Új privát üzeneted érkezett!

Hali!

Jöttem volna de nem vót babanet! :shock: :shock: :shock:

Mondjuk rengeteg dolgom van, nem mintha tele lennék enerdzsivel de más úgysem csinálja meg. Tegnap nagyon mérges voltam mert két és fél órát elcsesztem az életemből a kórházban. Bementem a diabetológiára és még jó hogy két és fél óra után megnézte a csaj a papíromat, hogy nem is ehhez a dokinőhöz kellett volna jönnöm. Mondom nem tök mindegy melyik ír egy kurva laborkérőt, most nehogymár vissza kelljen mennem máskor. PEDIG DE!!!!!!!!!!!!!!!
Hát ezt nem hiszem el!

Vigasztalásul elmentem a tescoba vásárolni hogy lenyugodjak.
Megvettem a mellszívót végre most már tényleg csak apróságok vannak hátra, na meg a járgány fele. Megjött a szőnyeg délelőtt azt sikáltam, ronggyá ázott a kezem. Volt már régóta egy takarítógépem, de mivel nálunk mindenhol járólap van anyura htk-ztam, hát azért most jól jött volna.
Olyan megnyugtató hogy alakul a babaszoba és már majdnem minden megvan! Áldom az eszem hogy időben elkezdtem a beszerzést.

Most várok hogy pisilni kelljen mert megyek védőnőhöz, de bezzeg most nem kell. :twisted: Amúgy fél óránként járok! :roll:

Ne csigázzatok mi volt a felkészítőn, annyira sajnálom hogy nem tudtam elmenni! :(

TRIX
A képekben is vatelin van? Akkor már megvan mire használom a Remény által vett vatelint! :) Nagyon tecc, írtó ügyes a csaj!

Sajnálom a kellemetlenségeket, de neked már nincs sok hátra, kitartást kívánok addig.

Még egyet kérdeznék hogy miket vettél babaápolási szereket a hintőporon kívül?

COLIN
De buta vagy, hogy lennél már csúnya, szeretne mindenki ilyen csini mami lenni mint te.
Az anyósok már csak ilyenek, én nem is tudnék az enyémnek semmit mesélni mert szófosása van folyton és csak ő beszél.

HENI
Köszi az aggódást!
Naná hogy + eredményeid lesznek, tudod a titok! :)

REMÉNY
Örülök hogy jók lettek az eredményeid.
Remélem segít a párod kitakarítani.

dita75
 
 


Dita, majd mesélek, de legalább a vatelinnel tudsz mit kezdeni. Szerintem nem lehet vészes egy ilyen kép, mondjuk beletelne pár napomba nekem, mire elkészülne...

A csecsemőágyról volt szó sokat, meg a császárról, a kórházról.Ha a kezem kicsit javul majd gépelgetek, de most elmegyek az inzulinomért.

remény73
 
 


Remény: nagyon ügyes vagy a diéta miatt, örülök jók lettek az eredményeid!!! Gratulálok!!! :lol:
A takarítást meg most már hanyagold, szerintem a párod segíteni fog és hagyd is rá, hogy helyetted csinálja.
Egyébként szerintem nem nagyon fog ő már Téged egyedül otthon hagyni, majd csak figyeld meg!

Henikém: köszi a bíztatást! Aranyos vagy! :) Hidd el a cukros eredményed Neked is rendben lesz!!! :lol:
Ha majd meglesznek a Babák, Te meg már várandós leszel, találkozhatnánk már személyesen is. Gondolom akkor Te sem fogsz majd dolgozni és lesz időd majd! Itt lakunk egy rohadt városban, de nem is találkoztunk még!!! Mit szósz??? :roll: :lol:

Colin: kááár, hogy nem a Tietek a lakás! :?
Mitől kezdtél el amúgy beparázni ennyire???
Nem hiába dícsértem a felkészítőt, nekem is nagyon teccik.
Szerintem a szülésznő is jópofa és sok hasznos dolgot megtudni, így elsőre tudatlanul. Legalább tudjuk mire kell készülnünk.

Dita: szerintem abban is vatelin van, mert fogásra és vastagságra épp ugyanolyan, mint a szőnyeg. Szerintem is baromi ügyes a csaj, nekem is tetszenek a munkái.
Egyébként az összes dolog, amiről képet tettem fel kereken 10.000 Ft-ba került. Tudom nem túl olcsó, de én szerettem volna egyedi dolgot és szőnyegből is újat és megfelelő méretűt venni, olyat ami nekünk is tetszik és élőben még sokkal jobb, mint képen. :wink: :lol:
Igazából csupa olyan dolgot vettem csak, ami a szülésfelkészítőn is elhangzott.
pl. Neogranormon, Bepanthen kenőcs, Sudocream, hexaklorofénes hintőpor, popsi törlőkendő meg persze pelenka.
Az összes kenőcsből a lehető legkisebb kiszerelést vettem meg.
A többi babaápolási cuccot majd feliratom bent a gyerekorvossal.
pl. steril vatta, 70%-os alkohol, popsikrém, fürdetőkrém, babaolaj.
A Babák 3 hónapos koráig, amúgy is csak a gyógyszertári készítményeket javasolják.

Egyébként tényleg már nincs sok hátra, de azért remélem még legalább vagy 4 hetet kihúzunk még. :wink:

pl. még a kórházi pakkomba mell kenegetéshez Garmastan kenőcsöt is vettem. Tena Lady Extra betétet, ill. eldobható bugyit.
De tegnap mondta a szülésznő, hogy ezek az eldobható bugyik, amiből 5 van egy csomagban nem túl jók, tapasztalat szerint, inkább Tena bugyit vegyen a kismama. Patikában kapható.
Vettem még fertőtlenítő nedves törlőkendőt is.
Röviden ennyi, sokmindent szerintem nem érdemes venni a Babáknak a kórházba, majd később.

pussz

Kép

puszi Trix
trix78
 
 

 
 

trix: El vagyok, próbálok kicsit lepörögni a munka után és pihenni.

remény: Még most adott másik inzulint? Mire megnéznétek hogy milyen hatása van, már szülni fogsz. :) Mindegy, annak örülök, hogy jó a cukrod.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Trix!
Én úgy tudom a gyakorlott kismamák nem nagyon ajánlják egymásnak a gyógyszertári fürdető krémet. Nem tudom pontosan miért (valamelyik fórumon olvastam), de majd megpróbálom még időben előkeresni!

Colin!
Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. Amúgy meg kit érdekel, hogy hogyan nézel ki, ha a párod IMÁD!!!!!! A konyha nekem is TECCC!

Rony Drága!
Nagyon várunk a jó hírrel! Amint tudsz gyere, addig kezem-lábam csuriban!

Dita!
Ügyes vagy, hogy már majdnem minden megvan! Még jó hogy nem hallgattál senkire és elkezdted időben. Csak azt nem hiszem, hogy az utolsó heteket majd láblógatva fogod tölteni. Nem úgy ismertelek meg :lol:

Vicky!
Akkor mostmár nem is dolgozol többet? Pihenj amennyit csak tudsz, most csak a babád és Te vagytok a fontosak.
Tudsz valamit a közös ismerősünkről (Babu-ról)? HOgy állnak az örökbefogadással? Én már nem nagyon vagyok a másik fórumon, így azt sem tudom mi van Vele!

Remény!
Tényleg kitartást, már nincs sok hátra! Ádám még mindig nem fordult meg? Mikor is mész a doktornőhöz UH-ra? Szerintem ne ajánlgasd a párodnak, hogy ha segít, akkor utána mehet ahova akar, mert még szavadon fog! MOstmár tényleg fel kell fognia, hogy elég kevés idő van hátra és egyre nehezebb lesz megcsinálnod a mindennapi dolgokat segítség nélkül!

Kép
akire79
 
 


akire: Elméletileg már nem dolgozom, de nem biztos hogy meg tudom állni. Egy pár napra majd vissza akarok menni összepakolni. Baburól nem nagyon tudok, legutóbb olvasgattam az indexes fórumot és ott írt, de az örökbebaba nem volt éppen akkor téma.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2009.09.24 07:00-kor.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Mégiscsak lett egy kis időm feljönni ide :lol:

Trixi!
Nagyon szépek ezek a képek+ a játszószőnyeg. Mire odáig eljutok, már tudni fogom mit hol érdemes megvenni, hála nektek. Egyébként akkor mi sem lakunk olyan messze egymástól, Diósd mellett vagyok.

Colin!
Csatlakozom az előttem szólókhoz: szerintem is nagyon csini kismami vagy!!!!!!!!!! :lol: :lol: Pláne ha a párod is ezt mondja, akkor hidd má' el :lol:

Remény!
Jól eltelt nálad is az idő, lassan szülsz már. Nemrég még ott drukkoltam neked a helyszínen, hogy sikerüljön. Mintha tegnap lett volna,mi?

Akire!
Hogy érzed magad? Hogy telnek napjaid?

Henikém!
Bocs, ha nem írtam meg :oops: Persze hogy csinálok tesztet, legszívesebben már most megcsinálnám (Remélem ezt Zoe nem olvassa mert akkor ajjaj kapnék tőle :lol: :lol: ) Végülis mindjárt itt a reggel, mi az már nekem? :lol: Stopiznám neked a helyet, csak már tartanék ott...... :roll:
IR-hez meg nagggyon nagggyon drukkolok. Előbb-utóbb ennek be kell állnia, nem? Valamikor vége lesz már.

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


Sziasztok!

Rony! Persze, hogy nagyon drukkolunk!

Colin! Helyes pocak, mitől is lennél nem csinos?

Heni! Szurkolok a jó eredményekhez.

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok! Tegnap elmentem a városba, s valahogy betértem a turiba, s ezeket "lőttem":
Kép
Gondoltam nyálkendőnek jók lesznek :)

Rony, nagyon drukkolok, most már neked is sikerülnie kell...várunk nagy szeretettel...

Akire, még nem fordult meg, s szerintem már nem is nagyon fog, hiszen ahogy nő egyre kevesebb a helye a méhem osztottsága miatt is, de ki tudja. Van még közel 3 hete dönteni... 2 hét múlva dokinéninél kiderül.

remény73
 
 


Sziasztok!

Rony!
Nagggyyyon nagyon drukkolok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Sziasztok!

Rony! Mennek a drukkok!


Olyan mintha most fent rugdosna többet a fiam. Lehet, hogy megfordult?
Jó lenne! Ha így van, akkor nagyon-nagyon megdicsérem!!!
Bár még 2 hét van az Uh-ig.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Sziasztok!!!!

rony77 nagyon izgulok érted a kicsi fiammal együtt!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
colin
 
 


colin: Nem lenne kedved ma délután összefuttni? Átvihetném a cuccaidat. Nekem olyan 4-1/2 5 felé lenne jó, mert ma lemegyek a párom elé a hév-hez. Reménnyel a kínai étterem előtti padoknál szoktunk találkozni. Ha jó, akkor írj légyszi. A sapka és a body marad, ugye? Az 550 Ft. Ha esetleg érdekel még valami, akkor szólj.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


vicky79 persze,hogy marad a sapi,body. Ne hari,de a mai nap nem jó nekem mert 2-re megyek a párom elé és bemegyünk a városba mászkálni amig jó az idő.

Kép
Kép
colin
 
 


colin: Semmi gond, én itthon leszek, majd akkor holnap vagy a jövő héten. Majd megbeszéljük.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Ugyan még mindig nincs teljesen kész a szoba de azért teszek fel néhány képet hogy Heni ne izguljon annyira! :wink: :lol:
Majd ha végleges lesz akkor még egyszer csinálok képeket, majd jól megúnjátok Micimackót és társait. :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

dita75
 
 


RONY
Giga-mega-hiper drukkok!!!!!!!!! +++++++++++

REMÉNY
Nagyon édik, illenének a szobánkba! :wink:
A vatelinből még lesz egy nagyobb hálózsák, mert kisebbek már vannak, és a maradékból lesz egy tigrises falikép. Biztos szupin meg tudja anya is csinálni. :)

HENI, TRIX, RONY
Ha nővéreméknél vagyok akár négyen is találkozhatunk mert ők is Érd mellett laknak, Diósd alatt tétényben! :D

TRIX
Köszi!
Épp azon gondolkoztam hogy akár bent a kórházban a doki egyből fel is tudja írni azt ami kell és apa meg tudja venni a gyogyótárban.
A tena bugyi mennyibe kerül mert az az 5 db-os nem drága, de viszont ha sz---t sem ér akkor olyan mintha az ablakon dobtad volna ki a lét.
Nekem mondták még a vécédeszkára a papírt de sztem jobb ha az ember lemossa maga előtt és után domestos törlőkendővel nem?
Meg azzal mást is tudsz tisztogatni magad körül, pl. az éjjeliszekrényedet.

VEKIKK
Akkor biztos megfordult, én is a gyomromnál érzem a mocit. :)

AKIRE
Babu sorsa engem is érdekelne, pont akkor kerültem a topicba amikor kiderült hogy a sokadik lombik sem jött össze, nagyon sajnáltam szegénykét, remélem hamar kapnak egy kis édes babát akit ugyanúgy tudnak majd szeretni mint a sajátot.

Hát biztos lesz még mit csinálni de legalább megnyugtató hogy minden készen áll a baba fogadására. Azért lógatom, lengetem egy kicsit a lábamat, legalábbis jobban mint most mert egy pár hete már lóg a nyelvem annyit dolgoztam.

Akit kihagytam annak puszi!

dita75
 
 


Sziasztok!

Voltunk a dokinál és mindenki összekeveredett. Aki eddig oldalt volt, most fent van a köldökömnél, aki eddig jobb oldalon volt az bent középen bal oldalon. Fejméretek: 42,41,38 mm
Combcsontok: 28,28,26 mm. És csak egy babának látszott a lába köze: A legnagyobb baba 90%, hogy kislány. Beismerem egy kicsit tartottam tőle, hogy egyneműek lesznek, de a múltkor mintha egy kuki lett volna a legkisebb baba lába közt. Így végeredmény nincs, de jövő héten elmegyünk 4D-re és ott remélem minden kiderül. Megdicsérték a méhnyakamat (4 cm). Úgyhogy teljes a boldogság. Az AFP eredményünk is jó lett. Bár nem tudom mi a normál érték, de a doki azt mondta rendben.

Dita! Baromi jól néz ki a szoba, és az a TIGRIS a falon. :lol:

Kép
tigriske1978
 
 


Dita, jól néz ki a szoba, az enyém nem lesz ennyire nagyon gyerekszoba kinézetű.

A Tena bugyi kettesével van, s kb. 400 a kettő, de állítólag elég is annyi nem kell több. Különböző méretek vannak. Ez inkább boxerszerű kinézetre a képen, de talán tartósabb is mint az 5 db-os bugyis készlet.

Na akkor arról mi volt kedden. Ha valaki máshogy hallotta javítson ki.
Azt nem írom ami kifejezetten a kórházra jell. dolog, inkább a lényeget.
6 hét kell mire a méh visszaalakul a kiindulási állapotra. A lepény helyén keletkezik a seb, ami vérzik, az első 2 nap jobban, és folyamatosan csökken, és a színe is egyre világosabb lesz.

Az első 2 nap kell a Tenna extra vagy super betét, utána elég a sima betét is. Van egy másik fajta is, amit a kórháznál lehet kapni Attend, ezt darabra is lehet venni, a Tennát gyógyszertárban, és 30 darabos.
(Van akinek kisebb kiszerelést is sikerült a Coraban vennie)

Mindig szoptatás előtt cseréljünk betétet, ne a szoptatás alatt árasszon el minket a vérzés, mert nem cseréltünk.

Sima szülésnél eldönthető akar valaki gátmetszést vagy sem. Eleinte fáj, de az első két nap lehet szedni Algopyrint, utána már nem, mert a tejbe is megjelenik. Érdemes bevinni, ha kell legyen.

Általában felszívódó varrattal dolgoznak. A szülés után 2 órát a szülőszobában vagy, utána visznek át a gyerekágyasba. Még fent a szülőszobán pisiltetnek, mert ha telítődik a hólyag, nyomja a lepény helyét és a vérzés erősebb lehet. Ha nincs pisi, katétereznek.

Az első felkelés nővérrel, mert szédülés lehet, vagy ájulás és jobb, ha szakember van mellettünk. Igyunk sokat és akkor ez csökkenthető.

Széklet ha nem kérsz beöntést, akkor másnap, ha kérsz a 2. nap kell lenni, különben hashajtót adnak.

Az első nap a 0. nap, mikor szülünk, és a 3. vagy 4. nap mehetünk haza, attól függ de, vagy du szültünk.

A babákról dönthetünk velünk lesznek-e éjjel, vagy betesszük őket a csecsemő osztályra, javaslat éjjelre betenni és első 2 nap aludni éjjel.

6 hetesen nőgyógyászati kontroll, rákszűréssel.

Császár:
akkor kerül rá sor, ha
-farfekvéses a baba
- harántfekvéses a baba
-ortopédiai vagy szemészeti műtétesnél (6-7 dioptriásnál is)
-magas vérnyomás
-ctg során kiderülő baba problémája miatt
-nem táguló méhszáj

infúziót adnak, borotválnak, katéter, ékszerek ne legyenek rajtunk.

45-55 perc a műtét, de a baba a 10-15. percben már kint van. Előtte érzéstelenítés 3-5 perc.

A baba kiemelése után elviszik, megnézik, rendbe szedik, öltöztetik, s visszahozzák. Majd a kint várakozó apukához viszik, fénykép, és újra elviszik. Kb. 10 percet lehet apukával.

Kapunk homokzsákot a hasra, és 4-7 óra mire újra érezzük a lábat, és 12 óra vízszintes fekvés, ne emeljük meg a fejet, mert nagyon fájhat utána. Ha mégis, Advil ultra kell. Ha fáj a has adnak injekciót.
12 óra után felkelhetünk nővérrel, de közben inni sokat szívószállal. Katétert kiveszik.
Első nap babapiskóta és sima tea adható
üres leves, kis tészta, krumplipüre, fasírt, ezt vihetnek be
2. nap már normál kaja

Fontos a zuhanyozás, folpackkal tekerjük be a kötést. Ha átázik kötést cserélnek.

Hát ennyit jegyzeteltem :)

remény73
 
 


Na Csajok!

Ma két óra alatt 2 kiló súlytöbbletet produkáltam :shock: , valószínű a víz miatt. Itthon megmértem magam, mire odaértünk 2 kilóval voltam nehezebb és most itthon megint ráálltam a mérlegre és annyit mutatott, mint a dokinál.
Bokáim, mint egy elefántnak. :?

Szóval, nincs jó hírem: holnap megyek vérvételre, meg vizelet, hüvelykenet vizsgálatra, aztán ha romlottak a májfunkciós értékeim, akkor be kell feküdnöm a kórházba.
Egyébként a vérnyomásom rendben volt 118/85. De a doki is megjegyezte, hogy ez azért sok. 3 hét alatt majd 5 kilóval mutat többet a mérleg. :shock:
Szorítsatok holnap, eredményem szombat reggel fogom megtudni a dokitól. Akkor tudom meg, hogy van-e gond, ha van irány a kórház.
Amúgy Babákkal minden ok :lol:, holnap lesz flowmetria is.

Ne hari, hogy most nem reagálok semmit a hsz-eitekre, de még főznöm kell.

Vigyázzatok Magatokra!!!

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Trix, drukkolok neked, ne kelljen befeküdnöd. Én majd a 36. héten megyek ezekre.

Én 2 kilót híztam 3 hét alatt :)

remény73
 
 


Trix! Reméljük nem kell befeküdnöd, drukkolok.

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok!

Dita!
Úristen, baromira nagyon tetszik nekem Miló szobája. Csodálatosan szép!!!!!!! Remélem nem volt emiatt újabb gond Apával! Ricsike meg majd megy az új helyére és kész.
Húúúú nem térek napirendre, mennyire szép kis kuckó!!!

Trixikém!
Kitartás, drukkolok, hogy ne kelljen kórházba menned!!! Nem értek ehhez, mitől romolhatnak az értékek? Májfunkció??? Ez, hogy jön össze a babákkal? :oops:
El ne tűnj nekem, mond meg Norbinak, hogy mindig írjon ide nekünk, hogy tudjuk mi van veled!!!!!! Vagy viszel be géped a kórházba magaddal, ha esetleg arra kerül sor? Vigyázz magadra!
A súly miatt meg szerintem ne aggódj, mert az 5 kilónak tuti a fele víz!!!

Tigriske!
Gratulálok a punishoz, én tök arra tippeltem, hogy a legnagyobbik baba pöcsös lesz!

Remény!
Olyan édes kis precíz vagy ( diétádon is látszik ) :lol: és annyira kedves, jóindulatú!! Nagyon jó helyre kerül Ádi baba.

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkot Mindenkinek!!!!
Már meg is jártam a dokit és a Babákkal minden ok!!!!! :lol:
Volt megint teljes UH és flowmetria is.

Laboreredményem holnap reggel lesz, fel kell hívnom majd a dokkert.
Hogy mitől romolhatnak a laborértékek azt nem tudom, de ilyen hirtelen súlytöbbletnél mindent ki kell zárni, ami a terhességet illetve a magzatokat veszélyezteti.
Lehet csak egy ártatlan vizesedés, de az is lehet, hogy nem. Remélem csak az előző és akkor tűrök tovább! :wink: :lol:
Ha rosszak az eredményeim, mennem kell a kórházba, ha nem akkor is be kell mennem hétfőn újra a dokihoz. Most már sűrűbben fog nézni, amit azért nem bánok.

Tamika kb. 2017 gr. 32 hetes 2 naposnak,
Nándika kb. 2648 gr. 35 hetes 2 naposnak megfelelő méretekkel.

Tegnap nem is írtam, hogy a kiscsaj megint forgolódott, de hogy hogy van helye, azt nem tudom. Tegnap du. már harántban feküdt, ma reggelre megint koponyafekvésű volt.
Nem semmi izgága a kisassszony!!!!! Nánduskám meg csak tűr és elszipkázza előle a táplálékot! :lol:

Ma almanapot tartok, állítólag jó vízhajtó!

Majd jövök még később és reagálok a dolgokra!!!

pusszancs

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


trix: Szép nagyok már a babák. Remélem minden értéked rendben lesz.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Vevikk: drukkolok, hogy a Babó tényleg beforduljon! Lehet már meg is történt, ahogy írod! Ez szupi lenne!

Rony: gyere a jó hírekkel, mert ugye azzal jössz?
Reggel gondoltam Rád, miközben mentem a központi laborba. :lol:
Hol is laksz Te tulajdonképpen???

Dita: nagyon-nagyon szép a Miló Birodalom!!! Gratulálok! Nagyon ügyes vagy!
Jobban álltok, mint mi! Ha véletlenül meg kórháza kerülök :? , már nem is tudlak behozni. :wink:
Wc-re helyezhető papírt még én sem vettem és lehet nem is fogok. Domestos törlőkendőm már van, szerintem is az épp elég lesz.

Tigriske: Gratulálok a kis punishoz! :) Örülök a jó eredményeidnek is!!!!! Csak így tovább! :lol: :lol: :lol:

Remény: tényleg nagyon jól összefoglalva leírtad a lényeget! Nagyon ügyi vagy és lelkiismeretes!!!!

Henikém: laptopot valószínű nem fogok vinni magammal, de a telefonszáma megvan pl. Ditának és Reménynek is, majd jelentkezek Náluk hébe-hóba, hogy mizu. De nem fogok eltűnni, úgyhogy nyuuuugiiiiiiiiiiiiiiiii! Meg hát Apci is számításba jöhet!

Vicky: pihenj sokat most, a Babónak ez a lényeg! Hidd el egy kis odafigyeléssel sokáig benn tudod Őt tartani!!! Drukkolok, hogy ne legyen további probléma! De tényleg sokat pihenj!!! :wink:

pussz Mindenkinek

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Sziasztok!

Trix! Remélem nem kell kórházba menned!

Dita!

Nagyon szép a szoba!


Ma elég rossz napom van. Már majdnem egy hete küszködök a náthámmal. (Kell nekem kinyitni az ablakot, amikor éjszaka kiver a víz.)
Reggel nem elég, hogy szarul voltam, még a D-vitaminos olajam is kiesett a kezemből. Minden tiszta olaj lett. Négykézláb moshattam a követ, mert csúszott mint a nyavaja. Még szerencse, hogy maradt annyi az üvegben, hogy kibírja 2 hétig, akkor megyünk a dokihoz és íratok.
Utána meg fájt hasam. Legszívesebben egész nap ágyban feküdnék és átaludnám ezt a napot.

Kép

Kép
vevikk
 
 


Hoztam új rucikat a csajtól, majd este megpróbálom feltenni őket. Nagyon édesek, már egy csomó m.indent vettem tőle, szerintem eddig én vagyok a legjobb vevőm. :D
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Lányok, én egy időre háttérbe vonulok, sok dolog összejött. Apámat hamarosan műtik, a sógornőm hamarosan szül, és vannak még egyebek mellette, de amikor tudok jövök olvasni...Vigyázzatok magatokra...

remény73
 
 


Sziasztok!!!

dita75 nem semmi a baba szobája még én is elfogadnám. Gondolom nem semmi volt anyagilag ezt összehozni. Én még mindig sehol nem tartok és nem is tudom mikor lesz valami megvéve a rucikon kivül.
trix remélem nem kell befeküdnöd. Szép nagyok a babák.
vevikk ha nincs kedved kibujni az ágyból akkor ne tedd. Nekem is vannak ilyen napjaim és akkor én sem csinálok semmit. Minden házimunka meg vár engem is érdekes modon.
remény73 vigyázz magadra!!!
brigi33 szobatársamról tud valaki valamit???

Kellemes hétvégét mindenkinek!!!

Kép
Kép
colin
 
 


rony77 hol vagy???

Kép
Kép
colin
 
 


Halló!
Itt vagyok!Olvasok ám suttyomban-alattomban. :oops:
Minden ok, kicsit "nyaraltunk", és most újra itthon. Semmi extra nem történt szerencsére.
Colin!
Látom, nem felejtetted el. Röhögnék, tényleg együtt lennénk. Bár ahhoz nagyon jól kéne időzítenünk. Szerintem Te megelőzöl.
Na, majd meglátjuk...
Dita!
Szupi a szobácska. Mi sehol nem tartunk még. Majd a 35. hét körül. Csak az ágyat kell összedobni, meg a rucikat kimosni. Nekünk nem lesz ilyen szép bababirodalmunk. A nagyobbik bitorolja a terepet, és ugye ő marad a helyén.
Dita!
Remélem, rendeződik a helyzet, ahogy eddig mindig. Hullámvölgyek mindenhol vannak, hol mélyebbek, hol kevésbé. Jótanácsot nem tudok adni, nem is akarok, persze, drukkolok, hogy mindenkinél megoldódjanak a problémák.
Nálunk nyugis a helyzet, nem szólhatok egy szót sem. De ugye már én is túlvagyok egy elcseszett házasságon-egy elcseszett férjjel....
Na, egyelőre ennyi. Mindenkinek minden jót. Mindig olvaslak Titeket, ha lusta dög vagyok, akkor is.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Feltöltöttem a ruhákat. Ha bármi érdekel titeket, nyugodtan írjatok. Nem mindegyiknél látszik az ár sajnos. A hordozó 5000 Ft és amire még emlékszem, hogy nem látszott az ára, a plüss együttes 3000 Ft. Ez nagyon szép állapotú, de van még egy pár tök jó plüss rugi.

http://www.vikyke.extra.hu/thumbs.php?f ... 2009_09_25

Ha a legutóbbiak is érdekelnének:

http://www.vikyke.extra.hu/thumbs.php?f ... bas_cuccok
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Egyelőre megúsztam a kórházat, bár a májfunkciós értékeim tényleg romlottak. :?
Hétfőn dokker ellenőrzés miatt, utána másnap valószínű megint labor.
Kontrollálnom kell a vérnyomásom is, ha gond van jelentkezni az orvosnál.
Amúgy minden rendben, viszketés sajnos nem szűnik, legrosszabb éjszaka, víz már ment le. Bevállt az almakúra, legalább 2,5 kiló víz lement már rólam.

Ma és holnap nagy munkák el nézünk, muszály leszünk most már tényleg befejezni itthon mindent, nehogy közbeszóljon az Élet!
Szerintem emiatt nem nagyon jövök már a hétvégén, minden kismaminak jó pihenést kívánok!!!

Puszi, Vigyázzatok Magatokra!!!

Kép

puszi Trix
trix78
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, mert rohanok (majd holnpa olvasok vissza :oops: ), tegnap megszületett a mi kisfiúnk unokatesója (párom testvérének kisfia) és rohanunk a kórházba látogatni.

Rony!
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Vicky!
Engem érdekelne a kék komplett szett (nadrág, sapka,felső, cipő...), a képen úgy látszik, hogy plüss. Megírnád, hogy mennyibe kerül és hogy a kiscipő használt-e?
Előre is köszönöm.

Bocsánat, hogy ilyen bunkó vagyok és nem reagálok semmire, de majd vasárnap!
Addig is vigyázzatok Magatokra!

Kép
akire79
 
 


Sziasztok!

Trix!
Örülök, hogy megúsztad, és, hogy jó az almakúra!
Jujj gyerekszoba, izgi!!!! :lol:
Tegyél fel képeket ha elkészültetek, lécccccci!

Én is várom már Rony t, de "eltűnt"
Ez vagy nagyon jót, vagy nagyon rosszat jelenthet :?: :?: :?: :?: :?:

Puszi

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem voltam netközelben és nem tudtam írni. Nem sikerült most sem, nagyon alacsony volt a HCG :cry: Úgy döntöttem, most félrerakom ezt a dolgot egy darabig és inkább nekikezdek a sulinak, amit már régóta el akartam végezni.
Köszönöm, hogy szorítottatok. Hát nem mondom, hogy nem vagyok letörve :(
Ettől függetlenül benne lennék abban a diósdi-érdi-tétényi taliban

"A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg."
(Rodin)
rony77
 
 


akire: A szett 3000 Ft. Plüss és nagyon szép állapotban van. Én nem látok a cipőn nagyon használati nyomokat. Gratula az uncsitesóhoz, most boldogok lehetnek a nagyszülők.

rony: Sajnálom nagyon. De próbálj meg mással foglalkozni egy kicsit és hátha sikerül magától.

Ma már csak este tudok jönni, mert anyósék jönnek látogatóba.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Ó istenem Rony...........mi lehet a baj vajon??? Hányadik beültid is volt ez? Nem is értem.
Nagyon sajnálom, de hidd el, mi ketten ( és persze még sokan mások ) AKKOR IS IDEPOFÁTLANKODUNK HAMAROSAN!!!! Persze a mostanin kívűl JOGOSAN!!!!!!!! :lol:
Nehogy feladd, legyünk má' zebrapárok!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Puszillak

Lilypie Pregnancy tickers
heni77
 
 


Sziasztok Kismamik!!!Remeny! Klassz,hogy leirtad ezt a kis osszefoglalot a szulessel kapcsolatban,mar most elkezdek lelekben keszulni!!Majd en is szeretnek menni,de majd utananezek itt hol van. Dita!!!Gondolom,jo erzes,hogy megvagytok Milo szobajaval,es egy meg jobban telnek a napok! Az agynemu szettet meg kimosod mielott hazajottok a korhazbol??En amit mar beszereztem rucikat,mar kimosva behajtogattam a szekrenybe,mert hogy mar elkezdtem a keszulodest,de anyumek ramparancsoltak,hogy akrmilyen szepen tisztan vannak osszekeszitve,meg at kell mosni frissen.Trix!!Tamika es Nandika nagyon ugyesek,mar azert most jo kis sulyuk van....es remelem nem kell meg befekudnod!!!Mennyi almat ettel,hogy segitett? Amugy amiket irtal kremeket,azt a suda valamit nagyon dicserik a babas barataink! Azt hiszem narancs es feher szinu a tegely!Colin!!Azert mar van pocid!!Nem is ertem mert irtad regebben,hogy pici...nekem most egyalltalan nem tunik picinek!!!!Amirol irtatok,hogy a baba mondjuk harantfekveses,tehat meg nincs beallva szulopozicioba,mar a 30 het utan nem igazan fordulhatnak meg???Vagy ez hogy van???jo hetveget mindenkinek
zoe33
 
 


Szasztok!

Először is RONY! Őszintén és szívből sajnálom! Komolyan nem értem ezt az egészet én sem hogy mi a frász lehet a baj!!!
Sok erő és kitartás, igazad van hogy egy kicsit mással foglalkozol most. De jó lenne nálatok is egy isteni csoda. Nagyon kívánom nektek mert nincs lehetetlen, én ezt már tapasztaltam mióta fórumozom.
Nagy ölelés megy neked a talit meg majd megdumáljuk.
Én október első hetében leszek fent pesten.

TIGRISKE
De jó hogy az egyik baba nemét már tudjátok!
Gratula a kislányhoz! Biztos lesz köztük pöcsös is. Mikor mentek legközelebb?

REMÉNY
Örök hálám az infokkal kapcsolatban. Nagyon aranyos vagy hogy így összeszedted nekem a fontosabb dolgokat.
Sajnálom hogy így összesűrűsödtek a dolgok, remélem minden megoldódik hamar. Vigyázz magatokra. Puszillak!

TRIX
Na ezek már jobb hírek! Ügyes vagy az almakúrával.
Most akkor hogy álltok a szobával?
Engem bármikor hívhatsz ám ha helyzet van éjjel-nappal be vagyok kapcsolva!

VEKIKK
Mielőbbi jobbulást kívánok neked!

COLIN
Hát végülis a kiságyat 16 ért vettem, a pelenkázó, szekrény, a polc amin a tévé áll a főnököméktől van. A függöny volt olyan 8-9 ezer és a szőnyeg is. A fotelágyam 10. Az etetőszék 8. Az ágynemű 11. A falidíszek 900 ft/db. A zenélő forgó 3000. A plüssök mind az enyémek, talán egy-két darab új.
A sok apróság meg amiket a szekrények rejtenek csak annyit mondok sok kicsi sokra megy, szóval ha nagyon össze akarnám számolni hogy a hónapok alatt mennyit költöttem akkor sztem biztos megvan 200, de ha lesz időm kiváncsiságból összeszámolom majd. Pedig szinte mindent úgy teszveszeltem össze. Ami új az a mellszívó, ágyneműk, takaró, néhány ruha, textilpelus, aventes poharak, ilyesmi.

BRIGI
Te nem csatlakozol a talihoz?

AKIRE
Gratu az uncsitesóhoz! :)

ZOÉ
Igazuk van, te még ráérsz mosni, vasalni, mert a szekrényben is porosodik a ruci.
Az ilyen ágynemű meg hazahozós ruci dolgokat én is majd csak utolsó pillanatban akarom hogy friss legyen.
Dehogynem meg tudtak még fordulni később is, a végén már nem biztos mert kevés a hely, főleg ha nagy baba, de azért mindig van esélye hogy beáll menetirányba a bébi.

Szép hétvégét mindnekinek!

dita75
 
 


Dita és a többiek!
DE!!!Szívesen, csak nem akartam pofátlanul beajánlkozni. Ráérek. Mikor lesz a találkozó? Vagy még nem tudjátok? Majd mindig figyellek Titeket, és megtudom. Szerintem ráérek. Ti kiváltottátok már a kupont, ami a védőnős cuccokben volt??? Emiatt is kéne mennem. Nekem az Érd-Tétény vonal jó. A héten is ráérek, meg mindig.
Jó lenne!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


BRIGI
Örülök hogy csatlakozol.
Nekem a legjobb október 6-7 lenne akkor leszek tesóméknál. 6-án annyi hogy "elugrom" a BMC-s szülésfelkészítőre késő délután.

Én már ezer éve kiváltottam a csomagot. Rózsaszín cumit kaptam mert a pocakom alakja miatt a boltos csajszi is azt mondta tuti lány!

Na ennyit a pocakformáról! :lol:

dita75
 
 


Dita!
Jó, bár még messze van, de szerintem ráétrek. Majd pontosítunk. 8-án megyek dokihoz. Kérjek kék cumit, hogy elcseréljük?

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!!!

Bocsánat az eltűnésért, de sajnos nagyon sokáig nem voltunk abban az állapotban, hogy írjunk..
Végül aug. 28-án született meg Dani, 13 nap túlhordással, de majdnem bele is haltam.. :( Nem szeretném nagyon részletezni a dolgokat, mert nem akarlak titeket elijeszteni a szüléstől - a lényeg, hogy a létező legsúlyosabb (de szerencsére viszonylag ritka) komplikáció alakult ki (a 2009 augsztusi topikban részletesebben leírtam), és végül megmentették az életemet, de ki kellett venni a méhemet, és Daninak nem lesz édestestvére. :(
Utána napikig az intenzív osztályon feküdtem, és a férjem volt a gyerekágyas osztályon a babával, és ő látta el, etette (tápszerrel) meg pelusozta meg altatta (rooming-in...).
És hát rettenetesen aggódott értem, mert nem lehetett biztosan tudni, hogy milyen károsodások maradnak vissza, minden szervem működni fog-e, stb... (így aztán nem írt senkinek semmilyen értesítést, pedig az excell táblában, amibe összeírtam, hogy kiket kell tájékoztatni, ti is szerepeltetek..)
Végül lett is egy további komplikáció, a bal vesém leállt - erre csináltak egy ideiglenes megoldást, így újra működik, de lesz még emiatt egy nagy műtétem november végén...

Szóval tényleg ne haragudjatok, hogy akkoriban nem tájékoztattunk benneteket (a közvetlen ismerősöknek is csak szeptember közepe táján küldtük el a tervezett sms-eket és emaileket...)
Szept. 9-én jöhettünk haza végül a kórházból, azóta nagyon kevés időm van a gép elé ülni, és sajnos épp a második mellgyulladásom zajlik, 40 fokos lázzal (most már jobban vagyok, mert az antibiotikum szerencsére jól hat).

Szóval mindig volt valami.
:(

De Danibaba egy kis tündérke, és hát azt kell mondanom, lányok, hogy akármilyen sok szörnyűségen megy is keresztül az ember, egy ilyen kicsi babácska annyi de annyi boldogságot ad, hogy bőven megéri!

Visszaolvasnom esélytelen sajnos, de mindenkinek csupa-csupa jót kívánok, és boldogságos terhességet a hátralevő időre és könnyű szülést (nem úgy, mint nekem).
Kép
bikmakk
 
 


bikmakk: Gratulálok Danikához és sajnálom ami veled történt. Remélem most már minden rendben lesz. Azért néha majd gyere és hozz egy pár jó képet.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok:)


Ne haragudjatok lányok, hogy csak igy bepofátlankodok ide.
Én Forgácsos vagyok, de viszont a neten találtam egy gyönyörűűűű videót, ami úgy érzem, hogy Nektek szól.
Én nem ide járok, de ez a videó nekem is erőt ad:P :P :P

2 része van:)Hangot rá csajok:P
http://www.youtube.com/watch?v=COqzsB_sZT0

http://www.youtube.com/watch?v=OOB_ZSW1 ... re=related
beus84
 
 


Bikmakk: Gratulálok Danihoz, sajnálom, hogy ilyen szörnyűségeken mentél keresztül. :cry:

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok!

Megvolt a 4D és.....dobpergés: 3 kislány.

Mellékeltem képeket. Szerintem gyönyörűek.

Kép

Kép

Kép
tigriske1978
 
 


Ő lemaradt:

Kép

Kép
tigriske1978
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?