Új privát üzeneted érkezett!

Szépek a fotók! :D

Én is szeretek fotózni, csak a megvilágítással vagyok bajban, meg már Luca mellett nem sok türelmem van a beállításokhoz. De nagyon érdekelne a fotózás.

Én úgy tudom, hogy egyszerűen a szülés után ad a doki egy igazolást, hogy elegendő alkalommal megjelentünk terhesgondozáson és arra adják a gyedet. Nekem mást nem néztek.

Micsoda tesstömeg/magasság arányok vannak itt! :O Én 50 kiló alatt már túl vékonynak érezném magam a 160 cm-rel. :) Így is a testtömeg index a normál és s sovány határára tett az 52-54kilóval. Én szülés előtt majdnem 70 kiló voltam. :O 15 kilót híztam az 54-hez...

biribon
 
 


biribon!

Én hasonlóan voltam!

Kisfiammal 52 kilósan kezdtem a terhességet, és 72 kilósan mentem szülni, és kellett hozzá 1 év mire rámjöttek a régi ruháim :? .szóval pont 20 kilót híztam és mellette még vizesedtem is, lepény fej, dagadt láb, vastag kéz volt az utolsó 2 hónapban, brrrrr......utáltam magam.... :? egyébként sztem most is ez lesz úgyhogy az utolsó 1-2 hónapot szívesen kihagynám, jó lenne ha már a karomban lenne a kis poronty!!! Nem bírom kivárni a jövő szerdát a genetikai uh-t úúgy izgulok hogy minden rendben legyen!
csézjang
 
 


Honey!!! Annyira szépek a képeitek, meg persze ti is! Nagyon gyönyörű!

viggi79
Kép
viggi79
 
 

 
 

Jó, hogy írjátok, hogy van, aki nem pehelysúlyú. Már kezdtem megriadni, hogy kilógok a sorból.. :) Én 58 kg vagyok, és nagyon könnyű csontjaim vannak, tehát nem 58-nak, hanem 68nak nézek ki..

Mamacka! Nagyon jók a képek!!!! Nem is gondoltam ilyesmire, amikor Danival voltam terhes.. Azt hiszem, hogy majd a 2 lurkóval megyünk ilyenre!

Honey! Baromi jók a képek, nagggyon-naggggyon jól néztek ki!!

Kép

Kép
monccs
 
 


aniko20 írta:...véletlenül összefogtam a kidobandókkal, úgyhogy kis híján ki kellett kukáznom. :lol: :lol: :lol:


ez semmi, én ma egy huszast dobtam véletlenül a kukába, és amikor már mindent összekerestem, és kétségbeesve bőgtem......akkor megtaláltam, a kukában, papírfecnikkel együtt dobtam bele a reggel.....

már a kéményseprőt is elátkoztam magamban, azt hittem, ő vitte el az asztalról, ahová előzőleg tetem.....

Aztán órákat szörnyű várakoztam a gázmű és elmű ügyfélszolgálatán, aztán meg a terhesgondozóban....és a fejem is fájt, irattam is fel algopirint, de előtte már vettem homeopatias bogyót, amitől azért jobb volt egy ideig....most végre itthon... készítettem egy nagy adag zöldséges sült thai tésztát, nyammmm.....:)

Most már jól vagyok, kaptam beutalót AFP-re......


Honey, szépek vagytok!
mamacka, ennek a csjnak hasonlítanak aképei az Anne Geddes képekre :D Ismeritek?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ktouch 2009.10.07 17:26-kor.

Kép

Kép
ktouch
 
 


csézjang: de egyszer voltam védőnőnél amikor kiadta a kiskönyvet, engem a doki a második vizsgálaton már csak ezzel fogadott:)
felhívtam még amúgy este és mondtam neki, hogy bocsi de mit beszéltünk meg, hát ő teljesen elfelejtette:), menjek amikor akarok, mindegy most már megyek hétfőn 10-re ha már időpontom is van és nem kell várni.
Lányok: ti hogy vagytok a vizesedéssel? feszít a bőr a lábamon nagyon.

Kép

Kép
andrea001
 
 


Én nem vizesedek, de néha szédülésérzetem van. múltkor szinte elájultam a villamoson munkába menet, aztán kértem helyet, ettem egy szőlőcukrot és nem veszítettem el az eszméletemet....reggeli nélkül indultam el, úgy látszik nem szabad....
...vagy ezt már meséltem?

Kilók: most 52 kg vagyok (ruhástól), kicsit ráhúztam, ugyanis 46 kg voltam júliusban......szeretnék nem hízni nagyon....

Kép

Kép
ktouch
 
 


én is hat kilót híztam, csak nálam az a necc, hogy kb 2.5hét alatt 3kg
és tényleg keveset eszem, semmi étvágyam, sok almát eszem meg néha szőlőt, és tök ritka az édesség

Kép

Kép
andrea001
 
 


Kép
Kép
Kép
yilonne
 
 


Yilonne De szép a pocid :D

Kép
anicca
 
 


:lol: :oops: :P :D :) :o :roll:
yilonne
 
 


köszönöm
ezek most készültek pár perce

Dongóval összefutottunk ma a boltan :)
csodaszép kis családod van!

jó látni ilyen többgyerekes családokat
fiatal szülők és rohangáló porontyok
zseniális!

tessék nézni a vonalzót!!!

holnap genetikai UH

Kép
yilonne
 
 


Na lányok - akkor beszámolok a Monamamás rucikról, mert végre megjöttek! :D És nagyon elégedett vagyok :D :D

A méretek jók lettek, S-s a méretem és azt rendeltem, és mind jó rám! :D A szövetnadrág pláne annyira jó meleg - télre nagyon jó lesz! A felsök is cukik, a szoknya is - annyi hogy a szoknya szine mégsem tetszik annyira, de az az én hibám...Na szóval összeségében nagyon jó mind, ajánlom mindenkinek :D

Kép
anicca
 
 


Kép 09július1
yilonne
 
 


hhöhö nekem ő a dokim.

KépKépKép
dongó
 
 


hát nekem csak ez az egy találkozás volt
bírtam, de drága
de hozzá kötődnek a kezdetek :)
yilonne
 
 


aztán már befogom mára
csak ezt most muszáj:
http://www.youtube.com/watch?v=PJ7Oe_IxmQk
yilonne
 
 


Ma lett kész az AFP-m 0,71 lett holnap reggel megyek ultrahangra utána majd írok mi volt remélem megtudom hogy melyik nemet erősítjük :lol:

Kép
Kép
20100310
 
 


ja és a vizeletem és minden eredményem jó negatív

Kép
Kép
20100310
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Képzeljétek, egy hete észrevettem, hogy egyre szárazabb a szemem, amúgy is küzködtem ilyen problémával, a sok számítógépes munka miatt, de most sokkal jobban.
Próbáltam már szemcseppet is, de nem segít!

Volt valakinek ilyen gondja? Olyan rossz, mert sokszor csak akkor látok élesen ha megdörzsölöm a szemem, pedig jól látok, nem vagyok szemüveges!

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Ez a vonalzó egyre jobb, eddig csak egy napot késett, most már 2.

16+1 hetes vagyok! :)

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


yilonne :)
inkább csak tinikoromban aggódtak a súlyomért, főleg a kollégiumi nevelők nézték, hogy eszek-e rendesen, akkor meg pláne kis ramazuri volt, mikor az egyik ünnepélyen elájultam (naja, mert kis fekete ruciban a 40 fokban én tartottam a zászlót a tűző napon) Mostmár inkább jólesik, hogy dicsérnek, hogy 2 szülés után "megőriztem az alakom" pedig őszintén szólva nagyon keveset teszek érte :oops: :oops:

2010Heni :)
juj, nagyon izgi, hogy már tudni fogjátok a nemét.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Sziasztok!

Yilonne:Nagyon aranyos a pocakod.

Ma megyek délután az Istenhegyi útra a genetikai uh-ra,alig aludtam éjjel nagyon izgulok.
Tegnap nagyon rosszul voltam,remélem többször nem fordul elő ilyen,megijedtem.

Honey:Nagyon jók a képek rólatok.

Állítólag holnaptól jön a hidegebb idő(mondjuk tavaly ilyenkor már fűtöttünk),pedig annyira élvezem ezt a szép időt.

Szép napot mindenkinek

Sziasztok

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Készítettem új vonalzót

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Na most

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Ez már csak 1 napot késik, de hozzáírtam pluszba! :)

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Sziasztok!

Erre a védőnős dologra reagálnék. Nem az ő pecsétje számít az anyasági támogatásnál, hanem min. 4 db orvosi pecsét kell hogy meglegyen.

Érdemes ezt elolvasni:
http://www.allamkincstar.gov.hu/rovat/135

A kórházban a szülést követően kiállítanak egy igazolást a kiskönyv alapján, ez kell az igényléshez.

------------------------

Súly-téma: én sem vagyok egy vékony alkat: 166 cm, 75 kilóval kezdtem és most 17+2-nél 79 kg vagyok.
jbarbi
 
 


JBARBI!


Ezt jó tudni én azt hittem hogy 4 db.védőnői pecsét kell. Vagy 4 db.terhesgondozási? De az az orvosi és védőnői együtt nem?
Vagy csak 4 orvosi kell? Mert az jó, az tuti meglesz, de védőnőhöz ritkán fogok eljárni mert újdonságot úgyse fog mondani.....
csézjang
 
 


jbarbi
köszi az infókat a pecsétről
ezt jó tudni!

ma UH!

Kép
yilonne
 
 


húha, látom többen is mentek ma uh-ra. Nagy drukk mindenkinek, gyertek majd képekkel, beszámolóval!

szabccsi :)
milyen szemcseppel próbálkoztál? Esetleg irass fel a dokiddal sima műkönnyet, nekem pl a legtöbb normál (és agyonreklámozott) szemcsepp még jobban irritálja a szemem. Estére tegyél a szemedre vékony szelet krumplit, vagy gézlapra tett reszelt krumplit. Nagyon jól nyugtatja a szemet!

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Tölem is drukk mindenkinek aki ma megy UH-ra!

Heni: gratula a jó AFP-s eredményért! :D

Nincs sok munkám, úgyhogy csínáltam magamnak új vonalzót :wink:

Kép
anicca
 
 


Hát már nagyon sok szemcseppet próbáltam én is Visin, akkor szemgél, de azt terhesen nem lehet.
Aztán most műkönny, de most kipróblom a krumplit.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Nekem a kórházban azt mondták, min. 4 db ORVOSI pecsét kell (kerek). A védőnő nekem csak hosszú pecséteket nyomott eddig.

szabccsi: nekem is a műkönny vált be inkább, nem a Visine.

Megy a drukk az UH-soknak! :D
jbarbi
 
 


Yilonne!
Aranyos a pocid! Jó vékony vagy! Én hozzád képest az 53 kilómmal husis vagyok. :D De hát elég vékonyak a csontjaim...

Heni!
Gratula az eredményekhez!

Uh-soknak nagy drukk! Várjuk a fejleményeket!

Szabccsi!
Szépek a vonalzóid!

A pecsétről én is úgy tudtam, hogy legalább 4-nek meg kell lenni, hogy igényelhesd a TGYÁS-t.

Nálam tegnap volt a védőnéni, nagyon aranyos volt. Megnézte a vizeletemet tesztcsíkkal, szerencsére mostmár jó lett az eredmény, úgy néz ki, használt a Betadine-os kúra. :)
Hallgattunk szívhangot, naggyon jó volt! :D :D :D
Olyan szépen zakatolt a szívecskéje, öröm volt hallgatni. :)
A védőnő is azt mondta, hogy nagyon szép, egyenletes a szívverése.

Ma meg délután megyünk a nődokihoz, és megtudom, mikor kell mennünk genetikai UH-ra. Remélem minden ok lesz ott is.
Majd jövök a fejleményekkel!

Addig is szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Voltam ma ultrahangon sajna a nemét nem mondta meg de minden rendben van egészséges
BPD: 40 mm
OFD: 48 mm
AC: 120 mm
FL: 23 mm
Erős 17 hetesnek mondott. 7 hét múlva lesz ultrahang.

Kép
Kép
20100310
 
 


http://www.mamanet.hu/kismama/magzat.html
Itt meg tudjátok nézni a magzati méreteket

Kép
Kép
20100310
 
 


OK, én is úgy tudtam, hogy 4 orvosi pecsét kell, amit a terhesgondozáson ad, az alapján állítja ki a kórház az igazolást, amit a MÁK-nak kell leadni. Huh, az a szülés utáni adminisztrációs mizéria nem fog hiányozni!

Minden érintettnek drukk az UH-hoz!

Kép
Kép
detty74
 
 


Hahóóó!

Én is előkerültem :lol: :lol: :lol:

Stike,
ügyes légy a vizsgákon :wink:

Yilonne,
a jógy tényleg csúcs, csak nálunk nincs kismamajóga, a másik csoport már nem nekem való :oops:
korábban hétfőn jártam a munkatársaim csak nevettek mindig, hogy bírom a hetet, ki tudtam volna rohanni a világból akkora bombát adott...aztán ezen felbuzdulva a második szakdogámat a jógából írtam...na a védésnél a dokik nem sokat tudtak kérdezni, csak hallgattak nagy szemekkel :lol:
hogy Te milyen vékony vagy...

Szabccsi,
nagyon szépek az esküvői képek...

Honey,
a Tieitek sem semmik, bár én fényképekre ennyit nem áldoznék, na igen...lehet hülyeség, de egy katt, a lélekből egy darab...és ezt nálam sokkal okosabbak mondják :oops:

Vadszi,
ez a VUK koma nem nagyon akar elhagyni téged...örülök a babakocsinak, remélem beválik :wink:

Anikó,
várunk vissza...

Csézjang,
ne aggódj, minden OKÉ lesz, a végét én is kihagynám...az előzőnél sikerült Gabussal épphogy betöltöttük a 36-ot és jött...

Ktouch,
na...reggeli nélkül sehova, hacsak nem muszáj...
ez a tészta dolog jól hangzik :D

Andrea,
szegény...ha már most vizesedsz, nem lesz könnyű dolgod, kemény lesz a vége...próbáld meg, hogy felpolcolod a lábaid és a bokáiddal rengeteg kis körzést végzel, az serkenti egy kicsit a visszaáramlást...ha lehet ne lógasd a végtagjaidat...

Heni,
gratula az eredményekhez, irigy voltam az UH miatt,de látom Te sem lettél okosabb...a kis szégyenlősök :lol:

Szilvi,
én is élveztem az időt, nem várom a favágásos befűtéses időszakot :cry:

Dizzy,
végre minden OKÉ-REMEK-csak így tovább!

Velünk,
minden oké, tegnap tanácsadáson voltam, azért nem értem ide...előkerült az AFP-s papírom, ez ám a meglepetés...NEGATÍV és jól is érzem magam, ma délelőtt levelet gereblyéztünk Gabussal, rendbetettük az udvart, visszavágtuk a muskátlikat, megkapáltuk a virágokat...még kihasználjuk a jóidőt...

SZép délutánt mindenkinek :lol: Danyuci

Mamacka merre jársz, ne dolgozz sokat :wink:
danyuci
 
 


Ja igen...én is négy orvosi pecsétről tudok és a kórházban adják az igazolást.
danyuci
 
 


Danyuci a : www.cukorbors.blogspot.com blogomon fent van a recept (ha érdekel), nagyon fini: Zöldséges sült tészta a neve

Yilonne, szép pocak! :)

Kép

Kép
ktouch
 
 


Ktouch,
köszi, ez egy tuti oldal...én nem tudom mi van, jön a hideg vagy passz, de fel tudnél falni bármit...

ÉHENKÓRÁSZ DANYUCI :lol: :lol: :lol:
danyuci
 
 


Sziasztok!
Jó ideje megint csak olvasni jutottam ide, azt is kutyafuttában, ki kell használni ezt a gyönyörű időt :D Meg a pocak nem viseli túl jól az üldögélést, pedig még pici, ahhoz képest mi lesz belőle :roll:

Én képtelen vagyok mindenkinek egyenként reagálni, ne haragudjatok meg ezért, de olvasni olvasok mindent és mindenkit :D És sok témához nem tudok hozzászólni - orvosi/védőnői protokoll, kismamaruházati felhozatal, orvosok tarifája, adminisztráció, anyagi juttatások/illetékek - lévén, hogy nem Magyarországon élek. De azért jó olvasni mindenfélét, még ha engem nem is - vagy nem úgy - érintenek :D

Testsúly-téma: én ezt a terhességet is 43 kilóról kezdtem :oops: És én vagyok talán az egyetlen aki nem szeretett volna visszafogyni a terhesség előtti súlyára és mégis sikerült :( Ez sem leányálom, ugyan szerencsére nem vagyok magas, de a 157 centimhez is kevés. Én kifejezetten örültem, amikor anno elkezdtem kikerekedni, 59 kilóval mentem szülni, de nem is éreztem, hogy olyan sok plusz van rajtam, tök jól voltam az utolsó percig, csak a hasamtól nem fértem :D

Minden jó eredményhez őszintén gratulálok!!! :D :D :D
Aki pedig mostanában megy UH-ra annak drukkolok, hogy minden rendben legyen és esetleg a neme is kiderüljön :wink:

Láttam szép pocakképeket, ne is rejtegesse senki :wink: :D

Tőlem ma reggel levették a vért az AFP-hez, holnap délre kész az eredmény, aminek nagyon örülök, mert a nőgyógyászhoz hétfőnként lehet menni, így nem kell várnom plusz egy hetet, pár nap és mehetünk kukucskálni :D Már nagyon várom, remélem, minden OK odabent. És ha magamutogatós a kicsike, talán az is kiderül, mije van a lába között, de ha nem, az sem baj :D

Még akartam írni egy s mást, de felkelt a Nagylány és igényel... Mindenkinek minden jót, amint tudok, jelentkezem megint :)

Kép
Kép
barackvirag
 
 


Barackvirág,
én most mindenkire irigykedek UH miatt...tegnap a védőnő azt mondta, majd csak 32. hetesen lesz a következő...addig megőszülök :wink:
el is megyünk 4d-re az tuti :D
danyuci
 
 


Visszakukucskáltam :wink:

Danyuci!
32 hetesen csak??? Jaj, addig én is megőszülnék... :? De a 4d majd segít rajtad :wink: :D Én azt karácsonyi ajándéknak tervezem, ha összejön... :roll:

Kép
Kép
barackvirag
 
 


Jó terv... :lol:
danyuci
 
 


barackvirág
egy nap alatt kész ott az afp?
azta!

na hazaértem a dokitól:
Kép
Kép
visszahívtak két hét múlvára, ránéznek még egyszer a veséjére
de azt mondta minden rendben, csak a biztonság kedvéért
pasz nem tudom, nem értek hozzá
de majd egy picit többet iszom, hátha az jót tesz
Kép
yilonne
 
 


yilonne :)
vesetágulat nagyon sok magzatnál van. Születésre el szokott múlni.
Nagyon jó a kép!!!

Szt Imrések! A Fehérvári u-i sztk-ba milyen számon tudok UH-ra bejelentkezni?? időpontot kéne majd kérnem, de a dokim még nem adott beutalót, és azon szokott lenni.

barackvirág :)
de jó, hogy néha irsz. Te hol is laksz? Lehet, hogy csak nem figyeltem eddig :oops:

2010Heni :)
A doki nem mondta a nemét, vagy nem mutatta magát a picur?

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


minyu
szal ez vesetágulat hmmm
biztos nem lesz gond, nem paráztatott a doki
nekem elvették a beutalómat, amin a szám volt:(
de hívd akkor a központot, csak tudják
yilonne
 
 


ezt találtam a tágulatról:
"A méhen belül fejlődő magzatban ultrahangvizsgálatkor talált vesemedence tágulat az esetek legnagyobb részében következmény nélküli. Az oka általában a fiú magzatok húgyivarszerveinek fejlődése során kialakuló anatómia eltérések: kis zsákszerű képletek a húgycsőben, amelyek a vizelet-ürítést a méhen belül nehezítik, ezek általában letapadnak és később nem okoznak eltérést. A szülés után a gyermekgyógyászok szokták ellenőrizni a vesék állapotát szintén
ultrahang segítségével."
yilonne
 
 


azt mondta ilyenkor még nem 100% majd 26 hét után

Kép
Kép
20100310
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: