Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na megjöttünk a dokitól, szerencsére minden ok. :) Megmutattam neki az AFP és egyéb eredményeket, azt mondta, minden rendben, nem kell aggódni.
A méhszáj teljesen zárt, a méhem és a babuci is szépen növöget szerinte. Juhééé! :)

Képzeljétek, milyen ciki sztoriban volt részem! Elhelyezkedtem a dokinál a vizsgálószékben, és azt veszem észre, hogy a dokinak majd kigúvadnak valami miatt a szemei... El nem tudtam képzelni, mit bámul annyira, hisz szerintem a látvány nem lehet olyan borzasztó! :lol: Erre megkérdezi, hogy: "Magának meg mik azok a nagy kék foltok a combja tövében???" Én meg azt sem tudtam, miről beszél... Majd miután én is szemügyre vettem a dolgot, közösen megfejtettük, hogy az újdonsült kismamanadrágom fogta meg a combomat az izzadtság miatt. :lol: :lol: :lol: Húúú, nagyon ciki volt, de a végén jót röhögtünk rajta a férjemmel is. :D

Holnap kell kérnem időpontot a klinikán jövő hétre genetikai UH-ra, remélem lesz még hely, nem akarok még egy hetet várni.

Heni!
Gratula az eredményekhez!

Danyuci!
Köszi a bíztatást! Örülök, hogy nálad is minden ok!
Nekem is állandó zabálhatnékom van. Egyfolytában a hűtőt nyitogatom, hogy mit lehetne enni... :roll: Még szerencse, hogy legtöbbször beérem gyümölccsel, de azért az édességet is kívánom. Szerintem nem hiába alacsony a cukrom...

Yilonne!
Neked is grat az eredményekhez! Nagyon cuki a baba!

Majd jövök! Kellemes estét mindenkinek!

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Sziasztok!

valamikor régen az elején még írogattam és ne haragudjatok egyszerűen max. olvasni van időm. Mindenkinek nagyon örülök, szépen fejlődnek a babák.

Láttam volt téma a táblázatból kivevés (engem tényleg kivehettek) valószínű később i9s csak ritkán tudok jönni) és nem haragszom meg tutira, azért olvasgatlak ám titeket.

nekem volt egy kis ijedtség a 11. héten mert egy Ausztriai kirándulás után (amit lehet nem kellett volna) elkezdtem vérezgetni de szerencsére minden rendben volt csak a méhlepényem volt/van túl alacsonyan, közel a méhszájhoz. Így szigorú pihenés semmit nem emelünk stb....
Hát elég nehéz volt egy 15 hónapos mellett de okosan megtanulta az etetőszékbe mászást és a kanapén pelenkázást (már megy viszi a pelust és magától odafekszik.

Már kicsit jobb a helyzet baba jól van de nekem csak a 20. héten lesz a genetikai (az meg olyan nagyon messze van sajna) lehet addig elmegyünk egy 4d-re. mert már látni szeretném.
13 hetesen láttam utoljára.
AFP-n voltam már de még nincs eredmény.
Röviden kb ennyi rólunk.
kaviar
 
 


Ja kilókra visszatérve én is a bálna tábort erősítem 174 cm és sajna 5 kilóval több voltam a 16. héten mint az előző terhességnél így most 74 de még így is egyel kevesebb mint ahogy indultam. (háta a hányingernek)
kaviar
 
 

 
 

kaviáar
édes lehet a gyerkőcöd h ilyen ügyes
elképzeltem, ahogy viszi a pelust stb... :D
yilonne
 
 


szép estét mindenkinek!
bár nagy okom nincs örömködni, iszonyatosan fájnak a lábaim és ma kétszer akkora, mint tegnap volt, rájöttem azóta vízesedek meg dagad mióta melózom két hete, egész nap ülök, 8órát telefonálok, vagy bírósági felmondásokat gyártok, ezt meg állva nem tudom már próbáltam:( hétfőn megyek védőnőhöz, jövőhét kedden meg uh-ra remélem ott is minden rendben lesz, akkor kapom meg az AFP eredményem is

milyen nagy (uh) babyeitek vannak, nagyon jól lehet őket látni. Irigykedem én még csa kétszer voltam uh-on és most az utcsón ez az undok nő meg sem mutatta:( és persze megint ugyan oda megyünk:(

Kép

Kép
andrea001
 
 


Dizzy!

Nem akarlak elkeseríteni, de majdnem biztos, hogy nem lesz időpont a jövő hétre UH-ra. Én 3,5 hete kértem (a doki előre adta a beutalót, hogy legyen hely, pedig addig még pont előtte lévő nap találkozunk), és már akkor sem volt sok választási lehetőségem.
Azért próbáld meg, remélem, sikerrel jársz!!!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Yilonne,
nyugi, a vesetágulat nem nagy para!! Flórának az is volt ( az agykamra tágulat mellett ) És mostanra múlt el. Ha nem múlik el a szülésig, akkor uh kontrollra kell járni 3- 6 havonta. És annyi pluszt jelent, hogy az első évben, ha bármikor lázas a gyerek, azonnal vizeletmintát kell venni tőle. De ez nem nagy truváj egy fiunál.
Szóval ne aggódj! A szülés még nagyon messze van!!! Addig simán elmúlik! Azon kívül ahogy láttam a magzatvíz normális volt, így komoly baj nem lehet a vesékkel!!!

kaviar,
üdv köztünk ismét! :wink:

szilvi,
Mi volt az uh-n? Mesélj!!!

Huuu képzeljétek, ma olyan bugi van a hasamban, hogy az hihetetlen!!! :D :lol:
Eddig csak úgy éreztem, ha lefeküdtem és koncentráltam. De ma. Húúú, volt hogy jó hülye képet vágtam a játszón, mert akkorát rugott. :lol: Olyan jó érzés, úgy imádom!!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


dizzy,
komoly a sztori. :D :D Nagyon jót röhögtem!!

én a 26. héten megyek csak uh-ra, de baromi messzinek érzem még azt is. :(

minyu,
a honlapjukon fent van az időpontkérős tel.szám!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Voltam az Istenhegyi úton,tényleg jó hely.
Na de nem is ez a lényeg most. :D
Picurral minden rendben,nagyon boldog vagyok!!!!
Megmutatta magát a kis drága,KISFIÚ!!!!!!!!
Miután elkezdte a Krisztina az uh-t azonnal láttam,hogy ez biza kukac. :D És tényleg!
Bíztam benne,hogy kislány,de nem baj.Az a lényeg,hogy remekül van.
Én is 2 napja nagyon intenzíven érzem a mocorgását,nagyon furi megint érezni,de egyben csodálatos is persze.

Most megyek mert fáradt vagyok de holnap jövök.

Jó éjt

Kép

Kép
szilvi17
 
 


én egy órával ezelőtt érkeztem haza és hát mondanom sem kell, h hulla vagyok.

yilonnal találkoztunk tegnap (ahogy ő is leírta) és azt kell, h mondjam, h nagggyon cuki a pocakja! és aki benne van! ez az uh kép csúcsszuper! annyira jól látni a pofiját!!!

heni: gratulálok a jó eredményekhez! 32. hétig tuti nem bírnám ki. hajrá 4D!

dizzy: örülök, h hatott a betadin kúra. a kékes combos történet nagyon vicces! tényleg izé lehetett.

szabccsi: sajnos ötletem sincs szemviszketésre. :(

minyu: beteszel a táblázatba? korábban írtam már, az adatokat is, de nem reagáltál, lehet, h nem olvastad pont.

andrea: a vizesedés azért nem tréfa, mindenképp nézz utána vagyis kérdezz rá!

KépKépKép
dongó
 
 


szilvi: még egy kisfiú!!!! GRATULA!!!

honey: de jó neked, h érezted a mozgolódást! én még mindig, csak tippelek, h azt érzem.

KépKépKép
dongó
 
 


Sziasztok!
Tábli:
Kép

dongó :)
bocsi, csaklusta voltam, és megvártam a tegnapi uh-sokat

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Úgy fáj ma a torkom. Nem tudom mit tudnék vele csinálni. Most olvastam, hogy a strepsils nem szedhető terhesség alatt.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


szabccsi :)
mézet keverj össze fél citrom levével és zúzz bele egy gerezd fokhagymát. Borzalmas, de nagyon hatásos. (ha közösségbe mész, akkor a fokhagymát kihagyhatod :) méz+citrom ) Meleg teával óvatosan, mert a mézet csak langyosan szabad beletenni, különben szétesnek az értékes összetevők.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


FÉLIDŐŐŐŐŐ!!! :lol: :lol:
De megállta vonalzóm. :evil:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


torokfájásra én is mézes-fokhagymázni szoktam
tuti recept!
meg érdemes szerezni propoliszt
én múltkor cseppben tudtam venni párszáz forintért, amolyan termelőit (lehel piacon)
szóval nem ajánlom a sokezres márkásat, mert fölösleges
meg az echinacia is segíthet az immunrendszernek
meg dm-ben ginseng méhmempővel
és sok gyümölcs
van egy c-bomba salim:
reszelt cékla+reszelt répa+ reszelt alma+narancs leve
az arányokat ízlés szerint, én 1 céklához 2 közepes répát és 2-3 almát szoktam 1 narancs levével


köszönjük a gratulációkat mindenkinek (szerintem is csodaszépek vagyunk, de én elfogult vagyok :oops: )

honey
nálam is beindult a napközbeni bugi
olyan édes
vicces lehet kívülről, ahogy az ember egyszer csak, akárhol is van, hirtelen elmosolyodik

gratula az Uhsoknak
örülök a csupa jóhírnek

huhh a vizesedésre nem tudok semmit :(

pusziii

Kép
yilonne
 
 


na megszereltem a vonalzót. Némi csalással :oops:
ezek miért állnak meg néha?! :shock:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


mamacka, detty
ma éjjel kipróbáltam a dugulásra a kívülről felrakható tapaszt. És nagggyon jóóól működött!!!
Semmi gyógyszer nincs benne, mert azon az elven működik, hogy nagyon picit megemeli az cimpát /orrnyerget és így jobban bejut a levegő. Szerintem 1 próbát megér!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!
Hogy kékül ez a tábli. :-)
Mi még sajna nem tudjuk mi lesz a baba, pedig már nagyon szeretnénk!! :-)

viggi79
Kép
viggi79
 
 


Szabccsi!
A strepsils nem, de a mebucain szedhető, azt hiszem. Viszont a legjobb ilyenkor a sós vizes gargarizálás (2 dl vízbe egy jó nagy púpozott evőkanál só kell). Nem kellemes, de nagyon nagyon hatékony. Én tavaly háromszor kaptam el bakteriális torokgyuszit és a gyógyszerés javasolta a sós gargarizálást. Egy nap alatt elmúlt a torokfájás mindháromszor. Azóta nem terhesen is mindig ezt csinálom, ha fáj a torkom.

Kép
Kép
detty74
 
 


Honey!

IGAZAD VAN, tavaly tényleg használtam, és valamit segített. Idénre kiment a fejemből. Hülyülök, ez van.

Viszont hétfőn megyek a fül-orr-gégészetre, hogy csináljanak valami nagyon hatékonyat, mert az életminőségem meglehetősen rossz így. Pár napja már nem csak reggel és este, hanem egész nap el van dugulva az orrom. Meg hát hiába jó a tapasz, a szülésig még sok idő van, és addig egy kisebb vagyon lenne a napi egy tapasz, ami csak éjjelre jó, napközben azért még megfulladok. Remélem, kitalálnak valamit!!! Vagy átállok bőrlégzésre. :(

Kép
Kép
detty74
 
 


honey az én vonalzóm csak kettesével ugrál
szóval ma már 19+3 vagyok de azt nem tudja kiírni
csak az a baj h pont fordulónál nekem is késik egyet
de ha meg egyet csalok, akkor meg egyel előbb írja
tök buta :?

nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, én kiraktam az UH képet a számítógép asztal hátérképének
olyan szééééééép :P
Kép
yilonne
 
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm
bogibogarka
 
 


Köszönöm csajok! MInden kipróbálok! Hazafele meg veszek valami homeos bogyót, nekem eddig azok is beváltak.
:)
Soha nem foglalkoztam ilyennel, hogy torokfájás, de ez a r...dt média, a H1N1 miatt, minden kismama retteg a betegségektől.
A tegnap bejelentett haláleset is nagyon durva, reggel még abban halt meg a fiatal nő, eset kiderült, hogy H1N1 nélkül is meghalt volna szegény! :(

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


na újabb infót kaptam egy ismerőstől h1n1 ügyben
ki tudja mi az igazság?!
de azért bemásolom:
Szia! Dolgozik barátnőm az OGYI- ban, rákérdeztem az influenza elleni
magyar vakcinára, amit most engedélyeztek. Hosszabb beszélgetés volt,
kimásolom az érdemi részeket.A barátnőmben 100%- ig megbízom. "- A
számítások alapján a 6 mikrogrammnyi hatóanyag, amit legyártottak és
forgalomba hoznak, nem elég a védettség kialakulásához. Túl kevés.
- A hordozóanyagok között szerepel alumínium és tartósítónak tiomerzál
(higany). Veszélyesek.
- A vírusbiztonsági szempontoknak az anyag nem felel meg, simán
tartalmazhat más egyéb vírusokat is. Veszélyes lehet.
- Az omninvest jegyzőkönyvei hemzsegnek a szakmai hibáktól, a mérési
eredményeken látszik, hogy manipulálták, az eredeti jegyzőkönyveket nem
voltak képesek bemutatni.
- Ma, kedden, óriási ordítozós balhé volt az OGYIban, a fejesek jelenleg
azzal vannak elfoglalva, hogy ki hogyan tudja bebizonyítani, hogy ő
miért nem hibás.
- Az az ember, aki nekem ezeket ma este élőben személyesen elmondta, fél
a nyilvánossághoz fordulni, felfedni a kilétét, de megkért, hogy
mindenkinek szóljak, akinek csak tudok, hogy ne oltassa be magát, terhes
nőknek külön kössem a lelkükre, hogy semmiképpen se." "* 120 felnőtt
emberen tesztelték a cuccot. (Több helyen is olvastam)
ROHADT KEVÉS.
Egy 1:1000 valószínűségű mellékhatás még csak nem is számít extrém
ritkának. Ekkora elemszám mellett elég csekély eséllyel "jön ki"." "a
"Betegtájékoztató", ami benne van a dobozban minden gyógyszernél,
hamarabb elkészült és hamarabb legyártották, mint hogy vége lett volna a
teszteknek.
Ezek a tájékoztatók szoktak olyat tartalmazni, hogy kik ne használják a
gyógyszert, kiknél lehet problémás, milyen adagolásra van szükség,
melyek a mellékhatások,
és ezt vaktában eldöntötte az ominvest." "ugyanabból az emberből vett
mintát kétszer lehet-kell mérni, és akkor felel meg az eredmény, ha
mindkét alkalommal kijön a várt eredmény körüli érték.
Nos ők addig mértek, amíg ki nem jött az eredmény, ha meg nem jött ki,
azt nem vették figyelembe. Nem kétszer mértek, hanem néha tizenkétszer.
Aztán olyan gyanús értékek szerepeltek, hogy ki kellett jönnie X
mennyiségű anyagnak,
ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy hol X+egy picike,
hol X-egy picike kellene, annak kellene kijönnie, az az életszerű,
erre a beadott jegyzőkönyvekben egymás után több tucatban hajszálpontosan
X érték jön ki "véletlenül"." Fogalmam sincs, hogy adhattak erre
engedélyt, de az OGYI- ban most áll a balhé, mindenki másra mutogat.
[/i]
yilonne
 
 


Szabccsi!

Nekem a múltkor fájt nagyon a torkom, és mivel tanítom a háziorvosom lányát, náluk rákérdeztem erre. Azt mondta, hogy a H1N1, meg egyébként az influenza vírusok először okoznak magas lázat és csak utána, vagy egyidőben a többi tünetet. Úgyhogy ha nem vagy lázas, nem lehet baj. Egy délután alatt el is múlt a torokfájás.

Tényleg rossz, hogy így beparáztatnak mindenkit, az ember egy köhögésnél is a legrosszabbtól tart.

A legtöbb gyerek a játszótéren is csupa takony, köhögnek, így nem szívesen viszem oda Alexát. Max. délelőtt, akkor szinte senki nincs, délután jönnek a beteg bölcsisek, ovisok. Gondolom, nem H1N1-ük van, de semmilyen takonykóros betegségre nincs szükségünk.

Kép
Kép
detty74
 
 


Most megyek AFP-re és terhesgondozásra utánna pedig fogorvoshoz.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy tetszett a sztori! Én is még mindig jókat röhögök rajta. :D

Szabccsi! Andi!
Jobbulást! Drukk a vizsgálatokhoz!

Szilvi!
Gratulálok a kis kukacoshoz! :)

Detty!
Köszi az infót!

Most kértem időpontot a klinikán, 19-ére kaptam. A jövő hétre tényleg nem volt hely, de legalább nincs annyira messze tőle. Mégis olyan soknak tűnik az a másfél hét!!! :cry: Már nagyon szeretném látni Picúrkát, és megtudni, hogy kék vagy rózsaszín...

És nekem is késik a vonalzóm, ma már 18 hetesek vagyunk ám!!! :) :) :)

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Baszus, eddig nem is tűnt fel, most nézem, hogy a vonalzómban el van írva aszöveg! Szerelmünk helyett szelermünk van írva! De durva! Sajna ez nem az én hibám, ezt készen lehetett így választani! Jó, hogy 18 hét után feltűnik... :lol:
Hol a panaszkönyv? :D

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Sziasztok!

Elnézést kérek a zavarásért, szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.BÁr valójában az áprilisi topikba tartoznék kiírás szerint, de (programozott császármetszés lesz március utolsó napjaiban) úgy látom, hogy az nem pörög ennyire, s ami érdekelne, azon Ti már mind túl vagytok.
Ma telefonált a sejtbank, hogy negatív lett a kombinált tesztem, de szerintem nem túl jó az arányszám.Down kockázat:1:4800.30 éves leszek februárban, a vérvétel időpontja 12h 2 nap volt.
Megírnátok ,hogy nektek milyen lett?Kicsit megnyugodnék ha másoknak is volt ilyesmi, igazából nem tudom, mi a jó, mi a nem jó.
Sajnos nagyon sokat idegeskedem, ezt a babát már nem veszíthetjük el,azt nem bírnánk ki..

Kérlek segítsetek!Nagyon köszönöm előre is!!

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Szia Tünci!

Szerintem nem kell aggódnod, nem rossz az az arányszám. A kombinált nekem most 1:3800-hoz lett, így elmentem a kiegészítő tesztre (négyes teszt, és a kettő együtt adja az integrált), és így lett a végeredmény 1:47000.
Tavaly a lányommal az integrált lett 1:1600, és teljesen egészségesen született, most sincs vele semmi baj (csak a hiszti faktor magas, de azt egy teszt sem mutatja ki :) ).

Ha nagyon aggaszt, menj el Te is a négyes tesztre, utána biztos megnyugszol!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

eltűnésünk oka... Andorral három éjszakát a Bethesda kórházban töltöttünk.
Kicsit megfáztak Áronnal, de sajnos úgy néz, ki, hogy Andornak hajlama van a hörgőgyulladásra. Már volt rá példa, akkor tüdőgyulladást is kapott! Egyik pillanatról a másikra befulladt, rettenetesen vette a levegőt, zörgött sípolt. Baráti segítséggel bevittük a Budai kórházba ahonnan elküldtek a Jánosba. Ott közölték, hogy nem oda kellett volna mennünk, de azért hála Istennek egy nagyon kedve doktornéni megvizsgálta. Már ott is kapott hörgőtágító puffot, megröntgenezték (kiderült, hogy most megúsztuk a tüdőgyulladást, nem úgy mint tavasszal.)
Onnan átvittük a Bethesdába, ahol befektették. Minden nap kapta a hörgőtágítót, infra rezegtetéssel oldották a hurutot, illetve inhalálták.
Mára hazajöhettünk.

Már épp ideje volt, izgultam nehogy valami egyebet is összeszedjen. Nagyon aranyos kis betegtársakkal ismerkedtünk meg, a kórházi személyzet egytől egyig nagyon kedves, aranyos volt. Nem is reméltem ilyen mértékű szeretetet, odafigyelést. A doktorbácsi vizsgálat közben simogatta a kis betegeket,a nővérek mind úgy bántak a kicsikkel mint a sajátjukkal, a főorvos asszony is meglepően kedves és emberséges volt.

Sajnos az utolsó pillanatban ellopta valaki a telefonom. Persze én voltam a hibás mert valahol elöl felejtettem, de nagyon sajnálom... nem is a készülék miatt hanem a sok emlék hiányzik amit rajta a tároltam. A sok féltve őrizgetett sms amit a fiúk születése után kaptam, telefonszámok... :( Sajnos az osztályon rengeteg lopás történt. Pénztárcától, mobiloktól kezdve a törölközőn, fél dinnyén át a szendvicsig, túrórudiig, mindent loptak... :(

Most már jól van kislegény. Vettünk egy Baby hallert amivel otthon is tudunk puffolni ha baj van. Remélem nem lesz... (doktorbácsinak sikerült megnyugtatnia, hogy bár nagyon ritka de meg is fulladhatnak a gyerkőcök egy ilyen roham során)

mamacka, ennek a csjnak hasonlítanak aképei az Anne Geddes képekre Ismeritek?


Igen én ismerem, persze hasonlít, de nem egy ócska másolat, hane profi egyedii munka szerintem.

Mamacka merre jársz, ne dolgozz sokat

Köszönöm az aggódást! Sajnos dolgozni nem tudtam, de teljesen kipurcantam. Ma éjjel Andor végig fenn volt csak rövid időre aludt, fél négytől fél hatig hurcibáltam a seggét mert ha leültem már ordított, hatig aludt is onnan kezdtük elölről... :(
De az a lényeg, hogy már jól van. Kis manóm olyan kis tündérbogyó.


Honey
Gyönyörűek vagytok a képeken! Emlékszem is rájuk a honlapról! :)

azonnal vizeletmintát kell venni tőle. De ez nem nagy truváj egy fiunál.

Nos mi ezzel minden alkalommal rendesen megszenvedünk. Most nyolcadszorra sikerült már majdnem ugrott a hazamenetel.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Akkor most hogy van ez az orvosi pecsét?
Azt értem, hogy 4 kell, de az mindegy milyen doki?
Maszek is lehet, vagy csak sztk-s lehet? Mert ott egyáltalán nem voltam.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Yilonne
A tágulat miatt ne aggódj. Andoromnak kétoldali volt. Szülés után jártunk vizsgálatokra. Még valamikor kell menni mert teljesen nem húzódott vissza.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!
Most nem tudok visszaolvasni, 4 órát ültem a háziorvosnál, közben pajzsmirigy uh-n is voltam! Volt vagy van valakinek pajzsmirigy problémája??? Nekem egy éve minden ok volt, de most a ciszta kétszer akkora lett, és ha megszültem, akkor meg kell szúrni, amennyiben a vérvétel eredmény jó. Ha nem jó, akkor már most kell valamit csinálni.
Bemásolom az eredményt, hátha valakinek ez nem olyan kínai!

Isthmus 5 mm
Jobb lebeny 50x16x18mm
Bal lebeny 49x15x16mm
A kp. harmadban lateralisan 8x4 mm-es septalt cysta van.
Az alsó harmadban medialisan 11x8 mm-es echoszegény gyűrűvel körülvett göb ábrázolódott.
A képlettől dorsalisan 14x11 mm-es cystosus képlet van.
Trachea nem dislocalt, nem comrimált.
Nyakon megnagyobbodott nyirokcsomó nem ábrázolódik.

:(
Remélem, a hormonszintem normális! Hétfőn megyek vérvételre.
Majd jövök...
Vendég
 


Az orvosi pecsétet nekem is összevissza mondták. Védőnő szerint kell az övé is, doki azt mondja, hogy tőle se kell csak az igazolás, hogy jelen voltam.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka, visszaolvastam az uccsó hsz-edet!
Nekem Petrával van folyton olyan ,hogy elkapja az akármilyen takonykórt, és nem meggyógyul, hanem utána hörgőszűkülete lesz. De eddig még nem kerültünk kórházba! Ő is folyton ugat olyankor, már valamikor azt hitték, kruppos. Te nem tudod mi az összefüggés a krupp és a hörgőszűkület közt? Vagy mi a különbség? Mert nekünk már felírták azt a rectodelt kúpot is, de még nem adtam be. Egyszer ki kellett hajnalban vinnem sétálni, hogy abbahagyja az ugatást.
És Ő nem csak ilyenkor, hanem mindig "húzva" veszi a levegőt, ha sír!!! Lehet nekem is kh-ba kellene ilyenkor menni? Vagy a te fiad már rendesen fulladt???
Vendég
 


Huh, Mamacka, ez szörnyen hangzik. Remélem, nem lesz többé ilyen!

Vadszi!
Nem kell sztk-s dokinak lennie, tökéletesen jó a magán is. A kórházban úgyis csak azt fogják nézni, hogy hányszor voltál dokinál, azt nem, hogy milyennél. Nekem a védőnő is azt mondta, hogy csak az orvos pecsétjének kell meglennie.

Kép
Kép
detty74
 
 


vivi123
Amikor tüdőgyulladása volt nem voltunk kórházban hanem spiropent szirupot kapott hörgőtágításra.

Ez olyasmi mint a krupp, ugyanúgy jó rá a hideg levegő, hűtő nyitás, csak ez mélyebben van. A krupp felső léguti megbetegedés.

Én a helyedben elvinném orvoshoz, esetleg pulmonológiára már csak azért is mert akkor eljuthatnátok odáig, hogy otthon is kezelhetitek befújással. Ventil nevű gyógyszert írt fel a doki ezt lehet befújni.

Azért is érdemes mert ilyen kicsi korban még nem lehet eldönteni, hogy genetikai okai vannak. Túl szűk a hörgő, vagy ez már későbbi asztmának korai jelei amik ebben a formában mutatkoznak.

Andort ne úgy képzeld, hogy fuldoklott (akkor már nagy baj lenne), csak bágyadt lett és rettenetesen vette a levegőt. Sípolt, a kilégzése is nehezített volt, horpadt a mellkasa. És olyan furi szúrós hangon vette a levegőt.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


mamacka
Andornak jobbulást kívánok!
én asztmás voltam kicsinek, de nem túl súlyos
egyszer fulladtam be jobban, de egy kis séta segített
persze azért orvos is látott
azt mondják az úszás segít ilyenkor
yilonne
 
 


sajna paizsmirigyre sem nagyon tudok semmit
valami természetes vitamin-ásványianyag cucc jó lenne meg lúgosítás!!!!
ezek alap problémák ma az embereknél és pl paizsmirigy problémára is hallottam ajánlani (meg még millió dologra, merthogy az étel gyógyít)
meg víztisztítót kéne venni (persze nem mindegy h milyet)
azt mindenkinek amúgy
nekem sajnos még nem gyűlt össze rá a zsé
de minden pénzt megérne!
yilonne
 
 


mamacka, a kisebbik fiamnak (andorral egyidős), 2x volt már tüdőgyulladása, spiropenttel, mi is fújtuk baby hallerral, és nekünk is azonnali kórházat javasoltak, de mi saját felelősségre nem vittük be. (épp influenza járvány volt, kétséges volt, h én bent maradhatok e vele egyáltalán, ő ekkor 8 hónapos volt, és még jkavában szoptattam.)
elég rizikós volt az otthoni ápolás, mert kutya rossz állapotban volt szegény, de szerencsére megúsztuk.
a spiropent sajnos pörgeti a babát, azért nem alszik andor sem éjszaka. ezért amennyire lehetséges próbáljátok minimalizálni a puffokat.

KépKépKép
dongó
 
 


Úgy látom mindenkinek összejön minden!
Mi is most voltunk a kisfiammal az orvosnál mandulagyulladása és hörgőgyulladása van és folyik a füle amire azt mondta a doktornő hogy mind a 2 dobhártyája kilukadt magától hétfőn vinni kell a fülészetre.Ja és a láza is 39.9 csak fekszik pedig rá még betegen sem jellemző. :cry:

Kép
Kép
20100310
 
 


jajj vigyázzatok magatokra és a családotokra!!
ne legyen több beteg légyszíííí!
VITAMIN!!!
yilonne
 
 


A kórház tele volt ilyen nehézlégzéses, fűlfelszúrt hurutos, tüdőgyulladásos babákkal. Állítólag most van egy járvány.

Nagyon rendesek voltak, már azzal is, hogy a csecsemőosztályra helyeztek minket. Ott jobban volt hely. Első két éjszaka végigaludta csak a harmadik éjjel volt fenn.

Nekem azt mondták, hogy súlyos esetben fél óránként is fújhatom. Most lecsengésnek 3x2 puff az adag.

Engem megnyugtat ez a kütyü, főleg, hogy Balatonfüreden azért nem egészen ugyanolyanok az eü lehetőségek mint itt.

Legközelebb ha így befullad felveszik pulmonológiára.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Dongó
Nem teszel fel a nagyobb kölkeceknek is vonalzót?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Kép

Ismeritek ezt a képet?

Ők egy egypetéjű ikerpár. :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


borzalmas

Kép
Kép
20100310
 
 


jaj csajok, szörnyű olvasni ezt a sok betegséget!!!! :cry: :cry:
Rettegek attól, mi lesz ha Flóra egyszer beteg lesz.
Mindenkinek gyors gyógyulást!!!

vivi,
nézz be az én régi topicomba ( 2008 szeptemberi babák ) Ott 3 lánynak is pajzsmirigy problémája van, az egyikőjüknek elég komoly, őt most szúrták meg mintavételhez. Biztosan nagyon szívesen segítenek neked. ( keresd bejcit, hbettit vagy starlarkot )

detty,
nekem is egyre szarabb az orrdugulás. :cry:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


mamacka
de mi történt a kisebbik bébivel a képen?
yilonne
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: