Új privát üzeneted érkezett!

Nekem ez igy eleg egyoldalunak hangzik, sztem ezt ilyen formaban ne irjatok ala, vagy egeszitsek ki meg, stb

Netti
Kép
maumau
 
 


Pumukli, Böbi!
Nincs olyan hogy 2 oldalú szerződés....valakit mindig véd.
Bérbaadáskor a bérbeadót. Ez normális.
A bérlőt max. annyiban védi, hogy benne vannak a bérleményhez az bérleti időban gyakorolt jogai (használati stb.)
Nagyon fontos: HATÁROZOTT vagy HATÁROZATLAN időre szól??????
Ennek a 2 szónak k.va sok jelentősége van, mivel olyan vonatkozó jogszabályok élnek mind2 esetben, amiket külön a szerződésben nem kell feltűntetni. (csak a végén: A jelen szerződésben nem szabályozott kérdésekben a Ptk., valamint az 1993. évi LXXVIII. tv. rendelkezései az irányadók.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!na és itt vannak a fontos dolgok!)
határozottnál: pl. ha 1 évre kötitek és hamarabb költöztök: akkor vagy bukjátok a kauciót! elvileg ugye a bérlezi díjat kellene rendezni a határozott időtartam végével bezárólag...)
Szóval a határozott is a tulajt védi...viszont nem tehetnek ki a lejárta előtt, csakha megszegitek a szerződésben leírtakat.
Mindenképp ragaszkodik a bérbeadó a saját szerződéséhez?????
Nekem van pár.....olyan amit a bérbeadót védi elvileg, de lehet módosítani, ill. kitételeket tenni a bérlő védelmére....

Kép
mozza
 
 


Most kaptam sms-t Kittytől. Vissza kellett fordulnia Solymárra, mert otthon hagyott egy papírt. Tényleg szétszórt ez a csaj, nem hiába mondja rá az anyukája. :lol: :wink: Úgyhogy csak másfél óra múlva tudunk indulni. Addig vasalok végre. 8)

Kép
Kép
tinu
 
 

 
 

sziasztok

jobbulást a mini manóknak :)

Lara is furcsaságokat csinált reggel, aludt fél órákat negyed 7-től aztán felkelt 2x, kortyolgatott, de nem evett, mindegy ébren várt a nagyit :)

Jó talit.

Anita már nekem is hiányzik.

Zdori, néha már én is úgy fejek, hogy a fejemet a konyhapultra támasztom :)

Szép napot!

Ildi

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Pumukli!
Hidd el hogy jobban jártok, ha az van benne, hogy ti festetitek ki.
Mivel az állagmegóvás miatt a helyreállítást ki kell fizetnie a bérlőnek. Ergo ha 1 évig laktok ott pl., akkor az átvételkor dokumentált állapotok az irányadók, úgy kell helyreállítani. (okok, festeni nem lehet úgy hogy egy 5 hónapja kifestett falra hajazzon az új.... :roll: )
ja, átvételkot csináljatok fotókat és szignóztassátok!!!!!!!
De a lényeg, a bérbeadó mondhatja hogy azok a falak überspéci mosható festékkel voltak kikenve és ő azzal festeti át, és levonja a kaucióból....ez kb. azt jelenti, hogy a kauciót vsz. nem látjátok viszont....de ha ti festetitek, akkor meg obi-festék-átkenitek és kész az eredeti állapot! :roll:
Átnézetitek ügyvéddel a szerződést, ugye????? :roll:

Kép
mozza
 
 


Köszönöm a gratulációkat a nyereményemhez. :D

Festés, albérlet:
Szerintem is eléggé gáz így ez a szerződés. Nem lehet, hogy a festéses rész véletlenül maradt benne egy előző ügyféltől, aki valamilyen spéci eset volt? Nem hiszem, hogy az összes lakást ilyen szerződéssel adná ki az az ügyvédi iroda... szerintem nem sokan vállalnák így. Mi is festettünk anno az albérletünkben, de nekünk levonták a bérleti díjból.

Tinu:
Megint megnyugtattál, ezúttal az evéssel kapcsolatban. Lilla baba is bekómált az este a lefejt tej odaadása után, és nekem is megfordult a fejembe, hogy lehet, éhes, és azért nyűgös máskor este.

Jó talit, érezzétek jól magatokat, a masszőzzel meg pláne! :D
Én megyek valamerre Lilla babával, kell egy séta.

Réka

rekap
 
 


Réka én is gratulálok, és nyugi, nem a mennyiség számít, Lara ehetne többet is mégis néha 100-al megelégszik, és ugyanaddig alszik, mint 150-el :)
Ma reggel pl úgy alakult, evett hajnali 1-kor kb 120-at, aludt negyed 7-ig és csak 65-öt evett, és 9-ig nem is akart enni :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Mozza
határozott időre szól, 1 évre.
Átküldjem neked? Nagyon vágod a témát! :-)
Én értem, h védi a lakását én is ezt tenném.
Csak nem érzem fairnek, h beköltözök 1 lakásba, amit mondjuk 5 éve festettek utoljára és az én dolgom kifesteni 1 év múlva.
Akkor fessék ki most, és kifestetjük mi is 1 év múlva. Ez tiszta sor lenne. De ha nem festik ki, akkor én jobb állapotban adjam át mint volt? ez sántít, nem?
pumuklii
 
 


Na, még mit akartam....sok minden.

Ildi!
Respect a fejés miatt!!!!!! Hatalmas teljesítmény! Ha már nem fogsz fejni, annyi szabadidő fog rádzúdúlni, hogy fogsz tudni vele mit kezdeni... :roll:

Esztó!
Hogy vagy?????? Álmi nem is dagifej a képeket!!!!!Férjed nem látja jól.....makróval még szép hogy ilyen lesz.....(főleg ha nem állítgatod a mittommiket rajta....én sem szoktam :roll: :lol: )

Esztó, Netti és gyümizős mamik!
Hülye kérdés, de az almát ill. az almával kevert pépeket hogy csináljátok???? Én meghámozom, nyersen üvegreszelő és kész.....
De jó lenne megcsinálni egy heti adagot 1szerre....
Ti megpároljátok az almát is?????

Ja, édesburi nagyon fini, THX givvinkor szoktunk enni....lehet belőle pürét csinálni, de sütve cikkekben is isteni....nagy favorit USben....férjem imádja. :roll:
Ja, Tinu,nyomom majd az amerikai sütőtök, meg répatorta recijét......angolul jó lesz????? max melléírom ha valami nem 1értelmű, de szerintem nem lesz problémás, tuti megérted.

Na, kv :arrow: Lili :arrow:

Kép
mozza
 
 


mozza az tuti :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Mozza
nekem is van répatorta receptem, asnnak kell a tetejére icing sugar. Itthon nem láttam még. Húgom hozott dublinból :-)
pumuklii
 
 


mozza akkor majd lesz időm főzni, meg vasalni, meg magammal foglalkozni :)

holnap újra rokcy Édua már nagyon várja.

és már úgy várom, hogy Lara kússzon-másszon, és mikor tanul járni, azt még tutibb lesz :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Pumukli!
Most átnézésre van nálad a szerződés, ergo módosítható:
írd meg, hogy melyiknél mi nem tetszik és mit szeretnél belevenni...ha olyan a szerződés, akkor megpróbálom beletenni, majd 2. olvasatra visszaküldöd a bérbeadónak.
Ha nem, akkor átküldök egy másik szerződést, amit át lehet könnyen írni.
Nem ígérem ma, de holnapra meglesz. :roll:
Ja, mailem a fórumon, Tinu legutóbbi talis képei kommentjeinél!

A festés sajna jogszerű, max meg lehet beszélni a bérbeadóval, hogy vagy festessen ki akkor most is, vagy állapodjatok meg előre, hogy mennyibe fog kerülni majd a tisztasági festés, ha csak a rendeltetésszerű használat okán kell kifesteni majd......(de hidd el, sokkal jobban jártok ha majd ti kenitek le!!!!!!)

Kép
mozza
 
 


mozza, almat en kurmplival turmixolom ossze!! Boro imadja :wink:
tegnapi alkotasom: 1db sutotokbol 4 uveges bebietel lett tele. 4db nagy repa plusz krumpli 4db szinten. es alma ugyanigy. de o csak egy uveggel eszik egy nap szoval.. tok eleg majdnem ket hetig! es nem volt sok ido :lol:

ja Boro is felul a hintaszekben... szijazzam hatra? :lol:

Netti
Kép
maumau
 
 


Mozza
megpróbáljuk intézni. Majd szólok, ha van valami, addig ne foglalkozz vele! :-)
pumuklii
 
 


juhujjj, lehet, hogy rájöttem mitől alszik el Manci délelőtt is!!! Ugye eddig csak az uzsit váltottuk ki, ma tíz órakor megevett 70 ml tápit, majd elkezdett üvölteni, és kiköpte a cumit, de nézte közben az üveget. Gondoltam hajrá anya nézzünk egy valami más kaja után. Csinltam neki egy alma-banánpürit, bevágott belőle 170 gr-ot, és azóta alszik! Lehet, hogy eddig éhezett??? Szegénykém!!! Mondjuk nem látszik rajta.... :oops:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Netti!
De az almát nyersen teszed bele, vagy megpárolod előtte????

Kép
mozza
 
 


Pumukli!
oks, ja és mindenképp legyen benne kikötés az állapotra vonatkozólag! (pl. fotók, szignózva!!!!)
Ha nincs benne más vonatkozó kitétel pl. nem fúrhatjátok a falakat stb., akkor az királyság, mert ha van, akkor annak a helyreállítását is nektek kellene kifizetni.
Ha festést pedig ti fogjátok intézni, akkor legyen benne, hogy a kaució összege mire fedezet (pl., zárcsere, beépített bútor amortizáció stb. stb.).

Kép
mozza
 
 


Harisnyát fel!!! Hát lehet ilyen kis harisnyás legénynek nemet mondani bármire... :oops:

Kép Harisnyás Pippi! 2.

Bocsi, bocsi, befejeztem, van még harisnyánk, de nem rakom fel mindet megígérem... :oops:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Na, Lili most bealudt....pedig már készültem a kajára....
Ma jelenésünk van...anyósomnál senior ügyvédnő tali lesz....Lilit meg akarják munyurgatni....de majd résen leszek. :wink:

Kép
mozza
 
 


Mozza
fúrásról nincs. Fotózásról van bene szó.
pumuklii
 
 


Jaja, tudom mit akartam:
BARBI!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hol vettél leggingset Lénusnak???????????????????????
Én is akarok!!!!!! :roll:

Kép
mozza
 
 


Jó reggelt,

eddig nem volt net...

Mozza,
még szarul vagyok, nem tudom mikor múlik el, ez a 3 napos brutál bónusz fejfájás meg már kiborít...
jah, ezeket a beállításokat én se vágom, zársebesség, fehéregyensúly meg mittoménmi :) mindíg kérdezi Zoli is hogy mi mennyi, én meg nézek hülyén, hogy hol is nézzem :)
de sztem sincs dagadék feje :) olyan kis husi.

Én az almát csináltam már úgy is ahogy leírtad, meg úgy is, hogy felkockáztam és kicsit megpároltam.

Netti,
Fogad?
ez a krumpli alma variáció eszembe se jutott még :) legközelebb kipróbálom. De hiába mosom le a főtt krumlit 3x mindíg olyan mancsos lesz a keményítőtől. Neked nem? mintha ragasztó lenne :)

Böbi,
na akkor jól bekaptátok Ti is :( sajnálom. sztem gyorsan menjetek dokihoz, én is húztam és tessék, 3 hete beteg vagyok lassan.

Ma 9-kor keltünk, hihihi :) oooolyan jó fiú hogy hagyja anyát aludni :)

Mozza,
rakd fel a blogba a recepteket :)

Annus,
sajnálom az egyedüllétet. kitartás! én már biztos behülyültem volna.
Örülök, hogy Izus már jobban van.

óóóóó ez a masszőrös tali igen jól hangzik. irigyirigy :)
Jó talit Nektek és soksoksok képet!

Tegnap kaptunk sok rucit egy rokontol, meg valami járókeretet (Zoli hívja így), zenél csörög zörög gurul :) nem tudom micsoda, de olyasmi mint a bébikomp, csak nem kell belerakni a gyereket.

Szombaton megyünk esküvőre, de nincs egy göncöm se :) elhoztam a nővéremtől a legmagicet, hátha lefogyok addig :) Netti, most jól jönne a slim and lift :) de elfelejtettem rendelni, addig meg nem jön meg :(

Anita????

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Esztó, Nóri; megmagyarázom tegnapi félreírásomat. Szóval, öööö, azért asszociáltam arra, hogy Vilike Álmi, mert megláttam a kiságy mellett a kinyomizott ábrákat, ami ugye eredetileg Esztótól származik. :oops: Szóval bocsesz, de semmit sem változtat azon, hogy mindkettőjük ééédespofi!

Nóri, AndrisMarci is szokott így harisnyában+bodyban lenni, szerintem ez nagggyon otthoni öltözet, de van amikor a plusz naci már sok neki, viszont az felhúzódik a lábszárán; ezért jobb a harinnya! :lol:

Gyöngyi, megsértődtem, amiért még nem küldted a mai kajád receptjét! :lol:

Szofi, lányom, neked a tegnapi már a második húzásod volt, amikor azt hitted, hogy Bp-en kívül más városban már nincs is élet. :lol: :lol: :lol: Számolom és háromnál el fogsz jönni hozzánk és akkor majd megtudod! :wink:

Én sok albi szerződést láttam már, de ez a festés nekem is érdekes. És Pumukli, téged leginkább az zavar, hogy nektek nem festik ki, de nektek majd ki kell. Éééérdekes :roll:

Kép

Kép
adraci
 
 


Sziasztok.

Betegeknek jobbulást, olvasom anéhány gyerkőc lázas :cry: :cry:

Édesburgonya, csicsóka, batáta.Annyira nem hazai, mint más...mint a sima krumpli. A XVII. sz.-ban került Európába, csak elfelejtődött a termesztése.Mostanában kezdték újra felfedezni.Mint a mangalicát:)
Gesztenye:finom, tápláló, a babák ált. szeretik, Kecskeméti márkájú alma-gesztenye babakaja asszem 5 hós kortól mehet.Hölye színe van, de jó:)
Netti, fogfájásra jó mésg a keserűmandula ízű cserszömörcés szájvíz.
Pumukli, mi is teszkós nonémfestékkel átkentük 300 ft-os plüsshengerrel, oszt csókolom.De csak akkor, ha frissen festett állapotban adja ki.
Anitaával tényleg mi lehet?

Jó talit és masszírkodást!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
zili
 
 


esztó
az jó, Majának ilyen volt. Járni tanít Kép
pumuklii
 
 


Vili nagyon édes :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


De édes Maja :)
mi ilyet kaptunk :
Kép Kép

és egy bónusz kép, így aludt tegnap :
Kép

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Anita,
értjük értjük, semmi baj :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Járássegítőnek hívják ezt az eszközt, nem? :oops:

Mindjárt megyek fodrászhoz, anya elviszi AM-t. Mekkora gáz, most már befesteni sincs időm, pedig mindig én csináltam... :roll:

Kép

Kép
adraci
 
 


Adri,
igen annak, nem jutott eszembe. Nem baj, Zoli járókeretnek hívja :)

majd dobj képet a hajadról :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Esztó-ez Fisher Price nem? Nekünk kockaszedő vizilovunk van, csake gy gáz van vele, hogy otthon van Mon. Azon tud ülni is, meg tolni is. Zalcsikám nagyon szerette Na majd talán decemberben kijut, ha nem jó lesz ott, amikor otthon leszünk.
De jó neked, hogy Álmi alszok hanyatt is, de éééééddddeeessss!!!

Pumuki- Maja naon szép, mint mindig!

Adri-Fodrász??? Énisénisénisénis! De mondjuk én kopira levágatnám szívem szerint annyira hullik, hogy már azon gondolkozunk, hogy nincs tán valami bajom. Egy fésülködés reggel 4 marék haj, egy fésülködés este 5 marék haj! A napközbeni 1 millió hajszálról meg nem is beszélek! :roll:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Adri-nekem egy bajom van a harsnyával, hogy a dupla0ás is nagy rá! Amúgy viszont imádom benne, meg látszik, hogy ő is élvezi, hogy kényelmes, nem lifeg rajta a ruha! :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Hát csajok, semmi extra nem lesz a hajammal, csak frissítik a szőke csíkokat. Szóval ugyanúgy fog kinézni, mint eddig. :lol: Vágni nem engedem. 8)

Kép

Kép
adraci
 
 


Nóri,
chicco , nem fisher price :)

na mi meg leugrunk a postára, csomag jött :)

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 


Naaaagy? Az meg hogy lehet? AM 6 kg körül lehet, de ez a harinnnya sztem még sokáig jó lesz rá, de most is teljesen illeszkedik. :shock:

Kép

Kép
adraci
 
 


Adri- a képen is látszik, hogy buggyan a lábaszárán! Igaz 64 cm, de szerintem a lába, meg a karja rövid. Nem baj, nekünk is sokáig elég lesz! :roll: :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Tényleg, látom. Pedig jó kis combija van. :wink:

Kép

Kép
adraci
 
 


Harisnyás pippiket imádom :)

Nekem már nem hullik annyira a hajam, októberben levágatom :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


teszveszes eladók: minimálárat meg lehet adni üzenetben?

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Esztó Ámi csudaszépen alszik :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


huhhh, el sem hiszem! VILIKE 10 ÓRA ÓTA ALSZIK!!!!!!!!!! :wink:

Már alakul a nagytaki is! Egyszer muszáj volt így ősz "kezdetén" belevágni!

Csak ne lenne 10 fok!!! Nagyon nekidurálta ma magát a Napocska! 5 fokot emelt a reggelihez képest, brrr.

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Esztó jajj bocsi ÁLMI :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


nozavi én ma kocsit takarítottam, és itt van vagy 27 fok legalább :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


edua-köszi pfff. nem is egészséges az!! :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


jajj szofi megint megkönnyeztem az írásodat :), de ügyes vagy, ez nem a te hibád, én vagyok szentimentális :)

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


reggel meg az rtl-es reggeli műsoron a koraszülötteken sírtam :(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


nem értem a postát, hogy lehet az, hogy egy boltnak elszállítják a pelenkázólapját 800,-ért, az enyémet meg 1690-ért?

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


mindenki talizik? de jó nektek, tele van az oldal velem, persze mikor tudok jönni, senki sincs itt :(

ConnectedMoms.com TickerConnectedMoms.com Ticker
edua2003
 
 


Én is vagyok, csak leugrottunk postára, aztán meg kaja volt.
Álmos bevágott 250 gr alma-sütőtököt, még volt 50 gr a dobozban, de nem mertem már odaadni neki, nehogy megterhelje a pocakját.

Nóri,
10 foook??? hú, nem irigyellek most :) itt jó meleg van. :)

Ildi,
miért ne lehetne megírni? arra gondolsz hogy nem fair?

Esztó
Kép
sz.eszter
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: