Új privát üzeneted érkezett!

Vcsibe akkor Én is elrontottam Martint:
1.cumizik
2.reggelente oda teszem magam mellé a nagy ágyba
3.ha nyekereg nem hagyom sírni felveszem és még sorolhatnám.
nemhiszem,hogy elrontottad.Én inkább ezeket a dolgokat szeretetnek nevezném.Olyan édesek,és olyan gyorsan elmegy az idő ugyis jön majd az a kor mikor azt mondja,hogy jaj anya hagyjál már....
Szóval kényeztessük amíg csak lehet. :wink: :wink:

Screen köszönöm szépen a dicsit.Én sem látom picinek egyáltalán.Jó súlyra valóban az volt de hosszra egyáltalán nem és most akkor ,hogy igazodjak ki a centikben?50cm.tuti nem lehet mert kicsi rá az 50-es rugi.és igenis ragaszkodok minden centihez. Kép mondtam is a védőnőnek.
Na majd holnap lemérem Én sk.

Ma délután felébredt evett és utána 1 órán keresztül sírt.Nemtudtam mi baja lehet.Sehogy sem volt jó.Néztem értetlenül,hogy ilyenkor mivan.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziszkó ezek a Martinok nagyon hasonlítanak. :D

ParisEszti nagyon szép a Kiscsajod.Lányom lenne biztos Én is sok rózsaszín rucit vennék neki.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Kicsike, köszi :D ezt a rucit a nagynénjétől kapta! De igazi kis rózsaszín tündér amúgy!!!

Képzeljétek, hétvégén hazamegyünk Fehérvárra, úgyhogy VÉGRE találkoznak az ikrek Sophiával!!! Annyira várom már, mert 1. mióta elköltöztünk nem láttam a Lányokat (múltkor, amikor tesómék jöttek minket meglátogatni nem merték elhozni Őket, mert náthásak voltak) 2. anyukám mondja, hogy kérik Sophia fényképét és azt puszilgatják édeseim, nagyon kiváncsi vagyok, élőben mit szólnak hozzá!!!
Majd fotózunk ezerrel :D
Vendég
 

 
 

Mi a manó van ma? :shock: :shock: :shock:
2X sikerült elaltatni Lencsit, és mikor leteszem, azonnal felkel :shock:
11 óta rajtam lóg :roll: :oops:
HEEEEELP :oops:

tillidian
 
 


Eszti lehet,hogy annyira megtetszik az ikreknek,hogy nem akarják haza engedni.Én is így jártam képzeld el mikor 2-hete bementem a kórházba,hogy mi ez a láz téma és addig a szomszédom vigyázott Martinra.Neki egy 2,5éves fia és egy 1,5éves kislánya van.A kiscsaj nem akarta,hogy haza hozzam Martint.toporzékolt és hisztizett,hogy miért akarom elvinni a babát.Ott állt mellette és csak nézte ahogy aludt.Mikor hangokat adott akkor pedig utánozta.Jó fejek ezek a gyerekek.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Tilli úgy megijedtem mikor a HELP szó megütötte a szememet.
Húúúúúúú a víz is levert egyből. Kép

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Jaj én nagyon remélem, hogy szeretni fogják!!! És viszont...

Tilli, sajnálom...
Vendég
 


Csajok, nagyon kevés a szüléstörténet a gmail-en!!!

Betty, Mariangela olyan csodaszééép!!! Most lestem meg a gmail-en az új képeit!

És a hiányzók hol vannak??? Bébinyuszi, Pocok, Rita, Jovana, Pattogó, Gnemoni???

Judy és Aisha egyszer sem jelentkezett szülés óta!!!

Melcsiről továbbra sem tudunk semmit!!!
Vendég
 


Csajok, a Babakötvényről tudtok valamit? Én úgy tudtam, hogy ez automatikusan jár az Államtól, aztán ha gyűjtesz gyűjtesz, ha nem nem. De semmi infóm nincs, mióta megszületett a kiscsaj...

Na mára eldugultam :lol:
Vendég
 


Kkia nem értem a dokit........ha te attól jobban érzed magad hogy van tthn tápszer köteles felírni......meg logikus hogy inkább szoptat az eber....hisz egyszerűbb sokkal!!!!!!!!!!

Datolya én épp ma rendetem....kivi vagyok mikor hozzák!!

Anyabebi naggyon heles a kis Kenéz maci))))))))

Őzike énn csütörtökön megyek kontrollra......védekezni....:)eddig a megszakításos módszer volt:))terhes nemlettem ert piri volt már.....
csak nem tudom hogy szedjem e tovább a fogigátlót amit eddig szedtem vagy spirál?!

oltások:a rotát párommal még vacilljuk ...én nem akarom mert kibaszott drága..védőnőm mndta a 2-ő 36.000forintocska:((
a többit megkapja ......

Tb kártya:ma elvoltunk megkérdezni hogy mi van Barni kártyájával......az a kibaszott apeh még fel se adta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!így elmentünk a hozzánk illetékes helyre és ott kiadták!!!!!szóval 2 hónap kellett hogy legyen taj kártyája a gyerekemnek!!!!!!!!

Eszti gyönyörűűűűűűűűűű a kis Sophia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


kicsike1 írta:Nálunk ma volt az 1 hónapos vizsgálat ,és kijött a védőnő mert szóltam neki,hogy bocsika de most nincs egy ideig kocsim.
Szóval NAGYOT HÍZTUNK3300g.és a cm viszont nem változott sőt a védőnő 50cm.mért.Ezt nem is értem az Én gyerekem összemegy?

Akkor nem csak Milánt mérték rosszul. Őt 56 centinek mérték, de csütörtökön is alig volt akkora...

Screen, ma itt is jó idő volt, de tegnap... Brrr...

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Jaj, mielőtt elfelejtem!!!

Az egyhós ellenőrzésen a doki azt mondta, hogy Milánnak van egy pici köldöksérve, de szerinte nem kell vele semmit sem csinálni egyenlőre.
Viszont a védőnő szerint érdemes köldöktapaszt venni, mert ha tényleg csak egy pici sérvről van szó, ezzel meg lehet előzni a műtétet. Persze lehet hogy magától is elmúlna, de így jobbak az esélyek.
Ez a köldöktapasz két leukoplaszt-csík, az egyik lyukkal a közepén, a másik ennek az inverze. Jó cseles a felragasztása, de a védőnő megmutatta. Már most sokkal szebb Milán köldöke. :)

Kép
Kép
vcsibe
 
 


MrsParis, ez a babácska tiszta anyja!!! Nagyon éééééééééééédes... :D :D :D :D

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Ja, ma voltam a 6hós ellenőrzésen, a doki írt fel fogamzásgátlót.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Na hellóka!

Túl vagyok a varratszedésen. Háááááááááát, ha a doki nem lett volna olyan nagyon jóképű biztos lerúgtam volna a fejét. :oops: Mondtam is neki, hogy egyáltalán nem fáj kevésbé mint amikor bevarrta. De ahogy kiszedte a 3 db varratomat elmúlt minden bajom. Tudok ülni. Az a kurva cérna már nagyon bele volt száradva a bőrömbe ezért éreztem úgy mintha szálkába ültem volna. :shock:
Ja és szülés óta nem sikerült nagy wc-znem, persze úton a kórházba úgy rámjött, hogy majdnem besz@rtam. :oops: . El tudjátok képzelni :shock: .

Eszti: szerintem egy borítékban mehet, de mindegyik kérvényhez csatoljál saját másolatot, nehogy elszarják valahová. És tértivevényes ajánlottan add fel!
Datolya: "Védekezés: megajánlanék egy Nobel-díjat annak, aki megtalálja a nekem leginkább megfelelő módszert: 100%-os biztonság, hormonmentes, látható, ha nem működött jól, nem kell közvetlenül akció előtt-után matatni, nem okoz gyulladást és bármikor használható. Állítólag ilyen még nincs, ha mégis tud valaki, azonnal szóljon!"
Nekem van egy tippem: nagyon erősen kell összeszorítani a térdeket, esetleg a karokkal rá lehet segíteni. :mrgreen:
Gátseb: Én az Arnica Montanat szedem rá, de lehet, hogy nem azt kell? :oops:
Moncsi: Én kifejezetten szeretem a hisztis picsákat :mrgreen:
TEZSVÉREM :lol: :lol: :lol:
Cumi: mi már a kórházba vittük :oops: , és nekem teccik a cumis pofi :)
Szilvi: a tokahontaszon jót röhögtem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Eszti2: Apppám, Szofi tényleg jól megtermett szépséges kiscsaj :shock:
anyabebi
 
 


Kicsike,
bocsi, nem akartam Rád hozni a frászt :oops:

De mára kész vok, nem sikerült elaltatnom a lányomat, 11 óta 3x20 percet aludt. Lakás mint bombatámadás után, tusolni is úgy tudtam, hogy közben csajom a pihiszékben ordított :roll:
Se ringatás, se kenguru nem jött be...

Eszti,
gyönyörű a Leány :P

tillidian
 
 


anyabebi vagy a lábösszezárás helyett apinak a haverja végére csomót kötni.....KépKép

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Eszti drága:itt vagyok ragyogok!!! :lol:

Megvagyunk Mi is...csak olyan gyorsan telnek a napok,h az csak na.. minden nap elhatározom,h hnap benézek,aztán eltelik a nap és mégse jövök :oops:

Moncsi: én is kitöltöttem,ha nem baj...
Bár én ritkán reagálok,de imádom olvasni a hsz-eidet és a többi lelkes topic társamét... :wink:
Úgyhogy lécccccciiii húúúúzzzáááállll bele,és gyere sűrűbben :wink:

Köszi,h leírtátok ki mit adatt be(mármint oltásokat)

Mi kb.10-fél 11 között beájulunk és csak 4-5 körül kelünk,utána 3-4 óránként de. aztán 4-ig minden ok és utána nyüglődés...

Estére "ritkul" a tejem,ezért kapott egy kis tápot is,de lelkesen iszom a laktoherbet és ma elkezdtem szedni az urticat is... na ma estére csak úgy dől belőlem a tej :lol:

DEPI: MONNYON LE!!!
engem is utólért szom-on,világvége hangulat,esett az eső is és nem mehetek sehova,du.korán sötét is :evil: :evil: :evil:
Már az édesség és Eszterházi torta se segít!!!! Ez nagyon gáz!!

De mára minden ok:sütött a nap,voltunk sétálni,jött egy bnőm látogatni du. így végre feltöltődtem egy kicsit!!!

És végre kezdem megint Nőnek érezni magam: tudok tangát hordani és normális melltartót hordok!! nem vagyok hajlandó a szotatós melltartót felvenni,m úgy gyűlölöm :roll:
Rám jön a régi farmerem és ma megbámultak a pasik az utcán!!! :wink:
Mondjuk nemtom miért,hiszen gyerekkel voltam :roll:

Na jócakkát!

Megpróbálok többször jönni...

U.i:

Depiseknek,Betegeknek: kitartás,jobbulást,fel a fejjel,1-2 hó és csak rossz emlék lesz ez a mostani állapot! Karácsonykor Mindenki boldogan ül majd a fa alatt a Kicsikéjével és se depinek,se betegségnek se híre se hamva..... :wink:

Kép
jovana
 
 


Kicsit hosszúra sikeredtem :roll:
bocsi :oops:

Kép
jovana
 
 


Basszus nagyon aluszékony a babám :oops:
3 óránként úgy kell keltenem, és ráadásul hiába macerálom nem ébred meg. Keveset szopizik :shock: :cry: , egyszerre 20 gr-ot, úgy kell 3x 4x cicire erőltetni, hogy megegye az adagot. Így is kb, 50 gr amit bele tudok tömni. És egész áldott nap alszik. Ma már elkezdett aggasztani. Holnap felhívom a gyerekorvost.
Ezt muszály volt leírnom. :cry: :cry: :cry:
anyabebi
 
 


Lányok, köszi a remekebbnél-remekebb fogigátlási módszeres ötleteket :lol: :lol: :lol: , azt kifelejtettem, hogy azért olyanra gondolok, ami közben élvezetes is.

Eszti, szépen fejlődik Sophia. Tényleg nincs itt gond a hányással, már csak a Te lelkednek (testednek) kell hozzászokni az összehányt állapothoz :wink: . Viccet félretéve, bocs a hülye poénért, tudom milyen szar érzés úgy elkezdeni a szoptatást, hogy közben a tudat alatt ott motoszkál a kérdés, hogy vajon mikor jön a következő adag kifelé és nem jobb lett volna-e eleve pucéran hozzálátni. Hamarosan szinkronba kerül majd Sophia étvágya és gyomormérete és megszűnik a hányás.
Csípőszűréses kérdést elteszem szerdára.

Tilli, kitartást! Esetleg próbáld meg Lencsit másik oldalára letenni, mint ahogy szoktad.

Kép Kép Kép
datolya
 
 


sziasztok!

Elnezest, nem maradt egy csepp energiam sem. Penteken kolzotunk es ma kezdtuk a bepakolast, szortirozast, mivel 160 nm-bol 75-be koltozunk. :( Egy csomo mindentol meg kell valnunk.


Szoval pentekig nem sokat lesz idom semmire. Utana meg nem lesz Net egy ideig. :(:(:(

De majd jovok idonkent azert, ha rendezodnek a dolgok az uj kuckonkban akkor ismet tudok jonni rendesen. :)

Addig is kivanjatok nekem egy kalap kakat hogy tuleljuk a koltozest epp esszel....

puszka es joejt
Kép

sünciboglya
 
 


Sziasztok Csajok!

Olvasni van időm, de reagálni nem mindig, bár ez látszik!
Ma megkaptam az anyaságit! Hurrá!!!:D

Én azon gondolkodom, hogy vagy qrvára felkészületlen vagyok, vagy nem tudom, de 1. én az oltásokkal sem vagyok képben azt sem tudom mikor kell és miket lehet beadni, adatni, 2. a szűréseket (csípő, koponya UH, stb.) sem mondta nekem senki, a védőnő, ha kérdezek akkor válaszol, de magától nem nagyon okít ki semmiből...pedig rendes. A Rokonom meg is lepődött, hogy nem mutatta a masszázst, ha fáj a baba pocakja netán? Mondom nagyon nem... :roll:
3. Nekem kell lemérnem az első havi adatokat? Vagy a védőnőhöz kellene valamikor vinni? Nekem nem mondta? Mert én így nem tudom, hogy mennyit nőttünk, persze csak centiben, mert a súlyt az ellenőrzöm.


Ti adtok mást a babának az anyatejcin, ill. tápszeren kívül? (Tudom 1-2-en teát) Mert a védőnő nem szorgalmazza a teáztatást és én sem, viszont vizet mondott, hogy lassan kellene, na de látnátok a képét a Pantimnak, ha csuklásnál vizet mertem beadni a szájába, kb.: "Anya hülye vagy!? Nézéssel nézett és ráncolta össze a homlokát!"

:lol: :D


Én a H1N1-el teljes tanácstalanságban vagyok. Magamnak be merném adatni, de a családomnak nem nagyon...sok az ellentmondás és túl rossza az immunja a családomnak ahhoz, hogy okos tudjak lenni...


Ti, hogy vagytok a szülés utáni dolgokkal? Mármint értem ez alatt, hogy sok anyukától hallottam még anno, hogy szülés után lett ez meg az...

Azt hittem mese habbal..., de miután a derekam tropa (gondolom a plusz 30 kiló is rásegít), szédelgősebb is vagyok...így már nem tűnik annak...


Szex: Hát én elnézlek 1-2töket, hogy a vonalzón 4-5 hetes a baba és már akcióztok is?! Minden elismerésem.:)

Nekem vannak kételyeim. 1. biztos nem lesz túl kellemes az "első" többedik együttlét. 2. Mivel csak 13 kiló ment le így nagyon nem érzem magam vonzónak és ugye ez kihat erre is, igazából mindennek érzem magam csak nem nőnek...3. maradt még bennem egy kis szülés utáni depi szerintem...
Ja és a védekezésről ne is beszéljünk, mert gyógyszert nem akarok, hormont nem kérek köszi..., óvszert kamasz koromban sem nagyon csíptem, megszakításos buli, meg necces, más alternatíva nem nagyon jut eszembe, mert babát még naná, hogy szeretnénk, olyan 2-3 év múlva. Mondjuk ha a szervezetem gyorsabban regenerálódna, lehet, hogy hülye vagyok, de jöhetne a baba ahogy akar, csak ugye van egy idő amit nem árt betartani 2 terhesség között, mert mennyivel könnyebb lenne, hogy utána már tényleg lehetne védekezni, majdnem minden módon...


Azt hiszem most ennyi tellett, csatlakozom az alvó családocskámhoz! (Pici fiam, Apa, és a Nagymamám)


Jóóó éjt!
hajnalocska
 
 


Pattogó: Nagyon BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK! :lol:
hajnalocska
 
 


Most írok, (végre alszik a Lány), mert napközben esélyem sem lesz :roll:

Pattogó,
Isten éltessen! :D

H1N1,
továbbra sem oltatunk. Sem magamat, sem a családot.

Védekezés:
nekünk ugye max a nátha ellen kell védekeznünk :roll: :mrgreen:, mert 7 év védekezésmentes kex sem hozott össze babát :roll:
(Akkorát kacarásztam, mikor a szülés után a dokim felsorolta a védekezési lehetőségeket...mikor látta, milyen jól mulatok, azt mondta, nono, látott ő már karón varjút :roll: :P -bár így lenne :oops: )
Amúgy mi anno csak megszakításos módszerrel voltunk hajlandóak védekezni...

Sünci,
gyönyörű a Kisfiad! :D

na, ennyi voltam, kel a lányom...

tillidian
 
 


Pattogo: Nagyon boldog születésnapot!

Sünci: Nagyon szép kisfiú Patrik! :wink:
bobóbaba
 
 


Sziasztok!

Pattogó!
NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT NEKED!!!!!!


Bobó!
Mizu Gabócával? Már otthon vannak? :roll: :roll: :)

Hajnalocska!
Nekem a védőnő mondta,hogy vinni kell a babót 1 hósan tanácsadásra.A gyerekdoki elfelejtette közölni.Meg vannak fenntartásaim vele kapcsolatban,úgyhogy mi most váltunk is gyerekorvost. :roll:
A szűrésekről nekem se mondott senki semmit.Ebben most én is tanácstalan vagyok.
Kötelező oltások 2,3, és 4 hónaposan vannak.Gondolom később is lesz,de mi jelenleg erre a háromra kaptunk időpontot.

Sünci!
Nagyon édi Patrik! :lol: :lol: :wink:

Jovana!
Mi is az pontosan amit szedsz tejcsinövelésre? :roll:
A laktoherbet én is ittam,de nekem nem vált be.Inkább még kevesebb lett tőle a tejem. :shock: :shock:
Pasik:Valószínű Téged néztek és nem a babócádat! :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Ha valaki csinos,akkor gyerekkel az oldalán is csinos! :lol: :lol:

Anyabébi!
Hát Kenézed tényleg nem sokat eszik!!! :shock: :shock:
Azt hittem Martintól nincs aluszékonybb kisfickó,de ezek szerint tévedtem! :mrgreen:
Mondjuk az esti kajcsi után kell vagy másfél óra,mire álomba tudom ringatni! :roll: :roll: :lol:

Lányok!
Aki fennt van az anyuci.hu-n,szavazna Martinra?Az újszülötteknél van és a nevét (Bardóczy Martin) kell beírni a keresőbe! :)
Előre is köszönöm! :D :D :D

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Jovana, azért néztek meg a pasik, mert ragyogsz. Újra dögösen tudsz öltözni és van egy tündéri babácskád.

Anyabébi, én úgy szoktam felkelteni Milánt, hogy kicserélem a pelenkát. Az aluszékonyságot okozhatja a vashiány, ilyenkor neked kell szedned vasat. De tényleg nem árt beszélned a dokival, ha nem is eszik eleget.

Ma reggelre úgy bedurrant a jobb cicim, hogy kőkemény. Sajnos Milán reggel ötkor már jóllakott a másikból és most még alszik. Lefejtem belőle egy deci tejet, de még van benne egy jókora csomó. Alig várom, hogy babácska megéhezzen…

Hajnalocska, mennyi idő alatt küldték meg az anyaságit?
Nyugi, én is tök hülye vagyok mindenhez, időközben tanulgatom, amit kell. Vizet, teát biztosan nem kell adni a babának, hiszen a tej az elején nagyon híg, szomjoltónak. Nyáron, kánikulában néha kell vizet adni a kisbabáknak is, de amúgy nem. A masszázst szerintem a neten is megtalálod, nekem a jógaoktató mutatta meg anno. A szűréseket és oltásokat a gyerekorvos mondta és fel is írta az egészségügyi kiskönyvbe.
A plusz kilók jó része a szoptatásnál le fog menni. Az is segít, ha sokat sétálsz a babával, kímélő mozgás.
Szex, az első igazi együttlét jó volt. Kicsit tágabb vagyok, kell majd a hüvelytorna, fájni, nem fájt, csak a bejáratnál volt egy picit kellemetlen, utána minden oké volt már.
A védekezést beszéld meg a nőgyógyászoddal. De állítólag a spirált most érdemes felrakatni, ilyenkor nagyon könnyű.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Pattogó, nagyon boldog szülinapot kívánok!!!

Kép

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Jó reggelt Anyukák!

De jó, már mindenki anyuka :D !

Jovana, jó, hogy jelentkeztél!!! :wink:

Pattogó, Isten éltessen!!!

Datolya, :lol: :lol: :lol: azért annyiszor szerencsére nem hány a Leányzó, hogy pucéran kelljen nekiállnom (ülnöm) szoptatni :D egyébként úgy vettem észre, hogy telekajálva nem esik jól a drágámnak, ha ringatjuk és akkor hány...úgyhogy tegnap óta ohne mozgatás kaja után, majd meglátjuk mi lesz.

Anyabebi, én is felhívnám a gyerekorvost! Nem sárga Kenéz??? Mert attól lehet még aluszékony...

Csajok, ha még nem küldtem el a papírokat a melóhelyemre, hogy megállapítsák a THGYS-t, akkor mi az, amit most kapok?! Mert ma kaptam pénzt, most jött az SMS...

Hajnalocska, Sophia csak anyatejet kap. 6 hós korig nincs szükség se vízre, se teára, ha van tejci! Én a babavízen csak azért gondolkodom, mert Sophia elég gyakran csuklik és azt csak a ráetetés szünteti meg. Viszont ha tele van, nem szívesen szopiztatom már, nehogy visszajöjjön...
Védőnőd elég fura! Nekem tök sokat segít az enyém. 2 hetente megyek a dokinénihez, de nem a beteg rendelésére, hanem tanácsadásra, akkor ott van ő is, megnézi a bébit, másik héten meg ő jön ki hozzánk és itt nézi meg. Ha bármi van, segít, válaszol stb.
Na nekem pont 5 hetes korára jön ki az 1 hós vizsgálat...mert tegnap voltunk és 2 hét múlva megyünk legközelebb - ez van!

Tilli, csak szólok, hogy nővérem a lombikos ikerpárja után (pecsétes papírja van róla, hogy meddő) most spontán terhes! Úgyhogy ne röhögcsélj annyira :lol: mert még meglepődsz! :wink:

Sophia köszöni a dicsiket!!!
Vendég
 


hallo Lányok,

+int fos idő!! :oops: de 7végére jót igérnek!
viszont nekünk ma kell menni a gyerekorvoshoz :? , még jó, h 7végén vettünk esővédőt a babacsokira.
Gondoltam magamban, h minek, megint egy felesleges darab, erre tessék, ma hasznát is veszem!!

megyek, mert a gyermek erősen nyekereg!!!

Kép
screen
 
 


PATTOGÓ,

NAON BÓDOG SZÜLCSINAPCSIT! :lol: :lol:

Kép
screen
 
 


szülcsinapcsi :lol: :lol: :lol:

Nekem postára kell mennem gyerekestül feladni a MÁKnak meg a melóhelyemnek a szaros papírokat :roll:
Vendég
 


Szülcsinapcsi??? :shock:

Screen, fel vagy véve a Nilfisk termeléstervező csoportjába!!! Mi már hobbi szinten becézünk mindent.

Köcce, puszcsi,
CsiVa 8) :lol:

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Tanulnom kéne... :?

Milán olyan elánnal szopik már vagy 15 perce, mint aki egy hete nem evett... :lol:

Kép
Kép
vcsibe
 
 


jó reggelt anyucik!!!

csak bekukkantottam, sikerült beleolvasni pár oldalba is, de most megint rohanok, mert a fiam lent van egyedül, a kicsi lányom pedig csicsikál, de nyöszörög néha néha.

SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVANOK PATTOGONAK!!!!

Eszti: nagyon köszönjük a bókokat!!!!!! :oops: Sophie baba is csodálatosan szép!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anyabébi: az én lányom meg túl gyakran keleget, egy huzamban csak max.2 órákat alszik.(akkor is fel-fel nyöszörög álmában) Azért jól teszed, hogy felhívod a gyerekorvost.

most csak ennyi tellett tőlem.
mindenkit puszilok

Bobó, neked is jobbulást kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moncsika: remélem én nem okoztam csalódást, mert egy csomó oldalt el sem tudtam olvasni korábban, s lehet, hogy nekem is írtál valamit és nem tudok róla???ha igen, bocsájsd meg nekem!!!

Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Ja, még annyi, Ti honnan tudjátok mennyit szopizik ciciből a baba?

KépKép
KépKép
betty76
 
 


:lol: Csibe, köszcsi :lol:
nálunk is divi :lol:
+ lehet, h melóm sincs máá, mer visszaállamosítják a cégem :o
no mindegy...

Kép
screen
 
 


screen írta::lol: Csibe, köszcsi :lol:
nálunk is divi :lol:
+ lehet, h melóm sincs máá, mer visszaállamosítják a cégem :o
no mindegy...

Malév? :lol: :lol: :lol: Baszki, pilóta vagyol? :lol:

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Sziasztok lányok!

Néhány képet sikerült felraknom a gmail-re nagy nehezen...szüléstörténet is lesz hamarosan, ígérem...

A szopizás továbbra sem könnyű, Kristóf is nagyon sokat alszik, elfárad a szopiban, pedig nagyon akarja a drágám, talán pont attól idegesedik be és fárad el...Direkt nem méregetem, hogy mennyit eszik.

Éjszakára adtam neki tápszert, én csúnya gonosz anya...és nálunk is van cumi. Egyszerűen én úgy érzem, hogy ha magamat kikészítem a szopi-tejci témában, akkor ő is utálni fogja az egészet és ezt nem szeretném. Szopi után adtam neki 30 ml tápszert, aztán 10től 4ig aludt, sőt úgy kellett felkelteni. Aztán reggel csak szopi volt és aztán kicsi nyűglődés után alszik...szóval biztosan elég neki, amit napközben kiszopizik. És kakis pelenka is volt tegnap, jó nagy adag :lol: Szóval azt hiszem, hogy az irány jó, csak kicsit több önbizalom és türelem kéne, mert ha már csak a szopi témáról beszélnem kell, elbőgöm magam...Ja és nem beszélve arról, hogy 10 emberből 10 mást mond, csecsemősnővértől a gyerekorvosig és LLL ligától gyakorló anyukákig...szóval most igazodjál ki és csináld jól...

Anyukám itt van, hatalmas segítség, igyekszik nem beleszólni a dolgokba, de azért látom rajta, hogy néha nehéz visszafognia magát :roll: Főz, takarít, éjszaka ugrik a babához, így azért piciket tudunk aludni.

Továbbra is bocsi, hogy nem tudok visszaolvasni, de ezt most olyan jól esett kiírni magamból.

Bocs, egy téma: H1N1: nekem azt mondta a dokim, amikor hazaengedett, hogy eddig ő nem volt híve, de most azt mondja, hogy oltassuk magunkat. Ne engedjünk a baba közelébe gyerekeket egyáltalán, sőt a látogatók számát is minimálisra korlátozzuk, mert itt nagyobb a baj, mint gondolták. Egészséges, fiatal szervezetek kapnak olyan tüdőgyulát, hogy végzetes is lehet....De egyelőre még én sem döntöttem oltás ügyben...

Puszi nektek, vigyázzatok babókra, magatokra!

Kép
kkia
 
 


Screen, én meglestem az iWIWen, hogy ott nyomulsz a gépek között :D tök komcsi :lol: repcsi :lol: (Dorka unokahúgom szerint: TEPCSI :lol: )
Vendég
 


Kkia, de jó, hogy jöttél, úgy hiányoztál!!!
Tényleg ne idegeld magad a szoptatás miatt! Amennyit tudsz és bírsz, szoptass, hogy legyen tejed, de ha megnyugtat, tápszerezz hozzá!
Okosokkal ne törődj és ne is hallgasd meg a 10 féle véleményt, csináld úgy, ahogy Neked jó! (Én a velünk egy ágyban altatással kapcsolatban előre hallom anyósom okosságát, de előre szarok is rá :lol: és ezt neki is meg fogom mondani :lol: :lol: :lol: )

H1N1: én is beparáztam most, Apum tegnap olyan monológot eleresztett telefonba nekem, hogy rémeket látok azóta is...! És nem RTL híradóból okoskodó, hanem tanult, többdiplomás ember...szóval most én sem tudom mit tegyünk...
Vendég
 


Eszti, köszi, drága vagy, pont erre a megerősítésre volt szükségem! Tudom, hogy mindenki jót akar a tanácsaival, de senki sem érti meg, hogy min megyünk keresztül, mi kezdő anyukák....

H1N1 ügyben én is teljesen elutasító voltam, amíg most a doki ezt nem mondta...azt mondta, hogy orvos kollégái a várandós feleségüket is oltatják! És azt is mondta, hogy ha a média és a politika nem gerjeszti ezt az egész mizériát, akkor senki sem bizonytalanodott volna el. Ja és nézzük, mi történik Ukrajnában, Bulgáriában, és most már Szerbiában is...Isten mentsen tőle!!!!

Kép
kkia
 
 


H1N1, nekem már el is múlt az oltás nyoma. És kutyabajom. A párom nem hajlandó oltatni magát, de én nem szeretnék belázasodni... És kétlem hogy az oltástól bármi bajom lenne...

Kép
Kép
vcsibe
 
 


sziasztok lanyok:)

Latom mindenki jol van. :D

Mi pakolunk ezerrel es meg sehol sem tartunk :( Egy nagy dobozkupac lesz a lakasbol, remelem idoben vegzunk mert egyre kevesebb az ido....

puszka!

sünciboglya
 
 


Hú, Mia le a kalappal, kisbabával költözködni...! De hogyhogy most? Bocs, ha már írtad... :oops:
Vendég
 


Anyabébi: kitartás!!!! majd írj,h mit mondott a gyerekorvos! bár minket ez a probléma nem érint,mert nagyon tudja mennyit és mikor akarja :roll:

Hajnalocska: én is vizet adtam Neki csukláskor,meg a kórházban az egyik nővér azt mondta,h kell nekik a víz... hát nem nyert nálunk,azt a fejet amikor megérzi a vizet: fintorog és kidugja a nyelvét,nehogy be tudjam dugni a szájába a cumisüveget... :shock:
Így vettem Mecsek babateát,csináltam Neki pici cukorral,na azt nyelte,mint kacsa a nokedlit,de másnap már üresen adtam a teát,hát az nem kellett...
Hozzánk mindig a védőnő jön,pont tegnap volt,lemért...stb.
De van,aki a tanácsadásra hívja a kismamákat...
Kérdezz rá!

Pattogó: Boldog Szülinapot! :lol: Éljenek a Skórpiók!

Szisz: urtica urens 5. 3x 5 golyó tegnap kezdtem csak el de éjszakára annyi tejem lett,h fejnem kellett...és napi 2-3 bögre laktoherb... milyen furi,h Neked nem vált be,próbáld ezeket a homeós bogyókat,sztem hazsnálni fog.
Bnőm tegnap említett vmi more milk-et,azt hiszem ez is vmi tabletta... keress rá a neten,hátha írnak vmi okosat róla...
Hogy bírja a Fiad a gipszet?

Sünci: nem semmi,h még költözködésre is van energiád...

Csibe: tanulni? Én lassan azt is elfelejtem,mennyi 2x2?!

Lányok: gyönyörűek a Babák!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
jovana
 
 


Ezt a napot is megúszom depi nélkül!!!
Megyek FODRÁSZHOZ!!!! :lol:

Kép
jovana
 
 


Már kezdek hülyét kapni a zenélős kalózlánytól,de csak így marad nyugodtan a pihenőszékben...

Kép
jovana
 
 


Sziasztok!



Gyorsan adok magunkról egy kis életjelet.



Dávid baba nagyon szépen hízik,de nem megy olyan egyszerűen...

Szopizni nem nagyon akar, ha picit szopizik az vissza is jön mind, valószínű már annyira hozzászokott a cumisüveghez,hogy ez okozhatja vagy nem tudom.

Fejek 3 óránként 80-120ml-et, két evésre való van mindig a hűtőben. Sajnos nem tudok többet fejni, pedig azt hittem rengeteg tejem lesz, most meg ezért a mennyiségért is annyit kell fejnem fél óra 1 óra mire sikerül lefejni, aztán evés, büfi(mindig sok visszajön) Néha tápszerrel is kell pótolni, csak nagyon fárasztó éjjel kevergetni, hűteni az ordító gyereknek. (Nem mertem még nagyobb adagot bekeverni)

Nem tudom,hogy elég -e neki ez a mennyiség, egy evésre olyan 80-100ml eszik meg, de néha olyan mintha még éhes lenne. Mivel nem szopizik én adagolnom neki a mennyiségeket, félek,hogy éheztetem. A tápszeres dobozon az van,hogy 3-4 heteseknek 90-100ml. Akkor talán nem éhezik, most 3 hetes. 3hetesen mennyit esznek a babák és ez hetente,hogy váltózik?

Tudom hogy 4,1*150= 615 615/8=76 De ő ennyivel nem éri be. Tanácstalan vagyok és a védőnőm kórházba van, a helyettes meg nem ér rá............... Ha tudtok légyszíves segítsetek.

Köszönöm

Kép

Kép
bébinyuszi24
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: