Új privát üzeneted érkezett!

mamacka: és még mindig fáj. fránya fejem. mindenkinek a leggyengébb része fáj muhahah. :D :lol: :lol:

yilonne: 3-4 helyet váltogatunk. sokszor előfordulok a vonatoson (az van hozzád közel), a gesztenyésben, a hollósyn, az önk. mögött is. a mom parknál, stb. én IMÁDOK itt lakni :)

hmm mi volt még.

betesztek a táblázatba? 3. baba, jános kórház, márc 21 körül születik, nevek: nádja/jeromos.

andrea: remélem semmi komoly a hasgörcsölés! pihenj többet!

KépKépKép
dongó
 
 


amúgy az is érdekes, h a fiúkkal nem voltam kívánós, bezzeg most! 3 éve alig iszom tejet, most meg fúrt azt innék. (kálciumra vágyik a szervezetem)

KépKépKép
dongó
 
 


Dongó
Nagyon aranyosak a nevek!
A nagyfiaidat, hogy hívják?

Én a 12 kerben nőttem fel. Nagyon szerettem ott lakni. A Melinda úton laktunk a Széchényi kilátó alatt, ráláttunk az egész városra a Duna vonalára. A kertünk végében erdő volt, onnan néha bejöttek a vaddisznók. :) Ez egy régi kastély épület amit felosztottak.

13 éves voltam mikor elköltöztünk de azóta sem érezem, hogy otthon vagyok. Rengetegszer álmodtam vele, meg hogy valahogy sikerült visszaszerezni és újra ott élünk. :( Nagy hiba volt onnan eljönni. A régi Diannába jártam suliba. Itt persze voltak gondok a miliomosgyerkőcökkel rendesen kivételeztek, de alapvetően a suli is jó emlék maradt.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

 
 

Én is jobban kívánom most a tejet! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


AFP
Nem baj, de szólj mert rossz értéket adhat... amúgy is azt ad... egy tök elavult vizsgálat.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok én is hulla vagyok szerintem megfáztam vagy elkaptam valamit az orrom teljes káosz a szám kirepedt teljesen jól vagyok! :cry:
Én is a tenna eldobhatósra esküszök!

Kép
Kép
20100310
 
 


mamcaka, az nagyon szép környék ám! megértem, h hiányzik! (nagyfiaim: sámuel -samu 3 éves 2 hónapos, jónás 17.5 hónapos szóval MEGINT PACSI :))

amúgy, mi nem azért akartunk 3. babát, h legyen lányunk, hanem mert 3. babát akartunk, de azért......milyen szuper lenne megtapasztalni azt is :) (de ahogy én magunkat ismerem..kukac lesz itt is :) )

ja igen, most hematomám is volt. a fiúkkal tényleg semmi, de semmi.

MINDEN BETEGESKEDŐNEK JOBBULÁST!!!!

KépKépKép
dongó
 
 


viviről tud vki vmit?

KépKépKép
dongó
 
 


amúgy, mi nem azért akartunk 3. babát, h legyen lányunk, hanem mert 3. babát akartunk, de azért......milyen szuper lenne megtapasztalni azt is Smile (de ahogy én magunkat ismerem..kukac lesz itt is Smile )


Mi sem!
Mi eleve minimum három babát terveztünk.
Sokan mondják, hogy szurkolnak, hogy most lány legyen, meg hogy biztos lányt szeretnénk... nem. mi őt szeretnénk aki bent ficereg! :)
Olyan gyönyörű ez a két tökös annyira szeretem őket, el sem tudok képzelni egyenlőre egy kislányt! :)

Emlékszem mikor az elsőt vártam volt egy szintén első babás mama aki azt mondta azért szeretne lányt mert azok szebbek! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ezen már akkor is kiakadtam (meglehetősen éretlen gondolkodás egy gyermekét váró felnőtt embertől)... azóta sokszor eszembe jut miközben a gyönyörű fiaimban gyönyörködöm.


Ma van a fiaim hófordulója! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


gratula!! és egyetértek!!!

KépKépKép
dongó
 
 


dongó
hát én kicsit-nagyon hangos helyen vagyok itt
amúgy jó, mert jó a közlekedés, de ablakot nem tudok gyakran nyitni:(
mamacka
én is a melinda úton laktam ez előtt 19éves koromig
én a 16-ban ami az a nagy sárga épület, szintén a kilátó alatt
hát igen az után a csend és panoráma után a németvölgy már belváros
dongó&mamacka
mind kettőtök gyermekeinek gyönyörű neve van!
éljenek a hegyi lányok! :wink:

Kép
yilonne
 
 


hajrá!!

KépKépKép
dongó
 
 


yilonne
Akkor szomszédok voltunk mert mi meg a 18.-ban! :)
A miénk volt az a kerek terasz amire talán ráláthattatok!
Jaj annyira szerettem! :(

Hova jártál iskolába? Mondjuk köztünk elég nagy a korkülönbség azt hiszem... te hány éves vagy?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


mamacka, yilone
FÖLDIEK VAGYUNK!! :lol: :lol: én is a 12. kerben laktam, 26 éves koromig. Anyuék most is ott laknak. Az őzike utcában, a víztoronyhoz közel. És szintén Dianás voltam!! :lol: :lol:
Kicsi a világ.
A Normafa után leköltöztem saját kecóba... Kőbányára. huh... gondolhatjátok az erős kontrasztot!!
Most Budafokon lakom, szintén gyönyőrű panorámás részen!!

bugyi téma: osztom mamacka és dongó véleményét Tena bugyiban és betétben! Az is a baromi nagy előnye, hogy az első 2-3 napban, amikor ultrabrutál módon vérzik az ember, nem kell lehúzni, hanem csak szét tudod tépni oldalt. Ami azért jó, mert így nem kened végig a combodon a cuccost... :oops: :?

andi,
ez a görcsölés nem hangzik jól!! Pihenj sokat!!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


tegnap voltam dokinál. Minden a legnagyobb rendben.
Az AFP 0,9 lett ( bár a súlyomat rosszul írták rá, szerintetek ez baj?) 6kg+ tévedtek
Megjött a tenyésztés eredménye is ééééés minden NEGATÍV!!! Pedig azt hittem, ha a férjemnek van chlamidyája, akkor törvényszerű hogy elkapjam... de NEM! :D
Bár hozzáteszem, mióta "védőruhában" kekszelünk, soha semmi bajom! :oops: :)
Szóval most nov 17-ig, 1,5 hónapig nem is kell mennem dokihoz! :D

Ittvan 2 pocak kép. Naggyon durván látszik már szemből is! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


mamacka
nemá
hogy én mennyit néztem azt az erkélyt...
szerintem akkor emlékszem is rád
én 84 januári vagyok :lol:
pont ráláttam mindenre....rátok, mert arra néz az erkélyünk
anyukám még mindig ott lakik
már ott is zajosabb picit
sok audi meg bmw járkál arra :?
meg felhallatszik egy nagyon halk, alap zúgása a városnak
de akkor is a legjobb
mindenek felett
régen, amikor még nem volt annyira beípítve ott az erdő sokat jártam azon át a barátnőmtől
persze a jókaiba jártam

Kép
yilonne
 
 


honey
ú az őzike
én meg oda jártam a közelbe oviba
az is zseniális volt
uhh a kőbánya tényleg erős lehetett :?
Budafok hegyi részei csodaszépek
tanítottam arra régen, szerettem

bugyi
huhh
én nem is gondoltam h ennyire vérzik az ember utána
áááá
szóval tena eldobható... ucs
erre nem voltam felkészülve

Kép
yilonne
 
 


honey
szép nagy a hasad már
nekem ehhez képest még semmi
de már szépen kerekedik
Kép
yilonne
 
 


Honey: Gratula az afp-s eredményhez! És milyen szép a hasad :) . És tök cini a farmered a második képen :wink:

Én is korábban 12.ker-ben laktam de nem annyira fönt, közel a Mom parkhoz - most is közel lakom, csak ez már 1. ker. De imádom ezt a környéket is! Van zöld, de közel a belváros :D .

És köszi a hálóinges/pizsis/ bugyis tippeket!

Kép
anicca
 
 


Honeymoon :)
Aztaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
:shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


szeretnék menni babamozira
nem bírom ki
de állítólag ilyenkor nem olyan látványos, mert még nem látszik annyira az arc
viszont ilyenkor belefér még a gyerek a képbe teljesen
most mi legyen??
na jó, megvárom a csütörtöki genetikai uh-t
volt már valaki a fehérvári egészségcentrumban genetikain?
honey?minyu?
mennyire jó, meg hosszú a vizsgálat?
én utoljára szept elején láttam a picit
azóta biztosan sokat változott
meg nőtt
jajj aki kíváncsi, hamar megörgszik :oops:
ők elég szimpik:
http://www.csodabent.hu/
Kép
yilonne
 
 


honeymoon: wow mekkora hasad van már! Nem semmi. Nekem ehhez képest még semmi.
Bár ha jól tudom most kezd majd el igazán nőni, nem?

Képzeljétek, tegnap szüreti mulatságon voltuk, (a párom is be volt öltözve) És egyszer csak a hasam aljából bugyogást, vagy bugyborékolást éreztem. Biztos a baba volt. Szerintem nem tetszett neki a hangos zene. :lol:

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


amugy nekem is azt mondta apa ma reggel: hogy mennyit nőtt már a hasam. És most már nem csak este nagyobb, hanem reggel is.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


én is a mom parkhoz közel lakom :) zsákutca, totál csendes, közel minden ami zöld, de a "város" is hipp-hopp elérhető. nagyon szeretem!

honey: nagyon szép a pocid!!!gratula a jó afp eredményhez!!

vadszi: neked meg a babamozgolódáshoz!!

anicca: akkor mi is közel lakunk egymáshoz. :)

yilonne: nekünk a dokink azt mondta, h a 26. héten a legeslegjobb a kép.

KépKépKép
dongó
 
 


Sziasztok!

ma ismét ügyeletben este 8-ig, úgyhogy itt vagyok :)

Honey, tényleg szép pocid van.
Nekem is elmúlt a puffadás, és most már rendesen látszik is, 2 hét alatt, amióta az utolsó kép készült, igencsak megnőtt :)
Érezni még nem érzem, de ugye első baba.

Kérdeznék,és ne nézzetek hülyének léci, mitől van olyn nagyfokú vérzés szülés után? Mi távozik? Bocs, de tudatlan kezdő vagyok még, de szeretném tudni, mire számítsak :oops:

Yilonne, január hányadikán születtél? Akkor bak vagy? Vagy vízöntő?

Vadszi, gratul a mozgihoz :D

Kép

Kép
ktouch
 
 


28
vízöntő (de van bak bolygóállás, meg ugye ez közelebb a bakhoz.... )
anyukám bak (e miatt inkább húzok el a baktól, kicsit kemény volt együtt, a szabadszellemű vízöntő meg a megkötős bak)
nevelő apukám halak
vérszerinti vízöntő
Zsombi papája oroszlán
Zsombi ugye halaknak készül
yilonne
 
 


igen, erre a vérzés dologra én is kíváncsi lennék

26.hét?
az még messze van
yilonne
 
 


yilonne írta:28
vízöntő (de van bak bolygóállás, meg ugye ez közelebb a bakhoz.... )
anyukám bak (e miatt inkább húzok el a baktól, kicsit kemény volt együtt, a szabadszellemű vízöntő meg a megkötős bak)
nevelő apukám halak
vérszerinti vízöntő
Zsombi papája oroszlán
Zsombi ugye halaknak készül


Jéé, az öcsém is 28-i :)
Én bak vagyok (8-i), de az aszcendensem erősebb, ikrek, és a holdjegyem is ikrek, és ez inkább jellemző rám.
Nekem félő, hogy a gyerek kos lesz (ujjujjujjj :D) Ex férjem kos, hááát, elég kemény fejű :)

Kép

Kép
ktouch
 
 


én vízöntő, oroszlán férjjel.
a fiúk közül 1. oroszlán, 2. kos, a 3. is kos

szal 2 oroszlán, 2 kos és én mint vízöntő kiegyensúlyozom őket :)

KépKépKép
dongó
 
 


A méh, amely a szülés után kb. 1 kg súlyú szerv, a hatodik hét végén visszanyeri "eredeti formáját", súlya 50g köré csökken. A különbség csaknem egy kilogramm. Ez a tömeg két úton távozik. Egyrészt felszívódik a szervezetben, másrészt a kezdetben véres, majd egyre halványuló színű folyás kíséretében a hüvelyen át távozik. Mivel ez a folyamat hat hétig tarthat, fel kell hívni a gyermekágyas kismama figyelmét arra, hogy kisebb-nagyobb mértékű véres folyás teljesen normális jelenség.

A hatodik hét körül az esetek egy részében erősebb, mensesszerű vérzés lehetséges, ez is normális jelenség, de az is, ha az egész szoptatás alatt nincs vérzés

KépKépKép
dongó
 
 


ktouch: mit ügyelsz?

KépKépKép
dongó
 
 


jajj hát itt a 9 elmaradt menszesz... szülés után rögtön
ucs
yilonne
 
 


Hahóóó!

Honey,
kicsit megnyugtattál pocak ügyben... :oops: enyém is hasonló... :oops: NAGY :lol: :lol: :lol:

Ez tényleg változó, hogy ki mennyire vérzik és hogy tisztul a szervezete, nekem nem volt szükségem az első szülésnél TENA dolgokra, teljesen elég volt az always éjszakai, sőt a kórházban is kaptunk egy csomaggal, nem emlékszem már a márkájára, de nekem nem volt gond...valószínű azért is volt elég a sima dm-es bugyi...

Yilonne, Ktouch
"A méh, amely a szülés után kb. 1 kg súlyú szerv, a hatodik hét végén visszanyeri "eredeti formáját", súlya 50g köré csökken. A különbség csaknem egy kilogramm. Ez a tömeg két úton távozik. Egyrészt felszívódik a szervezetben, másrészt a kezdetben véres, majd egyre halványuló színű folyás kíséretében a hüvelyen át távozik. Mivel ez a folyamat hat hétig tarthat, fel kell hívni a gyermekágyas kismama figyelmét arra, hogy kisebb-nagyobb mértékű véres folyás teljesen normális jelenség."
danyuci
 
 


Yilonne
Én 77-es vagyok, öcsém 81
Hű de öreg vagyok!
:roll: :lol: :lol:
13 éves voltam mikor elköltöztünk, akkor te ezek szerint még csak 5.


A Jókai az a régi Diana én is oda jártam!

Rajztanárod még a Juhász Marika volt? Én tul képp az ő hatására kerültem erre a művész pályára! :)

Honey
Te inkább korombeli lehetsz, hány éves vagy?
Szép nagy a pocid! Más ekkorával szülni megy! :)
Nekem is brutál nagy lesz a 19. hétre... már most az...

ktouch
Ha belegondolsz a méhlepény helyén egy óriási seb lesz ami vérzik, tisztul. Eleinte piros majd barnás végül sárgás színe lesz. (nekem első gyerekkel brutál sokáig kellett betétet használnom, nem akarok hülyeséget írni de talán fél évig.

Ahogy húzódik össze egyre kisebb lesz a méh belső felülete is. Erre a szoptatás a legjobb segítség.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


dongó
az kemény felállás nálatok
huhh
nem is lehetne más a jegyed egy ilyen szituban
yilonne
 
 


Látom Dongó beelőzött :lol: 8)
danyuci
 
 


dongó írta:ktouch: mit ügyelsz?


Dongó, köszi a leírást :) Így már sokkal világosabb van :)

Assistance-ban dolgozom (utasbiztosítási háttérügyintézés, úton elakadt embereknek autómentőt, megsérült vagy orvosi problémával küszködőknek mentőt, kórházat szervezek, többnyire külföldieknek).

Na, megnézhetitek, két hét alatt menyit nőtt a poci, hihetetlen....

Kép

Kép

Kép
ktouch
 
 



Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Gyönyörűen látszanak a rózsafoltjaim! :(

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Én a kórházban azt utáltam, hogy mindig szoptatás alatt hozták a szurit, az amúgy is összehúzódó (görcsölő) méhemnek még adtak egy pofont :oops: de aztán szurit csak 2 napig kaptam...elég is volt...

Ktouch, JÓ MUNKÁT! :D
danyuci
 
 


Köszi, munka nincs most, könnyű az ügyelet! :) netezhetek, tévézhetek, aludhatok, olvashatok, tanulhatok kedvemre :)

Kép

Kép
ktouch
 
 


Mamacka,
Ezután olvasni foglak :D
danyuci
 
 


A szurit miért hozták neked? Ez is összefügg a vérzéssel?

Kép

Kép
ktouch
 
 


Na ide nézzetek : http://avarazsollo.blog.hu/page/36

Ezen a blogon annyi hasznos kis dolog van, ami megvarrható ügyesebb kezűeknek, pl. kiságyba fejvédőt is publikált a blog szerzője :)

Kép

Kép
ktouch
 
 


Szurit, oxitocint mindenki kapott 2-5 napig, hogy a méh visszahúzódjon rendesen a helyére...mindig a reggeli viziten dőlt el, ki kap és ki nem,és regel-este szúrtak...
danyuci
 
 


A fejvédővel kapcsolatban van egy történetem...

Egy ismerősöm babát várt, és mielőtt látógatóba mentünk volna, megkérdeztem mire van szüksége, ne vigyek felesleges holmit...mondta, hogy fejvédő...(egyébként védőnő az illető)szuper, gondoltam így egyszerű lesz...

Bementem a boltba, kértem az eladó kb. 23 éves leánytól fejvédőt...válasz: "ŐK BUKÓSISAKOT NEM ÁRULNAK!" :lol: hát nem is azt keresek, elmagyaráztam, hogy mit szeretnék, "JA...RÁCSVÉDŐ...AZ VAN!"

Most akkor rácsot vagy fejet védünk vele??? :lol: :lol: :lol:
danyuci
 
 


Na, eldugulok mára, lassan ébred Gabus és megyünk diót szedni...

Mindenki vigyázzon magára, babára és családra...Danyu
danyuci
 
 


Danyuci, ezt tényleg vicces, persze, hogy fejvédő :)

Kép

Kép
ktouch
 
 


Sziasztok!

Nem tudtam még visszaolvasni, de a képeket megnéztem és hihetetlen mekkora különbségek vannak a pocakok közt! :O Nekem most már inkább ktouch pocakjához hasonló...

Honey! :O Jó nagy poci! :D Legalább nálad már egyértelmű. :)

És még azt is láttam, hogy mennyi 12. kerülethez kötődő van. Én is 26 éves koromig a 12. kerületben laktam, az Istenhegyi úton. Imádtam! A szüleim most is ott laknak, ezért is volt 12. kerületi orvosom, aki Jánosos volt és a szülésekre is a 12. kerületben maradtam a Kútvölgyiben. :D

Na, majd még olvasok... és reagálok.

biribon
 
 


Csézjang: 11 pénz volt a farmer. A többi, amit próbáltam, szintén ilyen árban volt. Érdemes benézni!

Danyuci: jegyzetfüzet.. :)

Jó, hogy írjátok az afp-t, holnap kell mennem vérvételre, és időpontot kell kérnem 19. heti uh-ra..

Hálós bugyi nekem sem jött be.. Szintén azért, mert nem tartott jól, és minden bajom volt vele le és felhúzásnál. Szintén a nagy méretű bugyi volt a nyerő, a tescoból.. :)
Betétnek Tena az első pár napon.

Andrea: és tornára tudod vinni a fiadat? Vagy a férjed viszi?

Pocakfotók nagyon jók! Enyém is nagy.. Már közel akkora, amekkorával Danit szültem.. Mi lesz itt még?! :)

Én nem kaptam szurit egyszer sem. Sem a szülés alatt, sem utána.

Kép

Kép
monccs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: