Új privát üzeneted érkezett!

Zsu köszi a kérdésed a tegnapi nap a "nagy meg lepík napja volt"
Apa egész nap fel sem hívott,(kicsit mérges voltam hogy elfelejtette a sz.napomat)
Na de mikor hazaért...emlékezet arra hogy jó múltkor mondtam hogy a sportos filinget átváltom valami "csinosabbra" igy kaptam 1kabit,pulcsit,+1nagyon drága kézkrémet az én igen nyanvatt kezemre,(plaisir,otthon nem kapható,vagyis én nem láttam még)mikor megláttam azt hittem hanyatt vágom magam kb 20ezer forint a krém.de még mindig nem volt vége a napnak...egyszer csak csöngetnek,egy kislány állt az ajtóba hatalmas csokor virággal és egy kis kártyával,ezt is apa küldte :wink:
Az én "aggódásom" hogy elfelejtett hát az nem is volt jogos...nagyon ari volt.
És közölte az est folyamán hogy most már boldog mert végre én is annyi vagyok mint ő :wink: mert szoktunk szórakozni hogy én le öregezem,közbe van köztünk 4hónap külőmbség

Ikverus..hát én jól meg ijedtem Ágitól,mert kapásból az ő arcát hozta be a gép...azt se tudtam mi van..hirtelen

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


óóóó laptető :evil: pont ennek kell lennie

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


upzs! nem akartam én ijesztegetni :) csak a jövő....amivel most picinyeink megszenvednek, az pár év múlva kipottyan, és kezdődik minen előről....

légyszi, ha megkérhetlk benneteket szavaznátok pindurfiamra Vincimackóra, ha lehet a 10es csillaggal :)Amikor eszetekbe jut, naponta lehet... jó lenne egy valag pelust nyerni :) itten lehet:
http://onlinebolt.eu/gallery.php
köszönöm!
Vinci felkelt, és már éhezik.....gyors almareszelés....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 

 
 

Zsancy, nagyon szép Petra, már Ő is olyan nagylányos! :D
De rendes Apa, hogy ennyi mindennel meglepett! :D

Ikverus, na én is megijedtem először Ágitól! :D
Szavaztam! :wink:
zsu83
 
 


lkverus:szavazva!

zsancy:akkor a férjed kitett magáért!Petra nagyon sokat változott,igazi kishölgy lett!te csináltad a halas kaját?

Kép
nilabali
 
 


Kicsit olyan, mintha egy fogorvosi topik lennénk...de nagyon édes minden fogacska, gratula a növekvőknek és a kiesőknek is!

Azta Zsancy, ez ám a figyelmesség, szülinapi meglepi! 8) 8) Kenjed a kezedet szorgosan, tudd simizni tündérkédet! Nagyon tetszik Petra pizsije!!!!!!!!!!!!!!!!

Mennyi betegeskedőke! Mindenkinek jobbulást!

Zsufi, jó a péntek, remélem, addigra már tényleg a múlté lesz a nózifolyásunk. 2 percre laksz öcséméktől :lol: :lol: Ő a dózs és a felvonulási tér sarkán lakik, a cba mellett(vagy mi azt...)

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Apa kitett magáért...de hát szeret :D (nem a férjem :wink: )
A halat én csináltam igen,(vörös halból)lazacból.A főzibe nagy részt répa volt,de volt még benne egy kicsi karfiol,cékla,2db kisebb kelbimbó is,és persze a hal.Azt hittem nem fog neki kelleni mert azért érezhető volt a hal,de nem ...csak úgy falta :D
Minden kajáját én csinálok(főzi+gyümi)egyedül a tejpép"mű"nagy ritkán eszünk bolti főzit.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


zsancy:fincsi lehetett a halas hami!most már én is főzök Bazsinak,szeretek neki főzni,teljesen más így etetni,mint a bébiétellel,jólesik,hogy csinálhatom neki!

Kép
nilabali
 
 


Kép a nagy mókamester...

Hát evvel Nila én is igy vagyok..boldog vagyok mikor látom hogy izlik neki..és persze a tudat hogy én csináltam és nem valami gép kutyulta össze :lol:
Persze voltak már melléfogások mert én azt hittem finom(nekem bejött) a gyerek meg egyenesen a szemembe köpte azt kise nyitotta a száját.
Na ilyenkor jól jön a vésztartalék bóti
:wink:

Ti mit főztők ma?Semmi ötletem mi legyen az ebéd...tegnap volt f.hagyma leves+csikós tokány nokedlival...ma valami laza kéne..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsancy 2009.10.06 09:31-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


zsancy: :D kis huncut!

Kép
nilabali
 
 



KépKép
hugic
 
 


Hugic :shock: :shock: :shock:
Isteni kiskrapek...jó nagy hangja van :lol: :lol: Nagyon édes!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Végül is a lényeg, h elindult :) De a hangja elnyomja a legújabb képességét :lol:

KépKép
hugic
 
 


hugic:ez igen!van ám hangja Marcidnak!és milyen ügyes!

Kép
nilabali
 
 


Zsu83 igen már nincs annyi esés... viszont túlságosan bátor.... fel akarja fedezni a ház összes zeg-zugát.... állandóan a nyomába vagyok :shock:

Julcsi-79 nagyon édes Marcibogyesz! Azok az igéző szemek :D

Andabella a hasmenés nem minden babánál van... csak kérdeztem, hogy van-e mert ettől a vírustól szokott lenni.... :roll:

Gerendai Zsuzsi hol vannak a képek? :D

Andrea17 jaj sajnálom... részvétem a férjed keresztapja miatt :( nevelőapukádnak jobbulást kívánok!!

Zetibebi úgy látom teljesen ki vagy túrva az ágyból... így nem csodálom, hogy nem tudsz aludni!

Nilabali örülök, hogy jó volt az éjszakátok!!! Adsz Bazsinak estére valamit? Mármint Chamomillát?

Stelly Adrinak boldog 8.-at!

Zsancy milyen kis helyes Petra :D cuki kislány! Mesi pöttyei egy vírustól vannak ami magas lázzal jár 3 napig utána orrfolyás esetleg hasmenés

Budabo remélem minden rendben van veletek!!! Jelentkezz ha tudsz!!!

Lkverus milyen édesen gubbasztanak a gyerekeid a járókába :D banán allergia???? :shock:

Hugic nagyon ügyi Marci! A fiam abbahagyta a játékot amikor meghallotta Marci sikolyt :shock: :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Hugic: a lányom aaaaalszik!!!! :lol:
Haláli a hangja! Ja, meg a lépegetése is! :D

Helga: Jeeee! Csak a csütörtök zűrös, mert megyünk fél 2-re méricskére, és előtte aludni is kéne, de megoldható az is! Majd szólj, hogy tervezted, aztán megbeszéljük! :)

Andrea:
sajnálom a rossz szériát! Foghoz viszont gratula! (Naddon fogy a fogatlan csapatunk!! :D )

Zétivera: most mi? Olibetyár neked panaszkodik, te meg nekünk, tiszta sor! :wink:

Nila:
éjszaka 11 után már oké volt, addig meg nem részletezném... De ez így is szép már!
A reggel viszont! Brrr... Nyifi, nyafi, sírás, szenvedés, vergődés... Most végre alszik!

Csináltam neki paradicsomos krumplit... Na az is aztán... Ugyanolyan gusztustalan lett az állaga, mint a krumplinak magában... Olyan nyúlós car... Szerintem nem fogja komálni... Én sem tenném!

Tejpép: na, szerintem az sem nagyon jött be, pedig az illata fincsi volt. De elég keveset evett belőle. Mondjuk tegnap semmiből nem evett rendesen, lehet, csak ezért. Mindenesetre aludt tőle, szóval éhezni nem éhezett.

Petra is zabálnivaló! :D
Meg ööö... Marcibogyesz, meg a másik Marci, meg a 3. is! :lol:

ladmon
 
 


Ja, Vince meg a bandája is édesek, persze szavaztam is egyet! :D

ladmon
 
 


Zsancy, nagyon huncut Petra! :D

Hugic, ez aztán a hang! Bebe is csak lesett! :shock: :D Nagyon ügyes Marci! :D

Millye, hát igen, nem könnyű velük, minden érdekli őket! Bebe reggel a szárítóba kapaszkodva állt fel, a szívbaj kerülgetett amikor megláttam! :?
zsu83
 
 


Kép
A templomban ...a fejemet ne nézzétek, kéne ide is a mobilfodrász...

Kép
kinézte a kezemből a narancslét...

Kép
kukucs

Kép
nem akadt legény, hát beálltam a bénás körözésbe, de ez is jó vót!
Itt a nagyméretű képen látszik, hogy épp a hegedűs bácsival kokettál

Kép

Kép

Kép

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Ladmon, attól lesz a krumplis kaja nyúlós car, hogy turmixolod. Ha sikerül krumplinyomóval villával egyébbel szétnyomkodni és úgy adod hozzá a paradicsomot, akkor tuti lesz az állaga!
Az esti műszakot sajnálom, az éjjelit irigylem. Egál?

Magdi, van ott tüdőkapacitás! Persze erre épített az öreg Walt is, amikor megrajzolta ezeket a szegény állatokat! :lol: :lol:

Zsuzsi
Kép
gerendai zsuzsi
 
 


Jaj Zsuzsi, de klassz az az anyag, amiben Léna van! Jaaa, vagy kendő, na! :lol:
Viccet eldobva, marha jól néz ki tényleg a kendő, annyira szépen van felkötve, látszik, hogy szebben tartja, mint a MT.

ladmon
 
 


De mindent turmixban nyomok... Nem kéne?
Pedig olyan vagány voltam: még zellerlevelet is főztem bele... Meg lenmagolajat is kevertem bele... Kár, hogy gusztustalan... :lol:

ladmon
 
 


Ladmon - én is épp ezt akartam írni, mint Zsuzsi, miért nem töröd villával a krumplit? Egy próbát megér. Szerintem sokkal finomabb, mint botmixerrel és Marci imádja. De a paradicsomos egyébként nekünk sem jött be... :( most még mindig a tököt erőltetem, istibizi ma utoljára :lol:

KépKép
hugic
 
 


Millye: hát igen, Apa nagyon figyelmes tud lenni... :D de ott van a másik oldal is, hogy sokat vagyunk egyedül... :(

Zsu: örülök, hogy végre jobban vagy és igenis követeld ki magadnak azt a masszázst! :lol: Végül is beteg vagy és kényeztetésre van szükséged! :D

Julcsi: Marci olyan kis mosolygós minden képen! Látszik, hogy nagyon boldog kisbaba! :D

Zsuzsi: nagyon jók a képek! :)

Andrea: sajnálom a történteket! Gratula az első fogacskához!

Nila: képzeld, végül Hanna megint reggel fél 7-ig aludt. :D Biztos ezzel kárpótol azért, mert nem eszik továbbra sem rendesen... :x Ma délelőtt is csak pár kanál gyümölcsöt evett.... :(

Verus: remélem hamarosan nálatok is elmúlik ez a nyavaja! ++++++++++++
Nagyon édesek a gyerkőceid és Ági fogatlanul, haláli!
:lol:

Zsancy: Lulu továbbra is nagyon szépséges kisleány! :D Nagyon figyelmes a párod, hogy így megjegyezte, hogy mire vágysz! És a kislány a virággal.... :D

Hugic: nahát,milyen ügyes már Marci is! :D

Panna
pandusika
 
 


Gyors bejelentkezés... 2. fogunk áttörés előtt, éjszakák borzasztóak, de lassan beleszokunk.

Csöppségek nagyon édesek, huncut Petra, sétálós hangos Marci, maszatos - kiságyalá esős másik Marci, sokfogas Barbi, előtte utána Esztike, sapis Mesi, ücsörgős Boti, új szupi sérós harci sebes harmadik Marci, labdás Andris, vagány szerkós Fügeszerelmem, Vincivel és tesóival teli járóka, szuper kendőből kukucskáló Léna. :)

Panna:
neked akartam még írni, hogy ne lepődjetek meg, Törökországban nem kötelező a gyerekülés a kocsiban. (A népek szerintem nem vennék jó néven ha bevezetnék, mert sok család még mindig bazi nagy, 10-en képesek 1 kocsiba szállni, így képtelenek lennének minden gyereket autósülésbe tenni.) Na persze nekem minden bajom volt, azt gondoltam, majd valamelyik gyerekes rokontól kölcsönkérünk kinn egy hordozós a kocsiba, hát lestek nagyokat, hogy mivan... :roll: Úgy oldottam meg, hogy bekötöttem magam és kenguruban magamra kötöttem Efét. Na meg hosszabb útra nem voltam hajlandó így menni, csak városan belül.
Jó étvágyat a török kajákhoz. Leveseket mindenképp próbáljátok ki. Kivéve az iskembe corbasi-t, én attól kivagyok. Szárított birkabél van csíkozva, és belefőzve. De a többitől nem kell tartani. Mercimek corbasi isteni - vöröslencse leves, kedvencem. (Ha kell teszek ide receptet.)

Verus, Millye: bizony létezik banánallergia, sógornőmnek is van. Neki sem vészes, hasonló mint ami Vincinél is előjött.

Útólag is sok Boldogságot a Hófordulósoknak és Adrikának! és Zsancy neked Boldog Szülinapot! Párod nagyon kedves volt! :)

Nilabali: nem tutti, de lehet, hogy hétvégén megyünk Tatára kirándulni. :roll:

Ja és Efe legújabbja, hogy csettintget a nyelvével. Tegnap kapott rizspelyhet párolt almával csirkehusival, hogy az milyen fini volt.. Ő is így gondolta és benyomott belőle 200 ml-t, ami után töndér gyerekem volt egész délután, így minden házimunkával meglettem, ezért tudok most lógni. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára elif 2009.10.06 10:29-kor.

Kép
Kép
elif
 
 


csajok!lehet fahéjat adni már a babának?almát párolok és teszema fagyra,gondoltam iciripicirit tennék bele,mégis finomabb!

Kép
nilabali
 
 


Zsu83 jaj ne is mondd.... ma a lépcsőn úgy felmászott, hogy már csak a lábát láttam :shock: valami elkerítőt kéne vennem... körül is nézek mert nem lesz jó vége ennek...

Gerendai Zsuzsi nagyon jók lettek a képek! és ebben a hrdozóban izgága gyerekek is benne maradnak? :roll:

Pandusika akkor a férjed is olyan sokat dolgozik mint az enyém... :? de aranyos, hogy így kárpótol!!! :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Elif nagyon örülök, hogy kibújt a 2. fogacska!!! Sajnálom a car éjszakát!!! vöröslencse leves receptet kérjük!!! :D

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Millye: sajna még nem tört át, de olyan bármelyik pillanatosnak néz ki. Mikor az első ilyen volt, aznap éjjel áttört.
OK, mindjárt hozom a receptet, meg egy fetasajttal töltött pogireceptet is, szombaton csináltam, tutti lett az is.

Kép
Kép
elif
 
 


Nilabali én úgy tudom, hogy aminek erősebb az aromája azt csak 1 éves kora körül lehet neki adni....(fahéj, vanília, szegfűszeg, gyömbér)

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Gerendai Zsu, nagyon jók a képek! :lol:

Nekünk a paradicsomos krumpli az egyik nagy kedvenc! :D

Panna, az előbb beszéltem Apával telefonon, már jeleztem neki az esti masszázsigényem! :D

Elif, sajnálom a car éjszakákat! :(

Millye, hú nem semmi Andris :shock: , tényleg kell valami megoldás a lépcsőre! :roll:
zsu83
 
 


Elif értem.. remélem akkor végre vége lesz a horror éjszakátoknak!!! :roll: Várom a receptet! A közösbe is felteszed?

Erről jut eszembe.... kinek van meg a csupacsokis tortarecept? Nem tudom ki tette annó fel de többen dicsérték...a közösben nem találom.... valaki feltenné nekem? Köszi!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára millye 2009.10.06 10:43-kor.

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Zsu83 lehet hogy az lesz a megoldás, hogy valami ráccsal lerekesztünk egy részt.... :roll: és akkor nem beszélek az emeletről ahol hiányzik a korlát.... szóval S.O.S. mert a fiam megállíthatatlan... :roll:

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Millye: azt én küldtem el, megtalálod a közösben a levelek között, csak a régebbiek között keresd! :D Már én is nagyon régen csináltam, úgyhogy lehet hogy ma meglepem vele apát. ... csak az a baj, hogy elromlott a robotgépem.... :(

Panna
pandusika
 
 


Elif: köszi az infót! FÚÚÚ... az a leves... birkabél??? :shock: durva... Bár biztos sok olyan dolgot ki fogunk próbálni, amiről nem fogjuk tudni, hogy mi az, ugyanis apa azt mondta, hogy majd úgy szeretne rendelni, hogy rábök az étlapon valamire.... :D

És a recptet mindenképp kérjük!

Panna
pandusika
 
 


Fetasajttal töltött félholdak:

Tészta:
kb. 6-7 ek vaj v. margarin (155 ml)
70 ml olivaolaj
2 pohár liszt
1 tojás
2 ek natúr joghurt
1 ek sütőpor
1 nagyobb csipetnyi só

Töltelék:
3/4 pohár összetört feta sajt
1/4 pohár friss vagy fagyasztott vágott petrezselyem

Tetejére:
1 tojásságrája
(fekete vagy fehér szezámmag)

Egy tálban összegyúrom az összes hozzávalót. Kisebb szilvanagyságú darabokat veszek belőle, kezemmel kilapogatom, a közepére teszek egy adag tölteléket, majd becsukom és a széleit összelapogatom (kb. félhold alakú pogácsákat kapok). Kb 20-25 sütit kapunk. Tetejüket felvert tojássárgájával megkenem. (Fekete szezámot, szezámot szórok rájuk - elhagyható.) Ezeket (sütőpapírral lefedett) tepsire helyezem és 20 perc alatt megsütöm.

Kép
Szombaton reggelire csináltam, szóval egyszerű és nagyszerű! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára elif 2009.10.06 11:02-kor.

Kép
Kép
elif
 
 


Nila: szerintem fahéj mehet...

Jelentem gusztustalan paradicskrumpli kihajítva, most alma-krumpli párolásban vagyok... Jó, hogy kb. 2 órája a gyerek kajáját csinálom! :roll:

ladmon
 
 


Pandusika köszi köszi! Megtaláltam!!!! :D

Elif köszi a receptet!!!

Kép

Kép

Kép
millye
 
 


Panna: ha szeretitek a birkát, akkor mehet a bökés az étlapra. Én halakkal és birkával kapcsolatban válogatós vagyok sajna. :) Éttermekben kaja után ingyen jár a tea, kérjetek! Inni husis kajákhoz ayram nagyon jó - sós yoghurtital. Gránátalmalé, céklalé - ezeket érdemes megkóstolni ha van rá alkalom. Céklalé (salgam suyu) savanyú és erős változata is van. Gránátalma fincsi édes.
Ha valamit nem éretetek, kéne egy kis fordítás, hívj csak vagy küldj sms-t. :wink: :D

Millye, Panna: mindjárt a leves is... és közösbe is teszem akkor.
És bocsi hogy a revániét nem hoztam, nem felejtettem ám el, csak halogattam, hogy megcsinálom előbb és majd utána.

Kép
Kép
elif
 
 


Gyors vöröslencse leves:

Hozzávalók:
1 pohár megmosott és lecsepegtetett vörös lencse (Tescoban tutti van.)
1 felaprított hagyma (mivel turmixolva lesz nem kell sokat vacakolni, hogy apró legyen)
1 kisebb répa lereszelve vagy felaprítva
másfél húsleveskocka
3 pohár víz
csipet pirospaprika
csipet bors

Az összes hozzávalót egy lábosba teszem és 20 perc alatt közepes lángon megfőzöm. Ezután összeturmixolom. (a vöröslencse pici, szétfő, nem olyan vastag a hélya mint a zöld lencséé és nem is puffaszt úgy) Ízlés szerinti sűrűségűre hígítom, ősszeforralom oszt passz. :D
Tálaláskor egy pici vajat szoktak olvasztani amibe kiskanálnyi pirospaprikát tesznek, picit még tűzön átkeverik és ezt csorgatják a leves tetejére. Ez nálam általában elmarad.


Kép

Kép
Kép
elif
 
 


ladmon:hihi...na tényleg nem nevetek,de nálam mindig van B,verzió is,mert sose lehet tudni és éhes Bazsi bömböl,mint egy oroszlán!Esztike a türelmesebb fajtából való?

fahéj miatt a vélemények eltérőek,de közben én már tettem az almába,csak picikét,kapott belőle a gyerök villával összenyomva,ízlett neki és csak kicsit akart megfulladni!

elif:szuper lenne egyet sétálni a tónál,ha jönnétek,dobok a közösbe számot és majd hívj,ha úgy van!fogacskáknak egy sürgető seggbebillentés,hagyják már Efe barátunkat nyugton!
nagyon guszta a pogi és elég könnyűnek néz ki,köszi,szerintem ki is próbálom valamikor!

millye:vaniliát már kap a gyerek,például a tápszere is azzal van ízesítve,de a fahéjjal is óvatosan bántam,inkább csak illata lett az almának nem íze tőle4csoót tettem a fagyra kicsit megpárolva!
rendesen rákattantam a baba kaja készítésre,már vinnem kell anyóshoz is,mert nekem kicsi a fagyasztó részem és már dugig van és ma is készült többféle!
Andris koma nagyon ügyes,bizony kellenek rácsok!még jó,hogy nekünk lépcsőnk nincsen!

zsuzsi:ez a kendő tényleg szupernak néz ki,teljesen másképp áll benne a gyerek,mint az enyémben.....szóval bizti megérte az árát!jók a képek nagyon,látszik,hogy jól szórakoztatok!

Kép
nilabali
 
 


Millye, a férjed biztos talál valami jó megoldást! :wink:

Elif, a pogit hétvégén megsütöm, nagyon fincsinek tűnik! :D
zsu83
 
 


Nila, Te leszel a babakaja gyáros! :D :wink:
zsu83
 
 


[quote]J írta:ó, hogy kb. 2 órája a gyerek kajáját csinálom!
- hábazzz mostanába én is így járok, a nyomorult tök miatt... nem is evett belőle csak 70et, annak a fele krumoli volt... :(

Lányok, kérdésem van:

Marcusom ma is 3 órát aludt. Így kimaradt a tízórai. A kajáink így néznek ki szentírás szerint:

reggeli: szopi
10órai: szopi+ gyümi
ebéd: főzi utána ha kell szopi
uzsi: szopi+ gyümi
vacsora: 7kor: sinlac v. apfelbrei utána fürdi és azután szopi

Na most, mivel egy hete már h 3 órákat alszik délelőtt (Halleluja és Ámen) a 10 órai elvileg kimarad. Mivel félek, h alapad a tejem, ezért így fél dél körül kapja meg a 10órait és az ebéd tolódik, de sztem ez így nem túl jó.... Valakinek 5let, a gyermek felébresztését kizárva? :)

Egyébként (és most ne verjetek meg): jó az h tuti magától alszik el a gyerkőc? 2-3 órát nyom délelőtt és délután is? amikor felébred nem kajabál, h hééééé flébredtem, hanem matat az ágyban, elvan magában, és én megyek már fel h mi van ezzel a gyerkőcivel. Szóval nem baj, h ennyire nem igényel????? :shock: furcsa nekem az alvó gyerek!!!!! Amikor ébren van, érdeklődő, igényel, mindig odajön hozzám, rángatja a gatyóm, h csak vele legyek, de akkor ez az alvás az, amit kell ebben a korban? (csak mert fura h akkor ennyire mázlim lenne?)
Ugye értitek, h mit zagyválok össze itten?

KépKép
hugic
 
 


hugic:ne már....a többiek jól megvernek,ha ilyet kérdezel :lol: :wink: én már ezen a dilemmán túl vagyok,Bazsi is ilyen-mostanság napközben kicsit más az alvás,mert amiót feláll nehezebben alszik el egyedül-én már gyerekdokit és védőnőt is kérdeztem,azt mondták mások előtt ilyet sose kérdezzek,mert megölnek a kismamák....
ennyire szerencséd van és kész,punktum!
kaja témához,Bazsi sem tízóraizik,mert akkor alszik,ugyan én nem szoptatok,de ő délelőtti gyümijét ebéd után kapja meg desszertnek-talán fejhetnél délelőtt,hogy megmaradjon a tejcid mennyisége,de én sosem szoptattam,nem tudom,hogy jó ötlet-e-csak találgatok,remélem sikerül megoldást találnod!

Kép
nilabali
 
 


zsu:jaja,de tényleg élvezem a kajagyártást!

ladmon.Esztike megkapta már az ebédet?

Kép
nilabali
 
 


olyan gyönyörű idő van,léptünk a tó partra!

Kép
nilabali
 
 


Köszönjük a hófordulós köszöntéseket :D

Ma éjjel csak kétszer ébredtünk, és fél órán belül vissza is aludt, úgyhogy kezdek egy fokkal jobban lenni. Viszont cserébe folyamatosan nyűglődik :roll:
Adri cuppog :) tök édi, mondom neki, hogy puszi, és cuppogok, ő meg utánoz :)

Ladmon, csak megnyerted az 500.laptetőt, és ráadásul milyen szupi képekkel :) Esztike is szép újszülött volt, de ezzel a mosollyal azért még szebb :D
Ja a husit majd szerdán kezdjük, mert most fehérrépázunk tegnap óta - nem sok sikerrel... a répás főzibe is kénytelen voltam kölespépet keverni, hogy megegye egyáltalán :lol:
tejpéppel vagány vagy 8)

Nila, jó az új vonalzód :) szerintem is a turbán volt a gond - valami izé ráült anya fejére, azért bőgött :lol:


Áprilisiak is már elköltöztek, lassan csak mi maradunk :)

Zsufi, eljövünk mi is meglátogatunk titeket valamikor! Lehet, hogy akkor, amikor Zsuzsiék mennek, még nemtom biztosra mondani.

Verus, állatkertezésben benne vagyok jövő héten ha jó idő lesz! Adri ugyanis sikkantgat ahányszor kutyát lát, szerintem tetszenének neki az állatok.

Kutyuslovagló Marci édibédi :D
Petra cukorfalat :)
tipegő Marci nagyon ügyes! (és hangos :lol:)
Léna nagyon kis tündérmanó, ahogy alszik rajtad a templomban - és jó cuccnak néz ki a kendőd tényleg!

Hugic, mivel Adri is viszonylag jól alszik délelőtt, nálunk sincs tízórai, mert kb kilenctől tizenegyig alszik. Én akkor adok neki főzit, így ugyan a második kaja az ebéd, de legalább nagyjából dél körül van. Szerintem majd ha már kevesebbet alszik, akkor állok át rá, hogy tízórai legyen, és a harmadik kaja az ebéd. Ja, utána persze még háromszor eszik most, tehát az öt kaja megvan naponta.

KépKép

KépKép
stelly
 
 


Sziasztok!

Zsancy: egy vírustól van, de már múlófélben. Már alig látszanak!:) Nem kapott még semmiféle tejterméket, csak tejpépet, de azt már 1 hónapja attól biztosan nem pöttyös:)

Millye: szerencsére nincs még hasmenés és a pöttyök is múlnak.

Az éjszakánk:

11-kor ébredt, evett, aztán 3-ig aludt, evett és velem aludt vissza.
Délelőtt voltunk gyógytornán, most már a következő csípőszűrésig nem kell menni. Teljesen rendben van. Már próbálkozik a kúszással a kiscsaj. Azt mondta gyógytornász, hogy a nagykönyv szerint fejlődik normális ütemben:)

NÁlunk ma rántott sajt lesz zöldkörettel:)

Hugic: de jó nektek, jó alvókája van a kisbabádnak:)

Elif: köszi a recepteket, a sütikét ki fogom próbálni:
Azért az tök jó, hogy Törökországban ilyen népes családok vannak, itt meg mindent megszigorítanak, és lassan elfogynak a magyarok:(

Andrea: gratula a foghoz és várunk:)

Ikverius: nagyon édesek a gyermekeid, ahogy hármasban játszadoznak:)

Ladmon: nálunk is pari lesz krumplival:) Szóval, tudod merre van Heténycity?:)

Stelly: aranyos lehet a cuppogós Adrika:)

Kép
Kép
andabella
 
 


fahéj, vanilia: én már mindkettőt adtam, almafőzibe....:)de csak kicsit...sőt a múltkori hiszti alkalmával már a tápiba is... :( bár nem jött be. Tegnap az egész adag tápit megette este,már félig aludt :) reggel nem akart, csak tejpépet(sztracsatellás épp a menő....) ja és ha már itt tartunk, én most hársfateát adok neki kicsi mézzel :):)ahogy én iszom, és bejönk neki....semmi baja a méztől, a nygok is ittak már teában ennyi idősen....egy kancsóhoz(1l) teszek 2 evőkanálnyit....

elif! ez a fetás pogi szuper lehet! megcsiálom a 7végén!!!

Én meg sonkás-sjatos "muffint" sütöttem,isteni lett, majd hozok receptet is, csak sokáig tart begépelgetni, és most épp főzöm a tököt...

ragacsos krumpli: ha nem magában turmixoljuk, akkor nem ragad!!!!! együtt kell a parival, vagy tökkel, vagy céklával, vagy akármivel...

Hugic! szuper gyereked van! Használd ki, nem lesz ez mindig így!!!vagy talán mégis....
Én gyerekem is elmatat ébredés után az ágyában, és általában tök magától alszik el, nincs se ringatgatás....megölelgetem, puszi, aztán ágyikóba be, és már le is teszi a fejét, és vagy egyből szunya, vagy még kicsit játszik, forgolódik, nyüszi, és szunya....mostanság van vele gáz, mert az eddigi hosszú alvások, amikhez kezdtem hozzászokni igen letörpültek fél órásra.....
és nehezen alszik el....de majdcsak visszatér az igazi Vinci! :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?