Új privát üzeneted érkezett!

Remeny!!Hatalmas gratula Adam-babahoz!!!!!Sok tejcsit,egeszseget kivanok!!Trix! Gondolok ratok holnap!!!!!Dita!Jol tetted,hogy fogtal egy taxit,en is cipekedek neha,aztan a fejem verem a falba,hogy de hulye vagyok!!Stella!!Nekem is igy mondta Szucs,en is lombikos vagyok,es a betoltott 12.heten ugy csokkentettem,ahogy irtad!Nem volt semmi baj.Akire!!Klassz a tabla! Nalam hianyos,ezert leirom:kor 33,Dr Szucs,2.lombik,ok:kiskatona muteti uton nyerheto,lakhely:Eger Puszi Mindenkinek!!!!
zoe33
 
 


Sziasztok!
Dita!
Köszi, holnap megyek a teszveszesért, kiderül, mit "lőttem", bár a méretek alapján jónak kell lennie.Max. kicsi lehet, túl nagy nem... :lol:
Csak lassan a takarítással!!
Nekem a derekam szokott fájni, már kis takarítás után is.Így én a lányomat is befogtam kicsit, hogy porszívózzon. Így nem szakad meg ő sem-én sem. Persze nem mindig tetszik, dehát fapofával (vagy dühöngve) elviselem.
Más semmi nem történik.
Csütörtökön megyek dokihoz, remélem, megnézi uh-val, meg a szokásos méhszáj-tapi - gondolom. Hú, de imádom...Na, mindegy.
A cukromra rákérdezek, mert múltkor a 7,1-es zsemlés eredményemhez semmit nem szólt. Én meg már itt agyonidegesítek magam körül mindenkit, hogy most mi van. Miért nem mondta, hogy nem jó, pedig látta.
Lehet, hogy azért mondta, hogy "nem nagy a gyerek???!!"
Én nem tudom....
Mindenesetre azóta kicsit (csak egy kicsit) visszafogtam magam. Dehát, ezt már írtam, hogy előtte nagy édesség-zabáló voltam. 1 Nutellát megettem 1 nap alatt. + Kóla is ment rendesen...Azért ebből visszavettem.
Lányomnál reggelente 1 zacsi keksz+1/2 liter light kóla volt az "adagom". De a cukrommal nem volt gáz, meg is néztem a kiskönyvemet. Mondjuk azóta eltelt 12 év...
Akire!
Köszi, ha beveszel a táblázatba.
Na, üdv. mindenkinek!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Most csak gyorsan jövök. Majd olvasok vissza.

Voltam bent a lányoknál, mert arra jöttem haza. Ádi baba gyönyörű és az anyukája is ki van simulva, bár a császársebe még fáj. Trix meg nagyon izgul a holnap miatt, ő lesz az első császáros.

Hoztam Ádiról képet is.

Kép
vicky79
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Gondoltam egy kicsit bekukk, erre megszületett Remény babája! Oltári! :D

Remény:
Kép
Szívből gratulálok, csodás életet kívánok a családotoknak! :D

Trix:
Te is belehúztál, nagyon drukkolok holnapra!!!
Kép

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


Óóóó de szép baba!!! Hát megérte, az tuti! :)

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


colin: Mondtam a lányoknak, hogy lehet hogy csütörtökön is benézek, de még nem tudom. Ha megyek, akkor persze mehetünk együtt, majd még beszélünk. Az 1. emeleten vannak az 5-ös szobában.

sajt: És nem láttad a kis száját hogy tudja formázgatni. Nagyon édes baba, olyan kis formás.

Reménynek egyébként azt mondta a gyerekorvos, hogy valami baci miatt repedt meg a burok ilyen hamar. Ádinak kell antibiotikumot kapni, meg mérik a cukrát, hogy az jó-e, de eddig minden oké volt.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Remény! Gratulálok Ádihoz! Nagyon szép baba.

Trix! Neked is szorítok holnapra, várjuk a két kis picúrról a képeket!!!

Puszi Mindenkinek
szöszi1977
 
 


Sziasztok!

Vicky köszi a képet, tündérke a kis Ádám!!!!
De jó, hogy egy szobában fekszenek a csajok???!!!!!

Trix!
Lehet már most anyuka lettél, drukkolok

Puszi

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


heni: Ha jól emlékszem 1/4 9-kor kezdték a császárt. Mostanában már kint lehetnek az ikrek.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

VICKY
De jó hogy hoztál képet, gyönyörű kisfiú!
Baci??? Sejtettem! E-coli mint Nemónál nem tudod?

Egy szobában vannak, hát ez tök állat. :)

Egész éjjel Trix-re gondoltam meg a császárra mert a könyvben ezt a részt olvastam este és felébredtem éjjel 2kor azóta fent vagyok.
Bizti túl van rajta és minden rendben volt. Alig várom hogy láthassam a babákat.

Később felnézek vár a hegynyi vasalnivaló. :twisted: :twisted:

dita75
 
 


Most beszéltem TRIX-szel, minden oké. Babák és ő is jól vannak.
A kislány 48 cm és 2200, a kisfiú 2600 asszem ő is 48 cm, de ez már nem biztos. Most nem érez semmit, nem fáj semmi, de gondolom még bőven tart az érzéstelenítő hatása.
Puszil mindenkit.

dita75
 
 


Jujj Trix!

Teljes szívemből gratulálok nektek, annyira meghatódtam, hiszen még itt van a szemem előtt mikor írtad, hogy 2 blasztó bébit kaptál vissza, mi meg bíztattunk....és aztán ahogy írtad, hogy nagyon terhes vagy!!!!!

Nagyon sok egészséget, boldogságot kitartást, és tejcit kívánok nektek!!!!

Vicky!
Hozzál képeket ma is, már alig várom, nekem is egész éjjel Trixék jártak eszembe, még a babákat is láttam álmomban.

Puszi mindenkinek!!

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Trix!

Gratula a babákhoz!!


De jó neked!! Már alig várom, hogy elteljen nekem is az a pár hét.!!!


Jó egészséget és sok tejcit kívánok nektek!!!

Kép

Kép
vevikk
 
 


dita: Nem e-coli, az nálam van. Reménynek talán strepto volt a ludas.

trix: Gratulálok a babucikhoz. És mindenki 48 cm lett :) Nagyon kíváncsi vagyok rájuk, lehet hogy olnap mégis csak benézek colinnal.

heni: Ma sajnos nem tudok bemenni hozzájuk, holnap talán, de holnap meg megy colin, ő biztos megpróbál egy pár képet csinálni telefonnal, ha tud. Ádi babát se akartam nagyon zargatni, olyan édesen aludt.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

először is gratulálok Trix ikreihez!

Köszönöm a kedves fogadtatást és a válaszokat az Utro-val kapcsolatosan, nagyon szívesen csatlakozom hozzátok.
Augusztusban volt a 3. beültetés, akkor 3 fagyibabát kaptam vissza, egy babát várunk áprilisra. BMC-be csupán egy évet jártunk, egyből lombikkal kezdtünk, januárban és áprilisban volt még beültetésem de azok nem sikerültek.
Endometriózisom van, két laparatomián vagyok túl. Először 2004-ben műtöttek, akkor a jobb oldali petefészkem nagy részét kivették. 2005-ben spontán módon fogant a kislányunk, januárban már 4 éves lesz. Tavaly újabb laparatomia, akkor a baloldali petefészkemmel volt gond, a kiterjedt összenövések miatt a petevezetők is sérültek, ezért mentünk egyből lombikra.
Nagyon jó helyre kerültünk, profi hely a BMC, de gondolom ebben mindannyian egy véleményen vagyunk :D
Szép napot, sziasztok, Stella
stella77
 
 


Szia Stella!

Üdv itt nálunk, bár én nem jogosan vagyok itt. Csak tátom a számat itten :lol:
Nemsokára a 3.lombikra készülünk mi is, és ezek szerint a hármas a befutó :D
Kellemes babavárást neked!

vicky!

Igaz, írtad is, hogy csüt ön mész be. Úristen mégcsak szerda van????? :evil:

Puszi

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Sziasztok!!!

stella üdv nálunk. Nagyon boldog babavárást kivánok neked!!!!
vicky79 nem tudom még,hogy alakul a holnapi napom mert most nincs túl jó időszakom. Mindenem fáj a fordulás az ágyban kész szenvedés. Már az alvásigényem teljesen lecsökkent napi 3-4 órára.
De jó,hogy a csajok közös szobában vannak.
Tegnap is nagyon jó volt a szülésfelkészitő a párom nagyon élvezte. Nagyon késön lett vége ezért nem mentünk be a lányokhoz. Kiváncsi leszek a János kórházi körülményekre.

Kép
Kép
colin
 
 


colin: Hát ők 6 ágyas kórteremben vannak, de csak 3-an. Egyedül a kajára panaszkodtak, de az meg a szokásos kórházi. Ha úgy gondolod, hogy benézel holnap, akkor én inkább délelőtt érek rá, vagy úgy, hogy 4-re végeznem kell. Ha gondolod elkísérlek, holnap max. megbeszéljük.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Oké vicky nekem is jobb a délelött mert délután jön Aposom szobát rendezni. Csinálok neki palacsintát mert Drága Anyóm nem hajlandó ott állni a tüzhely mellett és sütni. Még annyi van,hogy reggel kimegyek a piacra tejért és túróért aztán mehetünk. De jó ha együtt megyünk.
Tegnap nagyon megijesztet a doktorbácsi mert azt mondta,hogy most akkora a babánk mint amit 3 hete mondot. Most vagy akkor számolta el magát vagy nem fejlödik megfelelöen mert most érte el a megfelelö súlyt és méretet. Most is 1700grammot írt amit 3 hete is írt. Bögtem elég rendesen mikor hazaértünk tegnap. Most izgulhatok 2 hétig,hogy mi lesz mikor visszamegyek az orvoshoz.
Kicsit(nagyon) parában vagyok.
Bocsi,de egy picit ki vagyok borulva.

Kép
Kép
colin
 
 


Trix!
Én is nagyon sokat gondoltam ma rád. Örülök, hogy minden rendben veled és a babókkal.

Remény!
Gratulálok Ádi babához, gyönyörű fiúcska. :lol:

Stella, Heni!
Nekem is a 3.-ik lombikom lesz majd. Lehet, hogy tényleg ez lesz a befutó? :D :D

Akire!
Más volt az inszemesé meg a lombikosé is, de hát úgy látszik akkor ez sem számít. Apropó, képet mikor teszel fel? Naaaaaaaa...... :wink:

Colin!
Amíg a doki nem mondja azt, hogy gond van, addig ne idegeskedj. Ha valami nem volna jó, biztos szólt volna, tuti.

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


colin: És mondott a baba súlyára a doki valamit? Szerintem ha nagy gond lenne, akkor csak szólt volna. Holnap délelőtt nyugodtan hívj, hogy mikor találkozzunk a hév-nél.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Colin,
ne aggódj a méretek miatt, biztosan rendesen fejlődik a baba. A baba súlyát a combcsontból becsülik, kisfiatok még nagyon sokat fog hízni a következő 10 hétben! Ha gond lenne, a doki jelezte volna, erre a méhlepény állapotából is tud következtetni.
Nekem a lányomat végig kicsinek mondták, max 2900 gr-ra saccolták, erre 57 cm-rel és 3500 gr-mal született.

Heni, Rony,
hajrá 3. lombik, remélem Nektek is szerencsés lesz!
stella77
 
 


Húú Ronykám, most aztán tényleg bele kell húzzunk! :lol:
Most elvesztettem a fonalat, voltál már IR en?

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Stella!
Köszi :wink:

Heni!
Igen, voltam már, csak nincs időm bemenni az eredményért. Talán jövő héten :roll:

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


De azt mondta,hogy most 1700 gramm és az elöző alkalommal is ami 3 hete volt akkor is ezt mondta. Most mi van nem tudom. Most vagy akkor számolta el magát vagy valami baj van csak nem mondja el vagy én már nem is tudom mit gondoljak,de tényleg.
:oops: :oops: :oops: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
colin
 
 


COLIN
Ne izgulj az 1700 gr teljesen jó a 30. héten.
Sztem tuti múltkor lett elszámolva mert ahhoz meg irreális volt az a súly. Az én babóm kb. akkora mint a tiéd pedig 3 hét van köztünk szóval nyugi. Ráadásul én cukkeres vagyok és mégis kicsi a szentem, de holnap megyek megint mérik, kivi vagyok mennyi lesz majd megírom.

Megvettem a kórházi cuccomból is azokat a holmikat ami hiányzik.
Azt nem tudom hogy a tena betétből mennyi kellhet mert állítólag csak 1-2 napig intenzív a vérzés és utána már elég a normál betét.
A bugyira is azt mondta REmény múltkor hogy elég két db tena bugyi nem is vettem többet. Gondolom napi 1-1.
Ha tudtok erről vmit majd írjátok meg, a másikba is kérdeztem a mamikat biztos elmondják mi a tapasztalat. Tök megnyugtató hogy minden megvan már ami fontos, a cuccomat én is előkészítem, hogy a táskába csak bele kelljen hányni ha indulunk a kórházba.

dita75
 
 


colin: Szerintem 3 hete elszámolhatta. Biztosan mondta volna, ha 3 hete nem nőtt volna semmit.

dita: Tudom hogy izgulós az ember szüléskor, de azért még nem kell rögtön belehányni a kórházas táskádba. :D Tenás dolgok engem is érdekelnek, majd írd meg mit tudtál meg.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


VICKY
Ez jó volt! :lol: :lol: :lol:

Te is olvashatod majd, mert az inszemes csajokról van szó! :wink:
Monic már írt is egy hsz-t ezzel kapcs, de várom a többiekét is.

dita75
 
 


Trix!!!Hatalmas gratula aBabocakhoz,Nandihoz,es Tamarahoz!!!De jo mar nektek!!!!Sok boldogsagot,egeszseget kivanok!!!!Vicky!Tok jo,hogy mar raktal is fel kepet Adi-babarol!!Nekem sokkal nagyobbnak tunik.....edi nagyon!!!!Adig jo,meg a csajok,a korhazi kajarol panaszkodnak csak!!!Colin!!Szerintem,ha lett volna valami,akkor azt mondana az orvos,szerintem biztos elszamolta magat....es meg azert van idod,meg noni fog sokat,de szerintem mar most jo kis sulya van!!!Ne aggodj!!!Dita!!!Te leszel a kovetkezo Anyuka!!!Puszi Mindenkinek!!!Holnap en is sutok palacsintat,ha minden igaz Rony is megkostolja!!!!!!
zoe33
 
 


Colin!

Ne aggódj!

Az én babám a 27. héten 1200gr volt, úgyhogy a tiéddel minden ok.
Holnap megkérdezem a dokit, hogy mekkora lehet most az én fiam.
Ne idegeskedj, mert az viszont tuti nem jó a kishapsinak!!!
Ja! Egyébként a Te számod szeretném majd elskérni, ha én sorra kerülök, akkor írhassak sms-t valakinek.
Senkinek nem tom' a számát. Küldd el légyszi priviben, ha nem gond!

Zoe!

Ma én is palacsintát sütöttem. :)
Úgy látszik ez egy ilyen hét.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Sziasztok!
Egész nap nem volt net, meg én sem a közelben. Így már alíg vártam, hogy olvassam a híreket.
Trix!
Gratulálok a babákhoz és sok boldogságot, jó egészséget kívánok Neketek!!!
Colin!
Elhiszem, hogy idegeskedsz, de szerintem a doki nem titkolta volna el, ha valamit nem látott volna rendben.
Az enyémet is kicsinek látta, ahogy már írtam.Én holnap megyek. Valahol mintha olvasta-hallottam volna, hogy ezek a méricskék nem pontosak annyira. Próbálj megnyugodni, és nem végigizgulni az időt a köv. méricskéig.Írom ezt én, aki szintén parás állandóan...De ez már csak így van, és utána sem lesz jobb...
A vérzésről én annyira emlékszem, hogy annak idején még vattázni kellett, nem engedték a betétet, aztán, amikor jött a vizit, mindenki futot előtte is-utána is csereberélni. :lol:
Majd talán a frissen szült anyukák többet segítenek, mert én már elfelejtettem a mennyiséget. Úgy emlékszem, nem volt olyan rettenetes, de szerintem, minél nagyobb a betét, annál jobb az elején.
Üdv, Stella!
Na, sziasztok, megyek , kirakom a mosógépet.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Trix és az Ikrek Apukája!
Mindenkettőtöknek ÓRIÁSI GRATULA!
Trix!
NEKED nagy ölelést küldök, ügyes voltál :lol:

Tamara és Nándi!
ISTEN HOZOTT BENNETEKET! Legyetek nagyon boldogok és egészségesek!

Ha lehet, akkor mielőbb kérnénk fotót, hogy gyönyörködhessünk a picikben!

Kép
akire79
 
 


És akkor itt a javított tábla.
Trix-nél is beírtam már az adatokat, max majd javítom.
Ha valakinek nem jó valami, akkor szóljon (előfordulhat :oops: )

Kép
Kép

Kép
akire79
 
 


akire: Holnap hozunk fotót a picikékről.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Rony!

Iwiw-en láthatsz friss pocakfotót, de azért ide is felteszem.
Az első a 21. heti a második a 25. heti pocak.

FIGYELEM!
A következő képek megzavarhatják a gyengébb idegzetűek nyugalmát :lol:

Kép Kép

Kép
akire79
 
 


Vicky!
Köszi, csináljatok jó sok fotót. Szeretnék majd csinálni egy albumot a megszületett babákról is :lol:

Colin!
Szerintem se aggódj, mert a babák nem nőnek egyforma iramban. Nem vagyok nagy szakértője a témának, de múltkor tényleg kicsit nagynak tűnt a "ksifiad". Úgyhogy szerintem most pont jó a mérete.
A babának meg tényleg nem tesz jót az idegeskedés. Próbálj lazítani!

Dita!
Mi a helyzet a szemérem csontoddal? Fáj még? Nekem ma kezdett el fájni (remélem csak izomláz ahétfői tornától) és elég vicces, hogy fáj elől és fáj hátul. Menni is alig bírok :cry:

Tena betét:
Elvileg az első 2-3 napban kell vastagabb, mire hazamentek, akkora elég lesz a normál betét is. Aztán kb 2 hétig lesz valami színes cucc, ami miatt kell betét napközben is :cry:
Legalábbis én így tudom. A TENA-nak vannak tök jó viselhető betétei (drogériákban kapható) és a nedvszívó képessége ml-ben van megadva ( pl: a mini 170 ml-es nedszívó képességű, aminek elégnek kell lennie). Az egyetlen hátránya, hogy nem szárnyas, így könnyen elmozdul :cry:

Én ma voltam védőnőnél, állítólag megint híztam (érdekes az otthoni mérleg ilyet nem mutatott) :cry:
Na mindegy , szerencsére legközelebb csak decemberben kell mennem :lol:

Na most megint Velem van tele az oldal.
Akkor most búcsúzom.

Kép
akire79
 
 


Múltkor én is paráztam hogy ilyen pici lenne az én kis drágám?
Ráadásul egyből rosszra gondoltam, meg az az anyuka is felfigyelt hogy kicsi Miló akivel a rossz dolog előfordult de aztán megtárgyaltuk hogy végülis ezek BECSÜLT súlyok. Az egyik csajszit rákötötték utolsó hetekben valami tápláló izére mert hogy kicsi a baba, erre megszült egy több mint 4 kilós babát! Méghogy kicsi!!!

AKIRE
Látom neked is nagy iramban nő a pocakod, én már alig bírom vinni.
Azt néztem hogy a múlt héten a barátnőmmel megmértük a hasam és ma kiváncsiságból megint megmértem és 5!!!!!! cm-rel lett nagyobb.
Én is kicsit több voltam ma a védőnőnél de amúgy vérnyomi, pipi legalább renben van. Nincs cuki a vizeletben és aceton sem pedig sokszor eszem "rendes" kaját igaz kisebb mennyiségben.
A szeméremcsontom nekem már kb. a 22. héttől fáj, és ezt tetézi a derekamban egy idegszál becsípődése ami szintén valamikor utána jött elő és azóta felváltva kínoznak. Ha jobbra fordulok az a baj, ha balra akkor az, felkelni az ágyból kínszenvedés és megfordulni is. Nem hiába nem alszom éjszakánként.
Amúgy meg hiába kentem olyan csíkos a hasam hogy rossz ránézni, de végülis az egészség százszor fontosabb a szépségnél, úgyhogy ez legyen a legkevesebb.

A tiéd nagyon szép, a bőröd is. Formás, kerek.

Én tena normált vettem és hozzá bugyit, remélem a saját bugyijával használva nem fog csúszkálni, de mire ti mentek addigra majd megosztjuk a tapasztalatokat veletek.

ZOE
Én almásat kérek, nyitom az ablakot ha küldesz fénypostán! :)

VEKIKK
A te babád sem olyan nagy, de legalább könnyebben megszüljük, és tovább hordhatják a kisebb rucikat! :)

Ez egy palacsinta sütős hét és úgy látom mindenki holnap megy dokihoz többek közt én is, és alig várom hogy megtudjam a te egy nappal fiatalabb kisfiad mekkora az én Milómhoz képest!

dita75
 
 


Sziasztok!

Csak szeretném megosztani veletek, hogy szerintem milyen betétet vigyetek a kórházba szülés után. Én is Tena-t akartam venni, de a gyógyszertárba ajánlotta a gyógyszertáros ezt, igaz ott nem volt kapható, de anyukámnak sikerült beszerezni, mert én addig pont bekerültem a kórházba. Gyógyászati segédeszközboltokban biztos van.
Azért jó, mert ez olyan, mint egy bugyi, csak felhúzód és ha már "megtelt" akkor simán leveszed és úgy ahogy van kidobod. Nagyon kényelmes és biztonságos, mert nem folyik ki belőle semmi. Én is ezt használtam, akkor még 10 db volt egy csomagban, ahogy látom most már 12. Nekem egy csomag elég volt az akkori ára 4000 ft körül mozgott, de megérte. Igaz nem tudom pontosan, hogy a TENA mennyibe kerül most, de az biztos, ha most szülnék, akkor is ezt venném.
A neve: MoliMed pants active - Hartmann gyártja
http://www.hartmann-rico.hu/productshow ... =177&fid=8

üdv
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


Sziasztok!

Trix! Gratulálok a babákhoz és nagyon jó egészséget kívánok Nektek!

Akire! Szép formás a pocakod. Hihetetlen, hogy így elment az idő.

Rony! Végül is tudod az ir. eredményed??

Bocsi, hogy csak így betolakodtam ide, néha átolvasok, hogy mi van Veletek. Na persze a babákat és a pocak fotókat látva azért bevallom, hogy néha sóvárgom egy kicsit, de nem irigykedve, csak úgy. Ti is megjártátok a hadak útját, míg idáig eljutottatok.

Egy kérdésem is lenne: Akinek short, vagyis rövid protokollja volt, kb. mennyibe vannak a lombikos szurik? Most kezdenénk, de elég szarul állunk anyagilag, jó lenne tudni, hogy mire számítsak. Előre is köszi.

Puszi Mindenkinek és jó babavárást!
szöszi1977
 
 


Hali!

Vicky:
Óó, nagyon tündéri lehet!!! Most szépen elképzeltem és raktározom a pozitív fakkomba! :)

TRIX:
Dupla boldogság - Gratulálok!!! :D
Kép
Legyen nagyon sok örömötök egymásban, sok tejcsit és jó egészséget kívánok!!! :D

Pá Drágáim!
sajt@
 
 


Hello, Mindenkinek!
Ma megint korán keltem.
Colin, mindig Te jársz a fejemben. Hogy tudnálak megnyugtatni. Aztán eszembe jutott, hogy nekem múltkor csak a csontok méreteit mondta, a súlyát csak akkor,amikor rákérdeztem.Ha nem kérdezem, nem is mondja.Szerintem ezek tényleg nem pontosak.
Aztán arra is gondoltam, hogy amikor a nagyobbikat vártam, nem voltak divatban ezek az állandó mérések (persze, tök jó, meg én is mennék naponta is, hogy lássam, mi a helyzet, és aztán legyen min idegeskedni...), meg net sem (most nem Rátok gondolok, mert ez tök jó, hogy meg lehet itt beszélgetni mindent), és a boldog "tudatlanságban" telt az idő. A lányomnak 2 mérése volt a terhességem alatt (petezsákot nem számolva), meg talán 3 Uh, abból 1 a rossz AFP miatt.
Most én sem izgulnék, ha nem tudnám, hogy a cukor 7-ig jó :o .De a neten már mindent kibogarásztam ezzel kapcsolatban, és parázok én is. Előtte meg az alacsony AFP miatt, és még ki tudja, mi jöhet...
Na, nem bölcselkedek tovább. Ma megyek én is délután dokihoz, este már lehet, hgy Ti öntitek belém a lelket.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Na, folyt köv...
Dita!
Ez a "rákötötték valami tápláló izére" nagyon tetszett. Egyből eszembe jutott, hogy én megmondanám, hogy "rákötöm magam" egy nagy üveg Nutellára, aztán megoldódna a gond.Én biztos híznék, ha a baba nem is.Lányom egyébként 3050g volt és 52 cm. Ahhoz képest, hogy 20 kg-ot híztam, és egy zsiráf vagyok, csodálkoztam is, hogy "csak" ekkora. Na, de most...Behozta a "lemaradást" rendesen.
Szöszi!
Ha a short=antagonista (Konchoz jártam), és nálam mindne ok volt, kb 150-ben volt , ha jól emlékszem: Menopur, Orgalutran, Pregnyl.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok! Főként Colinnak!
Ne aggódj!

Súlyszámításhoz:
http://www.hutchon.net/Fetalwt.htm

A terhességi adatokat, könnyen kiszámíthatod, csak be kell írni az utolsó uh-n lévő adatokat:
http://www.kismamablog.hu/egyeb/kiszamolo.html

Üdv
Kriszta

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Kép
tubikriszta
 
 


tigriske: Eszembe jutottál (nem is értem hogy miért :) ), ezt láttad már? Szerintem egész jó ötlet és így kisebb hely kell a bútoroknak. Mondjuk nem olcsó.

http://www.teszvesz.hu/item772130631_sa ... zoval.html
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Bocsi a bepoff-ért, de nekem is probléma volt a babó méretével a 30. héttől, és a 38. héten még mindig csak 33 hetesnek mérték. Én itt paráztattam magam:
http://www.timmermann.hu/index.php?m=szules_kalkulator
Végül 3 naponta mentem ellenőrzésre CTG vagy UH (ahol méhlepény ellenőrzés és flowmetria vizsgálat is volt). De kihúztuk a 39. hétig, akkor indították, és egy csöpp, de teljesen egészséges kislányka érkezett (47 cm és 2450g).
Nálam bejött a mérésük, de az utolsó 2 hónapot nem kívánom senkinek.
Ha tudok segíteni, szívesen: Mbeus
mbeus
 
 


Köszi Vicky!

Kép
tigriske1978
 
 


KRISZTA
Köszönjük a sok-sok infot és a linkeket, nagyon király!

VICKY
Hát ez szenzációs, miket nézegetsz te! :)


Tettem fel a blogba szekér-képeket, most toltam haza. Alig keltettem feltűntést a városban hogy nagy hassal gyerekkocsit tolok, azt gondolhatták vmi tenyészkanca vagyok! :)
Ha pedig tudnák milyen nehezen jött össze ez az egy is!

www.dituli.blogspot.com

dita75
 
 


Halló!
Meggyüttem!
SOS!!!Mondtam én reggel...Diétásoktól szeretnék tanácsot kérni. Csatlakozom hozzátok! (Nagy örömmel.... :roll: )
Szóval: doki szerint a 7,1-es nem lenne vészes (felső határ), viszont a magzatvíz mennyisége több (ez is felső határ), ezért a 160 gr-os diétát ajánlotta melegen, és 1 hét után cukros-lötyi, hogy meglássuk, mi az ábra.
Benmentem hazafelé egy CBA-ba, és bevásároltam egy csomó diabetikus cuccot. De lennének kérdéseim: pl: fogyis kenyeret vettem, ez volt a legdiétásabb, és a legdrágább is. Ti milyent esztek, és mennyit?Norbi update pudingot szabad enni?(beszámolva a ch-t persze), sütiket, palacsintát milyen lisztből csináljátok?
Egyelőre ennyi. Még biztos lesz kérdésem. Köszi a szakértői válaszokat előre is!!!
Most nézek én is recepteket.Tök jó, hogy hétvégén megyek -4 napra - anyuékhoz, ott mindig jókat szoktam zabálni. Mondtam is neki, hogy fogja vissza magát a főzéssel!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


BRIGI
Ehetsz cukormentes kajákat, Norbisakat is, de azért mindig nézd meg a ch-tartalmát és vedd bele a napi megengedettbe.
Én graham kenyeret szoktam venni egy szeletben kb. 10 gr. ch van, de azért nem mindig mert van hogy inkább kiflit vagy zsemlét veszek, mert a teljes kiörlésű termékekkel is csínján kell bánni.
Egy kifliben 25 gr. ch van a zsemlében meg 30.
Aztán van amikor meg abonettet eszem, szóval így váltogatom a kenyérféléket hogy ne legyen olyan egyhangú.
A neten találsz tápanyagtáblázatokat hogy miben mennyi ch van és úgy kell összehozni a napi adagodat. (küldhetek emilben is)

Én így csinálom a 180 gr-osat:

7.00 reggeli ---30 gr.
10.00 tízórai---20 gr.
13.00 ebéd---50 gr.
16.00 uzsi---20 gr.
19.00 vacsi---40 gr.
21.00 pótvacsi ---20 gr.

reggelinél legalább a kétharmadát lassú felszívódású ch képezze a többit gyors, de lehet az egész reggeli lassú

tízórainál fele lassan felszívódó

az uzsonna mindig gyorsan felszívódó legyen (gyümölcs)

a vacsi leginkább lassan felszívódó ch-ból álljon.

(na megmondom őszintén ezekre nem igen szoktam odafigyelni :oops: de én nem is mérem a cukromat, és inzulin sem kell.

húsokat, sajtokat, zöldségeket nem igen kell számolni ezekben alig-alig van vmi ch.

sütit én nem eszem egyáltalán, palacsintát anyu sütött nekem teljes kiörlésűből, de ha itthon csinálok akkor simából megeszek kettőt reszelt almával ebédre meg előtte valami zöldséglevest pl.
ha este még nagyon éhes vagy egyél egy kis sajtot telíti a gyomrot. pár szem dió is jó lehet.

dita75
 
 


Dita!

Köszi!
Sokat segítettél, és közben a neten is bóklászok, közben korog a gyomrom, de addig nem akartam kajálni, amíg meg nem nézem, mit ehetek egyáltalán.
Na, most már duplán várom a karácsonyt!!!!Hú, de bezabálok.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?