Új privát üzeneted érkezett!

Adri!
Szólj légyszíves a télapónak, hogy a Lórinc és a Rebeka csomiját majd nekem adja mert az Andinak értekezlete van 5től az oviban (óvónéni) és így nem tudnak jönni, de elviszem nekik és ki is fizetem az övékét IS!!!

Mindenkinek jobbulást

Sulira készítek fotókat, ezzel a címmel kaptunk feladatot, hogy: MIKULÁS!! :)

szandrakiss
 
 


sziasztok,

mi sem megyünk. :?
2 napja töprengek rajta, de végül így döntöttem. nem csak a betegség/nem betegség miatt, hanem kicsit sok volt már így is a Mikulásból...

Szonjaborinak utólag is boldog névnapot!

Katus, Neked meg nagyon boldog szülinapot! szemtelenül fiatal vagy...:)

Évi, a héten beugrunk a pénzzel vagy gyertek át egyik nap.
Eszter már napok óta nem taknyos és nem is köhög, hála Gyöngyinek!

Judit, kitartás! Karácsonykor már a fa alatt lesz Tamara...:)

Mindenkinek jó Télapózást,

Viki

KépKép
KépKép
wiki12
 
 


Én ma elugrottam és sima és h1n1 oltást is adattam be, mégpedig azért mert a nőgyógyászom felhívott, aki egy héttel ezelőttig ellenezte, és mondta, hogy most már ő is azt mondja, hogy jobb, ha beadatom... Mivel a babák picik így ingyen volt, az oltóponton fizetős. De előttem egy kismama oltatott és ő is az orvosa tanácsára ment el beadatni... Azt hiszem a legutóbbi nagy hírverést kapott esetek után, amik szomorúak voltak, sok orvos úgy döntött, hogy inkább javasolják......

Kép
fvica
 
 

 
 

Én azt sajnálom, hogy csak a negatív eseteknek jár a hírverés. Az embert teljesen beparáztatják, így végül persze oltat. Érdekes, hogy egy hét alatt nagyon sok doki az ellenkezőjét mondja, mint eddig.
Mi megpróbáljuk elkerülni a fertőzést, és őszintén szólva ha babát várnék, akkor pláne így éreznék. Vicc, hogy máskor fejfájásra még egy algot sem tanácsolnak, de az oltás mehet...
Engem érdekelne a statisztika, és nem csak a negatív esetek száma. Szerintem utána lehet nézni az arányoknak, és össze lehet hasonlítani más esetekkel.... De tényleg nem tudom mikor tesz jót az ember....
almi
 
 


A nőgyógyászok azért változtattak múlt héten véleményt, mert volt egy orvosi konzílium és azóta a nőgyógyászok hivatalos álláspontja, hogy a kismamákat oltani kell. Tehát köteles megpróbálni rábeszélni az oltásra.
Én voltam most háziorvosnál és nem adattam be magamnak mégsem, annak ellenére, hogy pénteken a nőgyógyászomtól úgy jöttem el, hogy oltatok:)
Remélem azért volt gyerek a Mikulásnál, látom jó sokan nem tudtak menni.
Hoztam egy mai fotót:)
Kép
Vendég
 


MILYEN VOLT A BULI????

Judit, tök csinos vagy, de azért elhiszem, hogy már unod az egészet...

Nálunk még mindig elég sz*r a helyzet, bár a fiúk már többé-kevésbé tünetmentesek, csak egy kicsit szortyognak időnként. Nekem még mindig nincs hangom, és rájöttem, hogy mutogatással nem lehet egy Marci méretű fickót fegyelmezni :shock: :lol: . Remélem, hamarosan kikeveredünk ebből a hülyeségből!

Szandra, köszi előre is!!! Szerintem várjuk meg a szerdát, hátha addigra én is rendben leszek :shock:

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Sziasztok!

Remélem jól sikerült a buli!

A köszöntéseket továbbra is köszönöm, és megragadom az alkalmat, hogy szintén szemtelenül fiatal barátnémat köszöntsem:

VIKI! BOLDOG SZÜLINAPOT tegnapra :D

Judit,
naggyon jól nézel ki :D Kitartás!!!!!!!!

Betegeskedőknek jobbulást ;)

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Ati átaludta a Mikulás ajándékosztását. Már 2 hete nem is aludt 2 szer egy nap, ma igen. Belekotortam szegénykém szájába, és érzékeltem, hogy 3 rágófog 1-1 csúcsa kibújt. Lehet az egész okozójára bukkantam :shock:

Judit, nagyon jól nézel ki. Ez már szemtelenség :-) :-)

Viki, ha tényleg lemaradtunk, akkor utólag Boldog Születésnapot!!!

(Nekem februárban lesz! :wink: :lol: )
almi
 
 


Viki! Boldog szülinapot neked is!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ágyöngyi 2009.12.08 10:22-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Viki, boldog születésnapot!!!

Az oltással kapcsolatban nálunk is változott a helyzet: a hétvégén szólt Marci kórházi dokinénije, hogy bár ő alapvetően oltásellenes, most nagyon szeretné beoltani a fickót, mert a H1N1 nagyon agresszíven támadja a tüdőt, és Marci születéskori tüdőbetegsége miatt ez rá különösen veszélyes lenne... Ha meg őt beoltják, akkor már minket is :( :( :( Persze ehhez az kellene végre, hogy egészséges legyen mindenki.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Most láttam, hogy megváltozott a cikk!!! Délután még benne volt egyértelműen, hogy oltás helyett hogyan kell adagolni!! :shock: :shock: Szandra! Olvasd már el Te is! Te hogy emlékszel?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Gyöngyi,

pont ezt akartam kérdezni, hogy nem értem... :S De látom, változott a dolog, gondolom a kommentek miatt.

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


EZ NAGGGGYON DURVA!

Ha nem a saját szememmel láttam volna akkor is elhinném mert Gyöngyinek elhiszem de én is olvastam!! :shock: :shock:

Kicsit nem mondom el milyen szagú ez a dolog mert a NAGYTESTVÉR mindent lát és a végén még minket is kitörölnek, mint ahogy azt a cikket.

Mindenesetre mi a bogyók mellett döntöttünk :)

Ez nagyon meredek :evil:

szandrakiss
 
 


Szerintem, a buli jó volt, és a Mikulás is, még ha Dóri nem is volt a toppon, de szerencsére Sára édesen a szárnyai alávette a lélektanilag fontos pillanatokban! Köszönjük neki! És szerencsére azért sokan el tudtak jönni. Nagyon jó volt végre talákozni a nagyobbakkal, és a dolgozókkal is.

Kata!
Bocsi, de csak később vettem észre, hogy ti nem is kértetek csomagot, így nincs mit fuvaroznom. :oops: :oops: :oops:
Reméljük, te is gyorsan meggyógyulsz! Nekem a suliban volt néha olyan élményem, hogy hang nélkül szinte könnyebb volt rendet tartani. Mivel csak suttogni tudtam, mindenki figyelt, hogy mit is mondok! :lol: :lol: :lol:

Emőke!
Ábelnek viszont valamelyik nap átvisszük a csomagot!

Gyöngyi!
Ahogy beszéltük, mi továbbra is szeretnénk a bogyókat, ha rendeltek a gyógyszertárba, kérjetek nekünk is, és amint megvan átugrom érte az árával együtt.
(Nekünk egy kicsit most az az érzésünk erősödött, amit eddig is sejtetteünk, ill. sugaltak nekünk, hogy ez az egész oltás csak a pénzről szól.)

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


SZIASZTOK!

Az elmúlt egy órában csak olvastam, csak olvastam, hogy mi minden történt amíg "ki voltunk rekesztve a külvilágból".... hihetetlen, hogy mennyire hozzá lehet szokni a nethez, és ha nincs, akkor marhára tud hiányozni :roll:

Szerencsére mától, újra van lap-top-unk (mondjuk nem kis mizéria után, 0%-os hitelre szerettünk volna megvenni, de két helyen is hitelképtelenek lettünk!!!!, de végül sikerült :-) ) így újra részt tudok venni a közéletben.

Először is mindenkinek NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT ÉS SZÜLINAPOT KÍVÁNOK, már elég sok elmaradásom volt :wink:

Minden betegskedőnek jobbulást kívánok!!! Vigyázzatok magatokra!

A mai Mikulás buli szerintem is nagyon aranyos volt, tündérek voltak a gyerkőcök, ahogy csillogó szemmel bámulták az én Mikulásomat :lol:
Hamarosan majd teszek fel képeket is...

Addig is jó éjt mindenkinek!

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Viki,
boldog születésnapot!

Kép

Anett,
szép nevű lányaidnak (értetlenkedésem miatt utólag :-) ) Boldog névnapot!

Köszönjük a Mikulásbulit!!!!
Jól éreztük magunkat :lol: Csak sajnálom, hogy nem jött el mindenki :( (de megértem)
Kép

Gyöngyi,
itt a Halmyban rendelted?
Egyébként az a szuper, hogy most az influenza szerű vírusra is felírják az antibiotikumot, nehogy szövődményes legyen véletlenül :evil:

Anita
putyu
 
 


ja tudom mit akartam még :) Judit, szép a pocid :) és látod mondtam, hogy nem jön ki még Mikulás ide vagy oda :D

Anita
putyu
 
 


Jól van késő van: :oops: :oops:
Borókának is nagyon boldog névnapot! :D
(na megyek el teszem magam holnapra, okosabb már úgysem leszek :roll: )

Anita
putyu
 
 


Sziasztok,

klassz volt tegnap a mikulás-buli, jól éreztük magunkat! :)

Emma a fürdés közben végig a Mikulásról beszélt, nagyon tetszett neki :).

Fruzsi éjjel nem aludt (lassan az lenne a fura ha aludnánk), dentinox-osanit-nurofen, majd valamikor 5 körül sikerült elaludni, egészen 6.40-ig. kipihent vagyok....
viszont a hője oké :).

ja igen, Adri: Osanit a homeos bogyó neve, kifejezetten fogzásra való.

Orsi, ha mentek postára csörgess meg ;).

zsu111
 
 


köszi Mindenkinek! :)

Judit, tényleg nagyon csinos vagy! én ma éjjel azt álmodtam, hogy kisfiút szültem. :shock: még álmomban is furcsa volt, hogy ilyen könnyû volt a terhességem. :)

SOS kérdés: van itt valaki, aki ppt guru? meg kellene valamit csinálni, persze nem ingyen...

Viki

KépKép
KépKép
wiki12
 
 


viki,
Nagyon boldog szülinapot, így utólag is! Jó lenne már személyesen is meghúzni a füled :D
Sajnos nem én vagyok az embered. Nem tudok segíteni :(

Gyöngyi,
Mi van? Nem értek semmit!!!! :shock: Így jár aki este olvas (végre) netezés helyett? :roll:

Orsi, Adri,
Köszönjük a tegnapi bulit! Nagyon jól sikerült. Maja egész hazáig a mikulásnak énekelt (mert ugye még mindig - egész évben figyeli, hogy jó kislány-e) :lol:

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Sziasztok!

Na, szóval.........................ez a homeos szer tényleg csak nozoda, vagyis az oltás mellékhatásainak enyhítésére szolgál. Egy homeos patikussal beszéltem, aki ismeri a cikk író orvost és hiszi, hogy jó lesz megelőzésre is. A családjában van aki oltotta magát, van aki nem, ők is kaptak ebből a szerből.
A homeos barátnőm, aki nem szokott oltatni beoltatta a gyerekeit is magát is.

Na, így tessék döntést hozni :? :?

Nem könnyű, én még délutánig agyalok rajta.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok! Adri, Orsi írtam pü-t, de lehet el sem ment, ezért itt kérdezem :-) A Miku puttonyában maradt Ati csomagja a betegeskedésünk miatt. Valamikor átugorhatok érte (amikor nem esik), vagy nektek mi lenne jó?

Biztos nagyon jó volt tegnap... Sajnálom, hogy kimaradtunk....

Ma megint hallottam a névnapos köszöntést, és ha jól emlékszem, akkor EMŐKE nevére lettem figyelmes :-) Nagyon sok boldog névnapot!
almi
 
 


Többen halnak meg "sima" influenzában
Mégsem olyan vészes az új influenza?

A pandémiás influenza halálozási aránya nagyjából azonos a szezonális influenza halálozási arányával, és legtöbb esetben enyhe lefolyású - állapították meg a Harvard Egyetem kutatói az eddigi egyik legmódszeresebb tanulmányban.
2009.12.08 10:58, MTI

Az elemzést hétfőn tették közzé a PLoS Medicine (Public Library of Science, www.plosmedicine.org) című internetes tudományos portálon. A feldolgozott számok két olyan amerikai város - Milwaukee és New York - adatbázisából származtak, ahol a H1N1 járvány kitörésének kezdetétől pontosan regisztrálták az eseteket. Mintegy kétezer, a H1N1-fertőzés tüneteit mutató emberre jutott egy halál - írta Marc Lipsitch, a Harvard munkatársa.

A becslések szerint a H1N1-páciensek 1,44 százaléka került kórházba, 0,24 százaléka szorult intenzív kezelésre, 0,48 ezreléke halt meg. Arra azonban nincs garancia, hogy a vírus mutálódásával nem lesz súlyosabb a járvány - tették hozzá a kutatók. A halálozási arány még ennél is jóval kisebb lehet, ha az elemzésnél más módszert alkalmaznak a becslésre.

A H1N1-vírussal megfertőzöttek teljes számát ugyanis nem lehet pontosan megállapítani, mert gyakran olyan enyhe tünetekkel jár, hogy nem fordulnak vele orvoshoz az emberek. A New York-i adatokból a másik számítási metódus 0,7 tízezrelékes halálozási arányt eredményezett, ami azt jelenti, hogy mintegy 14 ezer fertőzésre jut egy haláleset.

Az Egyesült Államok járványügyi hatóságának (CDC) novemberi becslése szerint az országban 22 millió ember fertőződött már meg az új típusú H1N1-influenza vírusával. Lipsitch csoportja 7800 és 29 000 közé teszi a halálesetek számát. Összehasonlításként: szezonális influenzában évente átlagosan 36 ezer amerikai hal meg, 200 ezren kerülnek kórházba.


Ezt most már bemásolom mielőtt valaki kitörölteti :lol:

Húzzák az agyunkat rendesen

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Viki, utólag de nagy nagy szeretettel kívánunk boldog születésnapot :-)

Köszi Reni, de sz "igazi" Emőke nap márciusban van, legalábbis azt kiírják a naptárban :-)

Judit, szépek vagytok :-)

Adri, köszi előre is, egyeztetünk majd a heti randiról :-)

Tegnap voltam cukorterhelésen és a dokimat újra megkérdeztem. Nagyon ajánlja az oltást :-( A héten Feri elugrik a háziorvoshoz receptért és nagy valószínűséggel beoltatom magam. De nagyon nagyon félve és bizonytalanul :-(( Ahhoz képest, hogy Ábellel még vitamint se szedtem nagy mennyiségben, a kicsi leányka már kapott antibiotikumot a kórházi időszak alatt, most meg oltást fog :-(((
Elég gyakran részben megelőzésre részben mert fájdogált a torkom szedtem C vitamint 1000-es mennyiségben (2-szer 500) most arról is azt olvasom, hogy károsíthatja a babát :-( Tudja vki mennyi a még megengedhető mennyiség, amivel nem lesz "vitaminfüggő" a baba születés után?

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Viki,

Nagyon boldog Születésnapot!


Emőke,

Múlt csütörtök óta minden nőgyógyász ajánlja az oltást...és nem kell recept, a kismamáknak ingyen van, elmész a háziorvoshoz és megszúr. (ha valóban ezt szeretnéd) Én meghátráltam...Remélhetőleg sosem fog kiderülni, hogy kinek van igaza, aki oltat vagy, aki nem.
C-vitamint nem lehet túladagolni, amit nem használ el a szervezeted azt lehúzod a WC-n:) Én napi 1000 mg C-vitamint szedek szeptember óta!!!

Anita,

Te egy boszorkány vagy, most már légyszíves beszéld meg a csajjal, hogy ne kínozzon tovább és jöjjön mán ki!:) Kép
Vendég
 


na a kép rossz helyre került, Viki a rózsa a Tied:))
Vendég
 


Judit, köszi!:)

PPT-st keresek még mindig!

KépKép
KépKép
wiki12
 
 



Szandra,

van egy új arculat, azt kellene megcsinálni úgy, hogy az legyen az alapértelmezett sablon.
csak fix szineket lehessen használni, stb.

na?:)

Viki

KépKép
KépKép
wiki12
 
 



Sziasztok!

Zsuzsa,
nagyon szakadt az eső, így nem indultam el Levivel sehová....

Reni,
Adrinál van a csomag, Ők holnap reggel cinire mennek - ha minden jól megy - de utána szerintem Ők is és mi is itthon leszünk, majd egyeztessünk!

Emőke,
én is úgy tudom, hogy a C-vitaminnak nincs melékhatása, csak annyit dolgoz fel belőle a szervezet amennyire szüksége van. Én mikor beteg vagyok, vagy csak bújkál bennem valami 3.000-5.000 mg-ot is beszedek egy nap!

Gyöngyi,
mire jutottál? Beadatod?

Babákkal ihhhol lévő anyukáknak is ingyen van????

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Na, most látom hogy nem tudok írni.... :
- mellékhatása
- itthon lévő
...ezeket rontottam el....

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Viki!


Kép

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Orsi, jó, hogy újra van géped!

Nekem még mindig nincs, úgyhogy csak esténként jutok géphez :evil:

Emőke, én valami olyasmit olvastam erről a témáról, hogy a vesédnek nem tesz jót, ha sokat szedsz... De a héten beszélek a háziorvos keresztanyámmal, ha gondolod, rákérdezek.

Viki, ebben én sem tudok segíteni :(.

Judit, hajrááá! Ma határozottan az volt az érzésem, hogy holnap mész szülni, és amekkora boszorkány vagyok.... :lol:

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Viki!

Kép

A ppt-ben sajna nem tudunk segíteni. :cry: :cry: :cry:

Orsi!
Ingyen csak a 6 hónapos, ill. annál fiatalabb csecsemővel együtt élő családtagok kaphatják meg, vagy azok akik egyéb más okból veszélyeztettek (bizonyos betegségeknél, munkaköröknél, ...)
Be akarod adatni?

Emőke!
Én úgy tudom, hogy a túlzott c-Vitamin fogyasztás (jóval több 1000mg naponta) csak okozhat veseproblémát, ha egyébként is megvan rá a hajlamod, és ha évekig nagyon magas dózisban szeded naponta.
Egyénként ebben a témában is, mint szinte mindenben, nagyon eltérő az orvosok véleménye. Úgyhogy megint neked kell okosnak lenni.
Nekem volt egy tüdődokim, aki azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem akár évekig is a napi 1000mg-t, (terhességnél kifejezetten javasolta), betegség esetén pedig akár 5000mg-ot/nap vagy súlyosabb esetben még ennél többet is.

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Adri!

Millió puszi és köszönet, hogy megadtad a fotós számát, kész lettek a képek és nagyon jók lettek!!!!!!:))) az én kis gyönyörűségemről annyi jó kép lett hogy előhíváshoz alig tudtam szelektálni, 1 óra alatt megvolt a fotózás:)))))) Nem is tudom mivel tudnánk ezt meghálálni, de szólj ha kitaláltad:)))))

Orsi!
Én 2 hete oltattam h1n1 ellen és valóban azt mondta a doki hogy max. fél éves korú babával egy háztartásban élőknek jár ingyen az oltás, idősebb babák esetén nem, amúgy csöngetni kell a lóvét....Fecinek is meg nekem is 2 napig volt hogy fájt a karunk és ennyi, egyenlőre....remélem más nem is ugrik elő.

KépKép

KépKép
msi22
 
 


Orsi!

Beadattam :oops: :oops: de a csajokat még emésztjük. Várom a homeos bogyót , anélkül nem adatom be nekik semmiképp. Igazából nem vagyok meggyőzödve arról, hogy jól tettem :? :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Én ugye hétfőn oltattam, és ott határozottan 12hónap alatti gyerekre kérdeztek rá az ingyenesség érdekében... Szerintem csörgest meg a háziorvost és megmondják, de Horváth dr-nál így volt.
V

Kép
fvica
 
 


C-vit.: nekem azt mondták, hogy a még fejlődő veséket károsítja, ill. terheli meg nagyon, ezért Atinak 1 éves koráig csak akkor, ha nagyon elengedhetetlen. Amúgy nem javasolták...

Adri, Orsi, köszi. Most látom, hogy éppen jókor kapcsolta ki a gazemberem, így még elment. Akkor majd jelentkezem :-) Meglesünk titeket... esetleg ha holnap jó? :-) De csak, ha nincs köhécselésünk!!! Nem szeretnénk terjeszteni semmit.. Telefonálok, amikor el tudunk indulni.

Judit!!! Szorítunk nektek! :-)
almi
 
 


Kata,

Hát tegnap még volt is realitása a mai szülésnek, este voltak jóslók és keményedések felváltva, de rendszertelenül. Aztán éjszaka még volt 1-2 kósza fájás és reggelre elmúlt. Most ebéd óta megint fájdogál hébe-hóba, de egyelőre még komolytalan...de talán legalább már készülődik valami...:))
Vendég
 


Mesi!
Nincs mit! A szuper fotósunké az érdem!

Judit!
Talán most már kibújikTami! :P :P :P :P

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 




Sziasztok!

Mesi!

Én nem azonosítottalak be. :oops: (remélem nem égek most, és nálam voltatok).

Adri!

Köszönöm az ajánlást és még valami, amit nagyon köszönök Neked és Orsinak:
a mikulás, a lányoknak nagyon tetszett a parti és szuper jó csomagot állítottatok össze. :P

anett
kállai
 
 


Szandra,

Ugyanaz, mint tegnap. 10-15 percenként vannak fájások, néha 1-1 ki is marad és nagyon rövid ideig tartanak, szerintem ma éjjel se lesz még ebből semmi.
Nagyon jók lettek a Mikulás képek, látom a piros volt az egyen-szín:)
Vendég
 


Judit, éjfélig még van idő :) Küldj majd sms-t, mennek a drukkok! (Komolyan mondom, én úgy szeretnék a helyedben lenni! :))

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Sziasztok!

Judit,
hajrá, hajrá, és kitartás is még :wink:

Szandra,
tényleg nagyon jók lettek ezek a képek is, kérhetnénk majd ezekből is rendes méretben, mert karácsonyra szeretnénk a nagyszülőknek a Levi képeivel egy falinaptárat, és ezek a mikulásos képek nem hiányozhatnak róla :wink:
Bár egyenlőre még nincs egyetlen képünk sem, mert mindenünk a régi gép winchesterén van, és hogy erre az új gépre át tudjuk másolni, ahhoz az Évi férjének a segítségére van szükségünk, mert neki vannak meg hozzá a megfelelő kellékei :-)

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Kata,

És mi tart vissza?:)))
Vendég
 


Judit!

Én is irigykedve drukkolok neked!

anett
kállai
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?