Új privát üzeneted érkezett!

azért ez elég gáz, Tökmag, és mit írtál neki? én nem értem már az egészet, de nincs lelkiismeretfurdalásom.
Bár azért Anuk, vagy Anuk tesója, ha még olvasod, emlékeztetnélek rá, hogy:
mindig szurkoltunk Neked Roddal kapcsolatban, amikor a várandósságod elején aggódtál miatta
mindig együttéreztünk az anyósoddal kapcsolatos problémák miatt
a lakásügyetekkel kapcs is
és egyáltalán nem utolsó sorban, de- a többiek nevében is beszélhetek, azt hiszem- Veled aggódtunk Emma baba miatt, meg a szülésedkor én pl azért jöttem fel napjában többször, mert nagyon izgultam, hogy Emmának és Neked se legyen semmi bajod az elhúzódó szülés meg az orvosok baromsága miatt.
Ha ez mind rosszul esett Neked, akkor bocsánatot kérek most Tőled a többiek nevében is...

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


[quote="tabati"]N írta:tabatioémi!

Citromlével! :wink:

http://dortje.freeblog.hu/archives/2008/01/


Egy apró hozzáfűznivaló a cikkhez - bocsi, hogy idekontárkodom - a citromlével sokáig kell áztatni, de most ajánlott egy ismerős egy szert, ami szuperul kiviszi a foltot: a bioboltokban (pl Mammut) lehet kapni Almawin narancsolajat. Ez lényegében ugyanazt tudja, mint a citromlé, csak sokkal nagyobb a koncentrációja, azaz nem kell áztatni, rögtön kiveszi a fű, toll, őszibarack stb foltokat....

Na csak ennyi.
dana78
 
 


Sziasztok Lányok!

Jól eltűntem én is :oops:
Bocsánat érte!
És köszönöm, és aranyosak vagytok, hogy hiányoltok!
Mentségemre legyen mondva, hogy Tibi két munkahely között most itthon van, és kiélvezzük a hármasban töltött napjainkat :)

Manó, küldöm priviben a három hós adatokat! De azért leírom itt is :) 6670 gramm és 63 centi. A feje 5 centit nőtt :D

Nálunk nincs ám sok változás, Dávid, mióta hazajöttünk a nyaralásból, kezdett kevésbé nyűgös lenni, alig sírt, a hasa sem fájt annyit, sokat játszott még egyedül is, de három napja ennek nyoma sincs :( Csak kézben érzi jól magát, játszani is szinte csak akkor hajlandó, ha ott vagyunk vele. És ismét sokszor, sokat bukik, ami után üvölt mint akit nyúznak :( Megtanulta szopizni az ujját, de a mutató ujját. Lehet hülyeség, de arra gondolok, hogy túlságosan lenyomja és ettől a kaja visszajön... mert mindig utána bukik, miután elkezdi az ujját szopizni...

Megyek visszaolvasni!
Jó éjszakát!
magdii
 
 

 
 

Még nincs éjfél? Akkor Géza a tippem!

Noémi! Egyszer irtad, hogy adtàl magadnak egy utolso esélyt, hogy visszacsihold a tejcit rendszeres fejéssel. Lett valami làtszatja? Mert most elég zürösek a napjaink, hulla vagyok estére, mire fejni kellene, de bö egy hét mulva màr tudnàm kontrollàlni a dolgokat.

Most ennyi, puszi mindenkinek
preta
 
 


na jólvanna....most nézem az este színte csak magunkról írtam. mentségemre szolgáljon, hogy apjukat vártam, hátha a gép elé ér Londonban, s messengerezünk. de végül feladtam, s lefeküdtem. reggelre meg jelentem kérem a segélyt. az árvízkárosultat. úgy jártam mint Gézengúz 1 hetes korában. szétáztattam mindent.

Csillag: örülök, hogy azért tudtál meg új dolgokat a hordozásos alkalomkor.

Noémi: foltok tuti eltűntetéséhez a legbíztonságosabb módszer tényleg a gyors beavatkozás, azaz rögtön kezelni. Meg koncentrált oxigénes víz is segít, csak épp a cucc ne engedje a színét. Mert akkor kiveszi.

Magdi: Tibi jobb mókahelyet talált?

Preta: Amadea története lebegjen előtted, hisz ha műtét, kórházasdi után Nóri ismét szopizik, akkor semmi sem lehetetlen. Egy hét kiesés után is újracsiholhatod, csak partnerré kell tedd Rafaelt, s neked nem szabad feladnod a baromi nehéz küzdelmet. Mert azt, hogy nehéz, senki nem tagadja.

Tökmag: sajnálom a mikulást, de pár nap után álltalában vissza szokott állni minden, s hátha utána minden okés lesz Adél béb ízlésének meg étvágyának.

Kata: mosómasát sajnálom. Elhiszem, hogy Murphy szerint ami elromolhat, az tuti el is fog, no de nem mindegy mikor.

Tegnap esti jó sztory: kérdem anyámat, hogy a két nagyobbal, meg Gézengúzzal itthon marad-e, s a 4-iket viszem magammal kenyeret venni, meg piacolni. Először nem értette kit akarok vinni magammal, de név nem hangzott el. Erre Grétikém szeme felcsillan, s kiáltja, hogy "Tétát viszed!" s már rohant is hozzám. Azt hittem megzabálom.

Gézu Vármezőn elég rafkós volt, a lakókocsiban egyáltalán nem volt jó neki csak éjszaka, bébjárgányt álltalában köszönte, nem komálta. Kendőt élvezte, de mikor elfáradt, nem volt hajlandó elaludni benne, tiszta szerencse apát rávettem, hogy üresen toszogálja a kocsit míg Gézu a kendőben sétizett. Utána jól bevágta a hunyát a kocsijában is.
Tegnap pedig megtört itthon a jég, rájött mit kell tenni a trapézon lóginyászó játékokkal. Rendesből játszodt, aludt, evett s előről. Egyszer Grétu elvette a trapézát, hát volt is belőle hatalmas balhé.

Na, nem tom még mire akartam reagálni, tuti lenne mire, csak szita az agyam. De még jövök, ezt vehetitek fenyegetésnek is, hisz ismertek eléggé.

Kép
kissmanó
 
 


"könyvelem" a Dávid adatait.
innen látom, hogy vannak 3 hós hiányzó adataim:
Benta, Evicuska, Cincibabus, Sosi, Tökmag, Tabati, Mukkancs, Moncsy

s még kimaradt valami a 7végéről.
volt egy csíkszeredai család, egy aranyos 3,5 éves kislánnyal, meg egy pici fiúval. anyukával dumcsizunk. kérdi mennyi idős Géza. mondom 3,5 hó. mire ő is mondja, hogy az övé is 3,5 hó. erre kérdem én: mikor született pontosan? na......mit gondoltok? naná egy napon születtek a fiaink. szóval a kis pöcsösömnek a lakókocsis fórumon már van egy napra egykorosztályú kispajtása. tuti még találkozunk.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok Lányok!

Áron még mindig alszik: 12 órája! :shock:
Hajnalban nyöszörgött, de visszaaludt. Azt viszont megfigyeltem, hogy amint kijövök a hálóból ő és az apja nyugiban alszanak...:):) Ezek szerint zavarom őket?!

Tegnap este tök jó volt - rosszalkodtunk kicsit. Álmában etettem meg, mert lefekvéskor még nem kért enni. 1/2 10 volt. Megetettem, és ott maradtunk az ágyban - kettesben. Én is elszundikáltam, és vagy 1 órát feküdtünk így. Tök jó volt! :)

Képzeljétek: beszéltem a babakocsissal. Vaterán találtam. Nem akartam leütni a babakocsit, mert ennyi pénz nem szívesen adok ki látatlanban, így leütöttem egy 150 Ft-os body-t, és mailen írtam neki. Holnap be is hozza a városba a kocsit, szóval lehet már délután az új járgánnyal megyünk sétálni! :):)

Kismanó, jó kis kalandokat éltél át!
Tétád zabálni való! :)

Magdii, jó hogy jöttél! Kitartás, lehet hogy pár nap után visszajön a "jól elvan egyedül is" Dávid! :)

Tökmag, persze hogy lecsaptam - ebben az egyben voltam biztos (na meg Áronban, de rá nem tippelhetek)

Petra, én 1x csalogattam vissza a tejcsit: more milk kapszulával és sok szopival. Tényleg több lett tőle a tejem, de a gyogyó 10 000 Ft volt 3 hétre.... :(

Csillag - ezek a dolgok elfelejtődnek! Most már dögök vagyunk...szerintem NO Comment

Megyek, megnézem Mazsolát...mi lesz már?!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Áron 4 hónapos! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok Anyukák!

Részeredményhirdetés!

1.KÉP:NÓRI BABA,2.KÉP:PETRA BABA,3.KÉP:EMMA BABA,4.KÉP:ÁRON BABA,5.KÉP:GÉZU BABA

AMADEA:0 PONT

BANYOSZKA:5 PONT

BEGANE:0 PONT

BENTA:2 PONT

BVIGH:2 PONT

COSMOPOLITA:3 PONT

CSILLAGTÁNCOS:3 PONT

KFNOÉMI:3 PONT

KISSMANÓ:1 PONT

LYS:2 PONT

MNIKI84:0 PONT

MONCSY78:2 PONT

PRETA:1 PONT

PUSZEDLI24:2 PONT

SOSI:4 PONT

SÜNI76:2 PONT

TABATI:2 PONT
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kata840725 2009.09.29 10:15-kor.

Kép
kata840725
 
 


ÁRONNAK SOK-SOK BOLDOG SZÜLIHÓNAPOT KÍVÁN: DOMINIK ÉS KATA

Kép

Kép
kata840725
 
 


Letöltöttem a Nagy Babaszakácskönyvet.Most kezdem majd olvasgatni amig nem rakom fel a mai képet.
Ja és Domi is jól aludt most.Este fél 9-fél 7-ig.Most szabin vagyok.Apa elvitte magával bevásárolni.

Kép
kata840725
 
 


Gratula a nagylegény Áronnak!!!

Hűha, Banyoszka, keményen versz mindenkit! :lol: :lol: :lol:

Kata: honnan töltötted le a szakácskönyvet?

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Kata, majd ha lehet, légyszi rakd be megint az összes képet, meg, hogy kikre lehet még tippelni! Köszönöm szépen!

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Igen a szakácskönyv engem is érdekelne!

Banyoszka nagyon ügyes vagy!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Jó reggelt!

Kata remélem nem haragszol meg:

http://www.kismamablog.hu/konyv/babaszakacskonyv.pdf
Vendég
 


Sziasztok!

Hát Csillag, lehet, ennyi pontnál meg is állok :? Okozott némi meglepit a részeredmény!
Pl. a nyakamat tettem volna rá, hogy a 6.kép Áron, és Emma is arrébb lett volna még az én elgondolásom szerint.... :shock:

Tökmag: Anuk nem indokolta meg a döntését? És nem írta meg, mi volt Emmával?

Na megyek, megpróbálom kitalálni, kit rejt a mai fotó!

Banyoszka
banyoszka
 
 


Köszi Noémi! És boldog hófordulót Áronnak!

Puszedli,köszi a linket, eltárolom!

Banyoszka
banyoszka
 
 


Kata!

Hogy is kapjuk a pontokat?

Kép
Kép
sosi
 
 


Rendben Csillag! :D
Semmo gond Puszedli! :lol:

Kép
kata840725
 
 


Délután a Suttogó2-t,a Babajeleket és az Anya,tanits engem című könyveket akarom leszedni.

Kép
kata840725
 
 


Kata!

reklamálok!!

Eltaláltam Emmát és Gézát, Áront pedig elsőként, az nem 4pont??

Kép
Kép
sosi
 
 


Sosi!Az aktuális képre elsőként helyesen tippelő 2,a később helyesen tippelők 1 pontot kapnak.

Kép
kata840725
 
 


Valaki vígasztaljon meg :cry: Két hete egy percet sincs "el" egyedül B., nem jó sehol, csak hurcolva. Hiába szőnyeg, pihiszék, viszem magammal konyhába, mindenhova, de semmi se jó. Eleinte elég volt, ha melléfeküdtem, aztán ha szórakoztattam, most meg csak fel-alá sétálva lenne jó. Na nem.

És nem akar szopni, már éjjel sem :( Leszakad a mellem. Cumisüveg sem kell, így már 2. éjszaka kell óránként éjjel. De eddig legalább nappal aludt jól. De most az sem megy.

Totál elkeseredtem, nem látom a kiutat.

Felmondok.

Benta

Kép
benta
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
kata840725
 
 


Nem vagyok nulla pontos, màr ez is valami :D
Banyoszka, te nem törted fel véletlenül a Kata gépét, megoldàsokkal? :wink: ügyes vagy!

Mano, nem volt hideg a lakokocsiban éjjel? Vagy füteni is lehet benne? Még sose aludtam lakokocsiban, biztos nagy kaland.
Ha Gézàt a kendöbe kötöd és elalszik, akkor mi tàmasztja a fejét? Ràhuzod a kendöt vagy a mellkasodra döl? én eddig még nem cipeltem olyan sokàig, hogy el is aludna

A babaszakàcskönyvnek én is nagyon örülök! Legalàbb van valami fogozkodo.

Csajok, még ilyen car éjszakànk nem volt: Rafi negyed- és félorànként vinnyogva kelt, mert fàjt a hasa vagy valamije, de amint megforditottam vagy felemeltem, ismét àlomba zuhant. Pedig elhatàroztam mindig, lekgözelebb beadom a kupot, de mire kiszedem az àgybol, alszik. Igy én pattogtam hozzà, mint a keljfeljancsi (Sosi utàn szabadon). Most 8 ota, miota fenn vagyok, durmol... :roll:

Képzeljétek, Auchanos sajàtmàrkàs pelenkàt vettem két csomaggal, mert volt hozzà kedvezményes kupon. De amint belepisil, olyan büdös :shock: :shock: :shock: kakiszagu lesz a pisitöl, nem tudom, mi lehet benne :?

Na jövök még vissza tippelni
preta
 
 


Az aktuális kép:

Kép

Kép
kata840725
 
 


Zéti

Banyoszka
banyoszka
 
 


TIPPELHETŐ NEVEK:LORKA,LILIEN,RAFAEL,NÁNDI,NOÉ, BENJÁMIN,KARCSIKA,MARCELL,BORCSA,ZÉTI,ZALÁN,DOMINIK,NIKI, BENEDEK
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kata840725 2009.09.29 08:56-kor.

Kép
kata840725
 
 


Benta!

akkor tulajdonképpen babód nem eszik semmit???? :shock: Szerintem fel kéne keresned egy szakembert, védőnőt, dokit! Azért ilyen sokáig sztrájkolni!!! Lehet, hogy fáj a torka, vagy valami ilyen baja van azért nem eszik.

Kata!

De jó, hogy megírod a részeredményeket, én pl. azt gondoltam, hogy max. 1 pontom van, mert Gézában voltam csak biztos. :D
Még 3 tutim van! :wink: (abból egy Noé, úgyhogy tulajdonképpen 2...)

Kép
Kép
tabati
 
 


Benta: Nagyon sajnálom hogy Beni így megnehezíti az éjszakákat és most már a nappalokat is. :(
Nem lehet,hogy a fiúk társaságát hiányolja napközben?
A kajálásához nemigen tudok jó tippet adni, mikor Nikinek kevés volt a tej és nem fogadott el másból pótlást, megtapasztaltam,milyen rossz, de ötletem nincs. Próbáltál már neki pohárból vagy kanálból adni tejet? Macerás, de hátha....

És ha hagynád kicsit sírni az ágyába,akkor sem alszik el?

Kitartást :!:

Banyoszka
banyoszka
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Zéti nem is játszik!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Banyoszka
banyoszka
 
 


Kata??
Választ várok! :(

Kép
Kép
sosi
 
 


Banyoszka!De már igen. :lol: Csak azért raktam be mert rá tippeltél. :lol:

Kép
kata840725
 
 


Kata! Ez jó volt! Már azt hittem,kezdek hülyülni... Mintha a múltkor láttam volna... na okés, akkor maradok a tippemnél! :D

Banyoszka
banyoszka
 
 


...

Kép
kissmanó
 
 


Azért meg tudtok nevettetni:

"De azt hallottam, ha ananászt iszom, nem lesz fura íze és nem fogja kiköpni a tejet. Hát ma este hozatok párommal egy doboz ananászlevet. "-írta Tökmag.

Eszembe jutottak a boldog szerelem-gazdag idők, mikor teljesen más testnedvnek az ízét változtattuk ananásszal :lol:

Köszönöm a biztatást.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára benta 2009.09.29 09:15-kor.

Kép
benta
 
 


Kata!!

Lehet,hogy átugrottad a hsz-mat :D
?

Szerintem nekem 4 pontom van :D :D

Kép
Kép
sosi
 
 


Sosi!

Kitartás! :lol:

Benta!

:lol:

Tipp: még gondolkodom... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Benta! Ez jó! :lol: Azért örülök,hogy a humorod még megmaradt a nagy elkeseredés mellett!!!
Jót röhögtem! :lol: :lol: :lol:

Banyoszka
banyoszka
 
 


jajjjjjjjjjjjjjjjjjjjj Sosi!De igen.Pillanat és javítom.Pedig a füzetbe is ugí irtam hogy 2+1+1. :( BOCSI,BOCSI,BOCSI,BOCSI,BOCSI.

Kép
kata840725
 
 


Sosi!
Kép

Kép
kata840725
 
 


na végre! megnyugodtam :lol: :lol:

Kép
Kép
sosi
 
 


nem haragudtam egy percig sem :D de ami jár az jár :D

Kép
Kép
sosi
 
 


De "hüle" vagy Benta! :):):) Baromi jót röhögtem!

Az etetés mizériához én sem tudok hozzászólni. A suttogó azt írja, hogy akkor kell a cumit adni neki, amikor nagyon éhes, és ha nagyon strájkol akkor a cicit nem szabad. (mert akkor azt hiszi, ha nagyon sír kap cicit). Állítólag pár óra után (mikor már nagyon éhes lesz) enni fog....
nekem ilyen problémám nem volt, szóval ez csak az irodalom. Azért írtam le, mert nekem eddig bejött amit a könyv ír.

Kata én Emmát nem találtam el? Vagy rossz nap tippeltem?
Mert a tegnapi 1. Gézu tippért kaptam 2 pontot az oké. Nóriért nem jár, mert nem aznap, de úgy emlékszem Emmát eltaláltam...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Kész!Felmondok!
Javitva.

Kép
kata840725
 
 


Kata!

:lol:

Na megyek fel kell keltenem Noét, mert ennie kell mielőtt elindulunk. :roll: Bezzeg most alszik amikor nem kéne... :evil:

Kép
Kép
tabati
 
 


Benta!

Nagyon egyutterzek veled, nem tudom elkepzelni, mi lehet a baj.
Bemasolom az lll ide vonatkozo reszet, hatha segit valamit. Es az egesz linket is.

""Az alábbi módszerek a gyakorlatban is hasznosnak bizonyultak, és sok anyának segítettek túljutni a szopási sztrájkon.

- Próbálja meg akkor megszoptatni a babát, mikor az alszik, vagy nagyon álmos, tehát éjszaka vagy napközbeni szunyókáláskor. Gyakran előfordul, hogy egy baba ébren elutasítja a szopást, de ha elálmosodik, elfogadja az anyamellet.
- Próbáljon ki más szoptatási testhelyzetet. Vannak olyan babák, akik nem akarnak szopni egy bizonyos testhelyzetben, de egy másikban hajlandók rá.
- Próbáljon szoptatni mozgás közben. Vannak olyan kisbabák, akik szívesebben szopnak akkor, ha ringatják őket vagy sétálnak velük, mint ha az anya ül vagy egy helyben áll.
- Olyan környezetben szoptasson, ahol nem vonja el semmi a baba figyelmét. Sok kisbabának – különösen a három hónapnál idősebbeknek – nagyon könnyű elvonni a figyelmét. Kapcsolja le a tévét, rádiót, és szoptasson csöndes, elsötétített szobában.
- Foglalkozzon sokat a babával, és ügyeljen arra, hogy a kicsi bőre sokszor érintkezzen az Önével. A sok figyelem és bensőséges érintés az anyát és a babát egyaránt megnyugtatja.
- Ha megoldható, vetkőzzön le derékig, mikor odakínálja a mellét, és a kisbabán is csak egy pelenka legyen. Ha a szobában nincs elég meleg, takaróval vagy lepedővel takarja be mindkettőjüket.
Két szoptatási kísérlet között érdemes kenguruba vagy hordozókendőbe tenni a babát, hogy mindig közel legyen az Ön testéhez. Egy közös, meleg fürdő is nyugtató hatású lehet.
Nagymértékben erősíti a közelséget, ha az anya együtt alszik a kicsivel, ráadásul ez alkalmat ad arra, hogy megszoptassa a babát, míg az alszik."""

link : http://www.lll.hu/node/278

Szerintem erdemes az egeszet elolvasni. Mar biztos mindent kiprobaltal, de hatha akad valami kis dolog, amire nem is gondolnal, es megoldja a problemat.

Mano!
Ujra udv itt! :D Hianyoztal, ha nem haragszol, te vagy a topic "anyukaja". :D :D
Termeszetesen abszolut pozitiv ertelembe veve. :) *

Udv,
Agi

KépKép
lys
 
 


Vannak szep pulykamellfile szeleteim. Adtok otleteket, hogy mit csinaljak vele? :D

KépKép
lys
 
 


Tipp: Benjamin

Noémi: te milyen cseles vagy :lol: , muti azt a babakocsit!
Vendég
 


Tipp : Nandi

Benta!

Nem is mondtam, hogy orulok, hogy bejott a mai-tai!
:D
Tenyleg, az nem lehet a baj, hogy hamar kezdtel el neki mast is adni? (Bocs, ha nem jol emlekszem.) Lehet, hogy osszezavarodott a kis gyomra. Mi lenne, ha mendennel leallnal, es tovabbra is csak a szopit forsziroznad? Csak kenytelen lesz elfogadni.
Uvegbol elfogadja az anyatejet?
Irtad, hogy sokat bukott egyik nap. Az mar elmult? Nekunk is volt egy ilyen nap, mikor nagyon fuszereset ettem, Lorka masnap vegig hanyt.
Nem lehet valami ilyesmi?

Agi

KépKép
lys
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?