Új privát üzeneted érkezett!

Most átmegyek a szomszéd városba bevásárolni, mert a faluban már úgy néznek rám, mint valami bűnözőre, aki galád módon nem bír megszülni máááá' :evil: :evil: :evil:

Aztán jövök Eszti-sztorit olvasni!
[/b]

Kép
kkia
 
 


Kkia! Hiszen holnapra vagy kiírva! Falu az már csak falu marad. De ott nyugisabb az élet.

Én is lépek krumplistésztát főzni. Másra nem vetemedem. Elgondolkozom ilyenkor, hogy az anyám hogy gondolja azt, hogy segít nekem.....Na mondjuk főzhetne...de rá se gondolt.még az a szerencse, hogy tudok még főzni, sőt, fitt vagyok ma......
Vendég
 


Sziasztok,
raktam fel képeket a gmailre, de most fel is ébredt a kisasszony.

Hajrá muskétások!!!

chardonnay
 
 

 
 

Jovana,
de jó, hogy jöttél, hiányoltunk :D

BobóCsilla,
aztaaa, hajnali nagytakarítás? :shock: Tuti hamar szülni fogsz most már :D :D :D

Anyabébi,
éjjelente 2 óránként nézem a telefont, nem jött é sms :roll: :D
Tecc az új vonalzó :D

Kkia,
Süncinek lelkileg volt nehéz a szülés, mondjuk így, hatványozott szülés utáni depresszió :( - de már alakul :wink:

Screen,
sörből nekem a citromos jön be 8) - remélem, hatni fog Nálad is :wink:

Bébinyuszi,
mennyi idős most a baba? Vonalzódon nem látszik...
Én minden etetést mellre tevéssel kezdenék! Szívkálja csak, ameddig türelemmel bírja, hátha beindul a tejci! Aztán természetesen jöhet a tápi, tényleg nem kell éheztetni...én nagyfiamnál is így csináltam, és 6 hétig volt csak anyatejes, utána már hozzá kellett tápolni, de minden kajcsira szívott 30-40 gram tejcit, így volt még tejem 2 hónapos koráig :roll:

Sztercsi,
HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!! :D

tillidian
 
 


Sziasztok

ismét köszi a kedves szavakat - Eszti Neked is ... örülök hogy Sophie ilyen minta baba - mákod van :)

ha valakinek van valami ötlete nagyon megköszönném:
nálunk nincs ilyen ami a nagykönyvben meg van írva hogy eszik alszik
eszik és nem alszik
szenved nyüglődik nem tud elaludni
cumival megnyugszik de amint kiesik a szájából ismét kipattan a szeme
ugyan ez a helyzet a kézben léttel. ha leteszem szeme kipattan
és üvölt non stop

nagyon ki vagyok már tőle ...
nincs valami ötletetek?
- szerintem éhes nem lehet, 9 napos és olyaan 80 -110 grammokat eszik ... de bealszik a szopiba mindíg keltegetni kell ...
ahányszor keltem annyiszor eszik még .. ezt kb 30 percig játsszuk..
lehet hogy tovább kellene? szerintetek lehet hogy éhes??

köszi
és bocs ha kicsit zavaros voltam

R
zsrit
 
 


Zsriti, Drága,
nagggyon tudom, miről beszélsz!!! :oops: Vackorom tökéletesen ugyanilyen baba volt! :oops:
Tuti, nem éhes! A 80 gram is bőven elég egy ilyen korú Manónak!!!
Figyu, nekem egy dolog vált be Vackornál, egész nap magamra kötve hordtam ! Még wc-re is csak így tudtam menni :roll:
Van kengurud, hordozókendőd, stb? Ha nincs, egy hosszú, széles sál is megteszi...kicsit macerás az elején, de legalább lesz 2 kezed, és házimunkázni is tudsz :roll:

Kenguru,
mi már használjuk. Chicco kenguru, vastag, szivacsos, ebben stabilan ül, a mei tai még korai :roll:

tillidian
 
 


Ja,
kenguruban semmi nem zavarja Lencsit :shock: kávét darálok, hajolok, (ilyenkor persze fogom a buksiját), takarítok...de ha leteszem, szemecske azonnal kipattan :shock: ő ugyan nem ordít, mint a bátyja-folyamatosan, de képes egész nap ébren tartani magát...anyukám szerint elkapattam, szerintem viszont tökéletesen úgy reagál, ahogy a kontinuum-elven tartott babák, akiket folyton magukra kötve hord az anyjuk :P -ha érzi az anya megnyugtató közelségét, akkor rázhatják össze-vissza :lol:

tillidian
 
 


Zsriti,

ez nálunk is megy.
Vagy belealszik a szopiba vagy időtlen időkig kell tutujgatni.
És néha üveghangon ordít.

Szerintem a 80-110 bőven jó, bár ez sehol nincs leírva.
Inkább a hasa fájhat, nem???
Infacol/ Espumisant próbáltad?

Nálam attól jó nagyokat pukizik :roll:

Aszongyák azért szeret cicin lenni, mert attól megnyugszik.
Tehát nem mindig éhes, ha a csecsen lóg...

Kép
screen
 
 


köszi lányok
legalább jó tudni hogy nem csak az én gyerekem nehéz eset

Till :)
azt tuti bírná nekem is ha magamra kötném ... de nem merem
félek hogy akkor soha többet nem tudom majd lerakni...

Screen :)

ma először adtam infacolt - meglátjuk ...

Hát ha szerintetek jó ez a 80-110 akkor hagyom békén ...
ha tovább keltegetném többet enne de félek hogy akkor meg a hasa fájna :roll:

ördögi kör

most hasra raktam és alszik - fiúkat is mindíg hason altattam sokkal nyugodtabbak voltak csak mostanság nem pártolják a hason altatást

R
zsrit
 
 


az ortopédusok pártolják...
légzésfigyelőd van? akkor nagy baj nem lehet!

nekem is hason aludt, de ezen a héten valahogy az sem jön be neki. 3 napja háton nyomja

Kép
screen
 
 


Eszti,

szerintem a 2 hét a születéstől számít.
Mi 2 hetesen már vittük egy kört az utcán, utána meg 1,5 órát sétálgattunk 3 nap egymás után.
Ha szépen süt a nap, akkor szerintem nincs akadálya![/img]

Kép
screen
 
 


Kép ma reggel mózesben

Kép
screen
 
 


Jólfésült Teó, jaj de szép :)

Sztercsi :arrow: nyákdugóval te következel szerintem, hacsak Csilla be nem előz. Mondtam én KKia mi leszünk az uccsók, itt maradunk magnak :mrgreen:

Zsriti: én is a magadra kötést javasolnám, max. egy 4-5 évig mostmár így marad. :lol: , 70-110 az nagyon jó!!!

Ellballagok a postára, mert nagyon fontos dolgom van :arrow: elő kell fizetni a Shrek újságra :shock: :lol: , majd útközben lapulok mint szar a gazban, napszemüveg, sapka, kapucni :)
anyabebi
 
 


Eszti: mi a Barnit okt 10-én vittük ki először (szept 27-én született), de verőfényes 20 fok volt!
Amúgy is a jó időben előbb ki lehet vinni szerintem, a nyáriakat már simán kiviszik 1 hetesen!!!
anyabebi
 
 


Hali lányok!
Hátvédvonalank drukkolok továbbra is!!

Zsrit
Szerintem se éhes a baba. Mennyit hízott egy hét alatt? Két hét alatt kell elvileg hogy visszahízza a születési súlyt. Valószínűleg inkább a pocija fáj, ha mellette szépen hízik, nem lehet éhes. Nekem most az jön be, hogy próbálom már tartani a 3 h-kat, többé, kevésbé sikerül, és így nem nyomja az egyik kajcsi a másikat.. Fiúk hogy bírják a kistesót? Nálam a nagyfiam is jobban igéynli a folyamatos figyelmet, ezért is nehezebb a dolog...

Bébinyuszi
Én is mindíg a cicivel kezdeném, és ha abból mindent kiszívott, akkor a hozzátáplálás.. Figyel hetente, hogyan alakulk a nettó súlya.

Char
Képek szuperek :lol:

Till
Te adod már azt az ALOés készítményt amit mondtál, hogy jó a pocira?

Csajok
Hol lehet kapni ezt a baby calm nevű szert, amit többen írtatok, h bevált? Én a patikában nem kaptam...

Eszti
Hát nekem a háziorvos 10 napot mondott, attól kezdve, hogy hazavittük, amennyiben kellemes az idő és nincs szél... de előtte szokatni kell a teraszon..

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Screen
A tied bébi is gyönyörűű 8)
Én is teszek még képeket a gmailre..

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


ŐZI,
Igen, erős pocifájáskor 2 csepp aloe Activator, csodát tesz! :D
Túladagolni nem lehet, mellékhatása nincs :wink: - már nem is fintorog tőle :lol:

tillidian
 
 


Screen :)

gyönyörűséges!!!

Anyabébi :)

köszi, drága vagy!!!
fiúknak meg Te majd beadagolod hogy rám nőtt a kistesó ... :D

Őzike :)
háát fiúk elég vegyes érzelmekkel viseltetnek.
mondani nem mondják, de szomorúnak látom őket sokszor, megszakad a szívem miattuk :(
nincs időm nagyon foglalkozni velük, bárhogy is szeretnék, talán később ha lehet kicsit másra bízni a babát
zsrit
 
 


séta,
nálunk ez még várat magára :( -nem tudom a 3.ról egyedül levinni kocsistul-lovastul, Apa meg reggeltől estig melózik...holnap Vackor hazajön, majd akkor talán ketten lecipekedünk :P

tillidian
 
 


Zsrit,
ez tök érdekes, én is szomorúságot láttam a fiamon, de azt hittem, hallucinálok :roll: -mivel annyira várta a tesót... :roll: ezek szerint ez olyasmi , mint nálunk a depi? :roll:

tillidian
 
 


Köszi Csajok a sétás hsz-eket!!!

Rita, én Nálad jóval gyakorlatlanabb anyuka vagyok :oops: okoskodni meg nem akarok, fogalmam sincs mi lehet a baja Zoé babának...nálam az a tapasztalat, hogy Sophiának nagy szüksége van az ún. komfort szopásra, bár tudom, sokan nem értenek ezzel egyet, én hagyom a cicin miután jóllakott, hadd bóbiskoljon ott, mert ha leveszem, az elég érzékenyen érinti. Sokkal jobban alszik, ha úgy teszem a kiságyba, hogy tovább volt cicin előtte...

Én nem mertem még sem hasra, sem hátra tenni. Hasra azért nem, mert össze-vissza olvastam mindenfélét a hirtelen csecsemőhalálról :shock: :roll: meg emelgeti a fejét és félek, hogy elfárad és nem fordítja oldalra, hanem arccal előre teszi le, hátra meg mert a kórházban az ölemben kétszer eljátszotta, hogy lecsurgott a nyála a torkán és nem kapott levegőt, azt hittem elájulok...! Úgyhogy Ő az oldalán alszik egyelőre. Bár légzésfigyelőnk van...jó hülye vagyok, mi?
Vendég
 


Őzike,

köszi a dicsit :)

baby calm-ot én sem lelem. Ginuska írta, lehet, h Mo-n nem is kapható??

Vicces, h mindent kipróbálunk, mire a végére érünk csak elmúlik a hasfájós időszak.

off: babanet órája még nem állt át téli időszámításra.

Kép
screen
 
 


Ma egész pihentnek kéne lennem, mert 5 óra alvást engedélyezett Milán nekem, de ennek ellenére tök kómás vagyok.
Viszont végre sikerült befejeznem az egyik beadandó feladatot a fősulira. :D

Kenguru, mi már használjuk. Ki kell próbálni, hogy a baba nem dől-e el valamerre nagyon. Majd ő eldönti, hogy tetszik-e a dolog. Milán élvezte, hogy az apja hurcolja.

MrsParis, szerintem ilyen jó időben már ki lehet egy picit vinni, vagy felöltöztetve a nyitott ablaknál szoktatni a friss levegőhöz.

Kkia, mivel a kocsiban hamar meleg lesz, én a body és a rugdalózó fölé csak egy pulcsit adok Milánra és inkább betakarom. A takarót jobban lehet variálni, könnyebb levenni, duplán, vagy szimplán hajtani.

Bébinyuszi, a szopit mindenképpen hagyd meg. Miből gondolod hogy kevés a tejed? Az ilyen kicsi babáknak még ici-pici a gyomruk, nagyon keveset képesek egyszerre szopni, de ha gyakrabban kéri, akkor eleget eszik. Milán volt hogy másfél óránként evett egy hetesen. És hamar el is fáradnak. Éhezni nem fog, akkor üvöltene. A kakis-pisis pelus a legjobb jele, hogy eleget eszik.

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Eszti :)

nem vagy hülye - fiúkat én is oldalt fektettem az első két hétben, mert a kórházban így csinálták ... de tartósan azért az nem olyan jó szerintem ...
nekünk van légzésfigyelőnk de egyenlőre még nem üzemeltem be két ok miatt:
nem alszik az ágyában éjjel - hanem velünk
illetve nem voltunk még tanfolyamon hogy mit kell tenni ha megáll a légzése - addig meg nem sok értelme van azt mondták ...

de én nem hiszem hogy a gyerekemnek meg fog állni a légzése - azt olvastam hogy több csecsemő hal meg "háztartási balesetben" - leesik innen onnan stb - mint ebben
ne is gondolj rá!!

Most megyek - nem tudom mikor lesz időm jönni - de hason alva Zoé adott nekem 2 óra nyugit :)

Mindenkinek kitartás


R
zsrit
 
 


Zsrit, ezen mi is átestünk. Nem bírta, ha nem kézben volt. Most már kicsit jobb, mert le lehet tenni, de messze (emelet, wc) még nem nagyon mehetek. Még ebédnél is a kezemben volt. Kendő, kenguru, úgy elvan és a kezed is szabad.
No, Tilli is pont ezt írja…
Elkapatni nem fogod, ez olyan hülye modern felfogás. Csak az utóbbi 100 évben ellenzik az ilyesmit, azelőtt ez volt a normális. Ha már elég nagy lesz a gyerek, úgyis neki lesz igénye az elváláshoz, nem fog már annyit lógni rajtad. Ha meg igen, akkor a természete miatt, nem azért, mert két hetesen kendőben hordtad.

Screen, ez tökéletes baba. :)

Anyabébi, képzelem milyen jól tudod magad álcázni… .lol: Csak kilóg a pocak… :D

Kép
Kép
vcsibe
 
 


Sziasztok!

De jó téma! Ép az a depim, hogy ha megszülök hogy is kell altatni? Hason-háton. Tudjátok, szülés előtti para!

Anyabebi!
Hűha, nagyon fontos küldetés! Bakker én is álcáznám magam, de néha a telefon többet csörög. Na meg mindenki küldi az üzeneteket. Minden nap írnom kell, hogy mi a helyzet :roll: :roll: :roll:

Bobó??? Még nem jelentkezett mi volt azon a furi vizsgálaton!!!!
Vendég
 


Szerintem még nem meséltem, mi történt velem pénteken az NST-n.

A szülésznő, aki végezte a vizsgálatot a végén megmérte a vérnyomásom. Amikor elvette a mérőt, alatta gurultak ezer fele a higanygolók!!!!!!!!!! Erre ő: Na már ez is tönkrement! :shock: :shock: :shock: :shock:
Én meg csak néztem, mert a lábamra akarta először tenni, de inkább mégse. Persze a kiskönyvem belekerült, na arról le kellett kaparni.
Vendég
 


Screen nagyon szép Teo baba.Igen azt tudom Én is,hogy az Istvánban nagyon ellene vannak a cuminak és a cumisüvegnek is.


Bébinyuszi Nekem is kevés lett a tejem a multheti lázas időszakom miatt és pótlást kell adnom Martinnak.Először szopizik mindkét ciciből,aztán jöhet a táp.60-70-et adok neki egy evésre és a 3 órát nagyon betartja.Úgy vettem észre,hogy talán több is kellene Neki de nem merek olyan sokat adni,mert nehogy megfájduljon a hasa,vagy elhízzon.Cumink még nincs mert nem fogadta el,de nyugodt mosolygós baba és nagyon szépen növekedik a súlya is.
Úgyhogy Én nem esek kétségbe a táp miatt.Sokan nőttek fel azon is.Milupa Aptamil tápszert írta fel a gyerekorvos.Már akkor kiváltottam mikor még nem is tudtam,hogy szükség lesz rá mert úgy éreztem ez kell a biztonsághoz.Mert mivan ha nemtudom szoptatni?És tessék.

ParisEszti igen a komfortszopizásra szüksége van a babának csak vigyázz ha túl sokáig a baba szájában van a mellbimbó akkor nagyon megáztatja és ézrékeny lesz.
Levenni a ciciről arra is van jó módszer,a kórházban mutatták.
Mikor szopizik és azt szeretnéd,hogy kiveszed a szájából akkor a cici mellé bedugod a kisújjadat és így nem fáj ha kiveszed.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sztercsi! Mit akart a lábadra tenni? :oops:
Nem értem :oops: ,a higanyt vagy a vérnyomásmérőt? :oops:
anyabebi
 
 


Anyabebi!
vérnyomásmérőt!!! Csak aztán meggondolta magát és az asztalra tette, ahol kijött belőle a higany. Gondold el, ha a lábamra teszi... a higany nem éppen egészséges... Bocsi az értetlenségem miatt :oops:
Vendég
 


Azt elis felejtettem, hogy mikor Barnim kicsi volt egy textilpelust rádobtam a "fejére" és oda mancsikolta az arcához és ezáltal mindig saját magát altatta el, kb.3-4-5 hetes lehetett. A mai napig pelussal alszik.
anyabebi
 
 


Tehát a vérnyomimérő dobozt akarta a lábadra tenni. Értem. De hülye.
anyabebi
 
 


Anyabebi! Jaj, de édes lehetett(még most is) a "jó pasink"ahogy pelussal aludt!
Vendég
 


Szüléstörténetem a gmail-en Sophia Elena első napjai címmel-lesz mit olvasnotok :D
Tettem fel egy tegnapi új képet is!
Vendég
 


Már lépek is át a szüléstörténethez!
Vendég
 


Tényleg lesz mit olvasni :)
Vendég
 


Semmit sem akartam kihagyni... :wink:
Vendég
 


Kép

Én ezt nem bírtam volna!!!!!

Eszter! Nagyon ügyes voltál!

Kép
Vendég
 


Bakker! Fogok én még gyorsan tágulni, hiszen 2111 volt utoljára! Kép
Vendég
 


Sziasztok!

zsrit: sajnálom a non stop sírást. Saját tapasztalatokból írok most. Lara nagyon sokat cicizett, neki a hasfájásra is ez volt a megoldás. Most úgy nézem Bencusnak is ez a megoldás, ha nehezen jön a kaki. De irgalmatlan mennyiségeket eszik össze ez a kölök. 120-150 ml egy adagja. Muszály volt 3 napig fejnem és cumisüvegezni, mert rosszul szopizott és nem evett ki a ciciből mindent. M már jól megy a szopi. Ha a kisasszony bealszik a cicin folyton, akkor a kh-ban nekem úgy mutatták, hogy ébredés után tisztábatevés ( attól felkel ), és utána szopi. Amint belassul kezd el csikizni a lábát, simogatni stb, hogy felkeljen és egyen. Max 30 perc legyen egy szopi. Ha úgy érzed, hogy nem elég a tej egy ciciből, szoptasd 2 ciciből, de akkor 15-15 perc jusson 1-1 cicire. Ez nálunk be is vált egy darabig, de észrevettem, hogy Bencus nem tűri a kakis pelust, így a sorend fordult. Felkelés után szopi, közben 2x-3x megállok böfiztetni, ha nagyon mohó, vagy ha bealszik, aztán lerakom olyankor alszik 10-15 percet, vagy nézelődik, telenyomja a pelust, aztán peluscsere, kis cici és utána alszik 2,5-3 órát.
Vagy próbáld ki a tejmentes diétát. Ne egyél-igyál semmilyen tejes dolgot 1 hétig.
Remélem rendeződnek a sírásgondok a csajszival. :) :wink:

alvás: kizárólag oldalt, vagy hason. Háton max a hordozóban van. Acsecsemősök is azt mondták, hogy lehetőleg háton ne altassuk. mert ha bukik nem tud kifolyni oldalt, és könnyen megfulladhat. Az összes gyerekem oldalt feküdt mindíg és fejformájuk sem deformálódott. :D

szilveeaa: a tápi amit vettem a Humana HA1. Ezt írja fel nálunk a gyerekorvos mindíg. :)

Na megyek almás sütit sütni. Meg szüléssztorit olvasni és gyönyörű babaképeket nézegetni. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Ja valamelyik nap én is raktam képeket ám. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sztercsi, köszi...
Vendég
 


mrsparis: gyönyörű szüléssztori. Szegénykém jól megszenvedtél a picilánnyal, de nagyon ügyes voltál! :D És Sophia gyönyörűűű!!

Megnéztem mien babát. Olyan szépek. Tényleg. :D :D :D

Muskétások szülllyeteeeek!!! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


ja azt akartam még írni, hogy az összes gyerekemet 1 hetesen vittük ki. Vivit hóviharban februárban, Larát nyáron a melegben, Bencust meg hideg szélben. Élvezték. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Hello lányok,

megjöttem az inkognitós autózásból, tök jó volt 8) Egy virágboltos néni hülye kérdéseit ugyan nem úsztam meg és a fél kilót nyomó koszorút is "elcipelte" nekem az autóig, hiába próbáltam a kezéből kitépni :roll:

Anyukámat is felhívtam, hogy megelőzzem a hívását, de ezzel csak azt értem el, hogy majdnem szívinfarktust kapott, amikor megszólalt a telefon, azt hitte, hogy action van :lol:

Anyabébi - neked is jó volt az inkognitózás 8) Shrek újság? Mik vannak...

Screen - Teo milyen édi komoly nagyfiú!

Őzike - köszi a szurkolást a hátvédek nevében is :wink:

Vcsibe- köszi a tanácsot öltöztetés ügyben!

Sztercsi - ja, a higany nem kicsit mérgező...igaz, hogy valószínűleg nem egy vérnyomásmérőben lévő dózisban, de azért elég idióta volt a nő, hogy pont egy kismamára akarja tenni....

Zsrit - a fiúk biztosan azért is szomorúak, mert látják, hogy te is szomorú vagy :( Nem próbáltad még őket bevonni a "munkába"? Tudom, hogy még kicsik és Zoé körül még nem tudnak úgy segíteni, de én emlékszem, hogy amikor az öcsém született, én 8 éves voltam. Addig én voltam a kicsi, aztán közbejött egy "betolakodó". Anyukám pedig úgy próbálta oldani a feszültséget, hogy a nővéremre és rám bízott egy csomó apró feladatot. Volt, hogy direkt a fürdőben felejtett valamit, hogy behozhassuk neki, amikor ő szoptatott vagy csak egyszerűen ott álltunk felette, amikor tisztába rakta a babát...

Nem tudom, hogy van-e valamelyikőtöknek tapasztalata, egy nemrég szült ismerősünk ajánlotta a kókuszpólyát. Azt mondta, hogy a pólyában szoptatja a babát, így könnyebb tartani is, majd amikor a baba bealszik szopi közben, akkor könnyebb így letenni a kiságyába, mert nem érzi meg annyira a mozgás, hogy felébredjen rá. Még én sem vettem, de kértem ajándékba :roll:

Eszti - sikeresen megbőgettél megint :cry: :cry: :cry:
Nem semmi csaj vagy, hogy ezt végigcsináltad. Büszkék vagyunk rád :wink: :wink: :wink:

Kép
kkia
 
 


Várandós naptár, 40. hét:

"Ismeritek már a mondást? Repülő fent, gyerek bent még nem maradt! Lehet, hogy erre ugyan még várnod kell egy-két hetet, de légy türelmes, lazíts és nyugi. Élvezd ki az utolsó napokat, aludj nagyokat, sétálj, menj moziba, találkozz a barátaiddal, később hónapokig nem lesz részed ilyesmiben." :evil: :evil: :evil:

Na, aki ezt a bölcsességet írta, az nem volt még terhes tutira...aludni nem tudok, sétálni se nagyon, a dolby surround moziban ülni két órát marhára vágyom, nem kevésbé a barátaimra és a kérdéseikre...

Kép
kkia
 
 


Eszti, nagyon szép és megható a szüléstörténeted. Az utolsó bekezdeés különösen tetszik. Örülök, hogy a sok fájdalommal együtt jól élted meg.

Sztercsi, természetesen bírtad volna, sőt bírni is fogod, ha úgy adódik!

Zsrit, Zoé nem alvásával kapcsolatban nem tudok segíteni, nincsenek tapasztalataim. Benedek az első pár napban töltötte ébren az éjszakák nagy részét, szerencsére már majdnem teljesen jó a helyzet.
A fiúk szomorúságával kapcsolatban viszont vannak tapasztalataim. A Nyolcévesem jól érzi magát kutya baja, örül az újabb testvérkének (lehet hogy már rutinos :wink: ), az Ötévesemen látom ugyanazt, mint Te a fiaidon, hogy szomorú. Bár én úgy fogalmaztam magamban, hogy féltékeny, de hősiesen próbálja visszagyűrni magába ezt az érzést. Próbálok kicsit többet foglalkozni Vele (bár Zoé mellett biztos nem könnyű, Benedek szerencsére sokat alszik napközben), bevonni a kicsi körüli tennivalókba, engedem neki, hogy az ölébe vegye, simogassa, puszilgassa, ha szeretné. Mostanra talán már javult egy kicsit a helyzet. Próbálom tartani azt a napirendet a nagyoknak, ami a kicsi születése előtt volt (nem mindig megy).

Szülés előtt állókra sokat gondolok!

Csilla, drukkolok!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Kkia a pólya szerintem nagyon jó dolog Én is használom.Mondjon ki mit akar nem érdekel.Lehet,hogy valakinek ez maradi dolog de szerintem sokkal jobb így tartani szoptatni,és az Én Martinkámnak is kényelmes úgy vettem észre,és persze szép is.Nekem mindig is az álmom volt,hogy egyszer pólyásbabám legyen.Most lett is mivel az idő is alkalmas erre.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Hűha jányok, Ti aztán szépen termeltetek! :D :D :D

Velünk minden okés, terhelésre szép kis fájásaim lettek állítólag (én nem éreztem őket). :shock: :shock: :shock: Úgyhogy ha addig semmi változás, akkor szombaton reggel megindítják. :( Bocsi, hogy csak most írok, de hazaértem, ledőltem, és elaludtam. Most keltem fel. :D :D

Na, visszaolvasok. :D :D :D
bobóbaba
 
 


Kkia!
Kitartás!!! Tudom milyen érzés... De majd ha a kzedben foghatod mindent elfelejtesz.
pocok001
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: