Új privát üzeneted érkezett!

Marek,
drukkolunk, hogy ne legyen rá szükségetek! :)

Kata,
ember tervez, gyerek végez :lol:
Majd mesélj a koncert után, kíváncsi vagyok milyen lesz! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Pálmi meg pár napja buborékokat fúj a nyálából, még nem is mondtam :shock: minden nap előadja 1-2-szer, nagyon elszórakoztatja :) Megáll egy helyben és percekig fújkálja a buborékokat :)

Ma kijöttek az egyik nagyobb ingatlanos lánctól, a jó hír az, hogy vagy 3 millióval többre értékelte a házunkat, mint amennyiért áruljuk, úgyhogy reméljük elmegy simán.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Na, nagyon pangunk... közben mi megjártuk a Margit-szigetet, Pálmi evett egy kis perecet :) Meg a főtt kukoricámból 2 szemet, de azt nem mertem adni, azt tudják vajon emészteni? A héját?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 

 
 

Sziasztok!

Veronika...a főtt kukorica héjat szerintem mi sem emésszük meg :roll: de árteni nem árthat. :wink:

Tegnap mi a barátnőméknél voltunk, meglátogattuk a 13hónapos Larát is, már úgy szalad, nagyon édi! :D
Amég sül a csirke, hoztam pár képet ha nem bánjátok! :D
Felfedező úton!
Kép
Alvás elött még gyors játszom!
Kép
A gyógyult papával! :D
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Szülinapos képek: (40db-t csináltam, nehéz választani :lol: )

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
Hű, hogy tömi Konsti a tortát a szájába! :lol: Biztos nagyon fini volt! :) Mégegyszer nagyon sok boldog szülinapot! :)

Kata,
jaj de jó, hogy apukád mosolyog! Ugyanilyen Ikeás asztalunk van, mint amin Norbi épít! :) Anyukád mennyire hasonlít rád! Vagy fordítva? :)

Mi ma Szentendrén voltunk vendégségben, kerti partin, volt 2 kutyus. Hát Pálmi halálos volt, végig a kutyusokat kergette négykézláb rallizott utánuk villám tempóban. Egy óra után aztán a kutyusok elfáradtak és megadták magukat. Akkor Pálmi püfölni kezdte őket - mint minket szokott :) - meg belekapaszkodott a nagyobbik szőrébe és húzta - mint az én hajamat szokta - de a kutya meg se nyekkent :lol: Gondolom, mert előtte már úgy lefárasztotta a kergetéssel :) Volt aztán hogy a kutyák ugattak szaladgálás közben, de Pálmi még csak meg se ijedt. Először mondtam neki, hogy a kutyák így beszélgetnek, nem tudom értette-e, mindenesetre azt látta, hogy ugatás közben se történik semmi vészes, így később már nem izgatta magát rajta :) Nagyon örülök, hogy ilyen klassz, belevaló csajom van! :) (én ugyanis félek a kutyáktól... :roll: )

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Jó estét!

Csak bekukkantok. Nagyon szupi volt az Alma koncert, Norbi még az elején az ismert számokra tombolt! :lol:
Aztán nagy volt a zaj és a tömeg...de elég jól bírta. :D
Lennt volt a Duna parton a banzáj, mert ez nekünk ilyen várossá avató 3 napos ünnepség volt.
Nagyon csodálta a nagy vizet, és kacagott a hullámokon! :lol:
5 után jöttünk haza, Norbi elfáradt. Evett egy kis gyümit, és le akarztam rakni aludni, de úgy kinyílt a csípája :shock:
tombolt fél8-ig!Aztán fürdés közben már nyűgös volt!Most már alszik.

Zsuzsu...nagyon édik a srácok, Konstantinnak is szép tortája volt! :D Ilyen ügyin, stabilan ül a kisszéken????
Volt ám maszatolás! :lol:
Olyan cuki Konsti sérója, mintha ezüst lenne, olyan szőke :D

Veronika...nem féltél hogy kutyaszőrt nyel? :roll: Vagy nagyon összenyalják?
Lehet túl aggódom de én nem merem Norbit a spánielünk közelébe engedni, mert olyan nyalakodós.
Aranyos, szelíd, de tuti összenyalná, szőrözné Norbit! :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kis betegek hogy vannak????????????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Nálunk is meg volt a szülinap 3felvonásba úgy a két nagy szülöknek külön tartjuk :? (zárt fórumra leírtam miért)
Olyan sok szép mindent kapott.Zsófi az első nap a napkán kicsit féltékeny volt mert Ő nem kapott semmit de mondtam neki,hogy Zsebi sem kapott az Ővén és megértette.Ezt a tortát én csináltam :D Kép
Itt anyosómékkal Kép
Anyukáméknál Kép


Marek!Én úgy tudom,hogy nincs kórhatár mikor jár magasabb sőt nekem az egyik fórum ismerősőm a kecskeméti topikban már csecsemő korba kapta mert tartósan beteg és gyógyszer szed a lánya.Szerintem ha nem olyan sok és fájdalmas a vizsgálat 10ezer is pénz főleg,hogy mondod Bori is sok minden nem ehet csak drágább bió dolgokat :roll: Amúgy szerintem lehet ha viszel egy papirt,hogy az allergia mindig fent áll akkor megadják és nem kell vizsgáltatni(de ez csak feltételezés)Ki mondta,hogy 2év alatt nem jár?

Zsuzsu!Szuperek a képek!!!!Én is vagy 50et csináltam de hát ezek örök emlékek :D

Veronika!Hú tök jó,hogy többre értékelték a házatoka!!!Mennek a drukkok,hogy hamar elkeljen és meg legyen az álom ház+++++

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Minden szülinaposnak boldog szülinapot. Nagyon jók a képek!!!!
Miket kaptak a kicsik ajiba?

Kata84!
gasztrosoknál csak abban az esetben adnak emeltet, ha két éves kora után is fennáll az allergia (5/2003 eszcsm).


Zsuzsi!

Nekem mikor Konstira nézek mindig az én Áronom jut az eszembe.

Velünk minden ok, van négy kinőtt fog és még kettő ami áttörte az ínyt. Betegségből meggyógyultunk, legalább is remélem.

Valamelyik gyerekem nyekeg, mennem kell..

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!!

Tercsimama!
NÓRINAK BOLDOGSÁGOS ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK SOK SZERETETTEL!!!

Köszönjük a dícséreteket!!!!

Gesztenye torta volt.....Konsti nem habozott, rávetette magát :lol: :lol:

Tücsök!
Szerintem is emlékeztetnek egymásra a fiaink :) :) :) A foghoz gratu, örülök, h meggyógyultatok!!!

Veronika!
Nagyon jó, h ennyire bátor Pálmi. Ábel ilyen tekintetben kész katasztrófa....retteg minden mozgó állattól. Ha találkozunk pici kutyával -mégha elfér a kezemben is olyan kicsi-attól is ordít, toporzékol. Néha nagyon kínos számomra és nem értem mitől retteg ennyire. Szombaton voltunk piacon és gondoltam milyen érdekes lesz megnézni az élő állatokat. (árulnak kutyust, cicát, szárnyasokat...). Ne tudd meg........a pici, sárga kiscsibétől is visított..........
Borkaby! Van tipped??!! :)

L.Kata!
Ritka pillanat, amikor megül, de a torta "leültette" :lol: :lol: :lol: ül stabilan, de inkább lépeget, felfedez..... :lol: :lol:
ezüsthaj :lol: :lol: :lol:

Kata84!
Nagyon szuper tortái voltak Zsebinek!!!!!!

Nálunk csak négyesben ünnepeltünk. Ábel is kapott meglepit, egy zenélős könyvet, van rajta mikrofon, próbáljuk ösztönözni a beszédet.....
Aranyos volt Ábel, nézte, ahogy Konsti belemászik a tortába és amikor engedélyt adtunk, akkor kóstolt bele Ő is. (nagyon sokat változott nagyfiam, sokkal fegyelmezettebb lett és ennek nagyon örülünk.)

A képek valóban örök emlékek és ha már a saját szülinapomon nem készült kép, a gyerekeimén pótolom. Jó lesz visszanézni később......(ezennel megígérem, h nem fogom a menyasszonyjelölteknek mutogatni a srácok babaképeit!!!) :lol: :lol: :lol:

Akkor még pár kép, ha elviselitek!! (ha nem, "ugorgyunk" :wink: )

Kép 16 órásan

Kép 6 hónaposan

Kép 1 évesen

Kép Ábel

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Helló!

Kata...Zsebinek nagyon klassz szülinapja volt, 3 tortát is kapott? :shock: :wink:
Nagyon jók a képek!
Már várom a miénket. :oops: :lol:

Zsuzsu...hogy hasonlítanak a gyerekek.....biztos tesók, nem??? :wink: :lol: :lol: :lol:

Tercsimama...Boldog első szülinapot Norinak! :lol:
Hogy vagytok????Norika szalad már???? Remélem hozol képeket! :D
S te hogy vagy?????

Egy kérdés:
Ti adtok már rendes vizet a kicsiknek????Úgy értem mentes ásványvizet(a csapvizet én se innám meg :? )!!!!
Mert én nézegettem a vannak vizek aminak a nátrium tartalma alacsony.Az adható gyerekeknek és olcsóbb mint a Jana
:wink:
Asszem a Jana nátrium tartalma 2,2 és 16 alatt jó.
Pl a Nestlé víz 8 körüli. :wink:
szerintetek????

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


L.Kata!
Nekünk pár hete elfogyott a " Jana" és azóta csekély ásványianyagtartalmú vizet kap Konsti.
(Valamikor beszélek a doktornéninkkel, mert emlékszem Ábinak anno nem javasolt fluoridot a fogakra, hanem fluoridos vizet. Megkérdem mehet-e már az Konstinak. )

Szombaton banános krémtúrót kapott és nagyon tetszett neki.
Ma csirkepöri van, gondoltam abból kap, de lövésem sincs, hogyan turmixoljam a galuskát???!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kata,
cumi volt a szájában, bár így is egyszer bevette a szájába a kezét kutyafogdosás közben, mikor kiesett a cumi :? Aztán rohantam vele megmosni a kezét, a száját is próbáltam öblögetni. Hál istennek a kutyusok nem voltak nyalakodósak. Viszont mindenünk csupa szőr lett :?

Éjjel volt egy kis hasmenés, most várom, hogy lesz-e folytatás. Azért ártani nem árt, ha kezd szokni egy kicsit a dolgokhoz...
Én már adtam sima csapvizet is, mikor néha kifutottunk a forraltból, semmi nem történt, úgyhogy hamarosan szerintem egyre higítgatni fogom a forraltat a csapvízzel, míg teljesen át nem állunk. Nálunk nagyon jó a csapvíz.

Pálmi unokatesójának a csapvíztől először hasmenése lett (neki 9 hónaposan adtak először), de aztán megszokta.

Zsuzsu,
na jó, hogy meséled, mert a párom nem hiszi el, hogy csak úgy natúr is minden előzmény nélkül félhetek egyes állatoktól! Konsti még a kiscsibétől is? :lol: Ez aranyos :) Biztos, hogy valahol ösztönösen tartunk dolgoktól... Szerintem Pálminál még az van, hogy fel sem merül benne, hogy baja lehet. Lehet, hogy Konsti már fejlettebb ilyen téren.

Kata,
nagyon cukor a kis maszatos tortaevő! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Na újra itt... hasmenés nem folytatódott, arra gondoltam, hogy az a fogtól is lehetett éjjel, hamarosan már csak áttör az egész első fog... (eddig még csak az egyik csücske van kint... vagy legalábbis tegnap előtt még az volt, azóta nem néztem, mert nem enged odanyúlni, gondolom fáj szegénykémnek. Bekenni se nagyon tudtam neki, mert elrántja a fejét :?

Zsuzsu,
a galuska turmixolás jó kérdés :) Fogalmam sincs...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok,
de jók ezeka szülinapis képek!

Almakoncert: hol volt, milyen zene?

Borkaby:
mikor betegek lettünk (megfázás, láz) egy-két hónapja, úgy tűnt Linda nem fogad el semmiylen szilárd kaját, szopizni meg nem tudott annyit egy nap, h jóllakjon. Így gyorsan felirattam tápszert és napokig csak szopi meg tápszer ment. Aztán ment megint a szilárd kaja, de bejött a tápszer. Nekem is már fogyott a tejem, egyre többet váltottam ki tápszerrel, aztán abbamaradt a szopi. Azért nem bántam, mert Lindának voltak kis csomók a mellében és tüszőérése is, amit azt mondtak az anyatejtől, de én már nagyon akartam hogy azok eltűnjenek. Múlt héten vissza is vittem kontrollra UH-n és szerencsére rendben van minden.
Most már 1 éves kortól lehet lassan tehéntejet is adni úgy tudom.

Zsuzsu - én szentkirályi mentes vizet adok, abban jóval kevesebb a só.
Múltkor Römerquelle baby-t és a sima römerquelle-t hasonlítottam össze ausztriában és ugyanaz volt az összetétel. Csak mert ráírták h baby - 2-3x annyiba került.

Igyekszem követni az eseményeket.
Volt a Tata óta fórumtalálkozó?? Tervbe van véve valami???

Mindenkinek szép napot,
A.

Kép
ancsa123
 
 


Norbi és apukája az alma koncerten

Kép
kis rokon :lol: Emma az anyukájával
Kép
Norbi a nagyszülőkkel
Kép

Ancsa...nem ismered az alma együttest, gyerek zenét játszanak, nagyon jók szerintem. :D
A www.youtbe.hu-n is vannak fennt klippek én ott szeretettem meg Norbival. :lol:
Lábatlanon volt a konci, nálunk volt Duna parti rendezvény.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Ancsa
Következő tali nálunk lesz Soltvadkerten OKTÓBER 17-ÉN. Ez most már fix, és az utolsó ajánlatom... :lol: Ki szeretne jönni????

Kata
MTücsöktől tudom a két évet... :lol:

Nagyon jók a szülinapi képek! Mi vasárnap tartjuk, de Borinak nem lesz tortája, illetve lesz, de nem ehet belőle... :roll: Ez mekkora szemétség... :roll: Gondolkodtam, hogy csinálok neki valami vegán tortát, amiből ehet, de azok is tele vannak cukorral, és én nem nagyon akarok cukrot adni... :roll: Ráadásul szenvednék vele egy csomót, aztán nem enné meg, és az is biztos, hogy más se enné meg helyette, mert ezek a vegán édességek nem olyan bizalomgerjesztőek. Én sem ehetném meg, mert cukor van bennük, így nem lesz torta... :cry: Viszont lesz csomó veszekedés, hogy miért nem ehet a gyerek a saját tortájából. (Valószínűleg azért, mert rosszat akarok neki.)

Képzeljétek, Bori jár. Na nem önállóan, hanem tolja maga előtt a dolgokat, és úgy. Remek móka, mert nálunk kis hely van, és mindig megakad valamiben, akkor üvölt, hogy mentsük meg.
Ja, ezen is állandó a vita, mert én nem engedem, hogy Borit vezetgessék. Szerintem egyedül kell megtanulnia járni, de ezzel a környezetem nem ért egyet, és én mindenkire rászólok, mert a kajálásra, és erre egy kissé érzékeny vagyok. Nem is értem, hogy miért gondolja mindenki, hogy más gyerekével azt csinálhat, amit akar. Ez mondjuk most rokonokra vonatkozott, de ez igaz az idegenekre is.
Tegnap egy bácsi akarta megfogni a kezét az utcán, de persze nem hagytam, fel is volt háborodva.
Ma meg Pesten voltunk fejlődésneurológián, erre egy néni akart neki adni egy kekszet a liftben, hadd rágcsáljon a gyerek... :shock: ÁÁÁÁÁ

Amin még ki vagyok akadva, hogy egyre többet hallom, hogy Bori hisztis, meg el van kényeztetve. Mondja ezt az a rokon, aki a gyerekét annak idején addig nem engedte le a biliről, amíg bele nem pisilt, pedig még közelében sem volt a szobatisztaságnak..... Ehhez képest lehet, hogy el van kényeztetve. És ha az hisztinek számít, hogy egy gyerek sír, amikor elvesznek tőle valamit (telefont, kulcsot, tehát nagy kincseket), akkor az én gyerekem tényleg hisztis, de akkor szerintem ez minden gyerekre igaz....

Ja, meg nem kéne már szoptatnom, mert ekkora gyereknek már nem kell szopizni... :shock: :twisted:

Panaszkórus vége.

Egyébként, ti engediktek, hogy vezetgessék a gyereketeket, vagy ti is azt gondoljátok, hogy önállóan kell megtanulnia járni???
Ti hogy reagáltok, ha ismerősök "beszólnak"?
És idegeneknél hogy reagáljátok le az ilyen helyzeteket? Én vagyok túl érzékeny, vagy az normális, ha nem engedem, hogy hozzáérjenek a gyerekemhez?

Feldobtam néhány témát, lehet jönni az eltűnteknek...

:lol:

marek
 
 


Képzeljétek, Bori ma este másfél órán keresztül üvöltött. Annyira, hogy még megetetni se bírtam, úgyhogy Sinlac nélkül megfürdettem az üvöltő gyereket, fürdés után azért tudtam neki adni egy kis Sinlacot, aztán gyorsan el is aldut a cicin. Nemtom mi lehetett, de szornyű volt. Nem érzem, hogy jönne a foga, mondjuk az nem jelent semmit, mert én soha nem éreztem.
De egyértelműen olyan volt, mintha valamilye fájna. Főleg, mert Bori soha nem volt ilyen üvöltős baba... :roll:

marek
 
 


Marek, szívemből szóltál. Augusztus elején a hotelben akarták a reggelinél a joghurtot Gergőre tukmálni, mert hogy már 9 hónaposan ehet mindent. Mondtam, hogy az lehet, de én nem szeretném, ha mindent enne. Sem húst, sem tejet, ezzel véget vetettem a "tömjük a gyereket" játszmának. Kész. Apósoméknál ugyanez volt, ott jól kivertem a balhét, hogy nem akarom hallgatni a "jó" tanácsokat, el is mentem autókázni, azóta nem téma, hogy mit eszik Gergő. Ha kérdésem van, azt felteszem, és ennyi.
A problémáim nagy részét itt, a mostani trendeken edződő sorstársakkal beszélem meg. :)

Gyerek vezetgetés: én azt sem engedtem, hogy ültessék. Nem is tud huzamosabb ideig ülni, de kétlem, hogy emiatt. Egyszerűen nem akar, pedig képes rá. Sokkal izgalmasabb a felállás.

Hisztis gyerek: az enyém is az (a férjem szerint), na meg anyámasszony katonája... :shock: Bevallom, kicsit elkeserít, amikor jelez, hogy valami kínja van, és nem értjük, és ez azt jelenti, hogy hisztis... :? Szóval nem mi vagyunk béna szülők, hanem a gyerek hisztis. :?

Timi, cici-harapás: Sanyika milyen gyakran és mikor csinálja? Szopi végén? Gergő szopi végén szokta nagyon ritkán kicsit rágcsálni. Nála ez az unalom jele.

sz.veronika, hajrá ház ügyben!

Zsuzsu, Kata84 nagyon édesek a képek!

Kép
szöszke
 
 


Szöszke
Az ültetést sem engedtem, de az már nem aktuális. Most ez a sétáltatás lenne, de nem hagyom.

Hiszti... naná... ha egy gyerek sír, akkor azt tuti, hogy hiszti. :roll:

Engem még a háton hordozás miatt b@ctatnak állandóan... mert biztos nagyon rossz a gyereknek, meg melege van, vagy épp fázik, meg nem lát ki, meg túl szoros, de különben is ki fog esni... :shock: Közben meg a gyerek az esetek 90 százalékában sikít örömében, amikor meglátja nálam az mt-t. Akkor biztos, rossz lehet neki a hátamon... :roll:

marek
 
 


Lkata, nálunk is elég jó a csapvíz, mi adunk azt is. Most megcsappant a víz, teafogyasztás. Egy nap kb 2 cumisüvegnyi fogy el. Az fél liter. És a szopi is kevesebb. (Nyáron 3-4 üvegnyit megivott...)
Szerintem ne aggódj a darabos étel miatt. Előbb-utóbb azt is enni fog. Nem lehet mindent egyszerre! :D Pl. Norbika nagyon hamar felállt. És különben is jó sokat eszik. Na, bumm, hogy darabosat nem. És akkor mi van? Csodás és egészséges, ez a lényeg! És az éjszakát is átalussza, nem?
Képzeld, a sógornőm volt olyan, hogy ahányszor átjött, mindig mondott valamit, hogy most már ezt vagy azt kellene tudnia. És a sok-sok elvárás néha megkeseríti a találkozás felett érzett örömöt. Tudom, hogy ez nálad nem elvárás, csak kesergés... :)

Borkaby,
puszi Tominak!
Ezen a képen még jobban látszik a felemás szem:
Kép

Kép
szöszke
 
 


szuperek a képek. most, hogy néztem Konsti 16 órás képét elsodortak az érzelmek, hogy milyen édes volt Tomika is pár órásan, sőt, 1 pillanatosan is :)
És már el is repült egy év, tavaly ilyenkor pedig még "csak" pocaklakó volt és nagyon izgultam, hogy mikor láthatom már. (szentimentális szmájli) :)

Zsuzsu!
Háát, az biztos, hogy én hagynám, ha nem akar még ismerkedni az állatokkal.
Szerintem el fog múlni ;)
sokszor van olyan, hogy valamitől nagyon félnek, aztán pár nap/hét/hónap/év múlva 180 fokos fordulattal imádni kezdik az addig utált dolgot.
persze az is jó lehet, ha vonzóvá tesszük nekik a nem szeretett dolgot:
pl. van itthon egy plüss brekegő békánk, amitől Tomi pár hete még remegve rettegett. El is tettük a brekit, majd múlt héten a férjem elővette, mikor én játszottam a Tomival és teljesen külön elkezdett játszani a békával. Finoman is, meg durván is, volt, hogy eldobta a békát, megsimogatta, brekegtette stb.
Tomi persze felfigyelt a dologra, és maga kúszott oda a békához, hogy ő is meggyömöszölhesse :)
de nem kértük, nem is szóltunk neki, hogy menjen.

LKata!
én sem ismerem még az Alma zenekart, de rákeresek majd a youtube-on. Nagyon szép helyen voltatok, édes Norbika a kék sapijában :)

Ancsa!
akkor végülis megnyugvás is most a tápszerezés gondolom, hogy helyre jött a "hormonprobléma"

Kata!
Nagyon szuperek a torták és a képekről ítélve nagyon fincsik is voltak. :) Leírnád esetleg a saját sütid receptjét?
Nagyon megköszönném! :)

Marek!
Bocs a múltkori sms-ért, csak reggel arra keltem, hogy a zabpelyhet főzni kell és jól megijedtem, hogy nehogy főzés nélkül egyétek. Aztán persze olvastam, hogy lehet főzés nélkül is enni :oops: :D
Végülis, hogyan ettétek, ízlett Borinak?

Én a rokonoktól jól kivagyok mindig. Főleg a férjem rokonaitól,mert mindig mindennek a szakértői, mindenhez nagyon értenek.
Volt már, mikor megkaptam, hogy én még nem láttam gyereket, de ő már igen, hármat is felnevelt... ezt mondjuk már a nagymamám is mondta egyszer, mikor valamin nem értettünk egyet.
De én úgy tudom, hogy amíg nem jár saját maga, addig jobb nem járatni, ahogy az ültetést/állást sem javasolják. Emiatt ellenzik a babycomp-ot is többek között. Mondjuk ha már magától jár a tárgyak tologatásával, akkor lehetséges, hogy nagy baj már nem lenne, ha sétáltatják, nem?
Idegenektől pedig rosszul vagyok. (baci-para) Szerencsére ismeretlenekkel érintős-etetős szituációba még nem keveredtem.

ja, és hát a hisztizés: én nagyon szeretem, hogy Tomi kifejezi az akaratát, és igen is szól, ha nem tetszik neki, ha elveszek tőle valamit vagy mondjuk indulnunk kell a játszótérről. Legyen is saját akarata és ha majd eljön az ideje hisztizzen is- mindkettő fontos fejlődési fok és az éntudat fejlődésével is együtt jár.
nem is értem amúgy, hogy miért tartja az idősebb generáció ezt problémának, hisz tuti, hogy anno mi is hisztiztünk, mi is sírtunk, mikor elvettek tőlünk valamit... Biztos ez is egy olyan dolog, amit jó elfelejteni, mert az tuti, hogy baromi kellemetlen szituk alakulnak ki a hisztik miatt...

Kép

Kép
borkaby
 
 


Szöszke!
annyira, de annyira jó ez a kép! Hihetetlenek Gergő szemei :)

Marek!
Nekem ugyanezt mondták nyáron mt ügyben, de én ezen csak nevettem. Rengeteg rokon vett körül minket és Tomit zavarta a tömeg. Gyorsan feltettem mt-ba, láthatóan megnyugodott, el is aludt. a kedves rokonság szerint ez csak azért volt, mert a meleg elnyomta és láthatóan kényelmetlen neki a hasamon szunyókálni...
sőt, hogy "nagyobbat mondjak", most hétvégén megkaptam, hogy tuti nincs még egy ember, aki porszívózza a gyerek orrát (dédi - de neki elnézve, 80 éve még porszívó sem volt :D)

Kép

Kép
borkaby
 
 


Borkaby, muhahahahaha :D:D

Kép
szöszke
 
 


Tercsimama Nórijának (tegnapra) és Peva Dorkájának nagyon boldog első Születésnapot kívánok!!!!!!!!

Kép

Csak gyors reagálás... Marek, tök igazat adok neked abban, hogy ne etessék csak úgy a gyereket idegenek vagy ne nyúljanak a kezéhez a közértben stb. Nálunk még egyik se fordult elő, de én se örülnék neki, az tuti. Viszont a járatás, ha néha-néha előfordul és nem órákig járatják Borit, szerintem attól nem lesz baja, max. a rokonok örülnek kicsit, hogy sétálhattak vele. Nálunk anyukám csinálta ezt a járatást még Kenesén és Lotti imádta, úgy ment, mint egy őrült :lol: Persze attól is függ, hogy Bori mennyire stabil az állásban. Mert Lotti már javában lépegetett akkor kapaszkodva, szóval élvezte, hogy így járhat.
Kaja ügyében én már rugalmas vagyok, tulajdonképpen már mindent ehet(ne), amit mi is eszünk. Én már simán adtam a joghurtunkból neki, a túró rudiból, a rakott tésztámból (sima tészta) stb. De azért én is megnézem, hogy ki mit akar neki adni és ha nem tetszik, én is szólok érte. Szerintem a rokonoknak meg kell érteniük, hogy ha azt mondjuk, nem, az tényleg legyen nem.

LKata, de jó, nagyon szeretjük az Alma együttest, nem tudod, lesz Bp-en is koncertjük? Lotti is imádja, a kedvenc a Szülinapos és az Almamánia, azokat én is imádom :lol: Képek nagyon édik!

Borkaby-Marek, nálunk a hétvégén anyukám csinálta a fesztivált orrszívó-porszívó terén :shock: Ugye még náthás Lotti, átvittük a szívókát, és hát kellett neki. Na anyu elkezdett sipítozni, hogy szegény gyerek, te jó ég, hogy ő ezt nem is nézi, szegény Lottikát megkínozzuk . . . nagyon kifeszített, nem szóltam be neki, de nagyon ideges voltam. Ráadásul be-bekukkantott, amikor csináltuk neki, utána meg felvette és sírós hangon mondta neki, hogy szegényke, megkínoztak stb. erre Lotti elkezdett hüppögni :evil: Szóval néha nehéz a rokonokkal, de hát ez van. :?

MT
, szerintem sokkal jobb dolgot nem találtak még fel, mint a hordozó! Igaz, hogy nálunk nem lett nagy sikere (igaz az is, hogy nem próbálkoztam igazán),de nagyon szeretnék én is hordozni és ha lesz még egy babám, nagyon hamar rászoktatom! Nem is értem, hogy lehet negatív véleményt mondani rá :roll:

Szöszke, Gergő csodaszép, mindig eláll a szavam is ha meglátom!

Tali, mi MINDENKÉPP MEGYÜNK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Azaz szeretnénk :oops: :lol:

Víz, ásványvíz
, én adok Lottinak a mi ásványvizünkből. Az Emesét és a Szentkirályit vesszük és most már azt adok neki. És képzeljétek, issza a vizet!!!!!!!!!!! 2 napja nem csinálok neki teát, ugye most már cici csak 3X van egy nap, tehát kell neki a folyadék, szerintem szomjas volt, rákényszerült, hogy megigya és rájött, hogy jó a víz :lol:

Borkaby, tényleg, Tomi jól van már? Nátha?

Szupik a szülinapos képek, Zsuzsu, Kata, micsoda torták, micsoda kajálások, édesek a szülinaposok és a tesók!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Szülinapra Lotti kapott még pénzt. Úgyhogy két ilyen itthoni cipőt rendeltem neki, remélem bejön majd, szerintetek?

Kép
Kép

És autósülést sikerült jó árban lőni a Vateráról. Sajna most "csak" használtra telik, de Römer King és nagyon jó állapotban van, a héten megkapjuk. Kíváncsi leszek, Lottinak hogy tetszik majd!

Többiek, akik már cseréltétek az ülést, milyet vettetek és hogy érzi benne magát a baba?

Na megyek, ma rakott karfiolt csinálok Lottinak, úgy, ahogy a felnőttek eszik, remélem bejön neki!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi
Ezek nagyon jó kis puhatalpú cipők. Mennyiért sikerült venned őket?
Bori is hasonlót kap a szülinapjára, csak csizmát, de puhatalpút. Remélhetőleg Nyugtonmalac már meg is vette nekünk... :lol:
Ilyet:

http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... l&catId=24

Mi bébé confort autósülést vettünk. Sokkal kényelmesebb Borinak, mint a hordozó, csak egy baj van vele, hogy nem tudok benne szoptatni, így ha nagyon sír, nem tudom megvígasztalni... :roll:
Amúgy tök jókat alszik benne, meg tud nézelődni, szóval szuper, csak ez a szoptatás gáz.
A Römer nagyon jó. Ha most vennék, akkor lehet, hogy azt választanám, bár az drágább, mint amennyiért mi vettük a miénket.

Még mindig nem késő elkezdeni a hordozást. A talin tényleg feldobjuk Lottit a hátadra, ha hagyod, és meglátod, hogy csak addig sír, amíg meg nem kötötted.

marek
 
 


Ezt elfelejtettem:
Szerintem jobb, ha a gyerek bútorokban kapaszkodva jár, mert akkor ő kapszkodik, ha fogjuk a kezét akkor meg mi tartjuk. Ráadásul olyankor tök természetellenesen tartja magát. Az persze tény, hogy a gyerekek imádják, de ők nem mindig tudják, hogy mi jó nekik, és mi nem.
http://www.kismamablog.hu/mozgasfejlodes/jarni-tanulunk

marek
 
 


Sziasztok Lányok!

Jól eltűntem, ne haragudjatok, de egyszerűen semmire sincs időm, nagyon lefoglal a négy gyerek és közben meg itt volt a tetőtér beépítés is, megkezdődött a suli, a gép is hol jó, hol nem jó, most meg már zsinórban 2-3 hete mindig beteg valaki nálunk, most is taknyos Áron, Zolika csütörtök óta van itthon mandula gyulladással, én is köhögök...... szóval zajlik az élet nálunk is ezerrel.

Sajnos most sincs sok időm visszaolvasni... De azért minden kis első szülinaposnak szívből gratulálok!!!!!!!

Áron még mindig szopizik szerencsére, de sajnos ez éjjel is így van és akár 5-6x is :-( , tudom, hogy már nem kéne, (legalábbis mindenkitől ezt hallgatom), de amíg bírom kelek hozzá.

Na most tényleg mennem kell, mert elaludt és gyorsan főznöm kell valami ebédet Zolikának és Lora is lassan jön haza a suliból, közben még mosok, takarítok stb...

Teszek fel azért egy pár képet Áronról, hogy mennyit nőtt.
És ígérem próbálok gyakrabban jönni!!!

puszilok mindenkit!!!

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


A képeket azért gyorsan átnéztem, hihetetlen, hogy minden baba milyen gyönyörű!!!!


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!

ISTEN ÉLTESSEN MEGINT MINDEN SZÜLINAPOST!!!!

Gyorsan én is panaszkodok egy kicsit, aztán reagálok:
Jaj csajok, ma meg kellett tennem, amire már nagyon-nagyon rég nem volt példa. Hagynom kellett Szabit ordítani. Biztos front van, vagy nem tudom, de ma reggel semmi sem volt jó: játszani nem, cici nem, enni-inni nem, aludni nem. Illetve előadta, hogy ő álmos és aludna. Lefeküdtem mellé, ahogy szoktuk, de esze ágában sem volt becsukni a szemét, csak a gyomromat taposta ezerrel. Mondtam, jó,akkor ne aludjon, menjünk játszani, fölkeltem. Na, akkor kezdődött a hiszti! Nekem meg elszállt az agyam és berkatam az ágyába, rácsuktam az ajtót. Szepa para ide vagy oda, elegem lett. Persze nem értem el semmit, mert csak mégjobban behergelte magát, de nekem kellett 5-10 perc, hogy vegyek egy mély levegőt és lehiggadjak. Mire bementem ő már alig kapott leegőt az ordítástól és végül a labdán ringatózva sikerült megnyugodnia. Most már lassan 1 órája alszik.
Mostanában amúgy is olyan akarnok. Ha valamit nem engedek meg, mert mondjuk veszélyes, akkor nekiáll velem veszekedni vagy ordít, mint a fába szorult féreg. Rosszabb esetben csapkod. Pedig sosem látott ilyet tőlünk. Tényleg. Így most egy kicsit kétségbe vagyok esve. Mit rontottam el?

Szóval Marek - Nem tudom,hogy ez hiszti-e vagy sem, de ma kiakadtam nagyon.

Etetés - El tudod képzelni, milyen csatákat vívtam a nyáron a szüleimmel? A csúcs az volt, amikor apukám azt mondta, hogy "na kisunokám, jöjjön csak el az október! Kapsz a szülinapodra egy liter tejet meg egy szál kolbászt!" :roll: Pedig a tejed és tojásos dolgokon kívül már szinte mindenbe belekóstolhatott. Valami miatt külünös évlezetet nyújt a szüleimnek, ha tömhetik a fiamat. Ez a kis lüke meg el is fogadna mindent.

Hozzá nyúlkálás a boltban -Ki nem állhatom!!!! :twisted: SZólok is érte, aztán kapom a megvető pillantásokat, de lesz....om.

Járatás - Én sem engedem. Pedig Szabi hamarabb állt fel, mint mászott volna. Pont az gyik barátnőm mesélte, hogy ő sem járatta és a kislánya már 2 szavas mondatokban beszélt, mikor feállt és elindult pár nap alatt. Az egyik ismerősük meg már 10 hónapos kora óta erőltette a gyereket, járt is 1 éves korára, de esett kelt egyfolytában. Amikor az ő Katája már simán átment mindneféle akadályon, az a kisgyerek még mindig elesett egy fűszűlban is. NA, akkor van értelme? Nincs olyan (egészséges) gyerek, aki előbb utóbb ne indulna el. De erre is meg kell érni a kis agyuknak u.úgy, mint a szobatisztaságra.

Orrszívás - "Jaj, megint megkínzott az anya?" "Nem, csak segítettem, hogy ne lagyen se arcüreg, se középfül gyulladása, még ha ez most ordítással is járt!" :evil:

Ülés - Mi nyár közepe óta használjuk a Maxi Cosit. Nincs vele semmi gond. Leginkább döntve van, mert a Picasso ülése elég magas, így is kilát, de könnyebbeen elalszik, ha akar és nyeklik-nyaklik a feje. Mert ugye, ha ketten megyünk, vezetés közben nem tudok hátranyúlni és megdönteni. Szóval szeretjük.

Képek nagyon helyesek!!!!
Ildi - Ezek Liliputis cipellők, ugye? Klasszak nagyon!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Marek, a sima 3 e, a bélelt 4 e, USA-ból hozzák.

Én benne vagyok, hogy a talin segítsetek a hátamra varázsolni Lottit, akkor hozom a MT-omat :lol:

Elolvastam a cikket, persze, igaz, de ha néha-néha pár percet járatják, attól biztos nem lesz baja. Mondjuk nálunk is csak anyu csinálta és csak Balcsin, mi sose, nekem eszembe se jutott, és láss csodát, Lotti 11 hónaposan elkezdett járni :lol: Azóta meg szalad is :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Éva - De helyes nagyfiú lett Áron! Szabi si szopizik még, éjjel 1-2-szer. De én is hallgatok miatta. Így inkább nem mondom el, annak, aki tudom, hogy szekállna vele.

Marek - Csizma cuki! Okt. 17. nekünk jó, de csak ketten megyünk akkor Szabival. Apának programja van. Vagy majd még megbeszélem vele mi legyen.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Éva, milyen nagy lett Áron :shock: Tüneményes! Neked meg kitartást a betegeskedésekhez, gyerekekhez, gyere gyakrabban (persze csak ha tudsz!) !

Bettyna, jaj te szegény, ez kemény igen, néha nekem is tele lesz a hócipőm és beteszem az ágyba Lottit és akkor ordít. Pl. amikor porszívózok-felmosok és nem bír magában ellenni, hiába vannak ott a játékok, üvölt, míg ki nem veszem... rohadt idegesítő tud lenni, á, olyankor én is totál kész vagyok. Szerintem nem rontottál el semmit, Szabinak is lehet "rossz" napja :lol:
Nem liliputis, Vaterán rendeltem.

Marek, tök édi a csizma!!! De nem olcsó ám :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi - Köszi az együttérzést. Remélem kialussza! :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Hehe, kolbász tejjel, na attól még én is befosnék (bocsi) :lol: :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


:lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


sziasztok!

ugy látom lehet ma az eltűntek ujrabukkanó napja.
mi is ezerrel dolgoztunk, kirándulni is voltunk picit, járunk-totyogunk ezerrel, mult vasárnap volt a keresztelő, a héten pedig Ádám ugy meghűlt, még most sem jött teljesen helyre...de már vastagszik az orrváladék, megint bujik valamelyik fogunk, sokat sir...aztán most én vagyok meghűlve becsületesen...

GRATULálok minden ügyeskedő babának, és Sok Boldog szülinapot az EGY évet betöltöknek....már letelt 1 év.....hogy szalad az idő, mindjárt észreveszem, hogy vissza kell menni dolgozni, akkor aztán nem tudom hogy lesz időm erre-arra, ha még most sem tudok becsületesen ide jönni.

teszek pár képet rég nem látott Ádámról is, jó?

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Bettyna

Ne aggódj, nem rontottál el Szabin semmit, Áron ugyanezt a stílust vette fel mostanában, ő is sokszor még rám is csap és ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, akkor azonnal ordít és földhöz vágja magát. Engem is ki tud készíteni a hisztije és én is néha berakom a kiságyba, csak hogy kicsit megnyugodjak, de ő akkor sem adja fel, a végén mindig ő győz, igaz most jön egy foga és náthás is, meg ott van a köldöksérve is ami miatt nem nagyon szabadna neki erölködni, ezért inkább nem hagyom nagyon sírni.

Ildi
Mi is használt ülést vettünk a teszveszen, egy brevit, de szerintem szuper, Áron is és mi is nagyon szeretjük. Én most nem tudtam volna több 10ezret kiadni egy ülésért.
Nagyon jók a kiscipők.

Megyek, mert üvöltés van... ébred Áron, tiszta takony...

Kép

Kép
éva75
 
 


Bettyna: a hiszti, sirás, nállunk is nemrégiben jelentkezett. ha valamit nagyon akar, aztán veszélyes, vagy nem neki való, nekifog seperc alatt ordítani, én is voltam már ugy hogy hagytam, észreveszi hogy nem ér el vele semmit, és elhallgat, busan tovább áll, de pl a tegnap majdnem egész nap sirt, mászott rám, semmi játék nem volt jó, nem aludt csak 15 percet....s hogy meg is van hűlve, a sirástól még rosszabb lett az állapota, dugult be az orra, hát mindenesetre jól kifárasztott....nem tudom én sem néha hogy kezeljem, nem akarom hogy minden orditásra odamenjek, de kinozni sem....nehéz dió, s még mi lesz ezután....

Ildi: tettszenek a papucsok!!!

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


akkor képek Kép Keresztelőn

Kép Kép
Kép
Kép Kép

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma

Nagyon édes és csinos volt Ádám a keresztelőn, gratulálok nektek!!!

Mi is már nagyon rég óta készülünk a keresztelőre, csak az a baj, hogy mi katolikusok vagyunk, akiket meg keresztszülőknek szeretnénk reformátusok és ez nem tetszik a papnak:-(


Gyorsan hoztam egy pár képet az elkészült tetőtéri szobákról, szerintem nagyon jók lettek, igaz még az előszobát ki kell festeni és a fürdőszoba is csak félig van kész, de a gyerekszobák már majdnem teljesen készen vannak:

Lora szobája:

Kép

Kép

Zolika szobája: (még a szekrényét nem raktuk össze)

Kép

Kép

Kép

Ádám szobája:

Kép

Kép

Kép

Kép

Na jó, most már leállok a képekkel, de annyira örülünk neki, és a gyerekek is nagyon élvezik, hogy egy kicsit elkülönülhetnek tőlünk.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


sziasztok!

Dalma...ti is előkerültetek?De jóóó! Ádám nagyon szép nagyfiú már, és nagyon hasonlít rád! :D

Marek...gratulálok Bori lépegetéséhez. :D
szerintem se jó ha mögötte tappogunk és fogjuk a kezét, hisz nem így fog menni, e mellett lábújhegyre áll sok gyerek
épp a hülye fogás miatt. :roll:
Norbi hagyom hogy a bútorok mentén kölekedjen és néha egy kezét fogom, vagy elötte állok és nyújtom neki a
kezem ha pár lépést tesz egyedül. :D

Annyi izgi témát írtatok, de sajna rohannom kell, majd jövök.
A SZÜLINAPOSOKNAK SOK PUSZI!!! VÁROM A KÉPEKET!!!! :lol:

Ő így közlekedik, hoztam egy videót is! (bocsi ha pici sötét, este volt már)

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/n ... e3OCJrnIRg

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Éva...nagyon szépek a szobák, ügyik vagytok!
Sajnálom a betegséget! :( Nehéz lehetett ennyi gyerekkel és még a tetőtéri munkák is :roll: le a kalappal elötted. :wink:

Áron baba is nagyot nőtt, nagyfiús az arca már és vékonyabb...ugye?nagyon helyes! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Nem tudom miért, de eltűnt 2 hozzászólásom :shock:
Na mindegy, már nem tudom kinek reagáltam és mit, folytatom mostantól...

Marek,
ha te alapvetően nem vezeted kézen, csak néha-néha előfordul, hogy valaki más igen, attól még alapvetően nem lesz baja... a kérdés csak az, hogy utána nem akarja-e, hogy te is vezetgesd...

Hál istennek Pálmihoz nem nagyon nyúlkálnak, ezt valahogy megúsztuk. Amúgy ha nyúlnának se aggódnék, mostmár azért kezdheti szokni a dolgokat azért... A játszótéren a homokozóban is összefogdossa már gyerekek lapátját, vödrét, meg a gyerekeket is... azért előbb-utóbb kell hogy lassacskán érjék dolgok... nem lehet sterilen tartani, mert akkor meg nem erősödik hozzá ezekhez a dolgokhoz....

Egyébként én annak is örülök, ha más ember másképp viselkedik vele, mint én, hagy szokja, edződjön mindenféléhez, ne érje majd meglepetés később. Alapvetően azért úgyis velem van, annyira nem tudják elrontani. A kajáknál persze megmondom, hogy mit nem ehet még és miért.

Hál istennek nekem nem annyira akarnak okoskodni a családtagjaim, hogy mit hogy csináljak, szerencsés vagyok :) Apukám szokott ilyesmit mondani, hogy mit alszik ennyit ez a gyerek, aludjon éjjel! :shock: Mondtam neki, hogy éjjel is alszik 11 órát, és ilyen korban még nappal is kell aludnia!

Borkaby,
a brekegő békával nagyon jól csináltátok! :) Én is így ismertetgettem Pálmit pl. a bukósisakkal, egy hét kellett neki is, hogy ne sírjon miatta.

Orrszívózás,
nekünk még nem kellett, nincs is porszívós, csak sima kézi... na majd kíváncsi leszek... tudom hogy ha igazán folyni fog az orra akkor úgyis porszívós kell...

Ildi,
jók a cipellők!
Mi most kaptunk márkásakat az unokatesótól, megvették neki, de végül nem is hordta. Nem tudom amúgy mi a francnak márkás cipő pár hónapra...

Éva,
szupi lett a tetőtér! De jó! akkor most mindegyik gyerkőcnek lett külön szobája!

Bettyna,
szerintem ez előbb-utóbb mindenkinél előjön, kezd az akaratuk kialakulni... már előre félek én is ettől... Pálminál még mindig jól működik a figyelemelterelés.

Bicebóca,
nagyon jók a képek! Nekünk is ilyen kerti hintánk van, csak piros :)

Kata,
nagyon ügyi Norbi!!! :) Csoda cuki ahogy lépeget! Ő legalább behajlítja a térdét! :) Pálmi most úgy lépeget, hogy a babakocsiba felkapaszkodik és ha az előre gurul, akkor lép utána, de nyújtott térddel! Nagyon vicces, mint egy fabábú :)
De nem ő tolja, hogy haladjon, csak a kocsi gurul és ő próbálja utánahúzni a lábát, hogy ne zúgjon el :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Képzeljétek Pálmi csikorgatja a fogát! Mondom magamban, az hogy lehet? Akkor alul is jön egy? Nézem, hát felül 2 alul 1!!! Még egyik sem tört át teljesen csak a csücskeik. Szegénykémnek a fogatlanság után rögtön 3 jön egyszerre :?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Éva
De jó, hogy jöttél! Szuper képeket hoztál! Nagyon jó lett a gyerkőcök birodalma!!!
Bori is kel még éjjel. Minimum kétszer, de akkor az egy nagyon-nagyon jó éjszaka. Legújabb szokása, hogy az első kelés után nem hajlandó visszamenni az ágyba. Amint berakom felébred, így kénytelen vagyok vele aludni. Próbáltam, hogy otthagyom a matracon (nappal is ott alszik), én meg visszaosonok az ágyamba, de öt perc múlva olyan üvöltés volt, hogy jaj. Így most együtt alszunk, de nem nagyon tetszik nekem ez az állapot. Valakinek valami ötlet?????

Bettyna
Nekünk tegnap volt ilyen üvöltős esténk. A végén már nagyon kivoltam. Ráadásul természetesen egyedül voltam itthon. Már mindent megpróbáltam, de csak üvöltött. Nem akartam sírni hagyni, mert annyira sírt, hogy szinte fuldoklott, nemtom mi lett volna, ha még ott is hagyom. De a végén már nagyon-nagyon dühös voltam. Ráadásul meg akartam mérni a lázát, hogy hátha lázas, és azért üvölt, de nem hagyta. Rugdosott , és közben üvöltött, úgyhogy le kellett fognom, de akkor már én is majdnem bőgtem.

Ma meg séta közben meg akartam igazítani a kocsiban, de Bori azt gondolta, hogy ki akarom venni. Mikor kiderült, hogy nem, akkor olyan hisztit rendezett, hogy zengett az utca... :roll: Ez tényleg hiszti volt. Megfeszítette magát, nem volt hajlandó leülni. Nagyon fini volt, bár szerencsére nem tudott különösebben felizgatni vele... :lol: De ettől függetlenül nem gondolnám, hogy Bori hisztisebb, mint más gyerekek. Legalábbis még nem. De ha az anyjára ütött, akkor jaj nekem... :roll: 8) :lol:

Ja, és én a tegnapi viselkedést abszolút a front számlájára írom. Akkor szokott Bori ilyen zizi lenni, amikor front van.

Ildi
Tök jó, hogy ilyen olcsók ezek a cipők. Van egy m-es Liliputink is, de lehet, hogy legközelebb ezt is kipróbálom. Ezeket mindig lehet kapni? Belinkelnéd, hogy a teszveszen hol találtad?

Dalma
Ádám már milyen nagy!!! Nagyon jók a képek!!!

Veronika
Én sem óvom ám mindentől Borit. Sőt... De azt utálom, amikor lepukkant alkoholista komák akarják fogdosni. Meg egyáltalán...nem tudom, hogy néhányan ezt hogy gondolják! Én sem fogdosom meg az összes szembejövő babát az utcán, pedig nagyon szeretem a gyerekeket.
Valahogy az emberek azt gondolják, hogy a gyerekeket és a terhes nők hasát mindenkinek szabad fogdosni... :roll: :lol:

Veronika
Cipőben tényleg nem a márka a lényeg, viszont fontos, hogy jó minőségű legyen, mert ha nem az, akkor örökre tönkretehetjük a gyerekünk lábát. Én rengeteget turkálok Borinak, nem zavarnak a használt cuccok, de cipőben megpróbálok neki olyat venni, ami jó a lábának. CSak sajnos a jó gyerekcipők drágák. :cry:

Annál nincs kiakasztóbb, mint amikor a gyerek csikorgatja a fogait... :twisted: Mit lehet olyankor csinálni??? Bori is sokszor csinálja, és nagyon kész vagyok tőle... :x
Jó sokat írtam. VAn időm, mert a zuram meccsen van, és mostanában nem ér haza... Addig legalább nincs lelkiismeret furdalásom, hogy a gép előtt ülök... :lol:

marek
 
 


http://www.vatera.hu/divat_ruha_babaruh ... ?us=1szer1

Itt vannak a kiscipők (akit érdekel még)!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon édesek ezek a cipők! :lol:
Csak egy a bajom velük, hogy puhatalpú :roll: én úgy tudom 1 éves kor után nem jó a puhatalpú cipő bentre, akkor inkább már zokni.
Nekem gyógyszandált ajánlottak, ami a gyógyászati boltban egészségkártyára vehető, és csak 3900ft.
A doki szerint jól fogja a bokát, kényelmes, könnyű :wink:
Majd meg is nézem ha már Norbi rendesen megyeget :D

Hozzányúlkálás. :roll: nem szeretem én sem mikor idegenek csipkedik Norbi arcát és megfogják a kezét :evil: :evil: :evil:
Elötte meg a bolti kilincset fogta vagy a pénzt, nem??? :?
Bár bevallom én nem merek rászolni az emberekre, főleg az időssebbekre :roll: :oops:
Pedig lehet rákéne, úgy mint Bettyna.
Ha meg beleszólnak a gyereknevelésbe, és nem tetszik, vagy hülyeségnek tartom, akkor csak annyit mondok.
-Én nem így gondolom! :roll:
Ha, valaki jó tanáccsal lát el, és udvariasan teszi ezt, tudom hogy van tapasztalata, vagy tanulta.... azt meghallgatom :D
Az unokanővérem véleményét mindíg szívesen fogadom.Mert ő 3 gyereket nevel, és szülésznő+ápolónő :D
De én sokat olvasok ezekről, és próbálok tanulni a környezetemben lévő anyukák hibáiból. :roll:
például az is olyan jó volt mikor NyMalac, Kata, Emmalena....és a többi több gyerekes elmesélt egy-két storyt vagy
nevelés technikát! :D

Veronika...Norbi 9 fogát csikorgatja :shock: :evil: borzalmas!
Néha ilyenkor cumit dugok a szájába :oops: ,tudom ez nem megoldás, de már fáj a fogam ahogy ő csikorog :?
A merev lépkedésről azt hallottam hogy sokat kell akadály féléket tenni elé, hogy átlépkedje(nem tudom érted e?)
Példáut egy keresztbe elfektetett partvisnyél vagy ilyesmi, hogy a lábát emelésre ösztönözze :wink:
Norbi sem elég laza külömben, ő meg szűken lép, totyog és előre dől :roll:

Éva...akartam írni multkor is, hogy csuda jó az a játék házikó a háttérben! :D Nagy klassz játékos, vidám szobájuk van :D

Timi hol van??????? :shock: :(

Na mennem kell, sül a sütőtök Norbinak, ma tízóraira azt kap őszibarack és meggy kíséretében :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?