Új privát üzeneted érkezett!

Zsu - én is szeretnék ilyen hintát Marcinak. Hol vettétek és viviel costet? :)

Cép álmokat mindenkinek!

KépKép
hugic
 
 


Nyugi, szerintem Verus velünk van, csak arra értette, hogy ezután meggondolja, mit ír le, milyen titkait árulja el :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

1 óra alatt 3x felriadás? Julcsi, mi lesz itt? De lehet, hogy csak a napközbeni kis baleseteit élte újra álmában, és akkor már több felsírás nem várható, nem? De jó lenne!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bebe milyen boldog a hintában! Hol voltatok, anyucidnál, Zsu?

Kiváncsi vagyok, össze jön-e a Füge-Vend randi!

A vacsora? Hát vöröslencseleves, by Elif! ISTENI!!!!!!!!!!

Kreiszi, milyen kis taktikusan tanítgatod alukálni, ügyi vagy!

Léna alvása úgy néz ki, visszaáll a régi kerékvágásba, már nem kell 37x elénekelem az A part alatt-ot :lol: :lol: :lol: , leginkább 1x sem kell, leteszi a buksót, és aluka. Örvendezek, már untam, ahogy a tetű medve semmit sem csinál, csak nézi a többit, ahogy güriznek a cipó miatt :evil: :lol: . Na és akkor, Ladmon, és Hugic, csatlakoznék a mázlisták csapatába, azzal a különbséggel, hogy én nem fizettem olyasmi árat a nyugis alvásért, mint ti... :roll:

Ja és Ladmon, nem csuklottál 3 körül? Ebéd közben gondoltam rád, és már hallottam is a hangodat, amint mondod: Borsót?????? :shock: Héjával??????????? :shock: Ajjajjjjjjj, pocakfájás-puffadás esélyes! :lol: :lol: :lol: És igazad is van, véletlenül a borsós cuccot kaptam ki a mélyből ebédre, és ha már kiolvadt, hát odaadom, gondoltam bátran! Falta, de ez nem újdonság. Pocak azóta is nyugton, remélem, nem lesz gond!
A kaja nálunk egyáltalán nem terv szerint történik, hanem ahogy esik, úgy puffanik alapon, dél körül (ez az éjjeli kicsi szopikkal együtt az 5-6 ik étkezés) van a főzi, de ez eshet akár 3 órára is, aztán szunya után szopi, utána a gyümölcs akár 7-kor is, aztán már csak 1 szopi vacsora címmel. Biztos szakmai ártalom, de arra törekszem viszont, hogy a délelőtti alvás utáni ébrenlét végén legyen az ebéd, és közvetlenül utána megyünk aludni. 8)

Holnap megyünk visítani :( :( :(

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


köszi Efe nevében :)

Zsancy: na igen megértelek (családilag). :) kb ugyanez a helyzet csak épp nem is az én családom, na jó áttételesen de, és nem is beszélem a nyelvüket tökéletesen, szóval bonyolult a helyzet.

Julcsi: na ez úgy néz ki, hogy szerintem próbál puszit adni, akarattal, de csak ha ő akar, kérésre nem. :) Akkor szokta, mikor puszilgatom, odahajol, és odanyomja a kis száját az arcomhoz nyitva, és ott tartja egy darabig, aztán kapok egy nagy mosolyt és ölelést ha épp a kezemben volt. :D Nagyon édes. Az utolsó képen azért más az arca mert lentről van fotózva, az ágy szélén kukucskált lefelé én meg fentről fogtam. :)
Sajnálom, hogy Marcit így megkínozza ez a 3. fogacska. :( Nekünk is meggyűlik a bajunk ezzel a 2.-al. De ma Efe nagyon anyás volt, még apa sem volt jó este csak én, lehet végre éjjel áttör, jó lenne.
Marcinak meg üzenjük, hogy mi tudjuk, hogy ő nagyon nagyon ügyes, de egy kicsit óvatosabban gyakoroljon! Puszik a buksijára!

Efe végre ma négykézlábas helyzetben is elkezdte emelgetni, rakosgatni, használni a kezecskéit. Na ebből talán már lehet mászás is hamarosan... :roll: Próbált feltérdelni is, na meg felült, na hol... a nagykádban, azthittem szívinfarktust kapok... de szépen kijött a helyzetből négykézlábra hála az égnek. Aztán persze baromira örült magának, össze-vissza forgott, négykézlábazott, csúszkált a kádban. :)

Zsu:
Bencus eszméletlen édes, mindig elolvadok tőle! Annyira kedvet kaptam, holnap keresünk egy hintát és kipróbáljuk mi is. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára elif 2009.10.06 21:31-kor.

Kép
Kép
elif
 
 

 
 

Köszönjük a hintázós dícséreteket, reggel átadom az illetékesnek! :lol:

Julcsi, Eszter, nyugis éjszakát kívánok Nektek, meg persze Minden Maminak és Babának! :)

Kreiszi, nagyon ügyesen beállítottad Alex alvókáját! :D

Millye, anyósoméknál voltunk szombaton, amikor a férjem dolgozott, ott készült a kép! Legalább Szandra se maradt le a sütizésről!

Hugic, a hintát még gyereknapra kapta Bebe az anyósoméktól, nem tudom hol vették, de rákérdezek majd! Annyira bejött Bebének a hinta, hogy most felfúrjuk az ajtófélfára, hogy itthon is tudjon hintázni! :D

Gerendai Zsu, anyósoméknál voltunk!
Ja és még áll a talis ajánlatom, csak gyógyuljak meg tutira! :wink:
zsu83
 
 


Elif, nagyon ügyesen mozog Efe!
Neked is köszi a dícséretet! :D Remélem Efének is bejön a hinta, Bebét alig lehett belőle kiszedni! :lol:
zsu83
 
 


Lkverus - azé még majd beengedsz ha felétek járok? :wink: a párom egyébként Dunakeszin dolgozik.

Gerendai Zsuzsi - a visítás a torna? ++++++++++++++

Jajjjmár megyek alukálni... őszintén? nagyon elfárasztott a mai nap :( mostmár télleg jóccakát mindenkinek[/b]

KépKép
hugic
 
 


Zsuzsi: örülök, hogy így ízlett a leves, már megérte feltenni a receptet. :) Lénának kitartást a tornához!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára elif 2009.10.06 21:38-kor.

Kép
Kép
elif
 
 


nem bírok magammal... akkor én is felteszem a hintázós képet. azért is szeretnék venni egyet mert így mindig menni kell a játszótérre (ami nem baj, mert aszittem majd ismerkedek más mamikkal - babákkal, de a tér mindig üres :cry: :shock:) , ahová igen röges út vezet, lassan kitörik a babakocsi kereke, szal jó lenne itthonra egy a teraszra, mert Marcus is baromira élvezi. Így:

Kép

Kép

na most lépek, mielőtt még a lapalja is az enyimé lesz ezen az oldalon :lol:

KépKép
hugic
 
 


Jajjjj de ééédes ez Marci!! Na mostmár tuttibiztos holnap megyünk hintázni! :D

Kép
Kép
elif
 
 


Sziasztok!

Na nálunk is horroréjszaka volt :cry: Manó 1/2 1-kor felkelt, és egyszerűen nem lehetett visszaaltatni, amíg kézben volt, addig csendben szuszogott, amint letettem, akkor ordítás ... A végén köztünk aludt 1/2 2-től 1/2 6-ig, most meg már megint alszik ... Nem tudom mi lehetett vele, talán a foga :lol: :lol:

Na de mindegy, reméljük, hogy egyszeri eset volt 8)

Zsuzsi: akkor szeretettel várunk benneteket pénteken, ha Lénácska meggyógyult. Priviben írok címet, meg majd egyeztetünk!

Stelly: szuper lenne, ha ti is tudnátok jönni!!

Többiek valaki?? Van kedve, ideje valakinek még jönni?? Mindenkit szeretettel várok!!

Julcsi: remélem a mai napotok jobb lesz!!!

De édesek ezek a hintázó fiúcskák!!

LKVerus: természetesen továbbra is írjál csak, aztán majd Ladmon elmondja, hogy mit nem szabadna adni :lol: De a mézet azt tényleg nagyon mondják, hogy nem szabad!

Mi szívesen benevezünk egy állatkerti sétára jövő héten, csak ne kedd és csütörtök legyen. Többiek??

Zsufi

KépKép
zsufi74
 
 


Lányok tegnap mondtam úgye hogy Lulu 13:30-16:00ig aludt,na ezt figyuzátok,akkor fel kelt,evett,játszott,18:15kor kérte a gyümiét(meglepődtem rajta, mert nem szokta egyből kérni,de hát ami jár az jár)
Odament apjához ,lecsalta a földre,bebújt a karjába és elaludt,nem is lenne baj,de én csak vártam hogy felébred,de nem...reggel 6ig nyomta egy nyikk nélkül.6kor fel kelt evett,nagyon kis hiper aktiv volt,eladta a házat,és most 7:45kor újra elaludt az ölembe :shock:
Nem csodálom mert szakad az eső,sötét van,fúj a szél,legszívesebben és is be vackolnám magam az ágyba azt aludnék.Nagyon punnyasztó idő van...meg hát lassan hórorduló..(szokásos ráalszok egyet)

G.Zsuzsi:Én is adtam már borsót egybe Lulunak...8hónapos kortól elméletileg lehet már héjával együtt adni,meg a bébiételbe is úgy van,mert sajna tegnap azt evett,az én föztöm nem kellet neki..(úgyvettem észre a céklát nem csipázuk)

Nila fő bébi étel készítő szakácsnőnk....mi lesz ma Bazsa ebédje?Kérnék valami ötletett :wink:

Jaj lányok ez az állás katasztrófa..mindenhol feláll egyedül,semmi félelem nincs benne...bezzeg én..már agybajt kapok.És amit észre vettem a gyerek hátra fele megy :lol: ha fogom a kezét elkezd hátrafele totyogni...mint Jacko mikor munvaldoztt...(isten nyugosztalja szegényt)de nagyon vicces ahogy Petra nyomja.

Hintázni de jó lenne...de esőbe nem próbáljuk ki :wink: Na megyek elrendezem magam,mig az én medve lányom alszik...

Jaj zokni?ti hogy vesztek a gyereknek?Nekünk 18-20as van de valahogy nem frankó..honan tudjátok mekkora méret kell?Az a baj ránézésre se tudom megállapítani mert úgy be van csomagolva.

És még egy...milyen érzés ekkora babát szoptatni?Tegnap ezen sopánkodtam hogy ez kimarad nekünk :cry: mert kicsinek tudom milyen,de ekkora babát..gondolom sokkalta másabb is nem?Játszik bohockodik közbe?Gondolom mokássabb az etetés,meg a kapcsolat is másabb?Na remélem értitek... :roll: [/i]

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


jó reggelt!

ricsibaba Bencéjének hófordulós puszikat küldünk!

zsufi:sajnálom a car éjszakát!

zsuzsi:hát,lehet,hogy most kapok én is,de én is héjastól adtam már Bazsinak a borsót....annyira zsenge fagyasztott borsót vettem,hogy szinte két perc alatt kifőtt a héjából.....nem volt kedvem vacakolni vele és összeturmixoltam,kicsikém hasa is jól bírta!

zsu:nálunk napi "kötelesség"itthon hintázás,apa a konyhaajtóra fúrta fel a hintát,amikor a konyhában dolgozom és Bazsi ébren van,mindig hintázik egyet,mosogatok,lököm a hintát és énekelek....bár mióta feláll nem bírja sokáig benne,ha elunja akkor megy a kompba picikét!

hugic:édes Marcikád a hintában!nekünk itt van a ház előtt a játszótér,sokszor csak fogom a gyerkőcöt és leugrunk hintázni....általában akkor amikor nincs senki,később délután pedig tele van nagyobb gyerekekkel és akkor nem szeretek menni.amíg nem született meg Bazsi szinte senkit sem ismertem a környéken,na azóta mindenkit és mindig van témánk!

julcsi:Marcibogyesz jól aludt?

stelly:remélem nálatok sem járt horrormanó!

bogi:hogy telik az idő Debrecenben?minden oké?jól aludtatok?

elif:Veletek álmodtam!vigyáztam Efére és kaptam tőle puszit!

jut eszembe,zsuzsi, múltkor álmodtál valamit velünk,de nem mesélted el végül?!

ma megyek megint salsázni,már tök várom!apa reggel mondta,hogy már várja az estét,jó lesz Bazsival megint kettesben lenni este!mondtam neki,hogy n szép,alig várja,hogy lelépjek itthonról..... :roll:

Kép
nilabali
 
 


zsancy:kis lánykád nem semmi mormota!fiam is többet alszik,amikor esik!
ma ebédre,brokkoli,cukkini,rizs és pipihusi lesz a kaja, rizsbe pici petrezselymet és lestyánt főzök!desszertnek fahéjas párolt alma!uzsonnára pedig körte-szilva-barack túróval,ma kipróbáljuk és ma főzök neki gyümölcsrizst,hogy a tejpépes uzsonnát is variálni tudjam neki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nilabali 2009.10.07 07:28-kor.

Kép
nilabali
 
 


zetibebi:hogy telt az éjszaka?

millye:Andrisod megint 10 után dőlt ki?milyen sütikét ettél tegnap?

Kép
nilabali
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Köszönöm az együttérzéseket, hát, igen, a mai éjszakánkról is írna egy újabb kötetet Tracy Hogg :lol: .

Kicsikém óránként kelt (ez persze nem igaz, mert éjfél és 2 között nem volt fenn, de egykor megjelent Tamara, hogy szomjas :? ).

Na, most, hogy írok, hallom, hogy már túl is van az első 3/4 órás alvásán a mai napra...

Puszilós Efe tüneményes!!!

Kép
mist
 
 


Jaj, most néztem, kijött a bal felső egyesünk!!!! (ez persze kicsit formabontó, de mit csináljunk, mi nem állunk be a sorba)

Kép
mist
 
 


bírlak benneteket, ez az igazság, és nem tunék nem írni :):) csak ahogy Zsuzsi mondja, asszem megtartom titkaimat :wink:
botulizmusos vagy milyen mézemet meg majd megeszem én :)
egy kérdés: hol lehet kapni rizspelyhet???? Néztem a DM-ben, tesco-ban de egyikben sem volt....egyáltalán hogy néz ki????

Hugic! Hintázós marci nagyon édi!!!! És feltétlenül gyertek be, ah erre jártok!!!!! Általában mindn nap fél 4-ig itthon vagyok, csak Pénteken 1-ig.

Állatkert: most néztem a hírekben, hogy a 7végétől valami hidegfront lesz...nem tom az mennyire jelent hideget, de ha süt a nap, szerintem jó még ....viszont egyre jobban vagyok, már a holnapon is elgondolkodtam....Bár még Vinnyó náthás kicsit...Meg már Andris is kezdte, hogy fáj a torka, aztán lehet itthonragad holnapra.ÁÁÁÁÁ, inkább jövő hét! És akkor szerda?????? Vagy Hétfő????Kinek mikor jobb?

Végre ma kávézok! Valaki????Egy kis mézzel :):)

Az ígért recept:(sajna fénykép nincs, hamar elfogyott)
Sajtos-sonkás muffin:

hozzávalók:
20dkg finomliszt
2 kiskanál sütőpor
csipet reszelt szerecsendió
fél kiskanál só
1 tojás
2dl tej
6dkg margarin
10dkg ementáli sajt(v. füstölt-én ezzel csináltam)
10dkg sonka(gépsonka, csirkesonka)
formakikenéshez margarin(vagy papirkosár)

liszt+sütőp.+szerecsendió+só összekeverni, tojás+ puha vaj+tej elhabarni, sonkát apróra vágni, sajtot lerszelni, az egészet egybevegyíteni.
a kivajazott muffinformákat 3/4-ig megtölteni a masszával, tetejüket nedves kanállal elsimítani.
Előmelegített sütőben közepesnél kicsit erősebb lánngal kb. 20 percig sütni.
(190, légkeverésnél 170)
formában hülni hagyjuk 5 percig, aztán gyorsan megenni, mert melegen legfincsibb!!!!!!

bocsi Ladmon, hogy mindig írok hülyeségeket...:(

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


nila! olyan jó neked, hoyg táncikálhatsz!!!Mi is jártunk régen, még Ági után is, sőt, én még Andrissal a pociban boogie-woogieztam :):)
nagyon hiányzik...és a salsa!!!!!úgy megtanulnék!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Zsuzsi! Mink is ebéd után azonnal megyünk aludni...csak hogy hozzászokjon....nemhiszem, hogy szakmai ártalom lenne ez nálad :) ésa délelőti alvás egyre jobban marad el, bár mosta fogzós, náthás dili miatt borult az élet, de azért a délutáni szunya ebéd után kötelező!!!!! :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


lkverus:én jövök kávézni!!!!!!!!!!ma apa 6kor kelt és olyan volt mint elefánt a porcelánboltban,felébresztette Bazsit is.....nekem már amásodik csúszik!
örülök,hogy jobban vagy!
a salsa piszok nehéz,de élvezem a mozgást,jó fárasztó is!

mist:jaj,neked!de végre kibújt a fogacska!

Kép
nilabali
 
 


nila a gyümis rizst hogy csinálod?Még jó hogy vagy..mert az én gyerekem úgyan azt enné egész életébe :lol: meg a túros gyümit?Egy gond van...itt nincs túró :shock:
Salsa... :evil: engem itt meg meg ől a semmittevés...(pedig örökmozgó vagyok)de mióta megvan Lulu még itthon tórnázni sincs kedvem...pedig előtte..non-stop :D
Lánykám 45percet aludt csak

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Nyugi Verus, ezek meg most rámszálltak! :D
Nemérdekelahéjasborsóóóóóó!!! :lol:
Ezek már olyan apróságok, ami max pocakfájást eredményez, ami elmúlik pár óra alatt...

Szerintem a rizspehely... mondjuk zacskóban van... :D
(Láttam én is Kaisersben Maci kávét, az Sparos üzlet)

Na mist, akkor legalább a mai éjjel megérte... 8)

Zsancy: lehet Petra téli álomra készül... Máááázlista!
Szopi meg: ja, nagyon mókás... Annyiban más, hogy 3 perc/cici. És nem túlzok, egyszer lemértem...

[quote]N írta:a és akkor, Ladmon, és Hugic, csatlakoznék a mázlisták csapatába, azzal a különbséggel, hogy én nem fizettem olyasmi árat a nyugis alvásért, mint ti...


Áááá, pont ez a bajom, hogy én még csak most tervezem ezt az árat megfizetni... Cicinelalvó világbajnok kislánnyal...De egyszer tényleg ráveszem magam oszt megtanítom alunni! Becsszó! :wink:

Öööö, mostmeg elfelejtettem én is mit akartam!

ladmon
 
 


salsa azér jó, mert az összes tutijó latin zenére lehet táncolni....sok benne mondjuka tekergés, ami nekem nem menne...de elvileg annyira nem nehéz az alaplépés nem?
én mamboztam is sokáig, de nem volt olyan tág....vagy hogy is mondjam...aztán mikor végre lett volna valaki, aki salsát tanít valahogy nem lett rá időnk járni...meg a jó kis táncos helyek is megszüntek....minden kedden, meg csütörtökön mentünk a műszaki egyetem kolijába, ott volt latin est egyik héten, másikon meg rácskendroll....annyira jóóóóó volt!!!! úgy hiányzik...de most már csak didzsi van, meg őrjöngés, na meg fiatalok...na meg 3 gyerek bébiszitter nélkül...:) meg egy fáradt apa kedv nélkül :(
( ja és egy nehezen forgatható tonnafeleség )

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


lassan már a gyerekek járnak el táncikálni itthonról....:(:)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ja, Stelly, százéves kérdésedre válaszolva:
Gyt-t felhívtam, kaptunk két hetet megtanulni mászni... Merazmuszáááj! Szóval, ha nem indul neki, akkor visszamegyünk, megkezeli és kapunk házit. Meg figyelgetnem kell, hogy mennyire bénán áll... (és a láblövés nem gáz, sok baba féloldalasan kúszik, huhh... ezt legalább megúsztuk... :) )

Andabella: nektek miért kell még csípőszűrésre mennetek? (én már megint felfedeztem hurkahiányt... Persze, mert amióta van hurkánk 8) , jobban látszik! ) Baromira ráérek, mi? :oops:

ladmon
 
 


Ladmon! ne érts félre, de imádom a beszólásaidat...valahogy mindig érzem a késztetést, hogy írjak valamit, amire ugrasz! :):):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


basszus, ha vinci se mászik még mindig el kell vinnem valami fejlesztőbe ???????????Most már baj????????
hogy tanítsam meg mászni??? a nagyok csinálták a dolgukat időben....maguktól...a gyerekdoki meg szarikrá, szerinte ej ráérünk arra még....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lkverus 2009.10.07 08:11-kor.

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


ladmon:csak heccelünk :lol: jól aludtatok?
én annyira álmos voltam este,hogy elfelejtettem bekapcsolni a légzésfigyelőt.....tök nyugodtan aludtam,abban a hitben,hogy ha a gáz van,akkor jelez,reggel meg amikor apa kivette Bazsit nem vernyákolt a szerkenytyű,lecsekkoltam,hátha az elem merült le,de be sem volt kapcsolva.... :oops:

zsancy:vettem jázmin rizst ,abból lesz a gyümis rizs,azt megfőzőm pici vaniliával és langyosra hűtöm,a gyümölcsöt picit megpárolom fahéjjal és összeturmixolom és belekeverem a rizsbe.
túrót még nem tudom,de megkérdem a védőnénit,hogy kell-e valahogyan hőkezelni,mert a doki azt nem mondta,csak azt,hogy már adhatok.

Kép
nilabali
 
 


Most kicsit fáradtabb vagyok, szóval ma ne a májkrémes kenyérrel gyere, jó?? :D

ladmon
 
 


Ja, de nekünk az a baj, hogy kúszás után négykézláb, majd feltérdelt, majd felállt.
Még nincs elkésve senki, nehogy ráparázzon bárki is... Csak nekem mindig jelentenem kell a gyógytornásznak, aki megállapítja, hogy minden okésan megy-e nálunk. Csak az a lényeg, hogy a mászás ne maradjon ki a mozgásfejlődésből. (Andus is ezt írta anno. )Vinci még ráér simán...

ladmon
 
 


oksi :) akkor majd kieszelek valami mást...bár asszem lassan mindent kimerítettem....esetleg csirkecombi a gyerek kezébe nasinak :) pihenj ladmon!!!!!!!én naggyon kipihiztem magam az elmúlt 2 napban, most fél évig megin pöröghetek :):)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Jó fűszeresen??? :D
Ez ám a pihentető reggel!! :lol:

ladmon
 
 


Héj héj az én gyerekem se mászik(próbálkozik vele de hasra vágja magát és kúszik eddig 4-5hat "lépést "tett megmászva) .Ladmon amit egyszer belinkeltél a gyerek mozgásával kapcsolatba ott meg azt irták ha az egyiket tudja és a másikat nem, az nem nagy gond...vagy most akkó mi van?
Na nem is te linkelted hanem Andus...mi is kúszás után felálltunk...jajajajaja
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsancy 2009.10.07 08:19-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


felébredt a tesztalanyom :):) megyek és megtanítom mászni....
nekem még kúszni se kúszik, csak hátrafelé nyomja, ha van kdve, és ha már itt gtartunk, teljesen hanyatból még meg sem fordult soha hasra, cska ha picit oldalt dől..... hát nem tom normális e ez, de végül is hova rohanjunk? ülni meg ül, el se borul....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


na figyuzzatok!nekem a gyerekdoki és a védőnő is azt mondta,hogy ha gyerek egyszer felállt és után sokáig nem például,akkor tud állni,kipipálva,ha a gyerek egyszer már tett pár mászó mozdulatot,akkor tud mászni,kipiálva,lehet,hogy egy darabig nem csinálja,vagy nem sűrűn,de azt már tudja.enyém is inkább kúszik,mert az gyorsabb,neki áll mászni,két-három négykézláb után hasra vágja magát és inkább ezerrel kúszik..

Kép
nilabali
 
 


na,nem tudom mennyire lett érthető ez a a zagyvaság!
megyek csinálok reggelit magamnak,lehet,hogy utána még fogalmazni is fogok tudni!

Kép
nilabali
 
 


No, akkor mindenki kap 2 hetet, hogy másszon, aztán megkérdezem a gyt-t. :) (Igen Zsancy emlékszem a cikkre...) Viszont Andusék gyógytornásza is a mászást emelte ki. Szóval én tényleg nem tudom.
De Nila, Bazsi simán mászik, a videón láttam.

Te Verus, én azért a nemforgásra rákérdeznék a dokinál. Nem mentek valamikor (vagy védőnéni...) Egyszer sem csinálta még?
Igazából ülni is csak azért ül, mert ülteted... Valójában azt sem szabadna. (Verjél meg vazz' , most már tényleg! :) )

ladmon
 
 


egyszer megfordult, de soha többet....Andris is ilyen volt mondjuk, hogy egyszer megcsinálta amit kell, mikor kell, aztán ágyő! csak fura, hogy minden baba forgolódik, kúszik-mászik, Vinci meg semmit se.....ja,Ladmon! amúgy ültettem, mert azt akarta...de a kis drága fekvésből felül magától.... megverlek hát, ha szeretnéd :):):)amúgy a könyv szerint már 8 hósan tudni kell ülni!
amúgy minden játékot elér, ha nagyon akarja, csak nem úgy kúszik, hogy haladjon is, mint a ti babáitok

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


esküszöm, már privit akartam írni, mert féltem, hogy már sok lesz, de látom bocsánatot nyertem... :)
most már egykezessé váltam...

ladmon
 
 


Ladmon: Kecskemét jövő hétre csúszik, de nem úszod meg :)

G.Zsuzsi: HELP MEG ENGEM! Óvoda, áááááááááá, két hétig simán ment minden, aztán meg hétfő óta üvöltés, és csak anyaanyaanyaanya én itthon bőgök, gyermek az oviban. Biztosan okés ez így??? (kérlek mond, hogy igen és pár nap múlva ismét vigyorogva megyünk) :?

Bocs, de most ennyire fussa, nagyon magam alatt vagyok :(

Kép

Kép
hel29
 
 


meg amúgy hátrafelé egész jól elközlekedik :) már körbejárta a nappalit, cska elég ritkán jut eszébe, hogy ilyet is tud, és inkább úszik a hasáán nyüffögve, végül ordítva....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


helga! tök normális...Lányom egy hónap oviba járás után nem akart elengedni, és az ovónéni sírva cibálta be, én meg sírva mentem el dolgozni....de ez kb. 3-4 napig tartott csak, köv. hét hétfőn már vidámna váltunk el :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Verus: én a Müllerben vettem Hipp rizspelyhet, meg Humana griessbreit, meg apfelbreit is, sokféle glutén és tejmentes cucc van, ráadásul sokkal olcsóbban mint pl T.sco. Apfelbrei-en lestem egyet, hogy T-ben több mint 800, Müllerben kevesebb mint 600. :roll:

Ladmon: épp én is kérdezni akartam, hogy a mászásra mi az elvárt átlagos életkor? négykézlábazásra emlékszem, hogy írtad a 7 és fél hót. Ma megvolt az első kajaközbeni bürrögés, szerencsére csak az utolsó 2 falatnál jutott eszébe... rád gondoltam, meg Bogira. :D

Zsancy: Apa kérdezteti, hogy tengerpartra szeretnétek-e menni? A szopi nálunk most is meghitt, már ha nem tízórai gyümiidőben vagy ebédidőben próbálkozom vele. Néhány napja már ő is követeli a kajcsit ilyenkor. Ha épp olyanja van még sokkal jobban is tud bújni mint picinek, viszont már 2szer úgy megharapott ezzel az 1 db fél fogával hogy csillagokat láttam. Na meg sokszor rájön hogy erősködik a lábával, feszítgeti vele a karomat poénból, és rengetegszer kell a lábaim közül kihalászni őkelmét mert a lábait és a popóját odatornássza... :D

Nilabali: igazán írogathatnál egy listát, hogy miket mikor adtál Bazsinak, milyen sorrendben vezetted be, neked is segítség lenne esetleg a huginál vagy öcsinél és nem mellékesen nekünk is. :wink: Ha valaki rólunk álmodik, mindig félek nehogy rosszat, de örülök, hogy ez Efepuszis álom volt. :D

Stelly: minden elismerésem a tiéd és a többi szőlőhámozóé. Tegnap este egy tízóraira való adagot pucoltam meg, ráadásul csak magnélkülit. Hát a t.köm tele volt már vele. :D Ráadásul apa látta és kért belőle, de nem ám hélyastól... Na csak 1 szemet kapott. Viszont nagyon megérte, 1 kanál gabonapépporral kapta Efe és kétpofára ette, úgy eltűnt az egész, hogy észre sem vettem. :D
Videót várjuk ám!

Kakiszagot érzek... :roll:

Kép
Kép
elif
 
 


Andris megmár a második nap sírt, és nem lehtett otthagyni....aztán meg egy hét múlva nagy örömmel ment....néha van, hoyg nem volt kedvük,át keltt vészelni, akkkor volt hogy ebéd után mentem értük, meg volt egy két negedmény, de alapvetően megszertték az ovit, és szívesen jártak!

Mászni tanulás sírásba fulladt....gyerkemen nincs kedve ehez....rugózik ám veszettül, aztán kiplattyan....a fenekét tök jól feltolja, a lábait maga alá pakolja, de a kézét nem használja....valahogy azt kéne megtanulni, azzal tudja magát előre vinni...

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Jó reggelt!

Kedvem töretlen :) (legalább ma), éjszakánk kalandos... :? Nem panaszkodom, mert Mistékénél jobb volt.
Fél 10-ig fájdalmas felsírások, majd totál felébredés, pörgés, végül fél 12-kor aludtunk el, utána még kb 4-5x keltünk, nem tudom hányszor cicizett (elveim nincsenek ilyen helyzetekben) és fél 8-kor kelt. Miután 8 órát sem aludt éjjel, kiváncsi vagyok, mennyit fog napközben... Fogadjunk, hogy 2 óránál nem többet? :roll: Viszont fél 12-ig (amikor már megnyugodott) übercuki volt, én is kaptam odabújást, puszikát az arcomra (ilyet még soha, de soha, úgyhogy frankón el is bőgtem magam :oops: ), dumált, vigyorgott, röhögött, reggel ugyanott folytatta... :D Semmi veszélyérzet, próbál mindenhol felállni, engedi el a kezét, visít, hogy tartsam meg, mert megijed, szóval jól elvagyunk. :lol: Drága férjem szerint olyan, mintha be lenne speedezve, gondolom attól, hogy két hét alatt 4 új dolgot tanult, és totál izgalomban van. Emellett a 3. fogat nem látom, viszont szipog és köhög, úgyhogy valószínű szimplán megfázott újra. Juhéé! :(

Mit is mondott régebben ZétiVera? Legalább tudom, hogy élek. Találó! :)

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


ja, én olyan rizspehelyre gondoltm, mint a gabonapehely, vagy szójapehely, amit magunknak is adhatunk, vagy bele lehet kutyulni bármibe...nem kifejeztten babásra....azt tudom, hogy ezekbe e hipp, meg humana-ban van ízesített siok pénzésrt, de én olyat akarok, mint pl a búzadara, vagy liszt, amit meg lehet venni kilósan is akár...talán bioboltba, gyógynövényboltban lesz

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára elif 2009.10.07 09:04-kor.

Kép
Kép
elif
 
 


Kreiszi, itt találsz legseket:http://fidini.blogspot.com/2009/04/babylegs.html
http://www.joababanak.hu/297-labmelegitok.html

Borsót megúsztuk. Én rizspelyhet bioboltban vettem, sima zacsi, benne felszeletelt rizs, oszt kész. Ma is az megy majd a céklahamihoz.

Szegény Natasa, jól megszenvedte ő is a fogacskát!
Eszter, Julcsi, mi a helyzet?

És kész a csudakabátom, tegnap hoztam el a varrónőtől. Na mejd ha lesz, aki fotózzon, belebújunk kicsimmel, és megmutizom! Hordozós kabi, lehet előre tenni a babát, vagy hátra, vagy akár előre.-hátra egyszerre. De baba nélkül is lehet, akkor olyan, mint eddig volt. Szóval sokfunkciós lett!Szuper!

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Mist: gratula a rendbontó fogacskához! :)

Na kakisgyerek igyekszik kifelé a szobából, minnyá meglóg, megyek elkapom! :lol:

Kép
Kép
elif
 
 


én szőlőt a foghagymanyomón nyomtam át, és egy sűrű szűrőn kanállal nyomkodtam még ki utána a levét, és azt itta Vinci...soha nem kezdenék neki hámozni! Minden tiszteletm azé, aki teszi!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?