gyúrok mézeskalácsot, de most dupla adagot (1 kg lisztből), s megpróbálok egy házikót csinálni. Vagy esetleg kettőt, legyen mindkét gyereknek. :lol: :lol: :lol:

Nem régen jöttünk haza az oviból. Ma volt délután a karácsonyi ünnepség. Mikor meglátott az óvónő, vágott egy hülye pofát. Ép a tornateremben voltak, s gyakorolták a műsort. Mondom neki, hogy meghoztam Leventét. A többi gyerek már nem is figyelt az óvónőre, hanem Leventével és Rékával voltak elfoglalva. De kit érdekel, az óvónő??? :lol: :lol: :lol: Az egész műsort kameráztam. S ott volt az én óvónénim is. :lol: :lol:
Egy kép szépen felöltözve:
Kép

Ezek a gonosz gyerekek megbontották a csokimikulást, s itt hagyták az orrom előtt. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: Én meg persze csipegetek. :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


mmarya nagyon szépek a gyerekeid!


Danyu ???????
Vendég
 


Boniko!
Csak a nyakkendős az enyém. :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok Lányok!
Olvaslak ám titeket rendszeresen, csak sajna annyira nincs időm írni is.Főleg, hogy Kristóf napról -napra "nehezbben viselkedik".Szerintem nagyon érzi Tulit (mármint a Tuli által hozott változást), és egyelőre nem tud mit kezdeni vele.Pedig beszélünk neki róla sokat, meg simizni, puszilni is szokta, kérdezi, hogy mozog-e, vagy alszik stb.De egyre kezelhetetlenebb.Meg persze én is türelmetlen, és ideges vagyok.Próbálok a pocakommal mindent megcsinálni, de pl. a séták végén már tekljesen kivagyok...Kristóf meg néha már annyira anyás....Na jó, ennyit a panaszkodásról.Mert persze boldogok vagyunk, és nagyon-nagyon várjuk a kislányunkat.

Annamari!Én rögtön rájödtem, hogy kisfiad a kis barátnőjét fogja kézen :lol: És milyen boldog az arca tőle :D :D Tündériek.Viszont amiket írtál az óvónőkről, az több mint felháborító!!!Biztosan nem tudjátok másik helyre vinni?Belegondolok, hogy micsoda csaták dúlhatnak a kis lelkében minden nap, amikor be kell mennie az óvodába, ilyen légkörbe....


Edit!Istenem, olyan játszi könnyedséggel beszélsz a mézeskalács tésztáról.Nekem napok kellenek, hogy rávegyem magam, hogy begyúrjam. :oops: Kíváncsi lennék a véleményedre: évek óta egy receptet csinálok, ami nem édes mézeskalács, hanem fűszeres.Imádjuk.Az ismerőseink, családtagok-akik kapnak belőle-, már kevésbé szeretik.De miért????Szerinted gáz dolog a fűszeres mézeskalács??

Nálunk is volt tegnap hó (persze egész napomat Pesten kellett töltenem, ahol semmi nyoma nem volt hónak :evil: ...), de azért nem szánkózásra almkalmas mennyiség.Vagy Moti, ti tudtatok szánkózni a Csicserkón?

Kép

Kép
linus
 
 


Panny! Nagyon-nagyon sajnálom!Sok erőt kívánok a kivizsgáláshoz, aminek remélem lesz eredménye...Mármint, hogy sikerül rájönni, mi okozza ezt a szörnyűséget.

Danyuci!Hogy van a kisfiad?Írj, csak egy mondatot!

Babásodásra váró anyukák!Készüljetek ám a szép, romantikus hideg ünnepi estékre!Dobjátok félre a lázmérőt, meg a peteérés tesztet, helyette :egy kis lágy zene, borocska, kandalló (már, akinek van... ) stb. :oops: Drukkolok nektek!

Boniko! Te mikor árulsz el többet?Vagy lemaradtam valamiről :roll:

Milyen az a Trójai vírus?Mi is most csináltattuk meg a gépünket, mert egyszer egy internbetezés után se kép, se hang, használhatatlanná vált....

Kép

Kép
linus
 
 


Bocsánat, már megint én vagyok :oops:
Szóval elnézést, hogy ide felteszek egy hirdetést, de hátha van ismerősötök, akit érdekel a dolog...(minket meg szorít az idő).Ha képek is érdeklik az illetőt, az alábbi linken azt is láthat.

Pest belvárosában, a VI. kerületi Hajós (sétáló) utcában (nagyon jó tömegközlekedéssel: 4/6-os villamos, három metróvonal, trolik) 2. emeleti, 25 + 5 nm galériás garzon 2010 januárjától, hosszú távra kiadó. A lakás igényesen felújított, bútorozott, gépesített.

http://www.expressz.hu/secure/showAdvert.do?rid=1&aid=16971586&cid=341

Kép

Kép
linus
 
 


A link nem működik...ez most jó:

http://www.expressz.hu/ingatlan/lako/garzon/hirdetes-16971586/

most már tényleg lelövöm magam :oops: :oops:

Kép

Kép
linus
 
 


Jó reggelt!


mmarya
:oops: :lol: ez már az esti fáradtság :lol: szóval a fiad és a kis barátnője nagyon szépek! azért az nem semmi, hogy a hallgatásával is már csábít nem? hú hány női szívet fog összetörni.. nagyon helyes... óvónők meg tényleg k..be a viselkedésük egyenesen felháborító! :twisted:

Linus
nem maradtál le semmiről, tesónevekről volt szó, és arra írtuk, hogy majd időben megtudjátok :wink:
ű
ja már múltkor írni akartam, hogy annyira tetszett a közös pocakos képetek nem csinálsz belőle egy vonalzót? :oops: :lol:
Vendég
 


Linus bocsi unatkoztam....


Kép

:lol:
Vendég
 


Sziasztok :)

boniko, jó lett linus vonalzüja :)

Én is vagyok ám, csak nem bírlak Titeket köventi, mostanában lefoglalnak a lányok :)
Vendég
 


panndi nem is értem :wink: majd tehetnél fel friss képeket!
Vendég
 


Hát teszek :)
Kép

Kép
Vendég
 


Panndi
Irtó édesek a lányok!!! Látom, nálatok is bejön a ruháskosár...... Kevin is abban érzi jól magát, mintha dodzsem lenne!
Marya
Helyes fiad van, abban a nyakkendőben igazi gentleman!!! óvónők meg menjenek a sunyiba!

Nálunk is még van hó, bár nem sok és talán még esik hozzá, h tudjunk szándózni. Én a fehér karácsonyra szavazok!!!

Hát lenne mit mesélnem Marya, bizony ez alatt a pár hét "kiesés" alatt sok minden történt velünk. Kevin beteg már 1 hete, és tegnapra be is lázasodott :( :(. Túl vagyunk a mikulással való első személyes találkozón is (ez jól sikerült). És ami a legrosszabb dolog: ki kellett rámolnom az egyik szobánkat teljesen, mert elkezdett penészesedni a külső fal + a szekrény (kívül-belül). :evil: :evil: :evil: A ruhákat mindent át kellett mosnom, több cuccot kidobtam. Szóval kiakadtam, elkeseredtem, mivel másfél éves a házunk, és iszonyat, h hogy nézett ki minden, és nem tudjuk mitől!!!!! Szóval ennyi. Unatkozni nem volt időm.

R.

Kép
benita76
 
 


marya, de szépek a gyerekek így csinosban is :)
Vendég
 


Panndi naggyon cukkerek! :lol: nagy a szerelem

Benita sajnálom nagyon a ruhákat, a falat.. jobbulást Kevinnek!
Vendég
 


Életem szerelme és a hó

Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Jöttem én is egyet panaszkodni.
ma sírva jöttem ki az oviból. Tegnap már írtam, hogy az óvónőnek nem tetszett, hogy bevittem a karácsonyi műsorra Leventét. Ma reggel megkérdeztem tőle, hogy mondja meg, mi a baja velünk. Erre ő: megmondtam, hogy nem kell behozni Leventét a műsorra, s én azért is bevittem. Mindenkinek már meg van a helye,ő összekevert mindent, meg nem is mondott semmit.
Erre én:miért, ő nem tartozik a csoportba? miért kell mindenből kihagyni? nem is foglalkoznak vele.
Erre ő: mindenben hátráltatja a többieket, meg legjobb lenne, ha átíratnám másik csoportba.
Ezt így ki is mondta.
Aztán mondja, most nem ér rá velem beszélgetni, mert a gyerekeknek segít színezni.
Felhívtam apát, hogy mi volt, s ha holnap nem akar velem bejönni a vezetőhöz, akkor bemegyek egyedül. Azt mondta, hogy holnap bemegyünk együtt. Kíváncsi leszek mit mond.


Benita!
Hát ez elég bosszantó, hogy ennyire bepenészedtetek. Nálunk is penészes a fal, s az egyik szekrény a falra van felfúrva. Na, ott nekünk is tiszta penész volt, de nekünk nem bent be a szekrénybe.
Nekem a Clorox-ot ajánlották, hogy azzal töröljem le, de tényleg, amióta azzal végig töröltem, kop-kop azóta nem jött elő.
Kevinnek jobbulást kívánok.

Panndi!
Nagyon helyesek a lányok ebben a kosárban. Nálunk is sláger volt. :D :D

Boniko!
Nagyon édes Zsiga. Ő is biztos élvezte a havat.

Linus!
Talán Kristóf is érzi, hogy hamarosan történni fog valami, s azért lett ilyen anyás. Vettetek neki valami ajándékot, hogy mikor megszületik Tuli, ezt hozta neki? Ezt jó megaszontam. :lol: :lol:
Nálunk pont tegnap emlegette a Levente, hogy emlékszik, mikor Réka megszületett, mekkora autót hozott neki. :lol: :lol:

Én ezt a mézeskalácsot csináltam meg, s még mindig puha, bár már csak 4-5 darab van belőle.

Andi mézeskalácsa

50 dkg liszt
15 dkg porcukor
1 dl olvasztott méz
15 dkg vaj
1 tojás
0,5 dl tejszín (esetleg tej)
1 k. kanál szódabikarbóna
őrölt fahéj
őrölt szegfűszeg
(vagy egy kevés a mézes fűszerkeverékből)

A hozzávalókat összedolgozzuk, a kész tésztát 2 órát pihentetjük. Nyújtás, szaggatás vagy formázás után 180 fokon 5-10 percig sütjük, míg aranybarna nem lesz. ( én már előmelegített sütőbe raktam be, s 7 perc alatt megsült.)

Boni!
Te csináltál Linusnak "új" vonalzót, én meg csináltam neked s Panndinak képet. :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Kép Kép Kép Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


mmarya :lol: naggyon jó :lol: ez milyen oldalról van?
Vendég
 


Boni!
http://photofiltre.extra.hu/

Linus!
Neked is: :lol: :lol: :lol: :lol: Kép Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


dejóóóóóóó, köszi :)
Vendég
 


Annamari, nem hiszem el, ez felháborító!!!!ez a vezető óvónő volt?ilyet mondani!nem is tudom, hirtelen dühömben mit tudnék csinálni a helyedben.

Linus, nálunk ugyanezek a tünetek, mint Nálatok.csak én vagyok jó, egész nap rajtam csüng Boldi, tenap este elmentünk egy karácsonyi koncertre Szabival, Anyukám volt Boldival.este fél tizenkettőkor jöttünk meg, Boldi még nem aludt, egyfolytában anya-anya-ezt mondogatta.reggel meg, mikor elmentem fodrászhoz, 15 percet ordított utánam keservesen.majdnem visszafordultam. ma meg nkább nem is mentem piacra, mert ő későn kelt, és féltem megkockáztatni, hogy felébred, nem talál, és megint sírva fakad.nem is tudom, mi lesz, amíg bent leszünk a kórházban?? :D

a penészre van egy nagyon jó szer:ultra szavo.mindent elpusztít!!!a metroban a legolcsóbb, 1100ft körül.

hétfőn már szánkóztunk egy kicsit Boldival, de nem tetszett neki annyira, mint tavaly.inkább a hógolyózás ment.de akkor meg kevés volt a hó, úgy kellett összesöprögetnem valamit, hogy tudjak hógolyót gyúrni.ma viszont már van bőven!ha fölkelt, kiviszem Boldit, hátha tudunk hóembert is építeni, megígértem neki.
olyan jó lenne, ha fehér karácsonyunk lenne.)

KépKépKépKép
moti
 
 


Köszönöm a penészölő tippeket, hypo-val már lepucoltam, de veszek vmi ellenszert.

Ez az óvónő egy bunkó!!!! Egy óvónőnek minden egyes gyerekkel kedvesnek, empatikusnak, toleránsnak, segítőkésznek és megértőnek kell lennie. és még sorolhatnám. De ő akkor mit keres az óvónői pályán???? Mindenképp beszéljetek a vezetővel, mert ezt nem szabad hagyni! Én már rég átirattam volna máshová a gyereket!
Amúgy nagyon tutik a képek, próbáltam én is ez a szerkesztő oldalt, de vhogy sehogy sem sikerült beszúrni a képet a keretbe.

Kép
benita76
 
 


Moti
Hasonló cipőben járok Kevinnel, mint te Boldival. És megértelek, mert én sem bírom elviselni, ha utánam sír. Egyszerűen nem lehet "levakarni" rólam. Nem tudom, ez ragályos??? De bízom abban, h ezen az időszakon is átesik/átesnek. Úgyhogy mire kórházba mész, sztem másmilyen lesz.

Kép
benita76
 
 


Benita!
Ha küldesz képet, csinálok neked is. :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Panny! Annyira sajnálom! Sok erőt és kitartást kívánok neked. Remélem minél hamarabb visszajössz közénk!

Annamari! Ezen az óvónőnek nevezett senkin nagyon kiakadtam. Önkormányzati az ovi? Ha igen, lehet h én odamennék és feljelenteném. Hogy mondhat ilyet???

A trójai az egy vírus, ami rendesen hazavághatja a gépet. Sunyin telepszik bele, titokban fejti ki a hatását és a végén pusztít. Nem minden vírusirtó tudja kiszűrni.

Ha nem baj, teszek fel Petráról képet:
Kép Kép
Kép
Kép

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Sziasztok!

Hát itt vok...azt hiszem már hallotátok a rossz hírt... :(

Kicsit már összeszdtem magam..ma jöttem ki a kórházból,tegnap volt a műtété.
Ugyanaz történt mint nyáron...nem fejlődött ki a szívhang....
Nem tudtam jönni a babanetre mert nem volt lelkierőm mindent leírni...fél év alatt másodszor ugyanezt megélni kicsit sok(k) volt...

Ma megkaptam a múltkori nyáron történt vetélés szöbettani eredményét is...igzából anno nyáron is telefonálgattam én a dokimnak de nem értem őt utol és valahogy elfelejtődött a dolog..szal az a lényeg hogy abból világosan kivehető hogy egy gyulladás miatti baci okozta a vetélést és több mint valószínű most is..egy alattomos baci aminek nincsenek tünetei..vagy nálam volt,vagy apa húgycsövéből...szal a lényeg hogy most megvárjuk a szövettant,jan.7-re kész és ha ott is bebizinyosodik a baci akkor a dokim levesz kenetet tőlem is és apától is és elküldi egy speckó laborba és utána kapunk mindketten antibiotikumot és jöhet a baba Igazából örülök hogy megvan az indok,mert orovosolható és nem nálam van hormongond .

A srácaim enyhítik a fájdalmam...ha őke nem lennének szörnyű lenne..a férjem is csodálatos..bíztat és csakis pozitívan áll a dolgokhoz..ő tarta bennem a lelket.


Most nem tudtam visszaolvasni nagyon, de ígérem pótolok hamarosan :wink:

De azért mégis Annamari..ezt semmiképp ne hagyd hogy így bánjon az óvónő a fiaddal!!!!Ha kell tényleg vidd át másik csoportba...az nem jó a kisfiadnak se ha egy ilyen pikkelő,"pályáttévesztett"akárki van vele egész nap.Remélem minden megoldódik!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok Lányok!
Juj, de sokat írtatok (na nem panaszkodásból írom :wink: )! Tegnap én szabin voltam, és bejöttem egyedül Pestre egy pár ajándékot még elintézni. A férjemnek nem tudtam még eddig semmit venni, mert mindig együtt mentünk vásárolni. Tök jó volt egy kicsit egyedül mászkálni, csak ne kellett volna annyira siessek haza.

Annamari!
Mindenképpen gyere, ha voltatok az ovóda vezetőnél. Én is megfontolnám a feljelentést. Ez a nő nem csak a te gyerekednek árt, hanem a többieknek is, akik nem szimpatikusok neki. Az óvónőség nem szimpátián alapszik. Ott nincs személyválogatás, mindenki egyenértékű képességektől függetlenül. Főleg, hogy a te fiad sem gyengébb képességő, hanem ő teszi olyanná, hogy visszahúzza a csoportot. Brrrrr! Annyira sajnállak benneteket! És csak bíztatni tudlak, hogy vidd el innen a gyerekedet, mielőtt még végképp tönkretennék. Egyébként Levikédet kérdeztet már, hogy szeretne-e átmenni másik csoportba? Beszétetek vele arról, hogy miért nem beszél az oviban? Gyerek-pszichológuson nem gondolkoztál? Ők olyan jól ki tudnak szedni gyerekekből dolgokat. Hátha neki elmondaná a sérelmeit, és akkor tudnátok lépni célirányosan!
Persze, az iwiw-en nyugodtan jelölj be! Tegnap elő is hivattam a képeket, és keretbe is tettem. A nagyik és nagybácsik/nagynénik azt kapják Szilárdtól. Olyan jók lettek! Köszi még egyszer!!!! Te kis képszerkesztő :D :wink:
Ja, és köszi a receptet. Le is mentem, mert én is akarok csinálni. Van egy erdélyi mézeskalács receptem is, azt is egy bbnetes lánytól kaptam. Meglátom, melyiket gyorsabb megcsinálni. Szaggatóm sajnos nincs, azt még valahonnan be kell szereznem. Hol lehet ilyet kapni?

Panni!
Örülök neked, hogy újból itt vagy közöttünk :)

Prunci!
Petra nagyon kis ügyes, hogy már így gyúrja a tésztát. Sziszkóm is nagyon segítőkész :) A trójairól köszi az infót. Inkább a programokat, vagy a merevlemezen tárolt fájlokat támadja meg? Azt hiszem, gyorsan lementem az összes fotót, mert nem szeretném elveszíteni őket.

Móti!
Na, hogy sikerült tegnap a délutáni hógolyózás? Szilárd nagyon élvezi a havat. Egyelőre a hólapátolás a kedvenc, de dobálja is :)

Boni!
De helyes a kis Zsiga Csiga :D Látom, ő sem veti meg a havat, de egyelőre még csak óvatosan szemlélgeti :)

Benita!
Nagyon sajnálom a penészesedést. El tudom képzelni, hogy mit éreztél, amikor megláttad! Magán ház vagy társas ház? Az biztos, hogy a mai erős hőszigetelések miatt többet kell szellőztetni. A bútorokat pedig nem szabad teljesen a falhoz tolni, és meg kell nézni, hogy hol van a hőhíd a szobában, oda szekrényt nem szabad tenni. Nálunk inkább a sarkok szoktak penészedni, de azt gyorsan meg lehet állítani. Egyébkén tényleg haszon az Ultra Szavo nagyon jó. Le sem kell törölni a penészt, csak befújni, és teljesen eltűnik. Az is hypo alapú, de van benne még valami gomba ellen. Remélem, azért már kipihented a nagy munka fáradalmait! A ruhákból ki tudtad teljesen mosni, vagy azoknak még csak szaguk volt? Jaj, te szegény!

Én már csak ezen a héten dolgozom, szombaton is. Már alig várom a szabit, otthon lenni egy kicsit, nem rohanni egész nap! Viszont akkor nem is fogok tudni sűrűn jönni, mert otthon nem szeretek gép elé ülni, főleg, hogy azt a szobát nem is fűtjük, és olyan hideg tud bent lenni. De addig még vagyok bőven, utána meg majd a telómról néha bejelentkezem :)
Vendég
 


Lányok!
Ennyire ijesztő lennék, hogy amelyik nap én vagyok, mindenki eltűnik :roll: Lehet, hogy ki kellene vonnom magam a babanetes forgalomból?
De én azért bízom abban, hogy ez a gyönyörű szép napocska csalogatott ki titeket, és azért nem jöttök.
Na puszi, én is lépek ma hamarabb, mert karácsonyi ünnepség lesz az oviban.
Vendég
 


Angie :twisted: irgumburgum..

formát TEsco Auchan, háztartási boltban kaphatsz

erdélyi recit beirod?
Vendég
 


Boni!
Én is innen a babanetről kaptam, remélem, nem lesz gond, ha terjesztem. Íme:

Erdélyi mézes
60 dkg liszt (finom)
20 dkg porcukor
2 kk szódabikarbóna
1 csomag mézes fűszerkeverék, vagy ízlés szerint
2 egész tojás
12 dkg puha margarin
20 dkg méz

Meglangyosítani a mézet elolvasztani benne a cukrot, bele tenni a fűszereket, majd belekeverni a margarint meg a lisztet.

Hűtőben egy napot álljon.
Nagyon vékonyra kell kinyújtani mert a szódabikarbónától nagyra dagad (2-3 mili vastagra)

Szaggatni
sütés előtt lehet magvakkal díszíteni, sütés után tojással megkenni, ettől szép fényes lesz. Ha ételfestékkel akarjuk színezni azt a tojás "lakk" előtt kell.
Lakkozás után lehet fehér cukormázzal díszíteni.

Cukormáz:
egy tojásfehérje, 12-15 dkg cukor (legjobb a cukorliszt) Ezt géppel először lassan majd magas fokozaton 20 percig keverni.
Zacskókba tölteni kicsit kivágni a sarkát és lehet rajzolni.
A mázat a tészta felett nyomjuk és úgy fektessük rá, a zacskó ne érjen a tésztához, mert akkor görcsös lesz!
Vendég
 


Sziasztok!

Panni!
Örülök, hogy jelentkeztél, nagyon sajnálom, hogy megint át kellett élned, mint nyáron. De legalább kiderült, hogy mi volt a baj, mi okozta a vetélést. Gondolom most akkor gyógyszer kúra után ismét próbálkozhattok. Sok sikert kívánok hozzá.
Az ember ha egyszer megtörténik vele, nem is gondolja, hogy még egyszer is előfordulhat. Kegyetlen az élet. De most csak fel a fejjel, s hamarosan ismét próbálkozhattok. ( s amilyen jó a táptalaj, a mag egyszerre kikel :lol: :lol: :lol: )

Szóval, reggel bementünk a vezető óvónőhöz, nagyon kedvesen fogadott. Elmondtuk a problémánkat, s azt mondta, hogy miért nem előbb jeleztük neki.
Leventének is mondtuk, hogy lehet, hogy másik csoportba fog kerülni, de ő azt mondta, hogy nem szeretne másik csoportba menni. Így abban állapodtunk meg a vezetővel, hogy ő is beszél Levente óvónőivel, hogy kicsit álljanak oda mellé, s ha az oviba jön logopédus, neki is megmutatják. A szomszéd csoportban az óvónőnek van valamilyen pedagógiai végzettsége, hozzá is átviszik, hogy beszélgessen el vele.
Ha végkép nem működik, átrakják másik csoportba. Majd meglátjuk.

Angie!
Szaggatót én anyutól kértem kölcsön, de szívesen elkérem, s odaadom. :lol: :lol: :lol: csak el kell jönni érte. :lol: :lol: :lol:
Szerintem vianni, tesco, spar v. interspar, vagy ahol vannak műanyag edények biztos találsz, ahogy Boniko írta.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Én még azt javaslom, hogy a neylon zacskó végét, ragasszátok le tixo-val, így nem szakad ki. S úgy pici lyukat vágni rá, s lehet könnyen formázni. :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari,
tök jó, hogy ilyen kedves volt a vezetőóvónő! Azért hallod amit írtál Levente óvónőjéről, hogy miket mondott, hát nem csodálom, hogy sírva mentél haza! Az ilyen nem való pedagógusi pályára!
Vérlázító :evil: :evil:, és ami még bosszantóbb, hogy a gyereket bántja ezzel a leginkább. Na nem húzom magam, mert szerencsére látszik megoldás a problémára, remélem, hogy helyére kerülnek a dolgok, és Levente megtalálja a helyét az oviban, ahol végre szeretni fogják. Szörnyű lehet ezt szülőként átélni. :( :(

Panny,
nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek, de jó a rosszban, hogy megvan az oka a vetélésnek és segíteni is lehet rajta(tok). Hipp-hopp testvérke lesz itt, nagyon drukkolok nektek! :)

Angie,
ne viccelj, nem te vagy elijesztő, ne mondj ilyet!!! Van egy topic ahova még szoktam irogatni és oda se nagyon ír senki, így tudom milyen érzés ez, de ne vedd magadra, semmiképpen se
:wink: Utlra Szavo-t én is kifogom próbálni, sajnos :evil:. Én is szombatig dolgozom, már visszaszámolok :wink:.

Benita,
nagyon együtt érzek veled! Én 1 hónapja jártam így, hogy totál bepenészedett egy szekrény fala, és ki kellett mindent mosnom :evil:, Volt ami nálunk is kukában végezte :( . Mi magánházban lakunk és pár éve lett beszigetelve a ház. Mondjuk az is benne lehet, hogy a házunk alsó szintje félig a földben van, és nem szigetelték le jól :evil: :evil: anno amikor épült. Ez abból derült ki, hogy elkezdett vizesedni a fal... Az utólagos szigetelés iszonyat pénzekbe kerül, így én egyelőre küzdök az időnként felbukkanó penésszel :( :( .

Pruci,
nagyon édes Petra ahogy gyúrja a tésztát :P. Szép kislány, büszke lehetsz rá :) .

Megyek én is, mert ma karácsonyi műsor van az oviban, ki nem hagynám semmi pénzért. Apa is jön, így teljes lesz a kis család, én ilyenkor olyan boldog vagyok! :D

Vigyázzatok magatokra!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Panny
De jó, h jöttél, sajnálom a történteket. A baci téma, amiről írsz, nálunk is okozott anno ilyen tragédiát, és úgy ahogy írod, apa bacija. Kaptunk rá mi is mindketten antibiotikumot, és amikor a köv. próba indult, előtte együtt kellett lennünk a ciklus utolsó napjaiban azért, h rajtam keresztül a nődoki megvizsgálja laborba, h apának kihaltak-e a bacik. És mikor nega lett az eredmény, akkor lehetett belevágni a babaprojektbe. Ez fontos, h nálatok is kiszűrjék (ha ilyen probléma volt), és akkor meglátod, minden úgy alakul, ahogy szeretnétek!!! Igaz, ez néhány hónap türelmet kíván, de megéri hidd el!!!! Puszillak!

Petra igazi konyhatündér!!!! Úgy látom ő is szeret segédkezni. :)

Penész:
Társas v magánház e? Tavaly költöztünk vadonatúj családi ház!!!! :evil: :evil: Könnyűszerkezet, de vszínű szigetelési problémák vannak! :evil: :evil: :evil: Marad a bosszankodás és az állandó fenész után kutatás :? .

Benita

Kép
benita76
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy így eltűntem, de vasárnap hajnalban összecsomagoltam és elmentem anyumékhoz Gabival....ott nincs net és nem tudtam jelentkezni.
Ma jöttünk haza, bár még van mit csiszolni az állapotán...

SZombat éjjel már annyira fulladt, hogy nem lehetett vízszintbe tenni, mert kékült a szája...kórházba nem akartam vinni, mert uti bennt fogtak volna minket...és összeszedünk minden cart...ami nekem nem hiányzik...aztán nem volt jobb ötlet és hajnalban, zuhogó hóesésben nekiindultam...azt hittem ott fullad meg mellettem, előre ültettem...2 napig csak ölben aludt, mert nem lehetett letenni, csak hörgött, naponta kapott szurit, inkább vállaltam, hogy elviszem minden nap, csak ne kelljen kórházba menni.

Én keddre teljesen kimerültem, hisz már szerda óta 1- 2 órát aludtam csak éjjel...de már kezdem összeszedni magam, nekem nem volt lázam, de minden ugyanaz...csak nem fulladtam. ma jöttünk haza, mert apa nehezen viseli hiányunkat, mi meg az övét...már jobban vagyunk, köszönjük az aggódást, majd próbálok visszarázódni!

JÓ karácsonyi készülődést mindenkinek a hétvégére...
Puszi: Danyu
danyuci
 
 


Sziasztok.
Nagy nehezen idejutottam a gép elé!A napokban orvosokhoz szaladgáltam és fogok is ,mert meglett a hormon eredményem,ami jó!De (persze nem is én lennék,ha nem lenne de.) sajnos a cortisol szintem elég magas,amit a mellékvesekéreg termel. Igazából ez lehet,hogy csak attól lett magas,mert ideges voltam,de lehet betegség is és akkor műteni kell.Most kaptam 2 szem orvosságot,ezt este be kell vennem és holnap reggel leveszik a vért,ha az orvosság hatására egy bizonyos szintre süllyed,akkor nincs baj.Reménykedek,hogy így legyen.Ami érdekes,hogy a nődokim nem tulajdonított neki jelentőséget,de megmutattam az endokrinológusomnak is és ő már igen,végül is az ő területe.A nődokim most még megcsináltatja a genetikát,kíváncsi leszek arra is.Az endokrinológusom azt mondta,hogy január végéig ne próbálkozzunk,addig legalább a végére jár ennek a cortisol szintnek.Lehet kicsúszunk 2010-ből,sajnálom,de már nem is fontos,csak az,hogy legyen egy egészséges kistesó.

Mézeskalács recept:1 kg liszt,1 csomag mézes fűszerkeverék,4 dkg szódabikarbóna,3 tojás,35 dkg méz,30 dkg porcukor,3 evőkanál Rama,pici só, annyi víz,hogy lágy tésztát kapjunk.( a mézet és a Rámát fel kell olvasztani.)Kisütve nagyon puha marad.
Szerintem nagyon jó,de ízlés kérdése.
Ígérem teszek fel képeket,ha lesz egy kis időm!

Kép
Edit.
ngedit
 
 


ziasztok!%

Panny! De jó h jöttél! Nagyon sajnálom a történteket, de végre megvan a baj forrása, és hamar segíteni fog a gyógyszer! Kívánom h nemsokára ott legyen egy egészséges kisbaba a karodban!!!

Danyu! Szegény Gábor! Nem csodálom h ennyire megijedtél! Jobbulást kívánok nektek!!! Gyere amikor tudsz!

Milyenek voltak az ovis karácsonyok?

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Edit! Drukkolok h lejjebb menjen a cortisol szint!

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Danyu,
Kisfiad kruppos?vagy csak én vagyok figyelmetlen és nem látom?csak annyit hámoztam ki, hogy nagyon fulladt.ez borzasztó lehet.

Panny, sajnálom, ami történt, de nagyon jó, hogy kiderült a baj forrása, milyen furcsak az élet, hogy ennyi minden akadálya lehet egy terhességnek.hihetetlen.

KépKépKépKép
moti
 
 


Danyuka!
Jaj, na végre jelentkeztél, mert már aggódtam! Akkor nem is tudod, hogy mitől fulladt Gabikád? Ha kruppos, akkor az a legjobb a fulladáskor, hogy kinyitod a hűtőt, és a gyereket elé teszed. Férjem és a tesója is az volt. Anyósom azt mondta, hogy olyankor mindig helyrejöttek a fulladásból.

Edit!
Remélem, a gyógyszerre reagálsz, és nem kell januárig várni. Ha igen, akkor is az a lényeg, amit írsz, hogy egészséges tesóka szülessen!

Szilárd karácsonyi ovis ünnepsége nagyon jól sikerült. Nem volt betanult szerep, csak körbe álltak, énekeltek, és táncoltak. Voltak aktívabb, nagyobb gyerekek, és voltak bámészkodó, néha bekapcsolódók is, mint például az én fiam :lol: De nagyon büszke voltam rá, mivel ő heti 5 napból 2 napot jár, és mégis tudta énekelni a többiekkel, persze, amikor épp kedve szottyant :lol: Majd megzabáltam! Kicsi fiúnk első ovis karácsonya, annyira megható volt.

Én ma nem vagyok valami vidám. Semmi okom rá, csak olyan semmi kedvem semmihez hangulatom van. Pedig a kollégámtól, aki nyugdíjba megy, kaptunk idézeteket, és én egy nagyon találót kaptam: A lehetséges mindig megvalósul! Ennek örülnöm kellene, de nem megy.

Még holnap dolgozom, aztán jön a hosszú karácsonyi szünet!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Én meg várom, hogy megjöjjön, már lassan négy hete nem szoptatok, és még semmi... Két ünnep között várom :roll:
Vendég
 


Panndi!

Lehet hogy már meg se fog jönni még egy jó darabig???!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Danyu!

Kruppos vagy bronchitises a kisfiad?Kilégzés vagy belélgzéskor hörög?Olikám bronchitises,ismerem a dolgot sajna nagyon jól.Van inhaláló gépünk is...hál'istennek mióta az megvan azonnal tudom őt kezelni mielőtt fulladna.

Annamrai!

Örülök hogy valamelyest sikerült a vezetőnővel tisztázni a dolgot...reméljük a továbbiak is ilyen pozitívak leszenk.

Mindenkinek köszönöm a szép szavakat :)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


NApsugarasat

karácsonyi kedvcsináló Kép

Elfelejtettem múltkor, hogy PEtra szakácsnő nagyon cukker és gyönyörű

Danyu ez nagyon durva jaj édes kicsi Gabó! örülök,hogy jobban vagytok! ünnepekkor jöttök haza?

PAnndi hjűha lehet hogy már nem is leszel?


:wink:

PAnny szia örülök,hogy itt vagy, az is nagyon jó hogy tudjátok az okot így legközelebb már semmi gond nem lesz! ölellek!

Angie remélem a mai napod jobb lesz! a kicsik ,karácsonyi ünnepségén én is mindig meghatódok, imádom a mindenki karácsonya rendezvényeket is!

köszönöm mézesreciket! gyűjteményemben jó helyük lesz : ki is prószálom mind!

az enyim is puha és azt sem kell kisütni hetekkel előtte.
egyszer régen egy nőklapjában egy mézeskalács készítő megosztotta a recit, féltve őrzöm, de azt mindig jóval előtte kellett elkészíteni, .. a mostanit nem..
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?