Új privát üzeneted érkezett!

mégse :( nem baj, pedig végig csigabigát kelett mondanom, hogy nevessen, ne bambuljon :) Már megérte!

Gartulálok a majdnem átaludt éjszakához Ladmon! már félsiker!!!!
erre meg mégis laptető! :):) nah van másik kép is :)
Kép
juhééééééééé
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lkverus 2009.10.14 08:10-kor.

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Nemááár, majdnem az enyém lett a tető!!! :twisted:

ladmon
 
 


:oops: :lol:

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 

 
 

Na, anyósomék elmentek, Hanna alszik, úgyhogy van egy kis időm végre írni... Olvasni csak nagyjából tudtam, rengeteget írtatok....

A helyzet nálunk a következő... Hanna kezd végre jól enni, 150 g-okat már megeszik (ez nálunk jónak számít) és sokszor már a darabos sem okoz problémát. :D Vettem neki bébiételt 8 hós kortól, ami darabos és abból is benyomott 120-at... Imád csőrös pohárból inni és már jól megy neki egyedül is, csak az a baj, hogy egy idő után elkezd vele játszani és amit a szájába szív, azt utána kiköpi... :D
Már eszik kiflit, kekszet.... Vettem babakekszet 8 hós kortól, ami azért nagyon jó, mert nagyon gyorsan elolvad a szájába, így az sem baj, ha nagyobb darabokat "leharap"... és persze imádja.... és jó gyakorlás is a darabos ételekhez... Zsancy, ezt szerintem nyugodtan kipróbálhatod... Persze én is nagyon parázok, hogy félrenyel vagy valami, de akkor is meg kell tanulnia enni és nagyon élvezi...

A kúszásba profik vagyunk, a mászás még alakul... a kúszás úgy néz ki, hogy kezével-lábával egyaránt szabályosan dolgozik... anyukám szerint már ez elég, mert az a fontos hogy az összehangolt mozgás meglegyen... Szerintetek??? :?:

Én is elkezdtem vitaminnal tömni magam és jó lenne Hannát is. A tápiba és pépbe, amit kap szerencsére van bőven. Ezen kívül nincs valami kimondottan babáknak??? :?: De ma úgyis megyek gyógyszertárba és megkérdem...

Nálunk is egyre több az éjszakai felsírás, bár én ezt most nem a fogra, hanem az időjárásra fogom... :) Remélem azok a fogak várnak még 3 hetet....

Elif: hülye kérdés... :oops: Azt olvastam, hogy Törökországban a csapvíz nem alkalmas fogyasztásra. Akkor szerinted hogy tudom megoldani a cumisüvegek elmosogatása kérdést? És tényleg nem baj, ha a bőröndbe pakolok két csomag kibontatlan tápszert? Mert az anyósom szerint biztos, hogy nem lehet és nem fognak úgy a gépre felengedni.... :shock: De szerintem ez hülyeség, de azért beparáztatott..

Végre itt süt a nap, bár baromi hideg van. Remélem azért a napsütés megmarad, mert akkor elmegyek Hannával sétálni.....

Babák elképesztően édesek! :D

Verus: szerintem nagyon jól állt a rövid haj is! :D

Panna
pandusika
 
 


Bazsa milyen helyes ahogy álldogál!!!!! annyira megzabálni való!!!! Vinci jó sokára fog ilyent. Még mászni nem mászik mindig...csak tesz egy két kézelmelést, meg belngeti a lábát, megy hátra 2 mini lépést, oszt platty.előbb utóbb elkezdi, de nagyon óvatos úgy látom

babavitamin: Vitacolan, meg a Cebion csepp
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lkverus 2009.10.14 08:16-kor.

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


huhh,én meg megnyugodtam!most már írhatok bátran! :lol: :roll:

lkverus:édi Vinci!ja,nemcsak Vinci sztrájkolt tegnap vacsi ügyben,Bazsi sem evett,ordított és olyan erővel feszítette ki magát a kezemből,60tápot nyomott be este és azzal is aludt fél8-ig!

ladmon:szerintem a pizza fini....Vinci szerint is!Eszti rendes csaj volt,akkor most rendesen kipihent vagy! :wink:

Kép
nilabali
 
 


És képzeljétek rámjött végre az a 29-es méretű farmerem, amit még a terhesség előtt hordtam... :lol: Úgy örültem, mint majom a farkának... :lol:

Panna
pandusika
 
 


panna:nagyon ügyesen belejött Hanna a kajába!csőrös pohárral is nagyon ügyi,én fiam nem tud vele mit kezdeni :oops: jól ráhajrázott a mászással is!itt is hideg van és a nap sem süt,ráadásul a szél sem hagyott alább...pedig jó lenne kimenni egy kicsit!

lkverus:Vinci is nekiáll majd a mozgásnak,hidd el!

Kép
nilabali
 
 


nagyosodnak a fiúk, szarnak a tápira, pizza kell, meg milánói makaróni! :lol: :lol: :lol: ugye Ladmon? :)
ma reggel megfőztem életem első tápszerbegrízét :):) A felét megette Vinci kicsit méla undorral :) de csak mer éhes volt :)
Simán nem akart a tápit megenni, szó szerint rázta a fejét apának, és még jól le is hajtotta, nehogy betuszkolja a cumisüveget, meg tolta e a kezét is....erre én, dehogy öntöm ki, főzök belőle tejbegrízt....végül is kinézetre tök olyan, mint az igazi, csak az "illat" más kissé....brrr.

fog mozogni majd, tudom, csak furi a nagyokhoz képest, hogy ennyire semmi...de hát ő egy ilyen késői tipus :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


jóóó neked Panna!
nekem 30as van, rámjön, de nagyon szorít egy két óra után,meg igencsak feszül a hátsó fertályon, meg buggyan ki belőle a derékrésznél valami sokgyűrt cucc...nem tom mi lehet...a sok csoki, és a nem mozgás....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Nila: itt is baromi hideg van még mindig, annyira, hogy még mindig fagy van kint, de legalább a nap süt és szép kék az ég... egyelőre...
Hanna sem tudott mit kezdeni vele, de aztán leültem vele szemben és megmutattam neki, hogy mit kell vele csinálni, mert azt hitte, hogy játék és állandóan csak rázta. Aztán miután megmutattam, már ő is a szájába vette, egyszercsak megszívta és azóta már tudja, hogy hogy kell belőle inni.... De ha nem szomjas, akkor mindig átöltözés a vége, mert amit beszív, azt utána ki is köpi.....
És egyre inkább az kell neki amit én eszek... Anyósék hoztak túrórudit és amikor elkezdtem enni, szemrehányóan követelte ő is. Odanyújtottam neki, megnyalta és úgy meg volt aztán sértődve, hogy nem kap többet, hogy kénytelen voltam egy kekszel kiengesztelni.... :lol:

Panna
pandusika
 
 


Verus: hát azért feszül rajtam is rendesen, de az utóbbi hónapokban már nem is reménykedtem, hogy többet fel tudom venni.... Aztán csak úgy megpróbáltam és láss csodát feljött... :lol: Csak az a baj, hogy a párom nem szereti a farmert, neki nincs is és engem is mindig szekál, hogy ne hordjam, de én meg úgy szeretem.... De végülis neki akarok tetszeni... :D

Panna
pandusika
 
 


Na csak gyorsan, mert senekembenőtt gyerkőc alszik, és mennem kell enni valamit.

Nilabali: ezermilliószor ébredtünk, 1:30-4-ig volt a leghosszabb egyben alvás fél óra hiszti és belémbújás után nagyon nagyon óvatosan letettem magam mellé és hozzámbújva aludt. Persze én nem aludtam ekkor sem rendesen, mert minden rezdülésre felébredtem. :evil: Útálom ezt a szelet, még engem is zavart, és felül is kezdeget a foga szerintem, mert nagyon piszkálja ott a kis nyelvével. :( :( :( Kabit majd fényképezek Efén ha épp nem lesz kibírhatatlan.

Édesek a csöppségek, Mesi, Bazsi, Vinci!

lkverus: hozzad csak azt az újonnan szerzett ruciba öltöztetett Vinciképet is! :)

Panna:
tutti1000%biztos, hogy mehet a bőröndbe! Kismamákkal és kisbabás családokkal egyébként sem szórakoznak sehol. Bőröndben bontatlan tápszerrel meg nehogymán bajuk legyen, az durva lenne. Szóval tutti mehet, na! :) Ha véletlen neadjúristen rákérdeznének ez meg mééé köll (ami hozzáteszem csak Törökországban fordulhatna elő amikor felvettétek a bőröndőket és titeket szúrnának ki valami random ellenőrzésen, amivel én eddig soha életemben nem találkoztam), akkor megmondjátok, hogy gyerekecske spéci szójaalapú tápszert eszik és kész. Ha kézicsomagba teszitek, akkor dettó ezt mondjátok német átvilágításnál és kész.
Csapvíz falun tényleg necces, ezt tanusíthatom sajnos, felteszem Isztanbulban sem egy harmatvíz. Inni mondjuk sehol ne igyátok, a palackos víz forrásvíz és nem ásványvíz, szóval minden probléma nélkül melegíthető (lesz valami erre alkalmas dolog a szállodában? - egyébként bármely vendéglátóegység segítőkész lesz ezügyben szerintem), ára nem vészes , talán még mindig 1 líra 1,5 liter, ami kb. fél euró. Én mosogattam babacuccokat a vízben, nem volt gond, de Kayseriben az egyik legtisztább a víz az országban. Ha nagyon nagyon biztire akarsz menni, akkor azt mondanám mosogasd el az adott vízben aztán kis forrásvízzel kiöblít.

Ladmon: köszi, nekem mér nincs ilyen táblázatom? :( Na majd mindig nyaggatlak minden újdonsült kajaötletemmel. :roll: Na akkor mi esszük a mangót asszem.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára elif 2009.10.14 09:29-kor.

Kép
Kép
elif
 
 


én is farmerimádó vagyok!Apának szerencsére tök mindegy mit veszek fel, csak jól álljon.. :)

átpakoltam a rucikat megin....lett egy pár télies, ami jó lesz Vincire...nagyon sok rucim van a nagyokról, de főleg nagyobb méretek, a kisebbeket kölcsönadogadtam már jó régen, gondoltam visszajön, de nem jött....kicsit csúnya dolog ez, főleg ha kifejezetten kérem vissza...nah, mindegy! és már 5 éve, hogy odaadtam, és nem azér, hogy még az azóta született 3 másik gyerek is végighordja, na mindegy. kelett nekem jótékonykodni...hát már 100x meggondolom mit adok, és hová.

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Elif: köszi! :D Akkor mindegyik palackos víz jó? Ajánlanád esetleg valamelyiket vagy mindegy, hogy mit veszünk? Egyébként arra gondoltunk, hogy veszünk egy mini vízforralót meg termoszt és majd azzal oldjuk meg a forralt víz kérdést....

Panna
pandusika
 
 


Zsufi Ladmon köszi szépen a linket biztatást...jól esik,és most úgy érzem nincs összeszakadva a világ körűlöttem.

Nila:Nem felejtettem el a képet(vagyis de)..esküszöm hozom,csak apa este fél 8kor jött haza azt pörögtek az események dumcsi.
Baba kaja kész :wink: spenót krumplival+a gyümi is kész...de aza k...va mosógép is megy...sajna nem birtam kikerülni a szenyeseket...pedig úgy voltam vele lecarom majd 7végén....na de valahogy csalogatott :shock:

Panna:
Babakekszet mi is eszegetjük,de fuldoklik tőle...próbálkoztunk a körtével,1x félrenyelt...azt hittem meghalok...

Elif :Van mangós recepted?Elküldenéd nekem?
(bocsi de nyulom mindenkitől az ötleteket....)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Panna: vízforraló és termosz tényleg jó ötlet. Bármelyik palackos víz jó, nem is ismerem az összeset. Egy rémlik az Erik vagy Erikli, ezt az itteni török bolt is árulja. De tényleg bármelyiket vehetitek. Mikor mentek?

Zsancy:
nincs mangós babakajcsi receptem, gondoltam turmixolva adom barackkal esetleg, vagy párolva répával, mert kicsit hasonló az íze... de így még várok vele. Viszont lehet kreatív leszek és sütök mangós pitét magunknak, az milyen lehet? :D

Kép
Kép
elif
 
 


én is húzok a fürdőbe....már nem férünk a szennyestől :) Tök megértelek Zsancy! Jó, hogy jobban vagy! A lényeg, hogy bízzál magadban! a többi nem számít!

mangós receptek jöhetnek ide is, nem feltétlen babások :wink: bár nekem van egy sütim, még nem próbáltam :)
Íme: MANGÓS SÜTI
hozzávalók:
5-6 szép mangó
25dkg cukor
4 tojás
2,5dl tej
10dkg liszt

mangót hámozni, magot eltávolítani, kis darabokra vágnia húsát, egy lábasnyi vízben 15 percig főzni, hozzáadni 15dkg cukrot, és még 5 percig főzni.
tojásokat a maradék cukorral összekeverni, bele a tej, és a liszt.
sűtőt 230fokra előmelegíteni, hőálló tálban szétosztani a mangódarabokat, tésztát ráönteni, sütőt 200fokra állítnai, betenni a cuccost, és 20percig sütni.
langyosan, vagy hidegen enni....

Még nem próbáltam télleg, de ki fogom, ha lesz mangóm!!!!!!!!

nah, lelövöm magam, Vinci ébred...még nincs 10óraija se, és a mosás is vár.....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


elif:hú,de rosszul hangzik,sajnálom nagyon!

zsancy:nálam most állandóan megy a mosógép,mert az őszi-téli cuccok átmosását csinálom,plussz rakodom el a nyáriakat...hegyekben a ruhák és próbálok rendet rakni,azután Bazsié jön ugyanígy,bár már azt pakolgattam a múlt héten is!recepteket én sem felejtettem el,összeszedem a gondoltaim,aztán írom,szerintem még ma :roll:

lkverus:az a ruha kölcsöndolog tényleg szemétség....én szinte mindent kaptam,több helyről,de annyira vigyázok rájuk és ahogy növi ki Bazsi rakom kupacokba,aztán egyik kupac,amit a nővérem adott,megy az öcsémékhez,mostanában születik majd a baba,a másik két kupac,megy egy barátnőmhöz,ott decemberben lesz baba...onnan pedig majd vissza hozzám,ami az enyém...mindent kimosva,kivasalva adok tovább,pedig nem úgy kaptam,sokat még helyre is mostam és folteltávolítottam.szerintem ez így lenne normális,ha már ekkora segítséget kap az ember!

mai menü:leves tegnapról és rakott krumpli!

ma tánc lesz,már tök várom,az a vicc az egészben,ha apa ma tuti megjön időben én meg lelépek....

Kép
nilabali
 
 


millye:csak nem alszotok még?! :lol:
amúgy bogi már nekem is hiányzik....meg Füge is!

Kép
nilabali
 
 


Aha Elif...hmmm,má értem.
Mangós pitéhez nem tudok hozzá szólni..mert alapból utálom az olyan sütiket amibe a gyümölcs benne van...nem tudom lenyelni...megérzem a gyümölcs plötyedését és kiver a víz... :? máglyarakást még soha nem ettem..pedig olyan guszta...de a sült alma benne... :shock:

Hugic drága...tegnap átéltük azt amit te élsz át a kicsiny fiaddal...már szinte aludt a karomba ,bevittem a helyére,kipattan a szeme és feláll,én úgy 15percnél meguntam a fel kell-visszafektet módszert azt ment apa..ő egyből lefogta...még kb igy is 20percbe telt míg elaludt ,nagyon harcolt hogy ő bizony feláll...én úgy sajnáltam,mert halottam ahogy erőlködik.. :cry: de sajna meg kellet tenni...mert különben nem alszunk..

Kérdés:

A ti csemetétek nem kaparja az arcotokat vagy épp hajat tép?Csípked esetleg...mert Petra mostanába rendszeresen csinálja vagy épp az orromba akar benyúlni(volt rá pl mikor arra ébredtem meg hogy épp ott túrkál)
Annyira meg ilyedek mikor ilyeneket művel...nem ám agresszív gyerek lesz belőle...vagy ez normális?
De ha elveszem a kezét annál jobban csinálja..Van valakinek valami be vállt módszere erre?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Elif: dehogy nincs neked is...
ez pl. az egyik, ezt Zümis linkelte tegnap.
http://www.babafalva.hu/download/szilard.htm
Na, most már van... :wink:

Zsani: Na így máris jobb!

Na, ha lenne 5-6 szép mangóm, biztos nem gyilkolnám be a süteménybe... :D Én annyira szeretem, inkább megeszem...

Huhh, nekem is a lakás nyert az alvásomon! Le sem bírom írni, mennyi mindent csináltam az elmúlt két órában. Még az egyik szekrényt is kirámoltam... (Most ott tartok az ügyben, hogy Laci cuccai nem férnek be az enyémektől.. :D )

Jaj, cuki-csüccs-Bazsit elfelejtettem ajnározni egy kicsit... Nagyon ügyes! :)
És asszem neked volt igazad! A sütőtök sütve sokkal édesebb, mint párolva! Jajjjjdefinomat csináltam már megint! Be is készítettem 250-et...

ladmon
 
 


zsancy:Bazsi is csinálja,mar,csípked,arcot csapkod,fület,hajat tép...gondolom ez normális,de szokott simizni is és "puszit"adni is.szerintem ez nem az agresszió jele,hagyni kell,majd kinövi.anyósnak állandón a fülbevalóját húzza,de úgy,hogy rendesen nyúlik füle :shock: :lol:
sajnálom a ti éjjeli mulatságotokat is...

Kép
nilabali
 
 


Sajnálom a car éjszakákat! Nálunk talán normalizálódik a helyzet, de néha mintha meg lenne bolondulva, úgy hánykolódik dühödten az ágyban, na ezen már tegnap is összevesztünk, és ma is csak akkor nyugodott le érdekes módon, és vette be a szopis ujját, amikor erélyesen rászóltam. Persze el is aludt rögtön. Megyünk ma vonyyítani, hűűűűű, mi lesz ott! :roll:

Andrissal olvasós képen látszik, hogy azért Vinci mennyivel másabb karakter! Nagyon helyesek! Szerintem is rövidhaj!

Bazsa meg az előző tetőn, ahogy tömi a hamit boldogan! Mit majszol? Kenyeret? (engem nem zavar :wink: :wink: )…na vinyó meg a mostani tetőn vigyorkázva!

Mesi is nagy grimaszkirálylány, mennyi arca van, jók a páros képek nagyon. andabella, a kabát a sima télikabátom volt, azt alakította át egy kreatív kismama-varrónő, hogy előre-hátra lehessen tennni bele babát. Ez most a fő profilja, bármilyen kabátból vállalja 8)

Zümis, Muki olyan ennivalóan édes! A fogkefével boldogan hadonászva mintha Lénát látnám :D

Panna, mikor indultok? Azta, fagy nálatok? Az a hideg jön ide is biztosan, most hallottam, hogy Bánkúton leesett az első hó :shock:

Porcelánoli olyan szépséges, hogy csuda!

Zsancy, ha egészben adod neki ma a répát, főzd nagyon sokáig, egészen puha legyen, ja, és ne vágd el, maradjon egészben, hogy jól meg tudja fogni. Ha leesik, csak megmosod és újra mehet. Sok szerencsét vele.

Crocus, én egészen az elejétől--persze ahogy ébred Léna---tervezek ott lenni, és sokáig maradnék. Le maradnék. Lehet, hogy jön egy barátnőm is, de az nem biztos. Találkozunk majd? Olyan régen láttam Atit!

Nila, nálam is rakott kr a mai kaja, tagnap délután lett kész, imádom!!!!!!!De jó, tényleg táncinap van, éljen!!

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Ma végre valahára megérkezik az etetőszék is...már annyira várom...nem nagy durranás,mert inkább praktikusat választottunk mint csilli villit...van 4lába..széles támasztásba,szék rajta ,tálca pohártartóval...ennyi...lábtartó nincs rajta mert apa munkatársa 2gyerek után azt tanácsolta olyat vegyünk amin nincs mert a babók előszeretettel próbálnak ezen is felállni...
Na lépek lejárt a mósónőm :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Zsani, hát de jót röhögtem... :lol:
Nem attól lesz agresszív az! Eszti már csinálja régóta (a kedvenc részem: marjuk ki anya szemét). Tetszik neki, és meg akarja fogni.... Ennyi.
Az a kedvenc, amikor vizslatja az arcom és megmutatom neki a fogaimat, és látom az arcán a boldog mosolyt, és benyúl megfogni őket...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ladmon 2009.10.14 10:16-kor.

ladmon
 
 


juhéééééééé! Van fűtés!!!!!!! Jött egy spéci kazánkezelő, át is mosta a rendszert, és beindította a fűtést....gonnok, meg mennyen a pi...ba az állítólagos kazánkezelős végzettségével...még sose láttuk a papirját, nem ért ez semmihez... a képviselő csaj már rég elküldené, de egyesek a házból ragaszkodnak hozzá....ez a ház egy tanulmány. nah mindegy, melegek a rackák, és ez jó!!!! csak ne menjen ki a meleg a nem szigetelt falakon!!!
19 fok van, az nagyon hideg egész nap....

ruhaügy: én is mindent zacsizok vissza, amit kapok tök figyelek, beírom a neveket a rucikba...ááááá :evil: És tök szar nézni a fényképeket, hogy ez is, meg ez is, meg ez is...basszus nem jött vissza..már nem is lenne jó Vincire...meg mér kell nekem újra mindet megvenni???????a bébitaxinkért kb.5Xszóltam, végre talán visszakapom...nagy nehezen...legalább azt megtalálták, ha már a ruháimat nem a cikis, hogy egy fél éve láttam az x. csemetén a gatyánkat! van akinek ez nem fontos.

jó táncit nila!

tegnap Vinci belémharapott, csak úgy kedvsségből.....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


ladmon.nem beszélek én hülyeséget....még nekem is ízlik,pedig gyerekkorom óta nem ettem,mert azt hittem,hogy nem szeretem :D
akkor a szekrénypakolás most meló nálad is...utálom csinálni!

Bazsikaja ma:brokkoli-répa-fehérrépa-krumpli pipivel!és ma is párolt alma-körte,mert pici hasmenés még mindig van.

zsancy:nézted a linkeket amit a többiek raktak a babakajáról?azok tök jók,segítenek nekiállni és elif tett a közösbe egy csomó receptet és jégkockatartós ötletet,meg zümis is feltöltött egy könyvet!

Bazsi hív!!!!!!!!

Kép
nilabali
 
 


ja és nekem is matat a számban....jó játék ez, meg anya szem kinyomás.....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Nila:
Anyós biztos élvezi :lol:
Mondjuk nálunk is megy ,mert csillog úgye...de apa szemöldök piercinge az nem annyira élvezi a dolgokat...

Akkor ez normális...uhhh nagy kő esik le a szivemről,mert úgye ilyenekről nem nagyon irtok..én szerencsétlen meg azt hiszem hogy az én lányom csak ilyen "brutális"

Puszit Petra is ad...vagy inkább nyálas szájacskáját nyomja oda..de imádom...mindig összeszorul a szívem mikor adja annyira édes...

Ja és képzeljétek sikerült egy olyan videót elcsipnem amikor Petra térdre huppan ,felül és megsimogatja a saját kis térdét...mert beütötte...annyira édes..videóba béna vagyok..ahoz tényleg apa kell :roll:

Igen a linkeket apa nyomtatja a melóhelyén.. :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Jaj Zsuzsi, Léna még mindig nehezen viseli? Pedig biztos voltam benne, hogy megszokja. Meddig kell még járnotok, azt lehet tudni? És van valami látható javulás?

Julcsi:
elfelejtettem, hogy köszi a Kreiszi infót, mindig mindenre atom kíváncsi vagyok! :)
Ti jól vagytok?

Na lépek én is, mert a gatyáimon csak szelektálok még egy kört.

ladmon
 
 


Elif, Zsuzsi: jövő hét vasárnap megyünk Nürnbergből és nov 1-én jövünk vissza, de gondolom a légitársaság szabályai mindenhol ugyanazok... :roll: Vettünk egy profi útikönyvet, amiben benne van, hogy 29-én nagy állami ünnep van, ha jól emlékszem Atatürk emlékére. Gondolom akkor minden zárva lesz, de talán fogunk látni érdekes ünnepségeket... :D Az lesz a lábat legyaloglós nap... :D

Zsancy: a csípkedés és csapkodás már nálunk is megy egy ideje... én sem vagyok oda érte, de úgy tudom ez normális ebben a korban... :roll:

Na megyek és én is megpakolom a mosónőt... :lol:

Panna
pandusika
 
 


zsuzsi:igen,talán kenyeret,vagy zsemlét!imádja,ha a kezébe adok valamit,annyira boldog és édesen tömi befelé....
sokszor kell még menni tornáztatni Lénát?szegénykém,puszit küldünk neki!

lépem,mert fiam gyorsbban veri a billentyűzetet,mint én... :lol: :lol:

Kép
nilabali
 
 


Jó van na... :( én mindenen parázok...

de akkor megnyugszok..a szem az nálunk is feltünően tetszik föleg a szempilla tépkedése...

ja a mosogép ajtót kinyitottam és vissza csuktam hogy le vagy szarva pihenek..(má bocsi)..azt hiszem fejlődők... :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Ladmon: köszi! na ilyen szita az agyam, meg akartam nézni azokat a linkeket aztán meg elfelejtettem... Mondjuk ez a táblázat megint rendesen más mint amiket olvastam eddig... Áfonyát is 18 hónaposan írja, spenótot sóskát halat meg 1 évesen...
Ennyi, feladom a mindenféle szabálykövetést, hallgatok a józan eszemre, és vállalom a felelősséget a döntéseimért. Tudok mást csinálni? :?

Kép
Kép
elif
 
 


Ja, de azt vedd figyelembe, hogy elvileg a babakajákat úgy készítik, hogy kiszedik a magokat. Amik allergizálhatnak.
Mondjuk a védőnőm nekem sem javasolta a málnás stb kajákat, de nekünk is van itthon az a Nestlés almás-áfonyás cucc végszükségre... :)
Ezért írtad, ugyi?

ladmon
 
 


Jobb délelőttöt!

Natasának és Bernadettnek boldog 8-at!!!

Jöttem kicsit panaszkodni én is... Valakinek ötlete? MArci ugye éjjel jobban alszik (éjjel kétszer szoizott, de miután alig vacsizott, gondoltam, hogy így lesz), de nappal... Állandóan azt játsszuk mostanság, hogy fél óra alvás, felkelés, 10 perc múlva nyafi, ágyba visssza, nagy nehezen újra elalvás. Ez ma konkrétan überbrutál ordításba torkollt... :cry: Sikerült idegessé válnom nekem is, amitől aztán lelkifurdi, ölelgetés, szeretgetés, tovább ordítás... Szopi, nagy nehezen visszaalvás... Szerintetek miért van ez? Miért nem alszik annyit, amennyire szüksége van? 35 perces alvásciklusai vannak kb. Menjek be 35 percenként és ha felriad, nyugtassam vissza azonnal? Vagy mit tegyek? Jaj, úgy kiborultam, annyira sírt szegény, totál felhúzta magát a fáradtságtól. És ebben a car időben ki sem nagyon tudok menni a félbeteg gyerekkel... :( Amúgy jobban van, csak fosizik szegény (ma már 5x), és étvágya még mindig nem a régi, megy le az a pici hasija, amit nagy erőkkel növesztettünk. :(

Szóval így vagyunk Móni, és együttérzésem Zsu, asszem tegnap Veletek is hasonló volt... :(

Éjjel nem alvóknak-Elif, Andus, Amy, Mist- együttérzésem is kitartást kívánok!!! (Meg akit még kihagytam...)

Még jövök majd.

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Vincikémet imádom!!!! Jajj, annyira aranyos volt, el se hiszem, hogy ilyen okos! 10órai evés11után....alma-körte-keksz kombináció....eszik, eszik..eszik...már a tál alján járok, van hátra még vagy 2 kanál, gyerekk majd kiesik a székből, úgy próbál belenézni...mutatom neki, Vinci már cska kevés van...megette azt is, aztán nyulik a nyaka előre, nézi a tálat veszettül, aztán engem...mutatom neki a tálat, még kocogtattam is a kanállal, hogy nézd, elfogyott, ügyi voltál mind megetted....csak néz....aztán ahogy szoktam megtapsoltam, mondom neki,hogy ügyes voltál Vinci, mert üres a tál...., erre elégedett hátradől, nagy vigyor, és basszus tapsolt egy párat ő is, aztán kacagás....hát vazze, azt várta, hogy megegye a kaját, én megtapsoljam, és megmutizhassa, hogy ő is tud ám tapsolni!!!!! Kikaptam a székből, jól megpuszikáltam!!!! Olyan édike!!!!!!!!

bocsi, hogy leírtam, de annyira örülök neki, hogy ilyen kis okos, mint a bátyja!

Julcsi! kitartás!!!!+++++++++++++nekünk is volt ilyen időszak, aztán most nyugi van...fogak, időjárás, anyahiány....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


upsz, a mosás.....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Szegény Julcsi...és persze Marcika..nagyon sajnálom a nyügit,nálunk volt ilyen helyzet a kiságyba nem igen aludt jól de az én karomba végig nyomot 2órát...nem kellemes zsibbadó kézzel gyereket tartani de nekem ez tünt a legjobb megoldásnak sírás helyet.De gondolom a kis szervezetét is megviseli a rengeteg kakilás,és ez is rátesz 1lapáttal az ébredésre+hogy az étvágya sem a régi.Meg persze a levegőzés is hiányozhat..(jó tanácsal nem szólgáltam tudom,de remélem rendeződik a helyzet és hamar meggyógyultok.)

Apa is jön haza,beteg :? fája feje,nyügős,főemelkedése van,nagy szó ha hazajön melóból mert meló mániás a lelkem...

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


megjött a HUMANA csomag...lejártok: itaok , tea:2009.11 hó, 12.hó,
tejpépek: 2010.03,06
kaják: 2010.01,03
puding:2009.12
joghurt:2010.01,03
Nagyjából így...tápszert elfelejtettem.....hüle vagyok. mindegy van még itthon....pedig beírtam, aztán ócsítás miatt kitöröltem, aztán apa mondta rendeljem meg nyugodtan, és mégse rendeltem meg.

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Jaj Julcsi, reméltem pedig, hogy jobban vagytok...
Mindig így alszik nappal? Vagy csak most, hogy beteg?
És ez a szüksége van rá... Ki szerint?
Eszti 4 hónaposan másfél hónapon keresztül éjjel 10 órát, nappal meg 3*35 percet aludt... Soha, de soha nem aludt akkoriban többet, egy perccel sem... Ja, nem egy tankönyvi eset.
Aztán egyszercsak hopp, megváltozott és mostanában megint alszik éjjel minimum 10-11 órát és nappal ahogy esik. Vagy 2* másfelet, vagy 2 * 35-40 percet vagy vegyesen...

Biztos, hogy Marci álmos, amikor 10 perc múlva nyafi van? Nálunk pl.
addig van felkelés után nyafi, amíg kajcsit nem kap... Utána már heppi...

Bocs, hogy saját példával jövök mindig, de egyszer a mi nagy és okos Zsuzsi barátnénk azt mondta, hogy ha én megteremtettem neki minden feltételt az alvásához, akkor a többi már rajta múlik...

ladmon
 
 


Verus köszike ám az infót, de mégsem rendelek, mert majd nemsokára le akarom váltani a tejpép vacsit, aztán így nem halmozok fel készletet... :)
Vinci meg nagyon ügyi!

Más is csinál már ilyet? Pápá, meg tapsi? Mert Eszterem meg utánozza a szuszifejet, ha csinálom. Mást nem sikerült kicsikarnom még, de ezt nagyon sokszor... Így azt gondolom, tutira utánoz... (Julcsi, ez megállja a helyét már ebben a korban, ugye? :? )

Zsancy: na, akkor irány a teafőzés!

Na, én el... Véget ért a délelőtti, 35 perces alvás... :wink:

ladmon
 
 


Sziasztok!

Na, csatlakozom én is car éjszakázók sorába...Mesi fél 3-tól kezdte az ébredést, és fél 4-kor kelt. Utána általában mindig 10 percen belül visszaaludt, de most szó szerint nyüszített...szerintem a szél az oka...két óráig altattam, végül a mellkasomon aludt el, és másodjára tudtam letenni, magam mellé:)

Nagyon édi Vinci:)

Zsancy: Mesi is csipked, hajat húzgál, nyakláncot, fülbevalót rángat, szájba, szembe nyúl... ja és magát is összekarmolássza már megint, már két seb van az arcán (orrán és a szeme fölött...)

Ti végül kimentek sétálni? Mi tegnap nem mertünk kimerészkedni...

MIndenkinek szebb napot.)

Andabella

Kép
Kép
andabella
 
 


Julcsi... vígasztal, ha azt írom, hogy nálunk is csak 20-30 perces alvások vannak napközben, hónapok óta?
Tudod mit csinálok... keményen elrontom.... a karomban alszik, ha felébred cici és visszaalszik. Így alszik kb másfél órát. Én sikeresen túltettem magam a dühön, a lelkifurdin, a síráson, a kétségbeesésen, hogy nem tudok semmit csinálni... Szépen ülök a tv előtt és megnézek egy filmet addig, vagy itt ülök a gépnél, mint most, és netezek.
Ez van, én feladtam a hónapok óta tartó harcot, majd ha nagyobb lesz, úgyis fog aludni előbb-utóbb normálisan, Szávával is ez volt.
Másképp már nem bírtam cérnával.

Üdv. Andi


Kép

Kép
andus70
 
 


Sziasztok!

Na, akkor most megosztom veletek a tegnapi éjszakánk történetét, ha bárki tud javaslatot, mondja, bármit kipróbálnék........., de komolyan...

Szóval ugye egész nap aludt kemény fél órát. Estére nagyon nyűgös volt, már 6 körül a vacsi se kellett. szóval hamarabb fürdettünk, mint szoktunk, gondoltam majd utána elalszik. Fürdés után szopi, sok nem kellett neki... Utána elindult még egy kicsit, de álmos volt, úgyhogy ringattam egy kicsit. El is aludt az ölemben. Ahogy letettem a kiságyba kipattant a szeme és elkezdett üvölteni. Nálam itt végleg elszakadt a cérna........ Szóval a gyerek fenn üvöltött az ágyában, és odalenn a nappaliban...... Azt mondtam, hogy felőlem egész éjszaka ordíthat nem érdekel... Aztán apával beszéltünk, megölelgetett, kibőgtem magam, és visszamentem. Eközben gyerekem kitartóan ordított... kb 10 perc volt ez a kis közjáték, mindenesetre meg kellett állapítanom, hogy ő nyert, mert nem bírtam tovább hallgatni. kövezzetek meg nyugodtan, hogy eddig is hagytam ordítani. Felvettem, megnyugodott nagy nehezen elaludt rajtam. Visszatettem az ágyába. Fél 8 körül volt ekkor. ELőször fél9kor sírt fel. Felmentem, visszaaltattam. Másodjára negyed 10kor, ekkor magamra tettem, így aludtunk el mindketten. 11 előtt arra ébredtem, hogy teljesen bekeményedett a mellem. Megszoptattam, és betettem az ágyába, és én is elmentem lefeküdni. Éjfél után 5 perccel ébredt. Átmentem, megnyugtattam, ott maradtam vele a heverőn. EGészen fél 3ig aludtunk, amikor is felkelt megint. Nem akartam megszoptatni, ennek eredménye az lett, hogy 4 utánig járkáltam vele, és próbáltam visszaaltatni. Csodák csodájára volt hozzá türelmem, csak akkor néztem rá csúnyán, amikor már harmadjára harapott izomból a kulcscsontomba....
Szóval 4 körül végre elaludt, egészen fél 6ig, amikor is felébred. Megszoptattam, visszaaludt. Végül olyan háromnegyed 9 körül kelt, de akkor is nyűgösen.... Délelőtt nem aludt, most negyed1kor aludt el. Gondolom, hogy nem fog sokáig tartani, mert a tízórai sem kellett neki, biztos éhes lesz mindjárt...
SZóval ez volt a mai éjszaka.....
Szerintetek mit csinálok rosszul? Azt ne írjátok, hogy türelmetlen vagyok, mert ezt tudom.....
Egyszerűen el kellene végre fogadnom, hogy ez így lesz, és kész??? És ne hasonlítgassam az itteni babákhoz, akik egyben alszanak 8-10 órát??? Azt hiszem csak ez lehet a megoldás.........

Csak az a baj, hogy a fáradságtól és kimerültségtől már enni sem bírok, 59 kiló vagyok, utoljára 16 évesen voltam ennyi. 62vel estem teherbe... Úgy érzem magam, mint egy zombi, és úgy is nézek ki... Már Apát is sajnálom, mert egész nap gürizik értünk, és amikor hazajön csak azt hallja, hogy én nyígok, a gyerek nyűgös.... csodálkozom, hogy egyáltalán még van kedve hazajönni....

Csak azt szeretném, ha valaki megmondaná, hogy meddig fog tartani ez az egész... akkor legalább addig összeszedném magam... de így, hogy mégcsak a fényt sem látom az alagút végén...... nagyon nehéz............ utálom sajnáltatni magam, és nem is ez a célom, csak jól esik kiírni magamból..........

Imádom ezt a szarost, és szeretnék jó anyja lenni, de nem megy......... Tényleg úgy érzem, hogy totális csőd amit csinálok.......... valamit baromira elrontottam....................

csak telnek a napok, és nem jutok előre............ biztos, hogy később bánni fogom, hogy így mentek el ezek a hetek, hónapok........
És tudom, hogy igazából itt nincs megoldás, nincs válasz..............
Csak az idő oldja meg... és addig türelmesnek kell lennem.......... muszáj............................

Megyek, készítek neki valami ebédet....

már fel is sírt..............................................

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Amy!
Nem rontasz el semmit, egyszerűen nem egyformák a gyerekeink. Lehet, hogy Vendinél is az időjárás játszik közbe. Mesivel is voltak ilyen hónapok, amíg szoptattam, aztán sok-sok cipelés, úgy elalvás anya mellkasán, majd leszokott róla, most megint visszatért.

Van egy ismerősöm, aki egész nap magán cipeli a gyermekét, mert különben végigordítaná a két etetés közti időszakot.

Tudom, hogy nehéz dolog a türelem, hiszen érző lények vagyunk mindannyian, mi is kiakadunk. Múltkor én is kiakadtam...de bízz magadban és csemetédben és minden rendbe fog jönni.
Az a lényeg, hogy a saját babánkra tudjunk hangolódni. Ha ő rajtunk akar elaludni, akkor így lesz, ha külön szobában, vagy velünk együtt, szerintem hiába sokszor a szoktatás, nem sikerülhet mindenkinek. Nem vagyunk egyformák és kész! A mi babánk testi kontaktot akar, úgy ahogy az anyaméhben. Lesz majd olyan is, amikor már ciki lesz neki. Hát élvezzük most ezen perceket:)))

REmélem kicsit meg tudtalak vigasztalni, nem akartam okoskodni:)

Kitartás!!+++++++++++++

Andabella

Kép
Kép
andabella
 
 


jucsi:nekem sincs ötletem,de lehet,hogy azt kellene,hogy ha megriad rögtön megpróbálni visszaaltatni..vagy nem tudom.szegények,bizti a betegség is rápakol még a dologra!jobbulást nektek és sok+++++++++++++++++++++ küldök,nagyon rátok fér!

elif:babakaja ügyben tényleg,jobb lesz,ha a megérzéseidre hallgatsz,mert mindenhol mást írnak és minden orvos és védőnő is mást mond...ezért jó,hogy itt megoszthatjuk egymással és mindenki kimazsolázhatja amit jónak tart!

hideg van nagyon...hogy lesz így levegőzés,leglább a szél csillapodhatna!

Kép
nilabali
 
 


Andabella: tudom, hogy igazad van abban, amit írsz, csak nálunk ez már 5 hónapja tart....... és mostanra már tényleg minden erőtartalékom végéhez értem.... úgy érzem, hogy nem bírom tovább... legszívesebben egész nap bőgnék..............

Most is aludt egy fél órát........ álmos, majd leesik a feje, de nem alszik................. ennyi..................

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Ladmon: meg a hal meg a spenót miatt, meg még pár dolog miatt, amiket én már terveztem, vagy nem terveztem adni... :roll: Tiszta káosz ez az ezt ekkor, azt akkor. Ok glutén meg tejtermék meg k betűsök az ok.
Efének bejött az áfonyás alma, nem bántam meg hogy adtam. :)

Amy:
Andabella nagyon szépen leírta és én is így gondolom józan pillanatomban. De mégis a fáradtság miatt és a végetnemérő nyűglődések miatt én is kiborulok néha és úgy érzem valamit nagyon nem jól csinálok. De tudod ez nem feltétlenül van így, Efe pl. az első hónapokban annyira szépen aludt, ma is köszönöm neki, mert nem tudom hogy bírtam volna. Mostanra meg teljesen káoszba torkollik a legtöbb éjszaka, olyasmi mint nálatok, vagy mint Julcsiéknál nappal. :( Én is reménykedem hogy vége lesz egyszer.
Tegnap éjjel is szörnyű volt, eszméletlen fáradt voltam, és újra és újra kelni és vígasztalni. De Efe most annyira fúrta belém a fejét és a kis testét, mint aki hetek óta nem látott, hogy éreztem ő nem azért teszi ezt mert utál, vagy mert neki ez így tetszik, ők csak az anyukájuk szeretetét szeretnék mindig érezni, akkor érzik magukat biztonságban. Tudod Vendinek is minden fájdalma alább hagy és minden félelme elmúlik ha hozzád bújhat...
És bizony ez nagyon nagyon fárasztó, én is tudom....... És nem mindig van ereje az embernek ebbe belegondolni.

Én is szoktam sírni, van hogy a telefonban apának, ma pl. az etetésnél Efének, könyörögetm, hogy ne hisztizzen... Ő mindig elvárná, hogy csücsörögjek neki, de erre ilyen éjszakák után semmi erőm. És mivel nem csinálom ő még jobban igényel, ez egy ördögi kör....

Kép
Kép
elif
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?