Új privát üzeneted érkezett!

jajj ma dobozoltam a könyveket meg a ruhákat, meg takarítottam
nem tudok már emelni
pedig össze kéne rakni a lakást felújításhoz
Kép
yilonne
 
 


hánytam! az utcánkban!

megjöttünk az autóval, éreztem, h baj lesz, gyorsan kiugrottam és vagy 5 percig rókáztam... alig néztek hülyének az emberek... szerencsére parkoló, füves rész és főleg víz volt, ami kijött. úgy kiabáltam át a másik oldalon ácsorgó bámulóknak, h semmi para, nem részeg, hanem terhes vagyok...

ez milyen gáz??!

KépKépKép
dongó
 
 


és monccshoz, honeyhoz és a többiekhez csatlakozva (akit érint...) az én hasam is nagy.

KépKépKép
dongó
 
 

 
 

mamacka,
78 áprilisi vagyok. Attila bá' volt az of., a tesi - orosz tagozatos tanár. 7. félévkor sulit váltottam, mert nagyon rühelltem az ottani tanári kart, és a lenti Dianába igazoltam át. :D
Milyen érdekes, hogy mennyien vagyunk nem csak hogy BP-ről, hanem a 12. kerből... :shock:

dongo,
bocsi... de picit muszáj volt nevetnem a hányós sztoridon.. :oops: illetve inkább azon, amit az embereknek mondtál.

ktouch, yilone,
igen, való igaz, hogy a vérzés egyéni.
Nekem azlrt volt meglepő, mert amúgy alig volt előtte mesim. Ehhez képes, kb 2-3 óránként rohangáltam TENA betétet cserélni. Mondjuk nekem tovább i tartott picit, a szokásos 6 hét helyett 8 hét volt.


Ami a pocakomat illeti, örülök, hogy nem vagyok egyedül vele... mármint a méretével. :) Teljesen más most mint Flórával volt. Most tényleg sokkal nagyobb, és előre csúcsos. Hátulról nem is látszik semmi, megmaradt a derekam is.
Flórával amolyan igazi csajos, oldalra gömbölyödő pocakom volt. Viccesen néztem ki, olyan voltam, mint aki lenyelt egy strandlabdát. :D :D
Kép Itt azlrt már 24 hetes volt a strandlabda

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


yilonne,
szerintem a babamozi ilyenkor pénzlidobás! Még nagyon "jellegtelen" ilyenkor a kis pofija, még nincsenek olyan vonásai. Ha kibírod, várjál vele!
Én a 28. hétre tervezem. Akkor már jó kis husi lesz és egészen hasonlít majdani önmagára.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


hű milyen szép nagy fényes pocak! te, sztem neked azért "nagy", mert nagyon vékony keskeny lány vagy, nem?

KépKépKép
dongó
 
 


dongó
na ez szép lehetett ;)

honey
azta mekkora pocakkk

jujj

persze kibírom az babamozit
akkor 26-27. hétig
még két hónap jajjj
csak ráizgultam

apának most már látnia kéne h ki van a hasamban.... :x morcccc

Kép
yilonne
 
 


ez szülés utáni vérzés akkor sem túl szimpi
na mindegy, ennyit kibírok
lesz aki elfeledtesse :P

Kép
yilonne
 
 


Október 5-én ÚJPALOTÁN indul a következő POCAKLAKÓ-DALOLÓ!

A Pocaklakó-daloló egy 2x2 órás, várandósoknak (és kispapáknak) szóló tanfolyam, amin közösen merülünk el az altatók, az ölbéli játékok, a mozgásfejlesztés titkaiban, énekelve-mondókázva, kb. 40 dalt és mondókát elsajátítva közben. A tanfolyam végén az anyagot CD-ROM-on is megkapjátok, mind az elméleti, mint a dalos-mondókás anyaggal.

HELYSZÍNE:

Bp. VX. Hősök útja 3, gyógytorna-helyiség


IDŐPONTJA:

1. alkalom: 2009. október 9, péntek 18.30-20.30-ig

Téma: altató dalok és mondókák, ébresztgető játékok, valamint ölbéli játékok

2. alkalom: 2009. október 12, péntek 18.30-20.30-ig

Téma: Höcögtetők, hintáztatók, mozgásos játékok, dalok és mondókák

Jelentkezni és érdeklődni a 20 527 8030-on lehet.

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak kicsit eltűntem a hétvégére.
Gyorsan visszaolvastam, jó sokat írtatok!

Oltással kapcsolatban: meggyőzőek a vélemények, nem oltatok.
Pulzusra visszatérve: Detty, Szabccsi! Egyébként is tök nyugis vagyok, nagyon jó alvó, nem pörgök, stb, és mégis. A szorongás? Az lehet. Nekem is tornát, jógát ajánlottak.
Mamacka: hja, gombás nyavalyák, tudom mi az! Orrdugulás hál' istennek most/még nem nagyon van, pedig a ferde orrsövényem miatt én is hajlamos vagyok rá, főleg ha meg vagyok fázva.
Anicca! Megérkeztek a monamamás rucik, jók lettek? Csajok, ha kíváncsiak vagytok rá, én is tudok róluk képet feltenni (farmer, fekete szövetnadrág), nekem bejöttek a méretek, csak még kicsit csúsznak, mert nem sok pocakom van.
Vadszi! Tényleg, most derült ki, hogy nekünk is van otthon ampullás kalcium. Részvétem a hányás miatt, meg Csézjang neked is!
Detty neked nagyon sok erőt és kitartást kívánok! Nekem is volt részem hasonlóban...
Minyu! Jó neked, hogy így tudsz varrni! Sokat lehet spórolni, na meg a sikerélmény.
Mocorgás: nekem is egyre erősödik, és mostmár biztos vagyok benne!
Honey, hű mekkora pocak, és egy héttel jársz előttem! Én még ha sima csípőnadrágot veszek fel, és bővebb fölsőt, simán letagadhatom! :-)
Tényleg ijesztő ez a vérzés kicsit. Tudtam, hogy van ilyen, de hogy ennyire... Nem baj, kibírjuk!
Dongó! Én is nevettem kicsit a hányós sztorin, bocsi :-) Csak elképzeltem milyen bután nézhettek rád, na meg a beszólás... Azért jobbulást!

Kép
aniko20
 
 


Jaj, lányok a hétvébén megfáztam. Semmi komoly csak folyik az orrom.

Elkezdtem a szokott orrkenőcsőmet használni, de most jutott eszembe mi van ha nem lehet?

Zöld mentolos. Valami uruakármi a neve.
De csak az orrom környékét kenem vele, hogy ne fájjon a bör, és kapjak levegőt. Azt lehet, nem?

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Bár nagyon rossz kedvem van (10 felé műtik az öcsémet), sikerült megmosolyogtatnotok. Annyira azért nem kell félni a vérzéstől! EGyébként sem tiszta vér, hanem valami rózsaszínes folyadék, az összetételére nem térnék ki. Viszont ha már előkerült, egy dologra figyelni kell: az nem baj, ha pici darabok is vannak benne, de ha nagyobb alvadt vért láttok, szólni kell a dokinak. Még akkor is, ha már otthon vagytok. Nekem sajna volt benne részem: pelenkázás közben mintha megint elment volna a magazatvíz. Kicsit később megnéztem, mi az, és hát nagyon megijesztett a látvány. Még aznap este megműtöttek. :(
De tényleg nem olyan vészes, pár nap után már egy nagyobb sima betét is elég volt (jó, persze, kinek hogy), pedig a szobában még nekem volt a legerősebb. Meg ne felejtsétek el, hogy 10 hónapig nincs semmi,e nnyi meg jár a természetnek is! ;)
Ja! Még valami! Nekem azt mondta az orvos, hogy ilyenkor nem szabad tampont használni.

Kép
Kép
detty74
 
 


Jó hetet mindenkinek!

Én már régóta biztos voltam benne, hogy nem oltatom magam, most már abban is, hogy a családot sem. Hiszen teljes sejtes (lehet rosszul írtam) vakcináról van szó, tehát papát beoltatom, ő meg megfertőz, szupi lenne! :)

Szóval oltás nuku!

A pocakom kb, nekem is ekkora mint honey-nak, pedig nekem első baba, és már reggel is nagy, nem csak este. MIndenki azt mondja fiús pocakom van. :)

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Sziasztok!

honey

Ha jól emlékszem te írtad egyszer a baba-mama ágyat.
Ti használtatok is ilyet?

Szép pocakod van :wink: Nekem is ekkora már :D

málna2162
 
 


Sziasztok!
Már rég néztem be, nagyon sűrűek voltak a napjaim.
Tudom, hogy már nem aktuális, aki ide ír, de biztos attól még érdekel valakit a pénteki előadás:
http://www.pco-szindroma.hu/index2.html
ha valakit a részletes program érdekel, priviben el tudom küldeni. Ja és babavigyázó is van....
én megyek...
Vendég
 


Az István kh-ból is fog tartani előadást egy doki, meg máshonnan is.
Vendég
 


Detty!!! Nagy drukk az öcsédnek!! Kitartás!

Vivi, de jó, hogy megvagy!! Hiányoltunk ám!

Kép
Kép
ginnie
 
 


Vivi!

Neked pco-d van? Nekem is azt mondta az egyik doki, mert egy vérzéskimaradás után nem látott peteérést, aztán 1 havi closti után, a köv. closti nélküli hónapban terhes lettem. A másik doki szerint az egész csak azért volt, mert abbahagytam a fogigátlót. Egyébként meg nincs se túlsúlyom, se IR-em, egész életemben rendszeres volt a mensim ezt az egy alkalmat kivéve, úgyhogy én is nagyon kételkedve fogadtam a dolgot.

Kép
aniko20
 
 


Anikó! Még nem jöttek a Monamama-s rucik, de nagyon remélem ma megjönnek :D .

Reggel megint problémás volt, hogy mit is vegyek fel... Egy nadrágot ami két hete még rámjött, már nem tudtam begombolni :lol: . na mindegy, megoldottam a dolgot egy hosszú újjatlan pólóval, rá pulcsi - így nem lehet észrevenni 8) Most már reggel is észrevenni hogy van hasam - nem nagy, de van. Úgy örülök :D

Vivi! De jó hogy visszajöttél!

Kép
anicca
 
 


Anicca! Képzeld, nekem ahogy írták az emilt, hogy postára adták, másnap meg is jött, pedig békéscsabáig kellett jönnie. Na de a postát nem mindig lehet kiszámítani, úgyhogy szerintem ne aggódj!
Én már nagyban hordom a nadrágokat, nagyon kényelmesek, csak még kicsit csúszik, mert ugye nincs rendes dereka, és még nemigazán van pocakom. De a farmer jobb, mert annak van övtartója.

Kép
aniko20
 
 


Dongó! Ez kemény lehetett..

Szülés után én is 2-3 óránként dobáltam a Tenát, és nekem is tovább tartott 6 hétnél, igaz, csak 1 héttel. Igen, tampont nem lehet, viszont ami gátsebnél javasolt az a hidegvizes öblögetés naponta többször és szellőztetés.. Na ez utóbbit nem értettem, hogyan tudnám megvalósítani.. :)

Yilonne: babamozit leghamarabb 22. héttől érdemes. De minnél tovább vársz, annál "jobb" lesz az arckép. :)

Vadszi: orrodat kenheted babáknak való popsikrémmel is, azt tuti lehet haszálni és nagyon jó rá. A tiédet nem ismerem, neten nem találtál rá?

Detty: öcsédnek mennek a drukkok!!!

Reggel voltam afp-n. 1,5 órát álltam sorban, 17-es sorszámmal, és többeket elküldtek, hogy ma már nem vesznek le több vért. Mi volt ma??!! Aztán bent 3x szúrták a bal karom, de nem sikerült vért csiholni belőle, majd jött egy másik nővérke, és ő a jobb karomból elsőre sikeres volt. Hm..

Kép

Kép
monccs
 
 


Sziasztok Lányok!

Honey: nagyon helyes a pocakod! Nekem is kb. ilyen méretű már.

Vérzés-bugyi téma: nagyon jó, hogy említettétek, erről eddig nem is tudtam, bár még messze van, előbb-utóbb csak kiderült volna :-)

Dongó: a hányós sztoridon akkorát nevettem! Ne haragudj, biztos kellemetlen volt, de olyan viccesen írtad le! :-)

Oltás téma: én sem szeretném, azon gondolkoztam, hogy esetleg apának érdemes lenne beadatni, de nem tudom...

Ma este megyek dokihoz, olyan jó lenne, ha megtudnánk, hogy kék, vagy rószaszín lesz a tábliba. :-)

viggi79
Kép
viggi79
 
 


Sziasztok!

Reggel voltam AFP-n vérvételen, amígy odaértünk férjemmel, megőrültünk mert akkora volt a forgalom és a dugó a Budakeszi úton hogy Érdről 2 óra !!!! alatt értünk be!
Jövő szerdán megyek genetikai uh-ra, szóval már csak 1 hét és megkukkolhatom a kis puncist vagy kukist. :D

Ja a vérzés és bugyi-betét témához hozzászólva:

Mi annak idején kisfiamnál megvettünk azt az eldobhatós hálós szülés utáni bugyit, de olyan idétlennek éreztem magam benne, mintha be lennék pelenkázva hogy nem is hordtam egyszer se hanem kidobtam, nekem tökéletesen megfelelt a sima bugyim bele TENA betétet raktam, soha nem véreztem át, nem is kellett gyakran cserélnem, én nem véreztem olyan nagyon szülés után csak normálisan, pedig nehéz szülés volt és nagy vágás is a gáton. Az éjszakai always ebét is tök jó volt azt is használtam.

Az én hasam is gömbölyödik, de még simán fel tudom venni a régi cuccaimat, annyi hogy a farmerjaim már nagyon kényelmetlenül feszülnek rajtam / kigombolom a felső gombot :D /.

Egész hétvégén a kertben hajoldoztam a gyönyörű időben ahogy átültettem a cserepes növényeimet mert kinőtték a régi cserepüket mire estére iszonyúan fájt már a derekam. Rájöttem hogy már tényleg nem tudok úgy tenni-venni mint korábban.
csézjang
 
 


Csézjang: Én is jövö hét szerdán megyek genetikai uh-ra! Ugye te is Jánosba? Akkor lehet hogy ott összefutunk :wink: Az én orvosom engem 10-ra rendelt oda...

Kép
anicca
 
 


Anicca!

Engem a magánjába hívott estére jövő szerdára a dokim.


Csajok!

A szuri témát nem értem. Ti csak a császár után kaptatok ugye? Mert én úgy tudom sima szülés után nem szoktak méh összehúzó szurit adni, én nem is kaptam az Istvánban a kisfiamnál, / még jó mert utálom a szurikat főleg combba... :? /simán megoldotta a természet a méh összehúzást. Vagy van olyan kórház ahol hüvelyi szülés után is adnak????ez meglepő lenne számomra. :roll: :roll: :roll:
csézjang
 
 


én császár után kaptam, de popsiba, nem combba.

vivi: de jó, h jöttél! mi van veletek?

KépKépKép
dongó
 
 


Sziasztok!

Megkaptam az AFP, egyéb vérvétel és vizelet eredményeket. Eléggé elkenődtem, nem valami jók. :(
Az AFP-m 2,14 MoM, a vércukor alacsony (3,47), a vizelet eredmény is elég gázos. Sok a vörös-és fehérvérsejt és a laphámsejt, a baktérium is több, mint kéne. :cry: Lehet, hogy elkaptam valami fertőzést vagy nyavalyát. :oops:
A védőnő azt mondta, hogy ne aggódjak, mert az AFP 2,5-ig normális. Ti mit tudtok erről? Szerintetek kell aggódnom emiatt? Csak csütörtökön megyünk dokihoz, addig parázhatok... :( Remélem babókánknak nincs semmi baja! :roll:

Honey! Ktouch! Mamacka!
Gratulálok a szép pocakokhoz!

Dongó!
Huhh, elég gáz lehetett ez a "színes ásítás"! Szegény! :oops:

Detty!
Nagyon drukkolok, hogy jól sikerüljön a műtét tesódnak!

Monccs!
Nem lehetett kellemes a vérvétel! Nálatok a kismamák nem mehettek be soron kívül? Szerencsére nálunk igen, különben vagy 30-40 embert ki kellett volna várnom... :shock:

Légyszi írjatok valami okosat és megnyugtatót nekem az AFP-re! Előre is köszi!

Még egy kérdés: mit szedhetek be fejfájásra? Tegnap óta őrületes fejfájásom van, alig tudtam aludni, egyfolytában lüktet a fejem, olyan, mintha több helyről szorítanák, meg ütögetnék. :( Szerintem már nem bírom sokáig gyógyszer nélkül, de félek bármit is bevenni... Az algopyrinnél olvastam, hogy az 1. és 3. trimesztert kivéve lehet szedni. Cataflamot gondolom tilos, ugye? Segítsetek légyszi!

És köszi mindenkinek az infókat vérzés témában!

Szép, napsütéses napot mindenkinek! :)

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


dizzy: algopyrint bármikor bevehetsz.
az afp egy amúgy is elavult vizsgálat sztem sok jelentősége nincs az eredménynek. sajnos nem tudom meddig okés az eredmény, de ha a 12. heti uh vizsgálat rendben volt, akkor sok jelentősége nincs az afpédnek. befolyásolja a terhesség korod is, meg minden.
szal NE KESEREDJ EL!!!!!!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dongó 2009.10.05 12:03-kor.

KépKépKép
dongó
 
 


Afp kapcsán egyetértek Dongóval:egy elavult vizsgálat - Finnországban nagyon régóta nem is csínálják, ezt nem azért mondom mert ott minden szép és jó, de ha jól tudom nagyon sok országban nem csínálják. és van rá ok miért nem. Ha rendben volt minden a 12 heti uh-ban, akkor nem szabad aggódni, szóval dizzy - tuti minden rendben van.

Szerintem fontos a két uh: 12. heti és genetikai (18-20. heti), ott úgyis látszik ha komolyabb baja van a picinek. Többi mint ne aggódjatok!

Kép
anicca
 
 


Szia Dizzy!

Az AFP 2,5-ig normális, úgyhogy szerintem se aggódj (könnyű mondani, ugye?). Én még mindig nem tudom az eredményt, pedig már két hete levették. És tényleg nagyon elavult a vizsgálat, az uh a mérvadó!
Igen, algopyrint lehet.

Kép
aniko20
 
 


Köszi Lányok a bíztatást!
Egy kicsit megnyugodtam. Közben a dokimmal is beszéltem, ő is ugyanezt mondta, hogy 2,5-ig normális. A 12. heti UH eredményeim nagyon jók voltak, úgyhogy remélem tényleg nem kell aggódnom! Azt az 1 hetet csak kibírom valahogy a következő UH-ig! :roll:

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Sziasztok!
Bocs, a kukkolásért...2009. márciusiaktól vagyok, néha szoktalak benneteket olvasni, nosztalgiából... :)

Dizzyt szeretném megnyugtatni az AFP-vel kapcsolatban. Nekem az integrált tesztemben volt anno határeset az érték. UH-n néztek, minden rendben volt. Ez az AFP tényleg elavult, és a velőcsőzáródási rendellenességekre szűr, amit nagyon jól lehet látni UH-n. Szóval no para!!!! A te értéked meg messze van a felső határtól is.

Gabi
Kép

Kép
tehuti
 
 


Csézjang,
én természetes úton szültem és mégis kaptam. A zalaegerszegi kórházban mindenki kap, csak a császárosok több napig...reggel-este...nem combba, hanem popsiba, kibírható, de szoptatással együtt kicsit gyilkos :oops:
danyuci
 
 


Dizzy!

Csak ismételni tudom az előttem szólókat, az AFP semmit nem jelent már. (Most kíváncsiságból megnéztem az enyémet, amit a MDK-ban az integráltnál néztek, nekem 0,96, ami meg lehet, hogy alacsony.)

Az Algopyrint nyugodtan beveheted, egy nap max. hármat (ennek inkább lázcsillapításnál van jelentőssége). Nekem általában 2 kell a fejfájásra, a dokim azt mondta, nyugodtan. Szerinte (is) sokszor túlaggódják magukat az emberek a gyógyszerek miatt, főleg a 2. trimeszterben van kisebb jelentőssége, ha gyógyszert veszel be. Persze, ha el lehet kerülni, az jobb, de ha fáj valami, az a babának sem jó. Én még nem vettem be a béta-blokkolót, amíg lehet, bírom a szívem kalimpálását, de néha nagyon nehéz.

Kép
Kép
detty74
 
 


Dizzy,
ha szuper az Uh-od, ne aggódj!
Nekem sincs AFP-m és lehet nem is lesz, mert elkavarodott a papírom...no comment :roll:
danyuci
 
 


Én Alexánál nem kaptam méh ősszehúzó szurit, de most fogok, hogy hátha elkerülhető, hogy megint műteni kelljen. Na, én ettől félek, főleg ha tényleg szoptatáskor adják.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!
Nem jöttem, mert nagyon besokalltam.
Valaki nagyon felhúzott egy fórumon (nem itt), és annyira kiakadtam, hogy az egész internettől elment a kedvem egy időre...
Úgyhogy visszaolvasást már nem vállalok.... :roll:
Anikó, nem vagyok pco-s.
Csak a férjem ott dolgozik, ahol bérlik a termet az előadásra, és ezért (is) elmegyek én is. Meg érdekel az egész, a "sikersztorik", stb.
Dizzy, szerintem ne foglalkozz az afp-vel, amúgy is normál értéken belül van, másrészt tök pontatlan, a házból egy lánynak meg rossz lett és a gyerek egészséges, szoval....
ha a többi vizsgálatod meg jó, akkor pláne ne foglalkozz vele. Én holnap megyek afp-re.
Ja, nekem elmúlt a hányinger, és helyette kaptam jó kis szédelgést és ájulást.... szal ezért is gondolom, hogy fiú, mert a lányokkal nem ájultam, csak a fiammal...... :roll: :roll: :roll: :roll:
Ja Dizzy és szerintem örülj, hogy alacsony a cukrod!!! már ha nem ájulsz Te is emiatt. Nekem is csillagosan alacsony, hidd el jobb, mint ha cukros lennél! Legalább Karácsonykor ehetünk majd beiglit...
Hát lányok nem irígylem a karácsonyi babákat!
Egy ismerősöm dec. 27-re van kiírva, és a dokija lepasszolta.
Gondolta, keres szülésznőt, egyetlen vállalta el, de csak akkor, ha nem Szenteste vagy másnap szül, mert akkor nem megy be.... ááááááááááááá szegény!
Nézem itt a pocak képeket, Honey ezekszerint nekem nem is akkora nagy... de hihetetlen az előző terhességed alatti pocakod!!! Nekem annyira nem ilyen volt! A tied olyan, mintha csak oda ment volna minden :D :D :D :D :D
Szerintetek hogy rázzam le a védőnőt? Ki az, aki havonta jár terhesgondozásra? Ha csak 4szer kell, akkor az mitől függ? Hogy én mondom,hogy nem igénylem havonta, vagy mi?!?! Mert Ő havonta hív, de még plusz csinál váratlan villámlátogatásokat is... kezdek kiakadni rajta!!! Hagyjon már békén!
Vendég
 


Ja, fejfájás!
Nekem eddig 3szor jött rám, de intenzíven. Kb másra nem is tudtam gondolni, és ütemesen lüktetett... én is algopyrint ( illetve tabletta analgetikát, de az ugyanaz) vettem akkor be, mert nem bírtam létezni.
Tényleg, Henivel mi van??? Ott tartok, hogy kinyílt a méhszája.
Nekem 2 napja időnként nyilallgat a méhszájnál... valakinek még van ilyen?
Vendég
 


Vivi: Örülök hogy jól vagy! De fura a védönöd - én utoljára 11.hétben voltam az enyémnél és akkor azt mondta következö alkalommal elég ha genetikai uh után megyek...Szóval nem túl sürün. És mi: tényleg csak úgy bejön hozzátok?? Ez micsoda már!!

Kép
anicca
 
 


Hálós bugyi, én gyógyszertárban vettem a Tenásat! És a betétnek is a Tenásat vettem, mondtam, hogy szülés utánra kell, de abból elég volt egy csomag, mert utána már nem ömlik, csak csorog... mire az elfogy. Az kb még vagy 10 centivel hosszabb, mint egy normál betét és vastag.
Hú szegény Vadszi, még mindig hányingered van... viszont lehet, örökölted anyudtól, akkor még a 20. hétig valahogy bírd ki! Utána már tuti nem lesz...
Olyan jó lenne, ha már Karácsony lenne...
Vendég
 


Anicca igen!
Az a baj, hogy ha én itthon vagyok, azt nem nagyon tudom leplezni, mert a gyerekszobában mindig ég a villany, ha bent vagyunk, mert körfolyosós lakásban lakunk, földszinten és sötét!
Meg a konyha szintén. És akkor már nem játszhatom el, hogy nem vagyok itthon, esetleg, ha a másik szobában vagyunk. És igen, már kétszer meglepett... nagyon örültem. Naná, hogy kupi volt!!!Engem nem érdekel, nem jelentkezem, ha nem hív!!!
Nektek vannak már összehúzódások? Azt tudom, hogy Honeynak van.
De már nekem is, és kb egy órája már vagy 4-edszer van. ez nagyon korai. És nem is az a nagyon enyhe.... :shock:
Én már 7-8 kilót híztam. tök gáz!
Vendég
 


Aniko az én férjem is Békéscsaba mellől való Kétsopronyból! :)

Vivi én múlt héten voltam a nyilallásokkal dokinál, de nekem nem nyílt ki a méhszájam, nekem azt mondta, hogy sokat ülök, (munka miatt). Egyóra után 10 perc séta. És tényleg segített, és Magne B6.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Vivi! Azt hittem egy "sorstársra" találtam. :D
Védőnők, tanácsadás: Nekem eleinte a doki mindig azt mondta, hogy 2 hét múlva menjek újra. De tudom, hogy általában havonta szoktak járni, főleg az elején-közepén, így én is havonta járok. Kinek van ideje mindig oda rohangálni, főleg munkából? Én úgy tudom azért kell havonta, hogy ha van valami gubanc a vizelettel, súllyal, vérnyomással, akkor időben kiderüljön.
Na de azért a védőnői váratlan villámlátogatások azért durvák!
Nekem is furcsa volt, hogy amikor kiállították a kiskönyvet, akkor máris arról beszéltünk, hogy mikor jön látogatni. Addig azt hittem, hogy csak a szülés után jön majd. Úgyhogy volt egyszer augusztusban, de szeptemberben "elfelejtettek". De telefonáltak előtte!

Kép
aniko20
 
 


Vedönökröl: Nekem nagyon aranyos a vedönöm, ugyanannyi idös mint én :wink: . Azt mondta hogy igen kéne jönnie látogatni, de elhiszi hogy megfelel a lakásunk stb. szóval ha nem gond csak szülés után jönne. Hát dehogy gond... :lol: Nem is tudtam hogy van ilyen hogy jönnek látogatóba, jól meg is ijedtem :lol:

Kép
anicca
 
 


Szabccsi! Igen, tudom, Kétsoprony nincs messze.

Ne nevessetek ki, de milyen érzés a méhösszehúzódás? Görcsök, nyilallás? Néha nekem is beleszúr itt-ott, de csak nagyon ritkán, meg egy pillanat az egész.

Kép
aniko20
 
 


Vivi!

Én a védőnőket eléggé hanyagolom, kisfiamnál mindössze ötször voltam és most sem fogok többször, de semmi probléma nem lett belőle. Én magam döntöttem el mikor megyek hozzá, hiába mondta hogy kb: 1 hónap múlva menjek, én akkor mentem hozzá ha ráértem, vagy ha kedvem volt. Az a lényeg hogy a 4 pecsét meglegyen.
Én is ki voltam akadva mert minden fölösleges vizsgálatra meg ezer vérvételre el akart küldeni, megőrültem a túlbuzgóságától.
De asszem nekem szülés előtt nem jött, csak szülés után látogatni de akkor is csak 2-3-szor hálisten az 5 év alatt!!! Szerintem védőnője válogatja hol hogyan érnek rá, vagy mi a szokás!

Most a második babámnál már máshol lakom így más védőnőhöz kell majd járnom, érdeklődtem felőle és a szomszéd csajok azt mondták ez a nő havonta ki fog jönni házhoz hozzám na ki is akadtam hagyjon engem békén, remélem le tudom beszélni, ja és most vagyok betöltött 16. hetes de még csak holnapután megyek hozzá először!!!! Azt mondta a dokim hogy nem baj mikor megyek először hozzá csak a 4 pecsét meglegyen. Szóval szülésig elmegyek 4 szer aztán a többi nem nagyon érdekel. :wink:
csézjang
 
 


Gondoltam, hogy tudod, csak azért írtam, mert ha már az én környékemről nincs senki, örültem, hogy az övéből van.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


monccs
jaj ez a vérvétel szörnyű lehetett

hú ha az én védőnőm ezt csinálnáááá
jajj
nemá

gyönyörű idő van ma!

ma megdícsértek h szépen kigömbölyödtem :roll:
reggel belenéztem a tükörbe és olyan volt a mellem, mintha szilikont ültettek volna be
na jó persze arányosan...
de nagyon durva
mint két alma
:oops:

Kép
yilonne
 
 


Védőnő,
nekem nagyon normális, ezelőtt szülés előtt volt kinnt egyszer, aztán mindig felhívott, hogy jöjjön vagy ne...telefonon is sokmindent lebeszéltünk...
viszont én havonta megyek hozzá, mert nekem ő adja a beutalókat itt Keszthelyen, mert így nem kell Zalaegerszegre utazgatnom. Az alapvizsgálatokat vállalom itt, de szülni nem vagyok hajlandó... :!:
danyuci
 
 


Danyuci
Tök fura ez az oltás a szülés után. Az Istvánban nincs, a szoptatással megfelelő mennyiségű oxitocin termelődik. Második szülés után már rendesen éreztem is a méhösszehúzódásokat, és ez a gyerekek számával csak fokozódik!

Honey
De vicces!
Akkor majdnem együtt jártunk.
Nekem alsós tanárnénim volt nagyon gáz Vécsey Marikanéni... Első szülőin közölte anyukámmal, hogy a gyereket el kellene vinni valami kiegészítő iskolába mert szerinte nem normális, ezt abból vonta le hogy sírtam! HÜLYE!
Később is kb így kezelt... megalapozta az önbizalmamat rendesen. Pár éve anyum találkozott vele az utcán, anyukám el akart neki büszkélkedni, hogy a lánya lediplomázott. Tojt a fejére.
Az volt még fura csóringer gyerek lévén, hogy egy csomó milliomos gyerek járt az osztályba. Érdekes módon ők voltak a jó tanulók! A tanárok megkülönböztették ugyanis a gyerekeket, főleg az előbb emlegetett alsós tanítónéni.
Ibinéni az orosztanár volt még félelmetes! :)

Én is hetedik félévben jöttem el. Mi elköltöztünk a harmadik kerületbe.

Algopirint
az utolsó harmadban majd már ne szedjetek! A használati útmutatóban is benne van!
Amúgy nekem is ez a gyógyszer használ leginkább.Mindenre ezt szedem. Nagyon boldog voltam, hogy vénykötelessé tették. :(

AFP

Letojni.
Az Istvánban ritkán ad rossz eredményt mert néznek hozzá valami mást is, és a kettő eredményéből vonnak le végső következtetést.
Én egyedül csak azért nem mondtam le ezt a vizsgálatot, mert a Hepatitist is ekkor nézik és az viszont fontos.

Hálós bugyi csak akkor tart ha megfelelő a méret. Akinek nem tartott szerintem egyszerűen túl nagyot vett.
Nekem muszáj volt! Belőlem dőlt a vér. Még fél évvel a szülés után is kellett betét.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mamacka 2009.10.05 13:47-kor.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: