Új privát üzeneted érkezett!


A képre csak azt írta délelőtt, hogy hiba :roll: nem tudom miért, most újra megpróbálom
Kép
Kép

Ezek a képek ma reggel készültek :) ritkán ilyen vidámak a fiúk korán reggel :D
Benedek már tökélyre fejlesztette a felállás tudományát, el is tudja emgedni a kapszkodóját, és földre huppan - de ez már néha szándékos :wink:
Meg négykézláb igyekszik megtenni egy-egy lépést, de egyelőre hason köt ki és kúszva folytatja. A szándék ott is látszik :wink:
Annyira büszke vagyok rá :roll: :wink: :D

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kép
szia,

- eleged van a sok kérdésből (fiú? kislány? hogy hívják?) :?:
- nem tudod megkülönböztetni az ikreket :?:
- nincs névnapi/szülinapi ajándék ötleted :?:

Tercsi, Fercsi, Kata, Klára, s valahány név a naptárban...

Mind ráirathatod egy body-ra, 2490 Ft-ért bodyval együtt! 8)

comingsoon.baby@gmail.com
eszterlánc12
 
 

 
 

Kriszti: büszke is lehetsz Benedekre!
Nagyon szépek a fiúk :) Olyan kis finom arca van mindegyiknek :) Aj, vidámság nálunk sem nagyon van reggelente :lol: :lol: :lol: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Csöre: köszi :D A háziorvosnál az asszisztens mindig emlegeti Benedeknek, hogy olyan szép arca van, mintha kislánynak készült volna :lol: :lol: :lol: de e téren is büszke vagyok mindháromra :wink:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


[quote="biga.csiga"]A írta:biga.csigahogy fentebb megbeszéltük Mágival: nem! Jelezni kell az oldal müködtetője felé, és szerintem kizárják.

[quote="katuska79"]C írta:katuska79söre! nem teheti meg! azonnal írni kell a vaterának vagy teszvesznek azonnal! Miért nem adott meg minimum árat????


Kriszti: a másik topikban a "nagy vaterások, teszveszesek" is azt mondják, hogy ilyen nincs, és a fentieket javasolják! Komolyan, ne hagyd annyiban a kiscipőt, ha mást nem azért, hogy mással ne csinálhassa meg a csajszi!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


[quote="gabilany79"]
írta:
gabilany79
Kriszti:
mekkora suttyó! Úgy utálom az ilyet, akkor hirdesse meg úgy! A negatív értékelés a minimum és jól leírni benne, milyen szemét, de én simán írnék a teszvesznek, csatolnám mellé a levelet és jól felfüggesztetném. Megérdemelné.


Há' ezt mondtam én is... :lol:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Tudom, Gabi, csak a másik topikban felmerült a kérdés, Krisztitől független, ezért ott is kitárgyaltuk a témát, én meg jöttem megerősíteni, amit írtál :wink:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Éééértem... Köszi... :mrgreen:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Köszi lányok :D Az az igazság, hogy a negatívat már másnap meg is írtam, abban benne foglaltatik, mi történt.
A dühöm azóta elszállt, és lusti vagyok foglalkozni vele. Szerintem azért is parasztság a csajszitól, (nem tudom mennyit várt érte, 1-2-3 E ft-ot??) mert a becsületéről van szó. Ha kezdő is, akkor is le kellett volna nyelnie a békát, hogy nem jött be a számított összeg, és legközelebb átgondoltabban felraknia az eladandó holmit :roll:

Na, inkább megint dicsekszek: MÁSZUNK!!!!!!!!!! Ahhoz képest, hogy félévesen még nem is fordult, 3 hónap alatt sikerült mindent behozni :wink: Fogalamam sincs, hogy ez az egyéni kis üteme a fejlődésének, vagy az időben elkezdett napi tornáztatások eredménye, de az a lényeg, hogy nincs semmi gond a mozgásfejlődésében :D :D :D :D

Bálint ma azt mondta, hogy csak kicsit hiányzik neki az ovi, az iskolában jó játékokat találnak nekik ki a tanítónénik :wink:
És felsorolta reggel kik a barátai, nemcsak a saját osztályából, hanem a másik elsős osztályból is :D
Örömmel jár iskolába - remélem sikerül megtartani neki ezt a szemléletet :roll:

Dávid szája szegénykémnek meg úgy néz ki, mint Angelina Jolie-é :lol: Na az oka nem ennyire vicces - a nagytesókája hozzávágott egy játék pisztolyt, és elég szépen vérzett is tegnap (még jó, hogy nem lett nagyobb baj)

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám Én is,csak olvasó üzemmódban :oops:
Ha a gép elé ülök,tuti,hogy Bence felébred,vagy valakinek "sürgősen" kell a gép :x
"Látom" mindenki rendben van,nem beteg egyik bébi sem. :) Ennek nagyon örülök! :)
Nálunk is minden oké!Totál el vagyok havazva mindennel :? Délelőtt a házimunka + Bencus,délután pedig tanulás Jázminnal és Istvánnal.Jázmin még hagyján is de Pisti... :twisted: Kész vagyok tőle!Abszolút nem hajlandó tanulni! :twisted:

Lassan kész a horgásztavunk! :D Csináltam képeket.

Most megyek,mert balhé van kint! :twisted:

Próbálok többször jönni :oops:

Szép estét mindenkinek!
tünde733
 
 


Kép Remélem látni belőle valamit:S

Kép Meg volt az első hajókirándulás a tavon :D
tünde733
 
 


Kép Macókám:D
tünde733
 
 


Tünde: nem mondod, hogy ekkora tavatok van :shock: Ez hatalmas :D
Nagyon vidám Bence :D

Kriszti: ó, remélem, közben lement Dácid szája. És gratula Benedeknek! Nagyon ügyes :)

Mi lagziban voltunk a hétvégén Parádfürdőn :) Nagyon élveztük :) Majd dobok képet, ha feltöltöttem.

Közben én is vettem kiscipőt Sacinak, de még puha talpút. Kintre, hogy ne fázzon a lába, ha leteszem.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Most ez a kedvenc képem: Kép

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csöre:Régen ez a porta ahová építkeztünk,egy paraszt családé volt.Ahol most a tó van ,ott Ők a lovakat legeltették.

Nagyon édes ez a kép! :lol: Lagzi:Vittétek a gyerekeket is?Hogy viselték? :)

Kriszti:Gratula Benedeknek! :D Milyen lett Dávid szája mára?
Ne idegeskedj!Nálunk is mindig megy a pankráció :lol:

Cipő:Mi kaptunk egy Nike-t ,csak sajnos 22-es. :? Szegény gyerek úgy néz ki benne,mint a nyúl :lol: :lol:
tünde733
 
 


Tünde: noná, hogy vittük őket :D Egy úttörőtáborban volt, a szállás faházakban, végre aludhattak emeletes ágyon és hálózsákban :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Sacinak is tetszett a nyüzsgés, persze babakajával menjek a fenébe, mit gondolok én róla, adjak újházi tyúklevest 8) volt több baba is, elvolt velük. Csak rettenetesen hideg volt. Készültünk, mert 2 pulcsi, éjszakára meg plédek, de mégis nagyon fáztunk. Kicsit kirándultunk is :)
Kiscipő: a miénk 18-as. A 17-es kicsike volt. Azaz pont jó, tehát pár nap, és kicsike. Ilyen:
Kép
Gratula a tóhoz, nagyon hangulatos lehet :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok.
Vagyok most már én is remélem most már nem maradok le tőletek.
A derekam elég nem volt jó, most a csípőmmel van gond.
Voltam ma dokinál minden rendben van C:3100, holnap megyek uh-ra és 3 hét múlva a dokihoz megint, most már nem akarok 1 vizsgálatot sem kihagyni, mert már 1-et kihagytam. :oops:

manocskak
 
 


Móni: örülök, hogy minden ok, várjuk a beszámolót az UH-ról!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 



Csöre:Saci igazi nagylány! :D Ahogy ott ül a hintában..tök cuki :D


Móni:Lehet,hogy tágul a medence csontod azért fáj a csípőd? :?
Várjuk az uhus beszámolót!

Ez az időjárás kikészít! :cry: Baromira fáj a fejem és hányingerem van :cry:
Na megyek az oviba!Szép délutánt!
tünde733
 
 


Sziasztok
Megjöttem.
Az uh-on minden rendben van már nem medencevégű a fekvése, hanem át fordult fejjel lefelé ahogy kell lennie.
BPD: 80; FOD: 95; HC: 277; AC: 291; FL: 57,3.
a súlya kb 1850g + - 270g. A doki aki uh-zott azt mondta, hogy szép nagy baba lesz. Vannak adatok amiket nem értek, hogy mit jelent, de holnap jön a védőnő is majd tőle megkérdezem.

manocskak
 
 


Móni: örülök, hogy minden rendben. Milyen adatokat nem értesz?

Tünde: biztos a haja teszi (mármint hogy nagylányos :D) Egyébként meg a 8 kilót még mindig alulról nyaldossuk :lol:
Jobbulást! Saci is elég nyomi ma, marha sokat aludt napközben. Tuti zavarja ez a szélsőséges idő (nappal 25 fok, reggel 10). Meg nekem is elég tompa az agyam :?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 



AC haskörfogat
HC fejkörfogat
A FOD-ot azt én sem tudom :(

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 



Móni:
örülök, hogy minden rendben van a kis Joakimmal.
Lehet, hogy már nem aktuális, de később talán másnak is hasznos lesz:

http://picibaba.hu/pocakkal/vizsgalatok ... oviditesek

FOD: a homlok és tarkó közötti távolság, a koponya hosszanti mérete

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Lányok, mi ez a pangás????

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


sziasztok!

Vagyok már,csak a múlt hetem elég zűrös volt :? Szerdán tanácsadóban voltunk.Bence 10 kiló 50 deka és 76 centi :D Doki bácsi leült mikor meglátta Bencét,hogy mekkora :lol:
Sajnos azonban van egy rossz hírem is.Csütörtökön voltunk a vesegondozóban,és azt mondta a fődokinő,hogy a bal veséjén nagyobb lett a tágulat a jobb veséje viszont zsugorodik össze :shock: Szerinte 3 variáció van-1 lehet,hogy felnőtt korára felmondja a szolgálatot a jobb veséje,2 vírusos a jobb veséje,3lehet azért tűnik úgy,hogy zsugorodik mert a bal vese tágabb :shock: :twisted: Na most totózzam ki ,hogy melyik történik Bencével.

megyek,hívom is a vizelet eredményért.

később még jövök :wink:
tünde733
 
 


Tünde: azta, 10,5 kiló? Mi még a 8 kilót sem értük el :roll:
Vese téma: remélem, hamar kiderül, hogy mi a gond, és segítenek rajta, szorítok, hogy mielőbb jöjjön rendbe!

Rólunk, nagyon tömören: eszméletlenül el vagyok úszva, napi 3-4 adag mosás, teregetés, ruharendezés, két hete esküvő, most Mesi szülinapi buli volt, meg bevásároltunk Apusnak dolgozós ruhát, szóval a fejem azt sem tudom, hogy áll... ráadásul Mesivel újabban tanulni kell :? ááááááá, Saci meg egyre több figyelmet igényel, eszméletlen mozgékony, és nagyon sok törődést igényel, állandóan énekeltet, babázgatunk. 6 foga van kint jelenleg, a két alsó ketteskét még nem is látom. Még nem jár :wink: de stabilan áll elengedett kézzel, rugózik közben, látszik, hogy az elindulásra gyúr :lol: :lol: :lol: :lol: szóval, még szabad a pálya, tessék beelőzni :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Többiekkel mi van? Tessék jelentkezni!

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


:oops: bocsi, hogy így eltűntem

Aztaa, Tünde, ez a tó tényleg hatalmas!! Mehetünk majd mi is csónakázni?: :wink: :D Azt hittem kis kerti tavacskáról van szó :o

Csöre: Saci olyan a képen, mint aki épp egy táncelőadás végén fogadja a tapsokat :D :lol: Nagyon ééééédes

Móni:örülök, hogy minden rendben volt az UH-val :D

Tünde: várjuk vesécske ügyben a további beszámolót, és nagyon szorítunk, hogy minden rendben legyen!

Benedek 9,45 kg. Hosszúságot mostanában nem mértem. Tegnap volt nálunk is a védőnő: ehetünk lassacskán sonkát, virslit, tésztát, tojást. Kellő óvatossággal, ugyanúgy figyelgetni kell, ahogy eddig.

Szakad az eső, a párom ma nem dolgozik, esőben nem tudják csinálni a tetőt :? Bálintot már elvitte suliba, most visszük együtt Dávidpot az oviba, úgyhogy el is köszönök.
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Sziasztok!

Úgy utálom ezt az időt :evil: :evil: :evil:
De délután babatalira megyünk, remélem, hogy jó lesz.

Jaaaaaaj, és képzeljétek, múlt héten kijött az első fogunk!!!!!!!

Csöre:
Saci borzasztó nagylányos a képen! Magától áll? Ááááá, sztem tutira ő indul el először. Kristóf tegnap óta azt gyakorolja, hogy feláll, elengedi magát és seggreül. Nyilván a köztes időt próbálja kitolni, ezt tegnap 0,3 másodpercről kb. 1 másodpercre sikerült javítania :lol:

Tünde:
az a tó! Irigy-irigy.
Jaj, nagyon szorítok, hogy Bencénél minden oké legyen. Írj, ha megtudsz valamit.

Kriszti:
akkor Benedek kb. akkora, mint Kristóf. Mármint súlyban. Mi is most kezdtük a tojás, sonka projektet, a héten meg a tésztát akarom kipróbálni... Rántotta bejön neki kenyérrel.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Na végre :D

Tésztát én már adtam Sacinak, olyan olaszosat, amiben nincs tojás. Nagyon szereti, nagyon nem is kell összetörni neki, elcsócsálja.

Kép

Itt nem esik az eső, de olyan szél fúj, hogy nem szívesen dugnám ki az orromat :?

Gabi: gratula a fogacskához :) és jó szórakozást délutánra. Jaj, nekem is jól esne egy kis kikapcs....
Magától állás: hát, rendszerint kapaszkodásból engedi el, és úgy, de már 2-3 alkalommal önállóan is felállt. Igaz, abból még nincs stabil állás, csak lecsüccs rögtön :)

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Anyukák! Szlovákiárol vagyok. Van egy kisfiam Alex, aki 19.én lesz 8 hónapos. Ő a kis szemünk fénye. Ha nem zavarlak titeket, akkor bekapcsolódnák a társalgásba. :D
gyurcsy marcela
 
 


Szia Marcela! Üdv köztünk! Írsz egy kicsit magatokról?

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Hú, olyan hideg van kint :cry:
Én ma reggel már overallt adtam Benedekre, véknyabb fajta, ebben télen biztos fázna...
Hát igen a tegnapi bolond szél :evil: és a végén a férjem mégis mehetett a tetőre, mondván úgyse esik! Még jó, hogy nem lett baj, mondta, hogy rendesen kapaszkodni kellett, le ne fújja a szél :shock:

Gabi: gratula az első fogacskához! Simán jött, vagy volt hozzá kis nyügi?

Saci milyen szépen turkálja a tésztát!! :D :D

Képzeljétek! Bálint ma reggel megsértődött rám egy kabát miatt (szétment a zippzárja és másikat kellett felvennie) és nem is integetett a buszról :cry: majdnem bőgtem, mikor leszálltunk Dáviddal :cry:
Kicsit korán kezdi, nem????

Akkor az oviban van egy olan szabály, hogy eü okok miatt nem lehet bemenni az öltözőbe, kint a folyosón öltözünk a gyerekekkel.
(milyen logikus, ha van öltöző, nehogy ott öltözzünk már) Ezt be is szoktuk tartani, de a gyerekem szereti, ha bekísérem a csoportszobába, ezért kb. 2 lépésnyire abba a helyiségbe is bemegyek, mert ott van a csoportszoba ajtaja.
Egy másik csoport dajkája beszélgetett a miénkkel, és szerintem a másik dajka megjegyzést tehetett erre :evil: :evil: a hátam mögött.
A mi dajkánk válaszát halottam: ILYENEK - olyan bántó volt ez a helyzet....

Úgyhogy tiszta depisen indult a mai reggel :( Most legalább kipanaszkodtam magam :roll:

Kép
Kép
Kép
bfkrisztina
 
 


Kriszti:Miért nem kérdezted meg,hogy mi a probléma??? :twisted: Én tuti beszóltam volna a dajkának!! :twisted: Mi az ,hogy ilyenek????Húú de mérges lettem! :twisted: Ne hagyd már magad!!!!!Át is haraptam volna a torkát!! :twisted: :twisted: Erre szokta mondani a férjem,hogy:a nagy szád miatt még egyszer megütöd a bokád :wink:

Marcela:Szia!Szívesen látnánk képet a kis Alexról is :)


Csöre,Kriszti,Gabi:Én meg rátok vagyok irigy ! :? Benedek,Kristóf,és Saci,már vagy áll vagy mászik.Bence még csak meg sem próbálja :cry: Olyan kis ügyetlenül szedi a kis lábát is :roll: De majd eljön is Mi időnk is! :lol:

Délben telefonálok a vizelet eredmény miatt.Remélem nem lesz gond vele. :?

Hjaaj el is felejtettem majdnem. :) Van két kis hörcsögünk..Az egyik kiszökött vasárnap éjszaka. :shock: Sehol nem találtuk ...Aztán tegnap délelőtt ahogy teszek-veszek,Bence a mosogató alatt kukázott. :wink: Ennyit hallottam:ÓÓÓ!El is jött onnan,kezében a kuka tetejével.Én kivettem a kezéből,letöröltem a kiskezét,vinném vissza a kukatetőt,de közben csörgött a telcsim.Bence visszamentem a kukához és megint ezt mondta:ÓÓÓ! :lol: Mikor megnéztem,hogy mit csinál,látom,hogy ott a kis hörcsög a kuka mellett :lol: Jót nevettem rajta,hogy Bence már jelzett többször is az ÓÓÓ-val,hogy van ott valami,de Én meg későn kapcsoltam :D
tünde733
 
 


Sziasztok
Bocsi, csak 2 napig nem volt gépünk azért nem is tudtam jönni.
A dokihoz 2 hét múlva megyek, Hétfőn vittem a a nagy fiamat a pulmonológiára kontrollra és kifelé menet találkoztam a dokimmal, meglepődött, de mondtam neki, hogy most nem hozzá jöttem csak a gyereket hoztam.
Kérdeztem tőle ezt a csípő fájdalmat, de ő azt mondta, hogy esetleg a szalagok egy kicsit el vannak lazulva és azért van, de teendőm nincs vele.

manocskak
 
 


Móni: sztem is a szalagok lehetnek, vagy a csontok, ahogy csúsznak szét.

Tünde: hörcsög :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: és nyugi, eljön Bence ideje, és szaladhatsz utána :wink: :lol: :lol:
Várjuk a vizeleteredményről a hírt!

Kriszti: ó, Bálint sztem százszor megbánta, hogy úgy viselkedett!
A dadus meg mehet a fenébe! Az öltöző arra van, hogy ott öltözzön a gyerek, egyszerűen nem akar takarítani! Lusta fráter! Arról nem is beszélve, hogy munkaidőben mit trécsel? Nálunk nem volt ilyen az oviban.

Rólunk: jön a 7-eske és a 8-aska, emiatt nagyon hisztis Saci, alig eszik valamit. 30-40 ml-eket eszik. Az semmi :cry: persze szopizik, de már olyan szépen megevett 100 ml-eket! Szerintem fogyott is. A 3-as pelus tépőzárja teljesen összeér a derekán! Ilyen 4-5 hónapja nem volt :cry: lehet, hogy nyúlott is, de sztem fogyott. Megyek pénteken mázsálni.

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gyorsan a jó hír:NEGATÍV lett az eredmény! :D Szóval bízom benne,hogy nem lesz semmi gond,a főorvos néni egy kicsit eltúlozza a dolgot. :oops:

Fogak:Nekünk 2 hónapja,lassan 3 nem jött Bencének új foga.= darab van szám szerint :D a két felső szemfoga elég csúnya...és Ő is baromi nyügi :?
Én esténként szoktam adni neki Panadol bébiszirupot.A védőnénink ajánlotta...elég jól alszik tőle.

Móni:Próbálj meg pihenni minél többet!

Rohanok is,mert Bence alszik és van egy csomó házimunkám :x
tünde733
 
 


Sziasztok! 28 éves vagyok, a férjemmel Tomival 2 éve vagyunk házasok, de már 10éve hogy együtt vagyunk. Várandósságom előtt eladónőként dolgoztam élelmiszerboltban, végig dolgoztam, kb. 1 honapot voltam otthon szülés előtt. Febrár 24ére voltam kiirva de a kicsi sietett igy 19én született. A szülésem könnyű volt, fájdalmaim nem voltak erősek, ezen csodálkoztam is, mert aki a kórházban együtt volt velem a szobán, ő csúszott mászott. A férjem benn volt velem a lihegőben, de a szülésnél nem volt ott, mert lement kávézni, és minden nagyon gyorsan jött, igy a kis Alex 3 tolásra kinn volt. A varrás már más tészta, kaptam fájdalomcsillapitot, de nem hatott igy elevenen bevarrtak, ez életem legrondább élménye. De elég az önsajnálatból.
Alex nagyon jo baba, igaz az első hónapokban voltak rossz napjaink is. Hasfájós volt, minden szopizás után hányt egy kicsit, de ennek ellenére szépen hizott. A visszabüfizés a mai napig megmaradt, még igy is hogy már főtt ételt is eszik. Most egy kicsit náthásak vagyunk, eddig még nem volt beteg, hála az égnek lázas is csak akkor volt mikor megkapta az oltásokat, de az egy éjszaka után el is múlt. Még fogunk nincsen, látom ti már egy párral büszkélkedtek :wink: . Most kezd mászni, de nehezen jön rá a taktikára, eddig csak hátrafelé sikerült kúszni. Még ülni sem tud maga, nem érzi az egyensúlyt. :(
Nálunk is ronda hideg van. :evil:
Most éppen alszik, nagyon nyugtalan a nátha miatt.
Röviden ennyi, megyek mert vár a háztartásom.
Sziasztok :D , majd még jelentkezem.
gyurcsy marcela
 
 


Csöre
Hát remélem, hogy hamar el fog múlni, mert elég kellemetlen amikor reggel fölébredek és alig bírok menni amíg be nem járatom a lábam.

Tünde
Általában akkor szokta pihenni amikor a Joel is alszik, mert akkor kb 1,5-2 órát alszik a legjobb esetben.

Marcela
Bocsi, az illetlenségért, Isten hozott közénk.
Nekem a párom végig bent volt a szülésnél amikor a Joel született és most is ott akar lenni.

manocskak
 
 


Ha egy üzlet beindul!
Ma ebédnél észrevettem, hogy a másik alsó fogacska is áttört :lol:
Mondjuk hajnalban volt egy félórás sírásos-ébrenlét, szerintem tuti ezért...

Tünde:
éljen a negatív eredmény! Nagyon örülök!
Bence miatt meg ne aggódj. Másik topikban múlt héten panaszkodott az anyuka, hogy bébije még ülni se tud magától (2 héttel fiatalabb, mint Kristóf), tegnap találkoztunk és baba ül, mászik, áll. Mindezt 4 nap alatt :shock:

Marcela:
szia!
tök jó, ohgy ilyen könnyű szülésed volt, a varrás miatt viszont részvétem...

Kriszti:
szó szerint azt akartam írni, hogy átharaptam volna a dadus torkát.Egyrészt dolgozzon, ne dumáljon, másrészt ha valami nem tetszik, akkor azt legyen szíves szemtől szemben mondani, ne sunyi módon a hátam mögött. Hú, de tud dühíteni az ilyen! :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok, most fedeztem fel a hasonló korúak topicját, eddig a Kaális babákhoz írtam. Viszont kezdő anyukaként annyira kíváncsi lennék hozzánk hasonló korúakra, hogy ha nem bánnátok, csatlakoznék én is. Csak nagyon röviden: ikreim vannak, dec. 1-én születtek, 1 fiú, 1 lány.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!
Nahát, ilyen rövid idő alatt 2 új tag, hurrá :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Üdv, Szöcske, Nektek is! Mesélj :lol:
Marcela: ó, Alex időben van a mozgásokkal, ő most itt a legfiatalabb (kivéve ha visszajön Dóra és Barbamami), meg a fogacskákkal is :) inkább mi húztunk nagyon el a majdnem 8-cal :wink: Jobbulást a náthából!
Tünde: nahát, ez jó hír! :D
Panadol: tényleg a védőnéni mondta? Ehhez nem lehet hozzászokni?
Gabi: gratula az újabb fogacskához :lol: :lol: :lol:

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Sziasztok, jövök majd, csak ma koraszülött kontroll, remélem, utoljára...

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!

Csöre:Tényleg a védőnő mondta :D De pont tegnap este kérdeztem ugyanezt Apától! :D Én sem adom mindennap Bencének...általában inkább este ,lefekvés előtt.

Gabi:Bence szépen ül,forgolódik,hempereg..de a mászás nem jön össze neki.A laminált padlón csúszik hason,hátrafelé :D Beszoktam gurítani az ágyak alá...összeszedi a porcicát :lol: :lol: :lol: Na jóóóóó!Ez csak vicc volt! :lol: :lol: Gratula a fogacskákhoz! :wink: :wink:

Móni:Még az a 1,5-2 óra is jó :wink:

Szöcske:Szia!Hogy bírsz a két kicsivel?Van segítséged?
tünde733
 
 


Nos, akkor magunkról egy pár szót: szülés irtó rossz élmény volt, hosszanti császár a 34. héten. Kirácska 2 kg-val, Kisnorbi 2,20-szal született. Toxémiás tüneteim voltak a 26. héttől, a császár utáni éjszaka rögtön lefogytam 20 kg-t, azt hittem, sosem állok lábra. Volt némi mozgáskoordinációs zavarom is, az utolsó harmadban csak tolókocsival tudtam közlekedni, aztán pedig újra tanultam járni. Magyarázat nem nagyon volt rá, gondolom, "valaki" nyomhatott valamilyen ideget. Karácsonyra itthon voltunk. Az első 3 hónap nagyon "gyilkos" volt, de aztán teltek-múltak a hónapok, mosmár egyre könnyebb, kialakult egy napirend, az evésidők és a lefekvés mindig kötöttek.
Anyukám velünk lakik, sokat segít, de ő is beteg, így kisebb-nagyobb kompromisszumokkal én viszem a háztartás minden gondját. Első számú fóbiám a Mitegyenagyerek? Paramami vagyok, állandóan az evésen görcsölök, főleg, hogy szoptatni nem tudtam, 4 hónapig hordtam az anyatejet nekik, aztán pedig elég korán elkezdődött a hozzátápi.
Mozgásfejlődés: Kira erősebb, segítséggel lépeget, Kisnorbi enyhén hipotón volt, így őt heti 2x hordom tornázni, és heti 1x úszik a család. De ő is áll, kapaszkodik, nagyon akar. Hát ennyi "röviden", igyekszem megtanulni a neveket.
Néhány kép rólunk:
Kép

Kép

Kép

[/img]

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Reggel első blikkre azt hittem, hogy szombat van, és 10 perc múlva eléggé pofára estem :(

Ráadásul utálom ezt az időt... kimenni sincs kedvem... mi lesz itt még később?

Kriszta:
még a múltkor elfelejtettem: az első fogacska tök észrevétlen volt, és tulképp a második is, bár utólag bele tudnék magyarázni dolgokat :)

Tünde:
a barátnős sztorival csak azt akartam mondani, hogy mennyire egyik napról a másikra történhetnek a dolgok, szóval, hogy Bencus is lehet, hogy pikk-pakk mászni kezd majd.
Kristóf is csak kúszott majdnem 9 hós koráig, és ülni se tudott sokkal előbb... aztán most meg...
ja, egyébként nálunk porcicáért bemászik magától :lol: :lol:
Bence mikor is született? Nincs vonalzód, hogy puskázhassak :P

Ja, és enyimvédőnő is panadolt mondott...

Marcela:
üdv itt!

Szöcske:
neked is. De gyönyörűek a babák!
Megkérdezhetem, hogy miért kellett hosszanti vágást csinálni? Én azt hittem, hogy olyat már nem is csinálnak egyáltalán :?
Hű, evésfóbiám nekem is volt (néha még most is van), de elmúlik, hidd el. :)
Én Kristófommal is jártunk tornára, kb. 1 hónapja hagytuk abba, és sokat segített neki szerintem. Ti is dévényeshez jártok? vagy máshová?
Egyébként az hallottam, hogy a pasik amúgy is lustábbak, ezért is csinálnak mindent később :P
Kontrollon minden oké volt?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Helló anyukák! Még fogunk mindig nincs, és jelei sincsenek, ezt úgy értem hogy Alex most egész nyugodt. Szöcske nagyon cukik az ikrek :wink: , mi volt a kontrollon jobban mondva mit ellenőriznek.
Annyira örülök, tegnap Alex megtanult mászni, reggel kezdte, először csak két lépés, majd félóra múlva négy lépés és mire apuci hazajött a melóból már büszkélkedhettem, hogy bemássza az egész szobát.Hurrá :lol:
19én 8 hónapos, megyünk az orvosnénihez, kiváncsi vagyok hány kiló. Aztán meg az ortopédhoz ellenőrzésre. Kérdezni is akartam, hogy ti meddig csomagoltátok a piciket szélesre, mert mi még most is éjszakára, mert 4 hónaposan még nem volt rendben. Reméljük nem lesz komolyabb baj.
Sajnos képeket nem tudok feltölteni mert nem tudom lekicsinyiteni őket, nem nagyon értek hozzá.
Én is szoptatok még, reggel 6kor kelünk/megőrülök/, 7körül szopizunk, majd játszik/vagy nyűgösködik/ 9ig, aztán szopi/tizórait nem adok neki alvás előtt mert aztán nem eszik rendesen ebédet/. Ha szerencsém van 1,5 órát alszik, közben megfőzök. Ebéd előtt megint foglalkozom vele majd eszünk, 1kor fél2kor megint leteszem aludni szopizással, 1 órát alszik max 1,5. Aztán kimegyünk sétálni, 5kor már otthon vagyunk meguzsonnázunk és aztán 7ig játszunk, megvárjuk apát együtt megfürdetjük, fél8kor szopizunk és rögtön elalszik. Az éjjeleink még nyugtalanok, nem alussza át 3szor szopizik és közben teázik is.
Azthiszem ki kell próbálnom valami babakását, hátha jobban átalussza az éjszakát. Meséljetek ti hogyan alusztok éjjel.
Jól belehúztam, mi? :lol: :wink: Na megyek megetetem a kicsit. Sziasztok pusziljuk az összes csöppséget :D
gyurcsy marcela
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?