Új privát üzeneted érkezett!

tök JÓ dolit :oops:

Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kreiszi 2009.10.13 07:52-kor.
kreiszi
 
 


hugic:szerintem az átmeneti kevesebb evészet nem baj,ne légy elkeseredve.Bazsi sem eszik mindig ugyanúgy,voltak a napok amikor csak a felét ette meg az adagjának,de mi sem eszünk mindig ugyanúgy.a krumpli igazából sűrítésre szolgál,nem kell felesben tenni,ha Marcid szereti akkor fokozatosan csökkentsd a mennyiséget.én szoktam rizst tenni krumpli helyett,hozzáfőzöm a kajához és turmix.védőnőm szerint már lehet enni,répát,fehérrépát,sütőtököt,tököt,karfiolt,karalábét,zöldborsót,
zöldbabot,zellert,krumplit,patiszont,céklát(szerintem még lehet venni)cukkinit,gyümölcsből szinte mindent,talán az eper,málna kivétel,Bazsi evett már bébideszertben anaszásos,narancsos akármit is,használhatsz zöld fűszereket,zellerzöldet,babérlevelet,petrezselymet,snidlinget.lehet már májat és halat is adni.és biztosan egy csomó mindent kihagytam,de majd a többieknek is eszébe jut egy csomó minden.én a cukkinit meghámozom és karikára vágom és megpárolom úgy teszem a többi hozzávalóhoz és turmix,párolva is fagyasztom.ja,mehet már a túró is é a tojás és minden főzibe olaj egy picike!most ennyi,de ha még segíthetek csak szólj!ja,szőlőt csak óriás szeműt szoktam hámozni és magozni,körbevágom a héját,hogy négy cikk legyen lehúzom félbe vágom és kiszedem a magokat és turmix.

zsuzsi:jó sokat dolgoztál tegnap akkor a babakajával!mutizd már meg a kabátod..elképzelni sem tudom....biztos kevés a fantáziám!

kreiszi:gratula a fogacskához!nekünk kettő van alul,azok úgy jöttek ki egyszerre,hogy észre sem vettem,csak amikor már kint voltak....a felső kettő már más tészta nálunk,mert Bazsi már hetek óta kűzd vele,napközben jól elvan,de éjjel többször felsír,pont mint Alex,de nem ébred fel és tegnap lázas lett és hasmenés....de még mindig csak duzzadt az ínye és nem látom fogat...ez van nálunk,nem vészes,de kibújhatnánk már!

julcsi:Marcika hogy van?és te?tudtatok aludni valamennyit?

amy:éjszaka?

stelly:Adri nem ébredt többet ugye?

zsu:jó is a közös hancúr este fürcsi előtt!nálunk nem volt tegnap,mert apa megint nem ért haza,de mi összebújtunk Bazsival vacsi után,én is elszenderedtem kisfiam pedig rajtam aludt amikor apa hazaért.

millye:helyzet?tegnap nem jöttél többet,mi jót csináltál?Andris mikor dőlt ki?

zsancy:Lulu ma is kitúrt?lógsz még képpel!

elif:hogy aludt a könyvolvasó kisfiad?

zümis:hogy vagytok ma?remélem jobban!ha erre jársz,segíts nekem légyszi!megsütném a kenyérlángost ma,de mekkora tepsibe kell tenni?és kelt tésztában nagyon béna vagyok,géppel lehet dagasztani?mármint nem kenyésütőben,hanem kézi robottal?

mi menü:bableves és kenyérlángos.Bazsi pedig ugyanazt kapja mint tegnap.

Kép
nilabali
 
 


gyorsan tettem egy képet, hamár beelőztem Nilát a laptetőn :lol:
kreiszi
 
 

 
 

lkverus:én kávézom!de jó,hogy vinci jobban van!és hajrá mászás!

kreiszi:imádom Alex mosolyát!

Kép
nilabali
 
 


kreiszi:pedig majdnem sikerült alaptető!de a tiéd tuti szuper,olyan jó mikor szépséges babók vannak a laptetőn!

Kép
nilabali
 
 


jaj, de jó ez a laptető !!!!! :D

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Zvera Olijának sok-sok puszit küldünk Marcikával!!!!!!!!!!!!!!!

Na megyek én is kávét főzni, mert apa megitta reggel ...

Zsufi

KépKép
zsufi74
 
 


Vinci csicsikál..nekem főzni kéne...nem tom mit...lehet krumplis tészta lesz, és Vinic is azt eszik majd, levessel turmixolva brrrrrrrr, még nem tom milyen levest főzzek...mi illik a krumplis tésztához????

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


ááááá, nme lesz krumlplis tészta, mer nincs olyan tésztám...akkor simán paradicsomszószos tészta elsz, sok sajttal nekem, Vincinek kevéssel, és nincs leves.
megyek főzni....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Én is kávézom veled...
Asszem Amy, nyugodtan jöhetsz, mert megkezdem a panaszáradatot...
Megint óránként kelt, de volt, hogy fél óránként. (tegnap is ez volt a sztori, csak nem írtam le) Volt egy egybefüggő 3 óra az éjszaka vége felé... Szóval nálunk már drasztikus módszerek kezdenek érlelődni, mert én ezt nem csinálom tovább...
Ma éjjel már nem kapott cicit... 5-10 perc alatt vissza is aludt.

Kreiszi
: Alexnek (aki annyira annyira cuki :) ) utalt bármi más a fogzásra? Mert nálunk totál semmi, de semmi jele nincs, csak ez az éjjeli sírás.

Zsufi: szeretlek!!! A száz év magány a kedvenc-kedvenc könyvem, de ezzel még senki nem értett meg az ismerőseim között... :D
És az a bajom, hogy MT-be befér az overállos gyerek? Meg befúj a szél meg ilyenek... De ma muszáj nekivágnunk (jejejeeee, visszamondjuk a kábeltévét) és én nem parázok ezen a fulladásos dolgon....

Hugic: brokkoli még meg vöröshagyma sütve... Amúgy Nila jól összefoglalta, igazából 8 hós kortól kitárul a világ. Én már nem is óvatoskodok annyira, mert nemsokára már amúgy is majdnem mindent ehetnek, csak butított verzióban. (kevesebb fűszer stb)
Cukkinit én hámozom, felkockázom (sztem. egyszerűbb, mint reszelni) és kevés vízben fedő alatt puhára párolom. Turmix, oszt jó! Mivel semleges ízű, szeretik a babák.
És én ki sem magozom azt az apró, zsenge fajtát, csak a nagy cukkinit. Párolva fagyasztottam, és már használtam belőle, de nincs vele gond, csak vizesebb állagú egy kicsit.
A krumplit meg egy éves korig alapvető sűrítő, szóval nem gáz, ha kap rendszeresen.
Ja, szőlő... Én kétféleképp: egyik, hogy kimagozom és késsel meghámozom. Van, amelyiknek könnyen lejön a héja, van amelyiknek kicsit nehezebben. És úgy összemixelem a többi gyümölccsel.
A fagyasztóba viszont most már úgy tettem, hogy kimagoztam, összeturmixoltam és átszűrtem. A héja fent maradt a szűrőn.

Na, kisregény...

ladmon
 
 


Jaaaa... Most olvastam rendesen el Magdi a hsz-edet... :)
Szóval társíthatsz 3 zöldséget nyugodtan... Pl. Cukkini-borsó-krumpli stb. És így nagyon változatos lehet.... Én még babot meg k betűsöket nem adok, de ezen kívül, majdnem mindent.
A feltét is már ezere féle mehet: tojás és máj heti egyszer, sajt reszelve (én kb. 2 teáskanálnyit adok), husi naponta, túró.

Akkor Zsancy, válaszoltam a te kérdésedre is, ugye? :wink: Éjjel jutott eszembe a sajtos kérdésed... :) De jobb későn, mint soha!

Zümis, ti meg gyógyuljatok már meg! És kérésed nincs elfelejtve...

Bogyesz?

ladmon
 
 


hugic ezt találtam mikor mi kezdtük a hozzátápit én kinyomtattam és nekem ez a szentírás...
http://www.babafalva.hu/download/szilard.htm

köszönjük a sok ++ igazán ránk férne már....csütörtökön beszélni is fogok a csodadrnénivel mit tanácsol ,hogy erősítsem meg jobban a bandát mert tényleg lassan ott tartunk,hogy a gyedemet a gyógyszertárba utaltathatóm...

Julcsi Marci?

Nila:a legnagyobb tepsibe tedd (amit kaptál a sütőhöz)kézzel gyúrd csak össze(szerintem nem bírja a kézi robot)Ahogy összegyúrtad jó alaposan, nyúthatod tepsi nagyságúra mehetnek rá a rávalók és a sütőbe azonnal berakni legnagyobb fokozaton 8 percig (kb 270)majd később 40-45 percig kb 200-220 fokon tovább sütni...

Kreiszi nagyon nagy fiú lett Alex!!

Millye -Bogi merre jártok??

Kép
zümis
 
 


ladmon köszi! Igyekszünk gyógyulni ....

Kép
zümis
 
 


óóóó Ladmon! de sajnálom a car éjszakát :(

ja, hugic! én is összehármasítom a zöldségeket, meg 4esítem... :) mikor hogy jön ki. ami nagyon fincsi a gyümileves krumplis, husis kajával turmixolva...ezt a nagyok is imádták piciben :) Vincinek is bejött :) amúgy próbálok számomra is megehtő kombinációkat összepárosítani, sokszor megnyitok egy hippes oldalt, és lecsekkolom mik bannak azokban a kajákban.... :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Még nem olvastam végig, de a cukkini miatt.... :lol:
Zsufi, Magdi: Szóval nálunk a cukkini és a tök is répával csúszik a legjobban.
A kismamás szakácskönyv pedig azt írja, hogy krumpli helyett lehet sűríteni rízzsel, rízspehellyel, zabpehellyel, búzapehellyel. Ezek csak öteletek, még nem próbáltam...

Marci jobban van, nem lázas, csak fosik szegény. Egész jól aludtunk.

Még jövök, reszkessetek... :)

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Sziasztok!

Köszi a köszöntést, ki is ment a fejemből hogy fordulosok vagyunk :D

Megvagyunk, gyogyulunk (nincs hosszú o ezen a gépen :shock: ) Olinak elhúzodo vírusa van, elég sz.rul volt szegény de már javul, most küzdök hogy végre megint tudjunk legalább két orát aludni egyben :? Az éjszakákat nem is részletezném tovább. A három ora egybenalvás elérhetetlen tünemény számunkra. :roll:

Tulajdonképpen azért jöttem, mert kötelességemnek éreztem megosztani ezt a képet. Bocsi a minőségért.

Na lépek, ha tudok jövök majd és olvasok.

Puszi!!!

Ja és ezt figyeljétek:
öt fogunk van,
lent: bal egyes, jobb egyes, jobb kettes;
fent: bal egyes, bal kettes, és ennyi :shock: :D

Kép porcelánbaba
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zetibebi 2009.10.13 08:54-kor.

Vera
Kép
Kép
zetibebi
 
 


Sziasztok!

Hát, nálunk itt a tél... basszus, olyan szél van, hogy majdnem kidőlt a cseresznyefa, vízszintesen esik az eső... :shock: :shock: :x , és nagyon hideg van...
Reggel apa bekapcsolta a fűtést, nehogy megfagyjunk, mire hazaér...

Zsuzsi, Zsufi, nagyon édik vagytok!!!

Tegnap jöttem rá, hogy mindannyiótokat szeretlek, és tök jó, hogy vagytok, és tényleg inkább jövök, és írok hülyeségeket, mint, hogy beforduljak!

Ladmon: sajnálom a horror éjszakát, nálunk is hasonló, annyi különbséggel, hogy cici nélkül nem nyugszik.... És ma együtt is aludtunk, mert ahogy letettem a kiságyba üvöltött.... szóval odatelepedtem a heverőre, ami a szobájában van, és így együtt aludtunk... Nálunk is van olyan, amit írtok, hogy álmában sír... és fel is ül közben, és nem lehet megnyugtatni.... na mindegy... most az idő is közrejátszhat.... mindenesetre, ha találsz valami megoldást ne légy rest megosztani... :)

Vend már evett borsót és zöldbabot is, mindkettőt szereti.
Magdi: sztem, Marcika a foga miatt evett kevesebbet, Vend is alig eszik amikor fogzik... (tehát mostanában.... :roll: :roll: )
Egyedül az esti tejpép ami nagyon megy.....

Beteg babáink, anyukáink hogy vannak???? Remélem gyógyulgattok!!!

Zsuzsi: nem nagyon megy a háti hordozás, béna vagyok a kötözésben, és úgy tűnik Vend nem lelkesedik... de azért próbálkozom....

Kép

Veronika:
Kép
amy81
 
 


Na, lassan kávém végére érek...Éjszaka zűrös volt, nem tudom, mi van, de ilyet enyémlány még soha nem csinált. :roll: Este nem lehetett letenni. Háromnegyed órát küzdöttem, visítva nyomul fel, mászik a karomon a nyakamba, vízszintben nem marad meg. Aztán egy másfél órás menet 1 -től, majd ugyanez hajnalban. :roll: Most megint alszik, amikor letettem, kezdte újra, de aztán szerencsére elnyugodott! Húhhhhhhhhhh, értetlenül állok a dolog felett!

Kajaügyben Nila képvisel, én is ezt írtam volna.. :D

Kreiszi, ebből lehetne rendszert csinálni, hogy mosolygós Alex nyitja az oldalt!

Zsufi, nem sok ez a c-vitamin mennyiség, allergiás tünetek csökkentésére min.2000-et, várandósoknak 4000-et, daganatos betegség esetén pedig 10-30000 ig ajánlanak. Nincs semmi mellékhatása, a vas felszívódását nem a c vitamin szabályozza, hanem a szervezet, a c vitamin csak lehetővé teszi. Egyetlen dolog, ha tartósan nagy mennyiséget fogyasztunk, a bővebb, lágyabb széklet, ami az elpusztult (káros)bélbaktériumok ürülése miatt van. Gyakorlatilag 2 pohár finom savanya víz naponta (de én a felét kiváltom Flavonoiddal).

Elif, én vettem fetasajtot a félholdacskákhoz. De az normális, hogy ez majd 1000 ft? :shock: Olyan kék dobozosat vettem...

A hordozós kabátról technikai okokból még nem készült fotó, de amint lesz, hozom! A mai sétát viszont kérdésessé teszi, hogy Lénának nincs kötős meleg sapija :?

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Ladmon: :oops: :oops: :wink: :wink: :roll: :lol:

Kávé megidva (szép magyarul :lol: :lol: )

Most jut eszembe: én meg azt akartam kérdezni, hogy a szilárdabb ételek bevezetése hogyan és mikor történik?? Erről semmi infóm egyelőre, de hát már olyan nagyfiú Marcus, lassan utána kell járnom a témának :wink:

Zsufi

KépKép
zsufi74
 
 


Ladmon: tegnap napközben kicsit nyűgisebb volt, de nem aludt, így az álmosságtól is lehetett a nyűgösség, meg rágta a kezét, úgy „csiszatolva”. Ennyi. Amúgy még nem tört át, úgyhogy lehet lesz itt még más tünet is, csak fehéredik az ínye, meg látszik a foga úgy kidudorodva, meg érezni is lehet. Na érthető, amit itt zagyválok?
Sajnálom az éjszakát, ez elég durva, te nem adsz chamomillát Esztikének? Én este adtam a fiamnak és lefekvés előtt Dologéllel kentem az ínyét (meg napközben is)
Nilabali: örülök, h nincs láz. Tényleg kijöhetnének már azok a fogacskák, szegény Bazsit ne kínozza már!!!! Ez most elég visszafogott Alexvigyor :D
Zvera: Olinak boldog hóforduló! Hogy vagytok?
Julcsi: Hogy vagytok? Éjszaka hogy telt?
Stelly,Mist: nálatok hogy telt az éjjel?
kreiszi
 
 


Zsuzsi! Én mér nagyon kiváncsi vagyok a kabátra!!!!
fetasajt naygon drága....én a görög sali miatt szoktam venni néha...pogit még én se sütöttem meg, de nagyon vágyok rá!!!

Jó kis éjszakák! tuti a frontok! Nekem Vinci megnyugodott hidegfrontimádó, igazi téligyerek, Andris is ilyen volt, csak ő már nagyon nyűgi volt, ha másnap jött a szél...na ez most Vincinél nem volt, tegnap nagyon jó kedve volt, ma meg iszonyat jeges orkán fúj :( jön a hó tényleg, éereztem a levegőben... a röhej az, hogy már a múlt héten álltam kinn a napsütésben, és mondtam apának, hogy basszus érzem a hószagot...hát én is hüle téli csemete vagyok :) és erre mondják a hírekben tegnap, hogy fog esni...nem hittem el!nagyon korán van még ehez!!!!

2. kávé...nem hagyhattam kihülni a maradékot....

Amy! én is szeretlek itten mindenkit!nem is megyek innen sehová! és én mindig hülyeségeket írok! igaz Ladmon????

Porcelánbaba nagyon szép!!!!!!

Marcinak++++++++++++++

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


hugic.tényleg úgy ahogyan lkveus is mondja,lehet hármasával is és még többet is,enyém gyerek a vegyes zöldségpürét eszi a legjobb kedvvel és még mondja is hozzá,hogy hümn,egyfolytában amikor eszik.a zöldborsótól fini édeskéz lesz a kaja és szerintem sűrít is.k betűsökból pedig már kapott karalábét és karfiolt is,mindkettőt megette,de sosem magában,hanem olyannal keverve mit szeret.Bazsi favoritja a krumpli(nagyon kevés)répa,fehérrépa,cukkini,karalábé,zöldborsó,zöldbab,zeller zölddel,
babérlevéllel,pipihusival a főzővízből jó sok,hogy könnyen tudja nyelni.a másik a sütőtök,cukkini,rizs,husi,kétpofára tudja tolni.kimaradt a spenót,sóska is.amíg porszívóztam ezen járt az agyam!

millye:merre jársz?hogy van a férjed foga?

ladmon:ajajj,akkor ma már tényleg pihizz mikor Esztike alszik!nem tudom,hogy mi lehet a baj nálatok?!mire gondolsz a drasztikus lépésnél?nálatok a homeós nem segít?

zsuzsi: ti éjszakátok is fárasztó lehetett,lehet talán a nagy szél csinálja.próbáltátok a chammomimillát?nálunk beválik,fogzásnál és nyűgösségnél is.

amy:de jó,hogy meggondoltad magad!nálunk is iszonyú szél van,ma lehet még az erkélyre sem megyünk ki!

julcsi:szegény Bogyesz!remélem múlik hasmenés is!

Bazsi ma még nem kakilt,és csak hőemelkedés van,jókedvű és most alszik..remélem jókedvűen ébred,mert a szél őt is meg szokta zavarni!

zümis:köszi!akkor nem is kell külön keleszteni?gyógyuljatok+++++++++++++!

húzok teregetni!olyan jó a fűtés,kellemes az idő ittbent!

Kép
nilabali
 
 


szilárd ételek: szép fokozatosan próbálgatva, először jól megfőzött puha krumpli, meg tészta, rizs,meg kostizgat a mi kajánkból, kenyérkatonák, észre se venni, és simán áttér a csemete... Vinci a 7végén evett leves, benne összetört almával, és nem zavarta, hogy a lé együtt van a darabos almával a kanálban...meg evett rakott kelt simán az én tányéromból.. lényeg a fokozatosság...lehet érdemes először 8 hósoknak való bébiétellel próbálkozni,aki abban bízik csak, az már darabos, de jó puhára főtt, picike darabokkal..onnan lehet látni, kb. milyet kell otthon gyártani :) pl.a paprikás krumplit a nagyok is és én is a ami napig úgy eszük, hogy összetöröm a krumplit a tányéromban, és így felszívja a lét az egész...hát kb. ilyesmit lehet már adagolni nekik...mármint annak a gyerkenek, aki erre kapható már...nem paprikáskrumplit!!!!ez csak példa volt a darabosra!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bár már lassan azt is lehet, ha nem fűszeres !!!!! szerintem. Húúú, migyá kapom ladmontól!!!

Ágim hamarabb evett darabosat, mert ott volt neki Andris a darabos kajaevő...Vinci is.. Andrsi szerintem később kezdte, bár épp néztem a babakönyveket, és 10 hósnak a kedvenc kajája Andrisnak a túrógombóc volt áll. szóval valahogy megette már akkor :) Olyan jó visszanézni az irományaimat :):) Fogjátok élvezni majd 7 év múlva, mikor az iskolás csemetéteknek az ovis rajzait, meg az5 hós kézlenyomatát személitek, meg hogy mi volt a kedvenc játéka 8 hósan :):), melyik mesét szerette hallgatni, miket énekelt :):):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


nálunk nincs fűtés :( g...i gonnok nem kapcsolta be, ez már nem fér be a havi 80ezer ft-os keresetébe, hogy ezér kijöjjön még egyszer a héten!! Vazzeg, többet keres a köcsög heti fél nap nem söpréssel, mint én kerestem napi 8 óra görnyedéssel a melóhelyen.....és mellé egy lusta állat, csak a szája nagy, és nem lehet kirúgni!!!!!!!!!! És nem értem miért nem kap kevesebb zsét!
nah mindegy, 19 fok van idebenn, már nem nyitom ki az ablakot se, csak 5 percre...megfagyunk, pulcsi, meg meleg ruci.

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Köszi Lányok, szóval javulunk. Fositól, nemevéstől eltekintve. :( Ettől az egy nap nemevéstől nem túl zsírtartalékoló gyerekem rögtön fogyott is egy kicsit... :( Persze lehet, hogy eme tulajdonságának egy nap örülni fog még, de én most nem örülök.

Azért elmesélem az iccakát. Szóval, fél 11-kor álomszopi, ami csúfos kudarcba fulladt. Illetve evett, ilyen értelemben nem, és azt is hittem, hogy visszaalaudt, de mikor visszamentem a szobába, azt tapasztaltam, hogy térdel az ágyában és szélesen vigyorog. :D Innentől buli volt, főleg, mikor Apáját meglátta, röhögött. Ki kellett venni, és csak közöttünk aludt el nehezen. Aztán még asszem vagy 2x-3x kelt és szopizott. Most reggel nem kellett a tejcsi sajnos... :(

Ja, és könyvek, kedvenc témám.
Zsufi, Móni: Száz év magány egyike a legkedvencebbeknek, szóval Móni, megértelek. Olvastátok a "Bánatos kurváim emlékezetét"? Új könyve, szerintem zseniális! :)
Ezenkívül: Hrabal, Kundera, Baricco, Austen,Bronte lányok, Vonnegut és Updike-ot mostanában fedezem fel... Egy időben nyomtam Agatha Cristie-t, de már unom kicsit, Wodehouse, Paulo Coelho (angolul jobbára, de most belőle is elég volt), Mostanság az angolokat nyomom, valamiért különös vonzódásom van az angol íról iránt: Golding, Orwell, Marian Keyes, Helen Fielding és még folytathatnám... :)

Az egész Zümis családnak jobbulást!!!!

Na igen, és az iccakát sajnálom LAdmon és Zsuzsi...

Elif, Nektek jobb volt végre?

Megyek tökfőzit csinálni, amíg alszik a Kismókus.

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Köszi Lányok, szóval javulunk. Fositól, nemevéstől eltekintve. :( Ettől az egy nap nemevéstől nem túl zsírtartalékoló gyerekem rögtön fogyott is egy kicsit... :( Persze lehet, hogy eme tulajdonságának egy nap örülni fog még, de én most nem örülök.

Azért elmesélem az iccakát. Szóval, fél 11-kor álomszopi, ami csúfos kudarcba fulladt. Illetve evett, ilyen értelemben nem, és azt is hittem, hogy visszaalaudt, de mikor visszamentem a szobába, azt tapasztaltam, hogy térdel az ágyában és szélesen vigyorog. :D Innentől buli volt, főleg, mikor Apáját meglátta, röhögött. Ki kellett venni, és csak közöttünk aludt el nehezen. Aztán még asszem vagy 2x-3x kelt és szopizott. Most reggel nem kellett a tejcsi sajnos... :(

Ja, és könyvek, kedvenc témám.
Zsufi, Móni: Száz év magány egyike a legkedvencebbeknek, szóval Móni, megértelek. Olvastátok a "Bánatos kurváim emlékezetét"? Új könyve, szerintem zseniális! :)
Ezenkívül: Hrabal, Kundera, Baricco, Austen,Bronte lányok, Vonnegut és Updike-ot mostanában fedezem fel... Egy időben nyomtam Agatha Cristie-t, de már unom kicsit, Wodehouse, Paulo Coelho (angolul jobbára, de most belőle is elég volt), Mostanság az angolokat nyomom, valamiért különös vonzódásom van az angol íról iránt: Golding, Orwell, Marian Keyes, Helen Fielding és még folytathatnám... :)

Az egész Zümis családnak jobbulást!!!!

Na igen, és az iccakát sajnálom LAdmon és Zsuzsi...

Elif, Nektek jobb volt végre?

Megyek tökfőzit csinálni, amíg alszik a Kismókus.

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Bocsi, 2x .... :oops:

És igen, Amy, ez a beszéd!!!! :D

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Sziasztok!

Olinak és Háfi Ádámjának nagyon Boldog Hófordulót kívánunk! :D

Eső már nincs, helyette megjött a viharos szél! :evil:

Kreiszi, még a hangom nem az igazi, a gégegyulladás miatt, de már nagyon sokat javultam, ahhoz képest, amilyen volt! És már gyógyszer se kell! :D
Igen, már 4 foga van Bebének! :)
Alex milyen nagyfiú lett! :D

Eszter, éjszaka hogy telt?

Julcsi, örülök, hogy Marcinak lement a láza! Te hogy vagy?

Millye???????????????????

Gerendai Zsu, most már nagyon kíváncsi vagyok erre a csodakabátra! :wink:
Sajnálom a rossz éjszakát! :(

Hugic, köszi, már jól vagyunk, csak még a hangom nem az igazi! :?
Kaja visszaesés tuti a fogzástól van, nálunk is mindig csappan az adag, ha készülőben egy fogacska! :?

Nila, örülök, hogy Bazsi nem lázasodott be! :D Te hogy vagy?

Verus, meg lesz az a mászás mindjárt! :wink: Örülök, hogy Vinci jól van, és átaludta az iccakát! :D

Ladmon, sajnálom a durva éjszakát! :?

Zétivera, nagyon aranyos Oli a képen! :D

Amy, ez a beszéd írjál csak nekünk! :D
zsu83
 
 


szóval hugic tegnap a 85%-t láttam,de úgy meglepődtem,h na. A két testvér már külön? és az anyjuk is az ellenségük,és még sorolhatnám..... :cry: :cry: (szökés)

de a kaják abszolút nila módon!

húúúúú szegény Bogyesz, reméljük ma már eszik végre rendesen!

nekünk sem volt fényes éjszakánk, majdnem negatív rekord született. Arra rájöttünk,ha dentinox géllel bekenjük az egész ínyét, azonnal visszaalszik, de van,h ez nem tartós, és ismételhetünk,persze ezt sem lehet ész nélkül. Most a panadol nem jutott a friss agyamba. A dentinox is apa ötlete volt, h szoktam azzal kenegetni. Hát persze fél kómában........... :cry: :cry:
Nagyon szar lehetett mist az az érzés, én már átéltem, rémisztő és elkeserítő egyben. Apa mondta,h szerinte ma biztos jó éjjel lesz,mert előző éjjel sem volt olyan rossz, tegnap szar,szóval most a jó következik... :lol: :lol:

ladmon, te sem lehetsz valami túl friss, olyan szar ilyenkor az ember közérzete,mint amikor anno buliztunk egész éjjel. :shock:

itt is qva szar idő van, két napja meg még meleg rekord, nem semmi fordulatok.

Kép
kaandi
 
 


kreiszi: de jó kis laptetőnk lett!!!!!

Olinak is boldog hófordulót!!
na megyek dolgozni egy kicsit, apa meg itthon még mindig, sajnos nincs melóóóóóóóóó :cry: :cry: :cry:

Kép
kaandi
 
 


könyvek: Winettou, Cronin összes, Anne sorozat, B.S Aldrich: És lámpást adott kezembe az Úr, meg a Száll a fehár madár(folytatása), ez utóbbi a legeslegeslegkedvesebb könyvem, általában végigbőgöm, imádom!!!! Nagyon szép családregény!!!!!!OLvassa el, aki teheti!!! A címe nem épp hivogató, valamikor 10en évesen kaptam nagymamától, évekig ki se nyitottam, aztán egyszer nem volt már mit olvasni, azóta évente 2X elolvasom...mostanság már scak 1X. Épp a nyáromn olvastam megin :) aztán nagy kedvenc még a Gyűrük Ura, meg a Harry Potter, Két Lotti, Egri csillagok,Szív parancsára :) az is egy helyes könyv, meg az Édes Mostoha.. Tök jó lesz, hogy lassan majd a lányom olvassa ezeket :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


[quote]o írta:lyan szar ilyenkor az ember közérzete,mint amikor anno buliztunk egész éjjel


Hihi, csak legalább nem kell hánynom... :lol: :lol:
(Már bocsánat... :lol: )

ladmon
 
 


kaandi:sajnálom a car éjjelt nálatok is!én nem tudom,hogy hogyan csináljátok,hogy aztán nappal is képben vagytok?!én tutira nem tudnám!

julcsi:lehet,hogy Marci most kialussza az éjjeli bulit!++++++++++!

zsu:köszi én jól vagyok,kicsit náthás,de nem komoly!ma egyedül vagytok?

millye:merre vagy?

fiam alszik még mindig,én megyek reggelizek,ma megint csak vacsit kell gyártanom,mert apa szokás szerint csak akkor jön....

Kép
nilabali
 
 


Este még egyszer meg kellett ölelgetnem Adrit, meg éjjel is felsírt kétszer, de akkor vissza is aludt azonnal (vagy lehet, hogy fel se ébredt).

Bakker mindjárt elviszi a szél a házat........... A kerti asztal az előbb arrébb repült vagy fél métert :roll:
Házikó szerencsére még tartja a meleget, 22 fok van lent, fent 23, de szerintem mi is még a héten el fogjuk indítani a fűtést, már olyan hideg lent a padló, nem tetszik, hogy Adri kúszik-mászik rajta.

Alex, csak ügyesen növeszd azokat a fogacskákat! (de édes ez a kép, látszik, hogy csupa huncutság :))
Kreiszi, nekünk az alsó fogaknál azon az éjjelen tört át, mikor visított, a felsők akkor kezdtek el csak látszani, mikor visított, de ennek már egy hete, és még nem törtek át, csak fehérednek-dudorodnak marhára (de mikor visítás volt, piros is volt neki, szerintem be volt gyulladva, és az fájt, a pirosság meg már lehúzódott róla)

Kaandi, hááát a LOST most tart ott, hogy már semmit nem tudok :lol: :lol: :lol: lesz még egy évad, aztán vége. Ez az ötödik évad azért már szolgált néhány dologra magyarázattal, de persze még mindig jött elő egy csomó új kérdés is. De elmondani nem tudom, még elvontabb, mint korábban.
Küldtem privit.

Hugic, nekem is bajom kicsit ez a krumpli-dolog, de pl lehet rizzsel helyettesíteni, ezen a héten már Adri is fog így kaját kapni :) (ja, mert dettó mint nálatok, csak krumplival eszik meg bármit is)
Adri a zellert is nagyon csípi, mondjuk abból nem fele-fele, hanem inkább harmad zeller-kétharmad krumpli arányban arányban adom. Meg próbálkozom én is a háromösszetevős kajákkal, egyelőre erősen visszafogott sikerrel...
Gesztenyét is lehet adni, amit asszem, a többiek nem írtak.
Ja kérem, az adagokról ne is beszéljünk 8) Adri benyom kemény 70-100 gramm főzit, és finito. Adsz neki hozzá inni? Mert nálunk az működik valamelyest, hogy mikor látom, hogy fogy a lendület, tartunk egy kis szünetet, adok neki egy kis vizet, és utána picit nagyobb kedvvel eszik megint. (De ő meg pl nem igazán cicizik már utána.)

Van ám még kajás kérdésem: még mindig érvényes, hogy három-öt nap teljen el az új dolgok bevezetése között? Csak mert emiatt olyan döcögve haladunk, egyik héten új főzi-alapanyag, másik héten új uzsi-alapanyag kipróbálás, és valahogy az az érzésem, hogy túlóvatoskodom.
Egyébként is úgy érzem, hogy nagyon le vagyunk maradva kajálás téren mindenkitől :(

Amy, mi is szeretünk, és gyere!!!!!

Sajnálom a horrormanós éjszakákat!

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Jaaaj Julcsi nekem a másik nagy kedvencem a Szerelem a kolera idején!
Amúgy meg Vörös Oroszlán Szepes Máriától, ez olyan, mint Verus nálad, hogy évente kétszer tuti kiolvasom, pedig büdös vastag! Idén is már kinyírtam egyszer... :)
Vonnegutot még sosem... De már felcsigáztatok erre is...
Éééés: Stephen King!! Ajajajj, de imádom, rettenetesen tetszik a stílusa! Na, jó beteg egy kicsit szegény, de huhh!! :D

Stelly
: ha már betegség: mondtam, hogy a Lost nagyon az! :D Néha fel sem fogom, hogy ki, mikor hol, de halálosan élvezem!

Kreiszi: mert okos lány vagyok, elfelejtettem eddig a homeobogyókat... Ma kap mindent: chamomillát és Viburcolt is.... És ez a gyermek biza nem csiszatol semmit... :(

Ma megint sóskapróbálkozásban vagyok... Most végső próba krumplira: átkotortam szűrőn. (Ezt a verziót Verus te juttattad az előbb eszembe... Szóval nem kell lekicsinyelni -vagy mi- a tapasztalatodat! :) )
Szóval, ha így sem jön be, akkor tuti az íze nem tetszik neki, nem az állaga.

De olyan nincs, hogy fagyjatok meg, mert a gondnok trehány! Miért ne lehetne kirúgni?

ladmon
 
 


Zsuzsi: hát az a fajta feta drága, én a Tescoban szoktam venni kb. 300 Ft-ért kisebb dobozos sajtot: Creamfields Mediterean style cheese 200g, korábban is volt ilyen áron, ugyanilyen sajt csak más volt a neve. Ez teljesen Szuper sütni is, enni is, mi nagyon szeretjük, a török fetához ez közelebb is áll. Fele elég volt 1 sütésnyi pogihoz.
Hajrá pogisütés, kíváncsi vagyok ízlik-e. :)

Julcsi, Nilabali: sajna ez az éjszaka sem volt sokkal jobb. Igazából a legnagyobb baj az volt, hogy a múlt éj miatt hulla voltam és semmi erőm nem maradt... De most én is kicsit helyretettem magam, hiszen az én manóm legalább nem beteg elhamdürillah, lehetne ennél sokkal roszabb is a helyzet.
Szóval én inkább küldenék egy kis energiát Mistnek, Amynek, Zetibebinek, Zümisnek, Kangunak és minden betegeskedő, lázas, hasmenéses, hőemelkedéses pindurkának.

Nálunk a répa még mindig mumus, ha valamiben van az nagyon nehezen csúszik, és ha le is csúszik, jön a székrekedés... És a cukkini sem a kedvenc. De majd legközelebb úgy próbálom, ahogy Nilabali te írtad, sütőtökkel, mert azt szeretjük.
Tegnapelőtt alig evett Efe, tegnap erre egész nap csak kajolni akart. :shock: Julcsi: remélem nálatok is így lesz, és Marci gyorsan visszakapja magára a dupláját, mint amit lefogyott.

Kreiszi: Alex nagyon tündér ott a laptetőn, láthatóan élvezi hogy ott lehet. :D:D:D :wink:

Oli tényleg olyan mint egy porcelánbaba, nagyon cuki. :) És Esztikére akartam írni, hogy milyen szépséges kishölgy, hogy kikerekedett őkelme. :)

Ladmon: nálunk is csak a gyümievésnél tiszta a környezet, főzeléknél úszik a konyha... ha nem szereti épp a kajcsit azért, ha meg szereti akkor azért, mert kapkod a kanál után, kiveri a kezemből, magára önti a tálat, beledörzsöli a szemébe, a fülébe, az orrába, rápöcköli a hajamra, szétkeni az asztalkáján, feltörli a ruhájával aztán vigyorog. :D

Kaandi: peeeeersze, talizzunk, szuper lenne! Efének nagyon jól jönne a babatársaság, a tükörképét imádja, de kicsit már uncsi, hogy mindig ugyanazt csinálja mint ő. :D

Stelly: na igen, van egy-két érdekes nézése, meg mosolya fiamnak, olyan leányszívösszetörős. :lol: Már most gyakorol, hogy nagykorában majd jól menjen. :wink:

Millye, Bogi??????????

És miért nem látunk több képet?! Tessék hozni! Ez kollektív felszólítás!

Kép
Kép
elif
 
 


kaandi! más volt azért részegen egy jó buli után másnap délután 2kor kelni :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Én szégyen szemre bevallom... Már nem szórakozom a 3-5 nappal... Akkor még egy évesen is a kajakipróbálásnál tartanánk. Ráadásul a heti egyszer adható dolgoknál pl. nincs is értelme... Szóval én csak annyit tartok, hogy egy napon csak egy fajta új dolgot kapjon, és ha semmi extra tünet, akkor felvettük az ehetők közé...
(kaandinak arról írtál pü-t, amiről sejtem? Mert akkor én nem írok neki... :) )

ladmon
 
 


Kaandi micsoda nagyfiú már Boti! :shock: nagyon jók a képek!

Julcsi-79 jobbulás Marcinak!

Nilabali közi hogy hiányoltál! Festettük a konyhát. HAjnali kettőkor végeztünk... a fiam újabb elalvási rekordot döntött meg (fél egykor aludt el) Gondolom a festés miatti motoszkálás miatt nem tudott aludni. :? Bár nem úgy tűnt mintha álmos lenne... a férjem 2 hét múlva hétfőre kapott időpontot a fogorvosnál... na megpróbálom az én fogorvosommal megbeszélni, hogy fogadja soron kívül... :?

Zsancy remélem a lábos nem ment tönkre :roll: Sajnálom, hogy nem tudtad levideózni Petrád na de majd ma... remélem feltöltötted az akkukat!!! :roll:

Zsu83 örülök, hogy van fűtésetek! :D Nagyon hideget mondanak hét közepétől! :shock: Remélem jó éjszakátok volt!!! köszi, hogy hiányoltál!!!

Ladmon nagyon édes Esztikéről ez a kép és mintha tényleg azt mondaná, hogy... "ezt jól elintéztem" :lol:

Zümis örülök, hogy már jobban vagytok!!! :roll:

Elif nagyon édes Efe az olvasós képen! :D

Kreiszi nagyon édes Alexről a kép :D jó kis laptető!! Vagyok csak festettük tegnap a konyhát....

Zetibebi boldog hófordulót Olinak :D nagyon édes a kép csak kicsi és nem látszik a fogacska :D

Amy81 végülis Bogiékkal nem taliztatok? Jó hogy tudsz jönni egy picit! gratula a sok fogacskához! :D

Budabo mikor értek haza??????? :D :D :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Ladmon, megmelengetted a szívemet :)

ééés, minő csoda, én tartok 1 napnál többet az új étel bevezetése közt....már
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lkverus 2009.10.13 10:19-kor.

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Kaandi, sajnálom, hogy nálatok se telt túl fényesen az éjszaka! :(

Nila, örülök, hogy nem betegedtél meg jobban! Itthon van Apa, csak most ideengedett a géphez! :D
Csak most reggelizel?

Eszter, én már nem tartom a 3-5 napokat ez új alapanyag bevezetésénél, ahhoz tartom magam, hogy egy nap, csak egy új alapanyag! :D
zsu83
 
 


gesztenyét is lehet jajaja!!!!!!Vinci szereti

hajrá sóska!!!!!! Nálunk is az lett végül, mer paradicsom se volt itthon elég :(

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Stelly: dettó, egy nap egy új fajta kajcsi. :)

lkverus, stelly: Gesztenyét hogyan adjátok?

Kép
Kép
elif
 
 


Elif, sajnálom a rossz éjszakát! :(

Millye, nem semmi, hajnali 2-ig festeni! :shock: Biztos szép lett a konyha!
És ezek után meddig aludt Andris? :shock:
Nem semmi a fogorvos, addig meg szenvedjen a férjed!? :? :evil:

Bogi, már nagyon várlak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zsu83
 
 


stelly:mint ladmon írta,én sem várok,vártam már napokat,ha nincs gond akkor jöhet a következő!lemaradva sem vagytok,hisz Adri még szopizik is,majd ő diktálja a tempót,szépen bele fog jönni.

ladmon:igen,stephen king,tényleg van baja az embernek...nemrég olvastam hogy orvosi kezelés alatt is áll, a felesége nyilatkozott,hogy húú,milyen természete van,de szórakoztató és nem veti meg drogokat sem,csak úgy tud írni :shock:

hát én a lostot meg a szökést még az elején feladtam....de house doktor jöhet,imádom a stílusát,és a mcload lányait is tudom nézni bármikor,reggel etetés közben és utána Bazsival mindig bambuljuk...jóbarátok is király,nem lehet megunni,mostanában pedig nézem a nem ér a nevem sorozatot,tiszta hülye a christina applegate,és a rém rendes család,valamint a legnagyobb kedvenc a south park,nálunk kötelező esti program apával és rjazfilmek minden mennyiségben,a beteg sponyga bob :lol: és tom és jerrí örök szerelem nekem..

Kép
nilabali
 
 


ladmon, írjál csak, írjál csak!! Szeretek levelet kapni!!! :lol: :lol: :lol:

és micsoda bátor anya lettél :shock: :lol: :lol: ,de igazad van a 3-5 nap hanyagolásával. LEgközelebb arra ébredek majd,h Esztike kipróbálta a körömpörköltet!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
na pussszz

Kép
kaandi
 
 


Bogi merre van? Debrecen és környéke? Onnan pedig azért bejelentkezett a jó múltkor,nem?

Kép
kaandi
 
 


Zsufi Marci csudaminihajú szöszkekirályfi,
Pannáéknak új járgányuk van, amit nemsokára Isztambulba is visznek,
Crocuséknak van a legtöbb foguk (számolni sem bírom...),
Bogi elveszett Debrecenben, de lassan hazaér,
Kaandi, na ő nagyon is itt van, és Botija is sokfogú,
Gabi Szonija is előkerült egy röpke pillanatra,
Ahogyan nicko Mandarin is,
Andusék másznak továbbra is lelkesen,
Julcsi-Marci meg álldogál tovább lelkesen
Hugic-Marci meg cuki kopi baba lett,
Andrea17 elveszett,
Helga ő meg van, Barbija a sokfog verseny élén,
millye gatyavarrásban,
Verus krumplistésztafőzésben, miközben érti a Star Warst,
Efe juhéjjmászik,
misték iccakáznak veszélyesen,
Amyék is hasonlóan, de Vendi is lelkes tornász lett,
Petra lába éjszaka Zsancy bordájában,
Kreiszi tanul, mint a veszedelem és Alexe fogat növeszt
Zsuzsi C vitamintúltengésben,
Zsuéknál végre van fűtés,
Erika is régen mutogatta Lilijét,
Kanguékon söpör végig az influenzajárvány,
Zétivera, huhh, nehéz éjszakákkal küzd, de Olibetyár olyan aranyfalat,
Nila főz, főz, főz rendületlenül,
Adrika meg járássegítővel nyomul nem kicsit...

És egyébként influ ellen oltsunk/ne oltsunk, mit egyen a gyerek, hogyan élünk még az éjjelek után, és mibe levegőzzön a gyerkőc zuhogó esőben....

ladmon
 
 


zsu:igen most reggeliztem,nem tudok korán enni,csak kávé és kistejes csúszik le akkor!jó neked,hogy apa otthon van!

millye:komolyan nem vagytok semmik,hajnalig festeni! :shock: a fiad bizti örült,hogy ti is fennt vagytok ő meg nyugodtan játszhat!

elif:ti is megszokott éjszakázók vagytok....sajnálom!én állandóan ontom a képeket,szerintem letudtam már az egész évi adagot....de majd hozok,bár a napokban nem nagyon fényképeztem,talán vasárnap..

kreiszi.visszafogott vigyor ide vagy oda én akkor is imádom!

fiam felébredt,megyünk ebédelni-mármint ő-én majd 3körül!

Kép
nilabali
 
 


Üdv mindenkinek!

Helyzetjelentés: itt éppen nem esik, de rettentően fúj a szél! Holnapra akár havazás is lehet, a gyereknek meg nincs bélelt cipője :cry: .
Szerencsére kabátja már igen :)
Ma már letudtuk a babauszit,nagy lelkierő kellett ahhoz hogy elinduljunk, de mivel tegnap is alig tudtunk kimozdulni hiányzott már a mozgás. gyerek nagyon élvezte, végig pacsálta az egészet, és már meg se kottyan neki a sok különféle merülés. :) Csak az volt a baj, hogy elhagytam az öltözőkulcsot, és mire meglett szegény manóm jól átfázhatott a vizes törülközőben :cry: . Reméljük már eléggé edzett, és nem fázik meg.

Látom még mindig téma a könyv és a film :) . Őszintén szólva az olvasáshoz azért van több időm, mint a filmnézéshez, mert a könyvet bármeddig félre lehet tenni, és csak pár oldalt haladni vele. Persze ha lesz esetleg Attilának kistestvére, már nem hiszem, hogy lesz időm olvasgatni! Austen-t és a Bronte nővéreket én is imádom :) De például a nyár alatt végeztem a Harry Potter összessel (egy ismerőstől kaptam kölcsön), kíváncsi voltam mit esznek rajta a mai gyerekek. Azt hiszem Rowling ügyesen ráérzett a gyerekek lelkivilágára, bár az utolsó részek már elég sötétre sikeredtek.

Gerendai Zsuzsi: Mik a terveid a Babymarkton? Én még mindig hezitálok, hogy menjek-e. Pedig kellene téli sapka, sál, kesztyű és cipő. A szopipárnámba mikrogyöngy töltőanyag (hátha szükség lesz még rá), mert már annyira lapos szegény. Esetleg autósülés ( de akkor a férjemnek is jönni kell, pedig a hétvégén lesz plusz melója), na meg üveges bébikaják (ha akciósan lehet kapni őket).

Crocus
Kép

Kép
crocus
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?