Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, Asszonyok!

Akkor a találkozó helye és időpontja:

2009. november 3. - kedd 12 óra
IKEA - Örs vezér tér (étterem)

Légyszíves írjátok meg nekem mielőbb, hogy jöttök - e, és hogy mikorra tudtok odaérni!


Köszi!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Mi megyünk, de legkorábban 13.-ra tudunk odaérni.

Borcsa most kóstolta a barackot, ízlett neki!

Benta: úgy látszik sajnos a fürdőzés nem megoldás minden gondra :( Szegénykém, hogy nincs semmi nyugid! A legjobb biztos az, amikor Te tartod kézben a dolgokat, és nem kell senkihez se alkalmazkodni. pláne nem gyereketetés-nevelés terén...

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Sziasztok!

Vagyok, csak ugye oszi szunet, 3 gyerek itthon, ugyhogy van program! :D

Igyekszunk jonni a talira 12-re. Vegulis milyen az az etterem?
Van egy kis sarok? Szekekre ulunk, mintha ennenk? :D Vagy eszunk is? En csak a masik Ikeat ismerem, nem tudom, itt hogy van.

Benta, Mano, kitartas! Rosszabb napokra csak jobbak kovetkezhetnek.
:wink:

Lorkuc is taknyos sajnos, probaltam szivogatni az orrat, de annyira uvoltott tole, hogy utana szinte jobban tele volt. :(
Adtam neki oscillot, talan most jobb, addig nincs gaz, amig tud szopizni.

Megyek a nagyokhoz,
Udv
Agi

KépKép
lys
 
 

 
 

Mi is megpróbálunk 12-re ott lenni!
És MINDENT tudnom kell a csoda fogyiról! :wink:

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Sziasztok!

Sikerült visszaolvasnom, bővebben írni viszont este tudok csak.

Lys, mennyi oscillot adtál Lorkának?Lehet,hogy nekem is ki kellene már próbálni, hátha hatna. Már készülök rá egy ideje, de csak halogatom.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Szia Zsu!

Este-reggel egy fel ampullat oldottam fel egy kicsi vizben. Szerintem egy nap tobbszor is lehetne adni, foleg az elso nap, mondjuk 5szor, aztan csokkenteni 3-ra es kettore.
Nalunk nem olyan veszes, ezert csak 2szer adom.

A

KépKép
lys
 
 


Noémi: Banyoszka és én is megyünk. Banyoszt elfelejtettem megkérdezni, hogy mikorra jön :oops: Én pedig este megnézem, hogy mikor megy alacsonypadlós busz, hátha akkor babakocsival is tudok menni. És akkor 4-ig dekkolok és megvárom a férjemet. A múltkor mennyi ideig tartott a tali?

Benta: sajnálom a rossz hangulatot :(

Ma kicseleztem a gyereket. Ma is burgonya-cukkini volt a menü, de tettem bele neki banánt is (két ujjnyi karikát) és így többet evett és nem fintorgott. Azt hiszem, most egy ideig még csak gyümit adok neki, mi amúgy is elég lassú léptekkel haladunk (dokinéni se mondta, hogy menjünk tovább). Végülis ráérünk, nem akarom egyelőre erőltetni.

Ma végre nyitottam Petrának start számlát a babakötvényhez. Aztán elmentem az önkormányzathoz, mert nálunk ha valaki ilyen számlát nyit, akkor adnak támogatást. Nem nagy összeg, de én örültem neki. Érdemes mindenkinek rákérdezni a saját önkormányzatánál, hátha valahol jelentősebb az összeg. Két kritérium volt: 1 éve lakjunk itt minimum és a gyerek ne legyen több, mint 1éves.
Holnap mi is megcsináltatjuk a személyit.

Még lemegyünk egyet sétálni a napsütésben.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Tali:

Csillag
Lys
Mukkancs
Banyoszka
Cosmopolita
Benta
Kismanó
Tökmag
Noémi

Eddig ennyien lennénk.
Hát az étterem olyan mint a másikban.

Gondolom valamit fogunk enni, inni...

Cosmo, múltkor kb. 2 órát voltunk, de hozzá tartozik, hogy Lys, Banyoszka és Benta is kellett, hogy a nagyokért menjen.
Mi Tökmaggal még maradtunk, dumáltunk és sétáltunk egyet.
Nem tudom, hogy az ikeában meddig lehet maradni, de a 4 óra nem tűnik olyan vészesnek.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Cincibabusnak írok üzit, hátha tudnak jönnö Ők is!

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Ikeában szerintem símán lehet zárásig maradni.
a hány órára érek oda, arra nem tok válaszolni.
előző nap végig utazni fogunk (ha fogunk :twisted: ), meg Mo-on 1 órával hátrább is van az idő, szal nem tom.

na lépek, nem rontom a hangulatot, az enyém eléggé puskaporos.

Tökmag: békültetek?

Kép
kissmanó
 
 


Manó! Mi az, hogy "ha fogunk"???

Igazából csak azért kérdeztem, hogy ki hányra tud odaérni, mert ha pl. délre csak kevesen, akkor későbbre is tehetjük az időpontot. Szóval ez amolyan közvélemény kutatás is egyben!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Manó, Benta!
Drukkolok, hogy gyorsan helyre rázódjon a kedvetek!!!

Noémi!
Ez a fogyasztósdi tök jól hangzik :wink: Nekem is el kellene már menni egy jó kis masszázsra...csak nincs, akire rábízhatnám Nórit....ez van...holnap is cipelem magammal a kozmetikushoz.

Nem akarom elkiabálni, de ma már nem kellett kiporszívózni Nóri nóziját.

KépKép
amadea
 
 


Nórit bevállalom ;) asszem :), Ácicával megoldjuk :).
főleg, ha Domi még mindig alszik 2 órákat.
Vendég
 


Hú Amadea, kozmetikus gyerekkel?! Hát nem lesz egyszerű!
Anyukád nem ér rá? Vagy máshol lakik, csak nem figyeltem?!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!


Jó sz@r két napom volt. :twisted:
Nagyjából megbeszéltük, de tényleg az a szitu amit Noémi is írt, hogy nagyon sokat dolgozik P., és a feszültséget rajtam vezeti le. :?

Képzeljétek, kétszer fel kellett mennem a felső szomszédhoz (most költözött be egy idősebb nő), mert úgy gondolta, hogy fél tízkor a tuti kicsomagolni! Nem engedett be, a végén már dörömböltem, hogy hagyja abba a huppogást, mert nem tud aludni a gyerekem!! Most mentem fel megint, a lépcsőházban két nő meg két rakodómunkás, és volt pofájuk azt mondani hogy ők nem csaptak zajt, és különben is: most két perce vannak a lakásban!!!!

Tegnap szuri volt, és méretkezés: fogyott a csaj… Múlt hónapban volt 5910g, most pedig 5600. Viszont nőtt egy hónap alatt 6 cm-t! Két hét múlva megint meg kell mérni, mert ha fogy vagy stagnál, akkor gáz van. :(

Preta: hát nem irigyellek a költözés miatt, viszont Saját kéglitek van, ez már valami, nem? :)
Kisfiad nagyon szépséges, ő is mekkora hajasbaba!

Tabati: húha, ilyen pici ujjakkal hogy lehet már rongálni?
36 fős szülinap?? De miért???

Répa: mikor pár héttel ezelőtt volt az a hányós vírusom, valaki azt tanácsolta, hogy igyak répalevet. NEM ment, ki kellett önteni (1000ft volt…)! :(

Noémi: barátnőmmel izgatottan várjuk a kezelésed eredményét- mi is ki akarjuk próbálni! :)
Gratulálok a vizsgához, az eladott babakocsihoz, a fogyókúrához! Te egy nagyon aktív csaj vagy! ;)

Valaki adott már fagyasztott tejet a babájának? Én már adtam Adélnak és nem ízlett neki. Megkóstoltam és valami borzasztó íze van!!! Spéci, direkt tejcsis tárolóban fagyasztom, mégis hűtő íze van, valami iszonyat!
tökmag79
 
 


Tökmag: most valami nem stimmel nálam. A 3 hós adatoknál a tábliban Adélnak 5610 gramm van beírva.
most akkó miiiiiiiiiiiiiiii???????????????,

hangulatom ma reggel se jobb, sőőőőőőőőőőőőőt
tejecske vadászatot is indítok. közelgő miki monnyon le.
(pedig 9 óra se volt, s már aludtam.....más kérdés, hogy éjfél előtt valaki sms-t küldött apának amire felébredtem, persze más mindenki aludt)

Kép
kissmanó
 
 


Jó reggelt!

Tökmag, Áron sok fagyasztott tejet kapott. Először az enyémet, aztán a barátnőmét. Mindegyik Elanee márkájú zacsiban volt (amit a jógán Kata tanácsolt) és megitta.
Na én nem kóstoltam meg, szóval az ízről nem tudok nyilatkozni. De ha korai tejet fagyasztottál, akkor lehet annak már nem ízlik Adélnak az íze mert túl zsíros. Próbálj meg minél későbbit - hátha.

Manó, még tejcsi vadászat is? :roll:
Most már elég, legyen egy kis nyugi!

Áron úgy gondolta ma reggel, de szép is 6 órakor kelni, és a dumával felkelteni a család többi tagját is! :o
De most meg itt fekszik a járókában, engem bűvöl a szemeivel, és ha odanézek vigyorog ezerrel! :D :D :D
Olyan édes, megyek és megzabálom!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


én is mindjárt teszek nektek képet a 120x120-as járókáról s a benne lakozó 2 törpömről.

igen, vadásszuk a tejet, de még mindig kitartóak vagyunk. bár az én lelkesedésemben felfedezhető némi repedés (még nem törés)

Kép
kissmanó
 
 


szóval mi jól kihasználjuk a járókát :wink:

Kép

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Hétfőn 8kor elment az áram, 10.15kor jött vissza. A fűtés is leállt (termosztát nem érzékelt ugye), már kezdtünk megfagyni,mikor elindultunk tornára. Tegnap ugyanez, csak anyósékhoz mentünk át, ott voltunk egész nap. Tegnap végre felvették a hibabejelentőt, végül kiderültm, h mindkét nap tervezett munkák, naná nekünk nem dobtak be papírt... Maa 8kor megint áram el, már azt hittem felrobbanok, de 5 perc múlva visszajött, egyelőre tartja magát... Elég felháborító, nem? És jövő hét csütörtökre 6 órás áramszünetet jelentettek be...

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Sziasztok!

Ma is csavargós napom lesz Noé nálkül. :wink: Megyek télikabátot nézni. :D Most alszik, ha felkel, megetetem tisztába rakom, és indulok, szóval úgy, ahogy tanácsoltátok. :wink:

Tökmag!

Kis ujjacskáival megfogja, majd kitépi. :lol: Szülinapi buli meg... ekkora a szűk család... :roll: Mi minden alkalmat kihasználunk, hogy együtt legyen a család. Ami jó, de néha idegesítő (amikor megy a politikai vita :x ) , meg néha fárasztó (amikor nálunk van valami) Most még lesz a keresztelő is, de ezzel megúsztuk a karácsonyt vagy 2 évre tuti, ami a legnagyobb banzáj. :lol: Képzeld annyira kihasználunk minden alkalmat, hogy most lesz halottak napja, és akkor is lesz nagy családi ebéd. temetőlátogatás után. :lol: Ja, és ez párom családja. Mi most kivételesen nem megyünk, mert múlt héten ugye anyu betegsége miatt nem tudtunk hozzájuk menni, most pótoljuk.

Én is adtam már fagyasztott tejet és semmi gondja nem volt vele. Amúgy régen megkóstoltam az anyatejet és elég undi íze volt, mostanság megint, és szerintem fini. :oops: :lol:
Próbáld még úgy, hogy összekevered friss tejjel. Hátha úgy bejön neki.

Noémi!

Én is megyek a talira, és oda tudunk érni 12re, de majd megnézem a busz menetrendet, hogy mikor van járat, mert ha úgy érünk oda, hogy fél 12re, akkor inkább a későbbivel megyünk (óránként jár), mert nem szobroznék ott fél órát egyedül...

Cosmo!

Én is elgondolkodtam a babakocsin, ahogy írtad. Bár nekünk a távolsági busz nem alacsonypadlós, de gondolom valaki biztos segítene felrakni. azzal nem is lenne gond. De azt hogy lehet vajon megoldani, hogy hátul kinyitja a sofőr, felszállunk (mert elől ugyebár nem férünk fel) aztán elől kéne jegyet venni. Noéval addig mi van? Párom azt mondta, hogy otthagyom egy szimpi emberre, mondjuk aki felsegített minket a buszra... :roll: Csak félek, hogy sírni fog....meg amúgy is otthagyni...

A mei tai-tól meg azért félek, mert ha elálmosodik, akkor nem tudom hova lerakni aludni...de mindegy, majd eldöntöm, szerintem ha sétálok vele picit, akkor a hordozóban is elalszik és remélem nem ébred fel ha leülök. :lol:

Manó!

Jó a járóka! :wink: A mienk egyetlen hibája, hogy nem állítható a magassága. De mindegy, végülis ez csak a mi kényelmünket szolgálja. Anyuáéknál az utazóágy sem állítható és nincs gondunk vele.

Ja!

Tökmag!

Még annyit, hogy mi tegnap kaptunk 4 hós szurit, és lemérték. Kemény 50 grammot híztunk 2 hét alatt. :shock: Úgyhogy nekünk is vinni kell jövőhéten is. :( Mondjuk nem aggódom, mert jó húsban van. a havi hízása nem is lenne gáz, csak a múltkor mérték azt a sok gyarapodást nála, amikor a védőnő szerint kétszer annyit hízott, mint más gyerek ennyi idő alatt. Erre most meg csak ennyit... Párom szerint a múltkori sokat a védőnő elszúrta, szerinte rosszul olvasta le a mérleget. :roll: Ja! NOénak a fogak miatt (vagy más miatt :?: :roll: ) még mindig hasmenése van. Talán ettől is lehet, hogy ilyen keveset hízott nem? Ha ilyen gyorsan kijön belőle minden. Mert érdekes, amúgy meg rengeteget eszik, de az is talán azért van, mert gyorsan átfut rajta. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


felmondok. kész.
megyek a sulisért, erre a suli előtt nem indul az autó. teljesen aksi nélküli volt a képlet.
kiderült, hogy a drága férjem tett keresztbe. a múltkor az én autómmal ment mittoménhova, kellett csörlőzni (az utánfutónak van elektromos csőrlője, csak épp áramot kell neki adni, mett azon nincs aksi), a kábeleket az aksira a kocsiról visszatette, csak épp nem szorította meg.
már nagyon tele van a padlás, nem tom mikor robbantok egyet, de akkor elég nagyméretű lesz.
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
kissmanó
 
 


Örömmel jelentem itt már jó a kedv :lol: !

Már kisütött a napocska, aludtam, most már fát lehet vágni a hátamon. Bár fáj a fejem, de most ennek is örülök, mert legalább élek :) Mennem kell, felébredt Ő.

Benta

Kép
benta
 
 


Benta: jókedvet hol kaptad?
mett én max akkor találom, ha a gyerkőceim rám mosolyognak.

amúgy a mai találóskérdés, á lá Téta:
cumival a szájában nyomatta, még én sem értettem, míg ki nem parancsoltam a "dugót" a szájából.
szerintetek mit jelent az, hogy

pélemészen

Kép
kissmanó
 
 


Manó: sajnálom a sok negatív dolgot :( Jót fog tenni a jövő heti kizökkenés.

Amadea: örülök, hogy Nóri jobban van.

Újabb "probléma" vetődött fel bennem. Ha nem akarom cipelni a babakocsit az aluljáróba le és fel, akkor tudok valamerre kerülni? Pl. az Árkádban jól emlékszem, hogy van mozgólépcső helyett, csak sima mozgó szalag? Vagy keverem egy másik hellyel? Illetve az Ikea felé nincs valahol sima út, lépcső helyett? Nekem úgy rémlik van, de nem vagyok benne biztos.

Tabati: én is az alvás miatt gondoltam a babakocsira, úgy azért kényelmesebb mindkettőnknek... főleg, ha 4-ig maradok. De úgy néz ki a kendőmet is visszakapom addig, úgyhogy még majd meglátom.

Noémi: nekem inkább az 1óra lenne jó, de ha több a dél, akkor max. kések kicsit.

Benta: klassz, hogy újra jó a kedved. :wink:

Csillag: bosszantó, hogy ennyiszer és ilyen hosszú időre elmegy az áram.

Már tökre várom a délutánt, megint kicsit kiszakadok az itthoni környezetből, jön Anyu babázni.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmo: maradjunk annyiban, hogy jót tenne.
Az a baj, hogy minden egyes perccel kevésbé hiszem, hogy mi menni fogunk. s ezért ég rendesből a bőr a pofámon, hogy én dobom fel ezt az egész talis témát, majd kurtán-furcsán visszalépek.
Maradjunk annyiban, hogy én mennék. Ha nem leszek ott, az rajtam kívülálló dolgok miatt lesz (amiért rettenet bosszút fogok állni)

Kép
kissmanó
 
 


Manó,
kérem szépen? A tali miatt ne égjen a fejed, de ha más időpont jobb, szólj, és szerintem mindenki egyetért, hogy átszervezzük. Mi csak könnyebben mozgunk.

Cosmo,
merre mész? Sajna nem vagyok ismerős azon a környéken, hátha valaki okosabb majd tudja.

Kép
benta
 
 


Benta: szerintem az időpont nem osztó és nem szorzó tényező.

Kép
kissmanó
 
 


Képzeljétek el,
B. ugye nem látta apukáját 3 napig. Na este azt az örömöt, amikor felbukkant az apuci! Hangosan, gyöngyözve kacagott a puszta látványától, hát még amikor elkezdett hozzá beszélni, meg puszilgatni! A másik, hogy B. be tudja kapni egyszerre mind2 lábát, bibiiii! Imádja csócsálni a lábujjait, ha jót akarok, nem kap rugit, a zokni leszedésével + a lábujjakkal jó sok értékes percet tud eltölteni.

Kép
benta
 
 


Benta: semmi extra, csak bevásárolni megyünk kettesben a férjecskémmel, de nekem már ez is öröm :) Bárhová jó kimozdulni (gyerekkel is, de a vásárlás Petrának csak nyűg). Viszont heteken belül, ha végre lesz egy olyan hétvége, amikor nem jön vendég és nekünk se kell menni, akkor egy mozit is beiktatunk, meg egy vacsit, mert oda még nem jutottunk el.
Nagyon cuki lehetett Beni!!! Apukája elolvadt gondolom :)

Manó: :shock: :( nagyon sajnálnám, ha nem jönnél, de megértem, nem kell emiatt rosszul érezned magad.

Megcsináltattam a személyit. Mit ne mondjak, nem ez lesz a legelőnyösebb kép a gyerekről. De apukája örülni fog, mert ezen is égnek áll a haja. :lol: 3 hét múlva mehetek is érte.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Helló!

Túlvagyok a 2. fogyin. Holnap folyt köv. Mire lesz a tali - elfogyok :):):)

Be tudtam adni a GYED igénylést is, ma különösen kevesen voltak, így fél óra alatt végeztem!

Utána oltáson voltunk. Áron meglepően jól viselte. Megkapta a 2. rotát és az utolsó Di-Per-Te-t. Már csak a 2. prevenár van hátra november végén.
Egy kicsit sírt csak, ráadásul a délutáni alvás is elmaradt...remélem a hajnal így jobban fog sikerülni, mint ma!

Ja, és az adatok: Jelentem Áron hízott mindenki helyett:
Holnap lesz 5 hónapos, a súlya 9300 gr és 70 cm!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Tali:

Csillag
Lys
Mukkancs
Banyoszka
Cosmopolita
Benta
Kismanó
Tökmag
Tabati
Noémi

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok Anyukák!

Először is elnézést kérek, hogy nem jelentkeztem már nagyon rég óta, és köszönöm szépen, hogy gondoltatok ránk és az érdeklődést!

Újra adok angol órákat "jövedelem" kiegészítésként, és a Picikém és a háztartás, és egyebek mellet nem is jut semmi időm másra, de azért igyekszem rendszeresebben életjelet adni magunkról!

Szerencsére nagyon jól vagyunk! Nellike 3 hónaposan volt 5880 gramm és 61 cm. Most megyünk majd a 4 hónapos mérésre, de olyan 6,5-7 kg-ra saccolok már javában a 68-as méretet hordjuk! :-) Fogzás folyamatosan folyamatban van, hol komolyabban, hol csak nyálzással. Kicsi lányom nagyon-nagyon szeretne felülni és rendkívül mérges tud lenni, amikor hasizomból csak félig tud felülni! :-) Ilyenkor elégedetlenül morog! Hátról hasra először 11 hetesen fordult át, de csak a napokban vált igazán rendszeressé, vissza még nem megy, ilyenkor hason kepesztet, mint egy kis fóka, de már kezd rájönni, hogy a kis karjait is használhatja a kiemelésre! :-) Szerencsére nagyon kis értelmes is és a humora is kifogástalan! :-) Nagyokat játszunk, kacagunk esténként, öröm vele minden perc.

Mukkancs és Mindenki: Köszönöm a tali invitációt, de sajnos nem tudunk menni. Remélem, jól érzitek majd Magatokat, gondolunk majd Rátok!

Megpróbálok valameddig visszaolvasni, addig is néhány kép, ezek még 3 hónaposak!

Kép

Kép

Puszi Nektek!

Kép
cincibabus
 
 


Ma napközben egyébként az egész városban fél kettőig nem volt áram, mi megúsztuk öt perccel... Felháborító! Anyóséknál tegnap pl kábeltévé sem volt...

Benta, örülök, h jobb kedved van!

Manó: hogyhogy felmerült vmi akadály? Nem meccseltétek még le apával a menetet?

Fagyasztott tejet Borcsa már ivott, amikor Pesten vagyok pl. egész sokat. Nem volt gond vele, annyit vettünk csak észre, hogy 5 hósan kapott 2,5 hós korából való tejet, és aludt tőle egész nap, mert más volt az összetétele! De romlottnak nem lehet romlott meg hűtőszagú sem, ha rendesen lezárod. Mi az Aventesbe rakjuk.

Az Örs téri Árkádban van a mozgószalag, mondjuk elég meredeknek tűnik, de biztos meg lehet oldani a babakocsit.
Tali kapcsán Noémi, elkérhetem a telószámod, ha esetleg valami lenne? Előre is köszi.

Nelli nagyon édi, és jó hogy jöttél, Cinci!

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Cosmo!

Én is gondolkodtam ezen az aluljárós kérdésen is, ha mégis sikerül babakocsival menni. Szerintem az Árkádból fent van egy híd a másik oldalra, keresztben meg van zebra. Erről tud valaki valami bővebbet? Amúgy igen van szalagos mozgólépcső szerinem azzal nem lesz gond.

Tökmag!

No, ma megkóstoltam a fagyasztott tejet, de bárcsak ne tettem volna. :shock: :x Nagyon szúrós utóíze van, amit a friss tejen nem éreztem. Viszont ma sem volt Noénak gondja vele.

Sikerült elmennem, vettem xxxl-es kabátot, pénteken jön meg a mei tai, ha mégsem férünk bele a kabátba, akkor ki lehet cserélni, vagy levásárolni az összeget. Noé egész délelőtt egy kisangyal volt állítólag, aludt is. Amikor hazaértem kezdte a hisztit, ami egészen altatásig tartott. :( Már sírtam is, hogy nem tudok mit kezdeni vele. Úgyhogy ez a kis kiruccanás megint nem volt az igazi, fáradtabb vagyok, mint voltam. Mondjuk pechem volt, meg talán nem az oltás másnapján kellett volna elmennem, ugyanis szerintem ez volt a bibi. Most is felsírt, felsikított, altatás után egy órával. :( Remélem nem fogunk éjszakázni...

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Extra nyűg ma is… Elmentünk a szülésznőmhöz megmutatni a babót, szinte végig sírt. Éhes volt… Alig van tejem, lehet hogy megint megjön az a rohadt mikulás. Szegényt nagyon sajnáltam, keservesen sírt itthon is, mert alig jött valami. Kénytelen voltam megint kivenni fagyasztott tejet, és most elfogadta (igazad volt Noémi, most inkább a tegnapi lefejt-fagyasztottat adtam neki, nem régebbit)!

Manó: az van, hogy vagy elírta a védőnő múlt hónapban a súlyát, vagy csak nekem mondta véletlenül rosszul. De így is, úgy is gáz, mert ha stagnál, az sem ok, ugyanolyan gáz, mint ez a 30dekás fogyás. :?
Áááááá, most olvasom, hogy Te is a mikulással küzdesz! Hajrá Manó!!!
Járókás kép szuper! Téta csodaszép, Gézu pedig igazi gézengúz lesz, már most látszik! :)
Nagyon sajnálnám ha nem jönnél, de biztos jó okod van rá. :(
„pélemészem”: én is arra gondoltam, mint Benta- kérem szépen

Csillag: barátnőm is áramkimaradás miatt szenved (Veszprém megye), náluk is már kétszer nem volt, és még legalább kétszer nem lesz. Mondta, hogy a sötét lakásban kummognak a két gyerekkel. :?
Elanee- nevezetű zacsiban tárolom, kettő zár is van rajta, szóval elvileg nem kellene hűtő szagúnak- ízűnek lenni. :roll:

Tabati: miért nem tartjátok együtt a keresztelőt a szülinappal?
Adél is jó húsban van, ezért nem aggódtam, viszont nagyon rossz volt ma hallgatni az éhes sírását (egyébként tuti nálunk is a balf….ék védőnő nézett el valamit!).

Benta: örülök, hogy már minden happy!
Nálunk lehet, hogy kimarad a lábcsócsálás, ugyanis Adél lába BÜDI!! :lol:

Noémi: ha vége a fogyinak és gebe leszel, majd mindenkinek hangoztathatod, mennyire kemény munka volt és végig nem csinálnád többet semmi pénzért! :D
Banyek, 9kg…! Ez már valami!!! Sokat is eszik egyébként?

Cinci: gyere gyakrabban! Nelli nagyon cuki, őt sem nézném pasinak! ;)
tökmag79
 
 


Persze Csillag, majd megírom Priviben!

Lányok az Árkáádban tuti van lift, amit lehet használni, nem? Szerintem ott biztosan gondoskodtak arról, hogy babakocsival, tolókocsival is lehessen az emeletek között közlekedni!

Jaj, Tökmag el sem tudom képzelni milyen rossz lehet. Én azonnal a tápszerért nyúltam. Persze tudom - utólag - hogy hülyeség volt, de most már ez van!
Áron sokat is eszik, szóval nem panaszkodok. :)
Kis golyó, lassan kinövi a 68-as rucikat!
Én nem is tudom, hogy mennyit költ, aki csak új ruhákat vesz. Áron most 5 hónapos, és a 3. ruhakollekcióját növi ki.

Hulla vagyok - ez fogyó bigyó nagyon kiszívja az energiámat. Mondjuk remélem használ. Most érzem a combom, kicsit a vákumtól. Holnap megpróbálom 80 fokon az infraszaunát. Hajrá izzadás!

Megyek, kipihenem magam.

Jó éjt!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Tegnap már nem értem ide, elaludtam,mire szabad lett a gép. Apa éjfél körül ébresztett,hogy menjek feküdni.

Lefejt tejet, én még 3 hetesen adtam Zalánnak, de akkor nem volt semmi gond vele, simán benyelte.

Noémi, nem semmi méretek! Csak bírd cipelni Áront!

Csillag, a fagyasztó átvészeli az áramszüneteket?

Tabati, néha Zalánnak is van olyan éjszakája, amikor felsikít, felsír álmába. Van,hogy elég,hogy csitítom kicsit, de van amikor a cumival alszik vissza. Pedig az éjszakai alvásokhoz nem használjuk.

Ma egyébként nyűgös napunk volt nekünk is. Csak a közelemben volt jó, az utazóágyban egy pillanatig sem. Míg lezuhanyoztam reggel, olyan hisztis sikítás volt...., ilyet még nem hallottam. Utána elég nehezen is lehetett megnyugtatni.

Manó, remélem holnap megkapjuk a megfejtést!

Jó éjt mindenkinek!

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Zsu: Adél is fel szokta néha hergelni magát úgy, hogy üvölt teli torokból, páromnak még nem volt sűrűn szerencséje hallani, de olyankor csak les :shock: hogy most ilyenkor mi van?

Csajok: begyulladt a bal fülem! Ég a fülcimpám, mint állat, és tök érzékeny! Két hete van bent az orvosi fém, miért nem azonnal jött ki ha erre is allergiás vagyok rá? Áááááááááááá, elegem van: napsütést akarok, vidám gyereket és lüktetésmentes fület!
tökmag79
 
 


Noémi: az jutott eszembe, vajon Áron mennyit fog enni kamaszkorában? :D
Egy ismerősömnek három fia van, mindegyik kamasz, és kieszik őket a vagyonukból. A csajnak el kellett tenni a kis lábasokat, és vett hatttalmas fazekakat (készülj, Benta! :) ).
tökmag79
 
 


jó reggelt!

megfejtés: talált, süllyedt. pedig tudja mondani érthetőbben is, de cumival a szájában ez sikerült. de leleményesek vagytok, profin fogjátok venni mikor a bébek a beszéd elsajátítási fejezethez érnek.

szól a tel. még jövök

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Tökmag, biztos, hogy allergia?
Lehet egyszerűen most gyógyul - végül mégis csak kilukasztották a füled! Kamillázás nem segít?

Áron még mindig durmol. Gondolom az oltás kiütötte! Remélem ezzel át is álltunk a 7-8 közötti ébredésekhez.
Képzeljétek tegnap azt mondta a doktornő, hogy már kezdhetnénk a 2 tápszert, csak az oltás miatt még ne azonnal. Így már csak 2 doboz 1-t írt fel.
Azt viszont nem tudom, hogy hogy kell átállni. Mert pl. az ikres barátnőmnek fokozatosan kellett.

Igen Tökmag, ettől félek én is! :)
Addig majd megtanulok olcsón főzni, mert egy kamasz egymagában simán megeszik majd 1 kg húst...
Majd anyósomtól kérek tippeket: neki tök jó ötletei vannak, finomak, és gazdaságosak: igaz valamit valamiért sokkal több időt kell a konyhában töltenie.
De ez még alrébb van! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


teljesen magam alatt vagyok.
nem elég, hogy a drága párom keresztbe tesz (este 11-kor leordítottam a fejét, így megszorította azokat a papucsokat az aksin), most hívott a tanítónéni, hogy a drága lányom lop. a táskájában találták meg mások eltűnt írószerét.
kész vagyok....ezt nem lehet ép ésszel, idegekkel bírni.

Kép
kissmanó
 
 


Manó: :( :( :( :(

Noémi: képzeld, nálunk azt mondta a dokinő, hogy ha szépen hízik Petra (márpedig igen), akkor nem kell kalóriadúsabb tápra váltani, akár 1éves koráig. Vajon másban is más a 2-es táp? Más és több vitamin? Elbizonytalanodtam :roll:

Reklamáció van... :arrow:

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Áronnak boldog hófordulót :!:

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Manó!

Ne aggódj a lányod miatt, nem biztos, hogy gond van. Én is csináltam ilyet kisiskolás koromban. :oops: :lol: Tisztán emlékszem, hogy valami kis apróság a ceruza végén valami állatfigura megtetszett és elcsentem. Keresték, kutatták át mindenki táskáját én meg inkább kivettem a táskából azzal a felkiálltással, hogy valaki betette az enyémbe, nem én voltam...persze senki nem hitte el, és ráadásul a tanár néni is kis lopósnak kezelt. Elég rosszul viseltem, mert alapból ilyet sosem csináltam. Viszont szüleim vagy nem reagálták le, nem beszélték meg velem, vagy én nem emlékszem rá. De szerintem előbbi, mert csak emlékeznék rá, ha az egész lopás elevenen él az emlékezetemben. Na, csak annyit akartam ebből kihozni, hogy belőlem is normális ember lett. Előfordul, hogy a gyereknek megtetszik valami és az azonnal kell neki.

Noémi!

Noé is tovább aludt az oltás miatt, és én is abban reménykedem, hogy visszaáll a rend. :D
Árkádban lift??? :shock: Én még nem találkkoztam vele... szerintem az a mozgó szalag van lift helyett, oda felmehetnek a mozgássérültek meg a babakocsisok is.

Én is vettem tegnap három csini bugyit. :wink: Remélem hamarosan már ebből is újra kisebb méret kell, nem mertem kisebbet venni, és itthon felpróbáltam, jó, hogy a nagyobbat vettem meg... :oops:

Tökmag!

Hogy miért nem tartjuk együtt a keresztelőt a szülinappal? Mert elfelejtettünk logikusan gondolkodni. :evil: Most meg már minden le van szervezve, úgyhogy mindegy... A keresztelőt is lehetett volna korábban, amikor még jobb idő volt, s akkor jobban elfértünk volna a kertben... :evil:

Szerintem sem tuti, hogy allergiás vagy a fülbevalóra. Én bírom a bizsut is, mégis néha még az ezüsttől is begyullad a fülem. Főleg akkor, ha sokáig nem hordok fülbevalót. Cérnát fűzz bele egy tűbe, mártsd bele alkoholba és húzd át a lyukon. Kicsit csípni fog, de lefertőtleníted vele.

Zsu!

Jó, hogy Zalán elfogadja a cumit, Noé nem.... Nagy bánatom, mert néha olyan jó lenne, ha azzal tudná megnyugtatni magát. Mondjuk amikor majd arról lesz szó, hogy leszoktatás nem fogom sajnálni, hogy nem szokott rá. :lol:

Már rég akartam kérdezni, hogy a Mór 2. névként hogy jött nektek? Mert férjemmel már beszéljük, hogy mi lesz a második babánk neve... :oops: :lol: És valahogy a fiúneveken nem egyezünk. Nekem a Mór tetszik, páromnak sincs ellenvetése, de neki az Illés a favorit. Ami szupi lenne, de a vezetéknevünk i-re végződik, úgyhogy szerintem ahhoz nem passzol.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Beallok a kimerultek soraba. :( :(

Lorka taknyos, nyugos. :( Ez a rohadt oraatallitas teljesen megzavarta. Egyre korabban kel, ma mar 4.15-nel tartunk. Ezt o vegleges kelesnek gondolta, ugyanis 1-kor mar evett elotte. :( :( Fel 7 korul visszaaludt, de a nagyok mar keltek.
Szegenyeket meg allandoan fegyelmezni kell, mert ugy vigyazok Lorka almara, mint a szemem fenyere, igy persze ok nem hangoskodhatnak. Ha nem teszem, fel ora mulva ebredes, nyigas...
Egyebkent nagyon jo veluk itthon, sokat jatszunk, olyanokat, amire hetkoznap ovi miatt nincs ido, sok mandalat szineztunk,stb
Jajj, csak ne legyenek ok is betegek, jovo heten papuska elutazik, egyedul leszek. :(

Mano!
Osztom Tabati velemenyet, ez nala csak egy kis periodus lehet. Szepen atbeszelitek a dolgokat, es nem fog tobbet elofordulni. :wink:

Noemi!
Nahat, mekkora Aron! Ez igen! :D
En meg elvittem Lorkat hetfon, az 5 hos adatok miatt, meg volt beszelve a vedonovel, nem jott. :twisted: :twisted:
Felhivtam, hat o arra a napra szabadsagot vett ki csaladi okok miatt! :evil:
Esetleg szolhatott volna, hogy ne szobrozzunk ott foloslegesen. Megbeszelte a kolleganojevel, hogy merje meg Lorkat, de mire o is megerkezett, kincsem elaludt, ugyhogy hazahuztunk. Felebreszteni viszont senki kedveert nem fogom! :twisted:

Na megyek Unozni a nagyokkal,
legyen jobb kedvetek, mint nekem,
Agi

KépKép
lys
 
 


Nelli baba gyönyörű kiscica!

Manó,
hát ez gáz. Mármint a nagylány. Mindig az vigasztal, amikor B. egész nap vinnyogó matricát játszik, hogy egy nap ő is olyan csodás lény lesz, mint a nagyok. Nekem az első 8-9 hónap a szívás, utána jön a jutalom :) És már 5 hónap letelt :)

Tökmag,
nagy lábosok már a szekrényben! Rendszeresen nagy főzős bulik vannak nálam, szóval állok a 3 /4/ zabagép elé! Tetrán kenőcs a füledre? B. lába is büdi, de őt nem zavarja, meg engem sem :wink:

Eladó egy mega Libero pelusunk, 3-as méret. Nekünk már kicsi lesz. 3200 ft, meg van egy ugyan ekkora Tescos is, 1500 ft. Érdekel valakit, mielőtt meghirdetem?

Csípőszűrésre kéne vinnem B.-t, de 2 hónapot kellene várni. Tudtok olyan helyet Bp-en, ami nem várakozós? Ti merre voltatok?

Benta
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benta 2009.10.29 10:48-kor.

Kép
benta
 
 


Lys,
kitartás, nálunk ugyan ez volt!!! 2 nap, és elmúlik! Ha nem lesz náthás, minden visszaáll! Csak addig bírd ki!

Noémi,
Áron súlya nem gyenge! Mi most váltottunk 0-ról 1-es tápra :lol: . Igaz, nálunk napi 2.5 dl fogy, takarékos a gyerek.

Azt nem értem, hogy B. szopik napi 8x, mellette 2-3x kell táp, és miután ezekkel jól lakott, utána jön 1-2 dl kanalas, napi 2x. Hová rak ennyi kaját?

Benta

Kép
benta
 
 


Benta!

Mennyi van ebben a mega pelusban? Engem lehet, hogy érdekelne, mi most álltunk át 3-asra, de már egy 100-as csomag jön pénteken is. Bespájzolok. :lol: Gondolod ennyi el fog fogyni 3-ból? :roll: (most nagyon fogy, mert hasmenése van...)

Lys!

Kitartás! Csodállak, én egy gyerekkel sem bírok. :roll: :lol: Én a nagyszülőket fegyelmezem (hangos tv, csörömüölés, hangos beszéd) úgy őrzöm NOé álmát. De a béke kedvéért leszokóban vagyok, max. előbb felkel. Ez van. :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?