Új privát üzeneted érkezett!

Nila köszi,másnak is köszi,pl patíszonos ötlet,mi még teljesen fűszermentesen eszünk,de kipróbálom.
Tengeri halba sok a nehézfém?Ezen elgondolkodtam...hogy akkor a folyami hal mért is egészséges,mikor a Dunába, Tiszába folyik egy csomó szennyvíz...(nem kötekedésből,de én pont fordítva tudtam,na de mindegy Petrának úgy se tudnék folyami halat adni..)

Köszi köszi a képdícséretett..Cs.kolbász ,Petra az "unott" képen elmerengett..néha szokott és azt próbáltam elcsípni.

Stelly..na hát ez a popó kidugásról még nem tudok vélekedni,hogy "jól-e áll"mert még annyira nyeklős nyaklós..nem áll olyan sokáig,meg csak kapaszkodva és úgy általában nem húzza ki magát,mert mindig valami alacsonyabb tárgyba kapaszkodik.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


!Jó reggelt!!!

Nagyon jól aludtunk ma juhhééé!!!!! :lol: :lol:

Babócák gyönyörűek :lol: :lol: Talis képek is angyon jók!!!!
Torna,hát én ma is megyek még 4-5kg van a versenysúlyomhoz,nem adom fel :lol: :lol:

Zsancy:Gratula Petrababának az álláshoz :lol: Gyönyörűek a szemei!!!


Millye:Szép súlyban van Andriska :)

Panna:Gyógypuszik Hannának++++Remélem nem volt gond éjszaka?

phpBB: Kép
andrea17
 
 


Budabo: :lol: tőled loptam az ötletet :oops: :lol: és sikerült!!!!
A kecskemétis paradicsomos-halat Hanna is imádja!!!

phpBB: Kép
andrea17
 
 

 
 

szerintetek paradicsom pürét(100%-ra gondoltam)1teáskanálal lehet adni a bébífőzihez??

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
zsancy
 
 


Zsancy:A paradicsom olyan kíméletes étel, hogy már egészen korán nyersen is adhatjuk. A héját feltétlenül el kell távolítani.
http://vitalitas.hu/konyvek/bab/babetr9.htm (Itt olvastam)

phpBB: Kép
andrea17
 
 


Kávézni jön valaki????

phpBB: Kép
andrea17
 
 


Éjszaka hiperüberextramega szuper. 21-07-ig nyekkenés nélkül. Reggel kaja megint nem ment viszont :cry:

zsu:lassan javulsz :cry: A dokinő nekem sem mondta, a védőbanyától kaptam egy leírást a nem kötelező oltásokról. A dokit amikor megkérdeztem akkor ő a perv-et és a rotát mondta, most "szomszéd" anyuka mondta hogy beadatta, rákérdeztem és modta a doki hogy adjuk, szóval kérdezni kell. Van neked ilyen
leírásod? vagy mész védőbanyához, tőle meg tudod kérdezni.

stelly:gratula a súlyodhoz

millye:akkor nem kapta vissza Szandra sem..ez jó. Hát a közös képet..


gerendai zsu
:nagyon sokat változott léna szerintem, nagyon nőtt. Nagyon édes ahogy mosolyog, meg a fűben mászós!!

andrea:a végeredmény a lényeg!! ha Hanna hagyja csinálj sokat!!

zsancy: nincs benne semmi, csak a pari megfőzve és turmixolva? akkor szerintem igen

Kép
budabo
 
 


Budabo:Az tök frankó,hogy Füge ilyen jól aludt,tartsa meg jó szokását :lol: Reggelire tápit eszik Füge?
Mert nekünk is néha van olyan,hogy nem igazán akarózik lecsusszanni a tápszer!! :cry:

phpBB: Kép
andrea17
 
 


jaj a talis képek nagoyn jók, csak már főzök és kapkodtam :oops:
palócleves,túrós rétes

Kép
budabo
 
 


[quote]A írta: dokinő nekem sem mondta, a védőbanyától kaptam egy leírást a nem kötelező oltásokról

Komolyan áldom az eget, h ilyen jó fej védőnőnk és dokinénink van. Egyesek miért nem képesek normálisan végezni a munkájukat? Grrr :twisted:

KépKép
hugic
 
 


jó reggelt!
megin sok keléses éjszaka:(
reggelire már csak tejpép, mert tápszert kiveri a kezemből :) most épp sztracsatellás milupásan vagyunk túl, benyomta az egész adagot...bizti fincsi volt :)
nekünk cukkini volt a krumpli után köv. bevezetett kaja, Vinci azóta is imádja...kaporral csinálom mindig, foghagymát még nem tettem bele, azt a spenóthoz szoktam. ma kipróbáljuk a sóskát :)nekem nagy kedvenc, nagyok is szeretik, remélem bejön Vinnyónak is!!!!!!!!!!Halat még nem ettünk...majd veszek,mert épp nincs itthon semmiféle.
olvastam, hogy már lassan be lehet vezetni a tojássárgáját főzve, meg a sajtot reszelve,meg túrót, joghurtot... tojást pl a spenóthoz lehet adni, sajtot meg bármire ráreszelve, mikor Andrisnak először adtam, totál odavolt, hogy milyen fini... krémtúrót Vinci már evett, semmi baja tőle, és ízlik neki nagyon...
Azt is olvastam, hogy a levesben főtt zöldség, és husi, már nyugodtan mehet 8 hós kortól a leves levével turmixolva!!!!

Léna nagyon szép kislány!!! Kis huncut!

ja, én kávézok!!!!!!

Tegnap mértem Vincit, 8,47 kg. magamat is 69, ami azt jeleni, megin ment le 2kg!!!!egy kis almáspite, és viszsza is jön :(már csak 8-10kg-t kell leadni, és szupernő leszek :):):)
Holap megyünk szemészetre, Ági is, meg Vinci is.

nah, anyanynany ordítás....Vinci szomjas :) akkor távozom, majd jövök, ma pihinap van, mert tegnap takarítás, felmosás, rendrakás, ruhaelrámolás votl...ma csak mosok :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Egyetértek!!!! :twisted: :twisted: mert én is tőletek tudom,holnap rá is kérdezek!!!!!

phpBB: Kép
andrea17
 
 


ikverus:Hajrá-hajrá :lol: a 2kg-is jóóóó,sok kicsi sokra megy :lol:
Én már a hétvégén adtam Hannának a husilevesben főtt krumplit,répát zöldséget,nagyon bejött neki :lol:
A spenótot te,hogy csinálod Vincinek???

phpBB: Kép
andrea17
 
 


jah, azt elfeledtem írni, hogy Andrsiom nem szopizott már 4 hós korától, és én kecsketejet adtam neki, tápszer helyett egy ideig....ami azt jelenti, kecsketejet nyugodtan lehet már adni(persze higítva) a csemetéinknek, és így lehet kecsketejes tejbegrízt főzni! mert hát tápszerben megfőzni nincs gusztusom, de már simán ehetnének, és olcsóbb, mint a tejpép, meg lehet ízesíteni akár házilekvárral is, vagy friss gyümivel! vagy pici fahéjjal!!!
Ja, macikávé itt gödön egyik cba-ban sincs :(:(:(

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Bogi és mindenki: Agyhártyagyulladás ellenit mindenképpen adassátok be !!!! 3 ezer, vagy mennyi és ismerek egy 4 éves kislányt, aki majdnem belehalt... :( A Heim Pálban tudták rendbehozni, Fehérváron a kórházban sehogy sem javult, lélegeztetőn volt sokáig.
Nekik azt mondta az orvos (5 gyerekük van), hogy úgysem betegesek, felesleges beadatni... :evil: :evil: :evil: Aha, persze...
Enyém szuperdoki is azt mondta, hogy ezt mindenképpen alánlja, mert nagyon veszélyes.

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Hát Léna babát meg kell zabálni, tényleg gyönyörű kislány!!!!!!!
Talis képek is nagyon jók! A Ti babáitok élvezik a hintázást? Mert Lili csak olyan "egykedvűen" ül benne egyenlőre.

Kép
cserkészkolbász
 
 


spenót: ha van leveles, akkor azt főzöm meg, de most csak mirelitt van, egy zacsi mirelittet feldaraboltam asszem 6 adagra...egy adagot kiveszek, egy vagy 2 krumplival(nagyságtól függ), egy gerezd foghagymával megfőzöm, levét leöntöm, csak annyit hagyok meg, hogy ne legyen tök sűrű, a foghagymát kiveszem, bár a múltkor simán beledaráltam(elfelejtettem kivenni), és Vinci megette élvezettel, és most már vagy tojássárgát teszek bele, avgy sajtot reszelek rá....az igazság az, hogy ici pici sót már legutóbb tettem bele...

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Kaandi Botijának és Erika Lilijének nagyon boldog 8.-at!!!! :D

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Marci nagy hintás, bár azért ez hangulatfüggő is, van, mikor nézegeti inkább a környezetet, de többnyire mosolyog, néha hangosan kacag benne... :D

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


jó reggelt!

zsuzsi:már miért haragudnék,én szoktam makinak hívni Bazsit-apja nem örül neki-de sokszor tényleg olyan,ráadásul m még jobb illet rá a maki név,sőt inkább a piros seggű pávián,mert a tegnapi paradicsomos kaja jól megszínezte a popóját....
Léna annyira sokat változott,nagyon ritkán hozol képet,a reggeli ébredős mosolya,az már valami,erre kelni reggelente igazán boldogságos,igaz?

zsancy:én védőnőm szerint tök mindegy milyen a hal,pont azért amit te is írtál,semmivel sem jobb a folyami hal a szennyezettség miatt,de ha lehetőség van én is inkább folyami halat veszek majd,jobb félni,mint megijedni...
jól aludtatok?

zsu:éjszaka hogy telt,Bebét hagyta aludni a fogacska?

bogi:örülök a jó éjszakának,bazsi sem eszik sokat reggelente,pedig azt gondolnám,hogy tök éhes lehet,sokszor még morogni is hallom a gyomrát,de 100nál többet szinte sosem eszik meg reggelire.

stelly:még sosem mertem megkóstolni a nyers halat....jó lakmározást nektek!

julcsi:tényleg teljesen úgy nézel ki a képeken,mint akinek kutya baja!ügyes vagy!

millye:apa nem megfázva van,hanem a bordáját zúzta meg két hete,és még nem gyógyult meg teljesen,tegnap este is rendesen jajgatott az ágyban amikor megfordult!férjed meggyógyult már rendesen?

várjuk a gyerekorvost a szokásos havi látogatásra,megkérdezem mi a véleménye a H1N1oltásról.

nagyon jók a talis képek,ennyi szépséges gyerkőcöt a hintán!

Kép
nilabali
 
 


Botinak én is boldog hónapfordulót kívánok!!!

Julcsi: köszönjük szépen!!

A főzelékekebe egy kis sót én is szoktam tenni. Én inkább a cukrot kerülöm (na nem a főzelékbe, hanem egyébként...)

Kép
cserkészkolbász
 
 


andrea:csatlakoznék a kávézáshoz,bár gondolm te már túl vagy rajta!

Botinak és Lilinek mi is küldjük a hófordulós puszikákat!jesszus,ők már 8 hónaposak!

Kép
nilabali
 
 


Láttam múltkor én is egy filmet a Discovery-n. Arról volt benne szó, hogy az áramlatok a sarkok felé sodorják a szennyeződések nagy részét, ami miatt az ott élő halak, fókák, jegesmedvék szervezete rendkívül szennyezett. És hogy az eszkimó anyák teje kimagaslóan sok méreganyagot tartalmaz. Na ennyit a tudományról.

Azért a csepeli szennyvíztisztító elkészültével kapcsolatos reklám, ahol a halak az örömódára tátognak, nem kicsit gyengeelméjű. Látta valaki? Ennél még én is sokkal jobbat kitaláltam volna.

Kép
cserkészkolbász
 
 


Apám, mire jövök reggel???!!
Verus drága, kérlek ne haragudj, de kecsketej?? NEEEEEMMMM!!!!
Nemszabadnemszabadnemszabad!!!!

Most nem viccből mondom, csak nehogy valaki ennek hatására kigondolja, hogy ő kecsketejjel zúzza a gyereket!!

De Verus, hogy ne borítsd rám a reggeli kávédat... Ha címet küldesz, küldök kupont, jó? :wink:

ladmon
 
 


ladmon:jó reggelt! :D

cserkészkolász:én láttam....tényleg elmebeteg reklám!

Kép
nilabali
 
 


Nila: Hát ez a puci Bazsi tánc egyszerűen zseniális!! Olyan vicces volt nézni! (Gondolom nektek is este... :) )

Lénát meg tényleg nem érvényes eldugni!!! Sokat változott tényleg! Nekem az utolsó képe a kedvencem! Annyira édi apán táncolva!

Stelly:
a kilóid miatt oly irigy vagyok. Nekem bezzeg tekernem kell a bicót a havi egy kiló mínuszhoz.... De reméljük, nemsokára újra jó dagi leszel :wink: .
Egyébként régen úgy volt érdemes szülni, hogy a tesóka megérkezzen a meglévő gyermek 2. szülinapjáig, mert akkor a TGYÁS összege kb. a jelenlegi GYED összegével volt azonos. Én úgy értelmezem, hogy e tekintetben nem történt változás, hiszen "csak" a biztosítási időt növelték meg. De nem ezer százalék, csak támpontul...

Erika, ez a reklám lényege... Figyelemfelkeltő, dünnyögsz rajta, hogy debaromság és lőn, megjegyezted a terméket! :)
Emlékszel még az "orrodat is tisztíccsa" reklmára? Már nincs is forgalomban a termék, de emlékszem a nevére a mai napig. Tehát jó reklám volt!

ladmon
 
 


Miért Ladmon?????? Nem bolti kecsketejre gondoltam!!!! Nekem van bejáratott ellenőrzött házi....mármint nem nálam :(
Télleg érdekel, miért nem szabad? nekem a gyerekdoki annakidején ő mondta, hogy nyugodtan azt!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


tény, hogy folyamatosan adva vashiányt okozhat, de csak piciknél....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ja, a meningo oltást sok doki 1 éves kor után javasolja beadni, mert 1 éves kor alatt 2 oltás kell és később még 1 emlékeztető, 1 év felett meg csak egy.... Szóval valószínű, ezért nincs nagy reklámja egyelőre. Minek 3* szúrni, ha pár hónap múlva megússza 1-gyel is!

ladmon
 
 


ja, kávét megittam, nem borítom rád :):) meg amúgy se tenném, nem vagyok én olyan :) De vélaményme, és tapasztalatom szerint semmi, de semmikárt nem okoz a kecsketej! A tehén viszont tud!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Ilyen volt-ilyen lett:

Kép

Kép

Kép

Azt hiszem, az én Drágám is kupálódott sokat... :wink:

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


óóóóóóó Julcsi! Olyan édes!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Verus, amiért tehéntejet sem...
És súlyos vérszegénységet okozhat, ahogyan írtad is...
És Vinci még picinek számít, szerintem.

http://index.hu/tudomany/tejne080916/
http://www.babanet.hu/faq/taplalgy05.php

De most olvasgatom... A babatejjel mi a bajod? Az pont jó lenne erre a célra, nem?
Amúgy tényleg nem akarok veled vitázni, bocsi már...

ladmon
 
 


És még egy kis ráadás:

Kép Porszívó a jelenlegi kedvenc

Kép Almanyaló gyerekem :)

Kép Apa nyakában

Kép Azt hiszem, a mózest kinőttük :wink:

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Decuki Marci... És ő nagyon szép volt frissiben is! :D
Te, mi ez a cucc a porszívótok végén?

Verus, egy utolsót: a korai tehén/egyéb tej bevezetés asztmatikus tüneteket okozhat, meg légzőszervi problémákat. Nem Andrisod volt kruppos?
(Héé, kaandi, nem szállsz be a buliba??? Ketten talán legyőzhettek :lol: )

ladmon
 
 


És Léna valóban tündéri a képeken, de élőben még szebb! :D ha tehetitek, nézzétek meg. :wink:
A bölcső pedig csúcsszuper, Zsuzsi!

Oh, kecsketej téma újra... MÁr volt, de akkor még nem volt velünk Ladmon. :wink:

AMúgy Móni, tegnapelőtt miben fogtad vissza Magad? Légyszilégyszilégyszi... :wink:

Hannácska kiheverte az oltást?

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Orrszívó-porszóvó, Móni! :D Szerencsére elrakhattam újra...

Julcsi

KépKép
julcsi-79
 
 


Óóóóóóó, Marcibogyesz is tündéri!
Azt hiszem ( illetve tudom), én is szeretnék még egy ilyesmi tökmagot!!!

Ladmon: igen emlékszem arra is, meg volt egy Traubi reklám még gyerekkorunkban, az is felejthetetlen!
Dehát egy szennyvíztisztító mégsem Traubi!!

A porszívó nálunk is nagy sláger, de van egy ezresem, hogy 15 év múlva elmúlik a lelkesedés...

Kép
cserkészkolbász
 
 


Ladmon! Nem akarlak legyőzni(Kaandi! gyere segíts :):) ), sem vitázni veled, lehet igazad van, Andris télleg kruppos volt, Ági meg asztmás, pedig ő még messziről se látott kecsketejet....Andris örökölte a hajlamot, a kórházban erre direkt rákérdeztem annakidején, leht e a a kecsketej ivástól, azt mondták rá, ilyen hajlamot az nem tud okozni. Szóval evvel azér megnyugtattak, nem vagyok én hülye anyuka.... a bélproblémáinál szintén kitértem erre, akkor a gastroenterológus is, meg a sebész doki is azt mondta, nem tudja a belét meghosszítani a kecsketej :):) Mert az csak rendellenesen fejlődni tud így születés előtt...vagyis, nem voltam remélem hibás ezen dolgokban. Voltunk vérvételen sokszor, totál jó vérképe volt mindig...Áginak ilyen megfontoláskból, hogy ki tudja Andrisnál a krupp mitől volt, inkább nem, adtam kecsketejet, meg meg is szünt a beszerző forrásom...és mégis asztmás lett, és mandulaproblémás. :(
És amúgy is úgy gondoltam heti, vagy 2 heti 1x kapna tejbegrízt Vinci ilyen formában, mert a tejbegríz amúgy is nagyon szorulást tud okozni, na az meg nem hiányzik!
Hagyjuk is,bánom, hogy leírtam...sok anyukával dumcsiztam már a környéken, és más vetette fel nekem az 5letet, hogy kecsketej, így jutott eszembe......
tehéntejet meg 11 hós korig nem adok!!! a nagyoknak se adtam!
Na, lezárjuk? ettől függetlenül birom a búrád! Jó hogy van aki ellnetmond! :):):)

Julcsi! nem orrszivó cuuc lóg kia porszívóból? Nálunk is ez az állapot épp....

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Julcsi nagyon királyak a képek!!!!!! :lol:

Ááááá és micsoda szócsatára jövök ez nagyon izgi.... :lol: :lol: Na ki nyer a kecske vagy ladmon???!!!!!! :lol: :lol:

phpBB: Kép
andrea17
 
 


BOTINAK és LILINEK Boldog Hófordulót!!!!! :lol: :lol:

phpBB: Kép
andrea17
 
 


Zsu:Merre jársz???

phpBB: Kép
andrea17
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


julcsi:annyira zabálnivaló a Fiad!már csöppségnek is az volt!micsoda vigyor,kedvencem a mózesban fekvő Marci!

ladmon:én gyerekdokim is egy éves kor után adja majd be az oltást,pont ezért,azoknak javasolja korábban,akik közösségbe járnak.szerintem is tök vicces volt a meztelen Bazsi este,de egyedül voltam vele,mert apa nem ért még haza,ő többször is megnézte még este!

lányok,ha gyerek megtanult felállni akkor már sosem fog napközben egyedül elaludni?komolyan ringatni kell,mint pár hetes korában,mert akármilyen álmos is inkább feláll és pofira esik,de nem alszik el....

Kép
nilabali
 
 


Télleg Ladmon! azér nem is szúrtál még le, hogy pici sót rakok a főzelékbe!!!!!!!! :lol: :lol: Pedig én erre vártam :( Most csalódott vagyok :(
ilyen egy 3 gyerekes felelőtlen anyuka :)

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Tényleg , Ladmon: nem próbáltátok ki Esztikével a babaszínházat ? Kecskeméten van a Ciróka bábszínház (ha jól emlékszem), szoktak lenni 0-3 éves korig előadások. Nekünk messze van, de szerintem tök jó dolog lehet...

Kép
cserkészkolbász
 
 


Sajnálom Verus, de a sót már szóvá tettem.. Hmmm.... Asszem kaandinál... :lol: Tényleg!
Nem ér csalódni bennem!! :D

Okés vége!
Persze, tudom, hogy úgy csinálod, ahogyan jónak látod, de mint írtam, ellenállhatatlan vágyat érzek, hogy állandóan mindenbe beledumáljak! Sorry...

Pont ezért már nem is emlékszem, mit akartam pár napja írni! :wink:

Jaaaa, én meg azt hittem, valami kafa porszívótartozék a polcokhoz vagy ilyesmi.... :D

ladmon
 
 


Andrea17: köszönjük!!

Kép
cserkészkolbász
 
 


Nem is tudtam, hogy 0-3-ig van...
De asszem egyelőre nem lenne nagy élvezeti értéke a dolognak, viszont később tervezem megnézni (mondjuk inkább 2-3 évesen) :)
Télleg, éljetek soká ma 8 hósak!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ladmon 2009.09.30 08:54-kor.

ladmon
 
 


nilabali:Nálunk is ezt csinálta Hanna egy darabig,de 2-3nap után megunta!!!Én mindig azt csináltam,hogy ott maradtam az ágy mellett és mikor felált vissza fektettem,volt,hogy félórán keresztül ezt játszottuk mire elaludt,de aztán rájött,hogy muszály,mert nem veszem ki :)

phpBB: Kép
andrea17
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?