Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Gyertek :D
De jó, már olyan rég taliztunk!
9-től szalonképesek vagyunk, de sajna 12-kor "kidobok" mindenkit, mert megyek Majáért az oviba :roll: :D
Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


név....................dec.7. ..........1000,-/gyerek.................megjegyzés
Dóra....................jó....................oké................................. -
Levente ................jó.....................oké.........................talán Mikulás
Zéti, Boróka ........jó......................oké..............................-
Boga, Botond...... jó ......................oké............................ -
Maja, Ákos ...........jó......................oké............................ -
Ábel......................jó.......................oké............................-
Sára, Mari.............jó......................oké............................
Tami, Szonjabori...jó.......................ok.............................-
Tami, Edó..............jó.......................oké........................... sütit sütök
Lőrinc, Rebeka......jó.......................oké........................... :D

Hány órakor is lesz a miku?

szandrakiss
 
 

 
 

Sziasztok!

Utólag:
Boldog szülinapot Edónak!
Boldog névnapot kívánok Marcinak!

Évi! Meg kell cáfolnom, amit írtál! Kabátban alig vehető észre, hogy babát vársz :-) Nagyon jól nézel ki! Fitten és kipihenten :-) (Tudom a látszat gyakran csal...)

Tudtok nekem mondani Vecsésen helyet, ahol szakdolgozatot tudok köttetni???

Miku nekünk még nagyon sokára van.... nem látok el olyan messze :shock: :?

Anikó és szomszédok! Mi is mennénk kedden Atival, de nem tudjuk hova. Esetleg csatlakozhatunk valakihez???
almi
 
 


Reni!

Szerintem itt:
http://www.bajkan.hu/

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Reni,
hozzánk beférsz az autóba, majd egyeztetünk, hogy mikor tudunk indulni :-)

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Én is beugrok kedden gyerektelenül :)
Szandra, :D :D
Szerintem mindenképp 4 után, gondolni kell az alvósokra és dolgozókra is :wink:
Reni, na ott nem tudsz :( ha csak nem az egész suliét köttetted.. Legközelebb a Nagyvárad térnél...., ha kéred megadom a pontos címet.

Anita
putyu
 
 



no ez a hülye elküldte menet közben

szóval, nem szeretnék ünneprontó lenni de a sulira kellene fotóznom, és arra gondoltam, hogy kedden délelőtt az Anikónál lévő társaságot sunyi módon kihasználnám (topik képek úgyis kellenek :wink: 8) ) és ti lennétek az alanyaim, természetes képeket kell készítenem így semmi erőltetett dolog nem lesz (vagyis csak az ésszerűség határain belül) Légyszíííííííííííííííí egyezzetek beleeeeeeeeeeeeeee, naaaaaaaaaaaaaaaaa. Persze ha nagyon zavarna akkor nem csinálok csak topik képeket :wink: :lol: . Nem szeretnék kikapni a tanárbácsitóóóóóóóóóól. Ha valaki emiatt nem szeretne jönni akkor természetesen nem csinálom, hiszen fő a buli (meg a suli :) ).

Na most persze nem küldi ez a vacak

szandrakiss
 
 


név....................dec.7. ..........1000,-/gyerek.................megjegyzés
Dóra....................jó....................oké................................. -
Levente ................jó.....................oké.........................talán Mikulás
Zéti, Boróka ........jó......................oké..............................-
Boga, Botond...... jó ......................oké............................ -
Maja, Ákos ...........jó......................oké............................ -
Ábel......................jó.......................oké............................-
Sára, Mari.............jó......................oké............................
Tami, Szonjabori...jó.......................ok.............................-
Tami, Edó..............jó.......................oké........................... sütit sütök
Lőrinc, Rebeka......jó.......................oké........................... Very Happy
Ati....................jó.......................ok...................

Nekünk inkább 5-fél6 lenne jó. 7kor vacsi.

Évi, köszi a címet. Azt én is megtaláltam, de ilyen kis tétel reménytelen.
Be kell mennem vele a városba. Feltéve, ha addig jóvá lesz hagyva a konzulens által. Nem tudom mikor válaszol... péntek a leadási határidő :shock: Tojás van :shock:

Orsi, köszi! Örülök, remélem össze fog jönni :-) Ati már megint 10kor aludt el... Ha így lesz, akkor reménytelen. Hogy szoktátok? Kivegyem az ülést Apa autójából, vagy lopakodunk? :-) Biztos nincs messze :-)
almi
 
 


Anita, köszi, Pesten én is tudok párat, csak nem volt kedvem utazgatni. :?
almi
 
 



Szandra, engem fotózhatsz, de minimum olyan jónak kell lennie, mint a tavalyinak :lol: :lol:
5 :)

Anita
putyu
 
 



Szandra, hordozó :shock: :lol: Ati 7 hónaposan már nem volt hajlandó megmaradni benne :? Gazember a kezdetektől... De viszont egy pozítív változás van. Az elmúlt napokban nappal hajlandó kézben elaludni, és nem feltétel a szopi. Ez már így haladás nálunk, mert erre ha nagyon szükséges bárki képes :-) Ha meg elaludt, akkor le tudom tenni bárhova. Szóval ÉN reménykedek!!!

Még 3 nap :-)
almi
 
 


Adri, írtam :-) Köszi!

Orsi, megelőlegeztem Adrinak a választ :-) Nem tudtam, hogy ti hogy szoktátok megoldani, ha valaki gyerkőcét is utaztatjátok.
Szóval mielőtt félreértés esnék: Ati mindig biztonsági ülésben ül :oops: Én nagyon parázós vagyok...
almi
 
 


Sziasztok!

Engem csak néhányan ismertek a fórumozók közül, Móni Bukfenc tornájáról. Erika vagyok, a "nagy" fiam Gergő 3 éves, a pici Tamás pedig épp ma 3 hetes.
A picivel szeretnék hordozókendőt használni. Sikerült megismernem egy nagyon kedves anyukát Vecsésen, aki meg tud nekem mutatni egy-két kötéstechnikát és néhány jó tanáccsal is ellátott a kendővásárlással kapcsolatban. Ettől függetlenül szívesen részt vennék egy hordozókendő tanfolyamon, de a két kisgyermekem mellett egyelőre nehezen mozdulok ki Vecsésről. Egy másik - szintén a kendős babahordozás iránt érdeklődő - anyuka, javasolta, hogy a helyi baba-mama klubba eljöhetne néhány alkalommal egy oktató, akivel lehet beszélgetni, tanácsokat kérni a kendős hordozással kapcsolatban, esetleg tanfolyamot is tarthatna. Ehhez azonban több érdeklődőre lenne szükség egy-két embernél. Szeretném tudni, hogy közületek, vagy közvetlen ismeretségi körötökben érdekelne-e még valakit a kendős hordozás? Ha megfelelő számú érdeklődő jelentkezik, akkor lehet, hogy még idén sikerülne megszervezni a hordozós klubbot.
Várom az érdeklődők válaszait.
üdv
Erika

Kép Gergő

Kép Tamás
ermika
 
 


Szia Erika!

Itt is gratula Tamáshoz, jó, hogy tettél fel róla képet:)
Hordozókendőm nincsen, bár gondolkodtam én is rajta, de én decemberre már semmit nem merek bevállalni, nem tudom meddig húzom még egyben...
Vendég
 


Ma a KMO-ban
2009. november 14. szombat 11 óra Vitéz Levente

2009. december 20. vasárnap 11 óra Kiskarácsony, nagykarácsony

Belépődíj: felnőtt: 1.000,-Ft
gyerek: 700,-Ft (2 éves kortól)
szülő-tipegő: 1.200,-Ft
És aki nem ovis ajánlom mi voltunk csak keddenként van....
2009. október 20.
Micimackó – zenés mesejáték, a Bánfalvy Stúdió előadása

2009. november 17.
Őszi daloskönyv – Gryllus Vilmos koncertje

2009. december 8.
Póruljárt krampuszok – zenés mesejáték, az Aranyszamár Bábszínház előadása

A bérlet ára: 1.800,-Ft/3 előadás, alkalmi belépő: 700,-Ft


Erika,
én már kinőttem ebből :(
Viszont gratulálok a kicsihez :)

Judit,
Zorkát nem akarod Mikulásoztatni, ha Te vagy Miki nem tudja, még mi is szívesen elvisszük :-)

Anita
putyu
 
 


Ja Kolompos :lol: aki a címekből nem jött volna rá :wink:

Anita
putyu
 
 



Drága Eszter!
Nagyon boldog szülinapot!

Kép

Anita
putyu
 
 


H1N1 elleni védekezés


Az alábbi e-mailt egy ismerősömtől kaptam.
Olyan tanácsokat tartalmaz,amelyek segíthetnek az influenza elkerülésében. Annak is érdemes lehet őket alkalmaznia, aki beoltatta magát (valamelyik)influenzavírus elleni vakcinával, mivel egyrészt a védőoltás nem jelent százszázalékos védelmet az adott vírustörzs ellen sem, másrészt a módszer egyéb, hasonló módon terjedő kórokozók ellen is hatásos lehet. Lentebb található a teljes angol nyelvű változat, a lényegét közreadom magyarul is, azzal a megjegyzéssel, hogy csak kiegészítő módszerekről van szó, melyek szerintem is nagyon hasznosak, de nem szabad kizárólag csak rájuk hagyatkozni.
"A következő tanácsok, amelyeket Dr. Oz-tól kaptam, sok értelmes dolgot tartalmaznak, és fontos ismerni őket. Az influenzavírus az orrüregen és a száj-garatüregen keresztül képes fertőzni. Az majdnem lehetetlen, hogy egy nagy járvány esetén elkerüljük a H1N1 vírussal való találkozást, dacára minden elővigyázatosságunknak. Ám nem a vírussal való puszta találkozás, vagyis a megfertőződés okozza a nagyobb problémát, hanem az, ha a vírus képes el is szaporodni a szervezetünkben. Néhány nagyon egyszerű dolog segíthet megelőzni a fertőződést (vagy legalább lecsökkenteni annak mértékét), illetve a mégiscsak elkapott vírus elszaporodását a szervezetben. Ezen hasznos fogásokat sajnos a hivatalos szervek sem hangsúlyozzák eléggé.
1. Gyakori kézmosás (ezt a tanácsot azért gyakorta hallani)
2. "El a kezekkel a szádtól" módszer. Próbáld meg megállni, hogy nem nyúlsz az arcodhoz és főleg a szádhoz a kezeddel, csakis alapos kézmosás után.(Bizonyított, hogy sok, légúti betegséget okozó vírus nem közvetlen cseppfertőzéssel terjed emberről emberre, hanem úgy, hogy a vírussal fertőződött tárgyakat megfogod és utána a kezedről a vírust szépen lenyalod. A szájvédő maszk azért is hasznos, mert ezt is megakadályozza.)
3. Gargalizálj naponta kétszer meleg sós vízzel (vagy Hydrogen-peroxidosvízzel, ha nem bízol a sóban.) A H1N1 vírusnak ugyanis a fertőzést követően 2-3 napra van szüksége ahhoz, hogy a száj és/vagy orrüregben elszaporodjon és kialakítsa a tüneteket. Egy egyszerű gargarizálással nagyban csökkenthető a vírusok szaporodása, illetve mennyisége. Ne becsüld le ezt az egyszerű, olcsó és hatásos megelőző módszert.
4. Hasonlóan az előzőekhez, az orrüregeidet is tisztítsd ki legalább naponta egyszer meleg sós vízzel. Van, aki óvatosan vizet szippant fel az orrába és úgy öblíti ki azt, ami nagyon jó tisztító módszer, de erre nem mindenki képes. Arra viszont igen, hogy egy meleg sós vízbe mártott fültisztítópálcával naponta végigtörölje belülről az orrát. Nagyon jó módszer a vírusok számának lecsökkentésére.
5. Erősítsd az immunrendszeredet magas C-vitamin tartalmú zöldségek és gyümölcsök fogyasztásával. Ha a C-vitamin szükségletedet tablettákkal fedezed, figyelj arra, hogy azok cinket is tartalmazzanak, mivel a cink elősegíti a C-vitamin felszívódását.
6. Igyál olyan sok meleg folyadékot (tea, gyenge kávé, kakaó, stb.) amennyit csak lehet. A meleg folyadékok fogyasztása hasonló hatású, mint a gargalizálás, csak az ellenkező irányban. Lemossák a szaporodó vírusokat a torokból a gyomorba, ahol azok nem tudnak tovább szaporodni és ártalmatlanná válnak."

Anita
putyu
 
 



Kicsi Eszter, Isten éltessen!

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Edónak és Eszternek boldog szülinapot kívánunk!!!

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Eszternek nagyon boldog szülinapot kívánunk!

Reni,
priviben átküldöm a számom, és Te is add meg légyszi a Tiédet, hogy kedden tudjunk majd egyeztetni :-) Ja, természetesen mi is mindig bébihordóban és gyerekülésben utaztatjuk a babákat, így szükség lesz Ati ülésére!

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Eszternek!
Kép

Anita!
Köszi az újabb ötleteket, a sós vízes gargalizálást mi is szoktuk használni, és régebben egyszer - kétszer(mikor nagyon muszály volt), az orromat is kimostam, de iszonyatosan utáltam, de ez a fültisztítós módszer jó lehet.

Szandra!
A fotózásod mi is támogatjuk. :lol:
Ja, és nekünk is jó az 5 óra! Fél hét körül már mi is vacsizunk.

Katus!
Pénteken találkoztunk Ancsival, és olyan édesen elmesélte nekünk, hogy miket fog a kicsi Villővel játszani, és mennyi mindenben fog neked segíteni. Zabálni való volt. :lol: :lol: :lol:

Emőke!
Hogy vagytok?

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Anikó, sajnos mi a holnapi bulit kihagyjuk.(én egyedül lehet, hogy átnézek, régen találkoztunk és a kényszerpihenőtől társasághiányban szenvedek) Pénteken Ábel újra belázasodott, vasárnap már csak hőemelkedése volt. Más tünet továbbra sem volt. Orvos szerint (most nem látta, nem tartotta indokoltnak) csak csütörtöktől lesz Ábel "buli képes".

Emőke

Kép


Kép
birdie
 
 


Sziasztok!

Gondolom sokan hallottatok már a Kínában eltűnt Magyar hegymászókról, akik közül ketten, Balázs és Verus, Emőkéékkel közösen nagyon jó barátaink. A gyalogos keresés sajnos nem járt eredménnyel, ezért helikopteres keresést indítanak. Ez sajnos elég sok pénzbe kerül, melyet a közvetlen hozzátartozók nem tudnak fedezni.
Ha valaki úgy érzi, hogy szeretne, tudna segíteni, az az alábbi információk alapján megteheti. A segítő szándékot előre is nagyon köszönöm!

Kata



Gyűjtés indul a Himaláján eltűnt hegymászók helikopteres keresésére.

A felszállás nyolcmillió forintba kerül, ami meghaladja az érintett családok lehetőségeit.
Az október 22-én eltűnt négy magyar hegymászó Kínában egy olyan hegycsúcsot szeretett volna meghódítani, amelyet még senki nem mászott meg. Ehhez a hegyhez legközelebb eső településen van most a kilenctagú magyar-kínai kereső csapat.

A www.expedicio.julianus.hu és a www.himalajaexpedicio.hu honlapokon hamarosan közzétették a részleteket és azt a számlaszámot, melyet erre a célra nyitottak, s melynek felhasználásáról tételesen elszámolnak a támogatóknak - közölte a Független Hírügynökséggel Kollár Lajos, a "Magyarok a világ nyolcezresein" expedíciósorozat vezetője.

OTP Bank Nyrt. 11773377-00733614

Az ajánlott összegeket feljegyezzük, és felhasználásáról elszámolunk. (Ehhez kérjük, adja meg elérhetőségét és a befizetett összeget, amit a renzhong@freemail.hu címen lehet jelezni.) Amennyiben az így összegyűjtött pénzre nem lesz szükség, vagy csak egy része kerül felhasználásra, a megmaradt pénzt visszajuttatjuk a felajánlónak vagy a hegymászó és barlangász egyesületek számára utaljuk át.
Mindenkinek, aki bármilyen összeggel hozzájárul a bajbajutott hegymászók megmentéséhez hálás köszönetünket fejezzük ki.
Még él bennünk a remény!


A legutóbbi hírek: (2009.11.15.)
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=566406
http://www.hirextra.hu/2009/11/15/eltun ... ereseshez/
http://www.expedicio.julianus.hu/hirek.htm

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 



Eszter!

Utólag, de annál nagyobb szeretettel kívánunk boldog szülinapot!

Ákos, Maja, Tomi, Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Ati!
Nagyon boldog szülinapot!
Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Kata,
Ez annyira szörnyű, sajnálom.

Emőke,
Nagyon örülnék, ha legalább Te jönnél, ha már Ábelt nem is láthatjuk. Gyors gyógyulást Neki!

Ákosnak kissé folyik az orra. Nem lázas, nem köhög, nem hiszem hogy fertőzne, de azért gondoltam hírül adom.
Aki "bátor" és mégis jön, holnap várjuk sok szeretettel!

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Erika,
Gratulálok a kis Tamáskádhoz!
Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Köszi Mindenkinek, aki gondolt Eszterre!

Ati, nagyon boldog 1. születésnapot kívánunk!

Kata, sajnálom.

Anikó, Eszter holnap otthon van, de sajnos én dolgozom. Átmehet egyedül? vagy esetleg Emôkével? :D most komolyan: egyik du. meglátogatnánk Titeket, ha lehet...

Viki

KépKép
KépKép
wiki12
 
 


Ati!
Kép

Anikó!
Mi bátrak lezsünk , és magyünk!

Emőke!
Jobbulást kicsi Ábelnek! Kár hogy így alakult, Dórinak már hiányzanak a közös játékok. De ha tudsz gyere legalább te!

Erika!
Gratulálunk mi is a kis Tamáshoz!

Adrienn
Lilypie - Personal picture  Lilypie Second Birthday tickers
KépKép
jul24
 
 


Kata, sajnálom :cry:

Emőke, én szívesen látnálak már :)

Anikó, én nem félek semmitől és senkitől :D:D

Ati, Boldog szülinapot!



Kép

Anita
putyu
 
 


Sziasztok!
Eljutottam a gépig :-) Nagyon-nagyon szépen köszönjük a szülinapi köszöntéseket! Nekem még most is hihetetlen :-) ...

Eszternek mi is kívánunk nagyon sok boldog szülinapot!

Orsi, sajnos úgy néz ki a dolog, hogy nem tudunk veletek tartani.

Csodák csodája, hiszitek vagy nem, de holnapra időpontot kaptunk a BANK részéről, hogy végre a megelőlegező kölcsönt Ati után átírhatjuk lakásvásárlási kedvezménnyé. Milyen érdekes, hogy a határidők miatt csak az ügyfelet b...gatják. A bank persze megengedheti magának, hogy kormányrendelet ide vagy oda, maga határozza meg a szabályait :twisted: No, ez aztán a szülinapi ajándék. Hihetetlen, hogy ennyi időnek kell eltelnie ehhez.
almi
 
 


Viki,
Ha Emőke elhozza, nagyon örülnék :D
Gyertek!!!!! A csütörtök nem jó, mert szülői lesz az oviban, de a többi nap jó. Szerda?

Almi,
Sajnálom, hogy nem jöttök, de a bank sokkal fontosabb :D

Akkor a Többiekkel holnap
Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Anikó, én csak azt mondtam, hogy Orsiékkal nem tudunk menni. :shock: Az autó miatt reggel bemegyünk a férjemmel, de jövünk vissza. (Így Ati tuti jókor fog aludni :-) ) A címet ezért szerettem volna elkérni, hogy megtaláljunk titeket :wink: Nagyon szeretnénk menni!!!! Az előbb félbe kellett hagynom, mert Ati megébredt...
(Délután megyünk ügyintézni....)

Hoztam képet:
Kép Kép
almi
 
 


Kép

Eszternek és Atinak boldog születésnapot kívánunk!!!

Anikó!

Holnap csak a Sanyi ér rá, ő is mehet?? :lol: :lol: :lol:
Szülői? Ilyenkor?? Miért?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 



Gyöngyi, jöjjön :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Anita
putyu
 
 


Szia Szandra! Gyöngyi, na látod milyen kapós a Sanyi :lol: :lol:

Anita
putyu
 
 


Atinak és Eszternek boldog szülinapot kívánunk!
Kép

Anikó, mi sajna nem merünk átmenni holnap, mert Marci tuti, hogy betaknyosodna utána :roll:.

KépKép
KépKép
kevinszpészi
 
 


Gyöngyi,
Jöhet :lol:

Reni,
Küldöm privibe a címet :D Jók a képek!

Kata,
Ne már!!!! De megértem :cry:
Nem gáz Ákos, most pl. mielőtt letettem aludni nem is jött semmi. De a Te döntésed. Utána nem venném a lelkemre, ha mégis benyalnátok valamit :shock: :cry:

Anikó

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Ritkán írok, de akkor is laptető! Így kell ezt csinálni :lol:

KépKép
KépKép
zumpfi
 
 


Sziasztok!

Atinak nagyon sok boldog szülinapot kívánunk!

Reni,
akkor ha minden jól megy Anikóéknál talákozunk :-)

Anikó,
mi mindenképp megyünk, ahogy Levi felébred - ez általában fél 9 - 9 körül szokott lenni.

Orsi, Levi és Boti Baba

KépKép

KépKép
mondokorsolya
 
 


Sziasztok!

Eszter!

BOLDOG SZÜLINAPOT!

Kép



Ati!

Kép

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?