Új privát üzeneted érkezett!

na hirtelen megszerveztem.ma 17:15re megyek dokihoz.

Kép
monyo83
 
 


Szuper,akkor majd varunk a fejlemenyekkel.En most kivagyok turva a gep elol,de neha kirinyalom.Legalabb az hogy lathatod Nocit,hoz egy kis napsutest a mai borus napba.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

Noemivel minden okes,hoztam kepet de nagyon gaz minosegu.

Kép
nóci arca

Kép
nóci teste,fekszik ,a vilagito csont a laba.


Kép
24hetes pocifoto

a doki szerint fejjel lefele van.1honap mulva kell mennem megint Uh ra,de kozben meg kell ejtenem egy vervetelt,olyat mint amit a terheseg elejen kellet szoval az az egyszeru verkep.
ha megyek a beutalloert akkor irja ki a kiskonyvet azt mondta,semmi mas teendo nincs.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára monyo83 2010.07.27 07:42-kor.

Kép
monyo83
 
 

 
 

Monyó édi a pocakod és már jó nagy! :lol:
Méretes pocid lesz a végére! :wink: Terheléses cukorra mikor mész?Babóka mekkora?Örülök,hogy minden okés a kiscsajjal! :D
Váooo,már a 25.-dik hétben vagy!Gratula!Még kb.15hét és finish! :D

Az én babaócám is sokat mozog mostmár,kívűröl is lehet látni! :D
Férjem még nem érezte! 8) Nekem ma és holnap lesznek meg az eredmények és azokkal kell menni a dokinénihez!Most pár napig nem kellett mennem,végre!

Kép
Kép
szintus
 
 


Monyó én Fruzsira benkicát és kisnadrágot adtam,de ugye akkor május volt!(vagyis már junius,35fokkal)
A TERPESZPELUST kb.8hetes koráig adtam rá,azután voltunk a gyerekkorházban csípő uhu-.n és mindent okés találtak azután már nem kínoztam vele szegény gyereket abban a hőségben!
Azt tudjátok ugyi,hogy kb.10naposan vesznek vért a pici sarkábol kétféle betegséget szűrnek ki!Nekünk minden okés volt! :)
A csipőuhut-t rögtön felkell jegyezteteni a korházban,ha oda szeretnétek menni,mert nálunk itt N.S.-be nehéz bejutni a gyerekkorházba!Vagy lehet magánba is az ugy 2000-2500din-be kerül!Nekünk ugy sikerült a korház,hogy Béci unokatesója ott melózik és beiratott minket!
Egyébként milyen pelust szeretnétek használni?
Én kb.8hós koráig használtam pamperset,utánna váltottam Evy baby-re,azzal is megvagyok elégedve és 500-din olcsóbb,mint a pampers a nagy pakk!A kicsinek is azt fogok használni!
Csak a korházba viszek pampersot!

Kriszta te hogy vagy?Ármin baba rugdos úgy rendesen?
Puszi csajok!

IDŐ
:( :( :( :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!monyo szep poci :D .Je,csak lesz a vegen kiskonyv!?Armin neha nagyon eleven,legfokepp ejszaka.Ma hajnalban ebreztett 5korul,es 6korul birtam elaludni.Nekem az egyik baratnom egy nemet pelust ajanlott,arban kb ott van a pampersnel,de mennyisegre tobb van benne.A dereka jo gumirozott(de nem szoritja a babat),azt mondta meg se pisi,se kaki nem jott ki belole.Ugyan abban a markaban ajanlott meg popsitorlot,olcso,es jo.Csak a DM-ben lehet venni.Doki kukaskodott,vagy mondott esetleg valami erdekeset?Nekunk se kiveheto az uhu kep,ahogy nagyobb a baba,egyre elmosodottabb

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

szintus nem emlitette a doki a cukros vervetelt :roll: nem tudom azt mikor akarja.
A baba sulya?hat ez erdekes mert 3adat szerepel egyszer 700valamenyi egyszer 400valamennyi(lusta vagyok kimenni a pairert)
erre a dokim rairta a papiromra hogy 500gram,lehet atlagot vont vagy micsoda.
pelus kerdes,nekem a sogornom azt mondta a korhazba pemporszot vigyek de a legkisebb csomagot mert o ugy jart hogy nagy csomagot vitt es a noverkek elkunyeraltak tole azoknak a babaknak akiknek nem vitt be az anyjuk.igy o bevitte a legnagyobb csomagot es alig maradt neki.
Itthonra meg nem tudom milyen pelus lessz,nalam nem szamit hogy markas legyen,jo lessz valami no name is.

szintus akkor 10naposan vissza kell vinni a korhazba?szegenykem,mi a francert nem tudjak azt szules utan megcsinalni,franko lessz februarban a legnagyobb hidegben huzni a gyereket.

krisztina na ja,a vegere csak lessz kiskonyvunk,de hogy mi a fenenek azt nem tudom,de szerintem privatul is fog bele valamit irni.mert most is kerte hopgy hol van mondom neki nincs,akkor majd masszak be a korhazba es ir egyet.
Az Uh fajt,egesz lent a szemeremdomb folott nyomkodta az Uh fejet es az valamiert fajt,ott volt Noci feje es azt merte.
aztan ratertunk a pupakomra,az meg kellemetlen de errol mar beszelgettunk.
magatol mondta a dolgokat,merte a fejet es mondta hogy okes meg ugy nez ki minden rendben,megkerdeztem kb hany centi most azt mondta 30korul,mutattam a hasamon hogy mettol meddig tart azt mondta igen annyi,szamomra ez hihetetlen hogy fer el.
megkerdezte hogy mondta e hogy kislany,mondom igen 90%ra azt mondja ez mar 100% es meg is mutatta amibol en semmit nem lattam :roll:
mondjuk azt nem ertem hogy mi van akkor ha nem akartam volna tudni a nemet,ugy latszik ez a doki nincs erre tekintettel mert rogton mondja a frankot.
elottem volt bent egy csaj,majd kis ido utan behivta a faszit is.foggalmama sincs mirol volt szo,de apu mellet parkoltak es azt mondja eleg fagyos volt koztuk a hangulat,pedig a csaj akkor meg vidam volt mikor beszolitotta a ferjet.
na ennyi jp sokat dumalok mostmar.

Dixus???nem er megint eltunni.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Voltam boltban,és hazafelé jövet szivem szerint a fejem is beletettem volna a szatyorba.Hogy álltok cuccokkal?Nekem egyre kevesebb van ami rámjön.Felső még akad,de naci,na meg kabát!Most boltba ide-oda egy nagyon vastag kötött cipzáros pulcsit húzok+rá susis mellény.De ünneplő,amit dokihoz,városba,akárhova már nincs.Van egy ősrégi kantáros farmerem.Jó vastag farmer anyagból,az mindig jó nagy volt rám,szinte foroghattam benne,de szerettem télen hordani,takarta a derekam.Tegnap reggel eszembe jutott,na szuper nagy volt eddig rám,most tuti jó lesz.Ne tudjátok meg ugy rámszorult,hogy majdnem megkellet várnom a Lacit,hogy hazaérjen a boltból,és lerángassa rólam.Szegény Ármin is alig találta utánna a helyét,bolond anyja elszámolta magát.Nekem is kellemetlen volt Monyó amikor lent uhuzott egész,szinte fájt,de hát ott volt a buksija.Amikor nagyon fesziget lent,szoktam neki mondani,hogy igen fiam ott a kijárat,de azt még nem használjuk.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


nekem is a nacival van agond,a felsok ram jonnek.

anyu sokmindenkit megkerdezett es a tobbseg nem vett kismama gatyot hanem trenerkaban vitte vegig a terheseget,a mai trenernacik pont jok mert altalaban a dereknal gumicsikos es az meg jol nyulik.
mi valszeg a hetvegen megyunk be mert muszaly vennem.
Amikor a korhazba mentem ott volt egy nagyon terhes csaj es azon is trenernaci volt patikaval,szoval dokihoz is siman el lehet menni ebben a szerkoban.
Kabat,na az erdekes lessz,eddig meg jo ram a tavaji kabatom de hogy mi lessz ha kinovom?majd elokaparom a szovetkabatom es megnezem az mekkora mert az akkor lett veve mikor meg eleg balna voltam,hatha az jo lessz,mondjuk rohadt jol nezne ki szovetkabat trenernacival de nem szivesen vennek most erre a kicsi idore kabatot.

Kép
monyo83
 
 


Persze ki ne szeretne csinos kismami lenni,de ahhoz egy vagon pénz kellene.Nekem is inkább valami ünneplős trénernaci kellene,mert a többi agyonhordott.A másik fontos szempont pedig ugye a kényelem,és egy jó trénernaci az!Megyek van még varrni valóm,utánna meg rámolok.Tegnap is még itthon volt a Laci szörnyű mit összeszemetel+a fűtés.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


nekem ami szamit hogy ne fazzak,eddig is mindig rohadt fagyos voltam de most...meg akarok fagyni.
a fank megvan de nincs osszevagva en meg parazok hogy mikor lessz mar berakva a helyere,de a aprom szerint meglessz az is,hat remelem.

le kell mennem a postara,rohadtul nincs kedvem de muzsaly befizetni az aramot.

Kép
monyo83
 
 


[quote="krisztina29"]S írta:krisztina29ziasztok!Voltam boltban,és hazafelé jövet szivem szerint a fejem is beletettem volna a szatyorba.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szintus
 
 


Hello lányok megjöttem! :D
Minen eredményem negatív,se hlamidia,se baktérium,se baci a vizeletben szóval tiszta vagyok!De hogy mitől 32 a crp azt az Isten tudja :roll: csakis ő egyenlőre!

Igen,Monyó visszakell vinni a babákat,hogy megszurizzák a pici sarkát!Ott nem kell várni se perc alatt megvagy!
Nekem a Fruzsival mindenképpen bekelett mennem a korházba,mivel ő fél intenziven feküdt a születése után,magzatvizet nyelt!Ami akkor már zöld volt,belekakilt!
Csak a szülészeten lévő dokinénik privátul invitáltak saját magukhoz,még szerencse,hogy volt velem a szobába egy nőce,aki szintén így járt és mondta,hogy csak a pénzt húzták tőle,ne hadjam,hogy engem, is behúzzonak!Igaza volt,semmi problém nem volt a babóccal,elvittem a gyerekklinikára,megvizsgálták és mondták,hogy egészséges,mint a makk! :D Csak ugye az orvosok is képesek pénzért mindent! :? :(

Trénernaci----én már 2007 óta azt hordok
:lol: Vannak olyan szépek,egyszerűk,nem is annyira sportosak! 8) A felsőim nekem is ok,van 7-8 darab ami jó rám,elég is!
DE azért vigyázgatom a nagylánykori cuccaimat is,ugyanis ha a ketteske már nem szopizik,akkor belekezdek a fogyózásba és 60kg az álomsuly!Mivel bak vagyok a horoszkópba be is tartom azt :wink: :lol:

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

szintus szuper hogy minden rendben.lehet hogy elmertek azt a Crp erteket.
hat ha be kell vinni majd akkor beviszuk,mas megoldas nincs,majd tuleszunk ezen is.

eddig ugy nez ki ma megyek a picra,kedvem egyaltalan nincs de szerintem jovbo heten se lessz jobb ido,es addig huzom halsztom a dolgot hogy tenyleg nem lessz mit felhuznom.

tegnap megerkezett a hordozo es a pelenkazolap,szuper mindketto.
A hordozot be lehet kotni a kocsiba meg hintaztatni is lehet vele,tegnap kiprobaltam tenyleg hintazik a laminaton.

a amasik hogy eldugult a kemenyunk egy resze,tegnap apival kipucoltuk netudjatok meg ,annyi kormot kiszedtunk hogy csak na de legelabb mostmar lehet tuzelni,meg jo hogy maradt tavalyrol tuzelo.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Juj Monyó,elhiszem,hogy nincs kedved menni,de ha muszáj!Nekem tegnap irt emilt a sógornőm,hogy megtalálta a terhesfarmerját,meg valami téli kabátot,amit ő is hordott,majd a napokba beadja.Most már csak azt remélem,hogy a hossza is jó a nadrágnak.Olyan jó amikor sorra érkeznek a babaholmik,imádom elnézegetni őket.A multkor abban a csomagban amit egy barátnőmtöl kaptam(nekik is fiuk van)volt egy sötétkék adidas patika,ujszülöttnek.Órákig nézegettem.Monyó majd várom a piaci árjelentést!!Szintus örülök,hogy jók lettek az eredmények,most remélem egy ideig békénhagynak.Nekem is majd valamikor szülés után amikor persze már lehet,elkell majd kezdeni fogyizni.Kicsit drága lenne lecserélni egy egész ruhatárat.Van egy ötletem,fogyizhatnánk majd együtt,majd tartjuk egymásban a lelket :D

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Kép Kép Kép

Művészkedtem :D

Kép
Kép
szintus
 
 


sziasztok.

szintus ez a karacsonyi ez halali,nagyon hangulatos.
hogy vagy?mikor megy legkozelebb dokihoz?

krisztina es te hogy vagy?
hat szetneztunk a piacon.terhesnadragok 1200-1400din,szepek.
Rugdalozok 300-600 ezek rohadt dragak.az a kistaska kocsira amiben a gyerek motyojat tudod vinni 700din.
ami tetszett es meg is fogjuk venni csak keptelen voltam donteni az a racsvedo.1500-2000din.ezekhez van komplett agynemu is ugyanolyan szinben.anyuval beszeltuk hogy az megeri mert az agynemu is ottvan 700-800din korul.
Mi kettot neztunk ki egy sima macis mintasat az volt 1500din es egy micimackosat ami 1800din,mar itthon lehetne ha a hulye fejemmel el tudtam volna donteni hogy melyiket akarom.
vettem trenernacit 300-400dinarert ez olcsobb volt mint amire szamitottam.
anyosektol elhoztuk a babakocsit es az autosulest(igaz erre 1,5evig nem lessz szukseg de anyoseknal nem fert el)
a babakocsit alig tudtuk osszecsukni tok vicces volt 6an probalkoztunk,a ket tata fordigatta ide oda vegul a paromnak sikerult oszecsukni hogy beferjen a kocsiba.Itthon mar en is rajottem hogy kell,igaz az ujjam becsipte de annyi baj legyen.
szoval ezek a tortenesek,jo sokat irtam,tessek kovetni.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!Jól vagyok köszi,de vannak dolgok amik néha kellemetlenek.A legújabb begyüjtéseim a gyomorsav,este le kell tennem a karikagyűrűt,mert megpüffednek az újjaim.A lábaim nem püffednek,hála az égnek,csak az újjaim.Az előbb beszéltem meg a 4d-t,5-re megyünk.Felvilágositott a nő,hogy ez nem orvosi vizsgálat,csak babamozi,és igy is akarom e.De ha jól emlékszek monyó te mondtad,hogy azért tudja az ember a dolgát,nem csak össze-vissza fényképez.Árak,mit mondjak,semmi se lenne sok,ha az embereknek lenne pénze.Rám még nagy a terhes nadrág amit a sógornőm hozott.Macisok közül én se tudnék dönteni

Kép

Kép
krisztina29
 
 


krisztina azert mondjak hogy babamozi mert az benne a lenyeg hogy latod a babadat mozogni meg ilyenek,mert sokan azert mennenek hogy megnezek egeszseges-e a baba es arra nem valo mert ahhoz szakember kell hogy megnezze egy gentikus akinek papirja van rola.
Konkretan azt mondta az ember hogy ez a 4d nem helyetesiti a genteikai ultrahangot.
huuu akkor meg par ora es lathatjatok Ármint,szupi majd hozza kepet meg beszamolot.

Kép
monyo83
 
 


Laci izgatottab,mint én.Ő már reggel akart menni.Mivel a doki azt mondta egészséges,igy persze nyugodtabban választom ezt,az ára pedig a másik döntő szempont.Ne tudjátok ma reggel 8-tól egymásnak adják az emberek nálunk a kilincset.Néha hetekig senki.Az a rácsvédő+ágynemű ott a magyarcuccos résznél van az elején?Ivonás cuccok ha jól tudom,régebben mindig sóvárogva néztem oda.Ott vannak azt hiszem pólyák,kispaplanok..persze ha arra gondolok ahol nézhetéttek.Mert az ugy kompletban még nem volt sok.Szintus lányotok mennyire hasonlit apukájára!Cuki képek :D

Kép

Kép
krisztina29
 
 


tobb helyen van,ott is van ahol mondod ket sorban is,meg a legujabb halaban is van meg a 2esben is.szoval egy 4-5helyen vannak babas holmik.
engem a rugik akasztottak ki,sokallom erte a penzt,es pont abbol nekunk nincs eleg,de majd megoldjuk.

nadragot varrok,fuuuuj a fekete trenernacim kesz most a keket szegem be,ez meg valami nyulos szar anyag,pordul befele a szele alig tudok vele mit kezdeni.nekem mindig el kell vagnom a nacik aljat mert hosszu,de a keknek irto hosszu volt a parom meg is kerdezte hogy zsirafokra szabjak ezeket a nadragokat mert letezhetetlen hogy ekkora combu nok elnek a foldon.

krisztina bizti elvezni fogja a Laci a mozizast,vegulis o most latja eloszor eloben a kisfiat. :wink:

Kép
monyo83
 
 


Ja,némelyik szabásminta irtó idétlen.egyszer ha városban jársz vegyél közbélést(centelin,flizelin),amelyik olyan papirszerű,a textiles kemény.Vágsz belőle egy vékony csikot,és a nadrág aljára ragasztod,és felvarrod.A nyúlós anyagok varrásánál,én alkalmazom,anyum alacsony,és neki ez állandó problémája.De érdekes turiban talál széltében,és hosszában is megfelelő nacikat.Ugylátszik csak nálunk varrnak ilyen bendzsákat.2-3 rugi már egy vagyon.Mi azon filózunk,hogy a köv.hónapban megvesszük a cumit,üveget,hőmérőz,meg hasonló dolgokat.Attól félek,hogy később a hidegben nem lesz majd ihletem a városban mászkálni,és ezeket a dolgokat én akarom megvenni.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


asszem tudom mirol beszelsz,olyan vekony feher papairszeru valami,olyan van a kosztumom gallerjaban.

en meg vacilalok a kis dolgokat illetoen,neztem a piacon is meg a neten is,a neten olcsobb :roll: es eleg sok kozul tudok valasztani.
a cumibol van kismilio fajta,meg csalik ,orszivo meg ilyenek.

egy cumink mar van,asszem veszek megegy kicsit es az eleg is lessz,

en inkabb a patikai dolgokat akarom megvenni,vegulis egy het mulva mar a 7ik honapban leszek,nincs igazan mire varni,csak jo volna konkretan megtudni hogy mi az ami kell,legkozelebb megkerdezem a dokitol hogy kapunk e valami listat.ahany korhaz annyi szokas,vegigolvasgattam a szerb forumokat es kb tudom mi az ami tuti kell de azert jo volna tudni hogy a mi kis lepukkadt korhazunkba mit kell vinni.

Kép
monyo83
 
 


Krisztina jó mozizást du.-ra! :D
Cumisüveget aventot használok,a pumpám is az!
Azzal kaptam 2 üveget és azóta azokat praktizálom!
Meg is veszem hamarosan a kicsinek is az üveget,mert a Nuk mindég olcsóbb szokott lenni,mint az Avent,de most legalább 150-din el drágább a Nuk a Bebeba(ott kb.olyan árak vannak,mint nálatok a piacon)Cumikat(csalóka)is aventosat!

Monyó hol nézegetted te a szerbiai neten a babás cuccokat?
Mert én is szeretnék ezt-azt de ha lehet olcsóbban megvenni pl.alíg használtan,akkor miért ne!

Holnap megyek dokihoz(szülészet,NS)reggel 8-ra,majd irok h milyen volt!
Addig is puszi nektek!

Kép
Kép
szintus
 
 


ezen az oldalon neztem a cumikat,csalikat,orszivot.

http://www.net-yu.com/public/shop/produ ... php?cat=40

Kép
monyo83
 
 


sziasztok!Hát nagy élmény volt mind a kettőnknek.Apa először azt mondta,hogy ez a srekk,de utánna már jó felvételek is készültek.Méretei okésak,korának megfelelő.Pörgött egész végig,mondta is az ember,hogy jó eleven,és hogy ilyen lesz később is.Ha az arcát akarta megnézni odatette a kezét,ha a nemét nézte volna akkor abban percben a fenekét takarta el a kezecskéivel,na ha lent a keze vissza az arcára,erre már vissza is huzta az arcához.Volt kergetőzés.Kezei szinte állandóan ökölben,néha még boxolt is a levegőben.Laci el is nevezte bunyós pityunak.Később azért megmutatta azt is,hogy ő mitöl fiú.Majd keresek szép képeket,és teszek fel belőlük.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


Kriszta örülök,hogy minden rendben!!! :D :D :D :D
Képeket várjuk!

Kép
Kép
szintus
 
 


Probaltam de tul nagyok,ugyanaz a problema mint a kepeknel

Kép

Kép
krisztina29
 
 


sziasztok.

krisztina orulok hogy minden okes,hany grammos?meddig voltatok bent?hany kepet kaptatok?
kuld at emilre megprobalom feltenni.

Kép
monyo83
 
 


Jó reggelt!Kb 1órát voltunk bent,mivel mindig elszökdösött.Egy rakás kép készült,nem is számoltuk még mennyi,meg kb 5mozgó kép.Egyszer majdnem sirva fakadtam,belülről ölelgetett a pici kis kezeivel.Azt mondta az ember,hogy nagyon eleven,mozgékony baba,ami jó,mert kint is olyen lesz.Meggyőződtünk arról is hogy kukis.jó lenne később is elmenni,de ez még a jövő titka...43deka,a kezei tiszta hurkásak.Elküldöm a képeket,meg van egy pocis kép tegnap készült.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


okes varom a kepeket.

Kép
monyo83
 
 


neked nem volt fura ez az Uh?marmint nekem fura volt hogy nem a dokink Uh zik.azt mar ugy megszoktam.

Kép
monyo83
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

tok jok a kepek,igazan szep Armin baba.

Kép
monyo83
 
 


Kép

krisztina pocakfoto.


azta hogy te milyen jol nezel ki,en most ugy nezek ki mint egy balna,Noemi felkoltozott es bazi nagy lett a hasam.

Kép
monyo83
 
 


Most furamód,inkább hegyesen nől a hasam.Most nem érzem,hogy rakodna csipőre,meg combra,inkább nyullik előre.Nekem is nagyon furi érzés volt,és amikor telenyomta a köldököm zselével,és ott csuszatolt,szivem szerint elszaladtam volna.Minden nagyon furcsa volt,mivel évek óta egy helyre járok,és most csak pislogtam.A súlyára nem jól emlékeztem pontosan 452g,meg is lepődtem,hogy ekkora.Anyám azt mondta akkora a kis hasa,mint az afrikai éhezőknek :D .Dehogy vagy bálna,mindenki más testalkat,máshova hizik,a babák se egyformák.Ti eddig hány plusz kilónál tartatok?Én kb 57kg-vel estem teherbe,és most 64 vagyok.Most egy pár hete érzem,hogy szaladnak fel a kilók.Jaj,volt ott egy aranyos kisfiú,ezt el kell mesélnem.Tudva levő,hogy a gyerekek mindig rosszkor szólják el magukat.Tömve volt a váró,anyukájával jöttek,kb ovis korosztály lehet,felmentek az emeletre,nem voltak sokáig,pár perc után mentek is.Már az ajtónál voltak amikor anyukának eszébe jutott,hogy a bicikliülés takarót fenn hagyták,mondta a kisfiúnak,hogy várja meg,mindjárt jön.Már anya fenn lehetett a lépcső tetejénél amikor a kisfiú utánna szólt,hogy anya,hát majdnem itt felejtettük a seggem polcát(persze jó hangosan).Aranyos volt.Köszi monyó,hogy feltetted a képeket.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


nekem par napja olyan mintha Noci felkoltozott volna a bordaimhoz,egeszen a meltarto vonalanal kezdodik a hasam es ha eszem akkor o rugdos,kicsit kellemetlen de azt meg nem lehet hogy ne egyek.sasa szerint ahogy telitodik a gyomor ugy szukul a hely es azert fickandozik.olyan mintha benyeltem volna egy lufit,mult heten meg nem volt ilyen. :roll:
mult heten mertem magam akkor tartottam plusz 6-7kg amnal,ami nem tudom menyire jo vagy rossz ez van,kb 20kg amra szamitok a vegeig,anyu is enyit szedett fel.
amikor mi voltunk akkor is volt egy kisfiu es azt anyja mondta neki hogy most elmegyunk a gyogyszertarba mire a kisfiu tok unottan -jaj csak oda neeee...
jot nevettunk rajta vajon mi baja lehetett a gyogyszertarral
:lol:
szep sulya van Arminnak,te eltudod kepzelni hogy hol fer el benned?nekem meg mindig hihetetlen hogy egy 30cm es eloleny van bennem.

Kép
monyo83
 
 


Valóban hihetetlen,és ettől még lesznek nagyobbak is.A terhes könyvben olvastam,hogy a szervezetünk,belső szerveink reagálnak a helyszűkére,és ferehúzódnak.Még a szivünk is megdől oldalra,de akkor is hihetetlen.Plussz ott a méhlepény,ami nem kicsi,köldökzsinór.De a természet csak megoldja.Mikor is kell neked menni a vérvételre?Vizelet mintát is kell leadni?Az lehet,hogy feljebb költözött,lassan belakják a helyüket.Én olyan 13kg körül szeretnék felszedni,de ki tudja előre,hogy majd kordában tudom e tartani magam.Hallotad,hogy a Szalai Csilla megszült.Abból a törékeny,nyavalygós lányból se néztem volna ki,hogy valaha gyereket szül.Ha varrodában megszurta a gombostű,mindenkinek el kellet ájulni,és még mésnap is arról mesélt.Nekem vasárnap is végig kellet hallgatnom egy litániát miért lehet csak zentán szülni.(gondolom sejted kitöl).Kb ezredszer végighallgattam a szülési történetet.Amikor már nyomatékosan mondtam,hogy én szabadkán fogok szülni,tudom milyen állapotok vannak,de ez a döntésem,akkor a férje gúnyosan azt mondta,hogy akkor váljék egészségedre.Anyád-mondtam volna szivesen.Már salyát döntése se lehet az embernek.Én tudom,hogy a műtétnél ugy megnyugtatott,az hogy az én orvosom műt,akit ismerek,és tudom,hogy jó szakember,és rábiztam magam.Azt hiszem a bizalmam kifizetődött.egszóval nagyon felhúztak,azzal jöttek,hogy mivel gyorsan kivágnak a kórházból,és majd itthon besárgul a gyerek,és vissza kell majd vinnünk,ha ugy is lesz ez az én,a mi életünk,miért kell,mint egy varjú ijesztgetni az embert.Na utánna a csaj rátért a bölcsőhalálra,ez a mási téma amit egy terhes,vagy kisbabás nő szivesen hallgat.Szóval kivoltam akadva,de vigyorogtam,mint állat

Kép

Kép
krisztina29
 
 


ne foglakozz veluk,tudod milyenek.
nekem is mondott bantot de csak azt mondtam hogy, szoszerint idezek
fingod nincs hogy mirol beszelsz ...es ezzel lezartam a temat.

en erosen gondolkoztam zentan,de ami miatt nem szulok ott az az hogy kesobiekben minden papirert oda kell menni.
egyebkent Zentan beengedik az apukat is,amit mindig szerettem volna de valamit valamiert marad szabadka.majd csak kibirom valahogy azt a par napot,csak mar tullenek rajta.

tudom hogy megszult a Norbi felesege,en egyaltalan nem ismerem a csajt,eletemben egyszer lattam.Milyuk lett nem tudod?

nem tudom ismered e a Doboekat,nekik fiuk lett Szilard szegeny csajt inditottak,de nem tudom vegul hogy zajlott a dolog.

hat holnap kellene mennem a kiskonyvert meg a beutalloert a korhazba de most hivott apu hogy holnap jon a favago fat vagni,meglatjuk hogy tudom osszeegyeztetni a dolgokat mert valakinek azert csak itthon kellene lenni ha jon az ember.

vizeletmintat is kell leadni biztos,asszem ezt egyutt nezik,mindenesetre en itthonrol viszem,mosakodas utan kozepsugarasat mert nem akarom hogy ramhozzak a fraszt valami bacival.

Kép
monyo83
 
 


Kriszta milyen ismerősök ezek? :shock:
Zentán tovább bent vannak a kismamaák,mint a szabadkai korházban?
Ott(azaz Szabadkán) baby-friendly a korház?
Nem kell mindég vigyorogni! :roll: :lol:

Szépek a képek!Aranyos baba!
Te is nagyon csinike vagy!Kicsit hasonlitasz a férjem onokatesójára :D

Monyó az én pocim is nagyot nőtt!A babóka továbbra is fiatalabb kb.1héttel!Biztos késöbb fogant! :D
Ma voltam uhu-n,mindent rendben találtak,minden töké!A neme továbbra is rejtély maradt!De most eldöntöttem(pont ma),hogy én többet nem is kérdezem!Majd megtudom a csaszi után!
Rucikat ugyis semlegeseket veszek(kapok),azután meg majd tudok neki vásárolni,ha fiúcska,ha lány lesz!
Ez érdekes lesz megtudni ott,a "szülőasztalon" :D 8)

Kép
Kép
szintus
 
 


Első falon tapad a méhem és a babókám jelenleg csücsül!
600gr körüli!

Kép
Kép
szintus
 
 


szintus akkor te most milyen idos terhes vagy?annyi mint a vonalzon vagy minusz egy het?
a lenyeg hogy minden rendben de azert nekem fura hogy nem tudjak megallapitani hogy mi a neme,nem latszik rendesen?

akkor neked a hugyholyagod rugdossa?nekem meg pont forditva van lent van a fejecskeje,de gondolom majd fordul meg ide meg oda csak a vegere is igy forduljon be es akkor nem lesz nagy baj.

Kép
monyo83
 
 


Szintus a legtöbb rokonom Becsén van,anyukám becsei,de kitudja!?Örülök,hogy minden okés,és ha igy titkolózik,hát legyen,a végén majd kiderül.Zentán állitólag tovább benn vannak a kismamák,de meddig,bocsi nem figyeltem :roll: .Ott végig a mamák mellett vannak,itt ha jól tudom,hozzák-viszik őket.Báris amikor benn voltam a kórházban,láttam azt a sok kis bebugyolált szármát,ahogy betolták,és kitolták őket.majd kiderül változott e valami.Monyó ha érdekel a hétvégén megkérem a Matildkát,hogy irja le a listát amit vinni kell a kórházba,már mint azokat a dolgokat,és mennyiségeket amik valóban szükségesek.vizeletet tuti jobb itthonról vinni,már ha egyetlen szempontunk az is,hogy ott milyen wc-k vannak.Folyó csapvizre se nagyon emlékszek,valamit tudom,hogy hiányoltam.Addig remélem én is eljutok gyógyszertár közelébe,hogy vegyek kis üvegcsét.Olyan rossz,hogy nincs már nyitva itt a gyógyszertár.Dobóékat ismerem,Lacinak volt osztálytársa.Csilláék is fiút vártak,gondolom az is lett.Engem ebben az egész korházas mizériában csak az idegesitett,hogy nem szeretem a tukmálást,én szeretem ha valaki tanácsot ad,és ha én tudok valakinek tanáccsal szolgálni,hát szivesen,de az erőltetést,azt utálom.Akkor szinte éppen azért is a másik irányba megyek.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


a tukmalast en sem szeretem dehat ez van valaki ilyen.vegighallgatom es ugyis azt csinalom amit jonak erzek.

Irasd le vele a listat persze,jol jon az meg.
en elokapartam a taskamat mert ki kell mosni,nem igazan hasznaljuk mert nem utazunk sehova :lol:
haloingem,kontos papucs megvan meg strandpapucsot kell vennem meg a kisebb higienes dolgokat.azert meg nem akarnek december elott bepakolni,de sosem tudja az ember,lehet a fontosabb cucot berakom,amolyan korhazi veszcsomag mert attol meg siman barmikor bekerulhetek ha nem is szulok ,de a parom tutira nem tudna osszecucolni mi az ami kell.

Kép
monyo83
 
 


Az biztos,hogy a pasik furán reagálnak a vészhelyzetekben.Nekem először táskát kell szereznem,hálóingem nincs,köntös van,műtétröl maradt cikk-cakk vata 4csom,hála az égnek nem volt rá szükség.De könnyebb lenne ugy készitgetni lassan,hogy pontosan tudjuk mit kell beszerezni,persze alapvető dolgokat tudom.Ja,jót nevettem tegnap magamban.Szerintem ez a szonográfus köröm fetisiszta.Te is mesélted,hogy babakörömröl mesélt,most nekünk is állandóan a körmét mutogatta,más babák felvételeit is megmutatta,és azokon is,hogy nézzük meg milyen szépen látszik a körme.Na gondoltam ez már bizarr,valami furcsa vonzódása lehet a babakörmökhöz.Nektek mondta,hogy ha nem kérsz képet,mérés,csak simán rákukkantanál a babára azért nem kér pénzt.azt mondta elmenti a képeket,és ha esetleg később kérnél belőlük,azt is lehet.Fütyis képet nem akartam feltenni,mert az olyan izé.Még odafelé mondtam a Lacinak,hogy remélem nem csinál fütyis képet,amikor teliben csak az van rajta,mert az nekem nem jön be,na de lett,csak nem mutogatjuk.előbb emlitett ismerőseink nagy diadallal mutatták a gyerek himbilimbijéröl készült fotót,és nekem az olyan visszatetsző volt.

Kép

Kép
krisztina29
 
 


nekunk nem mondta ezt a lehetoseget,mi valszeg penzhiany miatt nem fogunk visszamenni nekunk a 27hetet emlegette hogy akkor keszulnek igazan szep kepek a babarol.
nekunk nincs puncis kepunk,mondjuk az nem is olyan latvanyos mint a futyi csak ket kicsi csik.
embere valogatja,nekem nincs bajom ha valaki mutogatja a gyereke nemi szervet,mindenki maga erzi.

most nezem beleptel a 6ik honapba,gratula:)hogy mulik az ido :roll:
tegnap gondolkoztam azon hogy bizti hianyozni fog szules utan a pocakom es az hogy majd nem mozog benne senki,bizti fura lessz visszakapni a testem es veeeeegreee hason aludni :) mar nem is emlekszem milyen volt az csak azt tudom hogy imadok hason aludni.

Kép
monyo83
 
 


ja zentan 5 napig vannak bent a babak es a mamak.

Kép
monyo83
 
 


Monyó a vonalzótol fiatalabb kb.1 héttel!
Most végre én is láttam egy kicsit az ekránt,ugyanis úgy nézte,hogy kicsit felém volt fordítva :D
Ez egy nagyon jó szakember az újvidéki szülészeten!
De mindent vagy ötször megismételt!Már nevetnem kellett!
:lol:Persze hozzám nem sokat beszélt,de azért értettem,h minden okés!A nemére rákérdeztem,majd elfelejtette megmondani és többször már nem akartam kérdezni!Akkor maradjon titok!Február elejéig :D

A has---nagyon fura lesz,amikor már nem lesz!Ugye amikor megműtöttek teljesen kiürült a pocakom!Hasam nem volt semmi! :shock: Örültem is neki,h én így lesoványodtam rögtön! :lol: :wink:
De amikor elkezdtem enni,inni akkor újra megnött! :roll: Kb.akkora lett,mint amikor 5hós terhes voltam! 8)
De furi lesz nélküle,az biztos!De ott lesz a kis csomag helyette!
:D :D :D
Ma a korházba hallottam,ahogy sirdogálnak a babák és belegondoltam,hogy nemsokára lesz nekünk is újra ilyen kis csimótánk! :D
Húúú.Annyian dolgoznak ott...csak úgy szaladgáltak fel-alá...

ZENTA---anyukám 2 öcsémet ott szülte,tesóm a lányát!
Én csak jót hallottam a korházról,no de....itt a de---ha valami elkomplikálodik akkor irány N.S.Kössz,inkább nem legyek én ott rögtön helyben!
A csaszit 3-4 nappal elöbbre irják ki,szerintem az jó is!

Koffer---anyukámé(illetve a családé) :lol:
Akinek pont kell!Nekem van 3 hálóingem(kettőt odaadtam anyósnak,de azt már nem kértem vissza)még veszek kettőt!Most láttam a bebába 350din/drb.Sztem nem sok!Alátétek maradtak az anyósomtól egy csomó,nem kell venni!Niva extra hálós betétet kell ide vinni!Kb.10 csomagot!
Kaptam egy csomag pelust(1,2)egy ismerőstöl és 4 pavlo krémet!
Az első hetekre az sem kell!Azután meg majd használom az Evy babyt!Bepakolni kb.a 34.-dik héten fogok!Elöbb nem,babonábol!

Kép
Kép
szintus
 
 


a niva halos betetre ra van irva hogy halos betet vagy az hogy nez ki? :oops:
szoval akkor osz visz olyan 5haloing kell?annyi nekem van,mellig legombolos az jo mert tudok majd benne szoptatni.

pelust azt a legkisebb csomag pemperst kell vinni?mit ir rajta?
bocs ha ilyen tudatlan vagyok de eletemben meg nem vettem ilyet.

babapopsitorlom van egy nagy csomag de nem tudom vigyem be az oszeset vagy vegyek egy kisebb csomagolasut?

szintus nektek van orszivotok?lattam olyan kis csovet aminek van egy balon a vegen az ujszuloteknek valo,nem draga gondoltam veszek egy olyat.szerinted?

Kép
monyo83
 
 


Monyó van orrszívonk,olyan,amilyent szájjal kell szívni!
Az amit úgy kézzel kell(tudod úgy nyomogatni)azt nekünk azt mondta a patikuscsajszi,h nem tisztitja ki rendesen!
Van még porszívós is,de ha szívni kell az orrát(és ugye már más baja nincs)és elmész valahová vele,akkor ott elkéred a porszívót? :lol: :lol: :lol: 8) De kül.az is jó :D

Pampers---egyeset csak a korházba viszek be,itthonra kettes marad!
Kicsi a külömbség köztük,ha a nagyobb a baba,akkor már kettes kell!
Mondjuk Fruzsi 3920gr-mal született,neki az kellett!

A betét neve Niva extra,jó dolog az első pár napban!
Nekem csaszi után elég erős menzijeim voltak és akkor is használtam a libress,always mellett!Ugye hálós és nem húllik szét.

Milyen cumit szeretnél venni?Mellszívó lesz végül?

EGY JÓTANÁCS TŐLEM---LEGYEN OTTHON AZÉRT EGY DOBOZ TÁPSZER IS,mert nekünk nem volt és a férjem szegény este 10-kor ment Ujvidékre tápsz.mert vasárnap volt és Temerinb.egy gyógyszertár sem dolgozott!Aztán láttuk,h van a Megaba,Tempoba,Univerbe is.....

Kép
Kép
szintus
 
 


Popsítörlő---egy kisebb csomagolású niveát vittem be,
az elég volt,de ugye ott közösen használták mindenkiét!
Gond.ez Szabadkán is úgy van,ha 3 óránként viszik a babát szopizni,akkor ők fürdetik,pelusozzák!
Te pedig pihizel! :D
szintus
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?