Új privát üzeneted érkezett!

http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre ... ?id=091008
Butább lesz a gyerek, ha sok margarint eszik
yilonne
 
 


Hüha, de sok betegség összejött. Jobbulást mindenkinek és a gyerköcöknek is!

Én lassan indulok hétvégézni: megyünk barátaink nyaralójába, egy nagy baráti társaság, néhány gyerek is. Biztos jó lesz egy kicsit kikapcsolódni, eleve annyira jó néhány napra lemenni vidékre :D. Még be kell vásárolnom, hogy legyen mit nassolni amikor kint esik az esö :wink:

Jó hétvégét mindenkinek és tényleg: jobbulást!!

Kép
anicca
 
 


Annyi volt a baja, hogy közös mivel volt a méhlepényük és a tesó elszívta a tápanyagot. Megcsászározták őket. Nem is reménykedtek abban, hogy a kicsi is megmarad, de közben a nagyot kellett rövid ideig lélegeztetni.
A nagy másfél kiló volt a kicsi csak fél, de később behozta. :)

Orrdugulásom nekem egész jó! A kalcium segített!

Írt Hajni az újszülött fotózás kérdésemre. Hátha valakit érdekel ezért bemásolom!




Küldöm a részletes infót:



http://blog.egyetlenem.hu/categories/ujszulott//

Az ujszulott kor, a fotos vilagban, a maximum 2 hetes kor. De minel
kisebb a pici, annal konnyebb gombolyu es alvos pozokba helyezni Oket.

Az újszülött fotózás ára: 55.000 ft + 5000 ft ha házhoz megyek (Bp és
környéke)

Kuldom a nagyon reszletes tudnivalot:


Reszletek, tudnivalok:

a fotozas studiomban vagy az otthonodban is tortenhet, de ennek egy
nagyon fontos feltetele van:
sok sok feny, mivel ilyenkor csakis termeszetes fenyben dolgozom.
kell egy nagy ablak, tetoablak, vagy terasz, amin bearamlik a feny.
lehetoleg vilagos falak. az ablak(ok) elott kb 2 meter ures
teruletre lesz szuksegem. ha megoldhato, szeretnek kerni egy, vagy
tobb fotot a lakasrol, azokrol a terekrol, ahol mint irtam sok feny
van es fotozhato helyisegek vannak (leginkabb nappali, vagy
babaszoba) Ha a fotozasra a lakas kulonbozo pontjait erdekesnek
talalod, arrol is orommel latnek kepeket! igy lathatom azt is,
milyen butorzati stilust kedveltek, igy kellekeimmel is celtudatosan
keszulhetek :) kerlek a lakas foldrajzi tajolasat is ird meg nekem.



fontos tudnivalok a fotozas elott:

alapvetoen gyorsan dolgozom, de az ujszulott fotozas kiveteles.
turelem es sok szeretet kell hozza, ezert szamomra ez egy nagyon
erzekeny tema es ugy is kezelem. legyel bennem bizalommal, legyel
turelmes, es semmin ne izgulj :) ezt csak azert irom le, mert megeshet,
a fotozas tovabb is eltarthat, a pici hangulatatol fuggoen. ujszulott
fotozasnal a fel napomat erre szanom, mert szeretek, sot szukseges a
pici modellhez alkalmazkodni, es szamomra fontos, h megismerjuk kicsit
egymast.


tudom, h egy ujszulott babat nagyon nagyon feltunk es ezekbe a
pozokban ugy erezzuk kenyelmetlenul erzi magat. ne ijedj meg ettol,
az ujszulottek kb 2 hetes korukig konnyeden elhelyezhetok ilyen
pozban, hiszen az anyamehben is hasonloan fekszenek :)
a pozba valo elhelyezest batran rambizhatod, persze
segitsegedre/kisero segitsegere szukseg lehet a pozvaltasoknal.
elokeszuletek:
kozvetlenul a fotozas elott a picit meg kell szoptatni, h aludjon.
tehat ezek igazabol alvos kepek, de semmi problema, ha esetleg
kinyitja a szemet :)
fontos a meleg, nagyon meleg. a fotok nagyreszt mezitelen kepek,
semmi eselyet nem adhatjuk meg, h a cseppseg megfazzon. mi
oltozhetunk nyari ruhaba :)
szukseges egy hosugarzo, ha ezzel nem rendelkeztek, viszek en.
a fotozas folyamata gyors, a koncepciot elore kitalalom. a fotozas
elott a koncepciot elmondom es termeszetesen csakis a
beleegyezeseddel kezdunk bele a munkaba.

ha esetleg rendelkeztek nagyobbacska babzsákkal, az nagyon hasznos,
vagy ha be tudtok ilyet szerezni, akár kölcsönbe, az szuper lenne.
sajnos a súlya miatt a sajátomat nem tudom magammal vinni.

ha cumizik a pici, kerlek a cumit ne hagyd otthon! tapasztalatom
szerint a picik sokkal jobban/hamarabb elszenderednek a cumi segitsegevel.



egyeb fontos dolgok:


erdemes odafigyelni a manikurre, ha szeretned, h a Te, avagy a
parod kezei is benne legyenek a kepben. ezenkivul szeretnelek megkerni
arra Benneteket,h videofelvevot es fenykepezogepet ne hasznaljatok, amig
dolgozom, a munkam megkonnyitese erdekeben. nagyon szepen koszonom a
megertest!

..

rengeteg kellekkel rendelkezem, ezeket ha hazhoz megyek, magammal viszem.

..




meg egy FONTOS dolog: a legidealisabb az 5-7 napos kor, ebben az
idoszakban a baba sokkal nyugodtabb,aluszekonyabb,es konnyebben
helyezhetok bebi pozokba. nagyon gyorsan valtoznak ebben az
idoszakban, ezert maximum 12-14 napos koraig erdemes megejteni a
fotozast.

..

mivel igen picike babakrol van szo, ezert szamomra is alapveto
fontossagu,h rendszeresen mosom es tisztan tartom a kellekeimet, es a
kezem fertotlenitesere is ugyelek, mivel hozzaerek tobbszor a babahoz.
ha az egeszsegemben barmilyen jellegu negativ valtozast eszlelek a
fotozast megelozo napokon, termeszetesen azt jelzem, beteg allapotban
semmifelekeppen nem latogatok ujszulotteket/babakat.
ezek fontos dolgok, ezert irom le.


igazabol ennyi.


...

a legidealisabb az lenne, miutan hazamentek a picivel es minden
rendben van, keszen alltok a fotozasra, felhivsz, es amilyen hamar
csak tudjuk, osszehozzuk a fotozast.



meg mindezek elott, ha barmilyen kerdesed lenne, kerlek hivj fel,
vagy kerdezhetsz emailen is.

kerlek ird meg azt is merre laktok.

a studiom a 12. keruletben van, kozel a Deli pu-hoz.

mint irtam, megoldhato a fotozas mindket helyszinen.

.

koszonom h elolvastal, szivesen olvasnam velemenyed!

udv,

nagy hajni
06309967222


Ha lenne egy kicsit több pénzünk tuti kipróbálnánk. ... de sajnos most lehet a dokira sem futja...

:oops:


Honey
Neked milyen élmény volt a fotózás?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

 
 

Sziasztok!

Gyógyulást kicsiknek és nagyoknak!

A jó eredményekhez gratula, meg a mozgásokhoz, én még nem érzem, már alig várooooom :)

Mamacka, nekem eszembe sem jutott, hogy "ócska másolatok " lennének a Hajni képei, csak hirtelen azok a fotók jutottak eszembe, ahogy megláttam.....

Yilonne, szép a Kislurkó nagyon!!!

Torokfájásra én is a sós vizes gargalizálást ajánlom, én is mindig azzal gyógyítom, a manduláim szoktak néha fájogatni, és ahogy érzem, hogy nem olyan a sima a nyelés, máris nekifogok, meg a mézes-fokhagymás+ gyömbéres koktél is jóóó nagyon, éljen a természet!!!

Vizesedés: lehet, hogy rejtett ödémáid vannak, ezt te magad is ellenőrizheted, tesztelheted: mérd meg magad reggel wc után, majd igyál 24 órán keresztül, kortyolgatva másfél liter csalánteát, majd mérd meg magad megint reggel, ha jelentős a súlykülönbség, akkor rejtett ödémád lehet, ami egy kis toxémiát jelent. Ezt lehet orvosolni rizsnappal, krumplinappal (csak főtt sótlan rizst vagy főtt krumplit eszel héjastul 1 héten 1 nap, sokat kell pihenni pluszba, és vízhajtó teákat igyál, de ne keverékeket, hanem külön a gyógynövényeket, váltogatva.

Kép

Kép
ktouch
 
 


yilonne írta:http://www.babanet.hu/lazi/hetrol_hetre/index.php?id=091008
Butább lesz a gyerek, ha sok margarint eszik


kivéve, ha biomargarint eszik, én kizárólag csak azt vagyok hajlandó enni, no , meg házivajat :)

Kép

Kép
ktouch
 
 


mamacka,
tudom hogy minden jó ha vége jó..... de légyszi ne tegyünk már fel ilyen képeket.
Van bennünk elég para ilyen szörnyűségek nélkül is.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Mamacka, nekem eszembe sem jutott, hogy "ócska másolatok " lennének a Hajni képei, csak hirtelen azok a fotók jutottak eszembe, ahogy megláttam.....

Nem úgy írtam, remélem nem bántódtál meg csak azt akartam kifejezni, hogy vannak akik tehetség nélkül majmolnak de Hajni munkáit nem ilyennek érzem. De szerintem is hasonló, amikor feltettem Hajniét majdnem írtam is csak valamiért kimaradt.

Honey
Bocs de nekem ez nem szörnyűség volt hanem inkább érdekesség aminek a vége is jó lett. (én eddig nem tudtam, hogy ilyen létezhet)
Nem hatfejű gyerekek fotóit, torzszülötteket, egyebeket tettem fel hanem egy egészséges ikerpárt. Ráadásul ikreket sem vár senki vagy igen???

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


mamacka,
igen, igen - igazad van. Tudom hogy jó lett a vége, és csodás, hogy már ilyen babák is életben tudnak maradni.... egyszerűen én csak túl vizuális vagyok és az ilyen képek mindig nagyon rögzülnek bennem.
Lehet strucc politika... de én nem szeretek beteg, kiszolgáltatott gyerekeket látni.

Képzeljétek találtam egy tutit a 13. kerben ahol be is veszik a ruhákat és nekik is tök jó ruháik vannak.
Ma de anyóssal elővettük az összes régi babacuccot - kiválogattuk a fius ruhákat + amik jó állapotban vannak és el lehet adni. :D
Hát jó hogy átnéztem ezeket a zsákokat, mert ma konstatáltam, hogy Putyóka 2-nek semmi ruhát nem kell vennünk az első 2-3 hónapra. :D :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honey
Nekünk is rengeteg ruhánk van... két gyerekre is futná az újszülött méretből!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Képzeljétek a kórházban a túrórudinkat is ellopták! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka:Engem is sokkolt a kép.

Honey:Olvastad amit írtam tegnap?????Uh-val kapcsolatban.

Kép

Kép
szilvi17
 
 


szilvi,
igen igen! És örülök, hogy minden rendben van!! :D Gondoltam is, hogy megosztom veled az általam gyártott ideológiát - miszerint miért jobb hogy fiú - de aztán úgy láttam a soraidból, nem kell téged ezért "vígasztalni"!! :wink: :D

mamacka,
nagyon jó volt a fotózás, de meglepően baromi fárasztó! Flóra csillagos ötöst kapott viselkedésből, mert vagy 8x átöltöztettem, és hősiesen tűrte. Végigröhögte az egészet.
Nem gondoltam volna, hogy a babafotózás ilyen nehéz!! Főleg ebben a korban... - amikor beállítod egy pózba és 1 másodperc múlva már husss.... sehol nincs a gyerek! :lol: :lol:
De Hajni tök türelmes, elég jól ért a gyerekek nyelvén.
Flóra is úgy elfáradt, hogy a fotózás után 3 órát aludt!! :lol:

Fiús mamák vígasztaljatok meg!!! :( :(
Bárkinek, akinek modom, hogy kiskukacosunk lesz "sajnálkozik" előre, hogy húúú most aztán felköthetem a gatyámat mert egy fiuval mennyivel nehezebb!! :shock: :(
Akiknek fia és lánya is van a környezetemben, azok is csak vészmadárkodnak, hogy a kiskrapekok mennyivel sírósabbak, hisztisebbek, hasfájósabbak, anyásabbak, kezelhetetlenebbek... :shock: :shock: :cry:
Tök be vagyok így sz@rva, hogy mit fogok csinálni 2 picivel, ha tényleg ilyen lesz a 2.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honeymoon :)
Öööööö, nekem nincs lyányom, így nincs összehasonlítási alapom. De a 2 fiam totál más beállítottságú, más érdeklődési körű, máshogy fejlődnek. Nándi bárhol, bármikor el tudott aludni, kis mormota volt, állandóan mosolygott (most néztem a régi képeit, és csak vigyorgós van, Csongi meg legtöbbször grimaszol, álmélkodik, érdeklődik, és csak ritkán vigyorog a kamerába) Ezzel szemben Csongit komolyan altatni, ringatni kell(ett). Nándi alig játszik autókkal (igazából csak az a lényeg, hogy az ajtaja nyithatós legyen, hogy tudja nyitogani), ugyanakkor Csongi már most tologatja a járgányokat. Nándi hasfájós volt, Csongi nem. Azt nem tudom megmondani persze, hogy 3 év múlva mennyire lesz "hisztis". DE, gyermekpszichológus ismerősünk 3 éves kislánya kenterbe veri az én nagyfiamat hiszti és üvöltés téren. 8) :P
Sztem ez gyerekfüggő :)

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


minyu,
én is ezzel próbáltam érvelni, hogy ez inkább gyerek és nevelésfüggő, de nagyokosok lehurrogtak, hogy egy fiuba 10x annyi energiát kell fektetni, mint egy kislányba. Főleg csecsemőként nagyon nehéz velük. Mind1... a helyzeten nem változtat. :D Csak elszontyolodtam.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


honey
szerintem akik ezt mondják azokat úgysem tudod meggyőzni az ellenkezőjéről
ahogy én sem azt, aki azt gondolja anorexiás vagyok

a tegnapi UH óta teljesen kész vagyok
azt hiszem, szerelmes lettem a saját kisfiamba :oops:

mamacka
ez a túrórudi-lopás azért súlyos
nem semmi
mint a temetőből a virágot
mi lenne a megfelelő büntetés vajon?

kismama és babaturik gyűjtését hirdetném meg!
aki amit tud, írja fel
én összegyűjtöm és a végén csinálok belőle egy táblázatot v ilyesmit
írhatjátok priviben is

ktouch, dongó
szerintem ti is mindjárt érezni fogjátok a mocorgásokat

Kép
yilonne
 
 


yilonne,
tök jó ötlet!!!
Én a Pöttöm Panna babaturit tudom ajánlani. XIII. ker Tátra u. 20

Kismama turit még nem is láttam. :shock:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


honey: nekem fiaim vannak és rohadt jó gyerekek. ha fiad van ált. megúszod a
-neked milyen ruhád van? nekem milyen ruhám van cirkuszt
-az 10001 átöltözést per nap mert ilyen olyan szoknyát akar inkább
-az irracionális hisztiket

sztem a ffi lélek sokkal egyszerűbb hihi.
szóval ABSZOLÚT ALAPTALANOK A PARÁK!
totál kiakaszt, h ilyeneket mondtak neked! az én nagyfiam pl annyira jó természet, h olyan csak a mesében van! szal sztem ne parázz, mert ez egy hülyeség!

KépKépKép
dongó
 
 


http://drinfo.hu/hirek/erdekessegek/70- ... agymama-is
70 éves kismama, aki ötszörös nagymama is
yilonne
 
 


mamacka: nekem is inkább érdekes volt a kép és nem elrettentő :) mik vannak!

KépKépKép
dongó
 
 


Sziasztok!

Ma én is voltam UH-on, minden rendben a kicsivel. :) És megint megerősítették, hogy puncis a kicsike. Többi lányos anyukák hol vagytok? Még kedden vofog menni az Istenhegyire, alif várommár, hogy jobban láthassam, DVD-t is kapjak róla és 4D-ben is láthassam. Ja és az AFP-m 1,76. Furcsa, mert Lucávalk csak 0,7 volt, ne is számítottam ilyen magas értékre (de azért még jó). Bár Lucánál szerintem a magzati kort és a súlyomat is elszámolták.

Jobbulást a betegeskedőknek! :( Gyorsan gyógyuljon meg mindenki!

Mamacka! Sajnálom, hogy kórházba kellett mennetek! Sajna mi is voltunk kórházban majdnem 1 hetet újévkor, Lucának kruppos rohama lett. Szerencsére azóta se volt semmi, de félek az ilyen hörgőgyulladásos, szűkületes betegségektől.
Nekünk is borzalmas éjjelünk volt. Éjjel 1-től több, mint 1 órán át vígasztalhatatlanul, iszonyúan sírt Luca, amikor az apja átvette, mert én nem bírtam hurcolászni, akkor annyira rázendített, hogy mindent ki is hányt, úgy felkavarodott a gyomra. Majd amikor kicsit lenyugodott, akkor hajnali 4-ig a mellkasomon, hasamon feküdt, csak ott volt hajlandó megpróbálni aludni. Én meg szenvedtem alatta, majd szétnyomott. Csak 4 után tudtam lerakni... 8 körül keltünk. A 4 óra alvás kicsit kevés volt... Te hogy bírod Andort hurcolászni? Nekem már a hasamnak is, mellemnek is és a keresztcsontomnak is elég kellemetlen. Pedig én is szoktam még mindig elég sokat.

Szimpatikus a fotós leírása. Sajna nekünk is drága. Jó lenne itthon tudni hasonló fotókat készíteni.
Mamacka, a nagy baba is csak 1,5 kilós? :o Jóval nagyobbnak tűnik. Jó, hogy minden rendben lett végül velük.

Honey! Nálunk Luca volt a hasfájós, ő a hisztis, akaratos, szinte hiperaktív, a mai napig altatni kell, hurcolászni kell, vakmerő, energikus, túlpörgős, hangos. A bátyám kisfia meg maga a megtestesült nyugodtság, megfontoltság, óvatosság, érzékenység, csendesen, óvatosan szemlélődik, stb. Luca nem egyszer sírásra, menekülésre késztette a hevességével...
Úgyhogy nálunk nem jön ez be, hogy a lánnyal sokkal könnyebb.
Na, majd 2 hisztis, pörgős, hangos, csacsogós lánnyal mi lesz? :D

Most hirtelen ennyire futotta, emlékezetből ezek maradtak meg amire reagálni akartam (biztos volt közben több is), megyek aludni, ki tudja, milyen éjjelünk lesz megint...

Érdekes, én nem látom, hogy akadozna az én vonalzóm és a terhességi kort is jól számolja.

biribon
 
 


biribon: a lilypie vonalzókkal nem szokott gond lenni. nem lehet, h lucának a füle fájt? akkor szoktak ilyet csinálni éjjel a babák.
én, amióta terhes lettem és hematómám is volt, megpróbálom kevesebbet hurcibálni kisfiamat, persze nehéz, de csak akkor viszem, ha nagyon muszáj. bár most már nem annyira para. amúgy neki is meg nekem is lenne még igényünk egy kis csípő v hátihordozásra, de azt már nem merem vállalni.

KépKépKép
dongó
 
 


yilonne írta:
a tegnapi UH óta teljesen kész vagyok
azt hiszem, szerelmes lettem a saját kisfiamba :oops:


mi lenne a megfelelő büntetés vajon?



Yilonne, a barátnőm is pont ezt mesélte, mikor várandós volt, hogy szerelmes a saját kisfiába :D
ez tök normális, és azt hiszem, én is érzek ilyet, a párom és a kis pocaklakó iránt határtalan szeretetet és szerelmet érzek.... :oops:

Túrórudilopásra megfelelő büntetés: annyi túrórudit egyenek,hogy kihányják :evil:

Kép

Kép
ktouch
 
 


Sziasztok!
Mamacka! Csak azt nem tudtam eddig, hogy mikor ilyen rossz állapotba kerül a lányom, hova menjek vele, mert annyira nem volt rosszul, hogy krupp-ügyeletre mentünk volna vele, meg nem voltunk biztosak, hogy az-e... ha meg nem, akkor hova menjek? Vagy mindenképp kezdjük a Budaiban és Ők elkalauzolnak?
Sajna 99%, hogy amint bejön a rossz idő....
Na szoval érted.
Honey, ez a fiús anyukás dolog egy BAROMSÁG! Nekem az első gyerek fiú. És egy angyal volt, de olyan szinten, hogy még a 2 éves kori hiszti-korszak is elmaradt!!! És akkor megszületett a lányom. Na Ő bemutatta, milyen a hiszti korszak! De ő sem volt vészes, teljesen más a két gyerek, de ez abszolút nem a nemektől függ, van egy hülye statisztika, de abból ugyanúgy nem tudod meg, a Te gyerekeddel milyen lesz. Meg a lányom tanította meg a bátyját kiabálni, mert olyan jó gyerek volt, hogy nem tudta, hogy kell.....hihihihihi
most már 7 éves, az angyal szó nem épp jellemző rá, de nem rossz gyerek, csak azért egy 7 éves már tud rosszalkodni ugye...
Különben még írhatnám azt is, hogy a "halak" gyerek tök kezelhető, de erre is tuti rácáfolnának páran. Mert nem lehet egy sablont húzni...
Ma fél 9ig aludtunk, és valaki kopogott... hát én meg nem mentem ki félkómásan ajtót nyitni....
Vendég
 


Mamacka:)
húúú, sajnálom a kh-at. gyors gyógyulást.lopás :evil:

vivi :)
háááát, kh ügyben nem tudok tanácsot adni, mert minket márciusban ezer felé küldözgettek lázas gyerekkel. Elvileg első körben az ügyeletes kh-ba kell vinni a gyereket, de ha felkell venni osztályra, akkor valszeg továbbküldik oda, ahova területileg tartoztok.

(zanza kálvária: doki elküldött a Heim Pál fül-orr-gégére, tályoggyanúval pénteken. 3 órás várakozás után megnézték, tényleg tályoggyanús, de nem ők az ügyeletesek, menjünk a Bethesdába, ahol kiveszik. Bethesdában nagyon alaposan megvizsgálták, végül mégsem tályog,csak mandulagyull, menjünk haza, ha gond lenne, hétvégén a Heim az ügyeletes, oda menjünk. Hétvégén 40 fokos láza volt, már nem győztük lázcsillapitóval, irány a Heim ügyelet. Ott meg se nézték, átküldtek a fül-orr-gége osztályra, ahol természetesen nem vették fel, mert fertőző beteg, vissza az ügyeletre, végre orvos is megnézi, és közli, hogy fel kell venni osztályra, mert kiszáradásgyanús, de nem oda tartozunk, hanem a SOTE-re... Úgyhogy hajnal 3-kor még át a Bókayba, ahol felvették osztályra... Ha még egyszer ilyen lenne, fogalmam sincs, hova indulnék...)

yilonne :)
Bakáts téren volt régebben egy kismama turi, 2 percre a Mester u-i villamosmegállótól, de nemtom, üzemel-e még. Nem volt egy nagy szám, de lehetett új dolgokat is venni (én ott vettem munkábajárós Mutta nacit) és babaruci turi is volt benne. És a Nyugatival szemben, a Skála mellett is van egy turi (a "gombánál"), ahol a felső emeleten szokott lenni 1-2 kismama ruci, de nem sok, viszont én ott tudtam venni egy nagyon klassz nadrágot és felsőt 2 éve.

Babaruhák: még nem néztem át a zsákokat, de sztem az első időre tuti nem kell vennünk semmit, ha fiú, ha lány... :P

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Honey
Fiús mamák vígasztaljatok meg!!! Sad Sad
Bárkinek, akinek modom, hogy kiskukacosunk lesz "sajnálkozik" előre, hogy húúú most aztán felköthetem a gatyámat mert egy fiuval mennyivel nehezebb!! Shocked Sad
Akiknek fia és lánya is van a környezetemben, azok is csak vészmadárkodnak, hogy a kiskrapekok mennyivel sírósabbak, hisztisebbek, hasfájósabbak, anyásabbak, kezelhetetlenebbek...


Nekem tündérbogyó fiaim vannak!
Igaz lányom nincs így nemtudom hozzá hasonlítani, de pl azt mondják, hogy a fiúk hasfájósabbak, nekünk nem voltak ilyen gondjaink. Én meg inkább egy lánytól tartok, hogy hisztis lesz! Bár Áronom nekem is tud műsorozni rendesen! :)
Az igaz, hogy talán jobban kell rájuk figyelni mert magukra veszélyesebbek. Mindenhova felmásznak, Andor mindent megeszik, csak a normális kaját nem.
Én nagyon elégedett vagyok velük. Andor jó alvó volt újszülött korától, Áron nem. Mikor Andor megszületett akkor is Áron miatt keltem sűrűbben. Áronnak nagyon kis kedves szelíd természete van, hihetetlen érzékeny. Andor férfiasabb jellem.


Vivi

Attól függ hol laktok, hova vagytok bejelentve. Hívod az ügyeletet és megkérdezed. Mi ide tartoztunk. A Budaiban kezdtük mert azt hittük ott van ügyelet, de ott pl nincs is bentfekvés csak ambuláns kezelés (majd most lesznek állítólag ágyak) utána János, ott is nagyon korrektül, kedvesen ellátták, de mivel nem oda tartoztunk mentünk a Bethesdába. (a harmadik kerület pl ide tartozik).

Biribon

A szopi most kezd kellemetlen lenni, de ma is még csak szopizott. Sajnos egész reggel hányt! Rengeteg taknyot, felköhögött váladékot hányt ki amit lenyelt... a végén már szerintem epét hányt. Olyan kis elesett. Tegnap már olyan jól volt. :(

Turi
Gardroeb a Kálvin térnél.
Blaha Renoválás. Én ezeket szeretem!

Valahol a Blahán túl voltam egy kismama turiban de most nem jut eszembe a neve...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Schöpf Mérei mellett volt a kismama turi... eszembe jutott... voltak nagyon lelakott dolgok, de én ott vettem egy Noppies szoknyát, meg gatyát, másik szoknyát... ezer ft körül! Ma is hordom őket.
Bakáts téren volt régebben egy kismama turi, 2 percre a Mester u-i villamosmegállótól, de nemtom, üzemel-e még. Nem volt egy nagy szám, de lehetett új dolgokat is venni (én ott vettem munkába járós Mutta nacit


Amit Minyu ír szerintem ugyanennek a testvérboltja a villamos vonalán, de ez már tudtommal bezárt. A kórház mellettit nem tudom.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


mamacka :)
én is erre a turira gondoltam, a Söfi mellett.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


lakáspakolás
trüsszögök a portól
fújjj

biribon gratula a jó eredményekhez

ktouch
jó büntetés!
tetszik ;)

Kép
yilonne
 
 


fotózásban sztem ő nagyon jó és megfizethető! (kül. csomagok vannak, a legolcsóbb 20rugó)

http://www.ribizlifoto.blogspot.com

KépKépKép
dongó
 
 


Szép ez is!!! :)

Kép

Kép
ktouch
 
 


jajj béna voltam és most fáj a derekam
este elmegyek usziba, hátha segít
más ötlet?
yilonne
 
 


nagyon jó ez a rizibizifotó is
yilonne
 
 



Kép

Kép
ktouch
 
 


köszönjük ktouch a linket!
yilonne
 
 


Honey!

Nekem is csak lányom van, így nem tudom, milyenek a fiúk (bár két, nálam jóval fiatalabb öcsém van, és baby-sitter koromban is két fiú - meg egy lány - volt a családban, így azért van némi fogalmam a dologról), de ha az én lányomnál hisztisebb, akaratosabb fiút mutat valaki, annak fizetek. Ma már az apját is az őrületbe kergette (én már nem is reagálok a hisztire), pedig ő aztán tényleg türelmes.
Nem bánnám, ha a hiszti faktort genetikai UH-n ki lehetne mutatni, hogy legalább felkészülhessek. Igaz, anno a terhesség vége felé a nőgyógyászom mondta, hogy készüljek fel, nem lesz könnyű gyerek. Már a hasamban naponta max. fél úrán át volt nyugodt, egyébként akkorákat rúgott, hogy esténként sírtam a fájdalomtól, és elkezdte szétnyomni a medencémet is. Az UH fejet is rendszeresen lerúgta a hasamról, de úgy, hogy volt olyan, hogy a doki kezéből is kirepült. És a dokim szerint, a terhesség végén a baba viselkedése már a természetét mutatja. Hát, nálunk egy az egyben bejött.

Kép
Kép
detty74
 
 


Minyu
A másik bolt is szinte ott volt, csak kint a villamos vonalánál, de a Scöpfihez közel. (egy kézben voltak, ugyanaz volt az üzlet neve is)
Azt tudom, hogy bezárták a másikról nem tudok híreket.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


http://bababumm.hu/BabaBumm_Ajandekok_K ... oldal.html

Találtam egy ilyen oldalt
Ajándék kismamáknak.

Szerintem jópofa akár csak ötletnek! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Dongó
Tetszik a Ribizlifotó!

Te már kértél árajánlatot?

Mert én nem találtam árakról semmit.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


http://divicoart.wordpress.com/

http://www.szilvifoto.hu/blog/index.php?p=blog&tag=1

http://www.berifoto.lapunk.hu/?modul=galeria&a=32524


Újabb babafotók...

Árban az utolsó a legjobb.
20 db fotó 12000Ft (retussal) CD-re írva

minden további kép ára 600Ft/db

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Dizzy: olyan jót röhögtem a sztoridon:)

Mamacka: kisfiadnak jobbulást

megvettük ma BÁlintnak a születésnapi ajándékokat, persze ma már mindennel játszottunk este pedig pénteken lesz a szülinapja csak:)

ma kevesebbet ültem és érdekes nem vizesedtem be annyira

ezt az rejtett ödémás dolgot megnézem és kipróbálom a rizs meg a krumpli napot is, azt is hallottam hogy lehet enni egy napig csak gyümölcsöt
lehet inni csalánteát, meg vízhajtós gyógynövényest?

Kép

Kép
andrea001
 
 


Andrea
Köszönjük!

Sajnálom, hogy ilyen korán vizesedsz!

Én a krumplidiétát ismerem.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a betegeskedőknek!

Biribon!
Végre egy kislány! Gratula! :)

Mamacka!
Ez a túró rudi sztori meg a kórház borzalom!

Nekem is tetszenek a fotók, kár, hogy elég borsos ára van! :(

Hisztis gyerek témához nem nagyon tudok hozzászólni, mivel saját tapasztalatom nincs. De amit a környezetemben lévő gyerekesektől leszűrtem, az alapján azt mondom, hogy egyrészt nevelés kérdése, másrészt a gyerek természetétől függ. Szerintem minden gyerek más, létezik fiúban és lányban is irtó hisztis, elviselhetetlen gyerek. Azért bízom benne, hogy meg tudunk mi is bírkózni a feladattal, elviekben nekünk is tököst jósoltak, de majd 19-én remélem már biztosat mondanak.

Na jó éjt mindenkinek! Szép hétvégét!

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


dizzy
Ha az utolsó link is tetszik, az csak 12000 Ft!
Az szerintem nem sok, annyiért én sem vállalnám! :) :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


az utolsó nagyon tetszik és sztem rohadt jó az ára!

KépKépKép
dongó
 
 


Dongó
Hogy fért be neked 3 lilipies vonalzó?
Nekem azt nem engedte. Se képpel se anélkül. Ezer variációt próbáltam csak a családinetest engedte a rendszer.

Valóban nagyon hasonló korúak a gyerekeink.


Végre megvarrtam Áronomnak az oviszsákját. Szerintem aranyos lett. Már csak az ovit kellene elkezdenie, de ahhoz anyának nagyon össze kellene kapnia magát kerámia terén.
A te fiad ovis már?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


16 hetes pocak



Kép


Kép

És a nagyobbak.
Két kis haramia tojás.
Kép
[/img]

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


gyönyörűek a fiúk!!!!!! nekem is az egyik fiam tejfelszőke, a másik barna :) és nálunk se nagyon van már méretbeli különbség :)
és a pocakod is nagyon cuki!!!
kis méretű vonalzót választottam, és nem engedtem közé egy darab szünetet sem. direkt töröltem őket.

hogy függ össze a kerámia meg az ovi? :)
igen, nagyfiam ovis, de nekünk mázlink van, mert 7 haverjával együtt vették fel őket, az ovi nagyon közel van és az óvónéni szuperjófej.

(képet meg neveket azért nem merek feltenni, mert rám ismernek és nem szeretném, h kukkoljanak, volt már ilyen)

KépKépKép
dongó
 
 


Dongó
Úgy, hogy Balatonfüreden lakunk, ott fog oviba is járni, de most már lassan két hónapja anyumnál lakunk, hogy amíg ő vigyáz a gyerekekre én tudok a pincében dolgozni. Lassan haladok, fáradékony is vagyok... most apum sírkövén dolgozom ha azt befejeztem várnak rám a kerámia képek amiket a Kozma ösztöndíj keretéből készítek és Februárban lesz a kiállítás.
...hát így...


Nekem már a fotóimat is ellopta egy kicsit skizoid lány... remélem nincs köztünk! :) :(
Indított egy blogot amiben az én családomról készült képek szerepeltek. Korábban már a szüléstörténetemet is lenyúlta.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Kicsit olvasóüzemmód...
danyuci
 
 


mamacka :)
:shock: :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Há ez egyszerre röhejes és sokkoló, hogy valaki a családi fényképeket lenyúlja és sajátjaként tünteti fel. Habár jobban meggondolva nem is vicces, inkább beteges...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: