Új privát üzeneted érkezett!

Petitpois!

Te akkor a német oltóanyaggal oltattad be magad, vagy a magyarral, mert abszolút nem mindegy?

A magyar előlt vírust tartalmaz (ezzel eddig sem oltották a kismamákat), a német pedig vírus darabokat.

Ha egy kismama haldokolna a kórházba arról mindenki beszélne, főleg a média! Ez már a gusztustalan reklám kategória!
Lányok mindenki nézze meg az ANTSZ oldalát, és ki tudja keresni a saját körzetét, nézzétek meg hány beteg van körülöttetek. Érdemes!

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Nekem amúgy tíz perce azt mondták a gyógyszertárba, hogy még mindig nem oltatta be magát kismama, de...
ha járvány lesz az kb. januárra ér ide!

Én se le se rá nem beszélek senki, mert én is teljesen határozatlan vagyok, fogalmam sincs mit fogok csinálni!

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


http://www.webbeteg.hu/index.php?page=n ... -influenza

ezt olvassátok el, itt pont az van leírva, hogy a sima infulenza veszélyesebb, mint a H1n1

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 

 
 

Bocsi, de ezeket fel kell tennem Luxemburgról, hátha mást is lenyűgöz! Ha már így alakult... :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aniko20 2009.11.13 17:12-kor.
aniko20
 
 


Tényleg nagyon szép hely! Én régen voltam ott, de sajnos csak átutazóban.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


A másik topicban van egy csajszi, aki nőgyógyász. Együtt voltunk babásak, amikor Flórát vártam.
Ő volt szegényke, akit mindenki mindenféle lelettel zaklatta. :D

Íme az ő véleménye:
"A vírus súlyossága abban merül ki,h nem veszélyesebb mint a sima szezonalis,hanem "csak" nagyobb számú ember fog megfertőződni. És mivel nem 1M ember hanem 5M fertőződik,így a nagyobb számú beteghalmazból nyílván nagyobb a szórás esélye,h többen olyan embert érintsen aki nem tud esetlegesen nem gyógyul meg vagy nehezebben gyógyul meg."

szabcsi,
én nem nagyon ülök fel már a médiának. Ezért nem is olvastam el a legutóbb ide feltett cikket.
Mert mindig van pro és kontra. De az általam leírt eset forrása 100%-ig hiteles - főleg számomra.
Nem Pityi Palkó ismerősének az ismerőse... stb, hanem tényleg egy olyan személytől származik, akivel azért napi szinten "beszélek" immáron 2 éve és tökéletesen megbízhatónak tartom. Nem mellesleg ő is babát vár.

Persze ez sajnos még koránt sem jelenti azt, hogy el tudnám dönteni mitévő legyek. Csak az eddigi 1000%-os "NEM oltatom magam" már csak 70%-nál tart....

heni,
azt tökéletesen meg tudom érteni, hogy a kisfiadat nem oltatod!!! Szerintem egy legyengült immunrendszert nem is szabad ilyennel terhelni, bármilyen oltásról legyen is szó!!

petitpois
Ha nem teljes sejtes vírust tartalmazna a magyar vakcina, már ott állnék a sor elején hogy szúrjanak!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey!

Én is így vagyok, ha nem teljes sejtes lenne, akkor én is mennék! Bár nekem még azt sem adná be a háziorvos!

Azt még meg tudod mondani, hogy melyik kórházba van ez a kismama?

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Szegeden

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Most írta a nőgyogyis topictársam, hogy a szezonális influenza legutoljára kifejlesztett vakcinája már keresztvédettséget ad a H1N1-re is. Azzal meg ugye már csilliónyi kismamát oltottak az évek során.... Gondolkodom, hogy esetleg beadatom azt.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Aniko, :lol:
szepek nagyon a kepek en imadom ezt az orszagot annyira bekes es rendezett.La Rochette gyonyoru mi a fovarosban lakunk de sokat kirandulunk arra.Mennyi ideig voltatok?En mar 6 eve lakom itt de nem lehet megunni.A nyelvi zurzavart is nagyon szeretem :lol:

Szabccsi,
en sem rabeszelni akartam senkit csak mivel en itt meg nem olvastam hogy kismama oltatta magat ezert irtam hogy en megtettem.
Egyebkent az oltoanyag amit kaptam csak elolt virus tartalmazott...
Nem tudom mennyiben mas az otthonitol...

Kép
petitpois
 
 


Csak arra voltam kíváncsi, hogy igazat ír-e az ÁNTSZ, de tényleg volt két megbetegedés Csongrád megyében, ebből egy lehet akár a kismama is.
Ez volt a múlt heti megoszlás:

A heti influenza A(H1N1)v pozitív esetek Budapesten (4), Baranya (1), Csongrád (2), Hajdú-
Bihar (1), Heves (2), Pest (1), Szabolcs-Szatmár-Bereg (1), Vas (1) megyében fordultak el. A
héten 1 régió kivételével minden régióban igazoltak pandémiás influenza vírus okozta
megbetegedést.

Viszont itt azt írják, hogy senkit nem ápolnak most kórházba.
Mert itt múltidőbe írják a 68 beteget.
A 21-44. hét között 2 554 betegnél történt virológiai vizsgálat influenzavírus kimutatása
céljából. A héten megersített 13 új esettel a pandémiás H1N1 variáns által okozott ismert
megbetegedések kumulatív száma 319-re emelkedett, közülük 68 beteget ápoltak kórházban, öt beteg halt meg.

Ha az Antsz közleményt nézem akkor még elgondolkodtatóbb az oltás!

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Petitpois! Igazából Kölnben voltunk rokonoknál, ott autót béreltünk, és egy napra ruccantunk át csak. De elvarázsolt!
Kicsit irigyellek! :D

Kép
aniko20
 
 


Szegeden???!!! Az nagyon közel van hozzánk! De akkor legalább Békés megyében még nincs!
Köszi Szabccsi, megnéztem a cikket meg az antsz oldalát is!

Kép
aniko20
 
 


Szabccsi,
Egyebkent az oltoanyag amit kaptam csak elolt virus tartalmazott...
Nem tudom mennyiben mas az otthonitol...[/quote]

Valószínűleg amit te kaptál az előlt és darabolt vírust tartalmaz, legalábbis a legtöbb külföldi (osztár, német) oltóanyagokról én ezt olvastam.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Képzeljétek egyre erősebb a buborék a hasamba, néha már egész keményeket kapok! :)

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


szabcsi,
Éljen a rugdosás!!! :D

Igen, igazad van. Csak a magyar oltóanyag az egyetlen EU-ban, ami teljes sejtes vírust tartalmaz és nem az úgynevezett darabolt ( split) vírus.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey

A tegnapi szülésfelkészítőn ahogy írtam egy doki teljesen az oltás mellett beszélt. Az a kedves doki volt aki múlt héten azt mondta, hogy esetleg ad a gyerekről képet! :) Szóval egy tündér doki! :)

Erre a kismamák közül volt egy aki ért a témához és megkérdezte, hogy eddig ilyennel nem oltottak kismamát csak ezzel a split anyaggal (ő pont így kérdezte), és azt mondta, hogy ez csak elméleti feszegetés! Szóval erre ő sem tudott mit mondani! :)

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Szabccsi,
ezt talaltam az oltoanyagrol amit tegnap kaptam.Forras:www.grippe.lu



Welcher Impfstoff wird in Luxemburg verabreicht?
Es handelt sich um den Impfstoff Pandemrix® des britischen Herstellers GlaxoSmithKline. Er enthält ein Adjuvans, d.h. einen Zusatzstoff auf Squalenbasis, der die Immunreaktion verstärkt.

Zusätzliche Informationen über den Impfstoff Pandemrix® finden Sie auf der Webseite der Europäischen Arzneimittel-Agentur (EMEA).

(Kenntnisstand Oktober 2009)

Was ist ein Adjuvans?
Der Impfstoff kann einen Zusatzstoff enthalten, der als Adjuvans bezeichnet wird und die Immunreaktion verstärkt. Seit mehr als 30 Jahren enthalten viele Impfstoffe in ihrer Zusammensetzung Adjuvanzien.

Aluminiumsalze sind seit langem die hauptsächlichen Adjuvanzien, die im Allgemeinen in Impfstoffen verwendet werden. Daneben werden auch Adjuvanzien einer neueren Generation benutzt. Sie enthalten eine sogenannte Öl-in-Wasser-Emulsion, die hauptsächlich aus Squalen besteht, einer fettähnlichen Substanz, die in Pflanzen sowie bei Tieren und Menschen natürlich vorkommt. Es ist ebenfalls in bestimmten Nahrungsmitteln, Kosmetika usw. enthalten.

Kép
petitpois
 
 


Egyebkent gratulalok az erosodo buborekhoz :lol: :lol:

Kép
petitpois
 
 


Lefordítanád? :)
Mert így nem nagyon fogom megérteni! :)
Csak úgy nagyvonalakban!

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Amúgy egy dolog még a vírusról: Az alábbi pár sor is az ÁNTSZ jelentésbe van benne,

"Összegzés: A klinikai és a virológiai adatok értékelése alapján megállapítható, hogy a 44.
héten hazánkban az influenza-aktivitás alacsonynak minsíthet. Az influenzás panaszok miatt
orvoshoz fordulók száma országosan csökkent."


Tehát ez azt jelenti, hogy jobb a helyzett, akkor miért riogatnak minket, vagy van köztünk több százezer bújtatott H1N1-es! :)

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Szabccsi! Gratula, mondtam én a múltkor, a buborékoktól már egyenes és rövid út vezet a rugásokig! :D

Kép
aniko20
 
 


honeymon!
éppen ez az hogy a kisfiamat muszáj oltani mert beteg a tüdeje és bele is halhat én most fogom felhívi a körzetit hogy velem mi legyen majd írok ha beszéltem vele
Debrecenbe az immun tanszéken azt mondták hogy csak annál vált ki bármit is az oltás akinek erős az immunrendszere mert az rögtön védekezik ellene de pl. nekem meg a kisfiamnak semmi reakció nem lesz tőle
Tegnap Debrecenbe is sok kismama volt akiket ott oltottak a tanszéken én már nagyon hajlok feléje hogy beadassam

Kép
Kép
20100310
 
 


Jaj, Heni, akkor te sem vagy könnyű helyzetben a kisfiad miatt sem.
Anyukámnak az immunbetegsége miatt az eddigi években mindig szinte megtiltották Debrecenben, hogy beadassa az oltást. Most még nem beszélt velük, de a kisfiad helyzete biztosan más is... Nekem a körzeti doki azt mondta, a nőgyógyászt kérdezzem! Megint nem lettem okosabb!

Kép
aniko20
 
 


Négyszer nagyobb a betegség kockázata

A terhes nők, még akkor is, ha egészségesek, négyszer nagyobb eséllyel betegedhetnek, vagy halhatnak meg a sertésinfluenzában, mint azok, akik nem várnak gyermeket. Ráadásul a sertésinfluenzában elhalálozott kismamák jelentős többségének nem volt semmilyen másfajta betegsége, mikor megkapta a vírust. Mindez persze nem jelenti azt, hogy minden várandós nő súlyos beteg lesz, ha elkapja a vírust.

Legtöbbjüknél valószínűleg a betegség enyhe lefolyásúnak fog mutatkozni, de figyelembe kell venni a legutóbbi statisztikai adatokat, mely szerint a halálesetek 6 százaléka érintette a terhes nőket, akik többsége a harmadik trimeszterben járt. Mindez azonban nem meglepő a pandémiás terhes halálesetek történetében.

• A szezonális influenza járványok során a harmadik harmadban járó kismamák sokkal nagyobb arányban kerültek kórházba különböző tüdő- és szívbántalmakkal, mint más nők.
A magzatra is veszélyes

A betegség kockázata a magzatot is érinti. Gyakori jelenség a koraszülés, a spontán abortusz, illetve a láz okozta agykárosodás. ám a terhes nőkre a legnagyobb veszélyt önmaguk jelentik. Miért?

• A terhesség előrehaladtával a rekeszizom felfelé nyomódik, így csökken a tüdőkapacitás. Ezáltal sokkal veszélyesebbek a betegre nézve a légzőszervi megbetegedések.
• A terhesség során az immunrendszer legyengül, kevésbé tud a vírusok támadásának ellenállni, így sokkal nagyobb eséllyel lesz influenzás a kismama.

A H1N1 vírustól elhalálozott kismamákban volt még egy közös dolog: ők vagy a kezelőorvosaik túl sokáig vártak a gyógyszeres kezelés megkezdésével. Természetes, hogy terhesség alatt bármilyen gyógyszeres kezelés megfontolandó, ám akár a Tamiflu, akár a Relenza mellett dönt az orvos, azok mellékhatása kevésbé káros a magzatra, mint maga a sertésinfluenza.
Mit tehet, ha terhes?

Mindamellett, hogy kerüli a zsúfolt, emberekkel teli helyeket, és gyakran mos kezet, a legtöbb, amit tehet a maga és leeendő gyermeke egészsége érdekében, az, hogy amint a betegség tüneteit érzékeli, azonnal megkezdi az antivirális gyógyszer szedését, illetve a védőoltás megjelenésekor beoltatja magát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dongó 2009.11.06 13:29-kor.

KépKépKép
dongó
 
 


Bocs, dongó, de:

Az 1918-as influenzajárvány idején a nők fele kapott tüdőgyulladást, a halálozási ráta 27 százalékos volt, s különösen a terhesség utolsó harmadában lévő nőket érintette.

Ez az első világháború végén volt, azért gondolj csak bele, nem mindegy....és az alábbi adat is elég intenzív időszakban, az emberek nem táplálkoztak és védték magukat rendesen....

• Az 1957-es influenzajárvány idején a halálos áldozatok fele volt várandós nő.

Kép

Kép
ktouch
 
 


Szia Ktouch! Örülünk hogy jöttél!!! :) :) :)

Kép
aniko20
 
 


azért mellékeltem, mert vki kérdezte, miért veszélyesebb a várandósoknak.

ktouch: tessék, akkor kivettem azt a részt. (bár sztem fontos és azért ez a két dátum van, mert akkor volt világjárvány, azóta meg nem, csak most).

a lényeg, mindenki maga döntse el, h mennyire tudja magát megvédeni. én iskolában dolgozom, a férjem is, a gyerekem ovis, nekünk baromi nehéz.

nagyon habozom. de lehet, h oltás lesz a vége.

KépKépKép
dongó
 
 


amúgy meg sztem a környezetszennyezés és a növények (ha nem bio) meg zöldségek SOKKAL kevésbé egészségesek mint 57-ben. az, h egészségesen étkezni? mit is jelent?
ha végigmész a körúton, annyi káros anyagot szippantasz be, mint az 57-ben élt emberek egész életükben kb.

KépKépKép
dongó
 
 


Dongó!

Egyetértek Veled! Sok helyen mondják, hogy ennél a vírusnál a mindennapos higiénia és a megfelelő táplálkozás kevés lesz, és hogy igazából nem tehetünk semmit, hgy megvédjük magunkat. (De persze, hónapokra előre bevásárol az ember és magára zárja a bejárati ajtót, de azért ez nem megvalósítható.) És nem azért, mert ez más, mint a szezonális influenzák, hanem mert ez sokkal fertőzőbb. És persze, ha több ember kapja el, akkor egyértelmű, hogy többnek is lesz szövődménye, és többen fognak meghalni.

Nekem a Tamiflut írta fel az orvos, és azonnal el kell kezdenem szedni, amint az első tünetek megjelentek. Nem is kell dokihoz mennem, csak fel kell hívnom, hogy ez van, és akkor ő bólint rá, hogy szedhetem.

Én még megvárom a 16-át, amikor megyek a nőgyógyászhoz, de én is egyre inkább hajlok az oltás felé.

Kép
Kép
detty74
 
 


most beszéltem a háziorvosommal és azt mondta hogy ő nem olt egy kismamát sem (szinte kiabált velem holott egy nagyon nyugis halk doki) így nem tudom hogy kihez fordulhatnék ki fogja beadni :?

Kép
Kép
20100310
 
 


Heni!

Pont ez az én bajom is! Bár nem értem, mert elméletileg mindenki a saját felelősségére oltatja be magát, nem? Akkor, ha én azt mondom, oltson, nem mondhatja azt, hogy nem.

Kép
Kép
detty74
 
 


sajnos nem. a kismama oltása az orvos felelőssége!

most kaptam erről levelet. bekopizzam?

KépKépKép
dongó
 
 


azt mondta hogy ő tuti nem adja be így mégis csak mondhat nemet én már nem tudom

Kép
Kép
20100310
 
 


aha légyszives dongó

Kép
Kép
20100310
 
 


"Terhesség II. trimeszterétől lehet oltani.

Szezonális influenza ellen évek óta ajánlás van,split vakcinával oltunk,jó a tapasztalat.

Fluval P-el tapasztalat nincs.Az oltás elvileg nem okoz kárt,mert nincs olyan anyag benne ami veszélyes lehet ( egész kis gyrek is kaphatja 1 éves kor felett)

az a kismama,aki szeretne oltást,mert tistában van a betegség veszélyével,az orvossal közösen hozza a döntést,az orvos felvilágosítja a betegségről és az oltóanyagról.

az oltás az oltó orvos felelősségére történik terhesség alatt




dr.Kulcsár Andrea
csecsemő és gyermekgyógyász,
fertőző betegségek szakorvosa
védőoltási szaktanácsadó"

KépKépKép
dongó
 
 


de ha én szeretném az oltást és a doki nem vállalja felelőséget akkor mi van?

Kép
Kép
20100310
 
 


és még egy, sztem érthető és nagyon jól van megfogalmazva:

MN: Pedig éppen a várandós nők esetében vitatott az oltás veszélyessége.
BGY: A magyarországi vakcinát több mint ötven éve gyártják és alkalmazzák, ezalatt több mint húszmillió adagot adtak be, és soha senkinek nem volt olyan baja tőle, ami miatt aggódni kellene. A húszmillió között egész biztosan volt legalább több száz terhes nő is, csak éppen senki nem vette észre. Ezért én mindenkinek azt szoktam tanácsolni, hogy a terhesség harmadik hónapja után oltassa be magát. Addigra ugyanis a magzat öszszes szervének a fejlődése megtörténik, utána semmilyen fejlődési rendellenességet nem lehet a védőoltással magyarázni. De egyébként is, az elölt vírus a vakcina százezred része, hat mikrogramm, ami a nyolcvankilós terhes embernek olyan kicsi mennyiség, hogy csak az immunrendszere veszi észre. Ráadásul, ha beoltatja magát az anya, akkor az újszülött is immúnis lesz hat hónapos koráig, amíg úgysem oltható.
MN: Viszont a terhes nőknél nincsenek külön vizsgálatok.
BGY: Ha a terhes nőt megharapja a veszett kutya, akkor be kell oltani veszettség ellen, mert különben meghal. Pedig a veszettség-vakcina sem volt soha terheseken kipróbálva. Régen Magyarországon is, de a világ felén ma is a terhesség alatt kapják meg a nők azokat az oltásokat, amelyeket gyerekkorukban nem kaptak meg, hogy a szülés után se az anya, se az újszülött ne kapjon például tetanuszt. Ennyi a kipróbálás. Az angolok elmentek Bangladesbe, beoltottak 340 terhes nőt a saját influenzavakcinájukkal, és a gyerekeknek 24 hónapos korukig nem lett semmi bajuk. Persze rengeteg etikai és emberi jogi támadás érte őket emiatt, de hát valahol ki kellett próbálniuk. A magyar vakcina pedig számos szempontból jobb az angolokénál, és a bangladesi higiénés viszonyok is rosszabbak a mienknél. Amerikában pedig már egy évtizede beoltják átlagban a lakosság tíz százalékát, és egyszerre a lakosság legalább egy százaléka terhes. Tehát évente 280 ezer terhes anyát oltanak be, és a nagyon erős egészségügyijogász-hálózat soha nem tudta bebizonyítani egyetlen sérült magzatnál sem, hogy az oltás miatt károsodott. Ugyanígy van Japánban is, Kanadában is. De a magyar vakcina más technológiával készül, mint az amerikai, ezért van az a leírásában, hogy az orvos dönti el, beoltja-e a várandós nőt, vagy sem.
MN: Milyen különbség van a gyártási technológiában?

BGY: A magyar és a kanadai vakcinában van alumínium-foszfát adjuváns, ami egyfajta erősítőszer. Ez lelassítja az elölt vírusok felvételét, ezért tovább tart a vakcina hatása, így csak harmadannyi vírust kell beletenni. Képtelenség, hogy ez ártalmas legyen, hiszen Magyarországon végig a szocializmus alatt alumíniumlábasokban készült ételeket ettünk alumínium evőeszközökkel, mivel nem volt más. Ha az alumínium ártana, akkor mindanynyian hülyék lennénk - ráadásul az alumínium-foszfát nem is olyan, mint a fém alumínium.
MN: Az sem hangzik túl jól, hogy az oltóanyag tartósítószerként higanyvegyületet tartalmaz.
BGY: Ezzel ugyanaz van, mint az alumíniummal. A thiomersal egy szerves higanyvegyület, egészen más, mint amikor eltörik a hőmérő, és kigurul a higany a szőnyegre. Eleve mikrogrammnyi mennyiségben van jelen, és mivel az ember enzimjei nem tudják lebontani, sosem lesz belőle fém higany, egy hét alatt kiürül a szervezetből. Az Európai Unió szeretné elérni a fém higany kiküszöbölését, amivel teljesen egyetértek, a legtöbb termékben nincs is már rá szükség. De én 44 éve vagyok orvos, azóta mindenki thiomersalt használt, majd valakinek nem ment jól az üzlete, és kiküszöbölte. Helyette bevezették a szövettenyészeti vakcinát, amiben nincsen baktériumszennyeződés. Csakhogy akkor nem is okoz immunválaszt, mert hiányzik az endotoxin. Magyarul mégis kénytelenek voltak hozzárakni adjuvánsokat, de nem ám alumínium-foszfátot vagy alumínium-hidroxidot, hanem olajat - ami pedig minden publikáció szerint sokkal rosszabb. De nem a bizonyítékok számítanak, hanem a médiakampányok.
MN: Az is elhangzott, hogy a magyar vakcina az elölt teljes vírust tartalmazza, aminek így több lehet a mellékhatása, mint a hasított vírust tartalmazóknak.
BGY: Ha egész vírust tartalmaz, akkor az immunrendszer a vírus felszínén levő antigéneket fogja észrevenni és azok ellen fog ellenanyagot termelni. Ha a hasított vagy az alegység vakcinához a vírust szétrobbantják, akkor a belsejében lévő antigének ellen is termelődik ellenanyag. De ennek semmilyen biológiai hatása nincsen, mert amikor szaporodik a vírus, akkor az immunrendszer úgysem tud hozzáférni a belsejéhez. Ezért a split vagy az alegységvakcina feleslegesen megdolgoztatja az immunrendszert, mégis csak ugyanaz a nyolc ellenanyag hatékony, mint az egész vírust tartalmazó vakcina esetén. Sőt, a szétrobbantás miatt abból a nyolcból a kémiai kezelés egyet-kettőt még tönkre is tesz, tehát a felszínen ható ellenanyagok száma még kevesebb is lesz. Ma már egyébként máshol is kezdenek visszatérni a teljes elölt vírust tartalmazó vakcinához.
MN: Ezek valószínűleg nem ilyen egyértelmű tények, ha egyszer más cégek más módszereket használnak.
BGY: Erre mit mondjak? Más az üzleti filozófiájuk. A WHO kipróbáltatta, és kiderült, hogy a magyar és a kanadai vakcina esetén egyetlen oltás után is védekezésre alkalmas ellenanyag-mennyiséget termel a szervezet, legfeljebb a pici gyerekeket kell kétszer oltani. Az egyéb módszerekkel gyártott vakcinák viszont a legtöbbször kétszeres oltást kívánnak meg. Az amerikai gyártók pedig addig tudják eladni Kanadába a terméküket, ameddig a kanadaiaknak nem szabad a sajátjukat terhes nőknek beadni. Ez egy teljesen üzleti világ.
MN: Eddig azt az összeesküvés-elméletet ismertük, hogy a vakcinagyártók találták ki az influenza súlyosságát - ha ugyan nem ők fejlesztették ki a vírust is -, ráadásul az oltóanyaggal együtt mikrocsipet is ültetnek belénk. Erre ön most új elmélettel állt elő: a magyar vakcinával szembeni bizonytalanságok a konkurencia malmára hajtják a vizet.
BGY: Ez bizony így van. A szezonális vakcinákkal mindenhol a lakosság kis részét oltják be, mert mindenki fél a tűszúrástól, és az influenza azért nem is olyan veszélyes betegség. Az igazi üzlet világjárvány idején van, ilyenkor mindenki le akarja szakítani a maga profitját. A magyar gyárat már legalább ötször meg akarták fojtani a versenytársai. A cseh, a szlovák, a román és a bolgár gyártást pedig sikerült is megfojtaniuk, azaz egyszerűen piacot vásároltak.
MN: Mitől válik hitkérdéssé az oltási szándék, amikor elvileg tényeken alapuló orvoslásról van szó?
BGY: Sokan élnek abból, hogy influenzások az emberek. Én is kaptam már ajándékba olyan grépfrút üdítőitalt, ami állítólag jó az influenzára. A mexikói járvány kitörésekor minden harmadik japán vett magának szájmaszkot. Az már elég nagy mennyiség.
MN: Nem növeli a hazai vakcinával szembeni bizalmat, hogy a legtöbb adathoz nem lehet hozzájutni.
BGY: Mert üzleti titkokról van szó. A magyar gyártási technológiát Takátsy Gyula főorvos találta ki, több mint 50 éve. Olyan ügyesen, hogy nincsen szabadalmaztatva, és mégsem sikerült senkinek ellopnia.
MN: Ha ilyen nagyszerű, miért nincs szabadalmaztatva?
BGY: A magyarországi gyár tízmillió lakos ellátására van berendezkedve. Egy ekkora cég nem bírja el az európai szabadalmaztatás költségét.
MN: Azért furcsa, hogy a kormány minden erejével támogat egy ismeretlen tulajdonosi hátterű céget, az Omninvestet.
BGY: Én virológus vagyok, a tulajdonosi összetételről nincsenek pontos ismereteim. Régen a vakcinát mi gyártottuk az OEK elődjében, az Országos Közegészségügyi Intézetben, csak odaadtuk az Omninvestnek, mert nekik volt a fejlesztésre 700 millió forintjuk. De ez a gyártási technológiát nem befolyásolja. Addig lehet ilyen gyorsan engedélyeztetni a vakcinát, amíg a technológia nem változik. Csak a vírust kell mindig kicserélni benne, minden más ugyanaz, mint volt tavaly, tavalyelőtt meg 50 éve. A WHO-előírásoknak megfelelően csak a hatékonyságot kellett megvizsgálni: elég-e a vírusmennyiség ahhoz, hogy a vakcina a kipróbálásban részt vevő 380 embert immunizálja. Azért is támadják ezt, mert akik átálltak a szövettenyészeti és olajos adjuvánst tartalmazó vakcinára, azoknak több mint egy évig terjedő procedúra, amíg sikerül a terméküket törzskönyveztetni. Az Omninvest is megpróbálkozott az alegységvakcinával, de abbahagyták, mert annyi pénzbe kerülne az uniós forgalomba hozatali engedély megszerzése.
MN: A 380 ember nem kevés a kipróbáláshoz?
BGY: Beoltják őket, mindegyiküket naponta megvizsgálják, majd kettőjüknek 37,5-38 fokos láza lesz, mert mondjuk nem jól fertőtlenítették az oltás helyét, és bevittek egy baktériumot is. Ha 3800 embert vizsgálnak, akkor 20 embernek lesz ekkora láza. Ugyanaz.
MN: Ha tényleg komoly társadalmi érdek fűződik hozzá, akkor miért nem teszik kötelezővé az oltást? Akkor az összes felelősség is a kormányé volna.
BGY: A rendszerváltás óta csak az életkorhoz kötött oltások a kötelezőek. Ma már senki nem emlékszik rá, hogy Magyarországon 1941 előtt évente százezres nagyságrendben haltak meg gyerekek olyan betegségekben, amelyeket ma kivétel nélkül meg lehet védőoltással előzni. Egyébként, ha nekem kellene kötelező oltást javasolni, akkor a hepatitis A elleni vakcinát mondanám. Ugyanis a mostani populációnak csak a tizede találkozott a vírussal, azaz ha behoznak egyet az országba, abból akkora járvány lesz, hogy arról koldulunk. Influenza-világjárvány csak 10-40 évente fordul elő, viszont ha egyszer már kialakult a vírus, akkor az visszajön jövőre is meg utána is. Ha kötelezővé teszik az oltást, akkor az utána minden évben kötelező volna, ami már nem oldható meg. Itt a józan észre kellene hallgatni, mert jobb félni, mint megijedni. Ha nem lesz világjárvány, akkor legfeljebb kaptunk egy oltást.
MN: Ha valaki megbetegszik influenzában, még mindig szedhet antivirális gyógyszereket. Vannak orvosok, akik például inkább ezt javasolják a terhes anyáknak, mint az oltást.
BGY: A két kapható vegyület nagyon hatékony, fantasztikus gyógyszer, életet tud menteni. Az egyikből nekem is van otthon készenlétben. Naponta be kell venni két kapszulát, mielőtt a láz eléri a 39 fokot, és még lázcsillapítóra sem lesz szükség. De az is biztos, hogy ezeket soha senki nem vizsgálta terheseken. És csak akkor ér valamit, ha a 39 fokot elérő láznál rögtön elkezdik szedni: másnap már csak a betegek felénél használ, harmadnap már kidobott pénz. Nálunk most kiharcolták, hogy legyen a stratégiai gyógyszerraktárban, csak szerintem nem lesz idő szétosztani, amikor robban a járvány. Egyébként háromszor annyiba kerül, mint a vakcina. Másrészt nem szabad megelőzésként szedni. A rezisztens vírus előállításának legbiztosabb módja, ha a betegek családtagjait is kezeljük a gyógyszerrel, mivel bennük is szaporodik a vírus. Tavalyelőtt volt egy szezonális H1N1-járvány, és azokban az országokban - Anglia, Franciaország, Svédország, Norvégia, Hollandia -, ahol preventíve szedették a rokonokkal, januártól márciusig a vírusok 70 százaléka ellenállóvá vált a szerrel szemben. A baromfiinfluenza-járvány idején Magyarországon is előre szedették a dolgozókkal, hatalmas szerencse, hogy nem lett egyetlen rezisztens vírus sem. Egyelőre a sertésinfluenza vírusa sem rezisztens, mert a disznókat senki nem etette antivirális szerrel. Mindenesetre a megelőzésnél nincs jobb védekezés. Az sem baj, ha a beoltott ember nem betegszik meg, mert jövőre ugyanez a vírus lesz itt megint. Amíg nem találkozik vele mindenki, nem fog megváltozni.
Névjegy

Berencsi György az orvostudomány kandidátusa, virológus, orvosi mikrobiológus, a Semmelweis Egyetem magántanára, a Szent István Egyetem címzetes egyetemi tanára. 1966 óta máig az Országos Közegészségügyi Intézetben, majd jogutódjában, az Országos Epidemiológiai Központban dolgozik. Közben megfordult a heidelbergi Német Rákkutató Központ víruskutató intézetében, a SOTE Mikrobiológiai Intézetében és az MTA-SOTE közös kutatási szervezeténél. Egy évtizeden át ő volt a WHO nemzeti influenza-, valamint enterovírus-referencialaboratóriumának vezetője.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dongó 2009.11.06 14:07-kor.

KépKépKép
dongó
 
 


Miskolc, Ózd - Egy hete betegedett meg, pontosan október 31-jén észlelték egy ózdi, 13 éves kislánynál az első tüneteket: lázas lett és fájt a torka.

A gyermeknek semmilyen, a fertőzésre hajlamosító alapbetegsége nincs. A tünetekből igen hamar légzési elégtelenséggel járó tüdőgyulladás alakult ki, így került az ózdi kórházba, amely néhány nappal ezelőtt átadta a B.-A.-Z. Megyei kórház Gyermekegészségügyi Központjának, ahol péntekig az intenzív osztályon kezelték. A gyógyszerek és a légzéstámogatás hatására jobban lett, így úgy döntöttek: áthelyezik a Semmelweis (Misek Kft.) fertőzőosztályára. Az időközben levett torokváladékából kitenyésztették a H1N1 vírust, de emellett plusz bakteriális fertőzés is fennált nála, vagyis klinikailag „kevert fertőzésről” van szó – kaptuk az információt dr. Csiba Gábor főigazgató főorvostól. Megerősítette az Észak-Magyarország azon információját is: a kislány édesanyja 32 hetes terhes, így az ő állapotát is fokozott figyelemmel kísérik.

Kép
Kép
20100310
 
 


Ma este megyek 4D-re, már tök várom!

Ha split vakcináról lenne szó nem is haboznék, így viszont még gondolkozom!

Az egyik ismerősöm aki tegnap velem volt szülésfelkészítőn, az ominózus dokinál fog szülni, aki tegnap az oltás mellett érvelt, sőt egyszerűen azt monda, hogy meg vannak a napjaink számlálva.

Na szóval, felhívta a dokit, hogy tényleg menjen oltatni, vagy mi legyen, és őszintén mondja meg, hogy mi lehet a legrosszabb a magzatra névze.
Válasz: autoimmun betegség. Nem tudom ez ilyen betegség de nem hangzik túl biztatóan. Csak azt nem tudom, hogy ezt tegnap a többi kismamának miért nem mondta.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Sziasztok!

Mire elolvastalak titeket,azt hittem soha nem érek a végére. :D
Párom sógornőjének gyógyszertára van,ő már majdnem szinte doki.
Ő elmondta a véleményét,de nem akar rábeszélni sem és lebeszélni sem az oltásról.
Azt mondta,hogy aki beteges és gyenge alapból az immunrendszere az oltassa magát,de aki egészséges annak felesleges.
Fel van fújva ez az egész.
Kicsit lassúbb lefolyású ez a vírus,mármint a gyógyulás. :D
Együnk több zöldséget,gyümölcsöt amennyit tudunk fertőtlenítsünk.Ezt tudjuk mi tenni.

Emlékszem amikor 2 éve még oltattuk apát az influenza ellenivel,többször volt beteg utána mint én.Tavaly már nem oltattuk be és csak egyszer volt picit pirosabb a torka.

De ez megint egy vélemény a sok közül.
De egyébként én nem is csodálkozom,hogy sajnos nem egyet mondanak a hozzáértők,szakemberek.Ez Magyarország(sajnos)!!!!!

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Szabccsi!

Az autoimmun betegség akkor léphet fel, ha az anyuka elkapja a vírust, vagy akkor ha beoltatja magát, és az oltás mellékhatása lesz ez?

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

csak egy gyors bekukkantásra van energiám, mert gyakorlaton voltam és nagyon fáj a derekam.
Próbáltam visszaolvasni, de csak nagy vonalakban sikerült mert, nagyon sokat írtatok.
Láttam az oltás volt leginkább a téma. Hát én is teljesen kivagyok már tőle. Annyira aggódom a babáért és magamért, hogy már nem tudom mit csináljak.
Az a kórházban fekvő 21 hetes kismamás történet nagyon megrémisztet.
Az oltás beadatásával kapcsolatban: Nekem az a bajom, hogy jó, hogy most nem történik azonnal semmi baj, de ki garantálja, hogy amikor megszületet és elkezd fejlődni, akkor nem derül-e ki, hogy esetleg baj van az értelmével vagy a mozgásával.
Jaj, de jó lenne, ha valaki biztosat tudna mondani...

Kép

Kép
anuwen
 
 


Sziasztok!

Rengeteg autoimmun betegség van, pl. idetartozik az összes allergia, de-amit senkinek nem kívánok-a Miasthenya is ( a nővérem ebben a betegségben szenved, hogy valaha tünetmentes lesz-e nem tudjuk, bő 1 éve eltávolították a csecsemőmirigyét, azóta fokozatosan javul a helyzet, de nagyon sok korláttal kell együtt élnie,pl. nem biztos, hogy lehet még több gyereke, rengeteg gyógyszert egyszerűen nem kaphat, nagyon fáradékony, sportolni nem tud, minden fertőzést jóval könnyebben elkap és nehezebben is visel-tavaly egy ilyen miatt 10 napot töltött kórházban- és még örüljünk, hogy azelőtt kiderült, mi baja, mielőtt kerekesszékbe került volna..)!
Az autoimmun betegségek azok, amelyekben szenvedők szervezete önmaguk ellen fordul, túlreagál bizonyos környezeti hatásokat és a szervezet önmaga olyan toxinoxat termel, amely az embr számára kőkeményen ártalmas lehet.

Márti
borossné becz márta
 
 


Lányok!
Egy kis info a sok közül, h ne oltasd be magad:

http://www.youtube.com/watch?v=hlgMvKGBa2k

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok lányok! Az a gondom, hogy tök jó ez a fórum meg minden, csak én képtelen vagyok ilyen gyorsaságot tartani....
Egyszerűen nem megy. Most is elkezdtem visszaolvasni és már vagy 10 féle dolgot akartam írni válaszul, de rég elfelejtettem....
Bocsánat...
Szilvinek, szerintem csak hirtelen mozdulatról van szó, olyankor nekem is belenyilall, meg van olyan is, hogy felül-ahol még nincs is a méh teteje-mintha megszakadna valami, ijesztő, azt tényleg nem tom, mi.
Ja és olyat is érdek időnként az alhasamba, mintha áramolna a víz vagy nem tudom, ezt még sose éreztem egyiknél sem.
Jövőhéten nem lesz Petra itthon, akkor TALÁN nyomon tudlak Titeket normálisan követni...
Vendég
 


Ja, egy barátnőm szülei Ukrajnában élnek.
Már fura volt nekem ,ha ott tényleg ekkora járvány van, hogyhogy jöhetnek-mehetnek emberek a határon....
azt mondták, a fele sem igaz az egésznek, csak sokan be vannak ijedve, mivel ott az terjed, hogy ott milyen sokan betegek. Ezért járnak szájmaszkban és ezért fogyott el a c vitamin a gyszertárban...
ja és nincs is köze a sertéshez az influeznának, most fel vannak sokan háborodva, miért terjesztenek ennyi fals dolgot.
És az a sok tüdőgyulás halott sem igaz.
Hmm...
Vendég
 


Én már meg sem lepődök, hisz miből is áll ennyit hazudni a médiában??? Simán megtehetik és meg is teszik.
Vendég
 


dongo - heni
Na ez az igazi pro és kontra!!! :shock:
Bocs Heni - Isten ments, hogy személyes sértésnek vedd, de ez a David bácsi olyan radikális, hogy végig sem bírtam hallgatni!!!

Én ma voltam kari ajit venni... maszkban. Háát volt helyem az tuti... kb 2 méterre mindenki elkerült. Azt hitték én vagyok a beteg. Az emberek többsége utánnamfordult. :shock:
Mondjuk, nem mintha érdekelne... csak milyen furi, hogy ezért engem néznek hülyének. Pedig elég látványosan terhes vagyok. :)

Valaki felvetette még anno a karácsonyt...
Akinek pici gyereke van ( 2 év alatti ) az hogy a fenébe oldja meg a karácsonyfa dolgot?! Mármint azt, hogy a gyerek ne rángassa és törje szét az összes díszt, és ne rántsa magára az egész fát?! :shock:
Nekem ez a legnagyobb dilemmám.


detty,
az oltástól lehet autoimmun betegsége a gyereknek. A betegségtől szimplán "csak" koraszülött vagy agykárosodott lehet. Na így legyél okos!! :? :(
Amúgy ha nézed Dr Haus-t , az ott elhangzó betegségek 70% autoimmun ( lupus és társai... a legrohadtabb dolog a világon, ugyanis nem iagzán van rájuk gyógymód )

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Hát lányok a pocaklakó kislány!
A labaközét kicsit megmutatta, de nem puncit láttunk, hanem azt, hogy nincs zacsi, ezt mondta szó szerint a doki.

Szóval! Jelenleg FÉDRA van a pocakban!

Megkérdeztem tőle is az oltást, ő saját magát beoltatta, de mind a két influenza ellen, hogy a pici gyerekének ne vigye haza.
Kismamáknak a németek nem adják be az oltást (nem javasolják) a WHO igen.
Még mindig nem kapot a nőgyógyászati egyesület elnökétől levelet, hogy az oltás támogatott.
Na akkor most?!

Ez már egy kész kabaré!


Ja és fáj a torkom! :(

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: