Új privát üzeneted érkezett!

Ja, mi is apás szülést tervezünk, remélem az a szoba szabad lesz, mert a többibe csak női kísérő jöhet be, de valahogy ezt az élményt én is apával tudnám jobban elviselni! Hátha kicsit együtt érző lenne a szülés miatt és tisztelne egy kicsit :), mert tipikus férfi néha és nem nagyon empatikus, ha olyanja van!
hajnalocska
 
 


Női kísérő??? Ezt meg hogyan szabhatják meg? :shock: Mi ez, törökfürdő? :mrgreen:

Itt még a császárra is beengedik az Apákat, tiszta Amerika :wink:
(mondtam is: ha császár akkor meg feltétlenül legyen ott, mivel engem csak altatni lehet...így legalább Apja venné először kézbe Lencsit, nem valami idegen...)

tillidian
 
 


Ginus:Nem vagyunk telhetetlenek, mi örülünk ha a gyönyörű, ugyanakkor fárasztó feladatoktól ide tudsz lesni ennyire is!;)
hajnalocska
 
 

 
 

Egy apás szoba van. (Éljen Veszprém és a szocializmusból itt hagyott kórház.) :roll:
A többiben meg szülhetnek más anyák is mellettem, így gondolom ez lehet az oka. Ha egyedül szülünk akkor, bejöhet mindenhova, na oks császárra így sem. :roll: :wink:

Most van az Anyák lapjában a Csolnoky Ferenc Kórházról riport pont és onnan gyűjtöttem még plusz infókat. Viszont rájöttem, hogy beöntés nem kötelező, és az elsőszülőknél általában gátmetszést is csinálnak.(na nem mint ha az utóbbit nem sejtettem volna)
hajnalocska
 
 


Tilli, abszolút kategória azt jelenti, hogy végső súlyunkat (pontosabban tömegünket) hasonlítjuk össze. Azt hiszem ebben a kategóriában Te nem érhetsz el helyezést, én viszont simán elcsíphetem a másodikat.
Egyébként mi is apás szülést tervezünk, azt el sem tudnám képzelni, hogy Anyukám legyen ott (szerencsére Ő sem :D ). A Te Édesanyád bizonyára nagyon haladó gondolkodású, ha ilyesmire vállalkozna.

Hajnalocska, biztos tisztelne, de nem biztos, hogy mondaná. Nálunk is csak ma fogalmazta meg a Férjem nyolc évvel az első szülésem után.

Gina, jó, hogy bekukkantottál, gyere máskor is, ha tudsz, de leginkább próbálj pihenni.

Vcsibe, továbbra is drukkolok!

Kicsike, örülök, hogy nincsenek ártó pöttyeid és a dokid is ártalmatlannak minősítette a viszketést.

Fogyitopik, én is benevezek.

Jó éjt!

Kép Kép Kép
datolya
 
 


Na most már tényleg lépek, asszem a Halálos fegyver 3-ból már nem sokat látok, de itt ragadtam, na egyszer én is megtehetem.:D


Csibe:Szorítok azért, két plafonnézés közepette lesz időm bőven éjszaka!;):D



Jó éjt Till., ha még vagy. Áááá, és még valami! Annyira látszik az UH képeken, hogy Apára hasonlítanak a vonásai a babódnak, mindenkinek veletek bizonyítom, hogy ugye, hogy reális képet ad a 4D.:) Híressé tettem már Lencsit a családban.:D

Szép álmokat!

Hajni
hajnalocska
 
 


Datolya: Asszem ez lesz nálunk is, nem egy "behódolós típus" csak néha hallok pozitív dolgokat, hogy "Szegény Cica(=én)! Még elég jól mozogsz!";)
De ezzel is beérem...már.:D
hajnalocska
 
 


Azt még nem is mondtam,hogy az időpont okt28 és nov 1közötti lesz,legalábbis a dokim ezt mondta.A legszebb az egészben ,hogy hozzá jártam végig és 25-29-ig konferencián lesz.Mondtam neki,hogy Én 28-ra terveztem a szülést azt válaszolta,hogy akkor beszélejem le a Fiammal a 30.-át vagy a 24-et.de nyugodjak meg ugyesm ebben az időben fog születni hanem akkor amikor ő is ott lesz.Kérdeztem tőle a szülésznőt is ,ő a Böröndi Zsuzsával dolgozik együtt.Azthiszem Tőletek hallottam már erről a szülésznőről.Ha igen akkor légyszi írjátok meg,hogy milyen mire számíthatok mert addig nem is hívom fel.
Ja és még annyi,hogy becslécse szerint születési súly kb.3300g lesz.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Jó éjszakát az aludni készülőknek.
Nálam most is nagy buli van a pocakban.
Olyanokat rúg ,és hullámzik ,hogy az valami hihetetlen.
Csíkos pulcsi van rajtam és azt nevettük Apával,hogy mozognak a csíkok. :D :D
Csibe azért drukkolok ha nem gond. :wink:
Fogyitopik:azért ugye ide is jöttök majd nem pártoltok el? :shock:
Nekem nincs mit lefogyni de szivesen bíztatlak és bátorítalak majd benneteket.Hátha segít.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Én magammal beszélgetek?
:shock: :shock:
Vagy van itt még valaki???????????

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Itt vok már :D

tillidian
 
 


Datolya,
naon tré vok matekból :wink: de 48-ról indultam, és ha +16-ot híztam, az épp az egyharmada :roll: Szal sztem enyém a díj :mrgreen: de legalábbis a dobogó egyik lépcsője :wink:

tillidian
 
 


Már azt hittem mindenki alszik.
Én még maradok kb .negyed órát amíg Apa elalszik és megyek.
Azért várom meg ,hogy elaludjon mert horkolok ez a legújabb,és nemtud tőlem elaludni. :(
Ha egyszer nemkapok levegőt akkor mit csináljak?Az első emeleten van a doki rendelője és amire felértünk hát alig kaptam levegőt. :?

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Hajnalocska,
ha ezt komolyan mondod (hogy Apára hasonlít), mindjárt összepuszillak!!! :D :D :D
/Ez a legnagyobb parám: hogy én nem látom a hasonlóságot :oops: és aggódom, hogy ugye nem cserélték el a Kaáliban :oops: /
Már nagyon várom, hogy megláthassam a kis pofiját!!!
Mivel Vackor kiköpött apja, van hasonlítási alap :P

tillidian
 
 


Kicsike,
akkor addig szóval tartalak :P
Én megszavazom Nektek az okt 30-at! :P

tillidian
 
 


Sajna én 2 előtt nem tudok elaludni...ha pedig elalszom, akkor kitolok magammal, mert felébredek és jön a virrasztás :?

Jó volt Szilveeáával huhogni, de ugye Ő már babázik, szóval egyedül maradtam :?

tillidian
 
 


Nekem az is jó lenne.Már nagyon várom a pillanatot.
Ne görcsölne megint a derekam vagy mi a franc.Mikor jöttünk haza rácsörögtem a dokimra,hogy ugye ez nem a szülés jele mert rettenetesen begörcsölt.Mondta,hogy nyugi ez biztos nem az csak lehet,hogy rosszul mozdultam és attól fájdult meg,és igyak sok folyadékot ha mégis a vesém lenne.na köszi ezek után nesze neked éjszaka.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Nyugi tilli már csak 1 heted nan és Te is babázol.Vagy kitudja lehet még előbb is.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Bocsánat kicsi lett a t-betűm !!!!!!!Javítom:Tilli.!!!!!!!!
Visszatérve az apás szülésre Én is nagyon szertném ha bejönne velem.Először azzt mondta nemjön aztán ahogy közeledik az idő úgy vettem észre egyre inkább hajlik a dologra.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Apa elaludt megyek Én is hátha összejön az alvás.Ha mégsem
akkor visszajövök.Jó éjszakát lányok szép álmokat.Puszi.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


én itt vagyok csak nem vagyok formában :?

Csibe --- ha mégis :wink: akkor drukkok ezerrel mennek +++++++++++

(nyomom az online pókert és taknyom nyálam egybe folyik --- és mlg mindíg nem tudom hogy az allergia vagy valami kórság --- bár szinte csak "víz" folyik az orromból de az egyfolytában)

Till :) - mi a hízással együtt haladtunk detto +16 kg :)

Kép
zsrit
 
 


Kicsike,
nekem meg most jött haza Apa, épp vacsiztattam :P
Neked jó éjt! :P

Zsrit,
szia :P (ez így allergiának tűnik :roll: ) Nemááá, Te is +16? :roll:
Aszittem, csak én... :roll: :P

tillidian
 
 


Szülés napja:
én tuti túl fogom hordani, valahogy így érzem :roll:
Legalább meglátjuk, mit csinál a vonalzó :lol:

tillidian
 
 


Apa meglepett: kaptam tőle egy isteni parfümöt (Kenzo, Amour), szájfényt, deo-t és lábápoló krémeket - csak úgy :wink:

tillidian
 
 


Till:)

allergia -- de miért most?
sosem voltam allergiás ... tök nem vágom ezt
kb 5 hete be van állva az orrom így nullát bírok aludni ... óránként fél órát fent vagyok :evil:

hát ez a túlhordás érdekes dolog - lehet hülyeség de azt láttam hogy aki parázik és vannak félelmei a szüléssel meg az egésszel kapcsolatban az sokszor túlhordja ...
aki laza - mint pl. Szilveaa is az volt :) - pikk pakk megszül
szóval Neked szerintem jönni fog időben :) - de persze Te tudod :)


a vonalzó,egyébként szerintem simán megy tovább :)

Kép
zsrit
 
 


Till -- de jó Neked!
én már ki tudja mikor kaptam meglepit :roll:

-- mondjuk megértem épp elég csak szimplán elviselni mostanság, nem várhatom hogy még extrán a kedvemben járjon :lol: :lol:

Kép
zsrit
 
 


Nekem ma alig mozgott Zoé - már majdnem hívtam a szülésznőt :roll: - arra nagy kegyesen megmoccant :lol: :lol:
nem tom miért remélem azért jól van :lol: ...

pl. ez a taknyolás is csak miatta aggaszt - nehogy kiderüljön hogy valami kórság aztán egyből ráragasztom ... bár ami érdekes hogy 4-ből csak ketten taknyolunk - Balu és én - ha kórság lenne gondolom a másik fiam is elkapta volna ...

Kép
zsrit
 
 


hajnalocska írta:Screen: Akartam már kérdezni, de más is feltette már ezt a kérdést, hogy a szülésznőd miért mondta, hogy most 2 napig hanyagold a homeós bogyókat? Nem mondta (de tudom, hátha meghozza a hatását), de miért?



azért mondta, h akkor erősebb lehet a hatása, ha kihagyás után újra beveszem.

Kép
screen
 
 


szia Screen :)

na ezt én is akartam kérdezni :)
meg azt is hogy Te rendesen nyomtad végig a homeót? betartva az előtte utána fél órát nem ezsünk nem iszunk stb. ?
Illetve hogy melyik cuccot szedet - ami fent van nekünk a gmailen?

-- bocs hogy ennyi kérdés
(azt már nem is merem kérdezni hogy vagy, mert gondolom tök eleged van)

Till :)
elhullottál??

Kép
zsrit
 
 


Dehogyis, csak Dr. House épp rendel a laptopomon :lol:

tillidian
 
 


na már azt hittem alszol :lol: :lol:

akkor hagylak Dr. House -nak - megyek kicsit az ágyban is fújom az orrom :)

R

Kép
zsrit
 
 


Zsrit,
vizes orrfolyás sajnos allergia :? , nálam néhány éve jött először, addig azt sem tudtam, hogy a világon van ilyen van :roll:

Túlhordás:
na én aztán tuti nem félek a szüléstől :wink: (Vackor születése csodás, meghitt élmény volt, szal azóta is vártam, hogy csak még egyszer átélhessem :) ) Mégis úgy érzem, jövő hétvége előtt nem szülünk...ja és éjjel fogok, majd figyeljétek meg :wink:

Nahát, vonalzóm 39 hetet mutat, Finis-be léptünk :D

tillidian
 
 


Screen,
nahát, jöttél huhogni? :D

Zsrit,
az ágyban jobb orrot fújni? :lol:
(kukkantok én ide mindig House közben is :wink: )

tillidian
 
 


haliho,

a bal lapockám fölött egy pontban kegyetlenül fáj. Megmasszíroztattam a barátnőmmel, majd a párommal, de úgy rendesen + összekenegették még valami cuccal.
Szerintem sikeresen begyulladt, mert sikítani tudnék a fájdalomtól... :shock:
Erre keltem fel mondjuk egy órája.
Aztán azóta folyik a taknyom is + rákezdett a hasam is görcsölni.
Úgy enyhén, de azééé görcsölget. :shock: :shock:
Hááááááá gondolom ez azé még nem AZ. Azt valahogy másképp képzelem.

Zsrit: homeo: Arnica+ caulophyllum+cimicifuga
próbálom betartani a fél órákat, időnként sikerül :D

Kép
screen
 
 


szerintetek én parázok a szüléstől???

Jah, azt már nem is mondtam, h az ujjaim virslik. Na jó, cserkészkolbászok. Alul - felül... :x

Kép
screen
 
 


vcsibe,
drukkolok, ha kell!!!
mondom én, h találkozni fogunk a kórházban.. :)
de úgy látom nálam szűnnek a görcsök (vagy mégsem??), uh max a reumára megyek a hátammal...
csinálok egy málnalevelet. phüüü

Kép
screen
 
 


Screen,
tuti nem félsz :wink:
Enyhe mensis görcsök? Az már az lesz pedig :wink:
(de eltarthat még akár 24 órát is, mir 5 percesekké válik, de az sem fáj még nagyon, ne aggódj :P )

tillidian
 
 


tök össze-visszák.
most így ülve nem is nagyon érzem.
elkortyolom a málnalevelem.
dr. house véget ért?

Kép
screen
 
 


Screen,
ebből ítélve holnap (azaz ma) este már kórház járás várható, és okt. 1-jén hajnalban babázol :wink:

Málnalevél milyen?
House sorozatban jön, addig nézem, amíg ki nem terülök :lol:

tillidian
 
 


Vackornál ugyanez volt: éjjel görcsöltem, reggelre elmúlt..majd délután újra kezdődött és este 8ra mentünk be 5percesekkel :P

Persze ez csak az én esetem, de jól esett tippelnem, hogy lesz Nálad! :wink: Kivi vok!!! :D Drukkok mennek!!!!!

tillidian
 
 


Tilli,

és akkor milyen pontos lenne a Bébikém.. mint az anyja :D
Málnalevél tűrhető.. :roll:
megpróbálok kiterülni, ha naon nem megy, még visszanézek. Hátha még itt talállak.
Miből gondolod, h éjjel fogsz szülni??


Zsrit,
én online UNO-t nyomok mostanában. Egészen rá lehet kattanni 8)

Kép
screen
 
 


Screen,
pihengess csak!!! Kell mindjárt a energia :wink: Drukkkk!!!!!

Éjjel szülés: megérzés :roll:

Na én is elterülök, mindjárt jön a hajnali műszak (Datolya, Pattogó és Társaik :lol: )

Jó éjt! :D

tillidian
 
 


Jó reggelt lányok.
HÍREM VAN VCSIBÉRŐL :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Éjszaka jött az sms csak akkor már lefeküdtem 1:26-kor.
Itt ülök a kórházban a CTG-re kötve.Fájások már vannak,de nem vagyok egyáltalán kitágulva.Talán délutánra lesz ebből baba.
Puszi.

Vcsibe drukkolunk ezerrel +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ :!: :!:
Ha újabb hírem van jövök.
Én alig aludtam éjszaka,és csak a szülés járt az eszemben,meg Vcsibe,hogy most mi lehet Vele. :roll:
30 percenként pisijárat úgyhogy elvoltam.
Látom még mindenki alszik.Jó Nektek,Én majd megpróbálok napközben hamár pihenésre vagyok ítélve.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Kicsit visszabújok Apa mellé aztán hamarosan ugyis kel,Én pedig reggelizek mert mindjárt éhen halok ,csak a gyógyszer bevételem után kell várni 1 órát.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Jó reggelt!

Megjött a hajnali műszak. Azt hiszi
em Tillt kellene utánoznom és későn lefeküdni. Hátha nem lesz hajnali 2 kelés és kínlódás

Tegnapi napom: Torna+Szülőszoba
Szülőszobán pozitívan csalódtam. Szépen felújított vajúdók, pezsgős kád. Mikor a szülőszobát néztük, épp egy kismama volt bent, elhúzott fügönnyel és éppen felsírt a baba
. :P :P Kislány született, na egyból Eszti jutott eszembe, azt beszéltük, én látogatok, ő szül :)
Este a párommal dultunk-fultunk, ő focit nézett, én bevonultam a nappali mellett lévő hálóba. Résnyire hagytam az ajtót. Lámpát felkapcsoltam és babamagazint olvastam. Erre DURRR!!!!!
A spotlámpa égője felrobbant!!!!!!Tőlem 2 méterre. Az üvegdarabok repültek mindenfele, rám is. Ja, csak épp mivel már pár perce olvastam, így nem éppen hidegek voltak. A bal combomon 1 Ft-os nagyságú égésnyom lett, a jobbon csak kisebb.
Az egész franciaágyat ellepte az üveg(a meleg szilánk az ágyruhán is hagyott itt-ott égésnyomot), most mosom az ágyruhát, kiráztuk, takarítás, felmosás, mindez este 22 kor :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kell ez még? Miért nem lehet az embernek szerencséje? Miért kell történnnie vmi rossznak???
Vendég
 


Fúúú apám. Akkor vcsibe mégiscsak eresztett? :shock: Nagyon remélem, hogy azért nem hagyják délutánig kínlódni. HAJRÁÁÁÁÁÁÁ VCSIBEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!! Kép Kép Kép

Én meg megyek túrázni vácra a kh-ba. Jók legyetek. Majd jövök, hogy mi volt. pápá

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Vcsibe! Megy ám a drukk!!!!!

Screen! Te is ügyi légy! Van vmi változás?

Apás szülés: Azt hiszem jobb, ha nem jön be, nem is akar. Bár kint a váróban sem lesz jobb neki. Ideges lesz nagyon. Szokott edzeni egy nőgyógyásszal, aki szerint előbb neki kellene adni vmi injekciót, utána kell a kismamával törődni :lol: :lol:
Kövezzetek meg, de latolgattam az esélyeseket és mivel vki kell mellém, ezért anyós mellett döntöttem. Drága barinőm bejönne, de egy szende csaj, aki még nem szült, jobb ha nem.
Vendég
 


Jovanával mi van??????
Vendég
 


Csak nem szül , vagy közben megszült?
Vendég
 


Sziasztok!
Elnézést kérek, hogy beírok ide, nem szokásom, csak olvasgatom mindíg az aktuális topicot.
Hajnalocskának szeretnék írni. Én veszprémi vagyok, mindhárom gyermekemet Veszprémben szültem. Sajna apa egyiknél sem tudott bejönni, 2x az általad említett foglalt apás szülő miatt, egyszer meg az influenzajárvány miatt. Sajna ez a kórház tényleg szar ebből a szempontból, de a lényeg a szülésznőn van, és az orvoson, meg persze elsősorban rajtad. Beöntést nem mindíg adnak, és ha a szülésznőd ügyes, és rendben van minden, akkor nem kell a gátmetszés sem, van olyan szülésznő, aki az elsőnél is megpróbálja a gátvédelmet, ezt esetleg kérdezd meg, hátha szerencséd van. Bár azt nem tudom, hogy most lehet-e fogadni szülésznőt, nekem legutóbb nem lehetett, sem orvost, sem szülésznőt, de szerencsésnek mondhatom magam, mert jó dokit, és egy nagyon aranyos szülésznőt fogtam ki. Remélem neked is hasonló jó élményed lesznek.
Mindenkinek gratulálok, akinek megvan a babucija, és a várandósoknak is szép hátralévő napokat, gyors, és gyönyörű szülést, meg persze mindenkienk jó egészséget, és sok-sok tejcit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csibe76 2009.09.30 06:25-kor.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: