Új privát üzeneted érkezett!

Pár fotográfia a 4 hós Zéről :D Bocsi, ha kissé túltengek.......... :roll:

Kép
A mancsrágás kafa :)
Kép
Kép
Szedd le rólam ezt az izét!!!
Kép
Pizsi-barátommal :)
Kép

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Na vagyok má' én is :P

Timi,
szívből gratula a Csajszikhoz, sok örömet és tejcit Nektek! :D


Lois,
degyönyörűűűűűű :D :D :D

tillidian
 
 


Till Drága,
de el vagy tűnve, persze felmentés megadva :) Lencsilány lestrapál erőteljesen??
Köszönöm 4 hós Sarjam nevében :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 

 
 

Angel,
sajnálom a tortúrát! :oops:
(Szívzörej miatt ne aggódj: Vackornak is van, éves kontrollra hordjuk születése óta így ősz tájon, meár nemhogy nem sír, hanem alig várja :D -Nálatok is ripsz-ropsz eljön ez az idő! :D
Ja, és felírnak Nektek majd mindenféle sportot receptre :P )

Nálam megint tej-para :roll:
Estére semmi sincs, bakker :shock: Még szerencse, hogy 10kor bealudt a Lyány :roll: . Lehet, minden evés után fejnem kéne és azt kapja meg este? :roll:

tillidian
 
 


Lois,
ja-ja, strapás vok, de gondolom, lesz majd jobb is :roll: :P

Tegnap bealudtunk este 10-kor, és nem volt virrasztás! :D Kért enni 3-kor, 4.30-kor és 7.15kor, majd 8.30-tól megint aludtunk 10.30ig 8) - éjjel is kaja, böfi és hajcsi :wink:
Ennek megfelelően ma napközben alig aludt...fél kézzel meg olyan macerás írni :lol:

És tataaaaam: ma este megint elaludt 10-kor!!! :D Lehet, rendszer-féle alakul? :roll: :P

tillidian
 
 


Angel szegény nem csodálom, hogy kiakadtál.
Néha olyan könnyen beszélnek a dokik!!! :roll:

Lois nagyon édi Zé igazi pasi! :wink:
Hát a nővérem esete tényleg szinte csoda.
Elküldtem az MM-be még tavasszal.
Ott csináltak egy csomó vizsgálatot.
Kiderült, hogy IR-es, hogy policisztás, és pajzsmirigy alulműködése van.
Ezt kezelték de a ciklusa nem állt be mág mindíg 40-50 nap között volt.
No persze javult a 3-hónapos kihagyásokhoz képest!!!
És egyszer csak tádáááááááá! :D
Még az MM-be is csodálkoztak.
Ja és ikerterhesség volt mint tillinek de sajna az egyik pici kisebb volt és nem is maradt meg.
Most még van valamicske jele szegénykének, de felszívódik. :(
(mondta a doki az első vizsgálatnál ,hogy elég pici még ha van szívműköése is kevés az esély, hogy megmarad)
Persze ennek az egynek is nagyon örülünk!!! :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Lois :D
tündéri a gyerkőcöd!!!!!

Csajok :D
van aventes és tt cumisüvegem. Az avent használt - Lili a fogbalesettel együtt hagyta el az esti ivást - a TT zsír új tápszeradagoló is van valahol hozzá. Ha valakinek kell, dobjon nekem egy pü-t.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Lois,hát tényleg nem minden adagot bír el a pelenka :lol: Tegnap én os megtapasztaltam,a háta közepéig volt kakis,pedig pár perc telt csak el,vártam,hogy végezzen vele,és már vittem is tisztába rakni.Footós privit még várom :wink: köszi.Bódog 4.hót!És gyönyörűségesek vagytok :D

Angel,bakker,elhiszem,hogy szegénynek elege van a macerákból :x Én is bőgtem volna,azt tuti.

Orsi,várom ám,hogy írj!

Rani,tesódnak gratula!Boldog babavárást :D

Till,ja,ismerős,hogy kevesebb a tejcsi este. :x Én akkor fejtem,amikor egy kicsit hosszabb idő kimaradt éjjel,és jobban felgyűlt.De már nem fejek,kapnak tápit ha nem elég...persze nehéz volt megemészteni,de most meg nem is értem mit aggódtam ezen akkor :roll: Persze mindenki a legjobbat akarja a gyerekeinek,és tudjuk a tejcsi a legjobb :wink:

Leo,nagy drukk! :D

Na megyek,éhes a banda...
Vendég
 


Angel,
sajnálom ami a kardiológián történt. Nagyon vacak lehetett.
Mi a Rókusban voltunk, amikor Marci 10 napos volt. Hát ô is sírt rendesen... Nálunk ugyan volt cumi, de azt az elsô 5 másodpercben sikerült a földre köpni. Az asszisztens meg csak forróvízzel akarta lemosni :roll: Szerencsére a doki finoman mondta neki, hogy legyenszíves fertôtleníteni, mert még újszülött. Nekem nem volt kellemetlen élmény pedig kb. ugyanaz történt mint veletek. Azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy a hangnem barátságos és segítôkész volt az orvos részérôl. Ezt is tanítani kellene az orvosin.

Rani,
gratula a nôvérednek! :D

Lois,
Zé továbbra is nagyon-nagyon...
A kutyás kép most a kedvencem!

Nálunk tegnap este óta nyüglôdés van. Csak ölben, szorosan testközelben jó. Amint megérzi a matracot a háta sírás van.

Kép
lona1
 
 


halló!
napok/hetek óta beállt magától rendszerféleség, hát most fordult. eddig délelőtt fent volt, igaz 9-10 körül kelt, most kukorékolt f8-kor, viszont kb 9 óta alszik. tán még a tegnapi nap viselődése :wink: :roll: :D

Liliána,
EKG vizsgálathoz csatolták fel! :wink:

Lois,
boldog 4hót!
ééédes! :D a Pizsis kép meg különösen, hogy feszít mellette! :lol:
mennyit kakál ez a kiscsákó? :lol: elvileg fel kéne fogni a palankának... Libero nagyon nem jön be? a Pampersból nekünk is szinte kilógott a termék, volt, hogy ki is jött egy kicsi oldalt a lábnál. vagy a háta közepére. Liberoból soha semmi.

ja volt ám még egy remek ötlet: hajoljak a vizsgálósztal fölé és ciciztessem :shock: :shock:

habtapi hasonló! :D vmelyik minta ismerős (pl a hal), de pingvinünk az nincs. van viszont szem nélküli macska meg sárkány :roll:
meg van egy 6db-os, amin járművek (tűzoltóautó, kishajó stb) vannak, az kicsit vastagabb, de összekapcsolható.

zörejtől annyira nem ijedtem meg, hisz mondták, hogy altatható, akor nagy gond nem lehet, meg utánanéztem 1/6-os, ez a legenyhébb (csak mé kell nekem ebben is kiművelődni? :( )

Tilli,
jaj ez az estére kifogyás :roll:
próbáld meg a maradékfejést, én csináltam egy db-ig, azt kapta este, de már nincs annyi.

Vanda,
eszembe jutott még tegnap, minta Rékának kis luk lett volna :oops:

angel37
 
 


Sziasztok Lányok!

Nyugtasatok meg kérlek, mert ma megkaptam a kombinált-teszt eredményét és a Down-kór 1:940 lett az eredmény. Persze negatív, de nagyon ideges lettem. Nem kevés ez? :?

Lois,
gyönyörű KisZé. :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Timi,
Gratulálok a pici lánykákhoz! Sok boldogságot és tejcsit kívánok! :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lili, nekem 1484 volt. Az sem túl magas. De nem lesz semmi baj. Úgyis mész még genetikai UH-ra nem? Az sokkal megbízhatóbb.

Angel, orvoslásból nekem is elegem van. A múltkor 1 órát ácsorogtam a váróban, mire be tudtunk menni oltásra, pedig időpontra mentünk.

Lois, kis Zé nagyon cuki.

Tilli, nálam is állandóan tejpara van, de próbálom visszafogni magam. :wink: Úgy szeretnék ilyenkor nagyobb ciciket. Az enyémnek a tárolókapacitása kicsi, mint amilyen a cici is. :oops: :wink:

Evéshez: napközben mi is 2 óránként eszünk. Éjjel meg 4 óránként.
Ma kicsit hisztisek vagyunk, köszönhető a gyönyörű időnek. Mindig ez van, ha párás, nyálkás idő van. De ma elfogadta a cumit, és elvan vele egy picit. De néha öklendezik tőle, ha rosszul kapja be. :)

skrisz72
 
 


Lois!
Nagyon édes a kisfiad. :D
Nem szoktam ide írni, bocsi, de leírom mégis. Nekem Zsombival a pampers nem jött be, minden tiszta kaka volt, még akkor is, ha tiszta pelust adtam rá, és 5 perc után jött az adag, már a tenyeremben éreztem, hogy ismét olyan lett a rucija is. Én akkor áttértem a liberora, csak azt használtuk, az sokkal jobb.

Kép

Kép
donika
 
 


Nekem meg a libero-ból kifolyt a pisi. :? És túl vastagnak is találtam az 1-es méretet. A 2-es már jobb?

skrisz72
 
 


Nekem a Huggies vált be.
skrisz igen a libero nagyon vastag, még a nagyobb méretben, barátságosabb a Huggies, de persze az is vastagabbmint a pampers.
De nekem is mindig kijött a kakija, meg a pisije.
Már mikor nagyobb akkor nem.
Nekemmost lehet váltanom kell,mert ahol éri a pelenka a bőrét a fenekénél, illetve a derekánál, nagyon kivan szárítva, olyan mintha ki lenne égetve, de nem piros, csak kiszáradva van,nagyon nem jó érzés.

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Timi kislányai megszülettek? :shock: :D

Timi!
Gratulálok a picikhez és jó egészséget,sok boldogságot kívánok Nektek!

Lois!
Ilyen gyönyörű kispasival érthető a túltengésed! :wink: Nekem a sapis a kedvencem. :D Annyira helyes és nagyfiú már!

Till!
Én nem vagyok nagy szopi,meg tejfakasztó szakértő,de szerintem,ha napközbeni kajcsiknál úgy érzed,hogy maradt még benne,akkor fejd ki...gyűjtögesd estére.Ha bent marad és tartogatod,igaz,hogy később lesz több mennyiség,de így szép lassan el is apadhat a tejed.Én legalábbis ezt tapasztaltam magamon. :? Többet nem tudok mondani,remélem hülyeségest sem tanácsoltam. :oops:

Pelus:Nekem az első időkben a Huggies vált be (1-2 méret),utána a Pampers (3-4),de mostanában egyre jobban tetszik a Libero 4-es mérete.(ez nem vastag) Szerintem próbálgatni kell,aztán majdcsak beválik vmelyik.

Mi jól vagyunk. :D Tegnap voltam 4D-s uh-n.A drágám úgy aludt,hogy nem lehetett felébreszteni,pedig minden trükköt bevetettünk a cél érdekében.A kis kezei keresztben az arcocskája előtt voltak,de azért 1x el tudtuk csípni a pofiját. :D Eddig úgy néz ki,hogy tisztára a bátyusra hasonlít....vagyis Ráhel is apja lánya lesz. :D Egyik gyerekem sem fog rám hasonlítani. :roll: Mondjuk,ha már a prototípusok gyönyörűek,akkor nem is bánom,lehet jobb is. :D

Holnap megyek terheléses cukorra,meg vv-re,vizelet vizsire....Remélem jó lesz az eredményem.Aztán jövőhéten már elkezdjük a vásárlást a csöppnek,nem akarom az utolsó millanatokra hagyni a beszerzést,hisz jönnek a rossz idők,csúszós utak...nekem a pocim egyre nagyobb lesz,lassan én is abbahagyom a vezetést.

A nagytesók napról-napra okosabbak,ügyesebbek,mindíg meglepnek valami új produkcióval. :D Én meg csak sokszor csodálkozom,hogy milyen nagyok már! :shock:

Hát ennyi....Vannak új képek a www-m alatt.

Puszi mindenkinek

Ági

pálgi
 
 


Lányok,
köszi a tejelős hozzászólásokat! Oksa, fejek minden szopi után :roll: de könyörgöm: 13x szopiztunk ma :shock: :shock: :shock: (kivételesen mérős napot tartottam: 13 alkalomra szívott 710-et a kis Piócám :roll: ) a végére nem marad csöcsöm :shock: :lol:

Pelus:
én váltogatom, minden alkalommal más...Huggiesből kif@sunk, nálunk még a Libero a leginkább nyerő :roll:

Lili,
mintha csak magamat olvasnám :wink: Nyugi, minden ok lesz!!! :wink:

Skrisz,
ja-ja, mi együtt parázunk :roll: :lol:

Lona,
nálunk is vannak ilyen napok...ne aggódj, holnap jobb lesz :wink: (asszisztens: jó, hogy nem nyalta le a cumit :mrgreen: )

Nyulaszka,
így van, a lényeg, hogy egyenek :D
(nálam itt figyel a tápi a szekrényben, a tej-mizéria meg csak kísérlet, hogy tudok-e tovább szoptatni, mint Vackornál :roll: - ott 6 hétig bírtam, onnantól jött a hozzátáp és 2 hónapos korára teljesen elapadtam)

tillidian
 
 


Hali Lányok!
Először is köszönjük a 4 hós köszöntéseket és a kedves dicsérő szavakat a képeinkre :)

Rani!
Akkor olyan kis meglepi-bébije lett a tesódéknak, mint a nekünk. Szívből gratulálok nekik!! :)

Lona!
Cumis eset durva :shock: De még ha nem újszülöttről is volna szó...szerintem ő sem szívesen falatozna egy egészségügyi intézmény padlójáról :?

Angel!
Igen Pizsi a világon a "legpeckesebben" ülő kutya :lol:
Libero nekünk nagyon nem feküdt, 2-esből kaptam két Jumbo-packot (200 db kb), azt hittem sosem fogy el. Az volt olyan, hogy egyfolytában kifolyt a pisi. Igazából rájöttem, hogy ezek a balesetek mostanság inkább a Dm-essel történtek, ami kisebb, mint a Pampers, szóval lehet hogy ezt szimplán csak kinőttük. Remélem azt a kevéske 150 db Pamperst még lesz módunk elhasználni ami itthon figyel :roll: nem is tudom miért csodálkozom, Zé 7040 volt tegnap, hosszát már megbecsülni sem merem, óóóóriás. Bár összességében megint megvolt az 1 kiló /hónap, de szerintem kezd befékezni, utsó héten csak 12 dkg-t hízott.
Vizsgálóasztal feletti cicizés...na az aztán szép kis élőkép lett volna :D
Sajna habtapiba itt sem lehetett belelátni, de szerencsére megvan összes állatkának összes érzékszerve :) Amúgy Auchanban vettem, ha van a közeledben :)

Lili!
Hol csinálták?? UH nem volt?? Az is kéne mindenképp! :)

Skrisz!
Eszter igen intenzíven nyomja a kajálást, hogy bírod? :shock:
Olvastam a cumidilemmát, szerintem ne bántson a dolog, hogy Esztert megnyugtatja az a lényeg... ez azért nem pálinkás-kenyér kategória :wink:

Donika!

köszönöm, hogy leírtad a tapasztalatodat, írhatnál ide gyakrabban is :)

Liliana!

Huggiest nem próbáltam. Igazából én alig vettem eddig pelenkát, sokat kaptam/kapok, ez a sok pampers is mind ajándék volt. Vagy gyorsan kellett, a férjem meg csak a pampest és a liberot ismeri fel :) Így használtam eddig ami épp volt. De ha ez elfogy, akkor a Huggiest ki fogom próbálni. Popsitörlőből pl. nekem az jött be, nagyon szeretem :)

Pálgi!
Na most kijelenthetem, hogy végignéztem az összes képeteket :) Annyira picurkák voltak... :roll: De már akkor is gyönyörűek :)

Till!

13 szopi??? :shock: :shock: :shock: És még érzel ott valamit??

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Timi! Nagy gratula a Csajokhoz!

Kiscsillag! Boldog első szülinapot Kincsőnek!
Kép

Gyönyörűek a babák!

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!
Meghalni sincs időm, netezni meg csak alvásidőben tudok, Dagikám nyomkodja a powert.

Angel!
Lyuk volt Rékának, de fél évesen már nem találtak nála semmit. Szóval Dió is tuti elnövi majd.

Lois!
Zé nagyon pasi!
És Pizsi ahogy feszít, beszarás... :lol:
Amúgy hogy bírja a kutyi a trónfosztottságot?
vovanda
 
 


Hanna!
Mindjárt szülinapozunk mi is. 8) (mármint hogy ti meg mi). Pont emlegettük valamelyik nap, hogy Pasi hozta rólad a hírt a kórházba...
vovanda
 
 


Sziasztok Lányok!!

Tegnap voltunk nőgyogyinál és mindent rendben talált hála az égnek.
Milán nagyon ficergett és most már azt is tudjuk, hogy mik azok a poklik néha a hasamon.
A kis büdös betámaszt a térdecskéivel és úgy jól érzi magát! :lol:

Kicsit elbizanytalanodtam így kérlek segítsetek.
Tegnap beszéltem a dokival a szülésről és a fájdalomcsillapításról.
Nos én úgy gondoltam mivel olvastam a Sz.Imre oldalát, hogy ezzel tuti nem lesz vagy lehet gond.
Kérdeztem az epidurált és azt mondta, hogy van hogy nem érhető el az anesztes és így van hogy hiába akarnál epidurált nem kapsz, vagyis kaphatsz úgy mond tutira fogadhatsz anesztest is. :roll:
Én nem ragaszkodom, hogy hozzá hogy csak így szülök, de azért megnyugtatna ha tudnám, hogy ha kell akkor kapok.
Azt is mondta a dokim, hogy akkor ágyhoz lennék "kötve" és nem érezném az alsó vgtagjaimat. :roll:
Pont kb 1 hónapja láttam a Reggelibe a Sz.Imre kórházból volt ott a vezető szülész és ő meg pont az ellenkezőjét mondta.
Na most akkor mi van?
Valaki tud nekem mondani valamit erről az érzéstelenítésről? :roll:
Ja és kiderült akit választottam szülésznőt valószinű ő sincs oda semmilyen fájdalomcsillapításért ahogy a dokim szavaiból kivettem.
Vele 26-án talizom csak háááát nagyon kíváncsi leszek.
Tegnap el voltam keseredve, most nem tudom mi legyen így nem vagyok nyugott. :roll:

Köszi lányok a nővégemnek átadom a gratulációkat!! :D

Kép

Kép
raniko
 
 


Till, Lois,
az is lehet, hogy csak lenyalta a cumit :lol:
végül is nem láttuk mit csinál vele az asszisztens...

Rani,
én epidurált kaptam a császármetszéshez. Éreztem a végtagjaim és mindent ami történt, csak nem fájt!! Számomra nagyon érdekes élmény volt. Tudtam, hogy most vágnak stb. ennek fájnia kellene és még csak kellemetlen sem volt. Amit én kaptam azzal tényleg nem tudtam volna lábra állni, de tudtommal létezik sétáló epidurál is vagy mi. És természetes szülésnél biztos nem érzéstelenítenek annyira mint császárnál. A Péterfiben szültem, ott mindig elérhetô az epidurál és nagyon pártolják is.

Kép
lona1
 
 


Szia Lona!

Igen én is így gondolom, hogy nem ugyan az mint egy császárnál.
A Péterfibe ki volt a dokid?
Azt se tudom hol van az a korház. :oops: :roll:
Mintha az én dokim is azt mondta volna, hogy ott mindíg elérhető és ha valaki ragaszkodik hozzá oda mennyen.
Én nem ragaszkodom csak jó ha tudod hogy van rá lehetőség!!! :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Skrisz ha jó tudom Eszter is ott született Dr.Tarnóczi Péternél.
Tudsz nekem róla íni valamit?

Kép

Kép
raniko
 
 


Roni,

Én is ugyanebben a dillemában voltam 7,5 hónapja, adassam be vagy sem.
Nekem is első babám.

Én meg mondomőszintén a másodiknál sem adatom be. Fáj-fáj de ki lehet birni. Bár én 3 óra altt megszültem. NAgyon gyorsan tágultam.

Viszont az epivel tényleg fekszel, nem mozoghatsz, és a gravitáció hogyha áll akkor legalább lefelé mész és segítesz neki.
Tudsz közben zuhanyozni ami nagyon jól esik ilyenkor, ha a párod bent lesz akkor Ő is tud segíteni, mi táncoltunk miközben jöttek a fájások, meg mentem wcre pisilni. Kutya pozban feküdtem, stb.

Ha nem fogsz tágulni, még mindig ott van a lehetőség hogy kérd az epit. Bár akkor az oxit adják, na az kegyetlen szerintem. Én smemit nem kaptam, hála istennek. Nálunk is azt mondták SOTE II hogy nincs elég anesztes, bár az orvosom azt mondta, ha kell Ő beadhatja. A Szülésznő akit választasz az a lényeg hogy Ő jó legyen és segítsen a tágulásnál és biztasson.

Én este 7kor értem be a korházba 2 ujnyi tágulással este 8kor burkot repesztettek és este 22.20kor megszületett Sára Lujza.

Nekem ami nagoyn fáj az a varrás,éreztem ahogy szurnak meg ahogy a madzagot huzzák.
Az orvosom röhögött is.

Utána a saját lábamon mentem fel a korterembe, és reggelmentem Sárát megnézni.

Hidd el te is képes leszel rá, én mondjuk ittam málnalevét teát a 36héttől, az segít a tágulásba meg homeos bogyokat.

És hidd el én is nagoyn féltem a szüléstől.

Kép
lili&ana
 
 


bocsi rani akartam írni.
Rani én is ismerem a Tarnóczit,mondjuk én nem nála szültem, de angoyn rendes doki.
Személyes barátunk.

Kép
lili&ana
 
 


Lili köszi az infót!

Mondom én tényleg nem ragaszkodom hozzá csak tudod jó a biztossat tudni ha kell akkor van.
Az én dokim nem adja be akkor se ha nem lesz véletlen anesztes na és akkor mi van?! :roll:
Most elgondolkodtam az orvos váltáson bár még megvárom a szülésznő hozzá állását.
A péterfyt nézegetem addig is.

Vannak ezen kívül apróbb dolgok amik annyira nem tetszenek a nőgyogyimmal kapcsolatba de ezek aprságok.
Nem nagyon mond semmit mikor hova mennyek mit kell csinálni stb.
Ezt tőletek tudom és a védőnőtől.
A nővéremet mikor elküldtem hozzá hogy nem rendes a ciklusa (3-4 havonta volt) igazából nem csinált vele se semmit.
Mikor az MM-be küldtem az ottani nőgyogyi mondta hogy policisztái vnnak stb.
Szóval nem tudom mi legyen. :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, Tarnóczi jó fej nagyon. Rendes doki, és nagyon pártolja az epidurált. Mégpedig azért, mert nem leszel görcsben a fájdalomtól, és gyorsabban tágulsz. Ha meg amúgy is nagyon gyorsan menne a tágulás, akkor nem adnak, mert az meg csak hátráltatja a szülést. Ez helyzetfüggő. Én is ittam a málnalevél teát, de hát tudjuk mi az eredmény. Nem számít, ha nem fér ki a baba feje. :wink: Olyan epidurált kaptam, amitől éreztem a végtagjaimat, de felkelni nem lehetett vele. Főleg, hogy állandóan folyt a magzatvíz. Aztán a császárhoz már nem a higított verziót használták, ott már totál elzsibbasztottak.

Lois, csak azt nem szeretném, ha még ötévesen is a cumi lógna a szájában, és nem érteném a hülye cumi miatt, hogy mit mond. :?

skrisz72
 
 


Rani,
én a Kia doktornál szültem. Nagyon elégedett vagyok vele. Hihetetlen megérzései vannak!! Nekem ugye csütörtökön mondta, hogy péntek reggel mielött megyek ne reggelizzek. És milyen jól tettem, mert péntekre rengeteg fehérjét találtak a vizeletemben és így rögtön mûthettek is. Szerintem látta rajtam, hogy már a végét járom...
Megértem, hogy szeretnéd, ha elérhetô lenne az eda. Én is ilyen vagyok szeretem magam bebiztosítani minden eshetôségre, akkor is ha tudom nem biztos, hogy élek is vele.
Nálam relatív téraránytalanság meg még egy csomó minden miatt lett császár.

Kép
lona1
 
 


És mivel nem tudtam biztosan (csak reméltem), hogy pénteken megszületik Marci, így elmondhatom, hogy kórházi csomag nélkül a 7-es busszal mentem be szülni :lol:

Kép
lona1
 
 


Skrisz köszi most nagyon gondolkozom. :roll:
Még a jövőhetet megvárom.

Lona nem vagy semmi akkor a 7-es busz igezi élmény marad!! :lol:

Kép

Kép
raniko
 
 


Jajj még egy kérdés.
Mi van ha nem oda tartozom?
Választatok orvost és így korházat is?? :roll:

Na még valami valaki le tudja nekei írni mit mikor és hogy kell igényelni?

Na igazi kezdő vagyok! :roll: :oops:

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok, akkor egy kicsit megnyugszom.

Lois,
volt uh is. Nt 1 mm, orrcsont látható, gerinc ép, szív ritmusosan dobog. Negatív az uh lelet is.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lois, elolvadtam a képeidtől!!!:))) Gyönyörű, csillagszemű kisZé! És ki az a meseszép vizsla??? Imádom a kutyikat, nekem spancijaim vannak.)

Skrisz, nyomok egy privit, köszi a kedves szavakat a blogodban, nagyon-nagyon jól esett:)))))))))))))
Vendég
 


Rani, én sem tartozom oda. Vácra kellett volna mennem szülni. Előbb orvost válassz. Én dr. Asbóth páciense vagyok, Tarnóczi csak beugrott helyettesíteni, mert szabin volt a dokim. Mindkettő jó fej. Dr. Kia meg még helyes is, amellett, hogy profi. :lol:

skrisz72
 
 


Lois,
igen, emlékeztem, hogy nem szeretted a Liberót, csak hátha egy próbát megérne :wink:
vastagabb a "fodra" is, nálunk amiatt volt a Pampers baleset, az nem tartotta a cuccost. na én ,a Pampers csomagot vártam, hogy fogyjon végre! :roll: :lol: pedig tetszettek rajta a minták! :wink:

köszi az Auchan tippet!

Lona,
7-es busz? na az kész csoda, hogy nem rázta kis belőled Mártont! :roll:
Kiáról jókat hallottam :wink:

Tilli,
ha 710-et eszik egy nap és 13 alkalomal, akkor miért jön szóba egyáltalán a fejés? :roll: :wink: ahogy a múltkor írtad, hízik is rendesen! :wink:

Lili,
gratu! :)

Vanda,
:wink:

Rani,
ahova a dokid! :wink:
gyűljetek csak Péterfysek, hátha kontrollkor vkivel összefutunk! :lol:


én amúgy eléggé kivagyok :roll: késő esti fórumozásaimat asszem el is hagyom

angel37
 
 


Mi a baj Angel? Elfáradtál?

skrisz72
 
 


Rani!
EDA-val kapcsolatban amit én tudok (saját dokimtól): megnyújthatja a kitolási szakaszt, mert nem érzed a fájásokat rendesen. Nem tudsz jól együttműködni.
Ami meg saját élmény: Baluval kérni akartam, iszonyatosan féltem a fájdalomtól. Bementünk, a szülésznőm azt javasolta, hogy kezdjük kéjgázzal, ha nagyon nem bírom, akkor még mindig lehet szúrni. Aztán mire elkezdtem nem bírni, késő volt. Szóltam, doki jött, megnézett, majd közölte: Vanda, nem EDA, BABA!!!
Mindebből csak azt akartam kihozni, hogy lehet, hogy mire kérnéd, késő lesz. A kéjgázra viszont kérdezz rá, teljesen elviselhető vele a szülés.
vovanda
 
 


Nálam megkezdődött a hajhullás. :? Azt olvastam, magától rendeződni fog. Hát remélem. Azért elkezdek több vitamint bevinni, biztos ami biztos alapon. Nektek volt ilyen? Mi vált be?

skrisz72
 
 


Skrisz,
még csak most kezdett hullani a hajad??? :shock: (nekem a szülés utáni 2. héttől hullik, de nem kicsit :oops: )

Lona,
Te is Péterfys vagy??? Nem is tudtam! :P

Raniko,
a Péterfyben pl. szinte evidens, hogy mindenki epidurállal szül. Tk meg sem beszéltem a dokimmal, de úgy hozták közben aláíratni a beleegyező nyilatkozatot, mintha egyértelmű lenne...
Én mindkét szülésemnél kértem és nem bántam meg! Nem hosszabbította meg a kitolást, és mellékhatása sem volt!
Most pl Lencsinél 16.45kor kerültem be a szülőszobára (addig a folyosón sétáltam és röhögcséltünk a többi pocakossal), akkor megkaptam az infúziót, majd 19.00 körül az EDA-t, és 20.22re 2 tolófájással (kb 3 perc alatt) a pocakomra rakták a kiscsajt :P

Angel,
azért fejek, mert este 7től már szinte semmi nincs :shock: - most pl. 7-től meg sem számoltam, hány szopi volt 23.30ig, de legalább 6x kéreckedett cicire, annyira kevéske jött, sztem 10-20 grammonként próbált cummantani szegénykém, és ez így nem az igazi :roll:

tillidian
 
 


Sziasztok,csak gyorsan beugrottam,hoztam pár képet :D Szép napot lányok!

Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Tilli egy barátnőm is a Péterfybe szült és szintén csak jó dolgokat mondott.
Neki se volt gond mikor jöttek a tolófájások.
Hát jövőhéten kiderül milyen lesz a látogatás a szülőszobán és ha nagyon nem tudunk "megeggyezni" akkor váltás lesz. :roll:

Nyulasz édesek Nyúlbogyók!!! :wink: s

Kép

Kép
raniko
 
 


Skrisz!
Én nem szedtem rá semmit, kb. 3 hónap alatt rendeződött. Ha hosszú a hajad, akkor nem árt, ha pár centit vágnak belőle, de úgy, hogy mindenképpen össze tudd kötni, mert minden tele lesz vele.
vovanda
 
 


üdv!

Tilli,
akkor viszont tényleg fejjél napközben, főleg, ha úgy érzed, kevesebbet evett ki.
(rohadtul macerás, tudom: kaja, fejés, mosogatás, sterilizálás, és máris újra kaja... :roll: kézzel kissé leegyszerűsödik)
vagy táp kiegészítés ,de gondolom azt nem akarod :wink:

Nyulasz,
nagyon édesek Nyúlbogyóid! :D :D
jó a bébijátszó! :wink:

Krisz,
csak most kezd?
nekem császár utáni másnap teli volt a párnám hajjal :roll: vasat is szedtem egy ideig, sokáig hullott, most már egész jó.
egy kis vágás is jót tesz.
fodrászom azt mondta, kismama vendégeiről tapasztalat, majd a ciciztetés elhagyásával fog visszaállni rendesen.


magamról meg:
nincs pofám nyafogni :roll: hisz csak örülnöm kéne, hogy Diána itt van és nem egy súlyosan sérült baba.
csak a "szimpla" babás gondok (ami önmagában elég tud lenni) mellé kicsi sok az extra (heti 3 extra programunk van orvosi v. fejlesztés) az első három hónap után testileg, lelkileg kimerülve jöttünk haza, vhogy ettől még nem sikerült szakadnom. most már igaz, hogy alszik éjjel, de ha mocorog, azt végigfülelem. napközben bénázok, türelmem zéró, ügyetlenkedések sorozata, ami csak kiakaszt még jobban. (utóbbi időben már kétszer fordultam vissza a babakocsival, mert papucsban léptem ki a kapun :? )na meg az se normális, hogy sírok egy ekg-n.

most elküldöm gyorsan, mielőtt megbánom, hogy leírtam.

ja ,nehogy vki rosszul értse, imádom/imádjuk a kiscsajt!!! :lol: ő ilyen kis extrákkal a miénk! :D :D :D ő a kis szemünk fénye, életünk értelme!!

angel37
 
 


Angel,
biztos lehetsz benne, nem értjük félre amit írtál!
Bizony nagyon fárasztó lehet testileg-lelkileg ezekre a "programokra" járni. Nekem az az érzésem a lelked mélyén még mindig nem lélegeztél fel.
Én még mindig nem hiszem el, hogy Marci itt van velünk több mint öt év után. És szerintem igenis normális, hogy abban a helyzetben sírtál!! Sok mindenen mentetek keresztül rövid idô alatt. Van amikor az ember szíve túlcsordul.

szülés: még a 7-es busz se tudta volna kirázni belôlem Marcit. Olyan szûk a medencém, hogy meg sem tudta közelíteni szegény a kijáratot. Egyáltalán nem volt a medencémben, ettôl iszonyatosan nagynak is nézett ki a hasam.

Nyulasz,
nagyon szépek a gyerkôcök!!
És szuper a játszószônyeg is
:)

Till,
igen péterfis vagyok.
Amikor bennt voltál próbáltalak megkeresni, de nem tudtam a neved. És mégsem akartam a folyosón kiabálni, hogy: Till! Till! :D

Kép
lona1
 
 


Angel

Biztos nagyon nehéz lehet, és én még mint tapasztalatlan babavárós is meg tudlak érteni.
Lonának igaza van biztos még nem lélegeztél fel teljessen és ezt is meg tudom érteni.
Nagyon helyes hogy kiírtad magadból ha segíteni mi nem is tudunk remélem legalább jobban lettél tőle! :D

Kép

Kép
raniko
 
 


Hehe, én azért megnéztem volna ahogy Lona rója a köröket a kórházban "Tillt" skandálva :lol:

Vanda!
Nagyon jól viseli, ő egy kiegyensúlyozott eb, mindenkit szeret :) Nem igazán érték hátrányok Zé érkezésével, így nem sérült a kis kajlám lelke :)

Twist!
Én lennék a büszke gazdi :)

Rani!
Látom Eda a téma :) Én abszolút mellette. Mi amúgy is fájdalomcsillapítást terveztük a dokimmal, Ő Eda-párti, főleg első babásoknál. Szerinte jó a mamának és jó a babának is. Részletesen kifejtette, hogy miért (jobb oxigénellátottság stb), engem nem kellett győzködni, nyitott voltam rá. Szóval abban maradtunk, hogy ha olyanok lesznek a körülmények, és lesz értelme, akkor jöhet a szuri. Persze eds nélkül nem szültem még, ha rajtam múlik nem is fogok legközelebb sem :wink:

Na Zé most eddig hagyott, majd még folytatom..........

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!

Nincs időm visszaolvasni, nem is ígérem, hogy az elmúlt néhány napot valaha is bepótolom. :oops:

Köszönöm szépen a jókívánságokat, nagyon ránk fér!
Pici Alexa babám-aki miatt sürgős császár lett-teljesen jól van, két nap alatt 40 grammot hízott, anyatejcit kap üvegből, amíg nem lesz elég erős a szopihoz. (tegnap óta én etetem) Nagyon ügyes és erős picilány, egy igazi túlélő. Hangával sajnos voltak gondok születés után, de mára már ő is alakulgat. Már látom a gyereket a csövektől, ma már ha minden jól megy csak az infúzió marad. Ő még nem tud emészteni, pedig ő a nagyobb, fejlettebb. Szondán át kapja a tejet, egyenlőre csak 5 mil-t, de nagyon bízom benne, hogy ő is elindul szépen. A két baba teljesen különböző. Alexa az apja miniatűr mása, Hanga még nem tudom kire hasonlít, de egyikőnket sem látom benne. Remélem karácsonyra itthon leszünk! Addíg én bent leszek a babákkal. Nélkülük nem jövök haza!

Valami csoda folytán ráérzett a dokim, hogy nekem be kell feküdnöm és én sem tiltakoztam. Ezt valahogy megérzi az ember, mégha akkor nem is tudja. Örökké hálás leszek neki, hogy így alakult.

Remélem mindenki jól van! Néha jövök helyzetet jelenteni!
Puszi Nektek!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: