Új privát üzeneted érkezett!

Nem akarlak elkeseríteni de karácsonykor még nem szabadna!
Ha időre jön Miló akkor még nekem sem nagyon mert még a szülés után is 6 hétig kell diétázni! :twisted: :twisted: :twisted:

dita75
 
 


Dita!
Na, ne!! Közben kajáltam.Ez a fogyis kenyér egész jó, csak tudnám, hogy megbízhatóan tényleg csak ennyi benne a ch?
Mindegy, ettem virslit, sajtot, egy csökött paradicsomot, meg 4 szeletet abból a kenyérből, ami a papír szerint csak 15 g kb (mármint a kenyér), akkor ez szerinted jó???
Most már mindegy, bennem van...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Most nézem itt a vacsit: nekem az 10-zel kevesebb, meg a reggeli is. Gondolom, itt a -20g, ami a 180 és a 160 g-os között van.
Mindegy, a 30 g-ban bőven benne vagyok.
Szerintem, nekem a sok süti, meg édesség "tette be a kaput", mert a normál kajákból nem ettem eddig sem többet, max a kenyér volt más, ami gondolom, sokkal több ch-t tartalmaz.
Viszek anyuékhoz is 2 cs. fogyis kenyeret, azzal elleszek egy darabig.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 

 
 

Ja, meg 10 dkg abból 1 szelet, a fogyisból meg 12,5 dkg egy csomag. Van különbség azért....

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


brigi: Én vagy bakonyi teljes kiőrlésű kenyeret szoktam venni, vagy mostanában a tescos kenyerek között van jó áron szénhidrát-mentes. Ezek kb. 220 Ft-osak, csak a bakonyi 500 gr a tesco-s meg 750 gr. Update pudingot még nem ettem, csak egy másik cukorbetegeknek valót. Nézd meg, hogy mennyi benne a szénhidrát és ha 20 gr alatti, akkor mondjuk tízóraira vagy uzsonnára eheted. A sütit teljes kiőrlésű lisztből sütöttem, de Reménynek volt graham lisztje, abban kevesebb volt. Szerintem egész jó sütik lettek belőle. A palacsintát csinálhatod finom lisztből, mert azt mondta a dokinőm, hogy nagyon vékony lesz a tészta belőle és ha 2 db.ot megeszel, akkor nem lesz tőle semmi bajod. Lényeg, hogy a töltelék is legyen cukormentes. Sajnálom, hogy neked is diétáznod kell. Ha tudok segítek, kérdezz bátran.

dita: Képzeld, Reménynek egyáltalán nem kell most diétázni. Legalábbis méregetik a cukrát, de ugyanazt a kaját kapja, mint a többiek. Szóval nem tudom ez hogy van. Elég sok inzulint kapott már a végén és most semmit sem kell. Remélem nálam is így lesz. Csak szegény Ádit kell szurkálni és méregetni a cukrát.

Ma megnéztem a Mária bababoltot és már az első vásárlásnál törzsvásárlói kártyával kaptam a termékeket. És megtaláltuk álmaink kiságyát és pelenkázókomódját. Nagyon szép, befér a helyére és még nem is drága. 35.000-re jön ki matrac és pelenkázó lap nélkül. Ha megvesszük, akkor majd teszek fel képet. És útban a Jászai Mari tér felé találtunk egy olyan cukrászdát, ahol csak cukormentes sütik voltak! Még nem ettem meg, az lesz az utóvacsim, már alig várom. Nyami.

Hozok képet Tamara babáról is. Nándi babát sajnos nem láttuk, mert ő a pic-en van. Belement a magzatvíz a tüdejébe (ha jól emlékszem). De már jól van, állítólag holnap lehozhatják. Trixnek sikerült egy ágyas szobába átköltözni, így azért egyszerűbb lesz az ikrekkel. Jól van ő is, de azért Remény már gördülékenyebben mozog. Még egyikőjük sem tudja, mikor engedik haza.

Kép
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


VICKY
Jól mondtad magzatvíz került a tüdejébe de már jobban van ezt írta ma Trix. Délután érdeklődtem felőlük.
Köszi a híreket a csajokról és a képet Tamiról. Nagyon cukkkki!!!!!!

Én a tescoban szoktam vásárolni melyik az a kenyér???

Remélem nekünk sem kell utána diétáznunk!

Kiváncsi vagyok a gyerekszoba bútorra.

BRIGI
Sztem sok a 4 szelet. Én max. 3-at szoktam, de inkább csak kettőt.
Nem kell kenyeret, kenyérrel enni. A lisztes dolgok viszik fel a legjobban a cukrot, Reménynek is mindig ezzel gyűlt meg a baja.

A többi teljesen jó azokban alig-alig van ch. A sajt nagyon jó estére mert telíti a gyomrot de ezt már írtam.

APA MA MEGDÍCSÉRT!!! :shock: :shock: :shock:
Ő még csak most látta a babakocsinkat, és már kinézetre nagyon bejön neki, aztán amikor elmutogattam hogy mi minden van hozzá és milyen funkciói vannak azt mondta hogy nagyon ügyes vagyok hogy ilyen jó dolgokat fogtam ki, mert ez a kocsi is nagyon király.
Szerintem is, és alig várom már hogy tologassam benne a kis betyárunkat. Nem győzök betelni a gyerekholmikkal hogy minden megvan, akkora kő esett le a szívemről hogy anya ma telefontált hogy ő is hallotta 150 km-re innen! :lol: :lol: :lol:

dita75
 
 


Jajj, köszi csajok a segítséget. Nagyon kedvesek vagytok, hogy így elláttok jótanáccsal.Majd , ha eszembe jut valami, kérdezek.
Ok, akkor holnap kevesebb kenyeret eszek -legalább tovább kitart. :shock: Akkor nem is kell vennem, 1 csomaggal elleszek 1 hétig.
Nagyon édi ez a kislány.De jó ezeknek a csajoknak, akik már túlvannak a szülésen is.De eljön majd a mi időnk is. Majd veszek diétás szaloncukrot a fára, hogy csessze meg a ló...
Annyi még eszembe jutott, hogy a főzelékeknél mennyire számolgattok (rántás-habarás miatt)? Vagy ott is olyan kevés liszt jut egy adagba, hogy nagyjából összeadogatom a zöldséget+tejfölt+lisztet, és annyi????És rizst, vagy krumplit kérjek anyámtól? Vagy egyiket se???
Bocsi, de új nekem ez az egész diéta-mizéria.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Na, megint én...
Most néztem a táblázatot: hát a rizsnek azt hiszem "meszeltek". :o Max krumpli, abból is kevés. Ugye jól látom????
:roll:

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


brigi:Én is max. 3 szeletet szoktam enni kenyérből. A főzeléknél kevés liszt van benne, de ha azt sem szeretnéd, akkor abból a zöldségből kell pürét csinálni, amit főztél és a többit besűríteni vele. Én még nem próbáltam, de állítólag jó. Rizsből ehetsz, de a legjobb a barna rizs. Egy idő után ki lehetne tapasztalni, hogy mi viszi fel a cukrod, de neked gondolom nem kell állandóan mérni.

dita: A kenyér még most lehet új, mert még csak 1 hete lehet itt kapni. 1 gr. alatti a ch tartalma, de most nem tudom pontosan megmondani, mert most bakonyim van itthon. Megmutatom a bútort, mert lefotóztam apának. Ez jött be nekünk, de még nem vettük meg. Te is mutizd a kocsit, mert már nem emlékszem rá.

Kép Kép
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Hali!

Megjöttünk a dokitól.
Megfordult a szentem, úgyhogy akár rendesen is megszülethet.
Csak az a baj, hogy állítólag óriás bébi.
Már most 3 kg körül van a doki szerint.
Le akartam csekkolni a méretek alapján a neten de nincs meg az AC méret, így nem tudom, hogy honnan tudhatnám meg.

Dita!

Neked mit mondtak?

Colin!
Nem kell pár deka? Szívesen adunk. Mert ha nagyon nagy lesz, akkor is császáros, mert nem férne ki.


Márpedig én akkor is természetesen fogok szülni!!! :) :oops:

Kép

Kép
vevikk
 
 


BRIGI
Nekem bőven elég egy csomag kenyér egy hétre.
Ugyanezt akartam írni mint Vicky hogy én - igaz ritkán csinálok főzit, de - kiveszek egy adagot és összeturmixolom ezzel sűrítem. Ezt még Update Norbi bácsi ajánlotta nekem. :lol: :lol: :lol: Még apának sem tűnt fel hogy nem lisztes habarással készült a borsófőzelék. :wink:

Én szoktam enni keveset mindenből, bár a klasszikus köretek tényleg nem az igaziak, de hát a zöldségek nagy részétől kiráz a hideg muszáj vmit enni a hús mellé. Azt olvastam hogy pűrésítve a leggázabb a krumpli, szóval inkább azt mellőzd.

VICKY
Nagyon szép a bútor olyan klassz kis vidám színei vannak!
Feltettem a blogcímet ott vannak a szekérről a képek, csak nem akartam mindenhová újra feltöltögetni, így elég volt a blogcímet belinkelni.

www.dituli.blogspot.com

VEKIKK
Nekem most tenyésztést csinált a doki, ultrahang nem volt. :(
A méhszájam zárt, a tenyésztés eredménye pedig két hét múlva lesz meg, de amúgy 3 hét múlva kell megint mennem. Ennyi volt.
Kaptam cliont mert mondtam neki hogy van egy kis folyásom. 5 napig kell használni.

3 kiló???? Az nem semmi! Én az anyuci.hu-n szoktam megnézni hogy azon a héten mekkorának kéne lenni. Nekem a múltkor 30+3 napon másfél kiló volt Miló! Most mivel nem volt uhu így fogalmam sincs, de majd 3 hét múlva biztos lesz méricske.

Hajrá természetes szülés!!!!!!!!!!!!!

dita75
 
 


Jó reggelt, mindenkinek!
Köszi a további jótanácsokat. éppen kajálok. 1 szelet barna kenyeret, virslit, tojást, sajtot, meg "Pötyis teát". Egész jó kis mennyiség, a tea se gáz. Addig jó is, amíg megeszem, tele vagyok, aztán éjjel k...-ra korgott a gyomrom, gondolom, ez már jó jel...
Nálunk volt Uh (onnan a sok magzatvíz), BPD:75, THQ:73 mm, és 1 kg felett járunk.Ja! A méhszáj nálam is zárva.Nekem a diétás hét után kell ugye mennem terhelésesre itt? Martonban, és, ha az 8 feletti, akkor be kell mennem, ha nem rossz, akkor csak 11.05-én.Megpróbálom komolyan venni a diétát mindenképpen. Nem szeretnék még szurikat is. De, ha kell, hát ez van... Akkor már még 3 héttel kevesebb lesz, mint most, kibírom valahogyan, ahogy Ti is
Most meg azt mondta a doki: hogy nem kicsi. 3 hete azt mondta:"nem nagy". Na, ennyit a mérésekről...
Vevikk: drukk a sima szülésért. Talán kifér valahogy...
Dita!
Mindjárt nézem a kocsit. A miénk még a boltban...Anyuéknál is körülnézek, az mégiscsak nagyobb város, addig nem akartam ezt elhozni, de valószínűleg marad ez.Majd valahol neten keresek képet.
Na, egyelőre ennyi. Közben olvaslak folyamatosan titeket...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Vicky!
Köszi Neked is a tanácsokat. Megpróbálom majd a sűrítést, ahogy írtátok. Nam egy bonyolult dolog. Szerintem, ma lesz a főpróba...
nagyon szép a kiságy+pelenkázó. :lol:

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


dita: Néztem a kocsit, nagyon jó kis szekere lesz Miló babának.

brigi: Az a lényeg, hogy az utóvacsit sose hagyd ki, mert akkor éjszaka bekómázhatsz. Én vagy 2 dl tejet, vagy valami olyat szoktam enni, ami nem üti át a 10 gr-os plafont nagyon. Kenyérből nyugodtan egyél 2 szeletet, mert nem jó ha éhezel, az nem tesz jót a babának. Ha kimutatható a vizeletedben az aceton (azt hiszem) akkor éhezel, de akkor a doki úgyis szólni fog. De ügyesen csinálod, csak így tovább.

Tegnap isteni volt az a süti. Olyan jó savanyú volt a zselé a tetején. Ez valami joghurtos szelet volt. És a legtöbb sütijük 20 gr. ch alatt van. Kánaán volt, alig tudtam választani.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vicky!
Köszi, igyekszem. Süti:anyuék csinálnak nekem diétás tortát-édesítővel. Most az egész család azt fogja enni miattam. Remélem, ehető lesz, így csak a piskótával kell számolnom+a krémben némi kakaó, margarin, ilyesmi. Azért visszafogott leszek.
Jó, az utóvacsit betartom.Majd korábban vacsi, és akkor lesz idő arra is.
Na, most meg még az hiányzik, hogy ne nőjjön a gyerek... :roll:
Akkor aztán tényleg tele lesz a tököm...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Dita! Szuper ez a babakocsi.

Vicky! Köszi a képet Tamiról. Én is nézegettem a Mária honlapján ezt az ágyat, nagyon tetszik.

Brigi! Csak ügyesen, belejössz ebbe a diétába, mint kiskutya az ugatásba (ahogy a nagyim mondaná).

Vevikk! Hajrá természetes szülés!

Mi is voltunk tegnap dokinál és hát nem vagyok túl boldog. Híztam már 3,5 kg-ot (a 20 hét alatt) és a doki azt mondta, hogy akkor most fogyóznom kell. Pedig eddig is figyeltem nagyon a kajára. Illetve hétfőn a kórházban volt UH és ott a fejük: 47,6 mm, 43,4 mm és 47,8 mm volt. Most a doki 50 mm, 43 mm és 49 mm-t mért. Egyébként 1,5 hete a 4D-n is 42,5 mm-esnek mérték a kicsit fejét. Remélem, hogy azért fejlődik, csak a doki nem tudja rendesen megmérni a nagy tolongásba. Azért ha a másik kettő feje nő, akkor kéne, hogy nöjjön az övé is, nem?

Kép
tigriske1978
 
 


Szia, Tigris!
Köszi a biztatást!
Szerintem a te mérésedre is igaz, ami mindnyájunkra: összevisszaság. Képzeld, ha 1-nél nem tudják eldönteni, mikor-mi -mekkora? :lol: 3-nál ez kész művészet.
3,5 kg? Az sok? Én már 6-nál jártam akkor???Na, mindegy....Szegény, akkor neked is diéta (eddig is volt, tudom...) De a legszarabb, hogy akkor meg azért kell aggódni, hogy nőnek-e a babók...Őrület....
Férjem szerint ez egy nagy baromság, de azért tartsam be...Jó, köszi...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Úgy látom mindenkinél össze-vissza mérnek.
Nálam a doki most csak úgy sacc/kb. mondta a 3 kilót, mert hogy nagy a hasam, bár megint az orrom alá dörgölte, hogy kicsi vagyok.
Legközelebb, ha ilyet csinál, megmondom neki, hogy: " Doki! Nyugodtan mondja meg, hogy nem vagyok az esete, és ne a magasságommal jöjjön" :) :oops:

Egyébként nem értem, hogy ha a méretei szerint pont akkora, amekkorának lennie kell, akkor hogy lehet ilyen súlyos. Ráadásul én 5,7 kg-ot híztam eddig. Abba hogy fér bele egy 3 kg-os gyerek + magzatvíz+ cicik + érzem, hogy a csípőmön is lett felesleg rendesen.

Különben is van egy csomó ismerősöm, akik vékonyabbak mint én és 4 kilós gyereket simán megszültek.
Úgyhogy én is azt fogom tenni. :):)


Mondjuk van egy kis gáz: eddig még csak 56-os rugiban gondolkodtunk, és a kihozós ruhája nem biztos, hogy jó lesz rá. Mehetek venni egyel nagyobbat. :)

Kép

Kép
vevikk
 
 


Sziasztok!

Vicky!

Nagggyyyon nagyon szép a bútor, majd én is valami ilyesmire gondolok egyszer......Tök jók a színek is. Köszi a képet Tamiról, annyira cuki baba, bizti Nándika is ilyen szép . Ez tök érdekes, hogy Reménynek tök jó a cukra, pedig mennyi inzulint kelljen szúrjon, te jó ég!!! Tényleg, szopiztatás megy már a csajoknak?

Brigi!

Sajnálom, hogy neked is diétáznod kell, de hidd el nem olyan nehéz. Bár nekem az első 2 hét elég fura volt, de már tök jól hozzászoktam.
Az a legrosszabb, hogy nem mindig eheted azt amit megkívánsz. Most itt van a boltban a friss kakaós csiga, annnnyyyira csiklandozza az orrom, de utánanéztem, és 50g!!! :shock: feletti a CH tartalma, úgyhogy le kell mondjak róla, inkább fűzöm az agyam egy almára, jobb híján. Szerintem csak szokás kérdése.
Sok sok kitartást!!!!!

Ja kenyértéma: Én az Aldiban szoktam venni szeletelt teljes kiörlésű toast kenyeret, 500 g os, 145 Ft és egy szelet 9-10 g CH ot tartalmaz. 2-3 at szoktam enni reggelire, jó sok zöldséggel, paprikával, parival stb...és tök jól lakok tőle. Ja és persze jó sok innivalóval ( tejet utálom ) pl ásványvízzel!

Dita!
Csúcsszuper ez a járgány!! És tök jó, hogy apának is tecccik. Végre egyeztek is valamiben!! :lol:
Tényleg Ricsi, hogy viseli az új szobáját?

Vevikk!
De jó, hogy Rizsa befordult :lol:

Puszi

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Dita!

Nekem 27-én kell mennem UH-rs + NST-re és akkor veszi le a doki a tenyésztést.
Folyás miatt már a 21. héten kaptam kúpot, amit 3 napig kellett használni. Most azt mondta, hogy megvárjuk a tenyésztést, nehogy a babának baja legyen.

Szegény apát beparáztatta a doki. :)
Mondta neki, hogy most ugyan mindent rendben talál, de csak akkor lesz minden biztos, ha hazavisszük a babát a kórházból, mert a neheze még most jön a dolgoknak. A doki mindig a frászt hozza a páromra ezekkel a mondásaival. (Emlékeztek a múltkor azt mondta neki, hogy még ráér szobát rendezgetni.) :)

Kép

Kép
vevikk
 
 


Sziasztok!!

vicky mi is ezt az kiságyat néztük ki,de mikor meg akartuk venni akkor nem volt raktáron.(múlt hét pénteken) Hátha nektek nagyon szerencsétek lesz. Nagyon nehéz volt tegnap ott hagyni a babákat+a csajszikat. Én is csináltam telefonnal képet,de vickyé sokkal jobb képeket csinál mint az enyém.
brigi33 megnéztem tegnap a János kórházi körülményeket. A kaján kivül szerintem nem tul rossz. Elmentem w-re és tiszta volt,de a zuhanyhoz nem néztem be. Na mindegy nekünk úgy is külön szobánk lesz. :lol: :lol:
Tegnap találkoztam a doktorbácsimmal mikor bent voltunk a csajoknál és mondtam neki,hogy jól megijesztett ezzel,hogy nem fejlödik a babám. Megbeszéltem vele,hogy kedden a felkésztitő elött beugrok hozzá és megnyugtat,hogy minden rendben van vagy sem. Addig most már nem agyalok ezen. Úgy veszem észre,hogy ez a mérés dolog mindenkinél sarkalatos dolog.

Puszi

Kép
Kép
colin
 
 


Heni!
Neked is köszi. Hát, igen, a lisztes édességekről nehéz lesz lemondani. Én is sok fornettit zabáltam korábban (na, itt az eredmény), de akkor legalább jól kiéltem magam :lol:
Ezt meg kibírom. Szerintem is rááll az ember előbb-utóbb, csak az ilyen magamfajta zabagépnek nehéz kicsit az eleje.
Vettem diétás nápolyit (ja , meg a Norbi-puding), ez lesz a max.
Megvolt a tízórai: 1 db(!!!)Jóreggelt a 8,1gr-mal+1 jó szar alma (amúgy sem rajongok érte).Máskor 1 egész csomi jóreggelt volt az adagom.
Hát ez így jó sporólós lett...Szerintem alma helyett barack, narancs lesz inkább .Tejet én sem szeretem.
Szerintem is szép a kocsi, Dita. Ott is ragadtam az oldaladon kicsit, amikor megnéztem a képet.
Ma délután lemegyek anyuékhoz Nagykanizsára, és csak kedden jövök majd vissza.Majd a tesómnál olvaslak Titeket, de ma még lehet, hogy felnézek.
A mai ebédet (főzelék) 1 db közepes krumplival fogom sűríteni, kíváncsi vagyok.(Abból egy lábasnyi lesz, a rám jutó adag gyíkfing mennyiség).
Na, üdv.Mindenki jó legyen, amíg nem jövök!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


BRIGI
Azon röhögök éppen hogy ti Henivel milyen egyforma stílusban nyomjátok, tök egyforma a szövegetek. :lol: :lol: :lol:
Amit egyébként roppant bírok! :wink:

Mi ragasztott oda blogomba??? :wink:

Én sem vagyok vmi almás tipus, de amúgy már tökélyre vittem ezt a dolgot is, és most már van hogy egy kiló almát is képes vagyok megenni, eddig meg egy szemet sem lehetett lenyomni a torkomon.
Ezt is lehet ám többféleképpen fogyasztani. Van hogy simán csak megmosom és hamm, van amikor megpucolom, és van amikor nem átallom lereszelni sőt még be is "fűszerezem" mondjuk egy kis fahéjjal. Fő a változatosság, akkor nem lesz olyan hamar herótod ettől az egész c@rságtól.

TIGRIS
3,5 kilótól van kiakadva??? Igaz én 32. hétig nem híztam semmit, de havi 2 kiló általában ami normális, te meg ezt több mint négy hónap alatt hoztad össze ráadásul 3 babával. NEm is értem!
Ezeket a fejméreteket sem nagyon, de biztos minden rendben van csak nagy a káosz odabent. :)

VEKIKK
Átrendeződnek ám a dolgok, nekem pl. anyuék mondják hogy sokkal vékonyabb az arcom, meg érzem hogy idén nyáron a combom sem ért annyira össze, eddig sosem hordtam ruhát, szoknyát mert kidörzsölte, most meg szinte egész nyáron ruhában flangáltam. Szóval az hogy keresed hol vannak a kilók, vagy hol nincsenek akkor is kérdés lehet hogy ha épp nem vagy várandós mert a tested hol ide, hol oda raktároz.

Nem feltétlen kell rögtön egy számmal nagyobb hazahozós ruci, mert épp nemrég írta egy lány hogy ő sem érti de a 4,5 kilós babáján még az 56-os is lóg. A centiket kell inkább nézni, főleg a lábas rugiknál, hogy az ne legyen rövid. Széltében amúgy is nyúlnak a rucik, hosszában már kevésbé. Én is elcsesztem hogy 62-es rucit vettem hazahozósnak, aztán majd az én Milómon tuti hogy lógni fog ha csak a 6 hét alatt nem nő hatalmasat.
De én azért kikészítek egy hófehér 56-os garnitúrát is és majd azt hozatom be apával amelyikhez közelebb áll.
Most tegnap azon ment a vita hogy a babakocsi hordozóját akarja behozni. Mondom neki a babahordozó kell mert autóba ülünk és anélkül nem lehet. De ő mindenáron a mózeskosárba akarja hazahozni, vagy át akarja tenni abból a hordozóba??? vagy komolyan nem értem hogy mi a terve, miért kell ezt túlbonyolítani.
Mondtam neki téma lezárva, az autós hordozót hozza be abba rakjuk a gyereket és azzal együtt tesszük be a kocsiba minek már 8 felé cingölni szegény kölköt. Ilyetszól nem ülhet a gyerek, neki vízszintesben kell lennie. Komolyan mint akinek még nincs is gyereke. Úgy látszik a Ricsi körül sem igazán legyeskedett amikor kicsi volt. Ekkora baromságot, ezek a termékek direkt úgy lettek gyártva hogy csecsemő kortól használható....... FÉRFIAK!!!!!!!!!!!
Aztán képesek azt mondani hogy mi nők tulajdonítunk a dolgoknak nagy feneket és viszünk mindent túlzásba.... NO COMMENT!!!!

HENI
Ma nekem is ki kell mennem ide a kenyérgyári boltba. Barátnőm ment a tescoba, mentem volna vele vásárolni hogy ez is meglegyen, de a héten elköltöttem minden vagyonomat ezért kénytelen vagyok megvárni a hétvégi bevásárlással apát míg hazaér. A fene egye meg, így most a gyereket is vinnünk kell majd és az nem lesz olcsó dolog, minden szart beletesz a kocsiba ugyanis, az apja meg megveszi neki.
A kenyérgyári boltba nem szeretek kijárni mert közvetlen mellette sütik a pékárukat és olyan illat van, hogy hazáig csurgatom a nyálam. Amúgy mellette dolgoztam 7 évig, gondolhatod!!! Ki sem mertük nyitni kolléganőmmel az ablakot, főleg ő mert van vagy 130 kiló, bár ette a fornettit kilószámra, aztán meg sírt hogy megint hízott. Karácsonyok után úgy gurult be mindig az irodába!
Én a kakaós csigáért annyira nem de a fahéjasért meg a pizzásért rendesen odavagyok. Biztos lesz pizzás, ráadásul elég olcsón is adják, nem mindig bírom ki hogy ne vegyek, azt hiszem most is olyan szemellenző-féleséggel kéne kimennem mint ami a lovaknak van. :oops:

Nem szólt semmit igazán az új "szobára" ami korántsem szoba.
De nekem már az első hétvégén herótom volt mert most már nem tudom rácsukni az ajtót ha hangos el kell viselnem. Nem tudtuk a nappaliban még a tévét sem nézni mert ezerrel döngött a számítógép, pedig még a hangfalakat is elvettem tőle, de az a rohadt monitor is olyan hangos, francért kellett nekünk beépített hangszórós LCD monitort venni neki!!!!!!! :twisted: A másik meg hogy eddig volt egy szobája ahol szétpakolhatott, most ezt az egész lakás összes pontján műveli. Egész hétvégén koptattam a po...mat hogy pakolj el a konyhaasztalról, a nappali ülőgarnitúráról, a hálószoba is tele volt taknyos zsebkendővel meg a szennyesével. Hát nem egyszerű, remélem hamarosan lekopik, mert még pár hétig tudok menni utána de aztán a pici mellett már nehéz lesz még utána is pakolni.

COlIN
Jövő héten indul újra a tanfolyam igaz???
Az első kettőre úgy elmennék de nem hiszem hogy lesz rá érkezésem! :(

dita75
 
 


Hello!
Nekem fel sem tűnt, hogfy egyforma a stílusunk, de biztos így van.Tanulunk egymástól..
Fő ez a hülye főzelék. Hát, a krumplis sűrítés nem nagyon jó, nem érdemes kipróbálni. Most addig főzöm, amíg el nem megy a levének egy része.1-ig ráér főni, addigra szétmegy benne minden...
Néztem a blogban a képeket, és elkezdtem olvasgatni visszafelé. Visszamentem egészen a cukor-terhelésig (vajon miért???!!!).Nem tudom, mi vonzott, elolvasgattam...
Almából én a savanyúbbat szeretem, most anyuéknál érik, lesz mit ennem. Azért 1 kilot nem válllalnék be...
Most olvasom az előződet, és nekem sem ér össze a combom, ezt megállapítottam. Nagyobbikkal olyan voltam, mint egy pingvin. Nagyon vizesedtem is, aztán azzal jött minden...Nehézkesen mozogtam, dagadt kezem-lábam.Aztán tojtam egy nagyot rá, most meg....
Nekem szinte minden 56-os, de azok sem egyformák. Sőt! A tesómtól van 50-es is, nem tudom, lehet, hogy Reménynek most jól jönne, de az én lányomra is nagy volt az 56-os (3kg, 52 cm).
Nem is tudom, valaki azt mondta, hogy hordozót (kocsisat) szoktak bevinni. (Ez nem szentírás persze, majd a már bentlévők nyilatkoznak...)
Na, párod beindult...Ez jó jel azért. Majd megegyeztek valahogyan. Szerintem egyébként tökmindegy, miben tölti azt a kis időt.
Na ugye a fornetti...Én is híztam tőle rendesen. Kb 70-ről kezdtem, most nem tudom, mennyi vagyok.
Ja, szemellenző, meg gázmaszk. Majd a férjemmel hozatok a gyógyszergyárból. Káértek Ti is? Anyuéknál is van kenyérgyár.Majd bezárkózom a szobába...
Majd apuci elpakol a kisfia után...Ott lesz Neked Miló-bébi, bőven leköti majd az idődet.12 éves kölök meg nem óriásbébi...
Ma a lányom is tiszta diló volt reggel. Mondtam is neki, mégegyet szól, itthon marad, nem viszem anyuékhoz. Majd meglátná, ha üres lakás fogadná. Akkora a szája, mint a bécsi kapu....
Na, ennyit a lányokról, és ez megismétlődik 12 év múlva...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


heni: Remény egyenlőre feji a tejcsit, ami van. Sajnos még egy ideig így is lesz, mert Ádi még gyenge kiszívni. Trixnek akkor még nem volt teje, mikor bent voltunk, de szerintem mára neki is megindulhatott.

colin: Tegnap volt, mert most pakolásztak meg árut vettek át. Még szerencse, hogy nem olyan sürgős, így majd mielőtt mennénk oda kell telefonálnom, hogy van-e belőle. Tényleg nehéz volt ott hagyni a csajokat, olyan jó volt őket látni, na meg a babákat is. Már este volt, mire hazaértünk, de legalább kaptunk a páromnak öltönyt.

Ma elég car napom lett. Összekaptam apával és persze rájöttem, hogy én voltam a hülye, hogy minek kell ilyen apróságokon vitatkozni. Aztán meg nekiálltam bőgni. Szegény kislányom nem tudta, hogy mi baja az anyjának és nekiállt nagyon mozgolódni. Hülye hormonok. Eddig a terhességem alatt még csak egyszer zokogtam ennyire, mikor a cukrom miatt lelkiismeret furdalásom volt, hogy bántom a gyerekemet. És ráadásul holnap apa megy évfolyam találkozóra. Pont mikor ennyire hiányzik hogy valakivel beszélgessek. De 5 évente van ilyen és nem akarok ott útban lenni, meg nincs is közel. Egyébként az egész hiszti azért volt, mert már most utálok ennyit egyedül lenni itthon. Ha legalább már a gyerek itt lenne, lenne kivel foglalkoznom. De addig...szülés előtti depresszióm van. :D Még jó, hogy ti itt vagytok nekem.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


vicky most ne viccelj ha magad alatt vagy felhivsz és találkozunk. Vagy te jössz át vagy én megyek. Ha nincs mit csinálnom én is iszonyú egyedül vagyok. ÓÓÓ én már annyiszor bögtem hülyeségekért,hogy csak na.

Kép
Kép
colin
 
 


Hello, Vicky!
Fel a fejjel!Vannak néha rosszabb napok, majd elmúlik. Nekem volt szülés után hormoningadozásom. Egyszer bőgtem, aztán röhögtem, de violt, hogy bőgve röhögtem. Mindenen.Pl:besárgult a gyerek, infúziót kapott, már mindenki hazament a kórházból, akivel együtt babáztunk le, csak én voltam. Fejegetés-nem szopik a gyerek. Ha meg szopott, kibukta az egészet.Szóval: minden összejött. Hazavittek anyámék, gyereket betettem a kiságyba, leültem a fotelbe mellé, és elkezdtem bőgni. Azt se tudtam, most mi van.Hol áll a fejem.Aztán szépen rendezősött minden. Egész nap egyedül voltam én is a babóval is, anyu 2 hétig nálunk volt, aztán , amikor 1 éves lett a lányom, férjem elment vidékre dolgozni, csak hétvégére járt haza. Na, ez betett a házasságunknak, el is váltunk 6 év múlva.
Eszem ezt a nyamvadt főzeléket közben. Hát elég kaka....

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Imádlak olvasni Benneteket, mindig annyit röhögök.

Zaba:
Hát nem is értem, én sosem voltam oda a kakaós csigáért, ( túrós batyu a befutó nálam ) de ha nem betudnék gyűrni vagy hármat, akkor kutya legyek :lol: Mondtam is a főnökömnek, hogy meg ne próbáljon reggelente túrósat hozni a boltba!!! :lol:

Nálunk a gyíkfing helyett a hajnali lepkefing a kötőszó.

Hát ma nekem kell főznöm, mert az ember elment pecázni :wink:
Nálunk zöldbabfőzelék lesz, de én sem próbáltam még saját magával sűríteni, az az icipici liszt ami meg a rántásba, habarásba kell az szerintem olyan, mint a hajnali lepkefing :lol: :lol: :lol:

Dita!
Néztem hova írt Tigris, amire reagálsz neki, de nem találom. Azért is érdekelne, mert kb 1 a testalkatunk, és érdekeltek volna a hírek róla, hogy mire számíthatok, úgyhogy Eszti vedd úgy, hogy most a szemedre hánytam :D
Hétvégi bevásárlásról meg annyit, hogy tegyen be a Ricsi egy fülhallgatót a bevásárlókocsiba, azt engedd meg neki!!!!
Ne hallgass apára a mózeskosarat illetően, szerintem is babahordozót szoktak bevinni hazahozni. De legalább érdekeltséget mutat, ez is jó hír, nem?

Colin!
Én tavalyelőtt feküdtem a Jánosban, igaz nem a szülészeten, hanem a nőgyógyi részen, és ott is tök jó körülmények voltak. Sőt akkor újították a szülészetet, tuti csak szebb lehet, mint volt, pedig mondom, akkor sem volt gáz, sőt!!!
Neked ki is a dokid a Jánosban? Sajnos lapar miatt kétszer is feküdtem ott, és "ismerem" őket, kíváncsi vagyok.

Na mára eldugulok.
Alig várom már, hogy jöjjön Trix és Remény, hogy meséljenek!!!

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Vicky!

Ne aggódj, ez természetes, beszéld majd meg apával, hogy ez nem te vagy, csak a hormonok!!!! Bizti megérti!

Kár, hogy én nem érek rá csavarogni, tök jól eltudnánk ütni az időt 8) :wink:

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Heni!
Nálunk is zöldbab a főzelék, de én 1 krumplival (akartam) sűríteni, meg egyet beledaraboltam, hogy legyen benne olyan is, amit szeretek. +1 virsli. Hát nincs meg a CH-m, reggel sem volt meg.Mindegy.Már leettem előre...
Jajj, képzeld, mindent mérek. Tudtad, hogy 3 főzőkanálnyi liszt =1 dkg?Ez már tényleg inkább lepkefing, mint gyík... :lol:
Vagy kisgyík...
rra azért kíváncsi vagyok, hogy Trix és Remény is ennyire rá fog-e érni, mint most mi?Vagy majd mi, ha lebabázunk, mennyit ülünk itt? Én már elképzeltem: gyerek lóg a csöcsömön, közben meg írok. Simán működik. Gyakorlat kérdése....
Vagy pl fejés közben.
Képzeljétek: Láttunk valahol a neten olyan mellszívót, ami egyszerre 2 csatlakozóval kapcsolódik a cicikre. (1-1 mindegyikre :lol: :lol: )Mondtam is a férjemnek, hogy ez olyan tehenészet-feelinget kelt bennem, de praktikus, nem?Apám, elképzelem, ahogy itt ülök, aztán az meg közben itt fej nekem, hú, de gáz. Én a gépit amúgy is nehezen tudom elképzelni a sima dudás után, de azért szerintem jó lehet, nem kell vele kínlódni órákat.Azt lehet, hogy veszek majd....

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Mármint olyan 1 csöcsöset veszek...Jóból is megárt a sok...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Na, véget ért a móka mára...Beletuszkolom magam az egyik terhesgatyóba, mindjárt jön a gyerek (mármint nem szülök, a nagyobbik jön a suliból), és megyünk anyuékhoz.Mindenkinek minden jót, aztán nem ám valaki itt megszül keddig....
Lábakat összezárni, kitartás.
Na, befejezem, nagyon belelelendültem...Cső!!!!!!!!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Szia heni77!!!

Dömötöri Jenő az orvosom. Szökés haja van szemüveges és olyan 45 körül van és nagyon kedves megnyugtató hangja van.

Kép
Kép
colin
 
 


colin: Köszi, de ma még voltam is kint, mert el kellett vinnem apa nadrágját felhajtatni. Inkább az volt a car, hogy vele nem tudtam beszélni, pedig mindig annyi mondanivalóm lenne. De ha már nagyon unatkozom, majd zargatom az összes békásmegyerit. :)

heni, brigi: Az a kis liszt szerintem sem lehet gond, amivel sűrítitek a főzeléket. Még én sem próbáltam a saját anyagával sűrítést, bár nálunk annyira nem megy a főzelék, mert apa nincs annyira oda érte.

dita: Tegnap vitték haza az egyik kislányt Reményéktől a szobából és őt is hordozóban vitték haza.

Köszi a vigasztalást, csak nincs jó napom. Tegnap még semmi bajom nem volt. Remélem holnap sem lesz. Szívesen csavargok egyébként, csak a héten már egyébként is sokat jöttem-mentem, ma én akartam pihizni, mert tegnap nagyon megfájdult a derekam. Szerencsére hamar elmúlt, de olyan helyen fájt, ahol eddig még soha. Szóval a pihivel van alapvetően bajom, nem is tudom mit csinálnék, ha végig feküdnöm kéne, pedig imádok aludni. Lehet hogy az is a baj, hogy 7-kor minden nap felkelek, mert ha kijövök pisitúrára, akkor felköltöm a gyereket és nem alszik vissza.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Mondom én a hordozót!!!!!!!!!!!! A végén az lesz hogy majd én beviszem már a szülésre nehogy ez a lüketót kibabráljon velem aztán jöhet vissza érte mert én úgy tudom hogy anélkül ki sem hozhatjuk. De hát magyarázhat ennek az ember!!!!!!!!!!!!!!!

BRIGI
Én az édeset szeretem az almából, savanyú brrrrrrrrrr..... ha csak ránéznék sztem az egekben lenne a savam.

Tehenészet - feeling :lol: :lol: :lol: :lol:

Érezzétek jól magatokat anyunál, és kényeztesd magad! :wink:

VICKY
Na pont ma de. tárgyaltuk a kismami barátnőmmel ezt a dolgot, hogy ki van már nagyon a töke hogy mit fog még 4 hónapig csinálni, és olyan egyedül van. Én már el is felejtettem ezt az érzést pedig rajtam is végiggázolt kb. ilyen idős terhesen mint ti vagytok és akkor tetőzött amikor kiderült a diabétesz, na akkor annyira magam alatt voltam hogy vagy két hétig csak bőgtem és semmivel nem lehetett volna megvígasztalni, mondjuk nem is igen próbálta senki, persze a családomat leszámítva de ők 150 km.re vannak innen.
Nemsokára rajtad is kitör majd a fészekrakási ösztön és nem lesz ilyeneken időd majd agyalni, én már hetek óta folyamatosan készülök, rendezkedek, mosok, vasalok, nagytakarítok. A kórházi cuccomat is összekészítettem már. Minden kisruha és egyéb dolog eltéve szépen a szekrénykébe. Akár még ma mehetnék szülni, na nem mintha akarnék, még azért pár hétig ne kelljen.
Én nem is gondoltam volna hogy ez ennyi melóval és idővel fog járni. Mondtam is a barátnőmnek hogy fogod te még visszasírni ezt az unatkozós időszakot. (hát még ha már kint lesz a baba) Az elmúlt hetekben annyi dolgom volt hogy örültem hogy luk van a fenekemen. Dokikhoz is többet kell járni. Lassan ctg-re, és még két fogamat is kezeltetnem kell.

HENI
Szemüveg??? 8)

Na én léptem át az említett barátnőmhöz mert állítólag két zsák ruhát kapott úgyhogy megnézegetem szépen a kis haverunk kelengyéjét. Tök állatkirály hogy ő is fiú lesz mert Milónak nem kell messzire mennie ha haverkodni akar! :)

dita75
 
 


Na igen, kéne a 8) , bocs :lol:
Pedig olvastam is, na mindegy, lehet mára elég lesz a net ből
:lol:

Jó turit!!!!

Savanyú almát gyűlölöm én is, csókra áll tőle a se....em is :lol:

Na lépek mára, pussszzz

Brigi!
NO ZABA!!!!

Tehenészet feeling :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Most nekem is unatkozós időszakom van.
Már alig várom a holnapot, hogy rendezzük a babaszobát. (És ezzel együtt az egész házat.)
De már alig várom, hogy leteljen ez a pár hét és végre babázhassak.

El kellene kezdeni beszerezni a karácsonyi ajándékokat, mert később erre már nem lesz mód. De senkinek nincs semi ötletem.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Ja!

Dita!

Mi is hordozóban hozzuk haza Manót. Egyébként a lényeg, hogy biztonsági ülés legyen, amit rögzíteni lehet a kocsiban és az ülésben legyen a gyereknek külön biztonsági öve. Ez a szabály.
Egyébként ha elkap a rendőrbácsi szépen megbüntet, ha nincs ilyened. :!:

Mondjuk, ha itt szülnék Berényben elég gáz lenne, mert csak pólyában adják ki a gyereket.
Úgyhogy kórház kapuban át kellene csomagolni a gyerkőcöt, hogy haza lehessen hozni.
Tiszta hülyeség.

Kép

Kép
vevikk
 
 


VEVIKK
Nem tom mennyire vetted észre de én tök hülye vagyok, lassan megszülünk de én mindig Vekikknek szólítottalak és most tűnt fel hogy VeVikk a felszhasználó neved! :oops: :oops: :oops:
Azé' jól elvagyok néha! Biztos nem vetted észre, mert ennyi hónap alatt egyszer sem szóltál, hogy mekkora idióta vagyok! :oops: :?

Mondtam apának hogy még az sem mindegy milyen a hordozó mert 2009 óta 3-al vagy 4-el kell kezdődnie a számnak, ezt olvastam, hogy csak azt fogadja el a rendőrbácsi.

Nekem nagyon nagy a rakás (család) ezért már elkezdtem begyűjteni a karis ajándékokat, idén nem viszem túlzásba, kiapadt a pénztárca ugyanis, de sajnos úgy látom maradni fog még Miló születése utánra is mit vásárolni. Remélem nem lesz túl hideg mert egyszer minimum el kell tolnom őt vásárolni amikor apának veszem az ajándékot. Aztán lehet hogy megpróbálom még szülés előtt összekuporgatni rá a stexet, ugyanis egy új telefont kap a régi már elég tropa.

dita75
 
 


dita: A fészekrakás már meg van, de most végig gondoltam, hogy már mennyi mindene van a babának és már a kiságyat is kinéztük és még csak a 22. héten vagyok. Mit fogok csinálni később? Azt hiszem elfogyott a teendőm és ez a baj. Persze a diplomamunkámmal meg nem haladok, mert egyszerűen annyira zokninak érzem magam agyilag, hogy képtelen vagyok nekikezdeni. Szerintem a cukorhiány az oka, sosem voltam még ennyire szétszórt, mint mostanában. Mindegy majd csak túl leszek rajta. Legalább itthon úgy néz ki hogy szent a béke, nem beszélünk a dologról. Nem is ért ennyit. Apa telóját nem lehet megrendelni neten házhoz szállítással? Nézd meg, úgy mégis csak egyszerűbb lenne. Én az idén szappant akarok önteni a nagyiknak. Pénz nálunk sincs. Mondjuk anyósom a kutyával letudta az egész évet és a húgommal is így vagyok a nyaralás miatt. Szűkül a kör. Nekem meg adjanak babás cuccokat vagy pénz babás cuccokra. És még a 30. szülinapom is most lesz 1 hónap múlva. Lehet hogy kapuzárási pánikom van? :)
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok! Nincs időm visszaolvasni most még, de hazajöttünk. Ha lesz időm jelentkezek.

Addig is egy kép a fiamról:
Kép
remény73
 
 


Szia Remény!

De jó, hogy hazaértetek.
Nagyon szép Ádi bébi, majd mesélj milyen az otthoni élet VELE!!! Apa, hogy van, milyen, hogy ott a kisfia?

Puszi, vigyázz magatokra!!!

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


szasztok!

REMÉNY
Annyira szépséges!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Alig várom a részletes beszámolót és sok-sok képet!

dita75
 
 


remény: Örülök hogy hazaengedtek. Ha bármire szükséged van, nyugodtan szólj. A cuccok között 1 zöld plüss rugit már találtam, ami ilyen pici. Ha kell, akkor átviszem és ha gondolod átnézhetem a többit. És tényleg hívj nyugodtan, ha valami van, úgyis itt nyígtam tegnap, hogy unatkozom.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


irigy-mirigy hogy ti ilyen közel laktok 3-an!

dita75
 
 


Remény!

Gratulálok Ádihoz!!! Nagyon szép kis arcocskája van. Vigyázz magatokra, nagyon jó egészséget kívánok Nektek!!
szöszi1977
 
 


dita: Sajnálom én is hogy te nem vagy közelebb. Egyébként 4-en. Én, Remény, Trix és Colin. Nagy babasétáltatós partykat fogunk csapni, ha mindegyik babó kint lesz. Ugye lányok? :lol:
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Brigi! Hát erre vágytunk (terhesség), most a miénk.

Dita! Nekem alapból úgy indult, hogy a doki azt mondta, hogy egyet tartsak be, ne hízzak. Eddig ment is az odafigyeléssel, de sajna most elszáll ló, pedig nem ettem máshogy. Mindegy, valahogy csak leadom ezt a pár kg-ot.

Vicky! Én is itthon vagyok már egy hete és teljesen átérzem a gondod. Én is alig várom, hogy apa hazajöjjön és mikor hazafele szívességből elmegy még ezért vagy azért pl a bátyának, na akkor van szükségem nagy akaraterőre. Első napokban én nagy takarítottam, aztán meglett a böjtje, két napig fel sem tudtam kelni. Szóval én is sokszor gáz vagyok: pl nézem a Nagy Házalakítást, a Playboy villa lányai stb. sorozatszerűeket napközben.

Remény! Nagyon szép baba! Még egyszer gratulálok!

Kép
tigriske1978
 
 


tigriske: Én is minden hülye műsort képes vagyok megnézni. Most indult nálunk az a csatorna, amin megy a szülőszoba, azt meg szoktam nézni. Meg a gyerekneveléseseket. Később úgysem fogunk ilyeneket nézni, mert majd nem érünk rá. Főleg te a három tündérkével. :)
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


VICKY
A zone reality-n a szüléseket mondod? Én is szoktam néha szörnyülködni rajta!

Trix érdi én úgy tudom. :roll:

Ha közelebb is leszek majd hozzátok az max. Dunakeszi lesz, de végülis nem mindegy hogy 100 vagy 10 km.

TIGRIS
Én nem tudom 3 babával hogy lehet nem hízni egyáltalán.
Nagy súllyal kezdtél vagy ennyire ki van élezve a doki a súlygyarapodásra, mert emléxem Trix-szet is mindig ezzel cseszegette.

dita75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?