Új privát üzeneted érkezett!

Ginuska, Georginád már 6 hetes :shock: :shock: :shock: hogy rohan az idő!!!
Vendég
 


Eszti, bizony, bizony, rohan az ido :lol:
En Chicco kengurut rendeltem, valamelyik nap fel is tettem ide a fotót róla! Ez a fajta újszulott kortól hasznalható és jó árban is van a tobbihez képest /5500 Ft/
ginuska
 
 


Pusszancs :P

Aludtunk egy jót Lencsivel 8) - most már lehet, pasik eéhúznak reggel, vége az őszi szünetnek :roll: :P

Altatás:
nekünk nincs légzésfigyelőnk, és nem is altatom a kiságyban, csak néha beteszem, hogy szokja :lol:
éjjel jobb oldalán prímán alszik, nem is kell kitámasztanom :lol: napközben hason és háton is szoktam altatni, de úgy, hogy mellettem van, figyelek rá.

Ginuska,
boldog 6. hetes fordulót :D

/nálunk már 3 hét :lol: /

tillidian
 
 

 
 

Eszti - köszi a ráolvasást :D Kezdek kicsit lenyugodni, úgyhogy ledőlök egy kicsit.

Kép
kkia
 
 


kkia, pihenj csak, majd kijon az a babó!! :wink:

Tilli, koszi, Nektek pedig boldog 3 hetes fordulót!!! :lol:

Most az én babóm is hason nyomassa....már kelnie kellene, etetési ido van, de sosincs szivem felébreszteni :roll: , nem beszélve arról, hogy legalább így van idom ezt-azt elvégezni! :oops:

Na megyek is, mert nem lesz velem semmi....

Udvozlet az osszes anyucinak!!! puszi
ginuska
 
 


mrsparis írta:Vera, köszi, de ari vagy, hogy így figyelsz ránk (is)! Egy hét múlva megyünk dokihoz, majd meg is kérdezem!


jujj remélem nem gond :oops: :oops:
iggen bevallom olvaslak titeket (is). nosztalgiázom :D nagyon hamar elrepült pl ez az egy év is :cry: :cry:

nah nem zavarok többet.

Sziasztok és nagyon nagy gratula mindenkinek a babókhoz:))
csodaszépek.
Üdv Vera

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Bóbónak és Anyabébinek nagy gratula!!!!!
Erőt egészséget kívánok :)

Kkia :)
kitartás!!!!!!!!!!!!!!!!! +++++++++

Andi :)
nem. persze nem etetik egymást de pár hónap és elkezdenek egymásra figyelni ami később - persze kb 1,5 év - átmegy egymás szórakoztatásába és hosszú távon tök jó lesz! Meglátod!!!
Nagyon nagyon nehéz lehet neked és tényleg csak azt kívánok tartsál ki, van fény az alagút végén :wink:
zsrit
 
 


Sziasztok lányok,

Anyabébi! Hatalmas gratula! Sok-sok boldogságot!

Leginkább én is oldalt fektettem, de kicsit aggódom, hogy nem tesz az rosszat neki? Főleg, hogy mindig ugyanazon az oldalán? Én kitámasztom, de onnan is simán hanyatt fordul egy kis mocorgással.

Tejci parám kicsit lehiggadt, mióta kiváltottuk a tápszert egyszer kapott egy 20g-ot, azóta úgy tűnik megvagyunk nélküle. Meg az elmúlt 6 napban hízott 120g-ot, amiről azt olvastam, rendben van.

Tegnap az esti hisztit is sikerült kihagyni, úgy, hogy nem tettem le, hanem először az én, majd az apja mellkasán szunyókált.
Vettem én is egy kendőt, ma hozza meg apa, már csak a megkötését kell megtanulnom, aztán talán még könnyebb lesz.

Kkia, Gmelcsi drukkolok nektek!

chardonnay
 
 


Micsoda hír! ÉN TUDTAM!!!!
Anyabébi! Sok sok boldogságot Neked és Kenéz macinak és persze a szupercsávónak is!!!

Screen
Hát igen, még oktatással is néha kihívás megkötni a kendőt, különösen még most, amikor nyeklik-nyaklik a kis feje és persze egy pillanatra sem marad nyugton…

Az optimizmusodon szétröhögtem magam!!! Hát igen, egy nap már elmúlt a novemberből, a többit fél lábon állva is kibírjuk…
Vedret vessétek be, megéri!

Én utálom a hálózsákot, pedig van három… Össze-vissza gyűrődik rajta, a nyakába csúszik, stb. Én takaró párti vagyok, abból is egy viszonylag nagy, amit több rétegben hajtogatok.

Kkia
Ne keseredj el, biztos nincs sok hátra, hagyd hogy a kis babó eldöntse mikor akar kibújni…


Eszti
A kendőt lehet újszülött kortól használni. Én még azért is imádom, mert annyira jó érzés hogy ott szuszog a mellkasomon, a feje pont puszimagasságban van, ami ki is használok… :lol:

Char
Néha fektesd a másik odalára is – nekem ezt mondta a védőnő. Bár Szonja igazából hason szeret aludni, úgyhogy általában nálunk az megy. Nem parázom ezen, mert van légzésfigyelő is, plusz – mint Eszti – én is spiccen vagyok álmomban is,
Milyen kendőt vettél?

Kép
szilveeaa
 
 


Chardonnay, nem lesz semmi baja az oldalán fektetéstől! Csak ne mindig ugyanazon az oldalán aludjon, ahogy Szilveeea írja! Sophia most épp a bal oldalán csicsikál :D

Szilveeea, ennek a kendőnek mi a becsületes neve? Ez sima hordozókendő? Megyek guglizni a szakirodalmat :wink:
Vendég
 


voltunk plázázni :lol:
rossmann-ban vettünk egy popsitörlőt :lol:
C&A-ban hálózsákot néztünk, de csak 70-es van, az meg van itthon is, csak elveszik benne Teo 8)
meg az aréna teraszán sétáltunk vagy negyed órát, mert lelkifurkám volt, h csak plázáztatom a babámat.

Szilveeaa, nálunk a takaró 5 perc után már a lábfejét melegíti maximum... ezért lenne jó a hzs, de az 56-os már rövidül :oops:

bejelentkeztem fejlődésneurológiai szűrővizsgálatra. Mivel vacuummal született, ezért kell. Péntek 13-ra kaptunk időpontot. Fasza. még ha nem lennék babonás, akkor ok, de így?????
Remélem nem találnak ki semmit...
de legalább előre közölték, h érkezési sorrend van. Hurráááá!!

Kkia,
én is együttérzek veled
:oops:
én voltam a topic első túlhordója.. még az is frusztrált, pedig itt sok jó szót kaptam :?
A párom pont tegnap mondta, h biztos az önzésem miatt nem akartam megszülni: h csak az enyém lehessen :roll:
röhögtünk, de lehet, h tényleg!! :lol: :lol:
meg persze parázás a szüléstől.. ezek simán tolhatják az időpontot.
De úgyis akkor jön, amikor kell neki. (kivéve, ha kiparancsolják....) :shock:

Harivera,
köszi a tippet!!!
mekkpróbálom!!!

Kép
screen
 
 


Hordozó-ügyben elvesztem az információk sokaságában :shock: kenguru, mei-tai, babysling, hordozókendő...atyaúristen!

Screen, a vacuum miatt fejlődésneurológiára kell menni?! De miért??? :shock: Ne aggódj, nem lesz semmi baj! Mondjuk én is babonás vagyok... Mi jövő szerdán csípőszűrésre megyünk, mert azt a kórházban itt nem csinálják :roll:

Csibe?
Vendég
 


Eszti,

aha. Mindenkit beutalnak, aki vacuummal születik :?
Csípőszűrésre is megyünk majd, de az máshol van...

Ki volt koponya és hasi UH-n? Az kötelező?
Én vinném...

Csibe sztem tanul :wink: Minden elismerésem neki....

Fejés: nem is tudom, h írtam-e korábban, ha igen akkor bocsi...
Kaptam kölcsön egy avent isis (régebbi) kézi mellszívót, háááááát egy csepp nem sok, de annyit sem tudok kifejni vele.
Béreltünk egy elektromos Medelát, az nagyon kafa, de 270 ft/nap. Rámegy a gatyánk.
Most hogy van ez? Meddig fejjek??
Áhhhhhhhhhhhhhhhh... segítség!!! :?: :!: :!:

Kép
screen
 
 


Sziasztok!

ITT IS HATALMAS GRATULA ANYABÉBINEK KENÉZHEZ!! :lol: :lol:


Köszönjük a jókívánságokat, anyós már jobban (annyira, hogy már jobban tud mindent, mindenkinél :roll: ) Pénteken haza is megy, és úgy néz ki, anyukám is. :( Na mind1, nem lehet itt mindig, karácsonyra meg megyünk haza!! :D :D :D Eddig ők jöttek mindig, de most mi, mert megmutatjuk az otthoniaknak is Alexet. :wink: (remélem most nem ragadunk kint, mint nyáron :roll: :lol: )

KKIA, MELCSI MOST MÁR CSAK RAJTATOK A BABANET SZEME! :wink: HAJRÁ MARCI, HAJRÁ KRISTÓF!!

Én Csibe mellett még Pattogót is hiányolom! :roll:

Babatabló: ha már a 2 jómadár is kibújt, akkor írok egy listát, hogy ki mit szeretne, hogy benne legyen mindkettőben, vagy csak a privátban.

úú megyek is postára, meg bankba, meg Charér, majd jövök


puszi
Vendég
 


Screen, nekem kézi Medelám vn, tök könnyen és pár perc alatt fejek vele. Én akkor fejek, amikor durranásig van a mellem. Ha Sophia elfogyasztja a nagyja tejcsit belőle, akkor hagyom.

Moncsi, én láttam Pattogót bejelentkezve délelőtt, csak szerintem írni már nem volt ideje...
Vendég
 


Bobó, Anyabebi sok boldogságot Nektek a kicsikhez!

Fektetés: Szopi után én váltogatva hol az egyik, hol a másik oldalán altatom a csajt. Ha előtte sokat volt kézben, akkor hasra teszem. Nem fog deformálódni a feje, ne aggódj ezen.

Pelena alátét: nem költök rá. Bőven elég egy pelenka vagy egy törcsi, amit aztán 90 fokon kimosok.

Screen: ha nem akarsz későbbre tárolni, akkor szerintem csak addig érdemes a melleidet nyúzni, amíg a tej mennyiségét fokozni akarod. Én már nem fejek egyáltalán és, hogy el ne kiabáljam a melleim sem durrannak be. Puhák, mégis van elég tej.

Kép
Kép
tündér09
 
 


Screen
mi megyünk uh-os csípőszűrésre és koponya ct-re is (vagy az is uh?) a doki írt beutalót. Budai Gyerekkórház, ahol egy hónappal előre van időpont, de akkor is várni kell egy fél napot... alig várom.

mellszívó: vedd le a meelpárnát és akkor menni fog az aventtel is... :D


Eszti[/b]
tényleg sok hordozó eszköz van, elég reménytelen kiigazodni... nekem valamiért a kendő volt mindig is a szimpi, nem is gondolkodtam másban... de tény, hogy ez a legbonyolultabb, mert a többibe csak bele kell tenni a bébit és bekapcsolni. Viszont sztem a kendő biztosítja leginkább azt a tartást ami a gerincének a legjobb...

Kép
szilveeaa
 
 


Szilveeea, nekem az a babysling is nagyon tetszik, csak k***a drága! Kenguru nem annyira szimpi, mei-tai igen, de nem tudom azt lehet-e újszülöttnek is...jaaaaaaaaaaaaaaaaj :roll: :roll: :roll:
Vendég
 


Eszti,

na ez a Medela bérlés amúgy úgy van, h a kézi szettet meg kell venni 7200-ért. De annak egy ilyen 'bunkó' a vége... azt kell húzogatni?? :lol: :lol:

Nekem bebe comfort kengurum van, belepróbáltam Teot, de olyan furán érzem magam benne... sztem is intimebb egy kendő, de akkor el kéne menni tanfolyamra is..

már alig várom, h 6 hetes legyen és mehessünk babajógára 8)

szilveeaa,
oks, még 1x +próbálom a szilikon nélkül az aventet, oszt megy a levesbe :P neked az újabb fajta van, nem? a kék?

Kép
screen
 
 


Sziasztok Csajszik,

Anyabébi szívből gratulálok és sok-sok tejcsit kívánok. Nem ér ilyen gyorsan eltűnni és megszülni. :wink:

Köszi mindenkinek a biztatást, de valószínű ebből szerdai befektetés lesz. Ma is volt CTG, flow és minden rendben. Fájás semmi.
Kkia én tegnap akadtam ki az amnio után, de mintha mára beletörődtem volna a sorsomba.

Eszti nekem is minden vizsgálat után Te jutsz eszembe, én még sehol nem vagyok hozzád képest. Pont ezen gondolkodtam, hogy ebben a szar időben, mikor mehetünk majd sétálni Marcival?
Éjszaka, hogy alszik Sophi? Te olyan nyugodtnak és kiegyensúlyozottnak tűnsz. :wink:

Szilveeaa, nekem is avent kézim van és a meelpárna az a gumis valami, amit a mellrészbe lehet beletenni?

Monica, de jó lesz nektek karácsonykor, mindenki benneteket fog kényeztetni. :wink:

Screen a péntek 13 szerencsés nap, hidd el. Nekem mindig jó a péntek 13-a és neked is az lesz. Minden rendben lesz tuti. :wink:

Kép
gmelcsi1
 
 


Nekem 5200,- volt a kézi Medela gyógyszertárban :shock:
Vendég
 


melcsi,

köszi!!!!
Ne parázz rá a befektetésre, az lesz, aminek lennie kell.

Nekem amúgy azt mondták, h az indított szülések min. 60%-a császárral végződik.
Erre itt van Eszti is, én is, per vias naturales csak megszültük a babáinkat :lol:
Másnak nem indítottak, ugye? :oops:

Tündér,

mellek nekem se durrannak be, puhák és van is tej, de mi van, ha hirtelen kéne? kézzel tuti nem tok fejni..... :oops: :oops:

Kép
screen
 
 


Melcsi, éjszaka kétszer kelek Vele. Általában 22-23 óra körül alszik el az utolsó szopi után és olyan hajnal 1-2 körül és reggel 6-7 körül kel.
De tegnap pl. korán aludt el, este 8-kor (mert a hányás miatt délben fürdettünk :roll: ), így éjfélkor keltem etetni, aztán 4-kor, de ezután nem tettem vissza a kiságyba, hanem magam mellé raktam és együtt aludtunk fél 8-ig.
Jó alvó, nem lehet egy szavam sem. Mondjuk én is jól bírom ezt a szakaszos alvást szerencsére.
Én inkább Apa miatt aggódom, mert Ő nagyon rossz alvó sajnos és nem szeretném, ha a meló rovására menne a kevés alvás...valamit ki kellene találni, de még nem tudom mit...heti 1-2 alkalommal a másik szobában alszik, hogy ki tudja pihenni magát, de hát ezt sem lehet az örökkévalóságig csinálni...mondjuk az örökkévalóságig nem fog éjjel többször kelni a kicsikénk...
Vendég
 


Eszti,

te olyan tudatos vagy.
Még ha vannak is kétségeid, azok is olyan praktikusak :wink:
Úgy tetszik....

én úgy szét tudok esni....

Kép
screen
 
 


Eszti
regisztrálj a mamami.hu-ra - ott rengeteg hordozós csaj van, külön topic is, tudsz kérdezni bármit és használt hordozócuccokat is lehet venni

Screen
én is kaptam a mellszívót egy bnőmtől, aki négy éve szült, úh nem hiszem hogy új verzió lenne... A tanács is tőle jött, hogy a szilikon párnát ki kell venni. Nekem bevált, holott nem vagyok a fejő mester - eddig csak kétszer kellett hála a jó égnek... :roll:

Melcsi
igen, azt a szilikon párnát kell kivenni, ha nem megy a fejés


Kérdés: babaúszáson gondolkodtatok már? Vélemény? Nekem alapvetően tetszik, de sok ellenérvet is hallottam már. Baromi macera (pláne télen) és később akár hátrányára is válhat, ha rendesen meg akarják tanítani úszni...

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok!

Először is:Anyabebinek óóóóriási gratula!!!!!!!!!!!

Nálunk két hónapot kell várni,mire időpontot kapsz koponya u.h-ra és csípőszűrésre.Úgyhogy decemberre van időpontunk.


Eszti,én úgy emlékszem,hogy a mei-tai 3 hónapos kortól használható.

Kép
Kép
zanikó
 
 


Screen
nekem van avent kézi és gépi mellszívóm is, és nekem a kézi nagyon bejött. :roll: ugyanazt mondom neked én is, mint Tündér, hogy ha nem akarod eltenni a tejet, akkor arra, hogy csak nyüstöld a cicidet, arra jó. de ha szeretnéd el tenni, és ez nem jön be, akkor sajnos télleg kell bérelnetek.

Eszti
nem csodálom, hogy 3 gyerek mellett nincs ideje Pattogónak...nekem 2 mellett alig van.
:roll:

fektetés: Alex csak hason hajlandó aludni, nagy ritkán oldalt, és akkor én is felváltva fektetem le.

Screen
babajóga??hmmm jól hangzik. ez pontosan mit takar?


péntek 13: nekem is szerencsés nap szokott lenni! :wink:

Melcsi
igen, én is nagyon várom már! tök fura lesz, hogy jövőre már fiús játékokat is kell venni, nem csak babákat és hasonlókat! :lol:

Csajok
lenne 2 kérdésem hozzátok!!

1. Szeretném Charlotteot januártól valamilyen sportra vinni, de nem tudok dönteni, hogy mire. :roll: én a ritmikus gimnasztikára gondoltam, mert azon tanulnak balettot is, meg akrobatikát (én is jártam 14 évig :wink: ), sima klasszikus balettre vagy pedig show táncra (balett,modern tánc,jazz balett keverék)? várom a véleményeket!!

2. Alexet pedig 3 hónapos korától szeretném babauszira vinni. Charlottetal is voltunk párszor, de ő annyira nem szerette, meg hát a nyelvvel is gondjaim voltak. Szeretném a véleményeteket kérni arról, hogy vigyem-e Alexet?


Előre is köszii
Vendég
 


SZIASZTOK ANYUKAK ES majdnem ANYUKAK!


Ismet jelentkezem, mert nagyon lemaradtam toletek!

Elnezest, kozbejott egy "kis" gond, azon felul hogy nem volt idom Netezni.

Masfel hetes volt Patrik amikor sajnos elkapott a szules utani depresszio, pontosabban pszichozisom volt skrizofen tunetekkel.

Roviden:

A Szt. Imre korhaz zart osztalyan "landoltam" kezdesnek, utana meg 2 het a nyitott reszlegen. Zombi hozzam kepest betepett speed-es volt, szinte alvasbol allt az egesz napom, ejszakam.
Azert szepen rendberaktak a dokik a bogyoikkal, mostanra egesz emberszabasunak erzem magam ismet! (sokkal lassab verzioban, de funkcionalok ahogy kell.)

Baba szepen gyarapszik, a kezdeti (korhazbol hazahozott 2.60-hoz kepest) mar orias, 4.10 kg :D

En meg lefogytam a dilihaztol. :D
(Minden rosszban van valami jo...)

Patrik hasfajos, 2 napja ment haza anyosom, eddig o segitett amig en "ebredeztem" a dilibogyok hatasa alol, most parom maradt velem itthon hogy segitsen, de nagyjabol en csinalok mindent, en akarom. :)
Csak besegitest engedek.
2 hetet elvesziettem az eletembol es a fiambol, most tiz karommal szerzem vissza. :D Kamatostol. :D

-----------------------------------


MINDENKINEK gratulalok aki megszult, latom mar csak kevesen maradtatok a pocakosok taboraban!

Fogok irogatni es olvasni is amikor lesz idom, sajnos ritkan, de fogok jonni!!!!


Addig is puszka mindenkinek!!![color=darkred]
[/color]

sünciboglya
 
 


oké Szilvi, úgy látszik egyen jár az agyunk. :lol:
Vendég
 


Kép Kép

sünciboglya
 
 


Sünci
üdv újra köztünk! De jó, hogy meggyógyultál! Gyere, amikor csak tudsz amúgy meg szép napokat nektek Patrikkal!

Moncsi
:lol: :lol: :lol:
Charral kapcsolatban annyit, hogy Szonját én is fogom járatni valamire: vagy művészi tornára vagy gyerek balettre. Én is táncoltam sokáig, sőt, még akkor is jártam, amikor már a pocakban volt, úh remélem lesz hozzá affinitása. Ami sztem még baromi jó (később) az a szinkronúszás...

Kép
szilveeaa
 
 


Sünci, most láttam a fotókat! Patrik tündéri kis pasi, gratula!!!!

Kép
szilveeaa
 
 


Én balett-párti vagyok, vagy bármilyen torna, tánc, mindenképpen valami csajos. Nekem -tesóm után- öttusáznom kellett, gyűlöltem! Mire lett saját akaratom és otthagytam, elmentem balettozni, jazz balettozni, addigra az úszástól olyan izmos lettem, hogy kilógtam a sorból, így ott se éreztem igazán jól magam :roll:

Screen, mire érted, hogy tudatos vagyok? Csak mert én nem érzem magam annak :oops: :D inkább szétesőnek...

Mia, üdv újra köztünk! Azért gyere ha tudsz! Nem semmi egy depresszió lehetett ez, ha zártosztály lett a vége, Te JÓ Isten! Ha van "kedved" mesélj majd, mi történt! Vagy írd meg és tedd fel a gmailre, ott mégsem publikus! Picurkáddal addig ki volt, amíg Te bent voltál? Nem csodálom, hogy vissza akarod szerezni az elveszett időt...!
Vendég
 


Patrik édes! Cumizós-bemutatós kép kircsi!!! :D :D :D
Vendég
 


Drága Sünci,
de örülök, hogy jöttél!!! :P Nagyon hiányoztál!!!!! A legszuperabb, hogy végre jól vagy és babázhatsz!!! :D :D :D

Hordozás,
2 hónapos kortól mei tai :P

Babaúszás,
3 hónapos kortól mindenképpen! Vackort is hordtam, nagyon szerette, most pedig vízimádó :D

tillidian
 
 


Mia
de jó, hogy újra itt! :wink: szívből gratulálok neked, hogy ilyen erős voltál, én azt hiszem végleg összeroppantam volna! :oops: :roll: bár azért Patrik miatt is kellett a kitartásod!nagyon örülök, hogy írtál, és remélem, hogy sokat fogsz írni! :wink:

Szilvi
én is gondoltam a szinkronúszásra, csak aztán rájöttem, hogy a múltkor néztem pont, hogy szegények annyira elvesztik a nőiességüket. :oops: annyira izmosak voltak, hogy csak na.


Az RG-t talán azért vetem el, mert ha komolyan csinálja valaki, akkor a mell elcsökönyösödik, elizmosodik, és szintén elég férfias testalkatot ad. :roll: (ebben látszik, hogy mire a mellem kezdett nőni, már kamasz voltam, így addigra akadtak fontosabb dolgok is, mint a torna, ezért akkor már nem vettem komolyan, így maradt a nagy csöcs. :mrgreen: )

akkor show tánc/jazz balett vagy klasszikus balett? :roll:

babauszi?


az nem kérdés, hogy a fiam mit fog sportolni! :lol: :lol:
Vendég
 


Lányok, annyira aranyosak vagytok, nagyon köszönöm a bíztató szavakat. Nem tudom, hogy mi lenne velem nélkületeket. Azt látom, hogy rajtatok kívül senki sem érti meg, hogy min megyek keresztül, még olyanok sem, akik néhány éve szültek...

És megint rájöttem, hogy az ember legjobb barátja a KUTYA! Zeuszkám tutira érzi, hogy depi vagyok, el sem mozdul az ajtó elöl és amikor kimegyek hozzá, csak bátorítóan néz fel rám :cry:

Na jó, most már tényleg befejezem a siránkozást! Nincs is rá okom, hiszen a babám egészséges, néhány napon belül a kezemben fogom tartani és én leszek a világ legboldogabb anyukája - holtversenyben veletek :D

Melcsi - remélem, hogy holnapra nekem is nyomtalanul elmúlik a depi :wink: Meddig vérezgettél vagy görcsöltél az amnio után tegnap? Bár nekem nem tudta végül megcsinálni, de azért pár csepp vérzést okozott a próbálkozással...a görcsök pedig azóta is tartanak.

Mia - Isten hozott!!!! De jó, hogy jobban vagy és végre te is boldogan babázol! Patrik gyönyörűséges!

Moncsi - anyósod nagyon gyorsan felépült, ez szuper! Biztos már alig várja a család a karácsonyt, hogy gyertek :D

Zsritus - te apukád hogy van? Hogy viselte a műtétet?

Screen - szerintem többeknek volt indított a szülése, de a császármetszések arányára talán nem volt ilyen magas.
Nekem azt mondta a doki, hogy mivel annyira magasan van a baba, ezért az én erőm is elfogyna, másrészt a baba sem bírná ki, ha a jelenlegi pozícióból indítaná a szülést, ezért lenne császár a vége.

Kép
kkia
 
 


Moncsi
a klasszikus balettre szavazok. Alapnak az a legjobb, utána még bármit csinálhat, amihez kedve van.

Eszti
Te öttusáztál? Bakker, nem semmi...

Kkia
Na, ez a beszéd! Nincs semmi gáz, pár nap és velünk együtt babázol és éjszakázol!!! :lol:

Kép
szilveeaa
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám, olvasgatok is. Próbálok írni, de esélyem sincs sokszor. Most is már 2 órája megnyitottam a topikot, hogy írok, és csak most jött össze. :? Ezvan. :D

Bobó, anyabebi Hatalmas gratula nektek!!!

Bencus ma eléggé nyűgi.. Gondolom a szél, telehold, a csillagok állása, a szomszédnénikutyájának a füle, meg mindencar baja van most. Nem üvölt, csak nyekereg. Sebaj. :D

én úgy tudom, hogy a mei tai-t 6 hetes kortól lehet használni.

monica: sztem valami ritmikus tánc. Bár én úgy vagyok vele, ha szeretne menni akkor menjen arra amire akar. És addíg csinálja míg akarja. Én pl úsztam, társastáncoltam, célbalóttem, sziklátmásztam, lovagoltam, vívtam. Jó volt sokmindent kipróbáltam.

Na ennyi voltam mára. Ennyi ideig volt szabadságom. :D Sziasztok

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Szilveeaa, nandu kendőt vettem. Terveim szerint addig fogom ezt használni, amíg nem lehet a mei tait (2-3 hónap - én úgy tudom). Aztán meglássuk :wink:

Babaúszásra én is tervezem majd vinni, annál távolabbit nem nagyon tervezek :) De szokott lenni egy rendezvény, ahol a gyerekek mindenféle sportot kipróbálhatnak, szerintem majd elviszem oda és ő kiválasztja.

chardonnay
 
 


Én ezt még nem is hallottam, hogy a babaúszás a hátrányára is válhat :shock: :shock: :shock: .

chardonnay
 
 


Char,

állítólag fenntart olyan csecsemő ösztönöket a vízben, ami hátráltatja az úszásnemek megtanulásában később. De hogy ez mennyire igaz... ki tudja... :roll:

Kép
szilveeaa
 
 


Kkia, nekem elég sok vér jött ki és utána még délután véreztem kicsit, de azóta egy nagyon kicsi barna van és görcs egyáltalán nem volt. Gondolom neked azért mert nem sikerült. De hátha beindítja a fájásaidat.

Eszti, nagyon ügyes akkor Sophi baba, remélem Marci is ilyen ügyes lesz. Én is félek, hogy a férjem kimerül, mert 4.30-kor kell és most még nagyon azon van, hogy ő mindenképpen velünk alszik, de szerintem majd én is átteszem másik szobába, hogy pihenjen. Tényleg mikortól lesz szabin?

Sünci, jézusom, nagyon durva ami veled történt, de nagyon örülök, hogy jól vagy és babázz sokat. Nemsoká az egész csak egy rossz emlék lesz. Patrik gyönyörű!!!!!

Monica, én személy szerint a show táncra szavaznék, mert én nem nagyon szeretem a klasszikus balettet. Bár én kosaraztam, nem túl nőies, én sem vagyok az. :lol:
Szerintem a babaúszás nagyon jó, én is fogom vinni Marcit, remélem csak előnye lesz. :wink:

Kép
gmelcsi1
 
 


Csajok a flowmetrián a papírra azt írták, hogy flow adatok rendben, de a magzatvíz átlagosnál kevesebb. Ez nem baj? Vagy ez most mit jelent?

Kép
gmelcsi1
 
 


Anyabébi hatalmas gratula. Kép

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Monica anyósod hogy van?és a párod?
Bobóbaba sok boldogságot kívánok Doriánhoz!!!!!!!!!!!!
Anyababi sok boldogságot a kis mackóhoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Gmelcsi,
terminus-közeli UH-n az "átlagosnál kevesebb" magzatvíz azt jelenti, hogy mindjárt szülni fogsz!!!!!! :D :D :D

(nekem végig sok volt a vizem, agyon vizsgáltak. Majd Lencsi születésnapján reggel az UH-n jött ez a kevesebb érték, és én is megijedtem. A doki jót mulatott rajtam, majd közölte: készüljek a szülésre :D Nem tévedett, még aznap este előbújt Csodalencsi :D )

tillidian
 
 


sünci,

de jó, h jöttél! Jó, h jobban vagy, ez a lényeg, tudjál örülni a babádnak. Segíteni fog!!

Babaúszás: én is olvastam róla pro és kontra véleményeket..
igen, gázos, h tél van + én sem igazán vagyok oda a medencében csobbanásért, inkább tenger... :oops:
na jó, +int álmodozom.. :lol:
azért az nem lenne rossz, ha nem lenne víziszonya.

Moncsi:
sztem arra kéne vinni Chart, ami a legszórakoztatóbb, legszínesebb. Én klasszikus balettre nem vinném.
:roll:

Ti tudtátok, h Mo-n a mózeskosár a hátsó ülésen rögzítve sem felel meg a KRESZ előírásainak?
Hát én leszarom, nem fogom azért bepréselni a hordozóba, ha már van mózes... :evil: Milyen idióta egy ország ez....

Na megyek reggelizek, mert a babcim elaludt...

ma is jó fos idő van, de már 2 nap eltelt novemberből :x

Kép
screen
 
 


ja, babajóga:
http://www.jogaorszag.hu/joga/babas

ide gondoltam menni majd...

Kép
screen
 
 


Jó reggel lányok!

Úgy látom, hogy teljesen megszűnt az éjszakai bagolykodás :D

Melcsi - a fájásokat nem indította be az amnio, lefekvésig görcsölgettem, keményedtem, baba csapkodott jobbra-balra, aztán reggel 7ig aludtam, mint a bunda. Viszont reggel egy nagy darab barnás-darabos-zselés cuccal találtam szembe magam, azóta még egy darabbal...ez lenne a nyákdugó? :shock: Bár állítólag innen még napok lehetnek hátra...

A tegnapi uh leletemen ugyanez van, átlagosnál kevesebb magzatvíz. A pénteki uh-n kb. 6,5 cm magasságú vizet mért, tegnap már egy cm-rel kevesebbet, de azt mondta, hogy ez még mindig elég.

Screen - a mi babakocsink mózesét is be lehet kötni a kocsiba, de én is azt olvastam, hogy 6 hónapos kor alatt a baba csak menetiránynak háttal utazhat, mert (ne adja isten) ütközéskor így hatnak rá legkevésbé az erők, míg oldalt a mózesben teljesen máshogy érné az ütközés ereje...(bár ha belegondolok, talán az sem mindegy, hogy az autót melyik irányból éri az ütés... :roll: )

Én a hordozóban terveztem hazahozni...bár nem isofix-es, de valami nagyon magas biztonsági osztályú cucc...fene tudja...

Sport: a fiam az apja szerintem gokartozni fog, amint eléri a lába a pedált :? Én a sakknak jobban örülnék :roll: De viccet félretéve, valami küzdősportot tudnék a kis skorpiómnak elképzelni.

Kép
kkia
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: