Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Zsrit: Kedves paramami! Ugyanez volt nekem is, hajnali 2-ig maraton volt a hasamban. De szó szerint mint a körhinta!!!!!!!!!!
Most csend van. Tegnap biztos jól megtréfáltam a sok alvással aztán nem volt kedve röhögni :mrgreen:
Egyébként tegnap olvastam, hogy a gyerek a hasadban nem tud megfulladni ha a nyakán a köldökzsinór mivel a méhlepényen keresztül kapja az oxigént! :lol:
Szilveeaa: itt egy újabb link biztos ami biztos, itt is vannak nyomtatványok. Én már nem tudom melyik kell ezért mindet (anyasági, csal.pótl.) letöltöttem. Ahány oldal annyi féle, de ez szrintem biztos.
http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/129
Datolya: tegnap írtam olyan este 7 körül a hashajtós témá, előző oldalon van :lol: :oops:
Idióta emberek!!! Kenyeret venni! Biztos sok gyereke van vagy kevés kenyeret vett életében. :evil:
anyabebi
 
 


Sziasztok!Jó reggelt Mindenkinek!
Nálunk semmi...
Lassan kezdem azt hinni, hogy pocaklakóm kiselefántnak képzeli magát és ők ugyebár 36hónapig maradnak Anyukájuk pocakjában.
Lassan indulunk ctg-re...
Milyen éjszakátok volt?
pocok001
 
 


Te jó ég kihalt a topik?
Vagy csak én érek rá ennyire?
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
anyabebi
 
 

 
 

Törpilla:)

köszi!!

Szereztem helyet 11-re bemegyek ctg-re ...

Anyabébi :)
én tényleg paramami vagyok nem is értem miért - a fiúkkal mikor terhes voltam eszembe sem jutott hogy valami gond lehet ...
lehet öregszem :lol:

Betty :)

de jó hogy előkerültél!! már rendesen aggódtunk :)
akkor nagyjából nálunk egyszerre lesz baba :)
Ha tudsz gyere még, de ha mégsem ++++++++++++++++++++++
drukkok :)

ha végeztem jövök --
ja és még mindíg a szomszéd netét lopva a párkányról netezek...
ez a legnagyobb magyar internetszolgáltató remek szolgáltatása :evil:
48 órája nemtudják megoldani a problémát .. .no comment

Kép
zsrit
 
 


Hello Lányok, csak beköszönök, hogy Anyabebi ne aggódjon, nincs egyedül :D csak elvittem Rolit dolgozni meg bementem Tescozni, ne a kórház után kelljen... most meg megyek fürcsizni, mert fél 12-kor NST + a szörnyű amnió :roll: :roll: :roll: valami barnás cucc megint távozott hazafelé jövet, már tényleg nem tudom mi ez :roll: :roll: :roll:
Olyan jó csizmát vettem magamnak!!! Meg a Toffeenak egy újabb cumit :oops: :D
Na tényleg húzok, szerintem 1 körül jövök. Remélem lesz társaságom!!!
Vendég
 


Hali,
én itt vagyok :D
még mindig nem szülök :( sőt, a gyerek SEMMIT nem csinál, néha jelezget, de azért nem dolgozik komolyan a kijövetelen :oops:
Pénteken reggel NST és vizsgálat, és továbbiak megbeszélése a dokival (Zsrit: Timmermann).
Viszek mindenfajta orvosi papírt, anno a fogantatás körülieket (ha jól emlékszem, a peteérést pont elcsípte UH-val a doki) hogy pontosan ki tudja számolni, mi az az időpont amikor már indítana. DE ÉN NEM AKAROOOOM! Még az osztályos felvételt sem!

Ráadásul egyre bonyolultabb apával együtt megoldani a vizsgálatokat, 2 naponta fél napokat sorban állni a CTG előtt nem fog tudni velünk!!! Nincs az a munkahely!

Pattogó, csatlakozom Barni rajongók köréhez :lol:
Anyabébi, volt +eredménye a hashajtózásnak?
Pocok, Neked van már időpontod befekvésre vagy indításra? (bocs, ha le vagyok maradva..)
Zsrit, tegnap este nálunk is ez volt. Bár kevésbé ijesztő. Remélem minden rendben lett, és hamar megnyugodtál!!!
MrsParis? Mizu?

Én ma házimunkázok. Hátha aktivizálja a kölköt. Ha már ez az idióta hidegfront sem :roll:
C.

Kép
cosmic girl
 
 


Cosmic,

én full egyedül járok a kórházba, mert pont nem akkor vannak a szabadnapjai Apának, amikor NST van :roll: még jó, hogy tudok vezetni, mert amúgy nem tudnánk megoldani. Macera és szar egyedül, de már megszoktam...meg igazából NST-re nem jöhet be, mert egyszerre 3man vagyunk, vizsgálatra szintén nem, akkor meg mit csinálna ott 1-1,5 órát?!
Vendég
 


Paris,

hát igen, a kérdés kissé bonyolult...
Vezetést nem vállalom, általában a bpesti útviszonyok (pl. kátyúk) és az állandó dugó annyira kikészít, hogy pl. hétfőn már az autóban olyan fájásokat produkáltam, hogy a szülésznő azt hitte, szülünk...
Az NST-zést Budaörs-Örs Vezér Tér viszonylatban műveljük, ami nem terhesen is extrémsport volna BKV-val.
A doki rendelésén apa bejöhet az NST vizsgálatra, ez is pozitívum volt eddig.

Apa mondta, ha már végképp meguntuk a babára várakozást, egy reggel 8-as dugóturizmust bepróbálunk a városba befelé, hátha tényleg beindul a szülés :D :D :D

Kép
cosmic girl
 
 


Na elmentem vasalni... Paris, drukk megy!

Kép
cosmic girl
 
 


ZANIKÓ HÍREK!!!!!!!!

"14.-én reggel 8.25-kor megszületett Kiss Tamara 3290 grammal és 52 centivel!"

ANIKÓ GRATULA A KICSI TAMARÁHOZ!!!!!! SOK BOLDOGSÁGOT ÉS TEJCIT!!!!!!!! Kép

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Helló!

Cosmic: hatás volt :), a német brikett elbújhat szégyenében :mrgreen:

Feldobtam egy kelkáposzta főzeléket (1 hete várakozik a káposzta a kosárban :oops: ),
meg reggel ki volt készítve a konyhába a pultra a fagyasztóból kivett csirkezúza. (enyhén célzásértéket véltem felfedezni benne :lol: ), úgyhogy zúzapöri lesz hozzá (mondjuk én nem szeretem :roll: )

Jó hír hogy holnap végre kapok táppénzt :wink: , már jó lesz kell a gyereknek új cipő, valami melegebb, mert erre én sem készültem és csak sportcipője van. Nem mintha fázna, nem panaszkodott, de jobb a békesség )

Ránézek az ebédemre,de itt vagyok :)

Szüllllyetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anyabebi
 
 


Sziasztok!

Velünk minden okés.Most voltam uh-n meg vizsgálaton!
Martin jól felhízlalta magát,most becsülték 3500 gramm-ra! :shock: :shock: :shock: És még van 2 hetünk! :shock: :roll:
Méhszájam teljesen zárt!A dokinőm megvizsgált! Csillagokat láttam! :shock: (Eszti,eszembe jutottál!)
Úgyhogy a héten még tuti nem szülök! :roll: :roll: :roll: :cry: :cry:

Eszti,Cosmic,Pocok,Datolya,Zsrit hajrá :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


haló lányok!

Én is vagyok, csak ügyintézek közben, apának adóügyeket + banki mindenfélét...csak egy órája lógok a telefonon...

Pattogó - Bence gyönyörűséges kisfickó :-) Főleg a cicivel a szájában :wink:

Moncsi - hű, nem irigyellek a nehéz napért :roll: De biztos mi is át fogunk élni még sok-sok hasonlót :?

Andi
- sztereo nyekergés :? Ha nálunk is leesne a hó, én is nyekeregnék dolby surround-ban is, az tuti :evil:

Zsrit - szomszéd wifi :lol: Ki a kedves szolgáltató? Mi sajna ki vagyunk szolgáltatva a T-Home-nak, de az elmúlt hetekben itt is nagyon sokszor akadozott a net...

Betty - 5 nap múlva babázol? De szuper! irigyirigyirigy...A szüleid mikor érkeznek?

Pocok - esetleg mondd meg a kiselefáninak, hogy idekint sokkal tágasabb ám! :wink:

Eszti - amnio-izé :? Szorítok! Tényleg jól bírod ezt az autózás dolgot...a biztonsági övet be szoktad kapcsolni?
Ma mi is megyünk uh-ra délután, és végre apa is itthon lesz, szóval nem kell vezetnem. De attól tartok, hogy hétfőn már ctg-re egyedül megyek...de kihagyom a dugót, dokibácsi aszonta, hogy elég dél körül odaérnem, és akkor nem két órát araszolok, csak egyet :roll:

Pusz nektek!

Kép
kkia
 
 


Anikó: Hatalmas gratula Tamarához! Sok boldogságot, jó egészséget, és sok-sok tejcit Neketek!

Zsrit: Remélem semmi gond nincs se Veled, se a kis Zoéval, csak megtréfált. :roll: :roll: Gyere a hírekkel, nagyon várunk!!!

Sziszkó: Örülök neki, hogy minden rendben van! Martin sem aprózza el a dolgokat!!! :wink: De legalább nem egyedül szülök majd kisóvódást... :roll: :roll: :roll: Azt sajnálom, hogy fájt a vizsgálat. (Mondjuk tegnap én is megkönnyeztem.) Ahogy látom, téged is megvisel, hogy a héten nem szülsz. De ne aggódj, az hogy ezt mondta a dokinőd, nem jelent semmit! Legalábbis engem ezzel nyugtatnak, és azóta én is magam... :roll: :roll: :wink: :wink:

Anyabébi: Kelkáposztafőzeléket kérek! Majd szólj, ha kész, mert csak akkor nyitom ki az ablakot ebben a hidegben. :D :D
bobóbaba
 
 


Már meg sem lepődöm, hogy valaki este még itt duruzsol aztán reggel már a kh-ban babázik :shock:

Zanikó: nagy gratula neked meg a kis Tamarának :)

Bobó: nyithatod az ablakot, ráültettem a huzatra már elis vitte :mrgreen: , mitnemongyak jó lett :)
anyabebi
 
 


A kórházasok mikor térnek haza?
Kicsike, Hajnalocska, Gnemonival mi van?
Hááááááááááállllllllllllllllllóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!
anyabebi
 
 


Anyabébi: Köszi, már meg is érkezett!!! Mindjárt nekilátunk... :lol: :lol: :lol:
bobóbaba
 
 


Sziasztok!



Gyors bekukk, hátha van új baba, Pocok, Eszti, Cosmic, Datolya, Zsrit-nél. Lányok! Tényleg hajrá!

ANIKÓ! Hatalmas Gratula! Sok tejcit és egészséget!

Betty!
Örülök, hogy jól vagy! Ma otthon van a férjem, reggel begyújtott a kandallóba, együtt reggeliztünk sok finit. Megyek kicsit késői ebédet csinálni. Csirkeszárny lesz csak még nem tudom milyen fűszerrel kenjem be. Majd nézek a neten. Este talán jövök!

Csessze meg Ez a sz@r idő!!!!!!!!

Sztercsi
Vendég
 


Zanikó és Tamara - nagyon sok boldogságot nektek!

Szisz, Martin már 3500 gramm? De jó! Mi is megtudjuk délután, hogy Kristóf mekkorát nőt...de azt tényleg ne kiabáld el, hogy egyhamar nem szülünk :D Lásd Pattogó...

Kép
kkia
 
 


Ja! Nagyjából elolvastam mindent utólag, de bocsi, hogy nem reagálok mindenkire!

Kép
Vendég
 


Zanikó nem hiába várt sokat a tegnap éjszakától ... :D :D :D
Mázlista, nagy-nagy gratula Tamihoz, aki napra pontosan érkezett! Precíz a kiscsaj, csak így tovább! :lol: :lol:

Kép
cosmic girl
 
 


Zanikó!
Gratulálok!!!!!!!!!!!!

Cosmic
Holnap kapok oxitocint...

Kkia
Én győzködöm :)

Zsrit
Minden rendben?

Sziszkó
Gratula a tökéletes leletekhez!!!!!!!!!!!!4
pocok001
 
 


Kkia!
Na jjjjóóóó!Nem írom le magunkat! :lol: :lol: :lol:
majd írd meg,a Te kukisod mennyit nyom már! :lol: :wink:

Sztercsi!
Ma nekem se volt kedvem nagyon főzőcskézni,így csak sajtos-tejfölös tészta van pirított szalonnával.

Tudjátok mit ennék meg már napok óta?Paradicsomos káposztát főtt krumplival! :P :P :P Valamelyikőtök szokott csinálni :?: :?: :?:

Bobó,Pocok!
Nekem Ti ketten vagytok beírva hírhozónak,de mi van,ha épp mindhárman együtt szülünk???????? Na jó Pocok,Téged nem akarlak ezzel ijesztgetni!!!! :oops: :oops: :wink: :wink: :wink:

Eszti,Zsrit!
Majd írjatok,mi volt a mai vizsgálaton!!!!! :roll: :roll: :roll: :roll:

Betty!
Drukk a hétfőhöz!+++++++++++++++++++++
Elég is lesz az a 3300gramm-os kiscsaj! :wink: :wink: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó: én is szeretem a paradicsomos káposztát, de főtt krumplival még nem hallottam :shock:
Egyébként kb. 3 perc alatt van kész (na jó legyen 20 :))
anyabebi
 
 


Anyabébi!
Errefelé nálunk csak így szokták csinálni,mármint főtt krumplival. :P :P :P

Hú,nagyon viszket a pocakom! :roll: :roll: :roll:

Az előbb mondták a rádióban,hogy a Mátrában már van havazás :!: :!: :!: :!: Ez itt van ugye mellettünk a hegyekben! Kép
Még neeeeem akarok havat!!!!!! :evil:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


ANIKÓ!!!
SZÍVBŐL GRATULÁLOK! Soksok BOLDOGSÁGOT KICSI LÁNYODHOZ
!

Kép

Szilvi
Én írtam a szőlőt, a magja meg a héja miatt nem OK.... de ha azokat kiköpöd, eheted :D

Megy a drukk mindenkinek aki a napokban szeretne szülni!! Nekem szándékosan beindították a 40+2. napon, de nem is baj, mert már a nyakán volt a zsinór, és nem érezte túl jól magát..
Pocok nálad meddig várnak még?

Betty
Jó, hogy már biztosan tudod az időpontot, akkor mindent meg lehet szervezni. Már csak egy hét neked is :lol:

Móni
Nálatok sincs akkor nyugi, de úgy tűnik mindenki szenved a hasfájástól... :roll:

Gina
Hogy megy a szopi? Nézted az LLL honlapját? nekem sajna még mindíg fáj :cry: , de már jobb egy fokkal. Peti egyszerűen nem nyitja ki elég nagyra a száját... :roll:

Csajok akik már otthon vagytok! Ti ki tudtátok magatokat pihenni? Én még nem bírnék vásárolni menni, hosszabb ideig kint lenni...és a nagyobbikkal is foglalkozni kell állandóan..részben nagyon örül, részben féltékeny... :wink: Jó lenne feküdni...de mire odajutok, felébred a baba és nyekereg. Nálatok visszajött már a születési súly?

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Anikónak hatalmas gratula Tamarához!

Csajok, aranyosak vagytok, hogy drukkoltok meg gondoltok rám, nagyon jól esik a lelkemnek!!!

Kkia, nem használok biztonsági övet, mert félek, ha valami történik, nagyobb bajt okoz, mint ha nincs bekötve! Sőt, ugyanolyan sportosan vezetek, mint korábban :oops: apukám mondta is, hogy inkább rakjam ki a vészvillogót, vagy matricázzam fel a kocsit, hogy "kismamajárat" :lol:

Mai NST is tökéletes, amnió szintén és nem is fájt annyira- úgy látszik, szokom a kínzást :roll: kedvenc dokibácsim volt az ügyeletes, nem bánnám, ha a szülésnél is Ő lenne!!! És képzeljétek, az amnioscoppal látta, hogy sötét haja van a kislányomnak!!! Hát ezen én úgy meghatódtam, hogy majdnem ott bőgtem el magam, aztán kibírtam a kocsiig ...
Pénteken utolsó NST, utolsó amnió...
Vendég
 


Eszti!
Ki a kedvenc dokid? Annak örülök, hogy minden ok, annak nem, hogy a kisasszony ennyire jól érzi magát. Juj, de jó lehetett, hogy elmondta a sötét hajat!!!!!
Vendég
 


A Háromszéki József doktor. Sokan paráznak Tőle, mert olyan szigorúnak tűnik, de nekem elsőre is szimpatikus volt, most már sokadszorra Nála voltam és annyira kedves!!!
Vendég
 


Igen, sokan nem szeretik. Korábban én is nála voltam, de eljöttem onnan, mert az SZTK rendelés volt.
Az a lényeg, hogy bízz az orvosban! És most nem is fájt az amnió?
Vendég
 


Sziasztok!!

Remélem mindenki jól van!! Mi megvagyunk, bár időnként elég nehéz, sírdogál vígasztalhatatlanul... Lehet a frontot érzi így, vagy a szelet... Álmos vagyok.
Én sem tudtam még igazán kipihenni magam, pedig itt van anyukám, aki tényleg mindent megcsinál helyettem...

Anikó! Nagy Gratula a babóhoz!! Sok-sok egészséget nektek!!

Remélem tudok segíteni valakinek, aki még előtte áll...
Szóval az anyasági támogatáshoz illetve a családi pótlékhoz is a MÁK ( www.allamkincstar.gov.hu ) honlapról lehet letölteni a nyomtatványokat. Itt kell megnézni azt is, hogy területileg melyikhez tartoztok, és oda feladni postán.
Mindkettőhöz szükséges:
Gyerek TAJ-kártyájának, lakcím kártyájának és születési anyakönyvi kivonatának a fénymásolata, az igénylő TAJ-kártyájának, lakcím kártyájának és személyi igazolványának a fénymásolata.

Én postán adtam fel mindkettőt múlt hét hétfőn tértivevény-ajánlott-elsőbbségivel ( 850Ft ), és mára már utalták is az anyasági támogatást. Elég gyors volt.
A TAJ kártyát is nagyon hamar megkaptuk, ügymenet: Ahogy elmentünk a születési anyakönyvi kivonatért, még aznap bement apa a MÁK-hoz. Ott persze közölték, hogy majd postán megkapjuk, nem adják ki személyesen, max. egy igazolást, amivel már lehet ügyintézni, de az is min. 5 nap, mert ennyi idő kell mire átérnek az önkormányzattól az adatok hozzájuk. Aztán apa még értetlenkedett kicsit, stb., mire azt érte el, hogy 2 nap múlva már csöngetett is a postás a TAJ-kártyával.
Szóval én azt tudom ajánlani mindenkinek, hogy határozottan, rámenősen... :D

Lili

Kép
édi16
 
 


Őzi,
Holnap kapok oxitocint, aztán meglátjuk...

Sziszkó
Ígérem a héten már kispocak kijön, és akkor nem kell aggódnod ;)
pocok001
 
 


Sziszkó: Ne aggódj, mert nálam Apa úgyis egész nap a gép előtt ül, úgyhogy maximum őt riasztom!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Éppen ma mondta, hogy majd meglátjátok milyen szép képeket fog hozni... :roll: :roll:

Eszti: Örülök neki, hogy minden rendben van Veletek! :D Én biztos nem bírtam volna ki a sírással... :roll: :roll:

Paradicsomos kápi-nyami-nyami!!! De még sohasem álltam neki. Valahogy nálam ez is a bonyolult ételek közé tartozik (gondolom én), és neki sem merek állni... :oops: :oops:
bobóbaba
 
 


Édi: Jó, hogy benéztél! :D Könnyen lehet, hogy a frontot érzi ő is, és azért nyűgösebb a kelleténél. :roll: :roll: Ha tudsz, majd tegyél fel képeket4 És pihenj, amennyit csak tudsz!

Bárcsak az enyémet előhívogatná ez a front...
bobóbaba
 
 


Sztercsi, hát nem mondom, hogy kellemes volt, de a múltkorinál nagyságrendekkel fájdalommentesebb és gyorsabb. Ez is valami!

Nem akarok senkit elkeseríteni, de a szülésznő mondta ma, hogy ki van ürülve a szülészet nálunk teljesen. Erre én: akkor én ma jönnék is szülni. Mire mondta, hogy felejtsem el, hidegfrontban nem jönnek a babák :shock:
Viszont tök örülnék, ha hétvégére sem telne meg a szülészet és esetleg egy kétágyasban lennék egyedül Toffeeval :D :D :D

Csilla, nekem sem sok hiányzott...!

Óóóóó, nincs kedvem felkelni, pedig ebédelnem is kellene meg túrós tésztát csinálni...
Vendég
 


Ügyintézésnél nálam nagyon nagy szívás lesz, hogy a hülye idióta okmányiroda Fehérvárra fogja küldeni a TB kártyát basszus, mert ide csak tartózkodási helyre vagyunk bejelentve, nem állandóra és nem értik, hogy itt lakunk, oda küldik az ÉN ÁLLANDÓ LAKCÍMEMRE!!! Ez milyen baromság már?!
Vendég
 


Rita???
Vendég
 


Sziasztok :)

megjöttem ... háát nem keveset voltam gépre kötve, Zoé ott is akkora őrjöngést nyomott hogy egyszerűen nem tudtak egy rendes ctg-t csinálni ... egy csapat orvostanhallgató állt körbe 40 percig és néztek, marha szórakoztató volt :)
a lényeg hogy arra jutott a dokim hogy minden rendben nem tudni miért pörög ennyire de a szívhangja rendben van... doki szerint így próbálkozik valahogy beindítani a dolgokat ... és jobb ha mozog - még ha sokat is - mintha nem ...
Nem mondom hogy megnyugodtam de ennyiben maradtunk...
méhszáj változatlan - már jóslóim sincsenek :lol:

Pocok asszem Zoé is ellene sokáig ... de 20-án legkésőbb kitessékelik :)

Anikónak hatalmas gratula Tamarához!!


Cosmic :) - pénteken én is megyek!
Timmermann tök jó fej!

Édi és Őzi :)
remélem nemsokára ki tudjátok kicsit pihenni magatokat!

Eszti :)

jó hogy ma kicsit jobban bírtad!
de remélem nagyon nem kell megszoknod az amniot és végre jön már a "nagyhajú" kisleány :)

Bobó :)

kedved?
mintha kicsit végre jobb passzban lennél ...

KKia :)
nálunk is t-home - hogy rohadjanak meg!!
örökké szaraxik!
még mindíg a párkányról netezek!

Hihetetlen hogy itt örlődve várjuk hogy szüljünk már aztán - mint az ábra is mutatja - a neheze még csak akkor kezdődik ...
Csak erről hajlamosak vagyunk elfelejtkezni :)

Kép
zsrit
 
 


Eszti :)

de drága vagy hogy így keresel ... ITT VAGYOK!! :lol:
rosszpénz ... - ahogy Anyabébi szokta mondani ... :D

Kép
zsrit
 
 


sziasztok!

Zanikó: gratula a kicsi babóhoz! :D

Őzi: születési súly visszajött és már túl is léptük. Pihenés: hol így, hol úgy. Napközben nincs pihenés. Éjfél után nyugi van, szépen beállt 3-4 óránkénti evésre. A hasa viszont fáj délelőtt és az esti etetés után. Akkor 1-1 1/2 órás nyöszörgés és üvöltés után tud csak beájulni. A nagyobb egyelőre nem féltékenykedik nyíltan, de észrevettem rajta néhány változást amit biztosan a kistesó vált ki nála.

Anyanbebi: a TAJ kártya megérkezik időre. Ne aggódj ezen. Igaz az 5 nap az 5 munkanap.

Kaja: akinek még pocakja van most élje ki a torkosságot a puffasztó ételek viszonylatában, mert szoptatás alatt koplalás van ebben a tekintetben. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire tud hiányozni egy jó kis babfőzelék vagy kelkáposzta főzelék. :shock: :?

Kép
Kép
tündér09
 
 


Rita,

már aggódtam :oops:

Akartam már írni, csak nem volt időm, hogy Toffee is úgy mozog, ahogy Zoé, én is sokszor megijedek, hogy mi a fene van odabent...de mivel most már marha rutinos NST-s vagyok :roll: megszoktam és tudom kb. milyen frekvencián nyomja a kiscsaj...mondta is ma a szülésznő, hogy ennek a gyereknek aztán vannak rejtett tartalékai :D mondom, csak az van neki :lol:
Vendég
 


Tündér, én nyomom ezerrel a piros nagyszemű szőlőt, mióta mondtátok, hogy nem lehet majd :lol: :lol: :lol:

Hú de éhes vagyok basszus...!
Vendég
 


Anyabebi is hol van má'?!
Ja, Róla jut eszembe, Csajok -ínyencek- ha isteni finomat akartok inni, ajánlom az Olympos szőlős-bodzás gyümiitalát olyan finom!!! Bár lehet, hogy csak nekem új, de ma fedeztem fel a Tescoban, rögtön le is csaptam rá...

De köcsög egy idő van, úgy de úgy utálom!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Miután tegnap éjjel fél kettőkor feküdtem le, délelőtt lustiztam egy kicsit. Aztán telefonos játékot játszottam (próbáltam felhívni a dokimat a rendelőjében, három óra aktív próbálkozás után sikerült is), így kiderült, hogy pénteken megyek Ctg-re, ha addig nem szülök. Ezek közben ettem és így utoljára a kupac tetejére küldtem egy forró csokit is.

Zsrit, örülök, hogy minden rendben! Drukkolok Zoénak a mielőbbi előbújáshoz.

Eszti, örülök, hogy kevésbé viselt meg a vizsgálat, mint az előző alkalmakkor. Ezek szerint elkezdtél nyílni?

Édi, köszi az ügyintézős tippeket!

Zanikó, szívből gratulálok! Panninak is boldog szülinapot!
Nagyon pontosak a lányaid, rejtély, hogy csinálják.

Anyabébi, hasfájást sajnálom, de ahogy olvastam hashajtó segített.
Egyébként kedves anyustársnak csak egy gyermeke van. Lehet, hogy a gólya hozta, de az is, hogy nem szokott kenyeret venni.

Bobó, paradicsomos káposztát én is nagyon szeretem, igaz még soha nem csináltam. Rutinosan megvárom, míg hugom vagy anyukám nekiveselkedik és megkapom a felesleget.

Pocok, drukkolok holnap! Csak segít az oxitocin!

Sztercsi, köszi a bíztatást! Rám fér! Nem szeretném megvárni az indítását, bár a dokim ilyen szempontból példamutatóan türelmes.
Az idő tényleg pocsék. Lassanként azt veszem észre, hogy a tavaszok és őszök csak egy-két napig tartanak és egész évben csak nyár és tél van.

Sziszkó, neked is kösz a drukkokat! Martin nem lesz kicsi, ha kibírja bent végig (bár már most sem az)!

Cosmic, drukkolok Neked is! Nem látok vonalzót nálad, hol tartsz?

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Bobóbaba hát tényleg röhely amit a konyhába művelt a Ribanc Lilla.......a krumlipűréjétől egyenesen hnynom kellett!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....pfúúúúúúújjjj
Pattogó gyönyörű a kis Bence!!!!!!!!!

Zanikó gratuláálok a kis Tamarához!!!!!!!!!!!!
Sok Boldogságot nektek!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Datolya, nyílni??? Ááááá, nehogy azt hidd...csak gondolom hogy hétfőn sikerült, most könnyebb volt.

Nyomom a túrós csuszát befelé nyamiiiii...valaki? Jó kis szalonnapörcös :wink: :lol:
Vendég
 


nekem jöhet!!!!!!!!
én meg palacsintát eszek......valaki? :)

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita szia! Repül a csusza :P

Erőt vettem magamon; elmosogattam, közben megfőztem a csuszát meg mostam, most kiteregetek, ma ennyire telik :roll:
Vendég
 


hahó!!!
Iliasz még alszik, szóval bekukkantottam egy kicsit...
reggel még megakartam írni, hogy az orvos előírta a pihenést, mert fél nehogy elinduljon a szülés magától. ezen jót kacagtam magamban, mert pont az útolsó napokban akartam még annyi mindent csinálni itthon s persze említenem sem kell mennyit rohangálok a kisfiam után minden nap.
azután ma reggel bementem apósommal a klinikára ctg-re (ugye az otthon a baba szívműködését vizsgálja? mert először csináltunk ilyesmit) s ott minden szuper volt, csak éppen erős méhösszehúzódásokat látott a szülésznő aki a gépet kezelte és fel is hívta az orvosomat, hogy elmondja neki a tapasztaltakat. Erre a dokim azt mondta, hogy szedjek fél tabletta Yutopar-t (méhösszehúzódásokat szünteti meg) 2-szer egy nap, reggel és este. Én egyébként éreztem, hogy nekem a holnapi nap "ideálisabb" lett volna, de hát mindegy. Elvileg az érzéstelenítő orvosra várunk, aki csak vasárnap jön vissza valahonnan. Úgyhogy most gyógyszer és pihenés( :D ) hétfőig .

Zanikó: teljes szívből gratulálok a kis Tamarához!!!!!!!!!!!!!

Sztercsi: :D :D

Zsrit: de aranyos vagy!!!! még azért jelentkezem, ha tudok, bár még annyi teendőm lenne!!!
Teljesen megértelek, én sem voltam ennyire parázós a kisfiammal, csak az elején, amíg kicsit biztosabbá vált, hogy megmarad a baba, az előző vetélés miatt. Szerintem teljesen normális ez az érzés most,mert már tök más a szitu-már nem vagyunk egyedül s minden sokkal de sokkal nehezebb lesz ezután. A figyelmedet meg kell osztanod immáron 3 kisemberkével. Ez nagyon nehéz!!! de ezek az élet megpróbáltatásai. Én is félek, de hidd el minden rendben lesz!!!!

Kkia: igen, már csak 5 nap van hátra. Néha annyira boldoggá tesz, néha meg bepánikolok: valyon készen lesz addigra minden??? A kisfiammal mi lesz, hogyan fogja viselni? és én?? A kicsi lányommal minden rendben lesz?? Helytállok majd??mindezek a kérdések foglalkoztatnak annyira, hogy éjszakánként sem alszom túl jól, pedig hulla fáradt vagyok.
Köszönöm a kérdésed, apuék szombat estére érkeznek majd meg, s a köv. hét szombat hajnalban már indulnak vissza. Az ittlétükből én 4 napot bent leszek a klinikán, s csak 2 teljes napot leszünk együtt otthon. egy nap a szülés előtt s egy nap utána.
Itt lesznek a kislányom születésekor, ami nekem nagyon fontos, de az első két éjszakán sajnos szükségem van valakire odabent is-mert ugye még nem kelhetek fel-s nem akartam ismét az anyósomat fárasztani ezzel. (a kisfiamnál végig bent volt szegénykém)Most, hogy jönnek apuék, kijelentették, hogy nem tudnak egymás nélkül aludni majd itt nálunk, ezért max.egy éjszakát jönne be a nevelőanyukám, hogy segítsen. Kicsit furcsálom, de már nem kezdek bele ebbe a témába, mert fáj, hogy én másképpen látom a dolgokat.

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Sziszkó: kösziiiiiii Neked is a drukkokat. S ki tudja, hétfőig még lehet, hogy Te is megszülsz s nem Te leszel az útsók között. Látod, Kicsike is jóval későbbre volt kiírva és lám, előbb szült meg egy csomó mindenkinél. Végül is az a lényeg, hogy minden rendben menjen és egészséges babát hozzunk a világra. A többi (mikor és császárral, vagy természetesen) már tök mindegy.

Őzike: igen, a programozott szülésnek megvannak az előnyei: pl. az amit Te is mondtál, hogy meg tudok mindent előre szervezni. Most, hogy már anya vagyok, sokkal jobb így,mert ha hirtelen jönne a szülés, biztosan bepánikolnék hogy kire hagyjam a kisfiamat így váratlanul. Amíg bent leszek a férjem nem fog dolgozni-s így nyugodtabb vagyok.

most hallom, hogy kiabál a kicsim...felkelt, szóval megyek!!!

sok puszi Mindenkinek, drukk a finish-ben lévőknek, sok sok tejcsi és türelem az anyuciknak!!!!!

Betty

KépKép
KépKép
betty76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: