Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm Lányok! Megnyugodtam. Csak a babát féltem, nehogy valami baja legyen.

Pálgi,
gyönyörű képek!!!!! Milyen árakon dolgozik? Nem találtam árlistát. Jaj nekem is kellenek majd ilyen képek. :lol:

Timi,
jobban vagy már?

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lili: köszi az érdeklődést! Hát nem valami fényes a helyzet. :(

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Alvajáró Till jelentkezik :oops: :lol:
(hajnali 4 óta "kiképzésen" veszek részt :mrgreen: :lol: )

Lois,
:lol: :lol: :lol:

Pálgi,
gyönyörűek vagytok!!! :D :D :D

Lili,
no para, babci jól van :wink:

Timike,
hogy vagy? :oops:

Mindenkinek szép hétvégét, boldog Haloweent-vagy hogy kell ezt kívánni? :roll: -ezekben az Ámerikánus ünnepekben nem vagyok otthon :roll: )

tillidian
 
 

 
 

Till: Lencsi tartja a kiképzést? :wink: Én még élek, de nem sok hasznom van. Orrom rongyos a sok fújástól és mégis folyton be van dugulva, a torkom most nem olyan rossz, mint tegnap-jót tett a kiskanál méz óránként (az ir-nek is biztos)
, de nagyon gyenge vagyok. Majdcsak javulni fogok hamarosan!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Lona :?: :?:

Pálgi,
ezek a képek, hűűű! :D nagyon szépek a gyerkők, anyjuk is :wink: :lol:

kezd érdekelni! ilyen képeket énisénis, bár rólam eleve kizárt :oops: árak tényleg vannak vhol? :oops:

Lois,
biztos csak én vagyok béna... ma már az ideg keringetett, mire rájöttem, hogy a balost akarom a jobbosra tuszkolni :x
nem csusszan sajna, a sarkát fontos beleigazgatni, de mire rázárnám a bokája fölött a tépőt, már elmozdult :roll:
mondjuk ha nem rugabugázna közben :wink: plusz még harmonikázik a harigatyája :roll:

Timi,
jobbulást! :?

Lili,
jaja, csatlakozom, nyugi! elszedi a gyerek, ami kell! :wink:

angel37
 
 


Lonáról tud valaki valamit???????

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Szasztok!

Timi te szegény gyors gyógyulást kívánok!!!

Tilli Lencsilány nagyon élénk lehet akkor!!! :D

Igen én is aggódom Lonával kapcsolatba!! :roll:
Jó lenne hallani felőlle!! :roll:

Mi ma apróságokat vettünk.
A cumisüvegeket agyaltam nem kevés ideig. :roll:
Két kárka között vaciláltam a Nuk és a Tommee Tippee között.
Barátnőm babája hasfájós volt így próbáltam arra felkészüli, hogy nem kap sok levegőt kaja közbe.
Végül a T.T mellet döntöttem remélem jól tettem igen speckónak tűnik és a kialakítása is nagyon nyerő.
Ki mit használ?
(jókor kérdezem mi :?: :roll: )

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani,
Aventet.
egy Nukot is vettünk, de még sose használtuk. de hogy mire tartogatom?? :lol:

ma voltunk Minimanóban 3-asban, egész jól viselkedett a babakocsiban! :D
bevásároltunk cumisüvegmelegítőt, párásítót, habtapit. bébiőrt is szerváltunk. ezeket már szerettem volna, most egy ideig nem veszünk neki semmit, max. vmi ruhácskát, ha kinövi 8)

Lonáéknál szerintem történés van :wink:
Lois híradózik róluk?

angel37
 
 


Hahó!

Ági!Nagyon klasszak lettek a képek:) Szépek vagytok!

Rani! 1 db Aventem van, de nem használtam.

Lili! Nyugi, így van ahogy a Lánykák írták, a baba elveszi amit kell...

Lona :?:

Nagy Hajni-írjatok Neki emailt, mit szeretnétek, hányan (csakbaba, anya-baba, egész család stb...) -és mond egy árat...

Cupp!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Lányok, én biztos nem fogok Lonáról híradózni, elküldtem neki a számomat, de nem nézte meg a levelem. Szerintem már kórházban van :)

Rani!
Egyelőre felesleges betárazni cumisüvegeket.... vagy nem akartok szopizni?? Ha szopira készülsz, akkor ilyeneket bőven ráérsz később venni, ha valóban kell... :) Mi még sosem használtunk cumisüveget. (na jó azért bevallom én is vettem, de felesleges volt, kidobott pénz....és persze nem ez az egyetlen :roll: )

Angel!
Rugabuga?? :lol: :lol:
Hajni honlapján valóban nincs ár, Viktu jól mondja, fel kell venni a kontaktot, és ír árat rögtön, de teljes korrekt az árfekvés szerintem. Mi nemsokára visszamegyünk megint :roll:
Párásító milyen?? Én is gondoltam már rá, hogy kéne.
Nekünk megjött a játszószőnyeg, tetszik neki, lelkesen ütöget mindent. Ma kaptam még egy halom felakasztható cuccot, telelógatom neki, és indulhat a koncert a csörgő-zörgő -nyekergő izékkel :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


...hát akkor muszáj lesz megvárnunk, amíg a Férjura híradózik nekünk...
Angel párásító milyen?
Nekünk is van, (hidegpárásító,-ilyen:http://www.edigital.hu/files/kiskepek/t_48988.jpg
de még nem használtam, majd ha jobban beindul a fűtés, sajna akkor nagyon száraz a levegő...

Lois! uszival kapcs. elfelejtettem írni, h. voltak Petivel ott is, csak nem volt jó az időpont ahova befértünk volna, illetve nagggyon hideg volt a víz is, és az öltöző utána... de egyébként ez volt még szimpi, tényleg nem erőltettek semmit, csak a vízbiztonság a lényeg, nem a mindenáron merülés, ha van nálatok, az tök jó, csak próbáld meg előtte Z-t hűvösebb vízben fürdetni otthon, hogy ne legyen neki olyan rossz, Marci meleg vízben szeret lubickolni, 1-2 foknál kevesebb, akkor már remeg a szája... :)

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Viktu, Lois,
Hajni infókat köszi, majd még gondolkodom, bár jó volna tuti fotókat :oops:

párásító Avent ultrahangos, de még nem próbáltuk, mert jelenleg a kütyüink szerint ideális a páratartalom :)
sztem is majd, ha jobban fűtünk.

Lois,
milyen játszó?
nekünk dzsungel van :D
csak hát hason annyira nem vicces :roll: (ortopéd néni is a hasalást mondta :? )

Viktu,
JB túlélte a költözést :wink:


no Lonaapát akkor várjuk :wink: vagy lehet, hogy csak Lona szól majd otthonról?

angel37
 
 


Viktu!
Na ez az...Zé is a jó meleg pancsi díjazza, még eleinte mikor méregettem a fürdővizét, akkor rájöttem, hogy az ajánlott 37 foknál jobban szereti ha még melegebb... de mondjuk én is azt szeretem ha leég tőle a bőröm, szóval mit is várjak tőle.... De ezek a kalovits-ék fejtegetik, hogy hogyan kell a hideg-folt technikával hűteni a vizét, hogy szokja, szóval majd kipróbáljuk. Mi szoktunk abba fürdőbe járni, ahol van az uszi, 4 különböző hőfokú medence van, a sportuszó meg a termál kiesik rögtön, van egy babapancsoló, meg egy bazi nagy zegzugos élménymedence, lövésem sincs melyikben tarthatják... :shock:

Angel!
Ilyenünk van: http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=46
Forognak a képek, de mind erről a szőnyegről van.
Zé még nem hasalt benne, hasaltatni az ágyon szoktam, háton csuda érdekes dolgok vannak. Bár most már átfordul (na jó 1 X csinálta, de én már kipipáltam hogy tudja és slussz :roll: )

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Hehe, most nézem, hogy ezen a honlapon, milyen jó kis demója van a játszószőnyegnek, még azt is meg lehet hallgatni, hogy csörög a kacsa rajta. Ja és nekünk nincs hozzá ez a lábbal indítható zenedoboz. De nagyon klassz , fel lehet csatolna az oldalait, és akkor kis kuckó, nem tud belőle kigurulni.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Angel! :D
Lois!Jah, a hidegfoltos' hűtést próbáltam, na ne tudd meg milyen szemrehányó' nézést kaptam...

Cuki ez a játszószőnyeg:)

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
"Aki azt szeretné, hogy minden úgy történjen, mint a mesékben, az a meséknek csak a végére emlékszik."
viktu
 
 


Viktu!
Egyelőre én is halogatom...mert annyira szeret pancsizni, nem akarom megutáltatni vele, hogy lehűtöm.... most már fürdünk együtt is, annyira édes közben :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Csajok!
Esélyem nincs visszaolvasni, küldjetek privit, ha valami nagyon nekem szól. Képeket azért hoztam, holnap talán már olvasni is tudok, ha befogadtok még...

Anya már mondta, hogy húzzak innen, de kit érdekel?


[törölt kép]

:D:

[törölt kép]

Bocikák reggeli közben:

[törölt kép]

Kuckósodás:

[törölt kép]

Almazabálás 3.0:

[törölt kép]
vovanda
 
 


Vovanda - nagyon cukik a gyerkőcök, a páros cumizós kép haláli jó.

Lois - 1x én is hívtam Hajnit, hát nekem nem tűnt elfogadhatónak az ár, amit mondott, átküldöd priviben nektek mennyiért csinálta?

Ági - nagyon szépek vagytok!!!

Kép

Kép
leo50
 
 


Sziasztok!

Vanda nagyon arik a babák!!!

Köszi lányok én vettem c.üvegeket de persze szopizni szeretném ha szopizna.
Az a legfontosabb!!!!
Biztos ami biztos legalább van itthon!! :lol:
A babák nem isznak tejcin kívül semmit?
Se víz, se tea? :roll:
(anyám de kezdő vagyok :oops: )

Angel mi is a Minimanóba voltunk akár láthattuk is egymást!!
(igen igen én álltam órákig a cumisüvegek között :lol: :lol: )
Nekem a Nuk-os is nagyon szimpi volt amúgy abba tényleg felfedeztem a levegőkieresztő lyukat.

Kép

Kép
raniko
 
 


Jó reggelt! Vagy jobb reggelt? :?

Náthám alakul úgy érzem, viszont mire keltem fel?! Ilyet még csak barátnőm meg Lois lábfotóján láttam! Kihízta a lábam a papucsot egy éjszaka alatt. Tiszta püffedt. :shock: Eddíg csak a bokám dagadt, ha sokat lógott a lábam, vagy meleg volt. Az én nagyon vékony lábfejem! Brühühűűűűűű! :cry: Na, mostanában csak panaszkodni járok, de valahogy mindíg van valami nyűgöm.

Rani: én aventet vettem, a kezdőcsomagot, nem is néztem meg mást, azt egészségpénztárra húzta le nekem a patika. Barátnőmnek a MAM jött be, ő arra esküszik. Persze mi is szopizni akarunk, de azért biztos, ami biztos, meg kettővel azért biztos előbb kell a cumisüveg.

Anyukák! Amit felírt recepteket a gyerekorvos, azt kinek a nevére kell kitölteni? A taj számot tudom, hogy 8-assal kezdődjön és utána a saját számom, de a babák nevére kell írni, vagy az enyémre?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Rani!
Anyatejes babánál az első fél évben a tejcsi mellé semmi nem kell.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Köszönöm lányok a dícséreteket! :D

Viktu!
Neked külön köszi a commentet,aranyos vagy! :wink:

Lois!
Rólatok is láttam a többi képet......valami bűbáj....

Timi!
Már írt fel receptet a gyerekorvos? :roll: Amikor már van taj száma a gyerekeknek,akkor már az ő nevükre állítják ki,de addig a Te nevedre.

Vanda!
Mekkorát nőttek a gyerekeid! :shock: :D Édesek ahogy az almát eszik. :D

A Hajni infót látom már megbeszéltétek.Igen,az ár függ a résztvevők számától is. :wink:

Megyek,míg alszanak,megpróbálok én is pihenni....

Szép napot mindenkinek

Ági

pálgi
 
 


Lois,
jó ez a cucc!! :D
a forgónk TinyLove-os, arról is volt jó kis demo, babanézet is, hja kérem, kommunikálnak vele az állatok! :wink:
nekünk ilyen játszó van:
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st= ... &pid=38182

háton biza sokkal érdekesebb a játszó sztem is, de sajna ha nem hasalunk ki fogja szúrni a fejl.neuro doktornéni, oszt le leszünk cseszve :( , ortopédus néni is észrevételezte! :roll:
úgyhogy szadi van, bánatában be is ájult kis drágám.

egy tipp (bocs), ne ágyon hasaltasd, süppedhet, az nem jó, inkább keményebb felületen!

a forgással nem tudom, mi is miért álltunk le! :roll: de jaja, pipa mindkét irányba! :)

Rani,
:lol:
mikor voltatok?
mi késő délelőtt! piros babakocsi, sok doboz! :roll: :lol: lightos bénázás a pénztárnál :wink:

ha anyatejes, és eszik eleget, megvan a folyadék! nem kell más!

az Aventes cumánk is engedi a levegőt!

Timi,
baba nevére, de hogy még meg nem született babákkal hogy, arra passz :roll:

Vanda,
együtt cummantós kép :lol:

angel37
 
 


Rani: csak szopiztok, az a folyadék is egyben a bébinek. Nekünk volt Nukos cumisüveg, én nem nagyon szerettem, aztán vettem Aventes kezdőt, 260 ml-set, abban volt cumi, fogantyú és csőrös itató. Cumit 6 hósan eltettem, csak a csőrös van már és a pohár. Mondjuk amikor elkezdtem a hozzátápit jó korán, az ivólevet csak pohárból adtam nekik. (Medela 30 ml-s minipohár) Először néztek nagyokat, de nem prüszköltek, csak a nyelvüket nyomták bele a lötyibe és bámulták anyát.

Úszóbébik: mi kipróbáltuk nyáron a strandot, szerencsénk volt, mert tetszett nekik a víz, aztán rögtön be a medencébe. Nem hűtöttem otthon a vizet, mert már nem volt rá idő kísérletezgetni.

Timi: lábam 36-os és a végén 39-es papucsot kellett vetetnem, de én extrém eset voltam szerintem ezzel a hülye vizesedéssel.

Felkelt valaki+temetőbe indulunk, bocsi

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Köszönöm a recept tippeket! Csak ha megszülettek a babák váltom ki, ill. a párom.

Ági: persze, a kezdő csomagot felírta, amikre szükségünk lesz itthon-alkohol, fürdető meg minden egyéb.

Szöcske: nekem eleve 40-41-es lábam van, viszont alapból nagyon vékony, most meg meg még dagadt is, úgyhogy úgy nézek ki, mint egy óriásláb! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Ja és nem mindegyik cumisüveg fér be a babakocsi italtartójába.

Angel! Pénteken látta egy 3. gyógytornász is a gyereket, nem jól állunk fel, úgyhogy jobb bokája be van dőlve. Teljesen el vagyok keseredve! Letérdel és mindkét lábfejét megfeszítve áll fel, pedig a helyes felállás állítólag támadóállásból lenne. Előretolja egyik lábát, másikon térdepel és így kellene felállni. Kirababa pedig mint egy izomkolosszus, tömör gyerek, tiszta izom, spárgázik, úgy áll fel, ahogy kell, lépeget a járássegítővel.

Kaptunk tegnap egy Fisher Price kockafaló vízilovas járássegítőt, hát nagyon élvezi a család. Ez volt az előszülinap, mert Keresztapu külföldön dolgozik, legközelebb csak karácsonykor jön haza:
[url]http://alomjatek.unas.hu/shop_artdet.php?shop_id=5332&cikk=unas_219431
[/url]

Fogzást nagyon megszenvedjük: most jön a fiatalúrnak a 3., Kirának 1 van, de neki észre sem vettük.

Na, jó hosszú lettem, megint felkelt valaki.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcsi,
kisNorbi drága :?
és ezt hogy lehet javítani?
ez a viziló izé segít?

Kirácska: hát csaj, hiába :wink: :lol:

angel37
 
 


TYŰHA, micsoda aktivitás ma :D

Mi csak bejelentkezünk, azt is fél kézzel :roll:
Lencsi rámnőtt :shock: , ha bealszik és leteszem, észreveszi és jön a műsor, így ma a fiúk főztek -először :lol:

Vovanda,
gyönyörűek :D :D :D

NagyHajni képekre sajna most nekünk se fussa :oops:

tillidian
 
 


Köszi lányok jó tudni akkor, hogy nem kell neki a tejcin kívül semmi.
Legalább már van cumisüvegem azért!! :lol:

Angel mi is késő délelött voltunk rajtam egy lila bőrdzseki volt alatta meg egy ezüst színű garbó.
Igazából mi a cumisüvegeknél ragadtunk le meg ettünk egy melegszendót!!

A barátnőm minden héten küldi a leírásokat mit érzek hogy fejlődik a baba stb.
Nagyon jó szövege van és szakadok a röhögéstől.
Ha valakit érdekel elküldöm vagy felteszem most a 25. hetet kaptam meg de szerintem még meg van a 24-23. hét is.

Kép

Kép
raniko
 
 


Vanda!
Annyira édesek.... :) Rékának a közelije gyönyörűséges :)

Rani!
Zé még semmit sem ivott a tejcsin kívül és azt is kizárólag szopi formájában. Én fejni sem fejtem sosem. Optimális esetben nincs szükség semmire :)

Timi!
Én akkor kaptam meg a recepteket, mikor megszületett Zé, és benn voltunk a kórházban. A férjem ment el érte, nálunk ez a protokoll. De még akkor is az én nevemre szóltak.
Sajnálom a lábdagadást, de nyugi nem marad úgy.... :wink:

Pálgi!
De aranyos vagy, köszönjük.... :roll:

Angel!
Nekünk meg fisher price-os a forgónk :wink:
Klassz ez a dzsungeles is nagyon. Ma Zé tök sokat hadonászott az övében, egyszer majd egy órát egyben, és végig halandzsázott és mosolygott a lámának (valami lila lény, én lámának hívom :oops: ) Ja az ágyunk megakemény, én ilyenen szeretek aludni, a férjem meg kénytelen volt megszokni. Nincs süppedés egyáltalán.
Nem értem, kicsit fekszik háton, és rögtön kiszúrják?? :shock: Hát be van kamerázva az a gyerök, vagy mi?? Semennyit sem szabad?

Szöcske!
Sajnálom KisNorbi lábikóját :( Vizipacit néztem, nagyon klassz :)

Kicsit parázok, unokahugim mára tiszta láz lett, tegnap meg egész nap együtt voltunk...remélem Zé nem nyelte be :?

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Leo!
Írtam privit :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois - köszi, megkaptam, már válaszoltam is:-)

Kép

Kép
leo50
 
 


Leo!
Én is válaszoltam :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Rani,
á, sajna sehallselát voltam :oops: :lol:

kaja ott hol van??

Lois,
csak meg ne unja :lol:

Z reméljül nem nyalt be semmit! :roll:

akkor okés az ágy! :wink: mienk is kemény, két napja érkezett, jó kis Cardo Pearl 8)

semmennyit se szabadna éber állapotban: pelenkázni is rekordidő alatt kéne, vállon se legyen, csak amennyit feltétlenül kell kaja után. minden kontroll zárójába is be van írva, hogy szigorúan hason tartás (fontosságára a szülő figyelmét felhívtuk stb... :? ) valszeg meglátszik a tartásán, ha csalunk, pedig basszus szerintem ügyesen támaszt, de mindig kiderül, hogy nem tökély :(

angel37
 
 


Angel!
Öööö, igen kukucskáltam más topikodba és pont az ágyatokról olvastam :roll:
Igyekszem majd fenn tartani az érdeklődését. Annyi csüngős játékunk van hogy egy játékboltba is sok lenne, majd mindig újítok a felhozatalon :)
Basszus ezt ennyire szigorúan kell venni?? :shock: Sajnálom... :? És majd oldódik valamikor ez a kemény szabály?
(csak azért vagyok ám ennyire értetlen, mert ez nekem nagyon szájenszfiksön, én Zé hátát majdnem csak akkor látom, ha valaki más kezében van, mert ő meg annyira nem hasalt sosem)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois,
okés, újíts folyamatosan :lol:
dzsungelban Makinak is megvannak a kedvencei, akikhez dumál: mily meglepő egy majom :lol: és egy nagy lepke. de ha olyanja van azokat is letojja.
kíváncsi vagyok Láma marad-e a kedvenc nálatok! :wink:

ide nem is írtam az ágyat? áá, már nem tudom követni magam :oops: :roll: :lol:

hasaltatás: igen, ennyire :( nem vettük így, de sajna mindig kilóg a lóláb, ha rapport van :roll:
eddig csak a Margitban erőltették, de most már ortopédus néni is azt mondta, hogy hasaljon csak, inkább bírjuk ki ezt a pár hetet, akkoris ha üvölt - bár már szokott vigyorogni hason, néha szt csak műsorozik :lol:, ha sokáig nem foglalkozunk vele támaszokdik és nézelődik, már nyúlkál is - mert emlékezni úgyse fog rá, viszont nagyon jót tesz a későbbiekre nézve, és ennek még akkoris lesz hatása, mikor mi már nem leszünk :shock: (nem lesz hátproblémás vagy görbedt nénike gondolom)

nov. végén megyünk a margitba kontrollra, hátha feloldják :oops:

angel37
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk mert ezer a dolgom most alszik Gréti ezt ki is kéne használnom.
Lenne egy pár kérdésem:

Szoptanít-ról hallottatok valamit? szeretném visszahozni az elapadt tejcit állítólag lehet . De mielőtt megveszem körbekérdezek hátha tudtok róla valamit.
A másik kérdés : mikortól hallgatnak a babák a nevükre? Mert figyelünk minden hangra meg a hallás vizsgálat is jó lett de hiába Grétizek tojik a fejemre. De azt észrevettem mondjuk, hogy közbe vigyorog csak éppen nem néz rám.
Játékok:
Mennyire lehet sok játék körülötte? védőnéni szerint csak 1db játék legyen mert ha több van körülötte sok lesz az inger.

Na kb. ennyi, kíváncsian várom a válaszokat.

Ja igen hasalás: mi minden fürdés előtt pucéron hasalunk picit, meg napközbe egyszer de mi sem szeretjük.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó :)
a szoptanít egy nagyon hasznos eszköz, mert úgy kapja a baba a pótlást, hogy közben a melleket ugyanúgy éri az inger, ez serkenti a tejtermelést.
Nem olvastam vissza, hogy mitől apadt el a tej, de 8 hetes korban még általában semmi sincs veszve, kitartó munkával nagyon jó eredményeket lehet elérni.

A babák a nevükre csak sokkal később fognak hallgatni, még nagyon pici ő ehhez. Ugyanígy 8 hetesen bármiféle játék felesleges, akármit elnéz a baba. Az meg, hogy játék vagy a sima zajok, mindegyik inger számára, nem értek egyet a védőnőddel. Mind1 hogy 3 játék van mellette, vagy elmész vele sétálni, ugyanannyi inger éri, fel kell majd dolgoznia.

---
volt szó a hasonfektetésről. Az a gond, hogy azok a babák, akik utálják általában azért utálják, mert nyaki hipotóniára vezethető vissza az utálatuk. (Van persze mindig kivétel, de nagy általánosságban ez mondható el) Tehát a baba azért üvölt mert hárít, mert nem szeretné emelni a fejét.
Ha egy baba abszolút elutasítja a hason fekvést, akkor azért érdemes megmutatni egy gyógyotornásznak ill. érdemes napi pár percig, akkor amikor jó a kedve és leköthető, hason tartani. Elé kell hasalni, el kell vonni a figyelmét, mert ilyenkor is erősödnek a nyaki és háti izmok.
Nem beszélve arról, hogy a hasonfekvés sok szempontból jobb az egész mozgás és látásfejlődés számára, hason nehezebb ugyan a mozgás, de ez erősíti a babát ill. nagyon részt lát be a világból, mint háton fekve.
De általában amíg be nem indul az aktív mozgás (6-8 hós korig), addig a babák utálni fogják a kényszerített helyzetet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Barnázok egy kicsit! :twisted:

Vovanda,
nagyon aranyosak a gyerkőcök!! :lol:

Kaptam a védőnőtől egy listát, hogy mit kellene megvenni kezdő csomagnak, kelengyének. Ehhez még hozzátette, hogy majd kitapasztalom, hogy mi kell ebből és mi nem. :shock: Miután megvettem???? Szóval kisegített rendesen. :? Nektek van listátok, hogy mit érdemes megvenni?

Till,
tudtál már egy kicsit aludni?

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


A barnázással kapcsolatban:
lehet, hogy azért van mert most állok le az utróval? Ma és holnap már csak napi kettő kell, utána pedig teljesen leállni.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Angel! Vízipaci nem segít a gyereken, csak a gyógytornász. Járássegítő egyébként és aranyos játék, bár már nem férek a kütyüktől.

Orsi? De rég voltál! Mindig szívesen olvasom a soraidat, nagyon tanulságosak.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szia Orsi :)
Láttalak már a babásban, jó hogy ide is bejelentkeztél :)
Zé sokáig nagyon elutasította a hasalást, de pont így csináljuk, délelőtt vidám és élénk, és már elég sokáig bírja, nevetgél is közben.

Nikó!
Szerintem is okos dolog a szoptanít, én már láttam élőben, az más kérdés, hogy nem volt megoldás annak, akinél láttam. De remélem nektek bejön :)
Ez a túl sok inger butaság szerintem is.... akárhova mentek, minden új inger neki.
Játékok: Zét még most sem érdekli, nézi, de nem nyúl érte stb. Ami felette lóg (forgó az ágyban, meg a játszószőnyege lógatott kütyük) azokkal bábozik (értsd hadonászik és karattyol nekik :) )

Angel!
Remélem lesz a köv. kontrollon némi kedvezmény. De ha kell hát kell :) Majombarát?? Mily meglepő :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Orsi,
de jó téged is látni :D

jaja! igen! nekünk is ezt mondta fejlődésneuro néni, hogy azért utálja, mert még nem jó a nyaka :? majd ha tökély a nyaki reflex, fejemelés akkor már szeretni fogja.

ehh, terelést már mindenhogy próbáltuk, néha minden hatástalan :roll: :D na de egész nap tényleg ki akar?? még akkorse, ha minden okés nyakkal, stb. :wink:

tényleg többet lát így? én azt hittem, háton :oops:

angel37
 
 


Sziasztok!

Orsi:
Nagyon köszönöm a hasznos infókat!

Lili:

Én is barnáztam amikor kezdtem elhagyni az utrót de elmúlt. Meg mondjuk nekem picit rálógott a lepény a méhszájra és az is okozott barnázgatást.

Lois:

Neked is köszi.

Ma olyan jót játszottunk Grétivel, mindenféle arcot vágtam neki és úgy vigyorgott, meg egyszer sikított is. Annyira imádom!

:D
Ezen az oldalon találtam, hogy miket lehet játszani egy 2 hónapos babával. Szerintem jók az ötletek nagyon.http://www.freeweb.hu/mama-baba/2honap.html

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Sziasztok, csak életjel...

most aludt el Lencsi, idáig nyűgösködtünk (én is :? ), erre hazajött a suliból egy még nyűgösebb Vackor :roll: :?
Sebaj, 2 gyerekes családanya vagyok :D :D :D -ezzel próbálom magam tunningolni :oops:
majd jövök és reagálok...

tillidian
 
 


Till!
Odaért Postás Pat?
vovanda
 
 


Angel :)
háton ált a pafont látja, mert teljesen oldalra ritkán fordítanak a gyerekek. A plafonon meg kevés az inger.
Hason a szem jobban fejlődik, mert többször kell közelre-távolra fókuszálnia, mert változatosabb távolságban vannak a tárgyak.

Nekem Levi csak hason volt, háton sosem, ez nagyon gyerektípus kérdése. Lili és Levi csak hason volt képes aludni - azért is kínlódtam annyit a babakocsival -.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Till!
Azt a, akkor Lencsi is nagyon belehúzott. :lol:
Mi ma bemerészkedtünk először egy bevásárlóközpontba, az egyik eladó azt mondta Littire, amellett, hogy milyen édes, hogy nnna te aztán tuti szereted majd a nokedlit! :lol:

Lois!
Remélem kis Zé nem kapott el semmit. Én is féltem Littit, ezért is nehezen mozdulunk ki, dehát muszáj néha, mert szegény férjemet már sajnálom, hogy mindig ő vásárol, a másik, hogy nekem meg hiányzik a nézelődés. Egyébként Littinek most semmi negatív hatás nem jelentkezett oltás után, remélem már nem is fog. Bár a otáról azt olvastam, hogy leginkább az oltás utáni 7. napon a kakival a szülőknek vigyázni kell, mert fertőzhet. Úgyhogy azért még nem akarom elkiabálni, hogy nem lett semmi gond.

Angel!
Szegény kis Dióka. Még szerencse, hogy azért szeret hason feküdni. De azért csak nem kell majd ezt olyán sokáig erőltetni. Vagy igen? Mit mondtak erre?
Litti kis Zé-hez hasonlóan most már van hogy elmosolyodik hason, de eddig nagyon utálta. Úgy 3 percnél tovább most se bírja. Csak arra nem tudom rávezetni, hogy ha hason van és elfárad akkor le is tehetné a buksiját. na de azt má nem, inkább ordít. :)

Tejcsi: Én is vettem végre Karamalz-ot. Ízlik is nagyon, nekem megváltás, mert a sört utálom. :) Mi mondjuk ugye kezdetektől tápszereznünk is, most kb. 1/3 a tápszer. De már megszoktam, van ennek is előnye. Pl. hogy bárhol etethetem Littit. Meg ha épp olyan nap van, hogy kevesebb a tejem, akkor se ordít mellettem a kis éhenkórászom. Mondjuk azt hiszem szerencsém van, hogy nem szokott le a ciciről, hiába cumisüvegezünk is. Bár ezt sem akarom elkiabálni. Jó lenne, ha mondjk féléves koráig ki tudnánk így húzni, de már annak is örülök, hpogy ennyi tejem van/volt.

Van egy ismerősöm, aki szintén szoptat, a babája kis Zével egykorú, és úgy érzi macerás a szoptatás. Pedig van teje. Annyira bosszant az ilyen. Nemhogy örülne. :evil:

Niko!
Szerintem ne add fel, én is egy csomó mindent próbáltam, de a legtöbbet valószínüleg az használt, amikor elraktam a mérleget, mert elegem lett belőle, hogy azzal stresszeltem magam, hogy mennyit szopizott Melitta. Ha bírod a gyógynövényes illatokat, akkor eseteg próbáld meg a Panarom tejszaporító olajat. Van ismerősöm akinek bejött, nekem is használt volna, ( pár napig hpróbáltam) de végül is nem bírtam az illatát.

Lili!
Én is barnáztam anno, persze meg is ijedtem, de kár volt. A legfontosabb, hogy ne idegejkedj! :wink:

Rani!
Nekem az egyik gyerekorvos azt modta, forralt vizet adjak néha Littinek, hogy megszokja az izét, ha netalán szükség van rá, pl. kánikulában, vagy ha betegség miatt megy a hasa..... De csak egyszer-kétszer adtam neki. Mondta a csipkebogyó teát is. Na és persze amikor hasfájósak voltunk akkor édeskömény teát, vagy mecsek teát kapott Litti, úgyhogy nem árt az, ha van egy cumisüveg otthon. :) Annak ellenére, hogy az anyatejben elvileg mindenből van elég.

Timi!
Elvileg a baba születése után lehet kiváltani a receptet, úgy hogy az ő nevére szól, de a te 8-cal kezdődő tajszámodat írod be. Mondjuk mi már Litti születése előtt kiváltottuk, úgy hogy az én nevemen volt a recept, de szintén 8-cal kezdődően írtuk be a tajszámot, de ez nem egy hivatalos forma és nem minden gyógyszertárban fogadják el.

Pálgi, Vovanda!
Írtó aranyosak vagytok! :)

"Minden mosoly visszatér"

Kép
katerina
 
 


Vovanda,
ideért, de nem jött ám fel a csirkefogó (pedig itthon tespedek egész nap), csak bedobta az értesítőt :evil:
nem is kap borravalót :mrgreen:

Kat,
puszi Nektek! :D

És Mindenkinek!

Megyek, elterűlök, holnap tán bővebb leszek :roll:

tillidian
 
 


laptetőt ki kéri? :D

Télleg,
Lona????? :roll:

tillidian
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: