Új privát üzeneted érkezett!

Egyébként nálam sem volt olyan sima minden, az elején. Márciusban azt állapították meg, hogy policisztásak a petefészkeim, ami sok-sok nyavalya között meddőséggel is társulhat, úgyhogy felkészültem a többéves hercehurcára. Elkezdtem szedni peteérés serkentőt, de a második hónapban kimaradt a gyogyó, és mit ad isten? Gyogyó nélkül is sikerült. Hát mondtam én, hogy nincs nekem semmi bajom. :)
Ja, és valamelyik nap láttam, vki már rakott fel pocakos képet. Hát nekem így a 17. héten még nem nagyon van (1. terhesség). Bár 2 kilót híztam.

Kép
aniko20
 
 


üdvözöllek Anikó jó látni hogy így bővül a kis csapat
Tegnap este begörcsöltem ma elmentem a dokihoz megnézett és mondte hogy 1 ujnyira nyitva van a mészáj pihenjek sokat és igyak magnézium pezsgőtablettát!
Remélem nem lesz gond!
Megyek feküdni! :(

Kép
Kép
20100310
 
 


ó Heni. akkor tényleg szigorúan pihenés!!! :-)

viggi79
Kép
viggi79
 
 

 
 

Sziasztok!

Ajjaj, Heni, ez nagyon korai :( Drukkdrukk, hogy ne legyen semmi baj, de tényleg muszáj ezzel feküdni!!!

Anicca!
Örülök, hogy az uh-n mindent rendben találtak :)
Abszolút normális, hogy a párod is megy veled, sőőőt :D Hiszen számára ettől valóságos az a baba, aki neked már olyan ismerős :)

Vadszi!
Szuper, hogy minden rendben volt tegnap :D Kár, hogy nem volt tökéletes az élmény, de a lényeg, hogy mindene megvan :wink:
Szépek a nevek :)

Csázjang!
Rémes lehet ez a sokszori hányás :? Én szerencsére megúsztam most is, de nagyon féltem, mert én is ha egyszer elkezdem, nagyon sokáig kínlódok, még órák múlva is öklendezek... Remélem, most már abbamarad nálad...

Aniko20!
Üdv és szép babavárást kívánok :)

Ma voltam a háziorvosomnál a laboreredményekkel, a legtöbb érték oké, csak vérszegény vagyok, ezért vasat kell szednem. Remélem, nem lesz székrekedésem tőle, így sem tökéletes a dolog, mióta terhes vagyok... :roll: Ja, és ma sikerült pociképet készítenünk, mert most már van miről :wink:

Kép
És: tegnap megmozdult végre :D Sőőőőt, nemcsak, hogy megmozdult, de vagy félórán át abba se hagyta, mintha bukfencezett vagy bokszolt volna folyamatosan, szuper volt :D Elég hülyén nézhettem ki, üveges tekintettel meredtem magam elé és vigyorogtam bárgyún :D Nagylánnyal csak a 18. héten éreztem először a mocorgást, és nem is volt ennyire erős/egyértelmű, úgyhogy ez most extra élmény :)

Megyek pihizni egy kicsit, nem tudok sokat üldögélni egyhelyben... Szép délutánt mindenkinek :wink:

Kép
Kép
barackvirag
 
 


Heni, doktorbácsinak szót fogadni! De nem lesz gond, Gabussal én is így voltam...
danyuci
 
 


Barackvirág, Neked is alakula pocak, én már a 12. héten éreztem, az elsőt csak a 17. héten. Most esténként majd szétrúgja a pocakomat, szerintem ezt a hidegfrontot ő is érezte...
danyuci
 
 


Bocs, de rövid az agyam... :oops:

Vadszi, örülök, hogy minden oké...és legalább a neveket is eldöntöttétek, nem volt hiábavaló a várakozás :lol:
Még az jutott eszembe, hogy a fejfájásra azt írtad, hogy a fejed tete fáj...esetleg iszol eleget egy nap??? a másik lehetőség a vérnyomásod rendben???

ANiko üdv!

Ktouch, jó utat és barátnőzést, várunk vissza! :lol:

CSézjang, én nem irigyellek...szerencsére én már nem hányok :wink: KITARTÁS!

Biztosan megint kimaradt valami...de olyan kis fáradt vagyok, és tegnap a munka is sok volt...ma csak lazítok!

Szép hétvégét mindenkinek! Danyuci
danyuci
 
 


barackvirag írta:Ma voltam a háziorvosomnál a laboreredményekkel, a legtöbb érték oké, csak vérszegény vagyok, ezért vasat kell szednem. Remélem, nem lesz székrekedésem tőle, így sem tökéletes a dolog, mióta terhes vagyok... :roll: Ja, és ma sikerült pociképet készítenünk, mert most már van miről :wink:


Van egy természetes gyümölcs alapú készítmény, vaskiegészítésnek, ha érdekel:

Dr. Steinberer EisenBlut plus, lehet kapni patikában: http://netbio.unas.hu/shop_artdet.php?s ... Bio_500614

Kép

Kép
ktouch
 
 


Köszi mindenkinek aki gondol rám!

Kép
Kép
20100310
 
 


Ja és én még nem érzem a mozgást remélem hamar bekövetkezik :oops:

Kép
Kép
20100310
 
 


még én sem, a pocakom pedig hatalmas :-)

jó 7végét mindenkinek!!!

viggi79
Kép
viggi79
 
 


Heni: Most tényleg pihenj sokat!!

Én lassan lelépek a munkahelyemröl (de jó hogy péntek van :wink: ) és megyek kismamarucikat vásárolni :D . Remélem találok valami szupi nadrágot!

Kép
anicca
 
 


Még én sem érzem, hogy mozogna, irigyellek benneteket, aki már ilyen intenzíven érzi.

Engem is megijesztett a múltkor a doki, amikor vizsgálta a méhszájat, azt mondja c3000. Hát gondoltam, az meg micsoda, de túl ijesztő volt az a nagy szám. De utánanéztem, és szerencsére ez az érték jó.
Heni akkor nagyon vigyázz magadra, van ismerősöm, aki szintén így járt, de utána nem volt semmi gond.

Kép
aniko20
 
 


sziasztok

ktouch
tulasiba bkv-val
moszkvatértől 61es vili hűvösvölgy
utána 64 v 57 busz kossuth lajos utca
és ezen az utcán kell besétálni a 47-es számig
egy garázsszerűség

anikó
nagy-nagy üdvözlet!
írj adatokat, kíváncsiak vagyunk

összevissza forgolódik Zsombi a hasamban ;)


Kép
yilonne
 
 


állandóan édeset akarok enni
kiborító
és semennyi nem elég
amúgy is folyton eszem...megállás nélkül
néha hasfájásig
tiszta kényszeres, mintha valaki mozgatná a kezemet ami a kajáért nyúl és nem tudom leállítani
így érzem magam:
http://www.youtube.com/watch?v=TU7JjJJZi1Q

Kép
yilonne
 
 


megnéztük ma a suliban a Napfivér, Holdnővér c. filmet Zeffirellitől
mindenkinek nagyon ajánlom!!!!
http://port.hu/napfiver,_holdnover_frat ... topic_id=2
yilonne
 
 


Vadszi!

Gratula a jó eredményekhez! Hányás remélem már csitul!

Heni!

Pihenj 1000L! És nem akarok beleszólni, de a Magnerot tablettát ajánlatos méhszájkinyílásnál szedni, jóval több benne a Mg, és, mivel szét kell rágni, nagyon gyorsan felszívódik. és igyál sok kakaót, egyél banánt, ha szereted ezeket!

Hányósoknak kitartást! Lassan már múlnia kell!!!

Nem bírom ki! Hoztam nektek egy maszatos képet a kis 1 éves Kamillámról! Pénteken ünnepeltük a szülinapját.




Kép

Márti
borossné becz márta
 
 


Yilonne! A táblázatba beírandó adatokra gondolsz? Ugye Minyunak kell őket elküldeni? De őt most nem látom itt.

Kép
aniko20
 
 


aniko
igen-igen
csak amúgy is kíváncsi vagyok
de nem sürgetem
yilonne
 
 


Ktouch
Úgy látom te nagyon természetes elveket valló mama vagy!
Az én dokim fantasztikus! Mind emberileg mind szakmailag. Nagyon tudom ajánlani!
Ujvári Attilának hívják olvasd el a bemutatkozóját : http://www.ujvaridr.hu/
Csak akkor avatkozik be ha azt már valóban szükségesnek látja. Elve, hogy a szülés természetes folyamat amiben a kismamát kísérni támogatni kell. Amikor valami beavatkozást jónak gondolt, megkérdezett előtte, hogy mit szólok hozzá. A rendelésen sem vizsgál feleslegesen (manuálisan csak akkor ha panasz van ultrahang minden alkalommal van…), kevesebbszer is hív be mint általában az orvosok. Már az Istvánkórházban is nagyon jó a császár statisztika (10-20%) de Attilánál csak 5-7%!!!
A magánrendelője a Mamutnál van, egy rendelés 8000 a szülés 80000. (csak azóta kell, hogy árat mondjon mióta teljesen magánzó lett és már nem dolgozik a kórházban csak szüléseket vezet)

Én most fogom a harmadik babát az Istvánban szülni, bármi kérdésed van szívesen segítek.
Andor vízben született, fantasztikus élmény volt. De már az első szülésemmel is nagyon meg voltam elégedve.

...biztonság kedvéért elküldöm priviben is...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


csézjang :)
én is hányok még szinte minden reggel. De ma délután én is bekajáltam parenyicából, mert annyira jólesett, és az előbb visszaköszönt :evil: :cry:

aniko :)
ide is irhatod nyugodtan az adataidat, mindjárt teszek egy táblit.
Üdv itt!
közben látom irtá lprivit. legkésőbb holnap jövök új táblival.

yilonne :)
Napfivér,holdnővért én még gimiben láttam, nagyon tetszett akkor, a zenéje különösen.

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Csézjang, Minyu
Annyira sajnálom! :( ez nagyon vacak lehet

Egyik barátnőm a szülését hányta végig... :(

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!Hát,rajtam meg megint kitört az álomkór 2 napja.Hát azt hittem,ezen túl vagyok.A férjem azt mondta,hogy nagyon lusta lesz ez a gyerek..Na de még mindig jobb,mint hányni,jézusom,szegények,hogy bírjátok még?Olyan,mintha néha már érezném,hogy mocorog,de érdekes,még mindig nem vagyok benne biztos,pedig harmadjára élem át..

Kép
pandi34
 
 


és, hogy valami... pardon valaki szépet is mutassak..

Barátnőm kislánya Eliza Júlia két napos. Ma látogattam meg őket a kórházban.

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Márta
Azért talán én már mégsem számítok annyira tapasztalatlannak????
Igaz négyszer még nem de azért kétszer már szültem! ;)

Mégis úgy gondolom, hogy démonizálja a média az otthonszülést és Geréb Ágit ahelyett, hogy megteremtenék a feltételeket, vagy születésházakat hoznának létre. Én ez utóbbit tartanám a legoptimálisabbnak.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


De jó már nekik!Nagyon aranyos,formás baba,és nagyon szép a neve is!Minden jót nekik!! :D

Kép
pandi34
 
 


jajj de drága baba!!!

gondoltam h a filmet többen láttátok már
nekem nagy élmény volt
sajna filmekben eléggé le vagyok maradva, 20 éves koromig nem nagyon néztem
mostanság pótolok, amikor időm engedi
szóval az ilyen "alapfilmek" is elég későn jönnek be az életembe
de nem bánom, mert most kicsit többet tudok a világról, mint 10 éve és egészen mást jelent mint akkor jelenthetett volna
(így vagyok az olvasással: pl Homérosztól a hátamon felállt a szőr anno, most meg fakultatív olvasgatom)

mamacka
nagyon szimpi a dokid!
én, anyagi megfontolás miatt, maradok az sztknál és Nyulasinál

az Imrében lehet vízben szülni?
valahogy nekem ez a mániám az elejétől
vízöntő vagyok a gyerek halak, és apával egy fürőben találkoztunk
amúgy is a víz... megtisztít, meg természetes közeg nekem, és szerintem Zsombinak is

pandi
aludni nekem is nagyon megy
de szerintem ilyenkor ez normális... de szóljatok ha nem
tök sok energiát használ a kis alien a hasunkban
talán kicsit most mi is olyanok vagyunk mint a kisbabák
evés+alvás

Kép
yilonne
 
 


Yilonne
Nyulasi? Akkor te is Istvános vagy? Ott van egy ilyen nevű azt hiszem!

Az Imrében is lehet vízben szülni! ;)
Pontosabban mivel az orvosi kamara nem támogatja de nem is tiltja azt szokták mondani, hogy hááát saaajnooos nem tudták már kiszedni a vízből a vajúdót! :) :) :)


Én nagyon ajánlom! Fantasztikus élmény és hihetetlen módon csökkenti a fájdalmat! Legalábbis velem így volt!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


jajj de buta vagyok istvánt akartam kérdezni
mert igen, a nyulasi ott van
yilonne
 
 


azért kérdezem ennyire, mert a nyulasi azt mondta h vajúdni úgy tudok, ahogy akarok, de az utolsó pillanatban mindenképpen feküdni kell
hmm
és ha én nem szeretnék?
persze lehet h nagyon kifáradok és akkor majd én mondom azt h légyszi had feküdjek
de ha mégsem, akkor nem lehetne h én döntsem el nekem h a legkényelmesebb?
yilonne
 
 


én is a születésházat tartanám egy nagyon jó megoldásnak
így tapasztalatlanul
yilonne
 
 


a világra jönni filmet megnézte már valaki?
érdekelnének a vélemények
én már megnéztem másodszor is
nagyon megnyugtató számomra szülést nézni
szegény barátnőm kivolt teljesen, h ő nem merné nézni, ha ő lenne pocakos
yilonne
 
 


hol lehet letölteni vagy megnézni a filmet

Kép
Kép
20100310
 
 


Az Istvánban fejen állva is szülhetsz ha ahhoz van kedved, de ezek szerint ez is kicsit dokifüggő!

Nem lehet, hogy félreértetted? Nem kell feküdni! Van szülőszék, bordásval, labda, kád és nem csak dísznek.

Én az elsőt a franciaágyon szültem, jó kemény volt, de nem volt vele problémám, mókás volt, hogy ott hemperegtünk mindannyian, doki szülésznő, férjem én, majd a baba... :)
A másodikat vízben.

Amúgy vannak mamik akik fekve szülnek végül mert adott pillanatban azt tartják kényelmesnek.

Ha nekem vajúdás alatt feküdni kellett volna (van ahol úgy kell) abba lehet bele is halok. Az elsőnél férjem tartott belé kapaszkodva vajúdtam.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Engem is megnyugtatott amikor szüléseket néztem. Nekem az ismeretlentől való félelem nagyon erős tud lenni így pedig ezt minimálisra tudtam csökkenteni. A yutubon is lehet gyönyörű szüléseket látni!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


A világra jönnit nem ismerem? Az egy hosszú film? Hol lehet látni?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


hát a világra jönnit én bevallom töredelmesen letöltöttem
ha valaki használ torrent-letöltő programot, el tudom küldeni az elérést biztosító file-t (priviben írjatok emailcímet)
sajna a magyar felirat nem lett meg hozzá, de kicsi franciával a lényeg megérthető (kevés szöveg), de anélkül is élvezhető
másfél órás
itt van róla youtube videó:
http://www.youtube.com/watch?v=9Cdwn8fW ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=VhUGoZdRYMo


mamacka megnyugtattál a kórházzal, köszönöm
még gondolkodom az otthonszülésen is, de ha ennyire jók az istvánban, az elég megnyugtató
vajon van ott ilyen körbevezetés, amikor megmutatják, meg elmondják?
majd biztosan mondja és javasolja nyuli
yilonne
 
 


Van körbevezetés igen! Van szülésfelkészítő tanfolyam amire érdemes elmenni!
Nagyon ajánlom neked is Attilát! Szerintem bejönne! Ez a Nyulasi nem túl szimpatikus az alapján, hogy azt mondta fekve kell szülni.

Azt is lehet, hogy csak egy-egy vizsgálatra mész Attilához meglesed, kipróbálod. Ez még nem jelenti azt, hogy fel kell kérned a szülésre is! De ha ügyeletesnél akarsz szülni szerintem szülésznőt akkor is válassz!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Jaj de gyönyörű lehet! Annyira megnézném!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Yilonne
Ez fantasztikus! Köszönöm!

A második riport elgondolkodtató!

98%!!!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


szisztok

Csak átfutottam az oldalt. Kölcsöngépről írok.
Hihetetlen, hogy még mindig csatlakoznak újak!!!! Tök jó!!!! :D Üdv!!!!!

Heni,
jaj, ez nagyon szörnyen hangzik ilyen korán! :shock: Hogy fogsz feküdni fél évet egy gyerkőc mellett?
Nem lehet valamit teni? méhszájzáró műtét vagy ilyesmi...?


Én ma voltam a 2. genetika uh-n. ÉS MINDEN RENDBEN!!!! :D
Velem is és a babával is! Hematómának nyoma sincsen, élhetem a régi életem!
A babának mindene pont 18 hetesnek felelt meg. Szóval minden ok, szépen fejlődik.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Mamacka!

Cseppet sem gondollak tapasztalatlannak, sőt, akár hiszed, akár nem, nagyon terészetes szülés-párti vagyok, szerencsére az orvosom is az. Úgy is indultam neki, már az 1. szülésnek is, hogy tuti bababarát kórház kell nekem, hogy lehessen választásom, hogyan akarok vajúdni-szülni stb. Így kórházon (MÁV) belül választottam dokit. Nagyon esélyes volt a téraránytalanság, aztán 3 ujjnyi méhszájnál derült égből jöttek a tolófájások, úgy, hogy egyszerűen nem tágultam és a dokim mindent kitalált! Üljek labdán-nyomjak állva stb., stb. És hála Istennek nem kellett császározni, egy kicsi oxyval megúsztam. A 2. babám villámsebességgel, minden beavatkozás nélkül született (leszámítva a bő 4 ujjnyi méhszájnál töténő burokrepesztést) és a 3. babánál is simán mentek a dolgok. De a kislányom nagyon megijesztett minket! Nem gondoltam volna, hogy pont ott lesznek gondok, a 4. szülésnél! De 180/perces szívhangnál kicsit átértékelődtek bennem a dolgok, főleg, hogy láttam, hogy az én mindig higgadt és megnyugtató orvosom ideges, le sem veszi a szemét a ctg-ről és hol kardiológussal, hol neonatológussal rohan konzultálni. De, hála neki, nem lett császár így sem, egy nagy adag oxy elég volt, hogy gyorsan megszülessen a kislányom!
Jó, hogy ott volt akkor az a csapat!
De teljesen úgy gondolom én is, hogy az otthonszülés, illetve a születésházak feltételeit meg kell teremteni, hogy tényleg mindenki ott és úgy szüljön, ahol és ahogy akar, anélkül, hogy 1 percig is veszélyben lehessen Ő vagy a babája! Hogy bármikor kéznél lehessenek azok, akik segítenek, ha baj van, de egyébként megmaradnak a háttérben.
Nagyon-nagyon szépek a képek, amiket hoztál! Kösznjük!

Honey!

De jó! Nagyon örülök!!!

Márti
borossné becz márta
 
 


En csak atfutottam, hullafaradt vagyok, ugyhogy csak ami hirtelen eszembe jut! Bocsanat ha valaki valami kimarad, nem direkt
Ujaknak udv! ( bar meg en se vagyok az a veteran ebben a topikban)
Szuper hely az Istvan , egyetertek, de nem minden orvos egyforma ott sem, nem mindenki termeszetes szules parti, ott is van olyan, aki nem torekszik a beavatkozasok elkerulesere, vagy epp ajanlja az epiduralist, szoval tenyleg erdemes az ajanlott dokihoz menni, es egyeztetni a hozzaallast. Szerintem az is nagyon fontos, hogy igen, az ember tudja mit akar, es keszuljon a termeszetes szulesre, es legyen pozitiv stb, DE tudni kell, hogy vannak szituaciok, amikor csaszar lesz a vege, vagy be kell vakuummal segiteni , a baba egeszsege erdekeben, szoval azt akarom kinyogni, hogy nem egy elsobabas ismerosom volt hetekig kibukva amiatt, mert nem jott ossze az amire keszultek, a termeszetes szules, mert jott valami komplikacio, ami azert elofordul. Ne legyen ilyen senkinel, es nem is lesz :) de en egy teljesen szep, es nyugodt nagyjabol termeszetes szules utan ugy vagyok, hogy felkeszulok arra is, hogy talan a masodik nem lesz ennyire sima, es csak az a lenyeg, hogy mindenki egeszseges legyen a vegere, es nem akarok osszeomolni attol es mondjuk csaszarfeldolgozo muhelyre jarni ( van ilyen!) ha esetleg csaszar a vege.
Hanyasos kismamaknak jobbulast, el se tudom kepzelni milyen rossz lehet... esetleg az nem segit, ha tobbszor esztek keveset?
Heninek drukk, hogy tudjon pihenni, es minden rendben legyen!
Yilonne, en is sajnos edessegen el tudnek lenni napokig, de igyekszem visszafogni magam. De mondjuk nekem nem terhesen is ez van. Az a Zefirelli film nagyon szep. ( bar mar tenyleg reg lattam)
Mamacka, de gyonyoruek ezek a kepek!
Honey, szuper, hogy minden rendben, csak igy tovabb
Jo ejt mindnekinek, szep hetveget.
bubb
 
 


Jajj, Marti, nagyon szepseges tunder a kis Kamilla. Isten eltesse.
A tobbiekrol is rakhatnal! Meg mindenki rakhatna akinek mar van gyerkoje :)
bubb
 
 


Jut eszembe Mamacka, amikor en szultem, annyian szultek, hogy a ctg szobaban meg a folyoson vajudtam, orultem, hogy felszabadult egy szuloszoba a vegere, ( bar mondjuk nem emlekszem , hogy ezen aggodtam volna, viszont a folyoso az azert eleg remes volt ) szoval nekem szo sem lehetett igy vizbenszulesrol sajnos.
bubb
 
 


Hát, én félek, hogy kb. ez a magyar valóság... Főleg keveseknek jut az a kiváltság, hogy alternatív szülőkádas szobába jussanak be, vagy utána 1-2 ágyas alapítványi szobába kerülhessenek.
Az Imrében is van kád és franciaágy, de csak 1 szobában és eleve azt mondják, hogy nagyon sokan szülnek ott és mindig teli vannak...

Nekem is voltak szép elképzeléseim a szülésről, aztán minden másképp alakult... Persze sokan nevettek, hogy én elgondolkoztam a szülésterven és a szülés részletein, hogy mit, hogy szeretnék. Mondták, hogy kiszámíthatatlan a szülés, majd úgyis a helyzettől függően alakul minden. Én ezzel tisztában voltam, de mégis szerettem volna a lehetőségekhez mérten felkészülni és olyan kérdésekben ami nem szigorúan orvosi, saját elképzelések szerint szülni, de végül tényleg közel sem úgy szültem, mint ahogy szerettem volna. :( Pedig nem volt nálam semmi különösebb komplikáció, max annyi, hogy 11 nappal később érkezett Luca.
De lőttek a labdás, zuhanyzós vajúdásnak, a lehetőségekhez mért gátvédelemnek, a háborítatlan, gyengéd születésnek, a pulzálás megszűntéig váró köldökzsinór elvágásnak, stb... Ehelyett oxitocinra voltam kötve, így ágyhoz is voltam kötve és szerintem természetellenesen meggyorsítva és felerősítve a fájásokat, 2,5 óra alatt zavartam le az első szülésemet, majd hetekig ülni nem tudtam, mert akkora volt a gátvágásom, hogy az új dokim is meglepődött. Egészen a végbélnyílás mellé ért. Pedig nagyon pici volt Luca feje. Épp az egészséges minimális körméretet érte el. Akkor miért is volt szükség erre a bazi nagy vágásra? Szóval nagyon sok kérdés maradt bennem a szülésem kapcsán és nem kevés szerzett parával indulok neki a 2. szülésemnek, pedig az első előtt nem így voltam. Az első szülés előtt az EDA meg sem fordult a fejemben, de amilyen kínlódás volt az az oxitocinos szülés, most már igen... Pedig valószínűleg, oxitocin nélkül más lett volna / más lenne...

Egyébként üdv az újaknak! :D
Barackvirág szép a pocakod! :)
Nekem egyébként Lucával kb. a 20. héttől kezdett látszani, hogy terhes vagyok. Szerintem most sem egyértelmű még...

biribon
 
 


Jut eszembe Mamacka, amikor en szultem, annyian szultek, hogy a ctg szobaban meg a folyoson vajudtam, orultem, hogy felszabadult egy szuloszoba a vegere, ( bar mondjuk nem emlekszem , hogy ezen aggodtam volna, viszont a folyoso az azert eleg remes volt ) szoval nekem szo sem lehetett igy vizbenszulesrol sajnos.


Igen sajnos a sikere egyben a nagy hátránya is a kórháznak. A st Imre is elég természetesség párti! :)

Én is rettegtem, hogy nehogy a folyosón keljen vajúdni... :(

És most mikor mi szülünk lehet még több szülő lesz a májusi új rendelkezés miatt! :(

Márta
Elhiszem! ;)
Azért írtam mert megszólítva éreztem magam!

Mamik még ma utoljára Hordozós hét!

Ha valakit érdekel a hordozás, mosható pelusozás, környezetvédelem és gyereknevelés... és még egyéb érdekességek, akkor gyertek a Kesztyűgyárba!
VIII. kerület, Mátyás tér 15.
térkép:
http://hordozas.hu/hordozashete2009/?page_id=95

A programról bővebben itt:
http://hordozas.hu/hordozashete2009/?page_id=15

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Biribon
Ezért fontos szerintem a kórház választás... talán még az orvosválasztásnál is fontosabb... :(

Sajnálom, hogy így alakult. Én pl sétálhattam oxitocinnal. Fekve bele is haltam volna. Sokkal jobban fájt. És a gátmetszésed sem tűnik indokoltnak. Ezért mondom, hogy édes kevés ha a kórházban van kád meg labda ha a szemlélet nem változik akkor fabatkát sem ér a dolog.

Jó kórháznak tartom még a Bajcsyt és a Kistarcsait is (utóbbira remélem jól emlékszem majd utána nézek)
Ezekben szintén fontos a természetesség!

Nekem is voltak szép elképzeléseim a szülésről, aztán minden másképp alakult... Persze sokan nevettek, hogy én elgondolkoztam a szülésterven és a szülés részletein, hogy mit, hogy szeretnék. Mondták, hogy kiszámíthatatlan a szülés, majd úgyis a helyzettől függően alakul minden. Én ezzel tisztában voltam, de mégis szerettem volna a lehetőségekhez mérten felkészülni és olyan kérdésekben ami nem szigorúan orvosi, saját elképzelések szerint szülni, de végül tényleg közel sem úgy szültem, mint ahogy szerettem volna.


Ne foglalkozz azokkal akik nevettek (cinikus énmegmondtam emberekből sok van)! Szerintem akkor is fontos a szülésterv, mellette persze tudni kell, hogy minden alakulhat máshogy is, de maga a szülésterv fontos felkészülés.
Szerintem ez alkalommal is készíts tervet számolva azzal, hogy minden alakulhat másképp is. És valahogy próbáld letenni a félelmeidet, mert a félelem az nagy gátló erő... tudom nehéz...

A szülésre való felkészüléshez tartozik még a szülés előtti hetekben pl a málnalevél tea iszogatása, gátmasszázs... én próbáltam ezeket szerintem működik. Majd ha aktuális lesz vagy ha valakit érdekel bővebben írok róla most is.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Köszönöm lányok, hogy velem örültetek, hogy minden rendben.
A doktornő sem akart hüvelyi uh-t csinálni. Csak tényleg azt akarta, hogy minnél jobban lehessen látni, azért probálta meg azt is. Egyébként én megbizom benne.
Azért volt késésben, mert ugyan adnak időpontot, de ha valaki 6 hetes kontrolra jön a szülés után, azokat mindig előlre veszik.
És most valamiért 10 jelent meg egyszerre.
Most melyiket küldték volna el?
megértettem de legközelebb telefonálok mielött megyek.

Danyuci: Elöször én is a vérnyomásomra gondoltam, ezért megmértem mindig mikor fájt, és normális volt. Szóval nem ez.

A vizben szülés nekem is nagyon tetszett, de olyan kevés helyen lehet, pedig én is imádom a vizet.

Képzeljétek anyu vett tegnap babaplédet. A tescoban le volt akciózva (most figyelj:) 150 Ft !!!!!! ra. 2 volt elhozta mind a 2-öt.
Sárga cimkés, nem tudom lehet romlandó azért kellett gyorsan eladni. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Megpróbálom a félelmeimet elhessegetni, bár jó sok lett belőlük. Még a szoptatással kapcsolatban is. Rémálom lett a szoptatás számomra...
Málnalevél teát is iszogattam, homeopátiás szereket is szedtem felkészülésképpen. Gátmasszázsra is gondoltam, de az végül kimaradt.
A kórház fontos volt számomra, de nem akartam futószalagos kórházat sem. Ezért nem választottam az Imrét sem, pedig gondolkoztam rajta. Akkor zárták épp be a MÁV kórházat és ezért még nagyobb tumultusra lehetett számítani az Imrében is.
Talán pont az Istvánba tartoznék lakcímileg, de ott szintén nagyüzem folyik és messzi is van nekünk, így azt is elvetettem. Volt dokim a Jánosban dolgozik, de ott sem akartam szülni, mert akkor még elég rossz állpotok voltak szülőszobailag, és gyermekágyas szobákat illetően. Nekem fontos volt a családias, barátságos hangulat, a rendezettség, tisztaság, jónak tartott orvosi és szülésznői gárda és hogy ne legyen átjáróház a gyermekágyas szoba. És a legalapővetőbb, hogy azt szerettem volna, ha minden percben velem lehet a baba! Végül külön szobába mentem és ott csak a férjem volt velem.
Sajnos a 2 jó ismerős által is ajánlott doki nem volt számomra megfelelő. Sokaknak bejön a stílusa, de nekem másra lett volna szükségem és erre csak későn derült fény... :? (Egyébként nem csak az óriási gátvágást, hanem az oxitocin szükségességét is megkérdőjelezem.)

Heni! Remélem,pihenéssel minden rendben lesz a méhszájjal. Ez nagyon nem hangzik jól... :? De többen is így csinálják végig a terhességet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2009.09.26 09:15-kor.

biribon
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: