Új privát üzeneted érkezett!

üdv!

Lona,
dejó rólad is hallani! mindjárt megszülsz! :shock: hű, hogy megy az idő! :wink:

Tilli,
akkor nem volt eseménytelen az éjszaka! :roll: :wink:
na kérem, látom, kijelölted a szülinapot! :lol:
hívtam ma időpontért a drnőt, 7-én megyünk arra :D

Timi,
40 tetra 8) nehogy kevés legyen!
nem hittem volna, de tényleg tul.képp. végtelen menyiségben "fogy" :shock: :lol:

Katica,
:D :D :D
puszi Lénának! :lol:


írtam már, hogy 3 napja megy a forgás hasról hátra? :oops: :lol:
na jó, túlzás, hogy grillcsirkénk lenne, de csinálgatja, hol összejön, hol nem, néha még maga alatt marad a karja, akkor bepöccen :lol: utána meg döbben, hogy hason van, de persze így mindjárt más, mintha én kényszerítem hasra :wink:
jól elvan a próbálgatásokkal, sikongat is hozzá.

kaja iránt csappant az érdeklődése, de most már letojom, annyit eszik, amennyit akar. kaja, helyett nézelődik, minden érdekesebb, dumál, röhög. egy éhes kölök nem iylen, nem? :wink: ha, kicsit ráerőltetek, hogy egyen többet, akkor úgyis csak köphány :roll:
tegnap 4620g. azé valamicske feljön.

angel37
 
 


Angel: gratulálok az új tudományhoz! Ügyes kicsi lány!
Más is mondta, hogy szinte semennyi tetra nem elég, de még nem látom át, hová is fogy annyi! De röpke 2 hónap és lehet, hogy küldöm a családot utánpótlást vásárolni! :wink:

Skrisz: tudom én, hogy nyugi, csak az ellenkezőjét érzem! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz, igyekszem, hogy legközelebb ne a bölcsis beiratásról kelljen kérdeznem. :wink:

Timi, remélem, hogy kész lesz (az ablakok még nem 100%-osak) és a takarítással is végzünk. Jól mutathat a szélben a sok pelenka! :lol:

Angel, szép súlya van már Diókának! És igazad van az evést illetôen! Én nagyon rossz evô voltam és a szüleim aggódása inkább csak rontott rajta.

Na, megyek teregetni meg pakolászni.
Tegnap a dokinál 3kg-ra saccolta a gép Mártonunkat.

Kép
lona1
 
 

 
 

Skrisz,
megnyugodtam: ha ma is Tiéd a laptető, akkó' még nem szülök :) :) :)

Lonaaaaaaa!!!!! :D :D :D
Na végre már, nagyon hiányoltunk!!!!!
(Mi lett volna a táblicskuval, ha én közben megszülök??? Te vagy a következő! :wink: )
Igen-igen, tessék is csak jönni! :lol:

Raniko,
olyan aranyos vagy! :D

Angel,
naaagy gratula Dió-Kisasszonynak! :D
Oksa, ugorj majd be mindenképp!!! (Viszont nem találom a számod, átdobnád priviben? Enyém megvan Neked?)

Nyulaszka,
kitartás, nemsokára érettségiznek! :D

(visszafekvés után fél 11kor tudtam elaludni :? - így megint fél 2-kor keltem..evvan...de nem érdekel, mert ha éjjel indulás van, akkor legalább ébren bírok maradni..ööö...az nem egy utsó szempont szüléskor, igaz? :roll: :lol:
Új ez most: Vackornál rendesen elkezdődtek a mensis fájások, na nem erősen, bírható volt, és az vált 5 percessé, mire bementünk. Itt most úgy fájogatok, mint mensi előtti napokban szoktam, túl sűrűn, és piciket... :roll: )

tillidian
 
 


Timi,
feje alá, vállra, büfinek, bárhova ahova leteszem, bébijátszóra is alárakok egyet, hogy ne arra csulázzon, partedlinek is használom, hordozóba készítve, babakocsiba készítve, táskámban is a biztonság kedvéért, most hirtelen ennyi. ha összeizélja, főleg szép piros vassal, akkor jöhet az új. ja és gondolom nem akarsz 3naponta pelenkát mosni, mert én nem :oops:
a mellszívót is pelenkába tekertem sterilizálás után.

neked mindez duplán! :D :D

Lona,
ugye? :wink:
én se voltam nagy evő, anyám el is vitt orvoshoz, megmondták neki is, hogy na és?, semmi baja, majd eszik, ha akar!
felnőtt koromban bőven behoztam! :lol:

Márton lesz a neve? :D bocs, én most olvasom először, biztos figyelmetlen voltam :oops:
ó, 3kg, tökély!

Tilli,
most meglepődtem, nincs a mobilomban! nem is értem :shock:
megy privi! :wink:

angel37
 
 


Tilli, még a végén szülni fogsz! :wink: :lol: :lol:

Lányok, nyitottatok start számlát?

skrisz72
 
 


Hahó Csajok! :D

Nagy hírem van: megszületett a keresztfiam, ma 15 körül, császárral! 8 napos túlhordással!.......(a Péterfyben, dokink ugyanaz :) )
Részleteket még nem tudok, de nagyon boldog vagyok!!! :D :D :D
Na pá, estig is legyetek jók :D

tillidian
 
 


Tilli, sok boldogságot keresztfiad szüleinek!

skrisz72
 
 


Tilli!
Jujjdeizgi, véghajrá :D

Én vettem anno 7x3 Ikeás pelust, igazából ennyi tök elég. Később hozott a férjem az Aldiból még 10 aranyos állatkásat, de azokat már nem nagyon használom. De Zé pl. nem bukik, szóval nekünk kisebb az igényünk.

Skrisz!

Mi nem nyitottunk, pedig akartam.... :oops:

Lona!

Jó látni téged, ideális súlyú kisbabád lesz :)

Angel!
Szuper, hogy Dió ilyen nagyon ügyes :) Enyém gyerek szerintem valami fejlődési ugrásban van, és szaporít, mert folyton szopizna. Tegnap próbáltam neki adni egy kis vizet, de nem lehet átverni... :roll:

Timi!

C &A-ban irtó hülye méretezés van, azt vedd majd figyelembe. Most jók ránk az 56-os bodyk, pedig Zé aztán igazán nem kicsi. Vettem előre még pocakos koromban rövid ujjúból 62-eseket is, de azt szerintem nem fogjuk tudni használni, mert mire belenőne addigra tél lesz, és nem adok rá rövid ujjút, bár azt már most se nagyon :)

Nyulasz!
Ügyesen tartsd akkor két méretben a srácokat, jó kis gazdaságos megoldás :roll:

.....na bocsi ennyire futotta lépnem kell... :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Tilli,
gratu! nem sok lesz a kölkök között! :lol:
a 8 nap túlhordás inkább ne legyen közös :wink:

Lois,
3hósan van egy ugrás, lehet, hogy ez volna most? vagy csak simán falánk! :lol:

Krisz,
akarunk, de még mindig nem nyitottunk :roll:

angel37
 
 


Egy gyors kérdés, sürgős lenne:

Babé sampon koszmó ellen, naponta kell???

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Till: gratulálok a keresztfiadhoz!

Köszönöm a c&a-s tanácsokat, majd résen leszek! Az elmúlt két napban szemmel és kézzel is méretet vettem 50-es és 56-os ruhákból, amennyit én kivasaltam! Majd azokhoz mérek.

Hulla vagyok, azt hiszem ez volt az utolsó nagybevásárlásom a háztartásba, innentől párom megy majd egyedül. Leszakad a derekam, a lábaim, viszont egyáltalán nem dagik! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


szia Lona:)

Skrisz,én nyitottam.
Vendég
 


Sziasztok!

Persze ha kész lesz dobok képet róla, de én nem vagyok valami ügyes szóval maga a kifestése nem tudom hogy fog menni. :roll:
Remélem valami régi emlék előjön kb ovodás koromból. :lol:

Tilli gratulálok a keresztfiadhoz!!!!!! :D

Szia Lona jó hogy itt vagy!

Angel szupi, gratulálok a forgáshoz!!!
:wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


lois
Gyorsan, igen naponta kell, amíg el nem tűnik. Nekünk nem is jött vissza. kb. 2-3 hétig használtam.

Kép
Kép
kiscsillag
 
 


Sziasztok csajok!
Nekünk is volt koszmónk, de én csak babaolajjal jól feláztattam, attól felpuhult és lekapargattam óvatosan. Talán Naturlandos finom kamillás babaolajat vettem akkor, azóta sem találok sehol, pedig irtó jó illata is volt+segített a koszmón is.

Angel! Olvasok, de most nagy beszerző körúton voltam a héten, hogy felruházzam a gyerkőcöket. Licitáltam a teszen, boltokat látogatok, stb. Nekünk nagyon bejött a torna, Kisnorbi ugrásszerűen fejlődik, már feláll magától. Várjuk az első lépéseket. Most vagyunk 8,1 kg, Kirácska 8,6 kg. Kircsiről sok újat nem írok, kemény csaj, feküdni már nem akar, ül magától is néha és ma tett pár lépést a komp hátulján lévő fogódzóval.

Tilli, figyelek és szurkolok.

Timi, pihenj, én már a 28. héten a kórházban nyomtam az ágyat.

Start-számla nekünk sincs még, de jó lenne. A gyerekek születése után kb. az összes biztosítós lerohant, mert a kórház kiadta az adatainkat. A végén meguntam, hogy állandóan jöttek és ajánlottak mindenféle biztosítást, Start-számla ürügyén kopogtattak. Így abbamaradt a dolog, mert mostmár nem engedek a közelembe senkit, aki a gyerekeimet akarja biztosítani.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Kiscsillag!
Köszi a választ. Hülye flakonon nincs rajta :?

Angel!
Na igen ez is lehetséges :D

Szöcske!
Milyen ügyesek vagytok!! Engem is megtaláltak már, úgy 2-3 hetes lehetett Zé, és simán felhívott valami bige, hogy gratulál, és akkor holnap beugrana hozzám, "biztosításügyileg"...mondtam is neki, hogy ezt erősen kétlem :x :shock: :shock:

Skrisz, Nyuszi!
Tényleg már én is akartam kérdezni, hogy miben alszotok. Takarót a gyerekeitek magukon hagyják?

Till!
Gratula a Keresztgyerökhöz :D Nagyon együtt fogtok babázni :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois,
Te is bagolykodsz? :mrgreen:

Köszi a gratukat kereszték nevében :D
(kispasi 4000 gr, 57 cm, 41+1-en :shock: :lol: )

Angel,
"a 8 nap túlhordás inkább ne legyen közös "
hát ne is!!! :lol:

Na nézek egy kis filmet...úgysem megy az alvás...(majd fog, ha Lencsi idomít :lol: )

tillidian
 
 


sziasztok!

Angel,gratula grillcsirke-kicsilányhoz :D szép méretek :D

Till,rajtad a topic szeme :D ...ööö,olyanról még nem hallottam,hogy valaki ne ébredt volna fel a saját szülésére :shock: :lol: Keresztbabához gratula :wink:

Lois,nálunk egyfolytában menne a szopi :lol:

...mi hosszú body,és újjatlan plüssrugiban alszunk,és pléd...ez rajtuk marad ha vándorolnak,mert tapad a plüsshöz :lol: ...viszont most már beizzítjuk a takarójukat,remélem azt sem hagyják majd el.Este fürdés utáni body másnap estig van rajtuk,aztán mosás,rugit éjszakára másikat kap,3-4 éjszaka van ugyanaz a rugi,és két nappal a nappali rugi.

Timi,mi 30 pelust használunk :lol: ...de csak Noémi bukós,Balázs nem.

Lányok,este pótoltunk tápival :( ...olyan hülyén jött ki a fürdés elötti kaja,hogy csak 1 óra telt el,és szerintem nem lett már annyi tejem...olyan puha volt már a mellem,és ha megnyomtam nem igazán jött belőle :( 19.45-21.30-ig etettem,persze volt közben bealvás cicin,zsupsz az ágyba,aztán sírás,így vissza,aztán kaka,aztán megint vissza,végül Balázs annyira sírt a cicin,biztos nem jött neki semmi :( ...csináltam 60-60 tápit,és végül 15-15 fogyott belőle...na,ennyi kellett a boldogsághoz.Aztán 22-kor leraktuk őket,éa hajnal 3-ig aludtak...akkor meg már úgy bedurrant a mellem,úgyhogy kajcsi után még lefejtem kézzel 60-at,így este ezt meg tudják kapni.
...de fejni nem szoktam egyébként,mert 2-2.5 óránként mindkét cicit lecsapolják.
...most apa elment karamalzért,remélem lesz az intersparban :D
Vendég
 


Till,micsoda szép új vonalzók :D
Vendég
 


Angel!
ÜgyiCsirke! :D
Hízás: enyim kölkök ebben a hónapban tizenpár dekát híztak, lemozogják a nagyját.

Szöcsi!
Nem is vágtam még fel: Dagikám feláll!!!! Meg próbálnak felülni mind a ketten, kicsit még görbén, de alakul. :D
vovanda
 
 


Vanda,hű,lassan szaladhatsz utánuk :lol: :lol: ...pedig nemrég születtek :roll: amikor ide kezdtem írni,nemsokra rá,még emlékszem Pasira,hogy hozta mindig a hírt rólatok.
Vendég
 


Kukkancs! :D

(vonalzókat meguntam, újítottam, hátha ezzel is múlik az idő :lol: )

Überbrutál éjszakám volt: 4 UTÁN tudtam csak elaludni, addig próbáltam leküzdeni a szopipárnát :oops: - 7-kor meg kelés, irány NST...
Hááát, Csajok, jó, ha jövő hétvégén szülünk :oops: - Lencsi tökéletesen érzi magát, köszöni szépen, esze ágában sincs kijönni :roll: -szóval követem Skrisz nyomdokait :roll:

Keresztbabát megnéztem, gyönyörűűűű!!! :D Édes, alszik, semmi nyüszizés :P (anyukája még nincs jól, szegénykém, megviselte a csaszi...)

Mindenkit puszilok, megyek, dőlök egyet, hátha pótolok valamit :oops:

tillidian
 
 


Vandus! Hát vágjál fel! Hajrá állás! Nálunk már állandósulni látszik, ha leteszem őket aludni a kiságyba, akkor is felállnak, ez így megy kb. 45 percig. Akkor jól kifáradnak és alvás. És úgy, de úgy tudnak mindenhol álldogálni, a két kis feneküket hátratolják még, irtó aranyosak.

Nyulasz, nálunk eszméletlen mennyiségű ruha fogy. Mostmár szoktatom őket a merev előkéhez, arról meg lepereg a cucc. Itthon próbálok spórolni, de az evések után elég gáz minden: gyerek, konyha, anya.

Sapka: áldom az eszemet, hogy nyáron is sapi volt mindig rajtuk, hiába, anya sapi-mániás. Van az utcánkban egy gyerkőc, tépi le magáról a sapkát. Kérdezem hülyén, ez miért van? Az én 2 gyerkőcöm olyan vagányul feszít mindig a sapikban, kendőkben. Hát ritkán kapott ugye fejfedőt a kisfiú, ezért nem tűri meg magán. Utólag a banális dolgok olyan fontosakká válnak...

Tobit akartam kérdezni, ha erre jársz, merrefelé, milyen vidéken laktok? Én összekevertem Tillel, T betű itt is, ott is, aztán kiderül, hogy csak van lakó mifelénk is.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Till!
Én mindig...ilyen bagoly típus vagyok, és ezen a gyereknek sem sikerült változtatni :roll:
Nekem ennyi idősen 39+3-on indították meg a szülést...mindig amikor valamelyikőtöknél látom ezt az időt olyan erős nosztalgiám lesz...tisztára mintha 10 évvel ezelőtt szültem volna....nekem annyira szívmelengető emlék, remélem Lencsi kibújása neked is klassz lesz :D
És mellesleg mit beszéltetek meg a dokiddal, meddig vártok türelmesen??

Nyulasz!

És hány fok van nálatok a gyerekszobában?? Én vívódom, mert vastagabb hálózsákot még nem adnék rá, a vékony meg már kevés, a takaróból, meg több is van, és mikor egyet bedolgoz maga alá, akkor rakom rá a következőt...
Nálunk sokkal rapidabb módon fogynak a rucik pl. ma már kettőn vagyunk túl, pisivész okán.... hiába a kis galádnak mindig akkor kell pisilnie, mikor épp pelust cserélnék...tegnap kétszer egymás után pisilte olyan szinten képen magát, hogy ihaj, szemébe- szájába mindenhova ment :oops: Harmadjára már csak szép szökőkutat csinált az égbe...komolyan nem értem hogy fér belé ennyi pisi, és az hogy tud ekkora nyomással távozni belőle... :shock:

Vanda!
Gratula, ügyesek vagytok, raksz majd képet a nagy mutatványról?? :D

Szöcske!

Tobi tudtommal fővárosi... :)

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Till!
Nem biztos, hogy túlviszed. Nekem Baluval a 37. heti NST-n közölte a doki, hogy minden oké, tutira nem szülünk még egy darabig. Következő NST már nem volt... :D
vovanda
 
 


Szöcske,ajaj,akkor a kanállal evős időszak ilyen? :lol:

Lois,ja,nálunk is vannak balesetek,mondjuk Balázsra nem jellemző,de Noémivel jobb vigyázni :lol: ...nyilván ilyenkor én is öltöztetek :lol: ...most már csak 22 fok volt,de eddig 25 alá nem ment.Hákózsákot nem adok rájuk,gondolom nem annyira szeretnék,mert eléggé elmászkálnak az ágyban,abban meg nem tudnának :roll: vagy ez hülyeség?

Vanda,boldog 9.hónapot :wink:

ez a citromos karamaz valami rettenet :x ...ugye elég napi egy belőle?
Vendég
 


Till:gratu nekik.Nálatok családi hagyomány, hogy nem sietnek a babák? Kitartás és puszi.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Jelentkezem létszám ellenôrzésre. :D
Barátnômék eljöttek hozzánk két gyerekkel ebédre. Hát lett éltet egybôl ebben a lakásban.

Till,
el is sápadtam amikor megláttam a tábla tetejét...
Ki tudod magad pihenni ezekkel az alvás adagokkal? Az Nst-s papír alján lévô görbe (aminél 100 a max) mit mutat? Gratulálok a keresztfiadhoz!

Angel,
én is behoztam :lol:
Igen, Márton. Most írtam elôször, mert igaz, hogy másfél éve megálmodtamezt a nevet, mégis gondolkodtam a változtatáson. De aztán nem találtam jobbat. :roll:

Hunci,
szia :)
Megnéztem a talis képeket és elámúltam mekkora már a fiad!

Kép
lona1
 
 


Lois! Akkor én valamit nagyon keverek!

Hát Nyulasz, lassan nálunk a kézzel evős időszak következik! A lakás romokban hever! Vagy én csinálok valamit rosszul...

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske: én vagyok vidéki! :wink: Fejér megye-Ráckeresztúr

Anyukák: egy öröm olvasni benneteket! Hasznos infók, vidám történések! :D

Egész jól bírtam a mai napot, anyukámmal jót csatangoltunk, lett is a lányoknak szép ruhácska, anyának meg nagymaminak üres pénztárcája! :D A cundaban csak kiszoknit vettünk, mert nagyon nem volt választék kisruhából, arról nem is beszélve, hogy tényleg hatalmas még az 50-es méret is ott. Vettem pelenkát is, ugye a 2-4 kg-ig a jó választás? Remélem abban már azért nem fognak elveszni! :? Még pár apróság kell. Kezdek megnyugodni, hogy rendben leszünk!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Lois nem semmi a kis fütyis!! :lol:
A barátnőm kisfiánál azt figyeltük meg hasonló okból, hogy mikor picit össze húzza a kukacot na utánna jön a szököár!! :lol:

Timi na tessék szépen egnyugodni még jó, hogy minden kész lesz no para!!! :wink:

Milán úgy tűnik tudja mikor írok nektek mert megfigyeltem ahogy a gép elött vagyok elkezd rugdosni! :lol:
Nekünk ma termékeny napunk volt megvettük a szőnyeget a gyerekszobába szép pisztáciazöld és jó puha.
Pont ilyet akartam.
No meg kivágtuk a figurákat az ágy és a komora.
Még azt találtam ki, hogy a tapétába van selyemcukor minta is ezeket is csináltunk más más színűek lesznek és ezek mennek a szekrény kilincseire.
Dobok képet róluk no még nincsenek festve.(felül a bordűr látható)
Dobok még egy képet a mai pocakról is.

Kép Fadíszek


Kép 20+6

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani: nagyon ügyes vagy-irigykedem! A pocak pedig szépen gömbölyödik! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi el se hiszed, hogy igazából semmi macera ezt megcsinálni.
A tapétáról lerajzoltam az ábrát sütőpapír segítségével aztán Copyba több méretet csináltattam.
Vettünk 3mm-es nyers falapot és indigóval átrajzoltam.
Kivágni apa vágta ki na az annyira nam volt egyszerü de külön van ehez fűrész, én meg mikor kivágta dörzspapírral átmentem a szélén.
Na most itt tart a dolog a festésért azért izgulok! :roll:

Iegen igen egész nagyot nőt a pocak köszönöm!! :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, nagyon helyes szoba lesz! Szép a pocid! :lol:

Lois, mi rövidujjú body-ban, hosszúujjú rugiban és hálózsákban alszunk. Erre teszek még egy vékony plédet. De ma hajnalban a takarót is mert még én is fáztam. 22 fokra hűlt le a ház. Bekapcsoltam ma a cirkót, hogy mindig legyen 24 fok.
Én mindig az esti fürcsi után cserélem a ruhácskákat. Kivéve, ha nappal összepisil a kisasszony.

skrisz72
 
 


Nálunk is hideg van, rövid ujjú body, hálózsák, most még átmeneti, de rendeltem télieket is, plusz jó meleg takarók. Orrunk egyelőre nem folyik.
Mi mindig hálózsákban vagy rugiban alszunk, talán az első hónapot kivéve.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok! :P

Egy fokkal jobban vagyok, aludtam (szigorúan) fél 4ig délután, meglátjuk az éjszakát...

Lona,
aranyos vagy! :P
Most még igen, ki tudom pihenni magam, mert hét közben egész nap alszom, de nem jó ez így :oops:
(NST papiron néha eléri a 40%-ot, egy pillanatra ugrott a 70% környékére... :roll: amúgy 10-20 )

Raniko,
nagyon csinos vagy! :D

Lois,
miért kellett Nálad indítani a szülést? :roll: Pláne terminus vége előtt? :roll:

Baba,
bár tudnám... :roll:

Vovanda,
legyen igazad!!!!!!! :roll: :P

(sütöttünk Vackorral egy nagy tepsi meggyes piskótát - nem diétás :oops: - és azértis benyomtam egy párat :oops: sajnos finom :lol: )

tillidian
 
 


Lois,
ha nem szülök meg addig, akkor 9-én reggel 7-kor lesz amnioszkópia, NST, UH. Utána doki javaslatot tesz :roll:

tillidian
 
 


üdv, jó sokat írtato, most sajna villámban néztem, bocs :oops:

nálunk kb 22-23 fok van, eddig kicsit több volt.
body+ujjatlan rugi, ezt az összeállítást szeretem :D most már inkább hosszú ujjú bodyval.
ma spec. hosszú ujjú rugit adtam rá.

Nyulasz,
na nekem is ez az izém a zsákkal :roll: , hogy abban nem tud mászni! pedig olyan cukik a zsákban!
amúgy nem mászkál már annyit a kicsaj, mint régen, néha úgy találom hajnalban, ahogy letettem.

Karamalz sajna nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet :( olyannyira nem, hogy éjjel 2-kor és 4-kor is enni kért, hiába dőlt ki este... :? ú.hogy lassan tényleg táphoz kell nyúlnom..., múltkor végül mégse.
ma viszont talán lecsúszott egy icipici alma!

voltunk ma - először 3-asban - étteremben! :D persze ki kellett venni a hordozóból, mert nyafogni kezdett a program felénél, hogy én fogtam, hol apa, aztán bealukált!

Tilli,
hajrá 7 8)

angel37
 
 


ja, Nyulasz, lehet ám ,hogy tudnak mászni benne, párom futni is tudott hálózsákban :lol: na nem újszülöttként, kcsit több volt már!

angel37
 
 


Na úgy látom én hozzátok képest nagyon "alulöltöztetek" Itt ma van először kicsit hűvösebb, Zé szobájában még tegnap éjjel is 24 fokot mutatott a légzésfigyelő. De ma már csak 20-at, be is kapcsolt a fűtés. Zé nyár óta hosszú ujjú rugiban aludt vékony takaróval. Most viszont beparáztam és ráraktam a rendes takaróját is, ami eddig a kiságy végében figyelt. De vettem már vastagabb hálózsákot, holnap szerintem beleműtöm (első teszveszes zsákmány, cuki kis brendonos hálózsák, vadi újan lőttem bagóért :roll: )

Lona!
Igazán nagyon szép nevet választottál :)

Rani!
Nagyon ügyes vagy!! :) Hűűű, micsoda pocak, most már szépen gömbölyödsz, nekem is ilyentájt indult be a dolog :wink:

Skrisz!
Én még fürdés előtt leveszem a rucit, nekem úgy jobban bevált :lol: :lol: :lol:

Till!
Nyári szabadság és a cca 40 fok, na és Lois türelmetlensége vezetett oda, hogy a terminus vége előtt megindították. Itt nálunk a helyi kh.-ban amúgy sem annyira túlhordáspártiak. Szóval, ha elmegy a dokim szabadságra, akkor 40+1-en indította volna meg a főorvos. Így én inkább egy nyugis programozott éjszakai szülést választottam :roll: Nem bántam meg :roll:

Angel!

Éttermezés :D
Én is vívódom, valahogy úgy látom, hogy estére nem igazán elég a tejcsi...és most már kezd behisztizni, ha nincs elég...... a'szem mégis vadászok egy mérleget, mert tök sz@r ez a bizonytalanság... nem akarom éheztetni csórikámat :oops:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois, Skrisz,
akkor meséljetek már dióhéjban: hogy néz ki a szülésindítás, mire számítsak? :roll:
(Csak úgy oxytocin+ burokrepi? :roll: )

tillidian
 
 


Sziasztok!

Köszi a pocakdícséreteket!! :wink:

Tilli fini meggyes süti én is én is én is.
Én almás pitét sütöttem pénteken diátást mára már nincs is belőlle. :roll:

Hát látom lányok az öltöztetés nem könnyű kérdés.
Én is tuti ezen fogok agyalni, hogy ne legyen túl öltöztetve de ne is fázzon. :roll:
A bartnőm azt mondta öltöztessem úgy mint magam és + 1 réteg. :roll:
Hááááááááát....

Kérdésem lenne.
Ma megyek grillezésre és anyum csinál majonézeskrumplit, lehet ennem a nyers tojás miatt szerintetek?
Ki mit gondol?
Boltba ilyet tuti nem vennék de ez házi. :roll:

Kép

Kép
raniko
 
 


Lois,
sokáig án is alulöltözettem :oops: meg is fázott anyuéknál, ott hűvösebb volt éjjel :oops: azóta jobban figyelek.
a takarót meg szereti lerúgni, akkor ki tud kicsit hülni :roll: ezért is lenne jó a zsák...

kíváncsi leszek a hálózsákos tapasztatodra majd! :)

maradékokat fejek napközben, és azzal még rátömök picit este, hogy megnyugodjon a lelkem :roll: :oops: , úgy azért elég.
(ha gondolod, próbáld meg, az növeli is a mennyiséget elvileg)

tegnap még 80-at belediktáltam cumiból (mondjuk az fagyasztott volt, fel kell használni, mert lejár a fél év), mert kevesett evett egész napra.
volt is alvás 9-től 8-ig 8)

öltöztetés amúgy nekem is fejtörés volt, most már annyira nem.

Rani,
igen, ezt szokták mondani, hogy +1 réteg, mint ahogy te jól érzenéd magad! :wink:
(újszülött +1, már nem újsz. koraszülött +1, kora-újszülött +2 (már inkuból kikerülve))

hát asszem én ennék :)

Tilli,
hátha nem kell indítás, hátha Lencsi elszánja magát, ahogy kell! :wink:
még 3 nap! 8)

angel37
 
 


Sziasztok!
Raniko, pont ilyen bördűrünk van, sárga és macis, nagyon szeretem:))) Sárga a babaszoba és ez van a falon, nagyon hangulatos, imádom.)

Timi, neked 2 hónap van még? Nekem 3. Én már most izgulok:) A babám keresztben fekszik a köldököm alatt. Éjjel is ezerrel rugdosott, fel is ébredtem rá. Egyszerre ugrált a hasam két oldala, ezért is világos, hogy keresztben fekszik:) MÉg az is jellemző - bár ez nappal van - hogy evés után mindig jelez, hogy leért a kajcsi és köszöni:) Mikor fog megfordulni?

Till, hú, te mindjárt szülsz!:) NÉztem az októberi kismamás topicot, ott sokan szültek szept-ben, a barátnőm, Stünci is. Kíváncsi vagyok, hogy kinél mikor lesz a szülés.

Skrisz: Eszti babád egyre szebb, mindig nézegetem a fényképalbumot.
Vendég
 


Till!
Bár nekem nem volt spontán beinduló szülésem, de nem hinném, hogy markáns lenne a különbség. Hisz spontánnál sem feltétlenül reped a burok, és ott is esélyes az oxitocin támogatás.
Ami más, hogy ugye nincs nagy szaladás a kórházba az elején :wink:
Meg a burokrepesztésnél és a fakultatív beöntéses mókánál nincsenek még fájások.... mondjuk én ezt ezt cseppet sem bántam :roll:

Rani!
Én csak akkor ettem ilyesmit, ha kész majonézből készült, ha anyukád csinálja a majonézt, akkor én inkább kihagynám :)
Szerintem a téli öltöztetés nem annyira gáz, én jobban meg voltam lőve, hogy a 40 fokban mit adjak rá, plusz klíma mindenfelé ... meg se fázzon, meg túl se öltöztessem :?

Angel!
Én még sosem fejtem :oops: Ki sem bontottam a mellszívót :oops:
Nekem amúgy azt mondták, hogy fagyasztani csak 2-3 hónapos korától érdemes, a korábbi tej más összetételű, nem táplálja a nagyobb babát, az pont akkor jó és elég, amikor lefejted.
Zé is aludt 9 órát egyben, ez rekord :D
Hálózsákról majd beszámolok :wink:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok!

Na ma elkszült az első maci!
Ez egy próba verzió nincs szépen lecsiszolva és még a színek se biztossak.

Twist én is nagyon szeretem igen picit sárgás a tapéta bár inkább barnás krémszínűnek mondanám a miénket.
Van tapétánk is ami ehez való és egy fal lesz vele kitapétázni.

Itt a kép a kész maciról!

Kép Maci

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani, de édes!!!!

Lois, fürdés... :lol: :lol: Egyébként még én sem fejtem soha.

Tilli, reggel beöntés, szülőágy, oxitocin infúzió, burokrepesztés, fájásvárás, EDA, tágulásvárás, tolófájások és már kint is van Lencsi. :wink:

Twist, olvasgatom ám a blogodat! Már jól vagy?

skrisz72
 
 


Lois,
jó, hát az a jó, ha nem is kell! :D nagy könnyebbség! :wink:

sajnos én kezdettől rákényszerültem a szívóra, nem volt aki egyen belőlem :(
meg már vérzett a szívem a kórházban is, hogy 100miliket borogattam a csapba :? akkor már tettem le belőle inkább.

fagyasztásról is egyébként két "szakember" kétfélét mond, tököm tele ezzel :roll: megérzésem ezzel meg nincs, honnan lenne.
1.)nekem csak azt mondták a klinikán a tejkonyhán, hogy előtejet ne fagyasszak, mert majd hasmenést kap csak tőle. 2.)védőnő szerint az jó, ha az is van fagyasztva, milyen jó lesz, ha majd beteg. 3.) PIC-es drnő azt mondta, ha már van tej, és sok, akkor érdemes.
most akkor? :roll: :roll:
mindegy, már nincs régi, két nagyobb kübli volt.

jaaa, egyik kedves vizites dokinak még a Soté-n az a remek ötlete volt, hogy kérjek gyógyszert, hogy apadjon el! :shock: :evil: igazán bababarát!

jaja, Rani, én kapásból bolti majonézre gondoltam, az mehet! házival én is óvatosabb lennék.
Maci édes! :lol:


ja, elnézést csajok, szerintem ez a tejes-fagyasztós téma valszeg nem is érdekel senkit :oops: befejeztem én is :oops:

angel37
 
 


Angel, már hogyne érdekelne! Engem minden érdekel. Sokat tanulok ebben a topikban.

skrisz72
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: